JVet als Pistolen. Fault je dieren» misha xi .deling te lijf gaan" DE KREEK WIL VAN COÖRDINATRICE AF Een „§fa!enw rijksweg kan Gusto helpen Jaarverslag Maassluise brandweer Trefpunt wordt „stadhuis" Kattenvriend uit Nijmegen wjm&m Nieuwe film over Wilton Oude auto gestolen-^ Historische straatnamen Schiedam in mei slingers tad 's-Herenstraat 's nachts veiliger RUILBEURS Jaarvergadering van „Posita" i Bejaarde I man breekt benen: boe kwam dat? Secretaresse zonder telefoon Spreekuur vervallen DINSDAG 21 FEBRUARI 1978 3 Maasland Xn verband met de verbouwing van het Maas- lacdse gemeentehuis, moet voor zaken die normaliter in de raadszaal plaatsvinden, tijdelijk naar elders worden uitgeweken. Het gemeentebe stuur heeft tijdens de verbou wingsperiode vervangende ruimte gevonden in het Tref punt aan het Kerkplein. Daar zullen voorlopig de raads vergaderingen en trouwerijen plaatsvinden. De gemeente raad vergadert in de grote zaal, terwijl de huwelijken in de bovenzaal van de oude pastorie worden voltrokken. Volgens de letter der wet wor den huwelijken slechts in het gemeentehuis voltrokken. Daarom wordt het Trefpunt, waarvan de „Oude Pastorie" deel uitmaakt, tijdelijk offi cieel aangewezen als Huis der Gemeente. Maasland Maasland krijgt er opnieuw een aantal histori sche straatnamen bij. De nieuwe straatn&axngcving is noodzakelijk in verband met .de voortschrijdende bouw in de Comruandeurspolder. Tot nu toe is steeds geput uit historische namen, en ook voor het gebied ten noorden van de Hofsingel wil het ge meentebestuur dit beleid voortzetten. Hiertoe is ook het advies gevraagd van de streekhistoricus M. C, M. van Adrichem uit Honselersdijk. De nieuwe straatnamen zijn nodig voor het recentelijk in aanbouw genomen gebied op de voormalige velden van MW27. Daar worden mo menteel zestig huizen ge- bouwd. Binnen het college zijn de namen Hoefslag, Tijns en Botting genoemd. In de motivatie blijkt, dat Hoefslag in de middeleeuwen een be lasting was voor het onder houd van een weg of een dijk. Voor Tijns en Botting geldt, dat dat in de middeleeuwen grafelijke heffingen waren. Schiedam In mei is het pas zo ver. Op de 27ste van die maand wü „Organisatie Jaar markt" Schiedam pas hebben omgetoverd in slingerstad. In een artikel in de krant van donderdag was door een tech nisch foutje het woordje „mei" weggevallen. Daarom leek het alsof het reeds deze maand feest was. Onze excu ses daarvoor. Maasland De twee grote SRV-wagens van de fa. Sprij zullen in het vervolg 's nachts niet meer aan de 's-Heren- straat geparkeerd worden. Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad ten minste voor, toestemming te verlenen aan het verzoek om parkeerruimte te verhuren op het terrein naast het gebouw „Taverne". De twee rijdende winkels kun nen daar ook van stroom wor den voorzien voor het opladen van de accu's. Burgemeester en wethouders hadden wel ge vraagd of er alternatieve stal lingsmogelijkheden voor de wagens waren. Dit bleek ech ter niet het geval. Schiedam Binnenkort zal bet weer mogelijk zijn om in Schiedam allerlei dingen te rullen. De Rotterdamse afdeling van De Verzame laar houdt zaterdag van tien tot vijf uur een ruil beurs. Het is dan mogelijk om sigare- band j eslucifersmerken prenten van Anton Pieck. suikerzakjes en alles wat met het koninklijk huis te maken heeft te ruilen of te kopen. Deze beurs wordt in het Zalen complex Irene aan de Nieu we Haven 155 gehouden. Maasland Postzegelvereni ging „Posita" houdt op woens dag haar jaarvergadering. Dat betekent o.m. de jaar overzichten van de secretaris en penningmeester, alsmede een bestuursverkiezing. Aftre dend is de heer Van Bame- veldt, die ook weer herkies baar is. De vergadering, die om half acht begint in de land- en tuinbouwschool aan de Commandeurskade, wordt besloten met een veiling. Op de lijst staan kavels van Ne derland, de Ned. Antillen en Suriname. Nijmegen/Vlaardingen „Tachtig mille heb ik er voor over om het werk van de Vlaardingse katten vanger on mogelijk te maken!" De 29-ja- rlge Nljmegenaar Sjaak in den Bosch heeft de oorlog verklaard aan het gemeente bestuur van VI aardingen. Dat het eea harde veldslag gaat worden staat vast; Sjaak: „Voor een weekgeld ga ik mensen inboren om het van gen van katten onmogelijk te maken. Daar heb ik mijn mannetjes wel voor!" Sjaak vindt de uitroeiing van Vlaardingse zwerfkatten „on menselijk, onbegrijpelijk en goddeloos". Dat Sjaak er geen doekjes om windt blijkt ook v/el uit een aangetekende brief, die hij naar de Vlaar dingse burgemeester Kieboom heeft gestuurd. Een citaat daar uit: met ontsteltenis las ik in de krant, dat U tachtig duizend gulden heeft uitge- trokken om 8000 zwerfdieren af te laten maken. Om dat werk volledig onmogelijk te maken heb ik hetzelfde be drag over". De kattenliefhebber bij uitstek zegt over voldoende geldmid delen te beschikken om zijn opzienbarend plan te kunnen betalen. Sjaak is aannemer in de bouw. Sjaak vertelt hoe hij tot zijn plan kwam: ,Jn mijn krant las ik over het voornemen van de Vlaardingse gemeente. Ik dacht dat is kattenmoord. En daar moet snel iets tegen ge beuren voor het zwaard van Damocles op de zwerfdieren is gevallen. Het enige wat ik als dierenvriend nog kan doen, is actie, keiharde actie". Hij vervolgt zijn kruistocht: „Een jaar of wat terug 2orgde de legendarische Pistolen- paultje er ook voor dat die- renmishandelaars een flink pak rammei kregen. In zijn voetsporen ga ik verder als het om kattenmeppers gaat". En voegt er aan toe: „Iemand, die een dier mishandelt is ten slotte ook strafbaar voor de wet. Helaas rijn die straffen laag. Een paar tientjes ofzo. Maar nogmaals: als het daar in Vlaardingen niet goed schiks gaat, dan maar kwaad schiks". De tachtigduizend gulden, die de gemeente heeft uitgetrok ken om zwerfkatten te gaan vangen en ze daama af te maken, riet Sjaak liever be- steed aan het steriliseren of castreren van de zwerfdieren. - „Als echte dierenvriend mag je" niet toestaan, dat door God geschapen leven op zo'n grote schaal wordt uitgemoord. Dat is onmenselijk! vandaar, dat ik zo diep in mijn buidei wil tasten om koste wat kost te kunnen voorkomen dat er ook maar één Vlaardingse zwerf kat wordt gevangen, laat staan vermoord" vertelt de Nijmegenaar met krachtige woorden. Dat Sjaak verzot is op katten blijkt uiteraard al wel uit het voorafgaande, maar rijn lans- brekerij voor het zwerfdier is zo maar niet uit de lucht ko men vallen naar aanleiding van een krantenbericht, oh nee!. Iedere week geeft hij ongeveer een weekgeld (300 "HIER LÏCT OHZE USVE PQES m ZAL AlTUÖ &D QMS PtUVEN gig Sjaak voor het grafje van zijn overleden lievelingskater Pedro. Zijn dochtertje, die ook verzot was op het dier, stond er op dat er een steen ter nagedachtenis kwam. gulden?) uit aan het voederen van een Nijmeegse clan van zwerfkatten. Bij hem achter aan de Mar ia- laan laat hij dagelijks zo'n 25 tot 30 „zwervers" smullen. „Speciaal met de aanhoudende vrieskou heb ik in de Serre (achter) twee butagaskachels voor ze gezet" voegt hij er aan toe. De dieren rijn bij hem in de omgeving blijven ronddar telen, nadat een veilingge bouw een eind verder vorig jaar werd afgebroken. Daar zaten de katten in. „Ais de poezen een nest jongen hebben, dan verdrink ik ze niet in een emmer. Stel je voor! Nee, dan zet ik een ad vertentie in een plaatselijke krant zo van: voor niks jonge katjes afhalen. Man, dan loopt Tt storm. Als mij het nu wel lukt in mijn eentje om a: die katten na te lopen en te ver zorgen en b: een goed onder komen voor kleintjes te ver sieren, waarom lukt zo'n ge meente als Vlaardingen met alles d'r op en d'r aan dat niet?" stelt hij vast Om in het onderhoud van „rijn" zwerfdieren en rijn vijf huis katten te voorzien koopt hij trouwens wekelijks bij de groothandel blikken katten voer. Drie maanden terug ontdekte hij, dat één of andere „katten- vijand" vergiftigd vlees had neergelegd in de buurt waar de katten altijd komen eten. „Ik wilde die smeerlap onder vier ogen spreken. Ik heb toen een forse advertentie ter door Wil Visser waarde van 600 gulden laten afdrukken in een Nijmeegse krant met de volgende tekst: duizend gulden beloning voor het vinden van kattenverge- ver". Jammer genoeg voor waar schijnlijk één van de grootste kattenliefhebbers, die Neder land rijk is, kwam er geen reactie op de advertentie. Zijn vijf huiskatten (Athena, Burdie, Moortje (een zwarte) Pukkie (een rooie) en een naamloze laat hij nooit buiten. Daar is de Nijmegenaar erg zuinig op. Dat is nogal wiedus want één van de vijf, de Sia mees Athena, heeft vorig jaar in België een prijs gewonnen. Vorig jaar overleed de lieve- lingskat van Sjaak in den Bo sch. De kater, Petro, ligt in zijn tuin begraven onder een steentje. „Dat steentje moest er van mijn dochtertje op ko men staan, die hield ook erg veel van Pedro". 9 De coördinatrice van Centrum De Kreek in Schiedam moet opstappen. De medewerkers van dit clubhuis aan de Lange Haven hebben het vertrouwen in haar opgezegd. Met deze mededeling stappen de overige beroepskrachten, die altijd al bedenkingen hebben gehad, deze week naar hun en baar werk geefster: de Katholieke Stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (KCA). Huilend is Ine Hurks pas wegge lopen van de vergadering, waar het vertrouwen in haar werd opgezegd. Twintig me dewerkers en medewerksters vonden dat ze maar beter kon opstappen. Slechts twee stem den tegen. Vier onthielden zich van stemming. Tot ieders, verbazing is de 33-ja- rige coördinatrice na deze emotionele vergadering toch weer gewoon in het centrum komen opdagen. Men had ver wacht dat zij zich ziek zou melden. Nu wordt zij echter geboycot Anderen gaan naar vergaderingen, die zij vroeger deed. De spanning in het oude pand in de Schiedamse bin nenstad is duidelijk voelbaar. De kritiek op Ine Hurks bestaat uit diverse punten. De „ver zelfstandiging' van De Kreek ten opzichte van de KSCA zou zij hebben tegengewerkt Xn haar positie als coördina trice kon zij binnengekomen 'informatie zeven. Volgens de medewerksters hield zij be langrijke stukken achter. Daar kwam men eigenlijk pas goed achter, toen rij op va kantie was en een van de andere beroepskrachten in de correspondentie ging snuffe len. Achteraf zegt Ine dat zij het gewoon vergeten is te zeg gen of te geven of gebruikt ze het argument dat het niet be langrijk was. „Een zwakke verdediging", zegt men in De Kreek. Een ander belangrijk verwijt betreft het feit, dat rij de di verse groepen in het buurt huis tegen elkaar zou hebben opgezet. Hierdoor kwamen vervelende ontwikkelingen, ging de eenheid verloren en ging het centrum achteruit Een paar medewerksters heb ben door dit alles al het bijltje erbij neergelegd. Sommigen werkten al jaren in De Kreek. Coördinatrice Ine Hurks wordt geboycot. Dat het medewerkersteam m 1976 èkkoord ging met de aanstelling van de sociaal-cul tureel werkster uit een club huis in Gouda-West, is vooral het werk van Leo Herwig, coordinator van de Federatie voor Schiedamse Club- en Buurthuizen. Als opvolgster van Gerard Vos, die in juni 1976 vertrok naar Overijssel, was Ine Hurks derde keus. De eerste, iemand uit Spijkenisse, bedankte zelf op het laatste moment Zo ook de tweede, de Schiedammer Jos van der Lugt (die nu opbouwwerker is in Groenoord). De huidige so ciaal-cultureel werkster zag men in De Kreek eerst niet ritten. Op voorspraak van Leo Herwig, die haar al enige tijd kende, ging men toch ak koord. Mede door de komst van een nieuwe regeling van het ministerie van CRM, waarbij het in de toekomst moeilijker zou worden om nieuwe krachten aan te ne- m en- Na anderhalf jaar in De Kreek stapt Ine Hurks niet zelf op. Dat heeft ze althans nog met te kennen gegeven. Rien de Bruijn, werkbegeleider voor de sociaal-cultureel werkers, heeft in De Kreek al lijmpo gingen gedaan. Die rijn echter op niets uitgelopen. Bij de KSCA voelt men er weinig voor Ine Hurks te ontslaan. Voorzitter Bert Kaptein heeft dat onlangs te kennen gege ven. Om de uitslag van de stemming onder de medewer kers, waar hij deze week mee wordt geconfronteerd, zal hij echter niet heen kunnen. Ook omdat de overige beroeps krachten bij een blijvende weigering waarschijnlijk zelf opstappen. sTr> I Schiedam oo nJauwe bedrijfs film van Wilton Wilton Fijcnoord Ia klaar. Dinsdagavond 28 fo- bmari gaat da SE® ovar da werf e Een fragment uit de nieu we film over Wilton Fije- noord: bij de Nedlioyd- schepen „Voorns" en „Put ten" werd een tussendek ingebouwd, om de schepen optimaal geschikt te maken voor het vervoeren van zwa re bouwmaterialen naar het Midden-Oosten. In première. Die voorstelling wordt gogo ven in de grote zaal van De Doelen In Rotterdam. fn het 34 minuten lange fournaaf over 1977 zijn te zien: de ver nieuwde kade mat een 5CHons kraan; het verhogen van het au- todek Stena Oanica, kiellegging en bouw 609; bouw van do- kloods, afscheid »r. Bart Wilton, reparatie Chevron The Hague en Grafton: hot drukken van Repair News en de 40ste jaargang van WF-nieuws; doop en vertrek Sidi Daoui; kotteren cutterladders, achtersteven en plaatsen roer; tussendekken Nedlloyd-schepen; kiellegging Standaard fregat en tenslotte de revisie van de Nor- starmotoren. Na de pauze zal de speelfitm ..Two minutes warning" worden ver toond. Dit avond-programma wordt herhaald op maandag avond 6 maart. Op beide avon den brengt da Harmonie Wilton Ftjenoord lichte muziek ten ge hore, van 19.15 tot 20.15 uur. Het programma voor de gepensio neerden van de werf aan de Admiraal de Ruyterstraat wordt gehouden op maandagmiddag 6 maart. Na de voorstelling van de bedrijfsfilm en de pauze wordt „De dolle tantes komen" ver toond. De aanvang is 13,30 uur. Schiedam is tegen sluiting van Gusto en Schiedam is evenals E Vlaardingen trouwens, tegen aanleg van rijksweg 19. Maar j H een gemeentebestuur riet rich wel eens gedwongen met lede j= ogen andere ontwikkelingen aan te rien. Zo wordt in het bestemmingsplan voor Wottóhoek-Noord al helemaal met die e rijksweg rekening gehouden es so schrift Schiedam ook, samen met Rotterdam, Rijnmond en de provincie, een brief aan de beleidscommissie scheepsbouw waarin staat dat saae- ring helaas onontkoombaar ia, al soa Gusto wel geholpen moeten worden. Schiedam sou ook commentaar kunnen leveren op de gang 1 j= van zaken rond de Van Brienenoordbmg of de Alexanderton- i E nel in Rotterdam, omdat werkzaamheden daar straks hier E (tussen Schiedam en Vlaardingen) invloed kunnen hebben op i H wel of geen rijksweg 19, en, om nog andere redenen, zou Schiedam Misschien nog wei een kanttekening kunnen zette- n bij de afsluiting van de Ooatemctekte. Niet dat dat ge- beurt, maar het sou kunnen. i Wèl beeft de gemeente Schiedam, en met name wethouder H voor financiën en economie drs. Beinier Schee res, bij de landelijke overheid de suggestie gedaan dat door afsluiting van de Oosterschelde en door verbetering van de Van Briene- f E coordbrug scheepswerf Gusto enorm geholpen kan worden. f E Bij beide klussen komt veel staalconztructlewerk om de hoek e kijken, en Gusto is technisch mans genoeg om ook staal, anders dan voor schepen, te kunnen bewerken. Zo is in S Schiedam extra werkgelegenheid te scheppen, was het plan 5 van Scheerea. e Stel je nou eens voor, dat bij aanleg van rijksweg 19 ook j veel s taai cora tractie werk kan worden bedacht, dat dan door E Gusto zou kunnen worden gedaan. Zou Schiedam dan nog j E kiezen tegen die weg, of moet Gusto dan het loodje leggen? S Scheeres ging er gisteren serieus op in, al gaat het natuurlijk maar om een theoretisch vraagje. jj „Het is heel düidaii£i", aldus de wethouder. „Wij zijn tegen E rijksweg 19 en wij vinden, dat Guato gered moet en gered j kan worden. Daarvan wijien wij niet af. Maar als straks nou toch door de regering wordt gekomen voor die rijksweg, j E en het brengt veel staalconstructie met zich mee, dan ga ik uiteraard weer naar Den Haag om te bepleiten dat Gusto dat werk kan gaan doen. Het rijk beslist daarover uiteinde- I lijk". Kor Kegel Maassluis Bet Maassluise brandweerkorps trad het vorige jaar drieënzestig keer la actie. Slechts om de helft van de werkzaam heden betrof het de bestrijding van branden, zo blijkt uit het Jaarverslag. Het korps moest vele keren in actie komen voor hulpverle ning. Zo haalde men drie keer met behulp van de ladderwa gen een kat uit de boom en verwijderden de vuurbestrij- ders een bijennest uit een schoorsteen. Met het leegpom pen van riolen en kelders bij de wateroverlast laatste zo mer waren ruim dertig brand weerlieden samen honderd vijftig uur in actie. De belangrijkste branden in 1977 waren die -in de woning aan de Noorddijk 5 en in een flat aan de Jasmijnstraat Een opmerkelijk brandje vond op 6 januari van dat jaar plaats. Op de gang en in de gardero be van de eerste verdieping in de Minister de Visserschool hing rook als gevolg van het schroeien van een aantal kle dingstukken. Bij het onder zoek bleek, dat een lü-jarige Turkse leerling een niet goed gedoofde sigaar in zijn jaszak had gestept. De jongeman had 's morgens op weg naar school zijn sigaartje opgesto ken. Twee leden van de Maassluise Vrijwillige Brandweer kregen vorige week uit handen van burgemeester Theo van Dijke de oorkonde van de Neder landse Brandweervereniging: K. M. Kleiwegt, die zijn kope ren jubileum bij de brand- weer viert en H. Visser, die een kwart eeuw volmaakte. Schiedam Met twee ge broken benen en een hoofdwond is de zeventig jarige Schiedammer P. W, van D. in het Noletzieken- huks opgenomen, nadat hij op de Rotterdamsedijk ten val was gekomen. De aard van de verwondingen (de j beenbreuken bevonden I zich vlak onder de knie, dus op „bumperhoogte") doet de politie vermoeden dat een auto de bejaarde man heeft aangereden, maar het slachtoffer zelf kan zich alleen nog naar herinneren dat hij aan het oversteken was, Daarom zoekt de politie ge tuigen. Het ongeluk is ge beurd om één uur in de nacht van zondag op maan- dag, op de dijk tegenover j nummer 188, en de man kwam ten val op de rijbaan voor het verkeer richting Koemarkt De bejaarde verkeert niet in levensge vaar. „Remsporen op de plaats van het ongeval heb ben wij niet kunnen vin den", zei hoofdinspecteur van politie Dick van der Veen gisteren, „maar als er sprake is van een aanrij ding, en dat zal haast wel, dan hebben wij ook te ma ken met iemand die is doorgereden. En dat is 1 hoogst kwalijk". Schiedam Een secretaresse uit het flatgebouw Over De Veste kan met meer telefone ren. Haar toestel is namelijk gestolen. Bij een inbraak in de nacht van vrijdag op zater dag werd bovendien een kof fiezetapparaat ontvreemd, al smede een radiocassette. De 25-jarige mejuffrouw G.I. J. Z. heeft de inbraak in haar woning bij de politie gemeld. De gestolen spullen hebben een gezamenlijke waarde van 450 gulden. De toegangsdeur bleek opgengebroken te zijn. Schiedam De bijna tien jaar oude Ford van bouwkundig ingenieur K. J. van H. (56)fuit de Julianalaan is in het week einde gestolen. Bij de politie is daarvan aangifte gedaan. De auto was nog zeshonderd gulden waard, had een beige kleur en heeft als kenteken nummer 49-81-JA. Vlaardingen Het wekelijkse spreekuur van de Vlaardingse burgemeester en wethouders komt op maandag 27 februari te vervallen. De leden van het college zijn die dag bezet rtfet het vervullen van ambtelijke bezigheden elders. Het spreekuur op maandag S maart vindt zoals gebruikelijk weer plaats van vier tot vijf uur 's middags.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3