SPORT „Zaterdagvoetbal is ideaal" Green Eagles dames winnen in verlenging Geslaagde pr door Staelduinseb I Weer zege voor SZC Juventus lang in gevaar Nieuwe HBSS-trainer Leo van Graateiland: De Ooievaars onderuit tegen Hedeoss FOK.KJS ABBAS: „TRIMMEN SLAAT STEEDS MEER AAN" DINSDAG 28 FEBRUARI 1978 Kleedkamer-plannen Wm- Scheids-* rechters gevraagd bij abc Ton Steens derde Tien kandidaten voor MSV'71 Wim Cordemans naar de kant Schiedam De naam van Leo van Graaf eiland is nogal veel voorgekomen deze weken. In de periode dat sollicitaties troef zijn in de trainerswereld, leek het erop dat de ASWH-trainer zoveel mogelijk troeven verza melde. Dat hij uiteindelijk voor HB5S heeft gekozen, is in feite alleen maar gekomen doordat voorzitter Kien Klink duidelijk maakte dat de Schiedamse club niet bereid was lang te wachten met het aantrekken van een opvolger voor Laslo Szalay. Toch zegt de 31-jarige trainer: „Ach, zoveel heb ik nou ook weer niet gesolliciteerd. Sunglight en HBSS hebben mij bena derd, en zelf schreef ik naar Bolnes en Groote Lindt, HBSS wilde een snelle beslissing en eigenlijk heb ik al eerder mijn zinnen gezet op deze club. Spijt heb ik er daarom zeker niet van. Ondanks het feit dat, nadat ik getekend had, ook DOTO en Phoenix contact met me opna men*'. Leo van Graafeiland (in het bezit van een C-diploma) is blij met HBSS. „Het is wel eens goed voor xne dat ik aan de andere kant van de Maas ga werken. Voordat ik bij ASWH kwam had ik Rijsoord vier jaar onder mijn hoede. Je loopt eigenlijk constant in hetzelfde kringetje. Gaat iedereen kennen en zij jou ook. Ik heb behoefte aan andere gezichten". Drie jaar geleden al hadden HBSS en Van Graafdland contact. „Het ging toen ech ter niet door omdat ik net voor ASWH had gekozen. Nu is het dus wel doorge gaan. Wat ik van ze weet? Dat het een aparte ploeg is. Zowel met Rijsoord als door Marlijn Verwaaijen met ASWH hebben we het altijd moeilijk gehad. We gingen met angst naar Schie dam toe". Van Graafeiland heeft in de drie jaar, dat hij ASWH onder zijn hoede had, alleen maar tegen degradatie moeten knokken. Met HBSS zon hij eventueel in hetzelfde schuitje komen te zitten. Traditie? De oefenmeester; „Het is waarschijnlijk de speling van het lot. Het klinkt mis schien wat vreemd, maar in feite is het voor een trainer best leuk om zo te moeten werken. Het is veel moeilijker om bij een ploeg te komen die constant kampioen wordt. Dan heb je namelijk alleen maar iets te verliezen. Hier kan ik wat opbouwen". Leo van Graafeiland is er van overtuigd dat hij het verschil in mentaliteit wel aan kan. Zegt: „Het is tegenwoordig ïn plaat- sen als Hendrik Ido Ambacht al zo dat 'V-, de Rotterdamse invloed steeds groter têS wordt De mentaliteit ken ik dus wel. j Daarbij komt dat dat bij iedere vereni- ging weer anders is. Ze hebben allemaal een eigen karakter. Ik geloof dat ik wat dat betreft weinig moeite 2al hebben bij HBSS". ASWH is een jonge, technische knappe ploeg. HBSS echter moet het veel meer hebben van de werklust Een moeilijke overgang? Van Graafeiland: „Ik geloof dat er bij HBSS kwaliteit genoeg in de jeugd zit. Die moet doorkomen, al moet je voorzichtig zijn en het niet forceren. Bovendien zou het best kunnen, dat een aantal spelers beter uit de verf komt als ze op een andere plaats komen te staan, ik weet het niet, maar ik zal daar intensief over praten als het zover is". De ambitieuze oefenmeester heeft het C-di- ploma, maar is toch niet van plan de Bcursus te gaan doen. „Dat is erg moei lijk als je een zaterdagvereniging hebt", zegt hij, „Vooral omdat die cursus altijd op zaterdag gehouden wordt. Eigenlijk zou het beter zijn als je een zondagclub zou nemen, maar ik vind het zaterdag voetbal op dit moment nóg ideaal". „ik had behoefte aars andere ge- zichten" Vlaardingen De korfballers van Vlaardiogen hebben nieu we kleedkamerplannen. Bfet besftror licht dat toe op een bijzondere algemene ledenvergadering morgenavond vanaf 2030 uur aan de Willem de Zwijgerlaan. Voorts zuilen de leden Buck Haas toestemming moeten geven om de functie van penningmeester uit te mogen oefenen in opvolging van Margreet Boskamp. Zij legde die functie ai per t januari neer wegens drukke werkzaamheden. Maassluis De basketbal-da mes van The Green Eagles hebben een huzarenstukje uitgehaald door het hoger ge klasseerde Piazza Stars met een nederlaag naar Gorlcum terug te sturen. Daarmee werd niet alleen revanche ge nomen voor de destijds gele den nederlaag, maar de Green Eagles hebben zich in de eerste klas nu verzekerd van een plaats in de subtop. De overwinning werd pas in de verlenging bereikt, nadat de Maassluise dames vrijwel constant hadden achter ge staan. The Green Eagles waren zonder hoge verwachtingen aan de wedstrijd begonnen. Omdat de junioren aan de kant ble ven in verband met een even later te spelen wedstrijd, wa ren er voorlopig slechts zes dames beschikbaar. Die het evenwel niet slecht deden, en de 21—35 achterstand bij de rust viel dan ook niet tegen. Het verschil leek niettemin toch al te groot om nog aan succes te denken. Maar The Green Eagles kwamen in de tweede helft goed terug, en halverwege de wedstrijd was de achterstand teruggebracht tot zes punten: 35—41. Dat bood weer zoveel perspec tieven, dat besloten werd als nog de junioren in te zetten. Een zet, die naderhand van beslissende betekenis bleek. Want met Margriet Kuiper, Anja van Tongeren en Marti- ne Kramer werd de Maasslui- se ploeg aanzienlijk sterker. Het gevolg was, dat de achter stand geheel werd wegge werkt. Mede door het zich da nig roerende publiek, werden het zeer spannende slotminu ten. In de negentiende minuut kwamen de Eagles voor (53—51), maar via 55—53 be paalde Piazza Stars de eind stand gelijk: 55—55. De verlenging was voor beide ploegen wat beangstigend, en toen de Gorkumse dames in de eerste minuut al vier pun ten scoorden, zag het er moei lijk uit voor de Eagles. Piazza Stars kwam echter niet ver der dan die vier punten, ter wijl The Green Eagles er nog elf scoorden. Zodoende werd het een 66—59 overwinning. Topscorers waren Annemarie Plantinga en Lisette Dejalle, beiden met 18, Martine Kra mer 10, Silvia van. Dorp 8 en Margriet Kuiper met 7 pun ten. Schiedam De rolsioelbas- ketbalploeg van de invaliden Sportvereniging De Ooievaars heeft het vrije weekeinde be nut om een oefenwedstrijd te spelen tegen Bedeoss uit Delft Vóór de aanvang van de wedstrijd kreeg de Schie damse ploeg een rolstoel aan geboden van Eddy's Autoshop uit Schiedam. Deze sponsor van de basketbalploeg had en kele weken geleden bet team al in een nieuw tenue gesto ken. Deze oefenwedstrijd was be doeld om de Delftse invaliden sportvereniging beter te Ieren kennen. In de competitie speelt Kedeoss een divisie ho ger, maar op 11 maart zijn beide teams uitgenodigd om een demonstratiewedstrijd te spelen in Haarlem, ter gele genheid van het 25-jarig jubi leum van de sportraad, lp het begin ging de strijd gelijk op en konden de Schie dammers zelfs na een kwartier een 14-10 voorsprong nemen. VDe Delftse ploeg kwam daar na beter door de verdediging heem en via 20-20 werd een ruststand van 20-26 bereikt in het voordeel van Redeoss. In de tweede helft bleven de Schiedammers zone-verdedi ging spelen, maar de opgelo pen achterstand kon niet meer worden ingehaald. Toen De Ooievaars-trainer John Heïl- ker (die als scheidsrechter voor deze wedstrijd optrad) het laatste fluitsignaal liet ko ren, moesten de Schiedam mers met een 34-42 nederlaag genoegen nemen. Assistent-trainer Emmy Bijloo was zeer tevreden over het spel in deze wedstrijd. Zij er over: „Deze oefenwedstrijd was bedoeld om ook de minde re spelers eens aan de beurt te laten komen. Deze oefen partijen zijn goed voor het wedstrijdritme en geschikt om routine op te doen. Als wij met ons sterkste team tegen Re deoss kunnen uitkomen, dan had een overwinning zeker haalbaar geweest tegen deze sterk spelende ploeg." De tops corers van de Ooievaars wa ren: Joop Simons 12, Huub Nelisse 8, Peter Kreft 6, Henk van Vliet en Jan Oudijn elk 4. Westland Het kon allemaal niet beter. Onder werkelijk ideale omstandigheden werd afgelopen zaterdag de negende besloop door het Staelduinsebos gehouden. Droog, nagenoeg windstil weer en een temperatuur van negen d tien graden. Voor vele honderden weer aanleiding om aan deze prestaiïetoch t deel te nemen. Jong en oud, groot en klein, wedstrijdlopers en trimmers, alles was present. Het prima weer en al die deelne mers zorgden er voor, dat de besloop weer een middagje inspannend maar bovenal sportief plezier opleverde. Liefst 765 deelnemers versche nen er aan de start, een aantal dat net geen record was. Eer der in de week twijfelde de organiserende trimgroèp de S taelduinkli Iters vanwege de ijspret nog aan een grote deel name, maar de dooi maakte nu iedereen weer in voor f |||||gf|| «F Ideale weersomstandigheden in het Staelduinsebos hardlopen. Het deelnemers veld was weer erg gevarieerd, van drie kinderen van 4 jaar tot drie lopers boven de 70. Onder deze laatsten was ook weer de overal in de regio deelnemende Bertus Essen- berg uit Scheveningen. Dankzij de perfecte organisatie, maar vooral dankzij het grote aantal deelnemers, werd de bosloop een groot succes. Wedstrijdleider Fokke Abbas: „Het steeds stijgend aantal deelnemers is een bewijs, dat trimmen steeds meer aan dacht krijgt Het trimmen op zich is een goede inleiding tot verdere sportbeoefening". In dat opzicht zijn de Staeldum- klitters al bijna 15 jaar bezig met trimmen in het bos. Ab bas: „Dat heeft niet te onder schatten gevolgen voor deze omstreken. Bij honderden deelnemers is de conditie op peil gehouden. De Staelduin- klitters hebben baanbrekend werk voor de regio verricht". Dames Overigens kunnen nieuwe triro mers nog steeds mee doen. Iedere zaterdagmorgen kan dat, onder leiding van Fokke Abbas, Het uurtje triamen start om kwart over acht vanaf de parkeerplaats. Ook de dames, de Staelduinklit- sters, zijn wekelijks aktief. Zij trimmen op vrijdagmor gen van negen tot tien uur onder leiding van Lydia Boer. „Een ideale gelegenheid ook voor ouderen om de conditie bij te houden", aldus Abbas. „Al is één keer in de week eigenlijk niet voldoende". Het legioen trimmers dat op ande re dagen 's morgens of 's avonds door de regio draaft, neemt dan ook gestaag toe. De bosloop van zaterdag was ook nu weer in drieën ges plitst Een rondje van 3 km voor de jeugd t/m 12 jaar, een rondje van dezelfde afstand voor iedereen, en dan de 6 km voor iedereen. Deze laatste groep liep het fraaie parkoers twee maal, en trok met meer dan 400 deelnemers ook de meeste belangstelling. „Alle deelnemers liepen voor een appel en een medaille", aldus Abbas. „Het zwaartepunt ligt meer op de prestatie dan oq het wedstrijdelement". Niette min waren er voor de snelsten op de diverse afstanden toch extra prijzen beschikbaar ge steld. Die uiteraard door de wedstrijdatleten werden op- Uitslagi en De uitslagen: 3 km t/m 12 jaar meisjes: 1. Ida van der Voort ('s-Gravenzande) 12.15; 2. Na- tacha Blok (Rotterdam) 13.05; 3. Karin Valentijn (Rotter dam) 13.50. Jongens t/m 12 jaar: 1. Peter Schouw (Honselersdijk) 10.30; 2. Fons Kuiper (Naaldwijk) 11,00; 3. Gerard Groenewegen (Naaldwijk) 12.25. Heren 3 km: 1. Raymond Schip pers (VIaardingen) 9.07; 2. Arthur Koreman (Honselers dijk) 9.20; 3. Bert Blom (Hefir- jansdam) 9.30. Dames 3 km: I. Rianne van Marrewijk (Kwintsheul); 2. Maria Kester (Honselersdijk) 14,20; 3. Ria Boekestijn (De Lier) 14.49. Dames 6 km: 1. Anjo van Dijk (Leidschendam) 23.25; 2. Tine Bronswijk (Naaldwijk) 24.20; 3. Ingrid Michieïs ('s-Graven zande) 25.10. Heren 6 km: 1. Johan Kijne (Vlaardingen) 18.30; 2. Arie Koreneef (De lier) 18.40; 3. Gerard Zuiderwijk (Naald wijk) 19.10. Schiedam In verband met de Algemene Bedrijfs voetbal Competitie doet de Schiedamse Scheidsrech ters Vereniging een beroep op scheidsrechters, die zich de komende zomer willen inzetten voor het leiden van wedstrijden voor de ABC. Gegadigden kunnen zich nu al aanmelden bij Jaap van der Have, Van Heuven Goedhartstraat 66, of bij Henk van der Veer, Henri Polabstraat 58, beiden in Schiedam. Gouda In het wielerduel tus sen Harga en het Goudse Ex celsior verzekerde junior Ton Steens zich van een fraaie derde plaats. In eerste instan tie bereikte de jeugdige Schiedammer een voorsprong van zestien seconden, maar makkers als Arie Versluis en Aad Kraan zagen kans om de „vluchteling" in te halen. De Schiedammer zakte daarna wat terug, maar wist, na een grote dosis vermoeidheid en met nog zes ronden voor de boeg, zich weer bij de leiders te voegen. En dat leverde Ton Steens uiteindelijk een derde plaats op. Bij de amateurs hadden Bert Rietveld en Aad Brons te wei nig conditie en moesten na zestig van de zeventig kilome ter te rijden race, de pijp aan Maarten geven. Bepaald pech had veteraan Piet Meeldijk. Hij speelde lange tijd een hoofdrol, maar schoot in de eindsprint uit de toeclips, waardoor hij zich tevreden moest stellen met een zesde plaats. De uitslagen: Amateurs 70 kilo meter: 1. Aad Kraan (Excel sior), 2. Ben Juovenaars (Sparta). 3. Jan Klomp (Waardrenner). Junioren 50 kilometer: 1. Martin van Lex- mond (Excelsior), 2. William van Rijswijk (Sparta), 3. Ton Steens (Harga). Veteranen 40 kilometer; Gijs van Noord (Sparta), 2. Gerrit de Jager (Waardrenner), 3. Piet Berens (Excelsior), 6. Piet Meeldijk (Harga). Maassluis Nu MSV'71 aan het einde van het sei zoen trainer Bené Pauwels kwijtraakt (blijft wel aan als verzorger) is het be stuur naarstig bezig met bet selecteren van poten tiële kandidaten voor het trainerschap. Hierbij werd het MSVril-bestuur enigs zins verrast. Niet minder dan tien sollicitanten meldden zich voor deze functie. Na schifting zal het bestuur deze week uit nodigingen tot een oriënte rend gesprek laten uitgaan. Voorzitter Middelburg hoopt over twee weken zo mogelijk tot een eindbe slissing te komen. Rotterdam Zn de w terpolo wedstrijd tussen de herenploegen van SZC en DWR uit Haarlem hebben de Schiedam mers de zevende overwinning op een rij geboekt Het werd in Rotterdam West een 64 overwinning voor SZC. In een goede wedstrijd was SZC vooral op het middenveld de betere ploeg. In de eerste periode kregen de Schiedammers na één minuut spelen al een strafworp toege wezen, omdat een speler van DWB het water moest verlaten en dit niet op de snelste manier deed. Willem Jan Loom- an benutte deze strafworp: I—0. Het werd door dezelfde Willem Jan Loom- an 2—0 toen hij de bal op het midden veld onderschepte en alleen op de keeper afging. Het bleef in deze periode 2—ü, al waren er goede kansen vpor Ruud Kramer Freher en Willem Jan Looman. In het tweede kwart kwam DWR iets terug, maar de SZC-defensie sloot goed, zodat men niet tot scoren kwam. De Schiedam mers wisten wel eenmaal doel te treffen. Het was Frank Ruseier die voor 3—0 zorgde. Hij werkte de bal in het doel nadat deze van de lat was teruggespron gen. De derde periode was erg rommelig. DWR profiteerde hiervan. Het werd 3—1 na een omstreden doelpunt. Waarbij de grensrechter en de scheidsrechter niet dezelfde beslissing namen, toen de bal op de doellijn dobberde. De SZC-ploeg leek aangeslagen. Het werd zelfs 3—2 toen Dieter Kros het water voor 45 seconden moest verlaten. SZC kwam echter daar na goed terug door een doelpunt van Paul Gast. .In de laatste spelperiode ging de strijd gelijk op. Het was DWR dat de score opende, maar Jan Verde zorgde uit een numerieke meerderheid voor 4—3. Door een prachtig doelpunt van Willem Jan Looman werd het 5—3. De Schiedamse formatie leek nu definitief weg te lopen. Maar de schoten van Frank Ruseier en Ruud Kramer Freher troffen geen doet. Toen DWB met nog één minuut te spelen een strafworp benutte was de strijd weer geheet open. SZC hield het hoofd erbij en wist de eindstand oog op 6-4 te brengen door een doelpunt van Wim de Jong. Schiedam Het herenteam van Juventus heeft een nipte over winning behaald op het Utrechtse GSG. Na een aanvankelijke grote voorsprong, eindigde de basketbal-wedstrijd bij een 73-70 voorsprong van de Schiedamse ploeg. Trainer/coach Jan Start wist dat OSG een goede ploeg had, want in de eerste wedstrijd in Utrecht verloor Juventus met ongeveer dertig punten ver schil. De Schiedammers be gonnen de wedstrijd dan ook met een box-and-one verdedi ging. Jan Koumans kreeg de- taak om de belangrijke man van OSG uit te schakelen en hij deed dat voortreffelijk. OSG kon niet in zijn spel komen, en al gauw had Ju ventus een grote voorsprong opgebouwd. Maar de Utrechtenaren gaven zich niet gewonnen. Halver wege de eerste helft kwamen zij weer terug. De gastheren gingen toen over op een man- to-manverdediging en konden de voorsprong handhaven. In de aanval was vooral Roel Pieper erg produktief, maar ook zijn teamgenoten wisten de basket goed te vinden, Met de rust leek OSG dan ook op een definitieve achterstand te zijn gezet. Ruststand 38-22- Ook de eerste tien minuten in de tweede helft waren nog voor Juventus. Ook nu was Roel Pieper de grote man in de aanval van de Schiedam mers. In deze tweede helft haalde hij maar liefst een schotpercentage van negentig procent. Verdedigend was het nu Wim Cordemans die de tegenstander van score af hield. Nadat hij met vijf per soonlijke fouten noodgedwon gen aan de kant moest, leek het toch nog fout te gaan voor de ploeg van Jan Start. Spanning Van 64—43 liep devooreprong binnen een minuut terug naar 67-54 en de time-out van Jan Start kwam dan ook op het juiste moment. De Schiedam mers spraken af om vertra gend te gaan spelen, om daar mee OSG uit zijn ritme te halen. Deze opzet lukte maar gedeeltelijk, omdat ook Ju ventus nu minder ging sco ren. Zodoende werd het de laatste minuten nog erg span nend. In de 19e minuut nam daarom Jam Start ook nog een tweede time-out. Beide ploegen scoor de na deze time-out nog een maal, maar de 73-70 overwin ning kwam niet meer in ge vaar. Topscorers: Roel Pieper 30 en Harry Sluimer 17 pun ten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4