SPORT Sport enorm belangrijk'' Wesilaiidmarathoii nog niet rond Geslaagde eindsprint van VZC-dames ^aal voetbalteams maken geen font SPSST ©Tire voor ons VAN DOKLAND is KINDEREN ZUN ONMEMKENSAM sT~ mm varia Henk van Vliet. topscorer van De Ooievaars: FPSC beslist deze week Romeijn WOENSDAG 15 FEBRUARI 1978 Heren nog in gevaar Belangrijke micro-avond W*k HH Sneller Heren SVV in selectie Laat daarom uw auto tijdig controleren op één van de GRATIS veiligihieidsdagen ACCUTEST 4 Schiedam „Vroeger heb ik nooit aan sport gedaan. Eigenlijk door mijn invali diteit ben ik in aanraking gekomen met de verschillende takken van sport die voor invaliden opgezet zijn". Aan het woord Henk van Vliet (37), de basketbal- Ier, die bij de SIS De Ooievaars weke- lijks de meeste treffers voor zijn reke ning neemt. Dat Henk de sport nooit als ontspanning koos was voornamelijk te wijten aan het feit, dat hij op de zeesleepvaart werk zaam was. Op 22-jarige leeftijd echter maakte een ernstig ongeval een einde aan zijn loopbaan. „Mijn rechterbeen werd afgeklemd", zegt hij zonder emoties, „ik werd opgenomen in het revalidatie-cen- tnim in Leersum, waar ik in feite gezien en ervaren heb wat minder-validen kun nen op sportgebied. Maar ook hoe ontzet tend belangrijk het is om aan sport te doen". Öp het moment dat Henk van Vliet ontslagen werd uit het centrum, maakte hij kennis roet De Ooievaars. Hij enthou siast: „Geweldig wat ze bij die vereni ging allemaal doen. Niet alleen basket bal maar diverse sporten worden daar beoefend. Zwemmen en tafeltennis bij voorbeeld. Sinds kort is er ook een afde ling voor indoortraining waar jong en oud aan mee kunnen doen". Van Vliet werd zich pas laat bewust van het nut van de actieve recreatie. Waar door hij nu zegt: „Ik zou het wel van de daken willen schreeuwen. Laten de men sen die een handicap hebben, eens con tact opnemen met een invaliden sportver eniging. Vooral jonge mensen. Niet alleen de recreatie, maar ook de ontwikkeling van de spieren speelt hierbij een erg belangrijke rol". Basketbal is duidelijk de favoriet sport van Henk van Vliet. Een sport waar hij alles voor over heeft. En waarover hij zegt: „Je kan natuurlijk niet zomaar in een rolstoel plaatsnemen en gaan basket ballen. Een intensieve training is onmis baar. Zelf heb ik zeker drie jaar alleen maar getraind. Momenteel speel ik vier jaar in de competitie. Wel heb ik ge merkt dat doorzettingsvermogen enorm belangrijk is in de voorbereiding3'. Topscorer Van Vliet heeft wel het nadeel, dat hij niet altijd kan meespelen. „Ik werk in de continudienst, waardoor ik eens in de drie weken met kan spelen. Ook de training moet ik wel eens over slaan. Dat is een nare zaak maar de feiten liggen nou eenmaal zo". Ook zijn teamgenoten zijn niet zo geluk kig met de regelmatige afwezigheid van de schutter. Aanvoerder Joop Simons: „Hij scoort erg gemakkelijk. Neem nou de wedstrijd tegen BISO. We wonnen met 51-23, maar Henk zorgde wel voor 27 punten. Ruim de helft dus". Henk van Vliet blijft terugkomen op het belang van de sportbeoefening. Zo ver volgt hij: „Als je eenmaal intensief bezig bent met welke tak van sport dan ook, merk je dat je lichaam zich blijft ontwik kelen. Buiten het plezier wat je er zonder meer aan beleeft is dit voor mij van groot belang". Dat de positeve ontwikkeling gepaard gaat met een brok plezier, is volgens Van Vliet voornamelijk te dan ken aan De Ooievaars. Een vereniging waarover hij zegt: „De gezelligheid speelt hier een erg grote rol. Wat hier allemaal gedaan wordt is in mijn ogen uniek". Aan stoppen denkt de topscorer voorlo pig nog niet „Daarvoor heb ik het veel te veel naar mijn zin. Zo lang ik kan zal ik doorgaan. Wat mij betreft duurt dat nog een flink aantal jaren". Naaldwijk De negende editie van de Westland-Marathon, die op zaterdag 15 april van uit vanuit Maassluis wordt gehouden en door het zuide lijk gedeelte van het West- land gaat, is financieel nog lang niet rond. Bij een reële begroting van circa 15.000 is er nog een gat van onge veer 5.000 Tot nu toe zijn Wim van Holsteijn Chrysan tencultuur BV en Siem Veen- man, de sponsors, evenals Machinefabriek Gefra BV Cs- Schiedam PBSC zal nog deze week een beslissing nemen over de opvolger van Hans Kostense. Jaap Brussé: „Het is tegenwoordig gebruikelijk dat je snel een beslissing neemt. Voor ons is het ook beter. Tenslotte moeten we er hoe dan ook voor zorgen dat er rust heerst binnen de ver eniging. Wel zullen we de se lectie een duidelijk woordje laten meespreken over de nieuwe trainer. Tenslotte moeten zij met hem werken. Wat ik wel tegen wil spreken is het feit dat het bestuur te laat zou zijn geweest met het benaderen van Kostense. Hij kon bij Excelsior het drievou dige krijgen van wat wij hem konden bieden. Dan ben je uitgesproken. We vinden het uiteraard wel jammer. Want Kostense is een uitstekende trainer waar we erg fijn mee hebben gewerkt Ik hoop dan ook dat we net zo'n goed con tact met hem zullen hebben als we nu met Corveleyn en Piet de Wolf hebben." Laatst genoemde is met nog een zes tal anderen kandidaat voor de trainersfunctie bij PPSC. VJaardingen/Scbiedam Voor de micro-formatie van Vlaar- dingen is het dnel vanavond tegen Ons Eiland onverwacht weer erg belangrijk gewor den. Door allerlei oorzaken verloren de Vlaardingse korf ballers de laatste wed'strij den, met als gevolg dat er in de Margriethal zal moeten worden aangepakt Afde lingsclub ODÏ, dat nog altijd de laatste plaats bezet, zal eveneens vanavond moeten winnen van Olympia Z om niet te degraderen. Vorig jaar kwam Cor Vriend als eerste over de streep na ruim 42 kilometer Westland-Maralhon. Gravenzande). De gemeente Maassluis heeft zich voor 4.000 garant gesteld. De ge meente Naaldwijk gaf vorig jaar 150 en heeft deze bij drage nu tot 250 verhoogd. In 's-Gravenzande is op een subsidie-aanvrage nog niet beslist, maar verwacht wordt, dat het college van B en W eenzelfde bedrag als Naaldwijk beschikbaar stelt. Hiervoor zijn in beide ge meenten geen aparte regelin gen. Ad Souwens, als één der organisatoren: „Ik vind het geweldig. De gemeente Maas sluis deed in de eerste twee jaren weinig, maar nu staan ze er helemaal achter. Ik ben blij, dat 's-Gravenzande en Naaldwijk zich zo positief op stellen". Vorig jaar trok de Westland-Ma rathon, georganiseerd door de Westlasndse atietiek-verem- ging OIympus'70, en rekor- daan tal van 191 deelnemers, maar nu zit het erin, dat dit rekord zeker gebroken wordt. Uitnodigingen zijn verzonden aan Groot-Brittannië, West en. Opst-Duitsland, Frankrijk, België, Oostenrijk, Hongarije, Tjecho-Slcwakije en ook in Nederland wordt op uitgebrei de schaal propaganda ge maakt Elk jaar is de Engelse afvaardiging de grootste uit het buitenland en dit jaar ko men er zeker meer buitenlan ders. Ook de Spaanse schaat ser/hardloper Antonio Gomez is gevraagd. De kompiete Nes derlandse top komt zeker naar het Westland. Start en finish van de negende Westland-Marathon is in de Koningshoek in Maassluis- West en de route gaat langs Maasdijk, Oranjesluis, Heen weg, Hoek van Holland en Staeldulnse Bos. Evenals vo rig jaar kan op een grote pu blieke belangstelling gerekend worden, want de interesse voor atletiek neemt steeds meer toe. Olymp us-voorzitter Jan Vijver berg: „Ik hoop, dat deze West land-Marathon nog financieel rond komt Het gaat in ieder geval door, maar via een te kleine begroting zou er we ieens een slechte negende edi tie met een matig deelnemers veld kunnen komen en dat mag toch niet Deze Westland- Marathon is toch een enorm stuk Westlandse propaganda". Alphen aan den Rijn Dankzij een derde plaats in de laatste aflevering van de Culligan-compe- titïe, heeft VZC degradatie kunnen ontlopen- Het gemis aan voldoende tramingstijd werd op de laatste zweraavond in ruime mate gecompen seerd door de „ijzeren" wil om niet weg te vallen uit de hoofdklasse, terwijl verder Diane Edetijn voor een welkome injectie zorgde door zilver te pakken op de 800 vrij. Die afstand was van groot belang om punten te verzamelen, en daarvoor had de Vlaardingse zelfs de reis naar Parijs ingeleverd. De twee Haagse clubs, DES en ZIAN/Vitesse Combinatie, verdwenen ten slotte uit die hoofdklasse. Behalve de tijd van Diane Edelijn op die 800, 9,25, was ook de 200 school voor meisjes onder 16 jaar goed bezet in bad „De Dillen" in Alphen aan den Rijn. De tijd van Irma van der Ende was 3.07.5, terwijl Iirna Voorham er 3.12.7 voor nodig had. De 100 rug voor meisjes onder de 14 jaar leverde snellere tijden op dan was ver wacht. Sandra Don klokte 1,21.1 en dat was goed voor een derde plaats, terwijl Pauline Benne met 1.26.7 daarachter kwam. Bij de dames op de 100 rug waren Diane Edelijn en Karin Nieuwstraten gr«d voor een eerste en derde plaats in respectievelijk 1.06.9 en 1.12.4. De wisselslag, en dan de 40Q, leverde voor Irma Voorham een derde plaats op jn 5.37.9. Dit zou de limiet zijn voor deelname aan de adspiranten (winter) kampioenschappen, volgende maand in het Brabantse Uden, maar de Vlaardingse heeft al zoveel afstanden te zwemmen op die Nationa le, dat zij dat nummer, die 400 wissel dus, heeft laten schieten. Irma van der Ende dook maar liefst veertien seconden onder haar eigen record door, nu in 6.06.9. Anneke van der Ende. die nog steeds buiten mededinging moest meedoen, kwam op die 400 wissel met haar 5.38.7 tot een tweede limiet voor Uden. Rita Hoogerwerf en Astrid van der Burg bleken ook nu weer twee snel opko mende zwemmertjes te zijn voor de rugslag. Bij de meisjes onder 12 jaar klokten zij respectieve lijk 1.25.6 en 1.26.5. De 100 vlinder was een uitgemaakte zaak voor Diane Edelijn, die er 1.07.1 voor over had, met op de derde plaats een sterk zwemmende Karin Nieuwstraten m 1.10.2. Dat was tevens een nieu we persoonlijke tijd. De 100 vrij voor meisjes onder 16 jaar leverde Irma Voorham een derde plaats op in 1.04.7, waarbij zij werd bijgestaan door Monique Brugmans, die er 1.09,5 voor nodig had. De heren van VZC zullen echter tot volgende week moeten wachten om te weten of zij voor degradatie in aanmerking komen. Eveneens in Alphen aan den Rijn finishten zij wel als derde, maar er waren weinig ereplaatsen weggelegd voor de Vlaardingers. Alleen werden er enkele persoonlijke records gebroken. Frits Jan Edelijn beet het spits af op de 400 wissel met een tijd' van 5.16.9. Marcel Blomsteel kwam hier goed voor de dag met zijn 5.22.3. Op de 200 school bereikte Peter Jonkman een knappe derde plaats in 2.54.1. Marcel Blomsteel was op de 100 vlinder weer 0,1 seconde sneller, nu al in 1.08.7 en dat was goed voor een tweede plaats. Op de 100 rug was Frits Jan Edelijn goed voor 1.08.3. Voornaamste uitslagen: 800 vrij dames: 2. Diane Edelijn 9.25; 400 wissel heren: 3. Frits Jan Edelijn 5.16.9; 100 vrij jongens onder 10: 3. Jos Opschoor 1.25.8; 100 rug meisjes onder 14: 3. Sandra Don 1.21.1; 100 rug dames: i. Diane Edelijn 1.06.9, 3. Karir Nieuwstraten 1,12.4; 400 wissel meisjes onder 16: 3. Irma Voorham 5.37.9; 100 rug meis jes onder 12: 2. Rita Hoogerwerf 1,25.6; 200 school heren: 3. Peter Jonkman 2.54.1. 100 vlinder jongens onder 16: 2. Marcel Blomsteel 1.08.7; 100 vimder dames: 1. Diane Edelijn 1.07.1, 3. Karin Nieuwstraten 1.10.2; 100 rug heren: 2. Frits Jan Edelijn 1.08.3; 100 vrij meisjes onder 16: 3. Irma Voorham 1.04.7. 100 meter vlinder meisjes onder 10. 3, Jacqueline Claas 1.57,5. Estafette 4 x 100 vrij heren: 3, VZC (Frits Jan Edelijn, Peter Jonkman, Marcel Blomsteel en Kees de Radder) 4.05.2. Estafette 4 x 100 wissel dames: 1. VZC (Diane Edelijn, Joke van Vliet, Karin Nieuwstraten en Irma Voorham) in 4.45.7. In deze vierde en laatste ontmoeting behaalden de dames van VZC de tweede plaats achter VZC/Ritmeester. Eindstand dames: 1. PSV, 2. ZPA, 3. De Dinkel, 4. AZPC, 5. Njord '59, 6. Mosa Regio, 7. VZC/R, 8. Het Y, 9. AZC, 10. VZC, II. DES, 12, ZIAN/V. Schiedam In de zaalvoetbalcompetitie hebben de standaard teams uit het Waterweggebied voor goede resultaten gezorgd. Niet minder dan negen teams kwamen aan de volle winst. Verlies was er voor WK en DVO '32 terwijl bij DRZ een verdienstelijk gelijkspel uit de bus kwam. Koplopers Groenoord, Martinit en MVV '27 maakten geen fout en blijven de ranglijst aanvoeren in respectievelijk de eerste, tweede en derde klas. Opvallend waren de overwin ningen van PPSC en Zwalu wen. De Vlaardingers hebben de laatste plaats in de hoofd klasse door de 5—3 overwin ning op WOH nu overgedaan aan pechvogels. PPSC heeft in de sporthal Mar griet voor de nodige sensatie gezorgd door het in de kop groep vertoevende Hellevoet- sluis met de minimale uitslag van 10 naar huis terug te sturen. De Schiedammers zijn vanaf het begin in de aanval gegaan. Het afwachtende spel van de ploeg van coach Cor Donkersloot, zoals ze dat de laatste wsdstrijden hebben ge speeld, werd juist tegen deze sterke tegenstander niet toe gepast. Na tien minuten kwam het eer ste, en naar later bleek bet enige doelpunt van de wed strijd. Uit een goed opgezette aanval kwam de bal bij Coen Scheffer die met een hard schot de bal achter de Helle- voetsluis-doehnan knalde. Excelsior '20, dat vorige week nog een nederlaag moest in casseren tegen de rode lan taarndrager, kwam tegen Steeds Volharden goed voor de dag. Het was Cees Schou wenburg die met twee treffers kort na elkaar zijn ploeg op een 2—voorsprong bracht. Martin de Vette zorgde met een fraai afstandschot voor een 3—0 ruststand. De tweede helft was drie minu ten oud toen alweer Schou wenburg de stand op 5—0 bracht. Hierna ging Excelsior wat rustiger spelen en zag Louis Bakker de kans om een tegendoelpunt te scoren: 5—1. Drie minuten voor tijd was het Jaap van Gelderen die uit een goede combinatie 6—1 liet aantekenen. Steeds Volharden kreeg de gelegenheid om nog een tegenpunt te scoren toen Excelsior-doelman Coen van der Pas hands maakte buiten het strafschopgebied. Scheids rechter Fred Kleijn kon niets anders doen dan de gasten een strafschop toekennen. De ze werd echter hard tegen de staander geschoten en in de uitslag kwam geen wijziging meer. SW kwam tegen FC MSA tien minuten op een 0—1 achter stand. De Schiedammers, die het in deze wedstrijd zonder Aad Putters moesten doen, kwamen nog voor rust gelijk door een treffer van Hans van Loenen. Na rust werd SW onder druk gezet en MSA kwam weer op een voor sprong 1—2. Aanvoerder Driekus Nels be diende zijn voorwaartsen van goede passes en uit één daar van was het wederom Hans van Loenen die gelijk kon ma ken 2—2. Toen daarna nog met een halve minuut te spelen de doelman van de gasten een sliding maakte kreeg SW een penal ty. Maarten van Beek verzil verde deze en SW won op de valreep met 3—2. Wilton Feijenoord had het te gen het op bezoek zijnde Ac- tivitas bijzonder moeilijk. In de eerste helft kregen beide teams de nodige kansen maar er werd niet gedoelpunt. In de derde minuut van de twee de helft was het Peet den Hartog die raak schoot en Wilton op 1-4) bracht. Toen kort voor tijd uit een uitval Siem van Loenen de voor sprong vergrootte tot 2—6 was de winst binnen en blijft Wilton Fijenoord stadsgenoot Martinit op de voet volgen. Groenoord had het in het begin van de wedstrijd erg moeilijk met het onder aan de ranglijst staande Zwart Wit '28. Hel - eerste doelpunt kwam pas na een kwartier van Rob Noord zij op goed aangeven van Joop Messemaker. In de tweede helft werd Groe noord productiever en Zwart Wit was niet tegen het geweld opgewassen. Uit een straf schop bracht Rob Noordzij de stand op 3—0 en even later v/as het Kees Bezemer die 4—0 het aantekenen In de achtste minuut zorgde Goof Schoenmaker voor een tegentreffer (41) maar Groe noord ging door en achtereen volgens Kees Bezeraer en Slo bodan Duti na brachten de voorsprong op 6—1. Joop Messemaker en Piet Romeijn gaven toen het totaal versla gen Zwart Wit '28 geen enkele kans meer en bouwden de voorsprong uit naar 8—1. Toen daarna Groenoord het wat te gemakkelijk op ging nemen zag Goof Schoenma ker de kans om met twee treffers de stand op 8—3 te brengen. Het laatste woord was toch weer aan Groenoord dat door Rob Noordzij op een 9—3 overwinning kwam. 6 Vier spelers van CKC Maassluis zijn geselecteerd voor het micro team van de afdeling Rotterdam. Het zijn: Wilms en Hcnny Niemon, Leo van der Vaart en Linda Vonk. 0 Om het versakte handbal- veld van WIK op te knappen is een raadskrediet nodig van 16.000 gulden. Waarvoor het oppervlak opnieuw geprofi leerd zal moeten worden. Ge meentewerken ziet geen aan leiding om de aannemer, die vorig jaar de handbalvelden aan de Hugo de Vriesstraat heeft aangelegdvoor de opge treden verzakkingen aanspra kelijk te stellen. Bad Groenoord is van plan om op 15 april de zwemmers weer binnen te laten. Op 15 september is dan weer de slui ting. Nog steeds bestaan er plannen om op het complex van bad Groenoord een twee de zwembad te bouwen. De PvdA-fractie m Gaar dingen heeft m een rapport het nut van de functie van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie aan dg kaak ge steld. Volgende week komt het rapport van deze politieke groepering aan de orde in het dagehjks bestuur van de Spor traad. Een commissie uit de PvdA geeft een toelichting over het waarom van zo'n rap port 0 Fortuna VI. zal zelf de nieu we grondkabel, ten behoeve van de verlichting op het trai ningsveld, moeten betalen. De Sportraad motiveert zijn be slissing met de mededeling, dat kosten aanleg voor ver nieuwingen op accommodaties voor rekening van de clubs zelf zijn. Q> Wanneer de jongste jeugd van HESS het morgenavond tot een goed emde brengt m de jaarhjkse spelregelwedstny den, zijn wij weer winnaar, evenals vorig jaar. De wed- strijden voor de D-pupiIJen vinden plaats m het clubhuis van Martinit in Thurlede (19 uur). Piet de Wolf is teleurgesteld in Zwaluwen. De oefenmeester van IRON werd benaderd door de Vlaardingse club, waarna men hem vertelde dat hij geen overhaaste beslissing hoefde te nemen. De Wolf dacht er zodoende rustig over na. maar las later in de krant dat Theo de Waard de gelukki ge was geworden. Ter voorbereiding op een eventueel eerste klasserschap, beeft PPSC nu al plannen voor verbouwing van het com plex. De bouwvergunning voor uitbreiding van de berging is al binnen. Arie Vertinde heeft al verklaard dat „PP" alle me dewerking van de sportraad zal krijgen. Schiedam Piet Romeijn zaalvoetballer van Groenoord, is gekozen in de Rotterdamse selectie die op 24 februari uit komt tegen een team uit de regio Den Briel. De wedstrijd is bedoeld als voorwedstrijd voor de interland Nederland- Belgie, waar nu al ruim 800 kaarten voor zijn verkocht. In de sporthal m Heüevoetsluis is plaats voor 1500 mensen. Het team uit Den Briel en omstre ken wordt gevormd uit de zaalvoetbalclub Helievoetsluis, Hogenboom, Nieuwenhoorn, WRW, Rockanje, SC Voome en Vierpolders. Wij controleren op: SCHOKDEMPERS WEGLIGGING SPORING BALANS SPELING BANDEN Tevens is er een De gehete controle Is GRATIS op don. 16-2 vrij. 17—2 van 08.00 uur t/m 13.00 uur. zaterdag 18-2 t/m 14.00 uur. Wij beschikken over de meest moderne apparatuur. FULTONSTRAAT mmmtmam S VLAARDINGEN,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4