SPrsï DWS pakt UVG goed aajiit Kostbare punten voor Pollux BM TOG weg naar promotie Opmerkelijke prestaties volleybalteams Spirit nadert degradatie Heren van Unitas naast Wilton !:-:i&S'WÊêÈÈMsk op kop MAANDAG 27 FEBRUARI 1978 ■Ti HOCKEYCLUBS BEGINNEN AAN TWEEDE DEEL Mutaties in VZC-bestuur Volley helpt WEER WINST Onverwacht verlies van MVC-dames HEREN VOLLEY s m S Fel duel tussen twee UVG-speelsters (wit shirt) en een speelster van DWS.' Op dit schot heeft de doelvrou- we van DWS- geen ver weer Vlaardingen Zoals verwacht mocht wor den, zijn de dames van WIK niet zonder kleer scheuren door de zware dubbelstrijö van dit weekeinde heen geko men, In de eerste ont moeting met Spartaan in Rotterdam raasden de zenuwen door de WIK-kelen, wat resul teerde in een 5—0 ach terstand, veroorzaakt door het vrij zwakke optreden van de verde- optredei diging. een 412 zege voor DWS, dat nu weer enige hoop koestert op behoud. De dames van Hollandiaan had den een nederlaag tegen West- landia ingecalculeerd, zeker nu hel doelvrouwe Marleen Bakker voor de rest van het seizoen moet missen vanwege een handblessure. Holland- iaan heeft zich echter goed geweerd, en ging de rust in met een 3—5 achterstand. Na dat Westlandia haar voor sprong tot 3—7 had vergroot, kwam Hollandiaan goed terug en liep in tot 3—7. Bij de heren heeft HVK het zowaar tot een beslissings- strijd kunnen laten komen met UVG II. HVK nam een snelle 4—0 voorsprong, maar kon deze met moeite in han den houden, en zag UVG II voor rust tot 7—5 naderen. Na rust liep HVK weg naar 12—7, maar een fanatiek UVG gaf zich niet gewonnen en zorgde voor 12—13. Het werd een spannende eindstrijd waarin doelman Hans de Bie bij HVK excelleerde en een groot aan deel had in de 1815 overwin ning. De heren van DWS hebben heel wat moeite gehad met Volhar ding in Goes, dat vorige week al zeker was van degradatie. DWS 2ette al snel een 1—3 stand op het bord, maar kon daarna niet voorkomen dat Volharding naar 6—3 wegliep en met een 7—4 voorsprong de rust in ging. Na rust heeft DWS alle registers openge trokken om tot winst te ko men, maar moest toezien hoe Volharding met 17—15 won In een afgeladen sporthal Maas sluis hebben de heren van Unitas en Wilton tot de laatste seconde geknokt om de over winning. Het zag er aanvanke lijk benauwend voor Unitas uit, dat op een 3—6 achter stand werd geplaatst Maar tegen het einde van de eerste helft kwam Unitas los en kon zowaar de ruststand op 7—7 brengen. Na rust is het een ware slijtageslag geworden, waarin met wisselend succes de leiding werd opgeëist. Met nog een halve minuut te gaan en een 15—15 stand zette Uni tas een break-out in, die door de Wilton-doelman werd on derschat, wat een 16—15 Uni- tas-zege betekende na een sportief duel. Door deze uit slag is Unitas nu naast Wilton op de eerste plaats gekomen. De heren van UVG hebben zich tot bel uiterste gegeven om Atomium uit Rotterdam van een zege af te houden. Maar nu Atomium het kampioens feest al ruikt, laat het zich niet verrassen en zegevierde met 11—14. De heren van Hollandiaan ten slotte hebben in Naaldwijk weinig winst kunnen behalen tegen koploper Westlandia. Na een verrassende 0—1 voor sprong, moest Hollandiaan de strijd verder geheel aan West landia laten, dat via een 6—3 ruststand een 14—8 zege no teerde. Er zullen nu vreemde dingen moeten gaan gebeu ren, wil Hollandiaan de degra datie nog ontlopen. Toch kon WIK zich over deze klap heen werken en voor rust tot 6—3 terugkomen. Na rust ging het defensief beter bij WIK, dat zich toch nog niet volledig onder controle had, wat het missen van straf- worpen verklaart Het werd tenslotte een 86 nederlaag. Later op de dag tegen Roda had WIK zich weer volledig onder controle en kon na een moeizame eerste helft een 2—4 ruststand aantekenen. Maar in de tweede helft trok WIK het spel volledig naar zich toe en kwam vooral Anjo van Rooyen in haar element. Met niet minder dan zes tref fers hielp zij WIK aan een 5—10 zege, waardoor WIK nu Spartaan een punt voorblijft. De dames van HVK hebben de titel in de eerste klasse niet voor zich kunnen opeisen. HVK opende hoopgevend door een fraaie treffer van Margreet Jansen, die de inlei ding was voor een 1—3 voor sprong, die Snelwiek vlak voor rust tot 2—3 terugbracht Direct na rust bracht Snel wiek de zaken in evenwicht, maar moest toch toestaan dat HVK wederom uitliep naar 34. Kort hierna zette Els vari Hassel HVK op 35, maar haar puntgave treffer werd afgekeurd na eerst te zijn toe gewezen. Dit gebeurde even later ook met een treffer van Margreet Jansen, waardoor HVK een morele klap kreeg die Snelwiek aan een 7—6 ze ge hielp en daarmee de titel in de afdelings eerste klasse. De dames van Wilton moesten in Rotterdam ondervinden dat ADO in de slotfase zeer sterk is en leden een 97 neder laag. De dames van Unitas hebben de laatste klip, de re serves van De Hollandiaan goed oznzeild en de volle winst voor zich opgeëist Uni tas heeft van begin af zijn stempel op deze strijd gedrukt die in een 5—0 ruststand re sulteerde. In de tweede helft kwam er iets meer verweer van Hollandiaan dat echter een 155 nederlaag niet kon ontgaan. De dames van DWS hebben een van de laatste strohalmen om misschien de gradatie te ontlopen met bei de handen aangegrepen. UVG, dat aan een punt vol doende had om veilig te ko men, kreeg geen kans om in zijn spel te komen en vooral de opbouw werd geheel lam gelegd. Dit alles resulteerde in Schiedam Na een lange periode van gedwongen rust kwamen de hockeyers dit weekend weer in het veld. De heren van Pollux, Evergreen en Spirit behaalden allen bevredigende resultaten. Pollux moest aantre den tegen VCL uit Den Haag. VCL, dat drie punten EVERGREEN op Pollux voorstond, had de grootste moeite om de Polluxverdediging, met aan het hoofd Jan Wattez en Roelof Mulder, in moeilijkheden te brengen. Na het missen van vele kansen scoorde Jan Wattez direct uit een straf corner. Een treffer die, naar later bleek, erg belangrijk was. VCL probeerde met alle macht het doel van Pollux te belagen. Tot doelrijpe kansen kwam het echter niet omdat Roelof Mulder en doelman Edwin Bocgaart in zeer sterke vorm staken. Ondanks het felle aanvallen van zowel Pollux als VCL bleef de stand ongewijzigd', zodat Pollux twee punten aan het totaal kon toevoe gen. De heren van Evergreen hadden het niet moeilijk tegen Berkel uit Berkei en Rodenrijs. Een strafcoraer van Titus Rom Colthoff en een blunder van de verdedi ging betekenden een 1—1 ruststand. Omdat de beren uit Maassluis de tegenstander sterk onderschatten, kwamen ze niet verder dan een gave treffer van het jeugdige talent Eroil Balman. De kans op promotie naar de derde klas is met de overwinning op Berkel aanzienlijk vergroot. De heren van Spirit hadden de moeilijke wedstrijd tegen Alkmaar op het programma staan. Na een traditioneel nerveus begin kwam de Schiedamse ploeg een beetje in het spel-ritme. Een prachtige' diepte-pass van Frans van Leeuwen werd even prachtig doorspits Rein Hengst meegenomen. Deze spits begon aan een indruk wekkende solo en rondde zijn werk af met een gaaf doelpunt. Een strafbal betekende de gelijkmaker. Na de pauze stond er een sterker Spirit op het. veld, die de verdediging van Alkmaar permanent onder druk zette. Een kadootje van de scheidsrechter betekende een strafbal die door Jan ter Braak verzilverd werd.' Op de valreep wisten de mannen uit Alkmaar nog gelijk te komen door een bal hard in te slaan. Vlaardingen In de afgelopen week heeft Spirit tot twee maal toe de kans gehad om uit de onderste regionen te komen. Tot tweemaal toe beeft het die kans laten liggen. In Waddinxveen was Spirit to taal geen partij voor Vrien denschaar. Het speelde onder druk en was daardoor veel te nerveus. In de eerste helft speelde het meer tegen zich zelf dan tegen de tegenstan der. Vriendenschaar profi teerde daar volledig van en nam een 7-1 voorsprong. In de tweede helft bleef Vrienden schaar de betere ploeg, maar ging er te gemakkelijk over denken. In de slotfase kwam Spirit terug tot 9-5. Aad Hoog- erwerf speelde sterk en scoor de driemaal, RWR 3-Spïrit Ook in deze wedstrijd tegen me de-degradatiekandidaat RWR 3 heeft Spirit geen vuist kun nen maken. De spanning was voor het Vlaardingse team te veel. Vooral de eerste aanval kon de korf niet vinden. RWR nam een 2-0 voorsprong, die echter voor rust teniet werd gedaan door Frans van der Krans en Geert Moerman. In de tweede helft bleef Spirit falen en RWR kon rustig naar een verdiende 7-4 eindstand weglopen. Door deze twee ne derlagen is de degradatie^érg dichtbij voor Spirit Hetgeen een tragische ontwikkeling is, want dan zakt het af naar de derde klasse afdeling Rotter dam. Vlaardingen Deze week is er voor de volleyballers een bekerprogramma. Vanavond al worden de eerste wed strijden gespeeld. Om kwart over acht speelt Shell op De Vijfsluizen tegen Target IL Het Dordtse Target komt, evenals Shell, uit in de eerste klasse en 'staat op een zesde plaats. Dit wordt een open strijd waarin de mogelijkheid tot verder bekeren voor Shell volop aanwe zig blijft Ook het herenteam van Volley'68 treedt vanavond voor de beker aan. In Alblasserdam wordt het opgewacht door eersteklasser Smash. Deze tegenstander moet voor Volley, niet al te moeilijk rijn, zodat de Vlaardïngers een goede kans maken op de volgende ronde. De dames van Passage VCJ bekeren morgenavond in Dordrecht tegen Target I. Een pittige tegenstander voor Passage, omdat de Dordtse dames in de tweede divisie F één van de leidende posities innemen. Toch zal Passage deze wedstrijd graag gebruiken om aan te tonen dat de vorm weer groeiende is. De mogelijkheid tot verder bekeren blijft dus aanwezig voor de Schiedamse dames. Vlaardingen Bij de Vlaar dingse Zwem Club treden drie leden uit bet bestuur. Op de algemene ledenvergade ring, morgenavond in de bo venzaal van De Harmonie, zijn dat mevrouw C. Brug- nxans-Ovcrkl eeft ea de heren J. Zwanenburg en Jonkman. Kandidaten zijn: de dames I. Hilker en O. Tomaello en de beren H. Hoogcrwerf. H. Lang, R. Pieterse en L. van Uzerloo. Het bestuur zal uitgebreid wor den tot negen leden. De agen da telt maar liefst twaalf pun ten, waarvan een groot deel in' beslag zal worden genomen door een verkiezing van een groot aantal commissies. Zoals: elementair zwemmen, wedstrij rïzwemmen, waterpo lo, contact, materiaal, avond vierdaagse en clubhuis. Ook staat de benoeming van leden voor een kascommissie op de agenda. De vergadering be gint ora 20 uur. Schiedam Omdat de reserves van VoUey*68 wonnen van Scbovocomca hielpen zij het berenteam van Passage VCJ. Doordat de Capellenaren ver loren ea Passage won wissel den beide ploegen. De Schie dammers staan nu op de tweede plaats die recht geeft op een beslissingswedstrijd. Inzet hierbij is een plaats in de promotieklasse. Dit keer kan de Volley-speler het blok van Schovocomca niet passeren. Vlaard tegen/Maassluis Het in de promotie hoofdklasse debuterende Radio Molenaar kan terug zien op een redelij ke eerste competltiehelft. We liswaar werd er ook afgelo pen zaterdag weer met 8—2 verloren, maar dat tastte de kansen op behoud niet aan. Uit de vijf gespeelde wed strijden werden vijf punten gescoord, een basis die per spectieven biedt. De drie eerstvolgende wedstrij- - den moeten uitmaken, of de Vlaardingers zich kunnen handhaven. Want tegen die' drie tegenstanders werden ook de vijf punten behaald. In de laatste twee wedstrijden van de competitie zullen Blue' Star en Shot ongetwijfeld weer te sterk zijn. Daarom wordt de wedstrijd za terdag van groot belang. De Vlaardingers gaan dan naar Wibats, waar thuis van ge wonnen werd. Wint Radio Mo lenaar die sleutelwedstrijd, dan staat het behoud vrijwel Dat het te gast zijnde Wage- ningse Shot met 2—8 won, was geen verrassing. Dit team is met B-international Jong- mans, jeugdintemational Bon van Spanje en Bongers de komende kampioen in de af deling. Toch viel de Vlaardingse neder laag groter uit dan verwacht De vorm van Hans Jaap Op- penheim lijkt wat teruggeval len, ook al traint hij tijdens rijn Amsterdamse studietijd' nog steeds bij Tempo Team. Hij won nu geen partij, en dat had tegen Bongers zeker tot de mogelijkheden behoord. Slechts tot aan het dubbel hiel den de Vlaardingers stand. Aad van Opstal won wel van Bongers {21—14, 22—20), en het duo Oppenheim/Van Op-, stal won ook het dubbel: 22—20, 21—15. René van Dijk bleef in deze competitie op nul, maar Van Opstal en Op- penheim wonnen tegen Shot verder ook niets meer. Bowling Maassluis TOG heeft de eerste helft van deze com petitie met een overwinning afgesloten. Dat was de vierde zege op rij, waardoor de Maasslulse formatie in deze afdeling van de overgangs klasse de eerste viool speelt. Ditmaal was het Evro Sal amanders 2, dat in Den Haag royaal moest buigen: 2—8, BM TOG verloor derhalve tot dusver slechts één keer. Dat was tegen NBM/VDO 2, de tegenstander voor zaterdag. Een duel, dat van beslissende betekenis is voor de promotie. Tegen Evro Salamanders leg. den Nico en Frans Capellen weer de basis voor de winst. De twee broers bleven tegen het Haagse trio Verweïj, Ros bergen en Zeitzinger ongesla gen, en samen wonnen zij ook het dubbel Met de winstpartij van Wim van der Poort op Verwei], werd het derhalve een duidelijke 2—8 overwin ning. Vlaardingen/Schiedam De volleybalteams uit het Water weggebied zijn weer tot enkele opmerkelijke prestaties gekomen. Bij Volleyt wonnen zowel de dames als de heren hun wedstrijd. Ook het herenteam van passage VCJ won en ziet door deze zege weer enig perspectief op promotie dagen. De Schiedamse dames verloren in een fel gevecht met 32 van Leski, maar hielden aan deze wedstrijd toch één punt over. Alleen de dames van MVC bleven met een 3—2 nederlaag in Apeldoorn tegen Altemo heneden de verwachting. In Wassenaar leverden de da mes van Passage VCJ een goede prestatie tegen het op de vijfde plaats staande Les ki Weliswaar verloren de Schiedamsen met 3—2, maar het vertoonde spel en vooral de inzet waren zó overtui gend, dat de hoop op behoud weer is teruggekeerd. Riet Brouwer, die lange tijd ge blesseerd is geweest, speelde in deze wedstrijd weer mee en haar aanwezigheid had een gunstige invloed op de ploeg. Vooral Jonny Soeters had daar merkbaar voordeel van. Zij was aanvallend onstuit baar en haar harde smashes brachten de Leski-verdedi- ging voortdurend in de pro blemen. Nadat Passage in de eerste set tweemaal een forse achterstand had weggewerkt, moest het in de slotfase toch de setwinst aan Leski overla ten, 15—10. In de tweede set begon Passage met de opslag en nam direct al een kleine voorsprong. Dit inspireerde zo, dat Leski werd weggespeeld. De Schiedamsen liepen uit naar 1—10 en won nen deze set met 6—15. De geschrokken thuisclub scha kelde naar een hoger tempo over en Passage had moeite te volgen. Toch kwamen de bezoeksters in de slotfase nog even terug, maar de achter stand was al te groot gewor den en Leski kwam via 15—7 op 2—1. In de vierde set herhaalde rich het spelbeeld van de tweede set. Passage, dit keer als team een ijzers terk geheel, begon opnieuw aan serve en nam ook toen een voorsprong, die zelf3 tot 1—11 werd uitge bouwd voor Leski iets terug kon doen. Via 1—11 werd het 8—15 en de stand was op nieuw gelijk. Een vijfde set moest de beslissing brengen. De wedstrijd, die toen al bijna twee uur duurde, had zoveel van de conditie van de Schie damsen gevergd, dat rij het hoge tempo niet meer konden volgen: Met 15—2 kwam Leski op 3—2, maar het had niet kunnen verhinderen, dat de Schiedamsen toch één puntje rijker naar huis terugkeerden. De heren van Passage VCJ heb ben In Rotterdam weinig moeite gehad met het laagge plaatste Gerard de Lange III. In korte tijd en met de set standen $—15,13-15 en 5—15 werd de thuisclub wegge speeld. Met deze overwinning is Passage weer volledig in de race. Het damesteam van MVC heeft afgelopen zaterdag de belang rijke wedstrijd aan de staart van de tweede divisie met 3—2 van het Apeldoomse Al temo verloren. MVC startte erg goed en profiteerde van een nerveus spelende thuis club. Met 4—15 werd de eerste set gewonnen. In de tweede set waren de rollen omge draaid. MVC kwam met 8—0 achter. Wel baalde het de stand tot 10—8 op maar de achterstand was te groot om de kansen te doen keren. Via 1310 kwam Altemo op 1512. Ook de derde set ging met dezelfde cijfers verloren. En toen de Apeldoomse da mes ook in de vierde set een voorsprong namen, dreigde de nederlaag. Toch herstelde MVC zich op tijd en kwam via 12—15 op 2—2. In de laatste set bleek Alter- no, gesteund door een fana tiek publiek over de 'angste adem te beschikken, met 157 bleef de zege in Apel doorn. Toch heeft MVC aan dit ene punt voldoende om Altemo op de ranglijst achter zich te houden en ook concur rerende Cito nog te passeren. Vooral aan de staart van de tweede divisie belooft de slot fase van de competitie erg spannend te worden. Deze spanning is aan de top van de promotieklasse dames niet meer aanwezig. Volley '68 gaat daar aan top en wou ook afgelopen zaterdag weer met 3—0. Dit keer werd ket Papendrechtse Flits terugge wezen. Zonder Clary van der Tuyn, die met vakantie is, liep Volley over de thuisclub heen. Met drie, tien en vijf punten tegen, werden de drie sets binnen veertig minuten verspeeld. Dat de uiterst te vreden coach Cees Zevenber gen enkele malen wisselde had geen invloed op het ver toonde spel. Volley bleef heer en meester. Nog drie punten zijn de Vlaardingsen van het kampioenschap verwijderd, zodat over veertien dagen, op 10 maart, na de wedstrijd Volley-Krimpen, het feest ge vierd kan worden. Ook het herenteam van de Vlaardingers lijkt op het kam pioenschap af te stevenen. Vrijdagavond won ook dat team met 3—0 van het Gor- cumse Meteoor. Meteoor kwam met enkele invallers naar Vlaardingen en kon geen vuist maken. De eerste twee sets werden dan ook vlot met 15—5 en 15—8 gewonnen. Toen in de derde set Paul de Haan en Leo Ebeley op de bank zaten, dreigde het even mis te gaan, Ook al door de geringe tegenstand in de eer ste twee sets was Volley in slaap gesukkeld, en het kwam met 5—11 achter. Paul de Haan zette zichzelf en Leo Ebeley weer in en deze impuls was voldoende om Meteoor opnieuw terug te wijzen. De gasten scoorden geen post meer cn Volley pakte .net 15—11 opnieuw de volle win st. Ook voor Volley wordt de concurrentie steeds minder. Krimpen leed in eigen huis een 30 nederlaag tegen Schippers en is uitgescha keld. Alleen Schippers is nu nog in staat om het Volley lastig te maken. Op 17 maart ontmoeten belde concurren ten elkaar, zodat dan de be slissing kan vallen. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6