Groenoord bekert tegen Neptunes spmr Vlaardingen straft Naf Ursus: dik verdiend VFC-jeugd weer winnaar RN-beker Waal goud waard Peet van der Excelsior'20 onderschat BEC Bescheiden competitie-programma Lekkerkerk nu op de laatste plaats Programma zaalvoetbal Bij spelregelwedstrijden VFC dubbelklank MAANDAG 27 FEBRUARI 1978- 4 9 Felicitaties voor schutter Peet van der Waal. Maandag. DRZ—DCL, dames, 20.00 uur, Margriethal. GroenoordNeptunus, be ker, 20.45 uur, Margriethab SVV—Zwart Wif28, 2130, uur, Margriethal. Martini- t—DVO'32, 22.15 uur, Mar- griethal. 2KWIK—FA>75, 21.30 uur, Lijnbaanhal. FC Vecoro—TrouwfRwartet, 20.45 uur, OlympiahaL MV- VZ7Schiedam, 22.15 uur, Olynapiahal. SVDF—FC Ty- bex. Steeds Hooger—Wilton Fijecoord. VOB—GSS, ZWPPSC, Hellevoetslui- s—Zwaluwen. Woensdag; ÖLDI—VSY, Schiedam t: rband met de derde ronde van de - irwedstrijden Is cr in de zaalvoetbalcompetitie maar een be scheiden programma. De enige overge bleven ploeg uit het Waterweggebied. Groenoord, speelt vanavond om kwart voor regen in de Margriethal voor de beker tegen Neptunus uit Rotterdam. De Groenoorders zullen moeten aantreden zonder Slobodan Dutina die griep heeft. Neptunus staat in de competitie op de tweede plaats van de eerste kies A, terwijl Groenoord de eerste plaats in neemt in de eerste klas B. Voor deze wedstrijd (om acht uur) spelen de dames van DRZ tegen DCL hun competitiewed strijd in de eerste klas. SW krijgt be zoek van hekkesluiter in de eerste klas Zwart Wit'28, De ploeg van coach Dick Onverwacht moet hiermee niet al te veel problemen hebben. Martmit komt om kwart over tien uit tegen DVO'32. De ploeg van Jan Blom heeft deze competitie- nog maar drie verlies- punten geïncasseerd,en éen daarvarf was in de uitwedstrijd tegen DVO'32. Gezien de positie op de ranglijst (Marti- nit bovenaan met 29 punten en DVO één na onder met tien punten), moeten de Schiedammers aan de volle winst kun nen komen. In de Maassluise Oiympiahal moet MW'27 de strijd aanbinden tegen Schiedam. De Maaslandse ploeg bezet de eerste plaats met een voorsprong van twee punten. Schiedam is de laatste wed strijden wat afgezakt, maar blijft voor MVV toch een Ustige tegenstander. Hoofdklasse In de hoofdklasse moet PPSC op bezoek bij ZW en gaat Zwaluwen de moeilijke strijd tegemoet tegen Hellevoetsluis. Wilton Fijenoord gaat in de Energiehal het opnemen tegen Steeds Hooger. De Schiedammers hebben vorige week weer één punt verloren, en rijn nu al te ver achterop geraakt bij Martinit om de*e ploeg nog in te halen. Ook GSS moet naar Rotterdam, en willen de Schiedammers de derde plaats op de ranglijst behouden, dan moeten zij wel met de volle winst bij VOB terugkomen. FC Tybex blijft nog steeds kanshebber m de derde klas D. Vanavond gaan de Vlaardingers naar SVDP en moeten deze hindernis met gemak kunnen neme a 1 VIaardingen Met beide handen greep Vlaardingen de gelegen heid aan om zich in de top van de vierde klasse te handhaven. Het moet echter wèl gezegd dat opponent Naaldwijk, vóór zaterdag nog boven de equipe van trainer Wim Koppelaar, daar vrolijk aan mee hielp door twee presentjes weg te geven waardoor Vlaardingen naar een comfortabele 2—0 ruststand kon rennen. Na de wisseling deed Arie van der Bos voor de witkielen weliswaar nog iets terug, maar de winst bleef toch bij de Marathonweg-bewoners; 2—1. Zonder de geschorste aanvoerder Don Holman opende Naaldwijk overigens veelbelovend, maar ook toen al werd duidelijk dat Vlaardingse doelman Dick Bos dit keer uitstekend op dreef bleek. Zo zette bij vakkundig rijn vuisten tegen een poging van ook na weer uitstekende Na&ldwljkse middenvelder Toon Ver beek, Die echter de nodige steun moest missen en het daardoor té veel in solo's zocht. Want het probleem van Westlandse trainer Henk Denkers lag duidelijk in de frontlinie. Alwaar Dick Vogelaar, Henk Boers en Aad Otto (zijn „trucendoos" ging weer herhaaldelijk open) nauwelijks uit de verf kwamen op het glibberige veld. Boers moest bovendien al vrij and met een door Wim de Lange rugblessure opgeven en voor Denkers zat er toen niets ander? op dan middenvelder Leo Voogt in de spits te laten opereren. Inmiddels was Vlaardingen overigens al op I—0 gekomen, want Herman Eoogerboord zei „bedankt" tegen back Peter Hofland die een trekbal van handige Eon Bongers (Ben Wever had constant moeite met hem) niet voldoende onder controle kon krijgen. Naaldwijk was duidelijk aangeslagen, ai zat Vogelaar later heel dicht bij de gelijkmaker maar zijn kopstoot kon Bos nog juist voor de doellijn wegtikken. Aan de andere kant had doelman Daaf Lie vaart niets te klagen toen spits Theo Jansen verkeerd zijn hoofd onder een voorset van alweer Bongers plaatste. Twee minuten voor rust kwam Vlaardingen toch op 2—0; Jan van der Mark ging vanuit zijn defensie op de solotoer, maar dreigde zich uiteindelijk stuk te lopen op de teruggekomen DIck Voge-r laar. Die echter schromelijk in de fout ging door veel te zacht terug te spelen op Llevaart, waardoor Van der Mark opeens weer een riant uitricht op 2—0 kreeg. Met Peet Bakker op de rechtsbackplaats voor geblesseerde Peter Hofland mocht Naaldwijk na de hervattingsaccoorden van Maaslandse arbiter Doelman van Vlaardingen komen. Die be houdende instelling leek echter voor de thuisclub averechts te weiken, want al na acht minuten schoof Arie van der Bos 2—1 binnen nadat eerder DIck Vogelaar in een vrije positie weer Dick Bos was tegengekomen. Met Westenberg voor Ger Kanmt trachtte Vlaardingen orde op zaken te stellen, maar kwam toch niet meer uit de rol van de counter-ploeg. Die echter zeker niet ongevaarlijk was omdat met name Naaldwijkse libero Leo van der Bos onevenwichtig optrad. Verder dan een wegdraaiende vrije trap van Toon Verbeek, die juist naast zeilde, kwam té haastig Naaldwijk niet meer. Chris Bongers mocht bij Vlaardin gen in de laatste vier minuten nog opdraven voor Theo Jansen. Schiedam Ursus heeft een schoor kon de ba7 goed voor nuttige en dik verdiende over- het doel trékken -i het was winning van 4-1 behaald op Leen Ras, die met een kop- hei bezoekende Donk. Ursus stoot de doelman het nakijken moest het doen zonder de gaf. voor één wedstrijd geschorste Twee minuten na het begin Cock Zey. Met de overdonde- van de tweede helft veroverde rende start van de bezoekers Ursus een voorsprong van 2-0. werd het ergste gevreesd. Het Na een solo van Bert Ramaker liep echter anders uit kwam de bal via Sjaak Nieuw- Ursus heeft, vooral in de twee- straten bij Wim Huigen, die de de helft Donk naar de neder- uitlopende doelman geen kans laag gespeeld- In het prille be- gaf en beheerst intikte. Een gin had Ursus al achter kun- slordigheid in de Ursus-defen- nen staan als de voorhoede sie had tot gevolg dat Donk van Donk meer allert had ge- via André Zijl de afstand kon reageerd op een fout van doel- verkleinen (2-1)1 Donk begon man Ben Hakker, die een bal toen fel aanvallend, te spelen, uit zijn armen liet springen, maar moeilijk kreeg de Schie- Tot opluchting van Ursus damse verdediging het niet, maakte niemand gebruik van Men kon het spel verplaatsen de geboden kans en lukte het en toen Huigen door de doel* langzaam maar zeker om zelf man ten val werd gebracht en het initiatief te nemen. Nieuwstraten de toegekende Bert Ramakers zag zijn schot strafschop om kon zetten in net naast gaan, en op een ver een doelpunt (3-1), zat Ursus onverwacht schot van Nieuw- op fluweel. Uit een voorzet straten moest doelman Kal- ?an Nieuwstraten bracht Ra- meijer al zijn talenten tonen maker, na twee spelers van om de bal tot hoekschop te .:ich te hebben afgeschud, de verwerken. Toch werd het srmd op 4-1 en daarbij bleef voor rust nog 1-0. Gerrie Ver- ihet Vlaardingen Het eerste de spelregels achtte hij op een jeugdteam van VFC is weder- goed peil. om winnaar geworden van de Er waren zelfs twee spelers spelregelwedstrijden in die persoonlijk aan de maxi- Vlaardingea De belangstel- mum score wisten te komen, tl Tig ervoor was zó groot, dat Dat waren bij de A-junioren de COVS afdeling Vlaardin- Bert Grimmerink van DVO 32 gen, de wedstrijden over twee met 35 punten en bij de D-pu- avonden moest uitsmeren. De pillen Ronald Molenaar van jeugdige geelzwarten mochten VFC 3 met hetzelfde aantal. na afloop de beker van de Iets minder goed, maar toch sportredactie van het RN uit wel uitspringers, waren voorts handen -van voorzitter Ha**? Bert Koeling van RKWIK 2 Roelfs van de COVS in ont- met 73 punten (A-junior) en vangst nemen. Ook het derde Frank van der Linden van team van VFC deed het uitste- RKWIK met 74 punten (C-ju- kend, getuige de derde plaats nior). het tweede '«w van Het emte team van vFC.zai RKWIK. Vooratter Roelfs voigend.j maand zijn ingedeeld wees er in zijn toespraak on- m djstrict Wöt 2 welke wed_ der andere op, dat m Vlaar- strijden in Den Haag zullen dingen de belangstelling voor worden gehouden. Vragenstel- de kennis van de spelregels ler VTijdagavond was Dick steeds groeit. Dit jaar namen Tamboer en vverd geseeun- •r d"bs. de^.aa? deerd door de juryleden: Ka- jaarlijkse stnjd, die m het re, BoUandj Cock Verbiest, clubgebouw van DVO 32 aan sjaak de Light en Knjn van de Marathon weg bovenal veel jj00rd Secretaris van de jury publiek kreeg. De kennis van| was Nico Stam. Schiedam Het laag geklas seerde BEC heeft Excelsior'20 met de neus op de feiten ge drukt. De Schiedammers ver loren op eigen terrein met niet minder dan 3—0. Trainer Aati Bierhuizen moest het stellen zonder de van ziekte herstellende Martin de Vette en de geschorste Erik Gudde. Plaatsvervangers warenAn ton Rouw en Henny Klaassen, waarbij vooral Rouw opviel door zijn goede spel. Waarschijnlijk heeft Excelsior de tegenstand van de Delfte naren wat onderschat, maar het moet dan toch als een fout worden onderstreept, dat het de gehele wedstrijd door aan die onderschatting bleef lij den. Het is voor BEC een verdiende overwinning geworden en voor Excelsior zijn geen ver zachtende omstandigheden aan te voeren. Misschien het uitstekende werk van doelman Harry van Veen, die tot de uitblinkers in de ploeg ran BEC behoorde. Excelsior moest de eerste heift afsluiten met een achterstand van 1—0. Het was uit een duelworsteling dat Adrie de Weert hard inko- gelde. Na de rust ging het met Excel sior al niet beter. De achter stand werd zelfs groter. Uit een voorzet van Van der Velden was het Albers die met een kopbal de stand op 0—-2 bracht. Aad Bierhuizen mocht dan nog wel twee wissels toe passen, ook dat mocht niet helpen. Een kwartier voor tijd werd het vonnis over Excel- sior definitief geveld, toen Treeling met een fraaie kopbal zijn ploeg op 3—0 bracht. Daarmede had BEC wel volle dig revanche genomen voor de op eigen terrein geleden ne derlaag tegen Excelsior'20. Trainer Bierhuizen na de wedstrijd: „Ik ben heel erg teleurgesteld. Natuurlijk wa ren er invallers en enkele spe lers niet fit, maar dat is geen excuus. Het hele elftal heeft gefaald en over het hoe en waarom daar moet ik deze week denken en praten". Vlaardingen Spoorwijk en het op visite zijnde VFC to verden een matige prestatie. Het werd een rommelij» en vaak harde partij op een we liswaar zwaar, maar goed te bespelen grasmat De strakke wind deed er ook geen goed aan om het kwalitatief aan trekkelijker te maken. VFC had nog het beste van het spel en schiep zich de betere kansen. De afwerking liet het echter afweten en de doel man van de thuisclub was in goede vorm. Spoorwijk kwam maar tot een enkele reéle sco- ringsmogelijkheid en de af standsschoten werden mees tal een prooi van VFC goalie Jan Kortleven. De eindstand werd dan ook de beginstand: 0-0. In de beginfase kreeg VFC via Leen Boon de gelegenheid te scoren, maar de kopballen kregen niet het juiste effect mee. Spoorwijk probeerde door de VFC-defensie te bre ken, maar mede door goed ingrijpen van voorstopper Chris Hendriks werden de po gingen veelal verijdeld, De be ste kans in het eerste hoofd stuk was voor Ger Zijlstra van VFC. Hij miste schrome lijk. In het tweede bedrijf was de ontmoeting nog rommeliger. Ger Koogerwerf kreeg voor VFC een uitstekende moge lijkheid om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Het lukte echter met. De tweede periode was weinig boeiend. Bij VFC werd John van Rees nog gewisseld voor van Rees. a Het tweede doelpunt van Hoiiandiaan. Vlaardingen De wedstrijd De HoIIandiaan-Lekkerkerk (2-1) heeft de positie voor de Vlaardingers aan de kop van de ranglijst verbeterd, en Lekkerkerk kwam door de nederlaag nog wat steviger op de onderste plaats, mede door de winst van WRW. Door het gelijke spel van Fortuna en Scheveningen, en de overwinning van BEC, zijn zowel Lekkerkerk en WRW op een achterstand van vier punten gekomen. Met nog acht wedstrijden te spe len een somber vooruitzicht voor Lekkerkerk-trainer Aad Jansen, hoewel ook hij in de wedstrijd tegen De Holland- iaan niet veel klasseverschil zag. Trainer Jansen: „Wat kansen betreft waren wij ze ker niet de mindere. Wij mis sen alleen een goede spits zoals De Hollandiaan die wél heeft Zo'n knaap is voor de ploeg goud waard". Lekkerkerk-trainer Jansen doel de op Peet van der Waal, die zeer zeker op een uitstekende wedstrijd kon terug zien. De kansen voor De Hollandiaan waren echter veelvuidiger en na vijf minuten werd de eer ste al om zeep geholpen, toen Roel de Bruyne een ver af standschot net naast zag gaan. Tien minuten later speelde Rob Maat de bal goed vrij, en stelde Fred Moerman in staat om in te schieten. Lekkerkerk doelman Koos Buitelaar stopte de bal in eer ste instantie wél, maar kon "net leer niet onder controle krijgen. Wout van der Pijl schoot toen opnieuw in. Dick Mudde reageerde content en wist de bal vallende van de doellijn weg te werken. De Hollandiaan bleef in het of fensief en Lekkerkerk speelde „•weg is weg" voetbal, en paste vooral de mandekking goed toe. Een voorzet van Jan Pil- lart werd door doelman Buite laar goed weggeslagen, maar Peet van der Waal kopte daar na, buiten bereik van de doel man, tegen de bovenlat Verrassing Na een klein half uur viel de eerste boeking (van de overi gens matig leidende scheids rechter Jansen) voor Lekker- kerk-speler Liebe Burggraaf, die op grove wijze natrapte. Direct daarna werd Burg graaf vervangen door Jan Markestein. Eén van de schaarse uitvallen kwam na tweeendertig minuten. Arie den Besten zette op rechts voor en De Hollandiaan doel man Bert Groen sloeg de bal in eigen doel: 0*1. De Vlaardingers raakten hier door niet in paniek. Trainer Hans Renlrie hierover: „In het begin van de competitie raak ten zij bij een achterstand meestal in paniek. Nu bleven ze rustig voetballen en dat is een pluspunt". Drie minuten voor rust kwamen de Vlaardingers op gelijke hoogte. Wim Riedijk speelde zich goed vrij en 2ette de bal toen zuiver voor, waarna Peet van der Waal met een mooie kopstoot 1-1 kon laten aante kenen. In de eerste minuut van de tweede helft werd een doel punt van Jan Markestein te recht wegens buitenspel afge keurd. De strijd werd steeds harder en de scheidsrechter tolereerde veel te veel. Toch* kregen Fred Moerman van De Hollandiaan en Arie den Be sten van Lekkerkerk een boe king voor te ruw spel, In de dertiende minuut kwam De Hollandiaan aan de verdiende voorsprong. Kees Spruyt nam op links een vrije schop, en weer was het Peet van der Waal die zijn hoofd onder de bal zette en onhoudbaar 2-1 scoorde. Drie minuten voor tijd mocht Ad van IJperen nog opdraven voor de geblesseerde Wout van der Pijl, maar in de stand kwam geen wijziging meer. De altijd rustige Hollandiaan- trainer Hans Renine na afloop: „We hebben gespeeld zoals wij wilden. We hebben niet de fout gemaakt om snel te gaan aanvallen. Gezien het programma wat wij nog krij gen, moeten we tot het laatst mee blijven doen in de kop. Over een kampioenschap praat ik nog niet, maar het zit er nu wel in".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4