Interessant duel voor Volley'68 Karate» spektakel Passage theater PPSC kiest Piet de Wolf voor DONDERDAG 16 FEBRUARI 1978 Groenoord aangepast voor gehandi capten Magie Hollander: Het is geen domme krachtpatserij Ravage Dames niet kansloos Onderlinge wedstrijden Gertie Baas naar WOK Zes kandidate» voor TSB VD/SC/WW •matmi Schiedam Wanneer alles volgens plan verloopt, is bad Groenoord vanaf de eerste dag van het seizoen - 15 april - ook bereikbaar voor gehandicapten. Even als enkele jaren terug al in bad Zuid, worden er bin nenkort zodanige voorzie ningen getroffen, die er toe moeten leiden dat gehandi capten zonder al te veel moeilijkheden het zwem bad kunnen bereiken. Het gaat ïn de eerste plaats om een speciale was- en klecdgelegenheid aan bet begin van het zwembad. Ook zullen daar speciale toiletten komen. In plaats van de gebruike lijke „waadgoot", zullen de gehandicapten gebruik kunnen maken van een be tegeld pad om het zwem bassin te bereiken, om zïcb daarna via een stoeltjeslift in het water te laten zak ken. De aankleding past in het kader van nieuwe voorzie ningen voor gehandicapten in openbare gebouwen, waarvoor de gemeenteraad al een krediet van 126.000 gulden gaf. Het betreft g thans onder meer het Pas- sage-theater, het Stedelijk museum, de bibliotheek en bad Groenoord. De kans is niet uitgesloten dat in de nabije toekomst meerdere openbare gebou wen in Schiedam zullen worden aangepast voor een betere bereikbaarheid van gehandicapten. In bad Zuid maken de gehandi capten veelvuldig gebruik van dat bad. Zoals de stichting Lentefeest, sport vereniging De Ooievaars en de stichting gespeciali seerde jeugd- en volwasse- nenenwerk ten behoeve van lichamelijk en geeste lijk gehandicapten. De stichting zwembaden Schiedam juicht uiteraard het initiatief van harte toe. Schiedam „We hebben verschrikkelijk gelachen om die wereldtitel van Otti Roethof. Het is hem van harte gegund maar het stelt natuurlijk niets voor. Alleen al op mijn school zitten tien, vijftien jongens die hem binnen een minuut k,o hebben, Iaat staan als ie zou moeten vechten met de Jappen. Hij is kampioen gewor den van één bondje. Toevallig de bond die bij de Budobond is aangesloten, maar bij de Budobond heb ben ze geen benul van karate. Van die heren mag je elkaar amper aanraken. Daarom zijn we ook uit de organisatie gestapt, maar het heeft de public-relations van karate geen goed gedaan". Loek Hollander, 38 jaar, een soort Raffles, geestelijk volkomen tevreden keerde twee weken geleden als 7e dan terug uit Japan. Vrijdagavond staat hij aan de leiding van het Nederlands kampioenschap karate die om 20.00 uur in het Passagetheater in Schiedam zullen worden gehouden.' Voor de tweede maal volgens de Japanse regels, waarbij doorstoten (met de kans op knock-outs) is toegestaan. ..Vorig jaar was het allemaal nog niet zo spectaculair," vertelt Hollander, „de meeste jongens waren niet inge- traind. Ze hadder. het gevoel nog niet. Je moet ook niet vergeten dat het een hele verandering is. Zolang karate in Nederland bestaat hebben de deelnemers zich moeten inhouden. Niks mocht. Als ze hun hand maar dreigend in de lucht staken stond er al een vent van de Budobond achter ze om 2e te royeren. Alles was show. Richten en dan inhouden vlak voor het gezicht. Als ik dan weer een half jaar in Japan was geweest en ik kwam in mijn eigen scholen wist ik niet wat ik zag. Ik baalde ervan". Loek Hollander, voorzitter van de Europese Kyokushinkai propageert zijn sport als een waterdichte, ongewapende zelfverdediging. Een sport, maar in feite meer en kunst stukje van lichaamsbeweging waarbij de karateka's uitsluitend de natuurlijke wapens hanteren. Handen, ellebogen, hoofd, knieën, en voeten. „Het karate." pro beert Hollander uit te leggen, „is erop gebaseerd de aanval over te nemen en daarna de aanvaller onmiddel lijk met een explosieve stoot uit te schakelen. Het is dus persé geen domme krachtpatserij". „De films van James Bond hebben wat dat betreft in voorgaande jaren als een anti-reclame gewerkt. Karate heeft namelijk niets met kracht te maken. Het is een soort magie. Je kunt het alleen als lichaam en geest één zijn. Dat hebben ze bij de Budobond nooit begrepen. Daar Eaten ze achter een schrijfmachine regels te bedenker. Dit mocht niet, dat mocht niet. En als je ze dan een keer uitnodigde voor een Japanse film zodat ze konden zien wat nu echt karate is, dan bleven ze weg. Vind je het gek dat we er op den duur zijn uitgestapt". Loek Hollander, die vrijdagavond een demonstratie „stok- vechten" zal geven, introduceert ook de zelfverdediging voor dames. „Dames-karate is in Japan bijzonder popu lair. Daar lees je ook nooit dat vrouwen worden aange rand. Dat kan daar niet. Daar zijn ze te gehaaid voor. Ik zeg niet even sterk maar even gehaaid. Bij dames-ka rate leer je jezelf zijn. Dat oetekent dat je het schrikken afleert en onmiddellijk reageert. Daar gaat het om, niet of je sterker bent of niet". V2 aard Ingen Deze week is er een volledig programma voor de volleybalclubs, met als meest interessante ontmoetingen Volley-dames tegen Schippers en Shell tegen Volley II. Ook de wedstrijd van de beren van Passage VCJ tegen Tenaco kan spanning brengen, terwijl de uitslagen van de overige wedstrijden, Volley-he ren tegen Spirit n, MVC tegen Valbovol en Passage-dames tegen A V4Q al bij voorbaat vast staan. De meest interessante wedstrijd is ongetwijfeld die tussen de dames van Volley'68 en van Schip pers uit Berkel, die morgenavond om kwart over acht in Vlaardingen wordt gespeeld. Schippers promoveerde vorig seizoen naar de promotieklas se en is daarin de enige ploeg die Volley een punt afhandig wist te maken. De Berkelse dames hebben in de vorige ontmoeting zelfs een 2—0 voorsprong gehad, alvorens de Vlaardingsen er in slaagden de partij met 32 naar zich toe te trekken. Begrijpelijk dat men bij Volley niet geheel gerust is over de uitslag van de komende wedstrijd. Maar ook als Volley verliest komt het kampioenschap niet in gevaar. Op dezelfde tijd en in dezelfde sporthal spelen ook de dames van Shell een interessante wed strijd. De derby tegen Volley II gaat dan wel niet om de titel, maar beide teams staan hoog genoteerd en zullen er zeker een prestigeduel van maken. Is Shell compleet, d?n heeft het de beste kansen. Maar zijn de blessures van Ingrid g Maltha, Nel Hoogendorp en Thea van de Berg 1 nog niet genezen, dan is Volley kanshebber- I Ook voor de heren van Passage VCJ een interes- gj santé ontmoeting. Zaterdagavond om negen uur krijgen de Schiedammers in sporthal Sehiebroek Tenaco op bezoek. Beide ploegen ontlopen elkaar niet veel en alleen ais Passage met dezelfde instelling als afgelopen week tegen Rovok het veld in gaat, heeft het een goede kans op winst De heren van Volley'68 behoeven zich over de winstkansen geen zorgen te maken. Zaterdag middag gaan zij naar Barendrecht om tegen rode lantaarndrager Spirit II aan te treden. Koploper Volley is in blakende vorm en de vraag is alleen hoe weinig tijd zij nodig hebben om de verplichte drie sets tot een goed einde te brengen. Voor de beide landelijk spelende damesteams uit I Maassluis en Schiedam zijn de kansen op winst I erg klein. MVC ontmoet zaterdag om kwart over twee in Maassluis Vierhout/Valbovol en heeft tegen het aan kop gaande Valbovol geen enkele g kans. Voor Passage VCJ is het al niet veel beter, i Zaterdagavond om zeven uur komt in sporthal B Sehiebroek AV40 op bezoek. De Delftse gasten ra staan met 21 punten op veilige afstand van de g degradatiezone en zullen zich, door een nog B steeds met blessures sukkelend Passage, 2eker B niet laten verrassen. Karate. Geen kwestie van kracht maar van eert snelle reactie Hollander kent de impopulariteit van zijn sport uit vroe ger jaren. Hij zegt daarvan: ,.Niet-kenners schrokken zich dood van al die ravage. Ze zagen alleen maar stukgeslagen stenen en dakpannen. Maar dat was in feite het enige wat we mochten. Je moest toch een manier vinden om het publiek te laten zien wat je allemaal met onze meditatie kon bereiken. Dus pakte je maar weer het hout en sloeg je hele rijen doormidden. Het was natuurlijk wel sensationeel maar als ze die ravage zagen was het spektakel snel vergeten. Kijk, hu kunnen we dat opvangen met wedstrijden. Het publiek ziet nu gelijk wat het is. En denk erom dat we het afgelopen jaar vooruit-zijn gegaan. Mas Oyama. de president van de World Organisation, is in mei van dit jaar speciaal komen beoordelen of we wel of niet aan de WK in Tokio zullen deelnemen. En dat mag nu. Het kan best zijn dat we één van de deelnemers morgen aan het werk zien". 0 De slechte staat van het parkoers in de 's-Gravcnzand- sepolder is er de oorzaak van, dat de wielerclub Schiedam het komende seizoen uitwijkt naar de Spaansepolder, waar De Pedaalridders hun domein hebben. „Bovendien" zegt voorzitter Henk Breur, „is er totaal geen kïeedaccommoda- tie. En de tijd dat we ons langs de kant van weg verkle den, is voorbij." Het feit dat Schiedam niet over voldoende renners beschikt, vindt de voorzitter uit de lucht gegre pen„Een niet onbelangrijk aantal vindt altijd nog de Ra tionales interessanter. Roem maar op: Jan Breur, Gerrie Mak, Peet van Wijkr ilfantis en Herman Brinkman en ga zo maar door." Het acht Zanden waterpolo- toemooi gaat dc Schiedamse Zwem Club zijn neus voorbij. De gemeente had het bad (Groenoord) a1 beschikbaar gesteld om behalve Oranje, Hongarije. VS, Rusland, Cana da, Bulgarije, Roemenië en Engeland oen interessant toer nooi te laten spelenDe KNZB besliste echter anders cn gaf het toernooi aan Utrecht. 0 De leden van Hoekse Boys mogen reageren op het ver zoek van Bram en Freek om hun mening te geven over wél of geen boycot van de WK- voetbal in Argentinië. Slobodan Dutina houdt, in tegenstelling tot andere be richten. nog altijd een slag om zijn arm of hij bij FC Vlaar dingen blijft. In principe siaat een hernieuwde verbintenis niets in de weg, maar andere aanbiedingen hebben zijn be slissing nog even uitgesteld. Care1 Huiskens heeft voor De Hollandiaan een bord ge maakt, waarop de namen moe- ten gaan prijken van de Vrien den van Rood-Wit '77, die per 1 april een jaar bezig zijn. 0 Excelsior M. speelt de jubi leumwedstrijd in het kader van zijn zestigjarig bestaan tegen de eredmsie-club FC Haarlem op zaterdag 20 mei. Schiedam Het damesteam van de basketbal vereniging Juventus speelt 'zaterdag een uitwedstrijd tegen Coppens Eagles in Rosmalen. De thuis wedstrijd werd met ruim ver schil verloren, maar sindsdien is de ploeg van trainer/coach Emile van Heumen beter gaan spelen. De dames zijn dan ook niet kansloos, maar een ge makkelijke overwinning zal het ook niet worden. Het eer ste herenteam is vrij. a Piet dê Wolfterug bij PPSC. Schiedam De gymnastiek vereniging Excelsior houdt zondag de jaarlijkse onderlin ge wedstrijden in de sporthal Margriet aan dc Nieuwe Dam- laan in Schiedam. Het pro gramma is als volgt: 10.15 uur Opening. Wedstrij den meisjes geboren in 1966 tot en met 1971. 11.30-11.40 uur. Demonstratie kleuters 11.40-11.50. Demonstratie volksdansen. 11.50-12.50 uur. Demonstratie mini-trampspringen. 12.05 uur. Prijsuitreiking. 14.00 uur. Wedstrijden: meis jes geboren in 1965 en eerder, jongens geboren in 1971 en eerder, keurgroepen. 15.30-15.40 Demonstratie lange mat-springen 15.40-15.50 uur. Demonstratie mini-trarapspringen 15.50 uur Prijsuitreiking. Voor de Shell-dames is de derby een prestigeduel. Schiedam Piet de Wolf is de nieuwe trainer van PPSC geworden. Twee dagen nadat Jaap Brussé terug kwam van vakantie en zich min of meer belastte met het aantrekken van een opvolger voor Hans Kos^ense, kwam de Vlaar- dïnger als nummer één uit de bus. Het bestuur van de tweedeklasser was al snel van mening dat De Wolf terug moest keren naar PPSC. Echter, ook de spelers moesten gehoord worden. Onder toeziend oog van een groot aantal spelers van de selectie kwam men tot dit besluit. „Tenslotte moeten zij met de nieuwe man wer ken," verklaarde Brussé al eerder. Door de keuze van „PP" is Piet de Wolf weer terug bij de zaterdagclub. Vijf jaar geleden immers trad hij op als „reddende engel" toen Siiiakus vlak voor het ondertekenen van het contract verklaarde toch maar van de overeen komst af te zien. De Wplf. die tevens een zondag club onder zijn hoede had, viel dat jaar toen min of meer in. Na een periode van André Corveleyn (drie jaar) en Hans Kosteose (twee jaar) heeft PPSC zich andermaal verzekerd van een succesvoile trai ner. Ook bij Hion waar Piet dc Wolf nu nog werkzaam is, vallen de resultaten zeker niet tegen. Dc oefenmeester is in het bezit van het b-diplo rna. Voor PPSC een vereiste indien de dub promoveert naar de eerste klas. Informatie bij de KNVB leerde dat als de Schiedammers inder daad een stapje hogerop komen het nu al zeker is dat geen van de aangenomen trainers die niet de vereiste papieren heeft in aanmerking komt voor dispensatie. Heeft PPSC een nieuwe trainer gevonden, de club zal nu op zoek moeten naar een nieuwe voorzitter. Leen Noordzij trad enkele weken geleden af nadat was gebleken dat voor de ontstane problemen geen oplossing gevonden kon worden. Jaap Brussé neemt de voorzitters hamer tijdelijk over maar verklaarde al eerder het niet als een vaste taak te willen zien. Er zijn nog geen kandidaten voor de functie. Vlaardingen Bij vierdeklas ser TSB hebben zich zes kan didaten gemeld voor de func tie van trainer in opvolging van Jan van der Berg. Dat zijn anderen andere Hans Voets, Wim Poulus, Van Vee- nendaal en Van der Held. Eind februari moet de beslis sing zijn gevallen. Schiedam Gertie Baas, die Sunlight in enkele jaren tijd van de afdeling naar de derde klas KNVB bracht, heeft het volgende seizoen onderdak bij VVOR. De Schiedammer mag op grond van zijn diploma's geen derdeklasser meer trai nen. Vorig seizoen moesten Sunlight en VVOR nog uitma ken wie zou promoveren naar die derde klas, en toen won nen de Vlaardingers roet gro* te overmacht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6