I siiiiisil Over Tsjeehov §§©§jir®lkeia Rallye va® M®ssi© Carl® toon t bo< ld Knust Im sSlenst wait iMaatseimppiJ üifllesilbewiist poppentheater MFmïsemêe Alleenstaanden naar ile g®#§ Tentoonstelling Mrk Maetdeman DONDERDAG 2 MAART 1978 VD/SC/WW 5 1 1 v Uit de roerige meidagen van de Panjse studentenopstan den in 1968 is het collectief La Pousse Caillou voortgeko men. Dit kunstenaarscollectief bestaat uit een tietal leden, die de principes van een maatschappelijk functionerende kunst voortzet. Het collectief meent, dat kunst in dienst moet staan van veranderingen in de maatschappij en die kunst moet in een zo groot mogelijke omvang voor betaalbare prijzen worden verspreid. Met hun werken sluiten de leden van het collectief zo veel mogelijk aan bij de actualiteit zoals hun kritieken op het fascistische bewind in Chili en het onder de aandacht brengen van milieu-problemen Vanaf vrijdag tot en met 15 april zijn de litho's gravures en zeefdrukken van La Pousse Caillou te zien in het PSP-PANDJE aan de Schoolstraat in Vlaardingen. dat gedurende de tentoonstelling is geopend van één tot vijf en zeven tot negen uur op vrijdag en zaterdags van één tot vijf uur. De tentoongestelde werken zijn alle te koop, de prijzen liggen gemiddeld rond de honderd gulden helm en grote bek) dwingt Hessel (Nederland, getooid in rood-wit-blauwe japon en molentje op het hoofd) op de knieen. Het programma is vrijdag en zaterdagavond bij te wo nen voor de prijs van ne gen gulden. Houders van de bejaardenpar cn CJP betalen drie rijksdaalders. Aanvang negen uur. hoe we er voorstaan tonen Rob van de Meeberg en Hessel van der Wal dit weekeinde in het Schie- damse ZOLDERTHEATER IN DE TEERSTOOF met het programma „Zout wa ter voor een dorstige." Het ene vlammende protest na het andere smijt Hono- ïoeloe de zaal in. De spiegel van onze samenleving: Het abortusprobleem, de zoge naamde üefdadigheidsac- ties en niet te vergeten, het door Honoloeloe geconsta teerde opkomende facisme bij ons en vooral bij onze oosterburen. In de „opera" stelt de cabaretgroep dit op een beangstigend realisti sche wijze aan de kaak. Rob (Duitsland, compleet met Germaanse horentjes- Grote economische, sociale of politieke crises werpen hun schaduw vooruit, zo luidt een oud gezegde. Ze worden vaak „voorvoeld" door kunstenaars. Het is niet te hopen dat dit ook geldt voor de cabaretgroep Honoloeloe, anders zou het er slecht uitzien. Hoe onze maatschappij er op dit moment uitziet en Voor de jeugd is er zaterdagmiddag om half drié een milieubewuste voorstelling in poppentheater m het ZOL DERTHEATER IN DE TEERSTOOF, uiteraard m Schie dam. Het programma wordt gebracht door het kinderthea ter De Soereloer van Ton Piettenberg met het spel .De gouden sleutel", geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. De musical „Foxtrot" van Annie M. G. Schmidt komt naar Vlaardingen, Het bruisende programma is op donderdag 9 en vrijdag 10 maart 's avonds in de STADSGEHOORZAAL te zien en horen. Aan deze nieuwe en laatste musical van Annie Schmidt wordt meegewerkt door Willem Nijholt (foto), Georgette Hagendoorn, Ronnie Bierman, Trudy Labi) en vele anderen. Toegangsprijzen bedragen 15, 17,50 en 20 gulden. Aanvang kwart over acht. Daarin wordt op kinderlijke wijze het milieuprobleem behandeld. Tegenover elkaar staan meneer Rozewang, die alles wat mooi is m kistjes bewaart en zijn tegenstander meneer Zwartkijker. Hij probeert alles vies te maken en steelt een kistje met frisse lucht en de gouden sleutel die daar op past. Twee sterke beren worden te hulp geroepen Zij vertegenwoordigen de grote groep ongeïnteresseerde mensen, die het wel gelooft als er maar lekker kan worden gegeten en pret gemaakt kan worden in het laatste deel wordt meneer Zwartkijker door handige Rozewang toch nog tot andere gedachten gebracht. Zwartkijker komt tot inkeer en ziet pas dan hoe mooi de dingen m de wereld kunnen zijn. Alleenstaanden kunnen zaterdag weer terecht bij hun vrijgezellensoos, die deze keer gewoontegetrouw in het Vlaardingse Middelhuyse wordt gehouden. Dat alle vrijge zellen welkom zijn spreekt voor zich. Het ligt overigens nog in de bedoeling van organisator Vis een speciale lente-avond te houden waarbij de gezelligheid natuurlijk weer troef is. SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 14 en 20 uur met uitzondering dins dag en zaterdag SOLDAAT VAN ORANJE Passage Bio Dagelijks 14 en 20 uur. Woensdag, zaterdag en zondag alleen 20 uur. ONCE UPON A TIME IN THE WEST MAASSLUIS Jongerencentrum De Toverbal Zaterdag DOLLE DWAZE WAAGHALZEN In het Sehiedamse PASSAGE THEATER komt op dins dag 7 maart het programma „Hé. kijk mij nou" met een keur van bekende Nederlandse artiesten. Om even te noemen: Sylvia de Leur, Henk Molenberg. Angéhque de Boer, Hans Otjes, Cok Hennema, Robert Paul, Arnica Elsendoom en Robert Kreis, De muziek bij deze musical van Leen Valkenier ts van Bert Stoots en de regie is in handen van Kees Brusse Muzikale leiding is in handen van Harry de Groot Kaarten van tien, twaalfenhaive en vijftien gulden zijn verkrijgbaar aan de zaal of telefonisch te reserveren onder nummer 269563 „Hé. kijk mij nou" begint om kwart over acht. /Va het succes van Jules Croiset met zijn programma ge wijd aan het leven en werk van Vincent van Cogh, stelde MJ een toneelsolo sa men over de be roemde schrijver Ts- jechov, een pro gramma onder de ti tel "Over Tsjechov gesproken", dat al eerder in de Vlaar dingse STADSGE- land. Jules Croiset geeft daarbij een aansluiting op drie toneelstukken van Tsjechov, die dit jaar worden ge speeld, namelijk "De Kersentuin", "De Meeuw" en "Plato- nov". De herhaling vindt op zaterdag 11 maart plaats om kwart over acht, stadsgehoorzaal. HOORZAAL op de planken werd ge bracht. In het programma maken we kennis met de Russische schrijver toen hij als journalist werkte om zijn studie medicij nen fe betalen (ot zijn laatste dagen voor zijn overlijden In het kuuroord Ba- denweiler In Duits- Portugal waarmee zijn voorraad gestaag groeide. De schilderijen, die hij tus sen 1970 en 175 had ver vaardigd in Portugal, wa ren twee jaar geleden te zien op een tentoonstelling in het Vlaardingse Lïjn- baancomplex. Bij kunst handel Brouwer aan de Hoogstraat exposeerde hij zijn werk nog het vorige jaar. Oud-wethouder T. de Bruijn van Vlaardingen opent vrijdag een tentoon stelling van schilderijen, te keningen en aquarellen in het Hollandiagebouw. Het gaat om de expositie van de kunstenaar Dirk Hadde- man, die in zijn jonge jaren met tekenen begon. De 60-jarige Dirk Hadde- man maakte in 1941 zijn eerste olieverfschilderijen. Zijn talent ontwikkelde hij onder leiding van G, Wieg man uit Overschie, Een be gin met het schilderen van landschapsgezichten maak te hij in 1960. Op de Velu- we vond hij daar zijn on derwerpen voor, vaak in de buurt van plaatsen als Oos terbeek en Wolfheze. In de zeventiger jaren trok hij voor het maken van schil derijen regelmatig naar Gesteund door blijspelspecialisten ontwikkelt zich een opwindende rally met talrijke sur- pricses, die in de Franse Alpen hun hoogte punten bereiken wijl ook de plaatselijke bevolking en weersge steldheid tot onverwachte avonturen leiden. Al deze complicaties vormen een komische, pittige saus over deze smakelijke filmschotel. De rallye van Monte Carlo was in de jaren twintig nog een aangelegenheid voor uitslui tend amateurs, die hun beste "wieltje" wilden voorzetten en zelf aan hun karretjes sleutel den om er het uiterste uit te halen. Volgens de film nemen de deelnemers het met de eerlijkheid en sportiviteit niet zo nauw. Onge lukken, intriges, misverstanden en knoeierijen, zorgen voor tijdrovende verwikkelingen ter- De tentoonstelling in het Hollandiagebouw zal tot 25 maart duren en is dagelijs voor het publiek geopend van tien uur 's morgens tot tien 's avonds. De werken van Haddeman zijn in de meeste gevallen te koop. De exposant verstrekt op ver zoek van belangstellenden prijzen en verdere informa tie over zijn werken. In het Vlaardingse ASSURANCETOURIX speelt zaterdagavond de folkgroep Chinama, Het repertoire van deze groep bestaat uit Engelse en Nederlandse luisterliedjes, door vijf man ten gehore gebracht, die met de meest uiteenlopende instrumenten vriendelijke en sfeervolle muziek makten. De aanvang van het optreden is tien uur en toegangsprijzen bedragen voor leden van Assurancetourix anderhalve gulden, niet-leden betalen het dubbele. nen uit de tachtig-jarige oor log, pijpjes uit rond 1880 en bodemvondsten tot zo'n drie honderdvijftig jaar geleden. Bepaald de moeite waard zijn het bekijken van de affiches uit 1641 met „Het generaal pardon voor de overgelopen bootslui," de executie van de gebroeders De Wit uit 1672, twintig penningen vanaf 1574 met afbeeldingen uit de Spaanse oorlog en een paar gave zalfpotten uit de !7e eeuw met inhoud. Het streekmuseum is iedere zaterdagmiddag geopend van twee tot vier uur en de eerste zondag van de maand, zelfde tijd en op afspraak. Zonder enig vertoon is deze week in het STREEKMU SEUM JAN ANDERSON aan de Kethelweg 50 in Vlaardin gen een nieuwe expositie geo pend, getiteld „Aanwinsten 1976/77. Het is een kleine expositie, bescheiden van opzet. By de prenten zijn er een aantal li tho's over de visserij van Vlaardingen en een aantal ge schiedkundige voorstellingen met affiches uit de zeventien de en achttiende eeuw alsme de zes kinderprenten. De vitrines zijn onder andere gevuld met Eau de Cologne- flesjes uit het begin van deze eeuw, zogenaamde rekenpen- ben allen hun sporen in de dixielandmuziek verdiend. Zij zijn Bert Fransen (Kïa- rinet-sax), Hans Herwarth (trombone), Adri Kornet (contrabas). Koos van der Hout (trompet en zang), ïwan de Waal (banjo en zang) en Rene Brons (Slag werk) De prijzen voor de avond zijn vier gulden voor de leden van de Riverside Club en de niet-leden beta len twee gulden extra. Niet gewoontegetrouw wordt de avond van de Ri verside Club zaterdag in de bovenzaal van de op de Broersvest 13 m Schiedam gehouden. Daar speelt de groepJazz Junket, het or kest dat in november van het vorige jaar zo goed bij de leden van de club en bezoekers overkwam. Jazz Junket ontleent haar naam aan een trip door de wereld van de jazzmuziek. De leden van de groep heb- e Jules Croiset in zijn ro! van Tsjechov.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5