Spelers FC Ylaardingen „eisen^ op tijd salaris Grote belangstelling voor jeugdkorfbal SPOUT p m TIPS Nassau houdt Secces van titel af Theo Laseroms: Ik sta er volkomen MSR vergadert over subsidies Programma DINSDAG 14 FEBRUARI 1978 Dick Beek: „Gaat ten koste van de motivatie Hoekse deelraad vi jfde ODÏ grijP1 laatste kans Èk Moeilijk HSV-HEREN VEILIG Vlaardingen De contractspelers van FC Vlaardin gen vergaderen vanavond met het bestuur over de achterstand in salarissen. Zij zijn verontrust ge worden, nu vrijwel alle clubs in het betaalde voetbal dit seizoen met een exploitatietekort ko men te zitten, terwijl bovendien de uitspraak van Arend Mondt, voorzitter van 's-Gravenzande met wie FC Vlaardingen zaken had willen doen dat het een failliete boedel zou zijn, verwarring heeft gewekt. Vorige week vrijdagavond al hebben de spelers, die het mei eens zijn met de wijze van betaling, hun standpunt be paald. Dat ging ten koste van de training. Onder het motto. Tot hier en met verder, leggen zij vanavond voornamelijk hun financiële grieven op ta fel. Hoewel sponsor Tesfce de spelers al enkele malen heeft verzekerd, garant te staan voor uitbetaling van de sala rissen, komt het bij de spelers gewoon vreemd over, dat zij enkele maanden achterlopen. Niet in de laatste plaats staat trainer Theo Laseroms achter de klacht van zijn spelers. Hij: „Natuurlijk hebben de spelers er recht op. U en ik willen ook op tijd salaris hebben, of je nu semi-prof en dus bijver diensten bent of niet Het vreemde is gewoon dat er ga ranties zijn, anders was ik nimmer nog een seizoen met FC Vlaardingen in zee ge gaan. Maar de organisatie loopt blijkbaar niet perfect" Sponsor Teske, van wie ook het plan was om naar het West- land te verhuizen en dat voorlopig in de ijskast is gezet is nog steeds bezig om de hele semi-profclub door te lichten Het ligt in de bedoe ling dat het personeel op zijn kantoor de administratie van FC Vlaardingen gaat overne men, maar dat heeft tijd no dig Sinds kort als eerste uitvloeisel is directeur Bas Gouka dagelijks te vinden op het Haagse kantoor van Tes ke, van waaruit hij FC Vlaar dingen bestuurt. Discussie Laseroms: „Ik heb zelfs in de krant gelezen dat wij vorige week gestaakt zouden heb ben, en dat ik er niet in zou zijn geslaagd om de spelers tot andere gedachten te bren gen. Daar is geen woord van waar! De spelers wilden dis cussiëren over de financiële problemen, en daar heb ik mijn fiat aan gegeven. Toen de spelers hun standpunt hadden bepaald, zijn zij naar huis gegaan. Laseroms is overigens wèl van mening, dat door die regelma tig té late betalingen de ploeg afgelopen zondag tegen Hel- Vlaardingen Dick Beek is één van de spe lers, die ervoor durft uit te komen, dat die ach terstand in betaling van twee maanden ten koste gaat van de motivatie in de ploeg. Afgelopen zondag Helmond Sport uit was daar een mooi voorbeeld van. Zonder al die financiële perike len hadden wij zeker, vijf punten meer ge had." De blonde middenvelder, die op het ogenblik in een uitsteken de vorm verkeert, heeft vanaf het begm, dat hij bij FC Vlaardingen kwam spelen, moeilijkheden meegemaakt „Betalingen die té lang ach terwege hieven, en die daar door irritaties veroorzaakten. Ik vind dat het bestuur van FC Vlaardingen moet weten waar het mee bezig is. In de ploeg is veel geïnvesteerd, wij ontvangen zowat de hoogste premies uit de eerste divisie (500 gulden per gewonnen wedstrijd, red), hebben een Dick Beek vijf pun ten meer ploeg voor de middenmoot, naar dan moet ook de organi satie in het bestuur zijn aan gepast." mond Sport niet optimaal was gemotiveerd. „Alles draait te genwoordig bij de spelers om de „poen" en dat is hun goed recht. Het heeft er echter wel toe geleid, dat we voor de derde periode na de 2—1 nederlaag de aansluiting volledig kwijt rijn. In plaats van collectief te voetballen, kende het elftal maar twee uitblinkers, Wim Tijl en Dick door Bas van den Berg Beek. De rest stond ver in de schaduw." Hij: „Het bestuur van FC Vlaar dingen moet weten, dat de spelers toch al zoveel moeten missen in vergelijking tot de meeste andere clubs. Wij be zitten geen sauna, spelersho me, optimale behandelkamer en, vooral, een uitstekende ac commodatie. Het komt veelal neer op voetballen en wegwe zen De spelers klagen m het geheel met over het ontbreken van die mogelijkheden, maar wanneer dan ook nog eens de financien regelmatig onder werp van gesprek gaan vor men, ts dat net de druppel die de emmer doet overlopen." Prestaties „Daarom sta ik volledig achter mijn spelers. En zoiets moet in korte tijd vanavond dus helemaal uitgepraat wor den." Laseroms twijfelt er niet aan, dat bij het doorgaan van die té late betalingen, het ten koste zal gaan van meer dere prestaties dit seizoen. „En dan gaat het ook om mijn goede naam. Ik heb zelfs recent nog aanbiedingen van MVV en FC VVV afgeslagen, daarom ben ik ook van me ning dat er spijkers met kop pen moeten worden gesla gen." Het feit dat spelers nu eerder geld opnemen dan er uitbe taald is, heeft er ook al toe geleid, dat zij op hun rekenin gen zg. debetrente moeten be talen. Ook dat is bij een aan tal m het verkeerde keelgat geschoten. Directeur Bas Gouka rekende snel uit, dat het m vele gevallen maar om enkele tientjes gaat, maar ook hij is van mening, dat de fi nanciële afwerking best wat vlotter zou kunnen. Vooral omdat de FC Vlaardingen in Teske een sponsor heeft, die overal garant voor staat Vlaardingen De organisatoren van het Internationale Jeugd- korfbaltoemooi kunnen terugkijken op een zeer geslaagd evene mem t. Een zeer moeilijke opgave om vanuit sportpaleis Ahoy een kleine 20 sporthallen te coördineren maar het slaagde. Zowel in Vlaardingen als in Maassluis kon men terugzien op een geslaagd evenement De reacties waren geweldig. De jeugd leiders va» bijvoorbeeld Antilopen (Leusden) en ESCA (Arnhem) vonden het een geweldig toernooi. In Maassluis was het even druk met blessures, want in een klein kwartiertje moesten er enkele spelers opgelapt worden. Eén speler van het Amsterdamse Westerkwartier maakte kennis met het Vlaardingse Holy-riekenhuis, want daar moest rijn gebroken onderarm gezet worden. Hij kwam ongelukkigerwijs in aanraking met de paaL In Vlaardingen ging in de poule, waarin Vlaardingen J1 speelde, de strijd tussen drie ploegen. Zij eindigden met hetzelfde punten totaal. Door een beter doelgemiddelde werd Aurora uit Haarlem poule winnaar. Vlaardingen J1 werd tweede. In de andere poule zegevierde Zwijndrecht, terwijl Spirit niet verder kwam dan een zesde plaats. In de Maassluise Olympiahal ging het er zeer spannend aan toe. Pas in de laatste twee wedstrijden, viel de beslissing. Weidevolgels uit Bleiswijk werd winnaar en CKC Maassluis eindigde als vierde. De poulewinnaars kregen een fraaie plaquette en alle deelnemende teams ontvingen een herinneringsvaantje. Het internationale toernooi werd besloten met een geweldig slotfes- tijn in sportpaleis Ahoy. In de finale van de tweede klasse zegevierde WIK uit Enschede en in de eerste klasse was het Haagse HKV de beste. ïn de hoogste district jeugdklasse ging de strijd tussen Dalto uit Bilthoven en DTV uit Amsterdam. Dalto werd tenslotte toemaoi-wimiaar. De jeugdinteriand tussen Neder land en België werd een 12-9 Hollandse triomf- Dit alles speelde rich af in een druk bevolkt Ahoy-sportcomplex. e Het wielerseizoen lonkt weer Ursus heeft een prijsvraag uitgeschreven om tot een naam voor bet nieuwe sport complex te komen. De beste suggestie wordt gehonoreerd met een waardebon van 25 gulden. Aanmeldingen bij P.A. van Munster. Nieuwe Ha ven 35 b, Schiedam. 0 Dc handballers van De Hol- landiaan, die met smart zitten te wachten op een nieuw com plexzijn van merung, dat er een extra raadskrediet nodig zal zijn om een nieuwe cantine te laten bouwen in de Holy- wijk. Men verwacht over drie weken de goedkeuring van GS. Hoewel de bouwvergun ning dan nog altijd een pro bleem vormt, is de verwach ting dat medio/juni met de bouw kan worden begonnen. 0 WK, dat dringend geld nodig beeft voor het nieuwe complex, gaat binnenkort de markt op met 2000 stickers. Zij kosten een gulden per stuk, dus voor iedereen die de club uit Kethel wil helpenr betekent dal een pilsje min der. 0 De wielerclubs hebben op nieuw vergaderd, ditmaal om voor het nieuwe seizoen met een goed schema voor de dag te komen. De Coureur zal zijn wedstrijden weer rijden in de Vergulde Haudpolder, Harga ïn de 's-GravenlandsepoIder, terwijl rennersclub Schiedam zich heeft aangesloten bij De Pedaalridders (thuiswedstrij den in de Spaansepolder), om dat de ploeg van Breur niet over voldoende renners be schikt 0 De wielercompetitie begint 2 april en duurt tot 1 oktober. Zoals de traditie wil, ss de skutingsnt wederom bij het Vlaardmgse De Coureur. De totale competitie omvat 27 wedstrijden. 0 Overigens kunnen de wiel renners zaterdag af terecht in de Vergulde Handpolder voor een wedstrijd tussen De Cou reur. Harga en het Haagse Hollandia. Dat is tevens de start van het seizoen. Hoek van Holland De ge meenteraadsleden van Rid derkerk zijn zaterdag winnaar geworden in het voetbaltoer nooi van de Hoekse deelge- meenteraad. In de sportzaal van het wijkgebouw „De Hoekstee" werden in totaal 28 wedstrijden afgewerkt tussen 's middags één en *s avonds zeven uur. Gemeenteraadsle den uit 's-Gravenzande, Gou da, Hoek van Holland, Flak- kee, Rotterdam, Rijnmond en Ridderkerk traden tegen el kaar in het strijdperk. Omdat Zwijndrecht verstek moest laten gaan. bleek een veteranenteam van Hoekse •Boys bereid de opengevallen plaats (buiten mededinging) op te vullen. De voormalige zater dagvoetballers bereikten ten slotte een derde plaats. Dat was nog wat beter dan de Hoekse deelraad die met een vijfde plaats genoegen moest nemen. Finalisten werden uiteindelijk de ploegen van het Openbaar Lichaam Rijnmond en de ge meente Ridderkerk. Lange tijd wisten de Rijn- mon ds vertegen woordigers stand te houden, maar uiteind elijk wist Ridderkerk toch de winst te pakken met 2-1. Dat leverde die gemeente de fel begeerde trofee op. De da mes van de voetballende volksvertegenwoordigers kon den inmiddels Hoek van Hol land bezichtigen, een filmvoor stelling bijwonen en een ver frissing gebruiken in restau rant „Unicum". Het hele gebeuren werd afge sloten met een gezamenlijke koffiemaaltijd waar door deel gemeenteraadsvoorzitter L van der Houwen de prijzen werden uitgereikt. Winnar Ridderkerk zal zeer waarschijnlijk volgend jaar het toernooi weer organiseren. ODI begreep dat dit de laatste kans was om op gelijke hoog- - te te komen met Spirit. Daar om kwam er een gemotiveer de Schiedamse ploeg binnen de lijnen. Spirit is nog steeds KA -Jmm«Bk Vlaardingen De korfbalwedstrijden In de Schie damse Margriethal gaven twee streekderby's te zien. Voor Succes stond een eventueel kampioen schap op het spel. Om dat te bereiken moest het winnen van Oranje Nassau. De Vlaardingse forma tie was door het verlies van Velox vrij van degra- datiezorgen. De wedstrijd tussen ODÏ en Spirit stond geheel in het teken van de degradatie. Spirit had twee punten voorsprong op rode lantaarndra ger ODI. Bus belangen genoeg, hetgeen een talrijk publiek naar de MargrieShal trok. niet over rijn dieptepunt heen en heeft erg veel moeite om in het spel te komen. Ditmaal was het nog eens gehandicapt door ziekte en blessures. De openingsfase was voor OD! en het was Theo Kool die voor de Schiedammers twee maal scoorde: 2—0. De eerste aanval van Spirit faal de volledig, terwijl de tweede opstelling iets meer greep op het spel had. Lydie de Bruijne trok toen de stand gelijk: 2—2. Dit was tevens de ruststand- Na de, hervatting bleef Spirit volharden in fantasieloos spel, en kon het de aanvallen niet doeltreffend afronden. ODI trok het initiatief naar 2ich toe en bouwde een voor sprong op. Theo Kool en Dick van der Hoeven zorgden voor een 42 stand, alvorens Leo Vermeij er 4—3 van maakte. Daarna liep ODI weg naar7—3 door Theo Kool, Dick van der Hoeven en Jan van der Eijk. Leo Vermeij maakte er 7—4 van, maar Mariène Olivier bepaalde de eindstand op een verdiende 8—4 stand voor ODI. ïn een snelle wedstrijd beeft Succes-aan den lijve onder vonden hoe moeilijk het is onder druk te moeten spelen tegen een tegenstander die vrij van zorgen is. Succes moest het spel maken en had daar zeker de tweede helft wat moeite mee. Chris Niehot gaf Succes hoop door er 2—0 van te maken, maar verder kwam het niet Voor rust maakte Sjanie van Ze lm er nog 2—1 van. Even dacht ie dereen aan de matige score uit het eerste duel. Maar bei de teams wilden ditmaal iets meer tonen. Na de hervatting zorgden beide teams voor een snelle leuke wedstrijd. Oranje Nassau kreeg greep op het spel en won langzaam maar zeker ter rein, Ton Sluimer zorgde voor de gelijkmaker. Wederom moest het Chris Niehot zijn die Succes een voorsprong moest geven: 8—2. Maar toen stopte de Schiedamse produk- tie. De körfbalselectie van Succes zag het kampioen schap voorbij gaan. Oranje Nassau had rijn kruit rog niet verschoten en nam het initiatief. Christine Kok maakte gelijk en via Ton Slui mer, Leo van der Bie en Ruud Bot bouwde het een 3—6 zege op. Oranje Nassau gebruikte in dit duel twee wissels, te weten Ruud Bot voor Jacob van de Kooij en Wil Vermeer voor Christine Kok. Door dit verlies van Succes is Kwiek kampioen geworden. Maassluis De Maassluise Sport- en Recreatieraad ver gadert vanavond over maar liefst dertien agendapunten van uiteenlopende aard, Eén ervan is de behandeling van een brief van de gymnastiek vereniging Advendo, voor het gebruik van een houten schoolgebouw nabij de Toor- oplaan. Dat gebouw blijkt echter in een zodanige staat te verkeren, dat een grondige opknapbeurt van zestig mille een te kostba re aangelegenheid zou worden. Ook als Advendo een investe ringssubsidie van tien procent zou ontvangen, is dit geen' haalbare kaart. Als alternatief wordt thans genoemd een on derkomen voor Advendo m het ontmoetingscentrum Ko ningshof. Binnenkort staan twee bespre kingen op de agenda, één over het advies van Koningshof en een gesprek tussen sportwet houder Koos Smit en het be stuur van die gymnastiekclub. De onderwatersportvereniging Delpbis verzoekt om subsidie, teneinde op de donderdag avonden tussen 21 en 22 uur het zwembad te kunnen huren. De nieuwe club heeft thans al de vrijdagavond in huur tus sen 22 en 23 uur- Op voorhand heeft het DB van de MSR al een besluit geno men om de Westlandmarathon dit jaar van een subsidie van vier mille te voorzien. In ver band met het overvolle pro gramma van het competitiege- beuren bij de zaalsporters, kan de Olympiahal op die eer ste zaterdag in april niet wor den vrijgemaakt. Als centraal punt in de onmiddellijke na bijheid van start en finish zul len nu enkele gymnastiekloka len en de hal van Koningshof worden gebruikt. De vergade ring in de conferentiekamer van het gemeentesecretarie be gint om 19.30 uur. Hoek van Holland Door een overtuigende overwinning op Quintus 2 hebben de volleybalheren van HSV rich in de tweede klas B vrijwel in veiligheid gesteld. Zonder Luud August in us, maar met Leo Muls als uitstekende vervanger, kon HSV binnen een uur erg gemakkelijk langs de Keulse reserves komen. Quintus 2 blijft daardoor ernstig in degradatiegevaar. Terecht trouwens want de thuisclub kon nauwelijks een bedrei ging" vormen voor de Hoekenaren die zelf de nodige fouten maakten. De meeste punten die Quintus 2 uiteindelijk op zijn naam kon brengen, ontstonden trouwens door Hoekse fouten In de eerste set opereerde HSV wat onzeker, waardoor de thuisclub nog redelijk kon bijblijven om echter tenslotte toch bij 11—15 af te haken. Daarna was het snel bekeken. Het werd een wedstrijd met veel opslagen en weinig echt spel, al kon Pold van Dijk nog wel enkele malen tot een behoorlijke klap komen. Met 4—15 werd Quintus 2 teruggewezen en toen HSV vervolgens de derde set pakte met 8—15, betekende dat de volle winst voor de Hoekena ren, Vlaardingen Voetbalpro- gramma zaterdag 18/2: RCL Zwaluwen, Excelsior MPPSC, Groote LindtSun light, BBSS—Bolnes, HVO— Li&ser Boys, 0PSV—Hoekse Boys, TSBNaaldwijk, Vlaar dingen—Scheveningen, ZBV- H—MVV '27, Jong SW-Joog Helmond Sport, Jong Eindho ven-Jong FC Vlaardingen, GS8—PC Maluku, Gouds waard» Boys—DVO '32, Roc- kanje—VDL, Soek van Hol land—Tonegido. Zondag 19/2: FC Vlaardinge- n—Eindhoven, FC Dordrech t—SVV, DHS-EBOH, Hennes DVS—HOV, Schiedam— Fluks, VFC—Excelsior '20, BEC—Fortuna Vl„ Schevenin gen—De HoHaodiaan, Marti- nit-SSW, VOC-Ursus, SCR—Hoek van Holland, BKWIK-GDS, VDL—Full Speed, Demos—SVDP, SFC— Bockanje, MgV 71-WICO, Nado/V—FCN '66, RDM— Schied. Boys.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4