a ËS Bk Solution |tf #1 feu Klaassen Aqnareiiem em brons- plastieken CIpÉrefieii wmm JFlardliagiia en Heimatklange |§|1 ÉS Pm fS ffe Pü - feeis imek maar b&St&t Eerste Hoekse A©©®rdte©iï Wereialgrag Sssmamer Breeze Don €|tiisla©eldeg isa 9t iileasw Key §t®rk Jazz Mamd Meesiep van alle werelddelen mislukt Pikdoeners minde Eartlmeus €»©e£lae brengt filmrevolude DONDERDAG 16 FEBRUARI 1978 VD/SC/WW 5 "J S&Y*! JFJ® fel#?! l5-!- S-.-.-'t' c?v-- ,jT, /<>-, i 'B? ?-'•> '*-s «J§$! WMfi Thoatro Cabaizi van Dirk Kersbergen brengt 2a* terdag m het ZOLDERTHEATER IN DE TEER- STOOF de enige echte onvervalste Jan Klaassen shooDal wordt voor de kinderen een echte ouderwetse poppenkastmiddag waarbij iedereen aanwezig is: Jan, Katrijn en natuurlijk niet te vergelen de huisbaas en de politieagent Jan Klaassen begint 's middags om half drie. Dat ASSURANCETOURIX meer is dan alleen een folkcentmm zal vrijdagavond overduidelijk blij ken In het gebouw van de sociëteit aan de Vlaardingse Hoflaan 12 vindt dan een optreden plaats van een aantal leden van de Rotterdamse Balletacademie. Deze staat onder leiding van Petra Rhijnsburger. De eerste Hoekse Ac cordeon Vereniging verzorgt op zaterdag 25 februari een concert in de grote zaal van het wijk gebouw DE HOEKSTEE. Aan dit concert werkt ook de Accordeonvereniging Harry van Wezel mee uit Vlaardmgen. Geza menlijk staan zij onder, leiding van Henny Hessels. Ook heeft het kwartet The Bahama's medewerking toege zegd. Na de pauze zal het programma door eigen leden worden verzorgd met onder eer een doldwaze sket ch, het accordeontrio Rubbish, modem bal let, achthandig piano spel en meer. De en tree bedraagt vier gul den per persoon, dona teurs hebben gratis toegang. De Avro's Toppop Discoshow komt zondag 19 februari van half drie tot zes in Maassluis in VIDEO THE QUE DOWN TOWN aan de Haven 20. De bekende discjockeys Hans Magito en Jos van der Ven zullen er met de nodige verve de zwarte schijven draaien. De hard-rock formatie Summer Breeze speelt za terdagavond »n de Scbiedamse DUKDALF aan de Rijnstraat. Het optreden in het open jongeren centrum begint om acht uur en de toegang be draagt drie gulden vijftig. Om niet het risico te lopen de verkeerde en eventuele kwik sinaasappel te eten, heeft de caba retgroep Don Quishocking besloten de naam van het meuwe programma te wijzigen. Na „Afscheid- stournee I" kwam de groep met de naam „Zeker iets verkeerd gegeten." Met deze titel was de groep later weinig tevreden. Vandaar de meuwe titel, die zeker niet in het verkeerde keelgat zal schieten „Trappen op". Vrijdag en zaterdag 21 uur m het ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF in Schiedam. De naam The Key Stork Ja2z Band werd in 1974 spontaan gebo ren ïrs het jaar van de oprichting van de groep, Drie leden kwamen uit Leiden (het wapen van Leiden: sleutels-key) en drie mensen uit Den Haag (wapen van Den Haag: ooievaar- stork). Een lang leven was de formatie echter niet gegund. Eind 1976 viel de groep uiteen en begon Wim Tegel aar aan het oprichten van een nieuw orkest, dat harmonisch en muzi kaal beter op elkaar is ingespeeld. Het orkest houdt zich voornamelijk bezig met het opnieuw ar rangeren van oude of bijna vergeten num mers, terwijl het swin gende element door hen zeker niet verge ten wordt. De leden van de Key Stork Jazz Band zijn: Dick Bur gers (trompet), Harry van Leeuwen (klari net), Jack Roily (trom bone), Bram Mackaaij (bas), Maarten Rooder- kerk (banjo en vocals) en Wun Tegelaar (drums). De Key Stork Jazz Band speelt zaterdag avond in de Schiedam- se Riverside Club in zaal Tivoli aan de Lan ge Haven 237. De avond duurt van tien tot twee 's nachts en de toegangsprijs be draagt zes gulden voor niet-leden en drie voor leden, Het MUSEUM MAASSLUIS opent vrijdag met een nieuwe tentoonstelling van Johan Sarsch met bronsplastieken en aquarellen van Gei t Hendriksen. De expositie is tot en met zondag 12 maart te bezichtigen. Openingsuren zijn dinsdag tot en met zondag van twee tot vijf 's middags en donderdagavond bovendien van zeven tot negen 's avonds. Bronsplastiek van Johan Karech ln zijn strijd tegen dr. No krijgt James Bond de opdracht uit te zoeken waarom op geheimzinnige wijze raketten, in Amerika gelanceerd, uit hun baan raken. Het spoor leidt naar een klein eiland bi) Jamaica, toebehorend aan dr. No, waar geen onge wenste bezoeker op straffe van de dood is binnenge drongen. Bond legt deze verhalen schouderoplatend naast zich neer en vertrekt er heen. Nauwelijks aangekomen wordt hij overmeesterd en naar No's hoofdkwartier gebracht No vertelt hem, dat hij twee grote wereldmachten saboteert op het gebied van de ruimtevaart en zo meester van alle wereldde len wil worden. Bond wordt opgesloten met het vooruitzicht nog slechts een enkel uur te leven. Op ingenieuze wijze ontsnapt hij en ontketent een niet te beschrijven chaos. Bonds opdracht is volledig geslaagd als na zijn overhaast vertrek het hele eiland explodeert SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 14 en 20 uur, zater- - dag alleen 20 uur, vrijdag al leen 14 uur. SOLDAAT VAN ORANJE Passage Bio Dagelijks 14 en 20 uur. Zater dag, zondag en woensdag al leen 20 uur, ONCE UPON A TIME IN THE WEST Zaterdag, zondag en woensdag 14 uur DE VERNIETIGING VAN MURANIA MAASSLUIS Jongerencentrum De Toverbal Vrijdag 17 februari, 21 uur DR.NO De Vlaardingse accordeonvereniging Flardingha verzorgt zaterdag 25 februari een optieden m de STADSGEHOORZAAL. Flardingha. de vereniging die sedert 1974 muzikaal geleid wordt door dirigent Cor van der Lugt, heeft de afgelopen jaren al verschillende optredens verzorgt m Vlaardmgen, Schiedam, Rotterdam, Maassluis, Maasland, Spijkenisse en Heiligenhaus nabij Dusseldorf in Duitsland. Aan het concert in de STADSGEHOORZAAL werkt het Westduitse mannenkoor Heimatklange mee uit Heiligenhaus. Dit koor bestaat al zevenenzestig jaar en is daarmee een van de oudste koren in het gebied tussen de grote steden Dusseldorf, Essen en Wuppertal. Dirigent-al veertig jaar lang- is Hans Herremann en meer dan de helft van de negenenvijftig leden van het koor maakt al ruim twintig jaar deel uit van het koor. Het repertoire bestaat uit onder andere volksliederen uit binnen-en buitenland, operalie- deren, moderne koorwerken, Latijnse en Duitse misgezangen voor kerkconcerten en vrolijke melodieën voor volks- en verenigingsfeesten. Het koor maakt ieder jaar vele concertreizen. Daardoor traden zij reeds talloze malen op in het buitenland zoals Frankrijk, Belgie en Polen. Vier jaar geleden werden de eerste kontakten gelegd tussen Flardingha en Heimatklange. Toen werd overeengekomen een uitwisselingsconcert te organiseren. Dit resulteerde tot een eerste gezamenlijk optreden op 20 september 1975 in Vlaardingen en een jaar later in het Duitse Heiligenhaus. Voor en na de pau2e zal tijdens dit concert zowel afzonderlijk als gezamenlijk worden verzorgd. Na afloop is er een groots bal m zaal Harmonie met medewerking van het dansorkest Dynamic en in de wandelgangen is er een disco. Kaarten voor het concert kosten vijf gulden, voor het bal na dne gulden vijftig. Een verfrommeld en geplet stukje Milky Way-papier, een verbogen veiligheidsspeld, dne luciferhoutjes boven elkaar, een ommoerde schroef, het bonte folievelletje van een chocolademuis, een spijker - ze zijn alle omlijst, dus hèet het kunst, en in zijn spot noemde Chris J. van Geel die serie werken „Dikdoeners". Deze kritische noot is een on derdeel van de tentoonstelling, die in hel STEDELIJK MU SEUM van Schiedam tot en met dit weekeinde wordt ge houden. Een aparte zaal is ge wijd aan de surrealistische dichter/tekenaar, die leefde van 1917 tot 1974 in Amster dam. Over zijn werk wordt van avond een lezing gehouden door de Leidse kunsthistoricus J. P. Guépm. Deze begint om acht uur m de museumaula. Na de lezing vindt een rondlei ding plaats, waarin aspecten van de lezing aan de'geexpo- seerde werken kunnen worden getoetst Dehtoegang is gratis. Het muziekgezelschap de Sleutels uit Leiden en het jeugdkoor Jong Begin uit Kethel geven zondag 19 februari een optreden m de Magno lia Deikerk in Schie- dam-NieuwIand. Dat gebeurt tijdens een aangepaste kerkdienst voor geestelijk minder begaafden. Op deze bijeenkomst zal ds. Pennekamp door mid del van een spel het verhaal van tie blinde Bartimeus vertellen. Na afloop limonade en koffie. De aanvang is 's middags om vijf uur. De leerlingen van Schiedamse basisscholen weten straks alles van grafiek en zeefdruk. Momenteel is voor het lagere onderwijs een pro ject aan de gang, waarin het ver schil tussen lino en litho duidelijk wordt, waarin wordt uitgelegd hoe een ets wordt gemaakt, een hout snede, wat aqua-tint en vernis nou betekent, en bovenal is het directe nut: de kinderen kunnen die kennis meteen in praktijk brengen. Zij krij gen te maken met drukprocéd'e's. met grafisch werk, en zien ook de noodzaak daarvan (bijvoorbeeld boekdrukkunst). Wel wat anders dan de tekenlessen van vroeger, waarbij het verplicht was voorbeel den na te schetsen. In het Stedelijk Museum is er die ruimte om tot veelzijdiger kunstzinnig onderwijs te komen. Als hulpmiddel bij het project vervaardigde educatief me dewerker Dingenus van der Vrie twee drukwerkkranten, met zeer verhelderende informatie. Goede "rijn behoeft geen krans. Deze uitdrukking slaat bepaald op de Nederlandse formatie Solu tion. Maar voor de duidelijkheid, toch oen korte levensbeschrijving van deze groep, die in de zomer van 1971 debuteerde op de Neder landse platenmarkt met de lang- speler „Solution." Nummers op deze zwarte schijf vertonen veel invloeden van de jazz. Het pro- dukt kreeg een uitstekende pers waardoor er ook verschillende te- levisie-optredens volgden. Een jaar later volgde de lang speelplaat „Divergence". De groep nam de tijd met lange num mers om die in melodische lijnen evenwichtig te ontwikkelen. Daarna werd het enige tijd stil rondom Solution. Het opgenomen contact met Gus Dugeon, produ cer van onder anderen Elton Roc ket-label. en Kiki Dee. Dit resul teerde in een contract met het Engelse Rocket Kabel. In het voorjaar van 1975 werd de plaat „Gordon Bleu" op dit label opge nomen, afgelopen zomer werd So lutions laatste „Fully Interloc king" uitgebracht. Tussen de eer ste en de laatste plaat bggen ja ren waarin de kenners een zekere progressie in de muzikale ideeen zullen ontdekken. Solution, zaterdag 18 februari in de Maassluise TOVERBAL. Bluesliefhebbers kun nen zaterdag ongetwij feld hun hart ophalen in SOCIËTEIT Q.T. aan de Nieuwstraat 12 in Schiedam. Daar treedt dan de zigeuner Son Mc. Gauley op. Deze blueszanger is een van de weinige blanken die de echter „zwarte" blues kan zingen. „Toen ik ter wereld kwam", ver klaart hij „Sneedt een of andere oude zigeu nerin mijn navelstreng door, gaf mij een klap op m'n reet, en ik be gon de blues te schreeuwen." Son Mc. Gauley is vijfenzestig jaar oud. Op zijn der tiende is hij de wereld ingetrokken. Hij heeft gevochten in de Spaanse burgeroorlog en in de tweede werel doorlog. Daarna is hij wat gaan zwerven in Amenka en hij trekt nog steeds van land naar land, van stad naar stad in Europa". Ais Son achter zijn piano gaat zitten, haast achteloos een toets aanslaat, dan twee en daarna een loopje te voorschijn tovert, ont staat er een geladen sfeer. Dan gaat hij zin gen met een kracht die nu al legendarisch is bij musici over de hele wereld. Op de maat van de bastonen die hij aanslaat met zijn linkerhand, zwaait zijn lichaam heen en weer, en ondertussen schreeuwt die grootse stem de meanest" blues die waarschijn lijk ooit is ge schreeuwd. De derde gezamenlijke filmactiviteit van het Schie damse Stedelijk Museum en het Amsterdamse Goethe-Instituut is morgenavond. Ook dan staat in het museum op de Hoogstraat het thema film en experiment centraal: wel een gebeuren dat zwaarder op de maag ligt dan de prolongaties van Passage, het gaat dan ook om nieuwe ideeen in de film. Om kwart over acht begint het, en de toegang is gratis. Vier films worden gedraaid, die alle dateren uit de jaren twintig. Vanwege het „revolutionaire" karakter baarden zij destijds nogal opzien. Man Ray maakte zijn „L'étoile de mer" in 1929, een film van twaalf minuten, kort maar krachtig. In '27 vervaardigde Hans Richter een film van nog een minuut korter: „Vormittagsspuk-Inflation". Van de hand van Kurt Schwertfager is „Reflekto- rische Farbkchtspiele" uit 1922. In hetzelfde jaar begon Oskar Scblemmer aan „Das triadiscbe Bal- lett", een film die uiteindelijk in 1970 werd afge rond. De slotavond van de vierdelige filmcyclus van het museum en het Goethe-Instituut vindt plaats op vrijdag 14 april.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5