SPORT Nieuw bud o-institvmt in Groenoord SP RT ©TIPS ODI gaan bowlen RM mist derde man. Satelliet en Gerda Erkelens in micro-selectie léf5 WF en WK vergaderen over nieuwbouw ir~ og Gerard Vroegh wil van de zomer starten Campesi naar FCN Paul Collier kampioen Zwem wedstrijden Irma Voorham net buiten de prijzen msa+'jst* ZtÈS&üfffÈlSxt SZC naar koploper KorbaUers het veld in DONDERDAG 2 MAART 197Ê VD/SC/WW 6 Schiedam Veie teke ningen zijn er aan te pas gekomen om het budo-instituut in de wijk Groen oord een ei gen gezicht te kunnen geven. Het gaat om een project van een half mülioen aan de Peter van Anrooylaan, dat van de zomer klaar moet zijn, en helemaal aangepast is aan de omgeving. „Daarom geen rechthoekig of vierkant stuk beton", voert toekomstig eige naar Gerard Vroegh (29) aan, maar een zo danig gebouw, qua vormgeving, dat die wijk met zijn vele flats moet gaan verlevendi gen." Een „dojo" ook m Groenoord met een duidelijke wijkfunc- tie, ai was het alleen maar om de vele leden die wekelijks bij Gerard Vroegh. die op enkele plaatsen in Schiedam lessen geeft, op de mat staan. Hij: „Ik schat het aantal al op 20'n kleine duizend, niet gek m vijf jaar toen ik met 280 leerlingen begon". Samen met zijn vrouw Ria staat hij komende zomer voor een bednjf, waar in judo nog steeds een grote plaats inneemt „Niettemin", zegt hij, „wordt de belangstelling voor het karate en jiu-jitsu steeds groter. Drie uur per week kan men er al terecht om deel te nemen aan de zg. schijngevechten." Hij weer: „De jeugd wil graag aan sporten doen die spekta- kulair zijn." De allerkleinste jeugd houdt de Vlaardinger, die zelf vroeger m de nationa- Gerard Vroeghgeen gok.... Ie judoploeg heeft gestaan, achter in het Nieuw land Gerard Vroegh moet erkennen, dat hij met die duizend leden al bijna aan de top zit. „Met mondjesmaat kan ik nog le den gebruiken. Die voor con ditie met name." Dus uitbrei ding? „Ja inderdaad. Er is rekening gehouden met een uitbouw van het instituut, dat nu al zo'n 560 m2 zal gaan bedragen. Maar ik speel ook met de gedachte om van de aanbouw een sauna te ma ken." Gegoten mat In het gebouw, dat uniek is omdat alle nutteloze hoeken ZUIDWESTGEVEL metselwerk geel gerwj oreerde strengperssteen waal Ier moot tamboerden hjyi dpoker geïmpregneerd kozijnen hout donker geïmpregneerd d'OOeno? ddtn h'euf oksent nog nader te bepalen Zijaanzicht van het nieuwe instituut met bestaan, komen een be zoekersruimte, twee kleedka mers met douches, een. ber gingsruimte en buiten een parkeerstrook. De sportzaal zelf, die zal worden voorzien van een zg. gegoten mat, knjgt een lengte van 26 meter en een breedte van 10 meter. Voor de aanleg van een par keerstrook, en de aankleding buiten, met bomen en strui ken, komt dat op de schou ders van Gerard Vroegh zelf neer. „Mij is wél afgeraden om zelf ook iets aan de bouw te doen, omdat het financieel niet aan- door Bas van den Berg trekkelljk is." Voor Gerard Vroegh komt overigens het nieuwe gebouw met zijn af wijkende maten en qua vorm geving nog steeds als erg vreemd over. „Ik ben in mijn lange judo-carrière steeds „sehoendozen" gewend ge weest. Alles recht toe recht aan. Ik ben er op tienjarige leeftijd zelfs mee begonnen, bij Jan van Gorsel, thans één van de hoge ambtenaren op het ministerie van CRM." De naam Van Gorsel kan Ge rard Vroegh overigens niet te weinig noemen, omdat hij juist zijn carrière heeft ge maakt Samen met leraar Chris de Korte werd Gerard Vroegh regelmatig klaarge stoomd voor nationale en in ternationale judo-evenemen ten. Hij: „Ik ben dat tweetal veel dank verschuldigd. Ik deed in het half zwaargewicht vier maal mee aan de Europe se kampioenschappen, was tweemaal zelf kampioen van Nederland en negen maal ti telhouder van Zuid-Holland. En in de nationale ploeg train de ik onder Anton Geesink en Koos Henneveld. Geen gok Een bewijs dat Gerard Vroegh weet waar hij over praat, en waarmee hij thans bezig is. Hij noemt het nieuwe eigen judobedrijf dan ook geen al te grote gok. Vanwege die be langstelling. Zelf heeft hij de actieve sport vier jaar terug al vaarwel gezegd. „Het was niet meer bij te houden. Voor al omdat je alle dagen bezig bent. Zonder assistent. Ik zit nu nog wel in het team van budokai Rijnmond, samen met Chris de Korte, Tino Hoogendijk en Rob Hein. Hoewel de sportschoolhouder bepaald niet afkerig is van prestatiejudo, richt hij zich van de zomer, wanneer het gebouw er staat, ook in grote mate op de zg. recreanten." De vraag er naar is enorm groot. Ik wil wel een jeugdse- lectie gaan krijgen, in samen spraak met de ouders hoe zij er tegenover staan. Want dat betekent inplaats van een maal per week, drie lesssen." Maar eerst zal zijn dochtertje Diana binnenkort de eerste paal slaan Vlaai-dingen Irma Voorham van VZC viel op de wïnter- kampioenschappen voor de jeugd net naast de prijzen. Wel verscheen zij vier maal aan de start in een finale en kwam tot drie persoonlijke records. Marcel Bloras teel kwam tot een forse vooruit gang op de 1500 vrij, getuige de 28 seconden sneller. Nu 18.07.22, Enkelr. tijden: Irma Voorham zwom de 200 rug m 2.32.11, na in de series 2.33.03 te hebben afgedrukt Het leverde de Vlaardingse een vierde plaats op. Ook kwam zij op de 100 vrij, rug- en vlinderslag in de finale. Zij vlinderde in 1.10.25, een tijd die duidelijk beter was dan haar record, dat op 1.1058 stond. Op de rugslag kwam zij tot resp, 1.12-16 en 1.12 15, terwijl zij op de 100 vry al tot 1,02.74 kwam. Met wat meer sprinttrainmg zal de jeugdige Vlaardingse van de zomer zeker hoge ogen kunnen gaan gooien. De der de Vlaardingse zwemster aan deze nationale jeugdzwem- stnjd, Anneke van der Ende, kampt met een gebrek aan conditie. Toch was haar 9,59.14 op de 800 vrij met slecht te noemen. Het winnende elftal van Satelliet dat uitkomt tegen ODI. Schiedam Het bijzonder slechte weer heeft er voor gezorgd dat deze maand geen puntentelling is gehouden voor de actie van deze krant in samenwerking met bow ling Musis Sacrum en De Am- stel bron. Een actie waarbij de clubs uit het Waterwegge bied, ai naar gelang de pres tatie, een puntenwaardering krijgen. De winnaar van de voetbalclubs en van de overi ge sporten komen tegen el kaar uit in een bowlingwed strijd waarbij de winnaar daarvan een diner krijgt aan geboden. Omdat er deze maand niet of nauwelijks aan veldsporten is gedaan, en daardoor een pun tenwaardering vrijwel onmo gelijk was, besloten de initia tiefnemers te loten. Waarbij alle clubs in aanmerking kwa men voor een plaats in de „finale". Bij de voetballers werd afde lingsclub Satelliet winnaar. Een vereniging die het overi gens ook dik verdient Ten slotte stevent het eerste elftal regelrecht richting vierde klas KNVB, terwijl ook het tweede vermoedelijk tot de KNVB zal doordringen. Een loting der halve die uitstekend uitkomt Bij de overige sporten kwam de korfbalvereniging ODf als winnaar uit de bus. De Schie- damse vereniging doet het niet ai te best in de competi tie, waardoor een wedstrijd bowlen in Musis Sacrum wel licht voor wonderen kan zor gen. De beide clubs komen op maan dag 13 maart tegen elkaar uit. Er wordt gebowled over drie games. De club met het hoog ste totaal krijgt van De Am- stel bron een diner aangebo den voor 16 personen. i Schiedam Gerda Erkelens is gekozen in de nationale ploeg voor de korfbalinterland te gen Spanje op maandag 13 maart in Barendreeht. De Harga-speclster is één van de twaalf geselecteerden, waar van de spelers en speelsters voortkomen uit de eerste klas landelijk en reserve eerste klasse. Een semi-interland dus. De overige geselecteerden zijn: Heieen Hooimeyer (Vitesse), Anneke Kerk urn (Het Zuiden), Karin Lmssen (OSCR), Rosa Schoemaker (Trekvogels), gerland (Trekvogels), Ton van der Steen (OSCR), Ger van Rutten (Trekvogels) en Nehs Vaane van Rozenburg. De in terland m de sporthal van Ba rendreeht begint om 20 uur. Loes Vaane (Rozenburg), Dick Bos (Het Zuiden), Gijs van Maurik (Vitesse), Frans Sim- Schiedam Hans Dampen gaat definitief naar FC Nieuw- land. De CW-speler had al eerder een toezegging gedaan, maar de overgang is nu definitief. Campen heeft dit seizoen vrijwel niet in het eerste van de Rotterdamse hoofdklasser gespeeld. Overigens speelde FCN deze week een oefenwed strijd tegen Hoogvliet. Het duel eindigde in een 2—2 gelijk spel, De Schïedamse doelpunten kwamen op naam van Martin Schaap en Rob van Vliet. De ruststand was 1—1. Schiedam De waterpolo-he- ren van SZC zullen het zater dagavond niet gemakkelijk krijgen, want de Schiedam mers moeten het dan tegen koploper BZPC opnemen. Maar gezien de resultaten van de laatste tijd zijn de Schie dammers met kansloos. Voor al als de SZC-formatie de ge dachte erbij weet te houden, zou het wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Het is bekend dat de Schie dammers het best tegen hoog geldasseerde ploegen spelen. Wim van der Kolk zal over een complete ploeg kunnen beschikken. De wedstrijd be gint om 19.30 in Bodegraven. ADVERTENTIE massieve, grenen eetsst - tafel en2 banken £33a 4ra oladmeat 120 x 60 cm wandvveefse! nature! jute per rol van 270 x 80 cm grenen <5>«re iouvredeuren Svm cm hoog x 38 cm breed f grenen ^aars rabatdelen T|y<Sj 13x125 mm per meter £3 £3 E Schiedam De leden van de beide voetbalverenigingen WF en WK vergaderen morgenavond over dezelfde onderwer pen. Ze hebben vrijwel allemaal betrekking op de bouw van een nieuwe kleed- en wasaccommodatie op het nieuwe sportpark Bijdorp, waar beide clubs de nieuwe competitie gaan spelen. Eveneens komt op beide bijeenkomsten de oprichting van een stichting ter sprake. Waarvan de beide dagelijkse besturen deel uit gaan maken om toezicht te houden. Wanneer de leden er mee accoord gaan, zal de eerste paal vermoedelijk op 17 maart worden geslagen. Voorts bespre ken zij de activiteiten daar omheen. Ook Is een wijziging van de statuten onderwerp van ge sprek, De bijeenkomst van de voetbalvereniging WF is in de kantine op de wielerbaan (20 uur) en die van VVK in het clubgebouw aan het Kerkplein in Ketbel, eveneens vanaf 20 uur. Vïaardingen/Maassluis In de tafeltenniscompetitïe hebben de ere- en promotie ereklasse opnieuw vrijaf. Pas op 25 maart komen De Korenbeurs en NO AD weer achter de ta fel. De overige afdelingen hebben die langdurige onder breking niet. Voor het water weggebied betekent dat, dat zowel Radio Molenaar als Bowling Maassluis TOC za terdag spelen. Wil Radio Molenaar zich hand haven in de promotie erekla- see, dan moet er zaterdag uit bij Wibats gewonnen worden. Dan namelijk ziet het er naar uit dat De Veluwe 2 en Wibats de aangewezen degradatie kandidaten zullen worden. De wedstrijd in Den Haag wordt een zeer zware opgave voor de Vlaardingers, temeer daat het uitsluitend moet ko men van Aad van Opstal en Hans Jaap Oppenheim. Het gemis aan een derde sterke speler - René van Dijk valt op dit niveau duidelijk af - doet zich meer en meer gevolen. Niettemin scoorden Van Opstal en Oppenheim uit vijf wed strijden toch al vijf punten. De basis voor behoud is daar mee gelegd, maar zaterdag én de daarop volgende twee wed- strijdlagen moet de bestendi ging komen. In de overgangsklasse had Bow ling Maassluis TOC ook een goede eerste helft. Slechts de eerste wedstrijd tegen NM- B/VDO ging verloren, daarna volgen er vier overwinningen op een rij. Het Maassluisse trio heeft zich daardoor als een belangrijke promotiekan didaat aangediend. Zaterdag kan er opnieuw een stap naar dat doe! gezet worden, maar dan moet er ditmaal wél van NMB/VDO 2 gewonnen wor den. Vlaardingen De jeugd wintercross-competïtie heeft voor de atletiekvereniging Fortuna successen opgeleverd. Zowel bij de pupillen (9-12 jaar) als bij de jeugd (13-15 jaar) behaalde de Vlaardingse vereniging een derde plaats in de groep van zeven atletiekverenigingen uit de regio. De wedstrijden worden gehou den bij Spark (Spïjkenïsse), Energie (Barendreeht) en Metro (Rotterdam). Bij da jongens pupillen wist Paul Collier een tweede plaats te behalen na 'een goed opgebouwde race. Door zijn prestaties m de vorige wedstrijden (twee maal een eerste plaats) werd hij uitgeroepen tot kampioen van Rotterdam. Bij de junior meisjes werd Petra van Vliet eveneens tweede. Vlaardingen De korfballers maken zich met komende weekeinde op voor het twee de deel van de veldcompeti- tïe. Oranje Nassau oefent za terdag tegen Het Zuiden, Ook in het veldgebeuren is de situatie verre van rooskleurig. Hierin vecht SSC Har ga teg degradatie, al zijn de kansen op behoud groter dan in de zaalcompetitie. Van de overi ge ploegen hebben alleen Hoekse SV, CKC Maassluis en ODO wat perspectieven op een kampioenschap 0 Het dagelijks bestuur van ds Schïedamse Sportraad wil de secties meer bij het sport week gaan betrekken. Op een speciale bijeenkomst op maandag 13 maart gaan de voorzitters, die daarvoor zijn uitgenodigd, zich uitspreken over 1. Wat verwacht men van de Sportraad, 2. De wer kwijze van de sectie van de Sportraad en 3. Indeling ver enigingen in de secties. 0De Vlaardingse biljarters R. van der Linden en W. H. D. Struyk, die beiden uitkomen voor b.v. Nieuw Rubroek, zijn doorgedrongen tot de eind strijd om de KK-trofee. Bei den moeten een moyenne ha len van 196. De finalisten ko men uit heel Zuid-Holland. Plaats van handeling in bil jartzaal Nieuw Rubroek aan de ~k>ud$erijweg in Rotter dam op 10, U en 12 maart. 0 In de paasvakantie, om pre- cies te zijn op 30 maart, gaat de jeugd van De Bollandiaan (bandbal) een dagje uit naar Ouwehands dienenpark. Be halve de vraag om brood mee te nemenmoet de jeugd voorzien zijn van stevige schoenen en een vrolijk ge zicht. 0 De werkgroep „Samen Ster ker" organiseert dit jaar een meerdaags recreatief sport festijn voor validen en invali den. Een coordwatieteam is op bet ogenblik bezig contac ten met het Vlaardmgs geor ganiseerde sportleven te leg gen. Dinsdag 7 maart delen zij hun bevindingen mee aan de werkgroep. Het meedoen zal worden beloond met een oor konde en een puntenlijst. Op die bijeenkomst zal Anton Huiskes adviezen geven. 0De werkgroep recreatie uit de Maassluïse Sportraad heeft als eerste taak het sa menstellen van een nota spor tieve recreatie. Daarin moet tot uitdrukking komen de mogelijkheden, het aantal be schikbare en de te realiseren accommodaties. 0 De MSR adviseert het college van B. en W. zijn goedkeuring te hechten aan het beheer van het zwembad. Dat zit thans nog in de portefeuille van ge meentewerken. Hef is het laat ste project waar de MSR nog niet het beheer over voert Dezelfde sportraad ïs van me ning dat het bezoek aan zwembad „Dol-Fijn" erdoor gestimuleerd kan worden. 0 FC Nieuwland is druk op zoek naar jeugdleden. De club heeft haar sponsor nu zover gekregen dat ieder nieuwe ju nior voorzien wordt van een compleet tenue. Vlaardingen/Schiedam Voet- balprogramma zaterdag 4 maart: Jong SW-Jong VVV, Jong FSC-Jong FC Vlaardin gen, Smitshoek-Satelliet, Flakkee-CION, GTB-Alexan- dria '66, VVK-MFB, Hoek van Holland-Quick Steps,- GSS-Zinkwegse Boys. Zondag 5 maart: FC Vlaardin- gen-SW, Fapendrecht-Her- roes DVS, WRW-De Holland- ïaan. Lekker kerk-Fortuna, Hoek van Hoüand-Hillegers- berg, VDL-SCK, Zwervers- RKWIK, DRZ-Aeolus, Be- mos-VOB, MSV '71-RET, Schied. Boys-RDM, WF-Kreek Boys, Vlaardingen Het ligt in de bedoeling van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie om op zaterdagavond 8 april zwemwedstrijdën te houden voor de leerlingen van het voortgezet onderwijs. Alle Vlaardingse scholen kunnen voor dit evenement inschrij- ven- Er kan in de volgende leeftijds klassen worden ingeschreven. Groep 1: 12 en 13 jaar maxi mum vijf leerlingen per num mer. Groep 2: 14 en 15 jaar maximum vijf leerlingen per nummer. Vanwege de zeer ge ringe belangstelling in voor gaande jaren is de categorie 16 jaar en ouder geschrapt^ De te zwemmen nummers zijn: 56 meter vrije slag, 50 meter schoolslag, 10x25 meter estaf ette. Deze indeling geldt zowel voor jongens als voor meisjes. Elke zwemmer/ster mag slechts uitkomen op één per soonlijk nummer en de estaf ette. Uiterlijk woensdag 1 maart moeten de inschrijvin gen binnen zijn bij H. J. <j*e Bruin, Lorentszlaan 25c, Schiedam. f

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6