SPORT Berrevoets teveel voor mat S\r lus SP UT ©TIPS FC Vlaardingen: snelle gelijkmaker Sportagenda Scheidsrechter wuift drie strafschoppen weg Geel voor Lohman en Boudewijn Cock de Zwart komt niet aan hattrick toe. HDVS zet defensief Gouda voor schut WINST LYRA Jubileum mtÉsms^üiZ* iMM Zoltan Zalai naar Naaldwijk MAANDAG 27 FEBBUARI 1978 5 Cor Huigen op weg naar zijn eerste tref fer. Almelo Vlaardingen-tramer Theo Laseroms had voor het competitieduel In Almelo tegen Heracles getekend voor een puntendeling. Er na toonde hij zich aanvankelijk ronduit teleur gesteld met het uiteindelijke resultaat, een 1-1 remise. Verkla rend beweerde de voormalige Feyenoord-voorstop per dat arbiter 3euiman zijn plaeg in de eerste helft twee strafschoppen had onthouden. Veel meer echter dan de weigering van Beukman de bal op de stip te leggen, moeten de twee gele kaarten waarmee Vlaardingen uit Twente terugkwam, worden gezien ais de voornaamste oorzaak voor Laseroms onvrede met de gang van zaken in Almelo. Want met de uitslag behoefde Vlaardingen 2ich geenszins te kortgedaan te voelen. Integen deel, na een gelijkopgaande eerste helft, was het Heracles dat zich na de pauze een riant veldoverwicht verwierf en het uitsluitend aan gebrek aan ei gen stootkracht had te dan ken, dat het er niet meer uit sleepte dan het weinig bevre- gelijke spel. Eigenlijk was het arbiter Beuk man, die ervoor zorgde dat de gemoederen van de 22 spelers en de 3000 toeschouwers nog enigszins verhit konden ra ken. Middels twee gele kaar ten voor Vlaardingen (Loh man en Boudewijn) en een voor Heracles {.Manara) zag hij nog net kans de wedstrijd met recht het predikaat op te plakken: „Stevig maar niet gemeen". Heracles, verrassendenvijze ge start zonder gebruikelijke spits Rob Poell, kwam al in de tiende minuut op een 1-0 voorsprong. Het was tekenend voor het wedstrijdbeeld, dat daaraan een vrije trap, geno men door Hoevenberg na een overtreding van Cees Zwam- bom voorafging. Nadat Prijs' kopbal de lat boven de gesla gen Toon Eggers raakte en Geestman het leer naar ploeg genoot Manara had weten te frutselen, was het de Tanza maan, die geen moeite had zijn ploeg op een 1-0 voor sprong te zetten. Een kwartier na de openingstreffer kwam Vlaardingen evenwel al langs zij. Een foutieve terugspeelbal van linksachter Bos, werd door Wim Tijï onderschept en tenslotte door Vlaardings be ste aanvaller Danny Molen dijk afgerond. Het in niet al te groten getate opgekomen publiek ïn Alme lo, maakte zich klaar voor een produktïef middagje. Treffers bleven echter uit, ondanks dat moet worden ge zegd, de positieve instelling waarmee de formatie van trainer Laseroms de thuis ploeg tegemoet trad. Vlaar dingen waagde het zelfs veel al met vier spitsen te spelen, omdat het gebruikelijk voor- boedetrio Lohman, Tijl en Molendijk herhaaldelijk van uit het middenveld door Dick Beek werd aangevuld. Aan Vlaardings laatste man en aanvoerder Krsta Mitrovie heeft het met gelegen. De Joe goslaaf bood de Almelose op ponent door zijn onzekere op treden gelegenheid genoeg tot het scheppen van enkele doel- rijpe mogelijkheden. Maar ook daarvan maakte Heracles geen gebruik. Wel waren de Twentenaren -in het begin van de tweede helft middels een schot van Oranen en een kop bal van Van Dijk dicht bi] de winnende treffer, maar was het uiteindelijk steeds doel man Eggers, die in laatste in stantie zijn doel wist schoon te houden. Nadat Paul Vork in het veld was gekomen voor de aan zijn sleutelbeen geblesseerd geraakte Wim Tijl bereikte het veldoverwicht van Hera cles na een kwartier in de tweede hel It een hoogtepunt Een schot van Van Dijk na een vrije trap ging net over en even later had Eggers veel moeite met een inzet van Ma nara. In de 25e minuut was het opnieuw de Tanzaniaan, die zijn kopbal op flitsende wijze door Eggers gekeurd zag. Schiedam Gouda heeft geen enkele maal de illusie gehad Hermes DVS onder de voet te lopen. Een té groot verschil in kwaliteit - en voorberei ding - lag daaraan ten grond slag. "Terwijl de Schiedam mers succesvol konden oefe nen tegen Neptunus en CVV, lagen wij stil", uitte Wim van der Gijp zijn teleurstelling over de 2-1-neüerlaag. "Her mes DVS speelde daardoor veel zelfverzekerder". In dat opzicht was het niet zo vreemd, dat de Gouwenaren, die deze competitie al zesmaal doelpuntloos finishten, het ac cent op de defensie legden. "Wij konden eenvoudig niet anders", zette Van der Gijp, die ook het tweede serioen blijft, die "houding" kracht bij. "We hebben gewoon, ge- door Bas van den Berg tuige ook de tien goals, té weinig kwaliteit in de aanval". De Goudse trainer maakte ech ter een uitzondering voor Wim Berckenkamp, die met zijn strakke schoten regelmatig de blauwwitte defensie m onze kerheid bracht. "Met name vlak voor rust was ik drie maal erg dicht bij een doel punt". Maar twee harde scho ten wist doelman Edwin Over- dijk te stoppen en de derde spatte op de paal uiteen. Hij. „Dan krijgt zo'n wedstrijd een heel andere wending. Hermes DVS liep zich iange tijd te pletter op de stugge defen sie van de Gouwenaren, Teun Kornaat kreeg zelfs een ui terst strenge bewaking van voorstopper Puck Pols, niette min waren Rob van Vooren en "kwikzilveren" Cock de Zwart op rechts de Gouwena ren vele malen te slim af. Maar geen goals! "Dan maar buitenom", vertelde interim- trainer John Beyer zijn mak kers in de rust. Dat concept slaagde. En hoe! In de tiende minuut was heel Gouda gedemoraliseerd. Ook al tekende Sim van der Gijp bezwaar aan tegen de "mis ser" van laatste man Hennie Tok, vanuit de achterste lijn raakte zowat iedereen van Hermes DVS de bal aan, eer Rob van Vooren een zodanig passje gaf, dat Cock de Zwart de bal maar voor het inlopen had: 1-0. Een minuut later was Gouda verslagen, wederom door De Zwart, die nü een terugsprin gende bal tegen het net werk te, nadat Teun Kornaat zijn vrije trap tegen de muur zag gestuit. Ook al proefde Van der Gijp er toen een buiten spelluchtje aan, scheidsrech ter Buitendijk, die met een verkeerd voorbeeld kwam aandragen door Dick Slobbe op de bon te slingeren, wees gedecideerd alle protesten af. Tussen de bedrijven door ging het er af en toe niet zachtzin nig aan toe. In zekere zin werd Cock de Zwart daar het slachtoffer van, toen hij we gens aanmerkingen op de lei ding - door zijn trainer in bescherming werd genomen. En dus eruit werd gehaald. Rob van Vooren werd nog aan zijn enkel geraakt na een felle charge, en nadat beide masseurs nog enkele malen het veld hadden moeten ïn- rennen, kwam Gouda drie mi nuten voor tijd toch nog od 2-1. Maar het was meer een presen ce van de paniekerige HDVS- defensie zelf, dan een uit vloeisel van een groot offen sief. "Want dat konden wij gewoon niet", merkte Wim van der Gijp realistisch op. Uit één van de weinige hoek schoppen verzuimde doelman Edwin Overdijk uit te lopen, waardoor het via het hoofd van Cpr Vergunst 2-1 werd. Met kunst- en vliegwerk kon den de Schiedammers daarna het redelijke duel controle ren. Bij HDVS werden Rob van Vooren en Cock de Zwart ver vangen door de broertjes Van der Tuyn (Rob en Cock). Tot slot de beide trainers. John Beyer* "Veel waardering voor het team, omdat Roy den Har tig een dag eerder nog met koorts in bed lag, Dick Schaap en doelman Overdijk door hun rug waren gegaan, Ger Ruseier in de rust duize lig werd en Cock de Zwart sn bescherming moest worden genomen. Toch winnen bete kent karakter getoond", Wim van der Gijp: „Roeien met de riemen die we hebben. Het sterkste deel is de defensie, dus daar steun ik op. De2e wedstrijd toonde weer eens aan hoe snel een ploeg uit zijn ritme kan zijn" Öelft De zondagformatie van Lyra won knap bij het Haagse Robm Hood met 1—2. Siem van Mil gaf de Lierse ploeg een voorsprong en een Haagse verdediger passeerde later zijn eigen doeiman: 0—2. Een foutje van Aad Zwinkels resulteerde in 1—2. Bijna was het nog 2—2 geworden ook, maar een aan Robin iïood toegekende strafschop werd over geschoten. Quintus deelde de punten met Te Werve. Het bleef in Kwintsheul 0-0. Een treffer van Joop van Reeuwijk werd wegens buitenspel geannuleerd. Be RVB-wedstrijden VCS—Honselersdijk, KSD-VELO en C'.VP— hoek van Holland werden alle afgelast. Schiedam De 2-1 nederlaag* die SW leed tegren PEC Zwolle kon maar moeilijk verwerkt worden. Scheidsrechter Berrevoets was duidelijk de zonde bok, Terecht ook wel» omdat de geroutineerde leidsman zo inconsequent zijn beslissingen nam, dat niemand wist waar hij aan toe was. Toen hij ook nog eens driemaal een zekere strafschop non- chalent wegwuifde, werd wel duidelijk dat Berre voets niet bereid was ook maar een centje risico te nemen. Het nadeel van een dergelijk feit is dat de minst gerouti neerde ploeg er de dupe van wordt. In dit geval dus SW, omdat bij PEC mannen als Israël, Wamas, Komelis en Hoekstra zich er niet druk om maken. Ook geduid hebben omdat de ploeg zoveel klasse bezit dat rustig op een gunstig moment kan worden gewacht alvorens toe te slaan. Matheid Het enthousiast ges tartte SVV werd er de dupe van. Niet alleen echter omdat PEC zo geroutineerd te werk ging. Maar ook omdat vooral na rust een matheid over de ploeg kwam die zelfs Pim Visser niet kon verklaren. De oefenmees ter: "In de eerste helft vond ik dat al. We kwa men er niet voldoende uit. Ook toen we die voorsprong hadden zat er te weinig geest in". Toch twas de start van SW hoopgevend. Al na twee minu ten kopte Dick Hoogmoed schitterend in, maar kon doel man Nieuwenhout redden. En weer twee minuten later claimde SW terecht een strafschop toen Israël de doorgebroken Cor Huigen in het strafschopgebied vloerde. Scheidsrechter Berrevoets liet echter doorspelen. Volgend jaar bestaat SW 75 jaar. Een gebeurtenis die ze ker niet onopgemerkt voori bij zal gaan. Nu al is de jubileum-commissie bezig diverse activiteiten te orga niseren. Teneinde het nodige geld bijeen te krijgen stond in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle een kraam op bet terrein waar diverse at tributen verkocht werden. Uit handen van de dames Van Dijk en Schop verdwe nen stickers, shawls, sleutel hangers en vaantjes in de zakken van de supporters. De opbrengst van de eerste dag was boven alle verwach tingen. Zo zelfs dat nu al besloten is de kraam in alle thuiswedstrijden open te stellen. Hoogmoed, Peitsman (Mul der), Huigen. PEC: Nieuwenhout, Komelis (Hamming), Israel, Hendriks, Wamas, Hendrtksen, Frand- sen, IJzerman, Stein voort. Hoekstra, Jans. Scheidsrechter: Berrevoets, toe schouwers 4000. Boeking voor Eddy van der Most (SW). Cock de Zwart kopt in. Hij kwam niet aan een hattrick toe. Beloning Na een kwartier spelen kreeg SW de beloning van het har de werken. Op het midden veld pikte Bart Kreft de bal op en trok Cor Huigen schit terend een gat Precies op tijd kreeg Huigen toen de bal aangespeeld, waarna hij Nieuwenhout passeerde: 1-0. "Daar zijn we de laatste tijd een beetje mee bezig", ver klaarde Visser. "Cor moet meer naar binnen trekken en is dan ook veel gevaarlijker. Dat bleek". De verdienste van SW was dat het in die fase doorging. Kan sen bleef creeren en keer op keer gevaarbjk was. Zo knal de Bart Kreft op de paal en kopte John Corver naast na goed voorbereidend werk van Cor Peitsman. PEC daarente gen kon nauwelijks gevaar stichten voor het doel van de uitstekende Eddy van der Most. En toch kwamen de Zwollenaren op slag van rust aan een tegentreffer De toch al matig spelende Hmus Steenbergen miste toen een vrije trap van Hamming, waarna Jans vrij gemakkelijk uit kon halen: 1-1. De gelijkmaker kwam harder aan dan verwacht Want wat SVV voor rust nog had laten zien was na rust niet meer te vinden. Het middenveld maakte fout op fout, terwijl ook het trio Hoogmoed-Peits- man-Huigen nauwelijks ge vaarlijk kon zijn. Hetgeen prettig was voor Rinus Is raël, die daardoor alle kans had rustig mee naar voren te gaan. Iets waar SVV niet te gen bestand was. Twintig minuten waren er ge speeld toen Hamming door brak en SW verzuimde hem af te stoppen. Waardoor Ri- nus Steenbergen aan de noo drem moest trekken en Berre voets terecht naar de stip wees. Visser: "Ze hadden na tuurlijk eerder m moeten grij pen", Ben Hendnks scoorde: i-2. Wisse! Pim Visser paste kort daarna twee wissels toe, Cor Peits man en Rinus Steenbergen gingen naar de kant, Wim Mulder Jos Zoetmulder kwa men in het veld. Pim Visser: "Rinus was geblesseerd. Ter wijl ook Cor niet lit was. Hij liep zaterdag bij de training een blessure op". Veel hielp het allemaal niet. Mulder had teveel moeite om zich in zo korte tijd aan te passsn, terwijl Zoetmulder zich slechts beperkte tot ver dedigen. Toen Berrevoets ook nog een duidelijke handsbal ui het Zwolse strafschopge bied wegwuifde, maar hetzelf de aan de andere kant deed, was het helemaal gedaan met SW. Pim Visser maakte zich er nauwelijks druk om. Zei alleen maar: "Het is jammer want een punt hadden we ze ker verdiend. Maar PEC is wel de beste ploeg die in de eerste divisie rondloopt". SW: Van der Most, Corver, Van Dijk, Steenbergen (Zoet mulder), Den Tuinder, De Haan, Van der Vlist, Kreft, ->r t jÜL Scheidsrechter Berrevoets had het niet gemakkelijk in de wedstrijd SVV-PEC Zwolle. Zo verloor de leids man halverwege de wedstrijd zijn pen waardoor hij Eddy van der Most niet op kon schrijven. Jan den Tuinder zag hem wel liggen maar gooi de het schrijfgerei onopval lend een stuk verder weg. Van der Most kreeg ondanks dat een boeking. Twee troeven had Theo La seroms uitgezet om SW te bespioneren. Immers, volgen de week staat FC Vlaardmge- n—SW op het programma Op de tribune derhalve Slobo dan Dutina en voorzitter Van Slooten. Komende woensdag start SVV weer de nederlaagserie tussen de pupillen van de club en zeventien basisscho len uit Schiedam, Iedere woensdag wordt om 14.00 uur gestart. De twee beste scholen spelen later in het seizoen een voorwedstrijd met ais inzet de „SVY-pupillen-trofee". Feest wordt er ook bij SW gevierd. Komende zaterdag komen m de kantine de ouders van de pupillen en C-juruoren zich uitleven. Dit om het on derlinge contact te verstevi gen. Bert Ruts, trainer van Sehiedamsche Boys, heeft eer der dan verwacht een besluit genomen. De oefenmeester, die zeker wist pas eind maart een beslissing te nemen, gaat weg bij de Boys. Hij heeft deze week een contract gete kend bij Hoogvliet. 0 Hermes DVS won weer eens en gelijk wordt het over moedig. De omroeper op Har- ga deelde het publiek mee, dat het 3-1 was melaats van 2-1. John Beyer, de interim-trai ner van Hermes DVS, blijft zijn club waarvan hij al 23 jaar lid is, trouw. „Maar niet als trainer. Hoogstens de jeugd of de lagere elftallen", legde hij gisteren na de triomf op Gouda uit. Verliezen en dan ook nog eens met koud water wassen, dat ging Gouda gisteren op Harga te ver. Reactie van een supporter; „Eigen schuld, moeten ze maar met zo hard spelen". „Hard", nep Wim van der Gijp terug, „de scheids rechter had beter moeten op letten. Nu gaf hij de verkeerde Speler van ons een waarschu wing". Aad van Hassel is nu defi nitief trainer van GTB gewor den. Het bestuur, dat in zijn totaliteit nog haar fiat moest geven, heeft dat inderdaad ge daan. Voorlopig is een eenja rig contract getekend. Kees Brussaard, ex-trainer van Schiedamse Boys maar ook een belangrijke kandidaat btj MSV'71, gaat naar Smits hock. 's-Gravenzandse SV onder zijn hoede. Momenteel is de opvolger van Y/im Ver- hoorn bij het Schiedamse HBSS actief Zalai, die de voorkeur van de meerder heid van de Naait,wjjkse selectie genoot, werd geko zen uit een zestal kandida ten, waaronder ook schei dende Verburch-trainer Ger Hup Naaldwijk De uit Honga rije afkomstige oefenmees ter Zoltan Zalai wordt m hei komend seizoen de nieuwe trainer van de zon dagformatie van Naald wijk De 53-jange Zalai, in het bezit van een A-licentie en woonachtig in Delft, is m het West!and zeker geen onbekende, want terder had hij diverse jaren de Maandag: Shell—Target (d) beker Vijfsiuizen 21 uur; Smash—Volley (h) beker; Groenoord Neptunus (zaalvoetbal), Margriethal; Sehaaksimyl- taan Viirsluizen, 19.45 uur. Dinsdag: Target—Passage/VCJ (d) beker; Verga dering VZC, Harmonie, 20 uur. Woensdag: Vergadering KV Vlaardingen, Wim. de Zwijgerlaan, 20 uur: Olvmoia 2—ODO (korfbal). Donderdag: Prijsuitreiking spelregels bij HDVS, Harga, 19 uur; Passage/VCJ—Vollido (h) beker gymzaal, 20 uur; Shell—TOP (d), Vijfsluizen, 21.15 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5