Y( IP maakt zich sterk voor Raad van State f 1 Deelraad wil huizen in liet „verre oosten'' „Schiedam moet mer tarieven zelf nadenken" Blokje ^.rond/ In optocht naar Den Haag Koelkasten ontwricht Jaarvergadering Vlaardingse Vrouwen Raad Huisvesting - Gewond bij brand Niets weg na inbraak Met geweld in supermarkt Culturele raad weer compleet Minder inwoners in Vlaardingen Toch vijf partijen voor Maaslandse gemeenteraad Smgelbewoners tegen busverkeer Jeugdige bromfietser gewond Bouw Stationsstraat binnenkort van start DONDERDAG 23 FEBRUARI 1978 VD/SC/WW 3 Vlaardingen De wijkvereniging Vettenoordsepol- der wil donderdag 23 maart met een zo groot mogelijke groep bewoners uit deze Vlaardingse wijk naar Den Haag gaan. Die dag namelijk zal de afdeling rechtspraak van de Kaad van State het beroep in behandeling nemen dat de wijkvereni ging, vele huurders en een huiseigenaar hebben aangetekend tegen het raadsbesluit van 5 novem ber 1976. Na een tumultueuze raadsverga dering, waarbij de emoties soms hoog oplaaiden, besloot de raad op die datum name lijk het Aktieplan Vettenoord- sepolder te aanvaarden. Vele bezwaren van bewoners, ae- tievoerders, projectcoördina tor mochten niet baten. Tien tallen woningen uit de P. K. Drossaart-, Stations- en Prins Hendrikstraat moeten worden gesloopt, terwijl een veelvoud daarvan de kans loopt alsnog gesloopt te worden. Het ge volg: gezuuien moeten ver dwijnen uit hun vaak ver trouwde buurt. Direct na deze historische raadsvergadering werden de koppen bijeen ge stoken en werd besloten be roep aan te tekenen tegen het raadsbesluit. Inmiddels is er anderhalf jaar voorbijgegaan en staat de zaak VOP weer volop in de belangstelling. De wijkgroep- vergadering heeft zich woens dagavond intensief bezigge houden met de vraag hoe de wijkbewoners naar Den Haag kunnen en vooral wie er kun nen. „Het probleem is natuur lijk", zo zegt actievoerder Joost Kuhne, „dat de zitting overdag is en dat op dat tijd stip veel bewoners op hun werk zitten. Aan de andere kant zijn er die graag bereid zijn een snipperdag op te offe ren voor een goede zaak". Momenteel gaat het bestuur van de VOP de woningen langs om te peilen wie er bereid zijn naar Den Haag te gaan. Reeds nu staat vast dat bussen wor den ingeschakeld voor het vervoer. „De heren in Den Haag moeten goed weten dat wij willen vechten voor een goede zaak", zo meent Kühne. Joost Kühne: „Met bussen naar Den Haag.. Hoewel Peter Roovers, een an dere actievoerder, en Kuhne in elk geval naar Den Haag gaan en zo mogelijk het woord zullen voeren, wordt de eigenlij ue verdediging overge laten aan een juriste, te weten mevrouw mr. H. Kronenberg, voorts worden er voorberei dingen gemaakt voor het pro duceren van een nieuwe film over de VOP en de woningen die moeten worden gesloopt. Iets dergelijks is al eens eer der gedaan. De wijkvereni ging vindt echter dat de füm meerzal worden toegespitst op het beroepschrift dat is ingediend. De afdeling rechtspraak doet op de 23e maart nog geen uit spraak. Dat gebeurt pas enke le weken, soms maanden, la ter en wel schriftelijk. Mocht het beroep gegrond worden verklaard, dat wil zeggen dat de afdeling rechtspraak de bezwaren van de bewoners reeel vindt, dan houdt dit vol gens Joost Kuhne in dat het raadsbesluit nietig wordt ver klaard en dat er een nieuw aktieplan moet worden ge maakt, Wordt het raadsbesluit bekrachtigd, dan kan de ge meente gaan brekene en ver nieuwen. Hoek van Holland „Deze bouw is voor de gemeente niet duur, maar voor ons on aanvaardbaar. De tuinbouw wordt op deze manier een slechte dienst bewezen, zelfs wanneer er in het voormalige Rijnpoortgebïed compensatie voor de verloren gTond wordt gevonden. Het is planologisch niet haalbaar, te ver van het centrum en te klein voor win kels." Plan Oost was al een mislukking, maar nu tracht men „het verre oosten" te creëren," Met deze woorden keerde tuin der H. van Baaien zich tijdens deelraadsvergadering fel te gen de plannen van de raad om het gebied tussen de Knmsloot en het Haakpad een bouw bestemming te ge ven. De heer Van Baaien kreeg steun van mevrouw Van Eendenburg, tuinders vrouw en moeder van kinde ren die het beroep van tuin der in de toekomst op eigen grond willen voortzetten. De deelgemeenteraad toonde zi ch, ondanks de lange duur van de discussies, geduldig maar onvermurwbaar. Dage lijks bestuurslid dr. ir. P, J. A. L. de Lint, tevens voorzit ter van. de commissie ruimte lijke ordening, legde uit dal het bestemmingsplan Krtm- sloot een logische aansluiting gaat vormen op de bestaande bebouwing. „Hoek van Hol land heeft de komende jaren nogal wat woningen nodig", zo zei hij. Op dit moment zijn er al 400 woningzoekenden. Door de woningbouw in Hoek van Holland dreigt de tuinbouw steeds meer in de knel te raken, (Luchtfoto Sijthoff Pers) Daar komt nog bij dat het woonpatroon van de gemid delde Nederlander snel aan het veranderen is. De gezin nen worden kleiner. Steeds meer jongelui zoeken zelfstan dige woonruimte. We hebben alle bouwruimte nodig die we kunnen krijgen. Woningbouw in de veelbesproken duinpan is door de deelgemeenteraad afgewezen. Maar bovendien is een dergelijke bouwlokatie voor de eerste jaren ondenk baar omdat het hier gaat om gronden die zeker niet voor woningbouw zullen worden vrijgegeven", aldus De Lint. De deelraad accepteerde dan ook het voorstel om het gehe le gebied van het bestem mingsplan Krimsloot te aan vaarden voor toekomstige wo ningbouw. Schiedam Dne koelkasten m de kantine van SFC op sport complex Thurlede zijn totaal ontwricht bij een nachtebjke inbraak. De voetbalclub zal zich nieuwe ijskasten moeten aanschaffen. Via een ingegooide ruit waren de inbrekers de keuken van de kantine binnengekomen. Zij deden zich daar te goed aan snoepgoed en gevulde koeken. Afgezien van de ont zette koelkasten is er een braakschade van vijftig gul den. ,-W"* - ■wif'. Schiedam „Het is nogal be vreemdend, dat de elektrici- teitstarieven voor huishoude lijk gebruik meer stijgen dan voor niet-huishoudelijke ver bruikers. Wij moeten ons dan wel afstem men op wat Rotterdam doet, maar dat betekent in de prak tijk dat wij niet onder de Rot terdamse prijzen mogen leve ren; wij mogen er wel boven, dus kan op die manier de stijging voor niet-huishoude- lijk gebruik op zijn minst even groot zijn als voor huis houdelijk." Met onder meer deze inbreng wilde Herman Noordegraaf (PPR) de gemeenteraad dui delijk maken, dat er diverse manieren mogelijk zijn om ta riefsstructuren voor elektrici teit uit te knobbelen: „Rotter dam doet wel en wij volgen dan, maar uit maatschappe lijk oogpunt mogen wij best een eigen visie op stroomge- bruik en betaling ervan ont wikkelen." Noordegraaf wees erop, dat de kosten voor sommige bedrij ven al zo hoog worden, dat zij zelf elektriciteit gaan opwek ken. Hij vindt dat een goede tendens, zo bleek tijdens 2ijn betoog over een total-energy- system: „Vergeef mij het woord, maar zo heet het nu eenmaal," Als wethouder voor financiën en economie stond Reimer Scheeres (PvdA) voor de radi cale ideeen open, maar een toezegging deed hij niet Hij verwacht weinig heil van be sprekingen met Rotterdam over een afwijkend tarieven stelsel, ook gezien de PvdA- meerderheid m Rotterdam. „Dat zijn mijn geestverwan ten", zei Scheeres. Vlaardingen De Stichting Vlaardingse Vrouwen Raad houdt 28 februari (20.00 uur) de eerste jaarvergadering in de burgerzaal van het stad huis. Buiten de jaarverslagen van de secretaresse en de penning meester spreekt lid van de emancipatiecommissie, de Scniedamse mevrouw M C Endert-Beyle over het werk dat zij heeft gedaan in het adviescollege voor de rege ring December 1974 werd de com missie ingesteld om een sa menhangend beleid binnen vijf jaar aan de regering voor te schotelen over gelijke kan sen voor man en vrouw. De vergadering is toegankelijk voor leden van vrouwenorga nisaties. die bij de Vlaar dingse Vrouwen zijn aange sloten i,ienini CD Diep geschokt hebben wij, het weer opgerichte actie-cormte De Laan en het Komité Jon gerenhuis vesting Schiedam, kennisgenomen van de op laf fe wijze gepleegde ontruiming van het pand gelegen op de Kreupelstraat 15. op de mid dag van vrijdag 17 februari, waarvan deze krant jongstle den maandag melding maak te Naar aanleiding van dit gebeu ren hebben wij een open brief gericht aan het Schiedamse gemeentebestuur. De inhoud daarvan is ais volgt: „Gebleken is. dat ondanks uw quasi-progres sieve praatjes over het beschermen van de zwakke groepen in de samen leving het gemeentebestuur er met \ool terugdeinsde misda dige praktijken als diefstal, huisvredebreuk en vernieling xoe te passen tegen de bewo ner van het genoemde pand. Dit pand, waarvan de eige naar de gemeente is, stond daarvoor al gedurende langt tijd leeg, ondanks de onaan vaardbare woningnood onder de jonge Schiedammers. Maar het gemeentebestuur heeft zo zijn eigen normen Zo be schouwde u het zeker ook be neden uw waardigheid op normale wijze te communice ren met deze bewonaer Want al ruim een maand was deze woonachtig m het voornoem de pand en ondanks allerlei aan u gerichte brieven en an dere bescheiden, besloot u tot een politiek van negeren De ze politiek resulteerde vrij dagmiddag in een te minach ten optreden. Wij moeten helaas bekennen dat u met deze daad het respect, dat wij voor het gemeentebe stuur hadden, tot een onge kend dieptepunt heeft terug gebracht Het is ons bekend, dat uw veelvuldig voorko mend ontoelaatbaar autoritai re optreden voor vele mensen m onzegemeente een reden was hun vertrouwen m dit gemeentebestuur op te zeg gen Actiecomité De Laan en Komi té Jongerenhuisvesting Schie dam SIGNALEMENT: naam* Loeby ras bastaard leeftijd' 9 maanden geslacht- vrouwelijk kleur beige/zwart beharing, kort Hoe men aan de naam Loebv is gekomen is niet bekend, maar het is wel een originele naam en ze luistert er ook naar Aan haar kop kan men al zien dat Loeby een zacht karakter heeft en dat er in haar geen centje agres sie zit Ze heeft een paar trouwe kijkertjes in haar kop die een beetje medelij den opwekken wanneer je haar zo m haar kennel ziet zitten Om aandacht te trek ken laat zij een diep van binnen uit komend grom mend geluid horen Loeby \indt het niet zo leuk in een kennel maar zit liever daar waar eel mensen en kinde ren zijn zodat ze veel aan dacht krijgt cn het idee heeft er bij te horen Zij is dan ook een druk gezin ge wend geweest met vier kin deren. Ze heeft beslist geen problemen om met kinderen om te gaan Loeby heeft ei genlijk geen nare gewoontes behalve dan dat ze. wanneer haar baas thuis komt het van blijdschap m haar „broek" doet Dit is geen kwestie van onzindelijk zijn want haar behoefte doet zij gewoon buiten bij het uitla ten Wanneer zij erg blij is kan ze echter haar plas niet ophouden en laat zij deze pardoes lopen Om haar dan op dat moment voor haar rare gewoonte te straffen kan wel eens een verkeerd effect hebben Zo zou mis schien gaan „denken" dat zij haar baas met mag verwel komen bij zijn thuiskomst en zm zal de volgende keer misschien angstig wegkrui pen Het resultaat kan üan zijn dat zij een bange en angstige hond wordt Vaak is deze p lasser ij een ge volg van nervositeit en onze kerheid Een regelmatig le ven en veel aandacht kun nen wel eens dit probleem oplossen Zoals al vermeld heeft zij verder geen rare gewoonten want zij vindt het heerlijk om met de auto een ritje ie maken Tevens vindt ze het niet zo erg wanneer zij eens een keertje alieen gelaten wordt en kan zij goed met kinderen opschie ten Loeby is pas negen maanden en heeft dus nog eer. heel leven voor de boeg Naast Loeby zitten ei onder andere nog een Duitse Staander en een dwergpoe- udtje Robbert, de mooie kater die vorige iveek in blokje rond heeft gestaan, heen een r.ieuw gezin gevonden Nu zitten er onder andere r.og een gecastreerde kater van dne jaar, een poes van acht maanden en een poes van ook dne jaar Schiedam De 34-jarige Schie dammer H. de Groot is licht gewond geraakt bij een brandje in zijn woning'aan het Laseurpad. Voor een brandwond aan zijn rechter hand is bij zelf naar het Ge meenteziekenhuis gegaan. Het vuur was ontstaan door vlam in de pan In de keuken vernielde het een kastje en een afzuigkap. De brandweer heeft het vuur geblust. Schiedam In de Warande hebben inbrekers het hele kantoor van hijs- en hefwerk- tuigenfabriek Hadef BV door zocht, maar op het eerste ge zicht is mets ontvreemd. Schade bedraagt ongevaer tachtig gulden Men was bin nengekomen via een trap op een binnenterrein naar de eer ste etage. Daar werd een deurruit ingeslagen. Schiedam Door de toegangs deur van de supermarkt van LC. Voogt op de Parkweg met geweld te forceren heb ben inbrekers zich in de kan toorruimte weten te drmgen- Daar stalen zij een forumlede ren portemonnaie met 150 gulden en een klem potje met nog wat geld. De schade is ondanks de woeste kraak slechts dertig gulden. Vlaardingen Het dagelijks be stuur van de culturele raad Vlaardingen is weer compleet In de vacature die ontstond door het vertrek van Koos van der Linden is benoemd de heer C A van Iperen die als gemeenteraadslid reeds deel uitmaakte van de culturele raad Vlaardingen Volgens de voor lopige cijfers van de bevol kingsstatistiek is de Vlaar dingse bevolking in januari met 25 inwoners verminderd. Viaardingen telt nu 79.062 in woners. Er vestigden zich 35 gezinnen, in totaal 209 personen, en er vertrokken 55 gezinnen, m to taal 268 Vlaardingers. Negen tig kinderen 2agen m Vlaar dingen het eerste levenslicht, 5G personen overleden en der tien echtparen heten zich scheiden Maasland Hoewel de CIÏU, ARP en KVP tijdens de op 31 mei te houden gemeenteraadsverkiezing- met een gezamenlijke CDA- lijst zullen uitkomen, doen er in Maasland toch weer vijf partijen mee. Naast het CDA, de WD en de Open Groepering zijn er twee nieuwkomers. De PvdA komt voor het eerst in Maasland met een eigen lijst üit, en ook de Reformatorische Politieke Federatie (RPF) heeft aangekondigd aan de verkiezin gen mee te doen. Vanwege het voor het eerst optreden van het CDA en de deelname van PvdA en RPF, kan Maasland een interessante verkiezing verwachten. Vooral de tot nu toe steeds aan de confessionele partijen toegekomen restzetel, heeft nu duidelijk meer gegadig den. Van de elf te verdelen zetels bezetten de CHU, ARP en KVP er momenteel zeven. Daarbij zijn ook de twee wethoudersposten. De WD en de Open Groepering hebben ieder twee zetels. In dat verband is eveneens interessant de vraag of het CDA de twee wethouders zal blijven leveren. Handtekeningenactie: Schiedam Bewoners van de Singel willen de autobussen in de straat weren. Deze week worden daar handteke ningen voor verzameld. Bin nenkort zullen die worden overhandigd aan burgemees ter en wethouders van Schie dam. Al jaren klagen de buurtbewo ners over het zware verkeer m de straat. De „druppel" die de emmer m Schiedam-Oost. deed overlopen was de lei- dingbreuk die twee weken ge leden plaats vond* zeer waar schijnlijk een gevolg van het gedender in de straat. De bussen die dicht langs de gevels aan de Singel rijden veroorzaken volgens de bewo ners verzakkingen Om van stank- en geluidsoverlast nog maar met te spreken. „Alle RET-bjncn gaan hier door de straat Het is dus ontzet tend druk. Vooral m de spit suren Veel beter kunnen de bussen over de 's-Graveland- teweg gaan. Natuurlijk moe ten er voor die omleiding wel wat aanpassingen komen Maar die straat is er beter voor geschikt Die is veel bre der en is later aangelegd De Singel is met op dat zware verkeer berekend" zegt Schie dammer Van der Hoek. Maasland Dinsdagmorgen ontstond er op de Oostgaag te Maasland een aanrijding tussen een personenauto en een bromfietser. De bromfietser, de jeugdige v d D. uit Maasland, is daarbij ernstig gewond geraakt Aan het linkerbeen hep hij een gecompliceerde boven- om on derbeen breuk op Per ambu lance is hij naar hel Hippoly- tus-ziekenhuis te Delft ge bracht. De aanrijding gebeurde ter hoogte van de Lickebaerls- hoeve, waar de Oostgaag met enkele bochten loopt Volgens de automobilist, de 32-jange W. de J uit Maasluis, sneed de in de richting Schipluiden rijdende jongeman de bocht af Hij kwam ciaaibij op ue linkerweghelft, waar de auto frontaal naderde. Op het laat ste moment probeerde de bromfietser nog naar rechts uil te wijken, maar dat was al te laat Hij weid nog net door de linkervoorkant van de auto gepakt Maasland Binnenkort *zal een begin worden gemaakt met de bouw aan de Stationsstraat In het kader van bestem mingsplan Stationsslraat-Lan- getaam komen hier 15 wo ningwetwoningen Het is de laatste fase van het bestem mingsplan Met de realisering van deze huizen is hel zoge naamde „gat van Maasland" geheel gedicht. Het voorgenomen bouwplan be tekent, dat de wekelijkse markt muet worden verplaat st Met ingang van zaterdag 18 februari worden de kramen nu opgezet op het plein van de Kastanjehol Dit plein zal ook de standplaats worden voor zowel de biblio bus als de wagen van het elektriciteitsbedrijf Delfland De bibliobus staat er donder dag al Na 1 maart zal dat het geval zijn van 13 15 tot 17.15 uur Vrijdags komt de bus dan met meer

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3