Ossenkar voor Masuika/Zaire Cees Bouw rondt wandschildering af O Eigen schuld van de gemeentev Pijpers aanvaarden excuses van de SG DINSDAG 7 MAART 1978 Brandweerman nu parkeerwachter Kogelvrije vesten mogen Drie gewonden bij aanrijding Vieesafval op straat Lunchconcert Zwerfkatten 9 Aan de buiten kant van het oude weeshuis wemelde het van spandoeken en pamfletten. Anne M. Si voert D '6( aan Negen zwaar gewonden in februari Herinnering aan werk Inrit verbeteren bij Maatschappij Zeeland Zeelui kraken auto's 3 Schiedam Er zijn weer twee parkeerwachters. De baan van M. H, Ammerant, die vorig jaar met pensioen ging, is overgenomen door Henk Martens De nieuwe 46-jange parkeercon* troleur is afkomstig van de brandweer. Daar was hij van af mei 1970 telefonist. Schiedam De politie mag de Verlangde elf kogelvrije ves-, ten aanschaffen. Gedeputeer de Staten van 2uid-Holland hebben de aanschaf goege- keurd. Voor deze aankoop had de ge meenteraad een krediet gere serveerd van ruim 9GOO gul den. Het krediet van ruim een miljoen voor mieuwbouw van Het Keteltje, met uitbreiding en herindeling en onderhoud van de Burgemeester Ver- veensehooï is inmiddels ook goedgekeurd. Viaardingen Bij een ongeval op de kruising van de Lepe laarsingel - Dillenbiirgsinge! - Z wanens in gel in Vlaardin- gen hebben drie personen verwondingen opgelopen. Het ongeluk ontstond doordat de 55-jange automobilist C. L C. S. uit Harderwijk geen voorrang verleende aan een personenauto, rijdende over de Lepelaarsingel in de rich ting van de Van Linden van den Heuvellweg Bij de bot sing, die volgde raakte de Harderwijker zo gewond, dat opname in het Holyziekenhuis noodzakelijk bleek. Twee me depassagiers moesten voor behandeling ook naar het Ho lyziekenhuis De andere wa gen raakte zwaar beschadigd Vlaardingen De Vlaardingse politie heeft dit weekeinde een proces verbaal uitgeschre ven tegen een slagerij aan de Fransenstraat. Na sluiting stijd had de slager zaterdag middag drie zakken en ver schillende dozen met vieesaf val en beenderen buiten ach ter de zaak neergezet In ver band met de hygiene haalde de gemeentelijke reinigings dienst de rommel op Vlaardingen Aad Zoutendijk vaste organist van de Grote Kerk te Vlaardingen aan de Markt, geeft donderdag van 12,45 tot 13 15 uur weer zijn gebruikelijke lunchconcert. Hij zal werken van Jan Zwart, Alexander Boely en Carlos Seixas ten gehore brengen. Hij besluit 2ijn con cert met een improvisatie. Vlaardingen De 23-jarige H.W. uit Schiedam is met een hoofdletsel naar het Holy-zie- kenhuis overgebracht nadat hij met zijn auto tegen een boom aan was gereden. Het ongeluk gebeurde op de Vulcaanweg, De man remde daar bij het naderen van een bocht af. Zijn voet gleed ech ter van het rem- op het gaspe daal waardoor de wagen naar voren schoot. De bestuurder kon zijn voertuig niet meer in bedwang houden en botste in de bocht tegen een boom. Een enkele reactie op het arti kel: PvdA: „Zwerfkatten toch maar afmaken", opgenomen in uw krant van woensdag 1 maart. Ondanks dat er andere methoden mogelijk zijn om het aantal zwerfkatten te ver minderen, blijven de raadsle den van de PvdA vasthouden aan hun voornemen een mas sale executie op touw te zet ten. Wat moeten wij, stadgenoten, toch blij zijn met zo'n pro gressief bestuur! Hoe ver vooruitziend is hun blik! 't Biologisch evenwicht moet volgens hen hersteld worden. Bereiken ze dat op de vastge stelde manier? Katten oprui men heeft als bekendstaand tot gevolg: ratten kweken. Willen de heren gemeente raadsleden straks soms zelf op rattenjacht? (Of gaat dat belastinggeld kosten?). En dan de hondsdolheid. Dat is het enige argument waarmee men de bevolking van Vlaar dingen bang wil maken. Voor honden is de rabiesprik met verplicht, dus hoe groot is dan de kans op deze ziekte? Te verwaarlozen immers! 't Blijkt voor de Vlaardingse PvdA gemeenteraadsfractie erg moeilijk te zijn het hoofd to buigen en te erkennen, dat het anders kan! M. Schreuder-Franke, vlaardin gen. door Kor Kegel Jongeren vechten voor huisvesting Het zit er dik in dat De Lindenhof opnieuw wordt bezet en dat er met de komende raadsvergadering tweemaal zoveel jongeren op de tribune zullen zitten als vorige, toen een demonstrant uit de Schiedamse raadszaal werd verwijderd. „Met de macht van het getal moeten wij het doen," zegt Frans Schippers, „want an ders worden wij niet serieus genomen. De jongeren moeten zich mobiliseren, om een betere kans te krijgen zich te ontwikkelen naar zelfstandigheid. Het vechten voor huis vesting maakt de weg naar dat op eigen be nen staan vrij." „Als een jongere thuis met een afwijkende mening komt," zegt Warner Timmer, „wordt er gezegd hoh, jij verliest je wilde haren wel. Verder geen poging tot begrip, de jongeren worden niet serieus gezien. Zij zijn wei goed genoeg om in fabrieken volwaardig werk te doen, maar op zichzelf wo nen. dat kan nog met, dan moeten zij bij moeder bij de pot blijven zitten". „De praktijk is er- de gemeente doet mets en het enige om aan huisvesting te komen is dat jongeren m verzet komen." zeggen Schippers en Timmer, ,en Colïé zegt dan wel er zijn meer mensen in woningnood, en Ver linde zegt tets over een contract met Empeo en een bezwaarschrift over de bin nenstad waardoor er met ge bouwd kan worden, maar daarmee los je allemaal mets op En dat van Empeo is trou wens de eigen schuld van de gemeente, dus laten met boos aankijken In de hele woning nood hebben de jongeren een bijzondere positie, en daarom voeren wij actie. En tegelij kertijd laten wij andere wo ningzoekenden zien- de enige manier om er iets aan te doen is in verzet komen" Veroveren Beiden zijn lid van het Komitee Jongerenhuis vesting Schie dam (KJS), dat samen met actiecomité De Laan, aange sloten bij het Landelijk Ovei - leg Kraakgroepen (LOK), het afgelopen weekeinde het voormalige weeshuis aan de Lange Achterweg bezet hield De actie in de Lindenhof ver- Vlaardingen Het jongerenpastoraat in Vlaardin gen organiseert in het kader van de dekenale vastenactie een aantal activiteiten om families in Masuika in Zaire een ossenkar in huurkoop aan te bieden. Dit niet alleen om de taak van de vrouw te verlichten maar meer nog om de man voor de 'landbouw en het vervoer te interesseren. De situatie is nu nog steeds zo, dat de vrouw dagelijks kilometers van het land naar de woning moet afleggen met op het hoofd de verbouwde producten of sprokkelhout Daarom wil het jongerenpastoraat 5000 gul den voor een ossenkar bijeen brengen Om dit te realiseren wordt zaterdag m de Barbara- school aan de Sermgenstraat (zijstraat van de Hogendorp- laan) een kermis, informatie-, spel- en doemiddag gehouden van 13 tot 18 uur. Zaterdag 18 maart wordt er een grote au towasdag in Vlaardingen ge houden Een groot aantal jon geren zullen dan in de loop van dag tegen een vergoeding uw auto voor de deur een wasbeurt geven De opbreng sten van de beide activiteiten zijn geheel bestemd voor de ossenkar Indien u daadwer kelijk mee wilt helpen kunt u zich opgeven door de volgen de telefoonnummers te draaien: 357213, 347852 en 349587 (ook voor verdere in formatie) Sehiedam/Vlaanügen De ruzie tussen de Schie damse Gemeenschap en showband De Pijpers is bijgelegd. Het Vlaardingse korps heeft de excuses van de SG aanvaard. Volgens de Koninklijke Federa tie van Muziekgezelschappen en Majorettekorpsen waren de Vlaardingers m een situa tie geraakt die nog nooit eer der was voorgekomen. Tij- dens het drumbandfestival op 10 september vorig jaar wa ren zij in een andere sectie beoordeeld dan waarvoor was ingeschreven en waarvoor ze volgens het programma wa ren ingedeeld. Dat werd later pas ontdekt. De band diende toen een klacht in bij de SG en de Koninklijke Nederland se Federatie van Muziekgezel schappen, Het probleem was dat de SG op hel inschrijfformulier de mo gelijkheid had gegeven voor de afdeling showkorpsen un te schrijven. Voor een show is normaal echter een terrein nodig van een omvang die er in Schiedam met is. De Plan tage, waar het festival werd gehouden, voldoet het bestuur In 1976 deed Showband De Pijpers ook mee aan het drumbandfestival en kwam uit in sectie E (Showkorpsen), waarin zij toen ook werden beoordeeld, In die sectie had men ook nu ingeschreven en werd men ingedeeld. Evenals in 1976 schreven De Piipers in met een lopende en een stil staand nummer, conform de Schiedamse voorwaarden. Echter, volgens de landelijk geldende reglementen kan in sectie niet ingeschreven wor den met een stilstaand num mer en aangenomen werd nu dat de showband in sectie D (drumfanfares) zou uitkomen „Jammer dat deze misverstan den niet eerder aan het licht zijn gekomen. Dan zou de showband onaangenaamhe- den zijn bespaard", aldus een bestuurslid van de SG. „het korps is echter nu bereid de zaak als gesloten te beschou- Schiedam Na een schriftelij ke stemming onder de leden is Anne Marijke- Steen verko zen als lijsttrekker van D '66 voor de Schiedamse gemeen teraadsverkiezingen. Momen teel is zij voorzitter van de afdehng Sehiedam/Vïaardin- gen van de democraten In de raad wil zij zich vooral stor ten op emancipatie, werkgele genheid en consumtenbeleid De lijst van D '66 telt vijf kandi daten Opvallend is. dat hun leeftijd ligt tussen de dertig en de veertig, de zogenaamde middenmoot dus Nummer twee op de lijst is Rob Hijmans, lid van het afde lingsbestuur, die zich vooral bemoeit met renovatie van de binnenstad en het bedrijfsle ven. Derde is Henk Bonzet, die m het bestuur van D '66 voor de regio Zuid-Holland zit en vooral goede inspraak en voorlichting voorstaat. Specialist op het gebied van so ciale zaken en volksgezond heid noemt D '66 de vierde op de lijst, Adri Reijnhout, die wordt gevolgd door Trudi van den Akker, die zich inleeft m milieuzaken, onderwijs en Schiedam-Noord Schiedam Negen personen zijn de vorige maand zwaar gewond bij verkeersongeluk ken ln Schiedam. Uit de poli tiecijfers, die deze week zijn klaargekomen, blijkt dat zes personen licht gewond zijn. In totaal zijn er 152 ongevallen geturfd. In 28 gevallen was er sprake van zware schade Lichte schade telde men in 129 gevallen. De belangrijkste oorzaken zijn. zoals gebruikelijk: geen voor rang verlenen, te dicht volgen, slippen, onoplettenheid en on- liep rustig en wordt geslaagd genoemd, in tegenstelling tot een aantal andere acties op de tweede landelijke kraakdag. een protest tegen de anti- kraakwet „Alleen door actie kunnen wij de Lindenhof veroveren, en op alle mameren willen wij de gemeente dwingen tot een uit spraak," zegt Frans Schippers (eigenlijk: Sgupperte) Hij wijst op de woningen zoals die m Schiedam de laatste tijd gebouwd zijn: de Boroditi taan, 't Nieuw Werck, flatge bouw Over de Veste, „voor zover het geen koopwoningen zijn, zijn het wel huizen met voor jongeren veel te hoge huren" Het KJS klopte al een paar keer bij de gemeente aan „Op de nieuwjaarsreceptie m het stadskantoor mochten wij wel even het woord voeren, maar later nam Lems ons niet se rieus. Hij had het als een grap gezien En twee weken gele den, na onze demonstratie, was er ook al geen burge meester die onze petitie met de handtekeningen m ont vangst wilde nemen Nou zijn wij maandag op zijn spree kuur geweest, met zijn vieren, maar er mocht er maar een bij hem binnen. Waarschijn lijk om met op uitspraken ge pakt te worden. zegt Warnet Timmer Om politici uit te dagen zich uit te laten over huisvestingsbe leid wil het KJS tegen de verkiezingstijd een forum avond houden De kijk op jon geren in het algemeen moet aan de orde komen Schip pers „Misschien houden wij dat forum wel in de dan op nieuw bezette Lindenhof, al zullen wij het met alleen om die reden kraken Waarom wij ei nu uitgegaan zijn-7 De be weging is nog te klem. er wa "en te weinig mensen om het bezet te houden Verbreding daarvan willen wij bereiken door in ieder geval met de handtekeningenactie door te gaan, en deze week zijn wij ook alle middelbare scholen en het vormingscentrum langsgegaart" „Voorlopig moeten wij ons richten op één punt: de Lin denhof voor jongerenhuis ves ting. Dat kan. De gemeente moet niet zeggen, dat is te duur, of zo, want dan wordt de zelfwerkzaamheid onder schat. Jongeren zijn niet te beroerd om zelf een pand op te knappen, kijk maar naar de Dukdalf oi" de Gouds bloem, en als je het zelf voor elkaar krijgt, is trouwens het plezier eraan groter," zegt Timmer, terwijl Schippers in springt: „Het blijft natuurlijk met bij dt* Lindenhof. want daarmee h de woningnood met opgelost Daarna nemen wij het volgen de gebouw, als het nodig is Het lijkt wel duidelijk, dat wij elke woning weer zullen moe ten afdwingen Want je moet met te veel uit gaan van wat jongeren zeif kunnen en willen doen. daar ligt het probleem niet. er wordt gewoon met naar geke ken of pn hoe bouwen moge lijk is het gemeentebestuur duikt er met in Het KJS wel Op alle mogelijke manieren willen wij daarom de jonge ren inschakelen ook hun creativiteit benutten, door middel van muziek- en toneel groepen waarbij zij zich kun nen aansluiten Ook via crea tiviteit kan je protest laten horen, en het is wat ander» dan vergaderen Schiedam In de tijd van één kwartaal heeft Cees Bouw een wandschildering vervaardigd van negen tien meter lang en vier meter hoog. Het monumen tale kunststukje is aangebracht in gebouw 's-Gra- veland op de 's-Gravelandseweg, het zogenaamde tweede stadskantoor, dat momenteel nog in aan bouw is en waar onder meer een gemeentelijke sociale dienst zich zal vestigen. De titel is „Remember" en de combinatie van gereedschap en een anonieme man, pein zend op een zebrapad doe1 vermoeden dat een werkloos geworden iemand terugdenkt aan zijn vroegere werk De- wandschildering is zeer over zichtelijk, een noodzaak op een dergelijke muur, want het mpcht niet zo zijn dat bezoe kers van de sociale dienst me ter voor metertje moeten aftu ren om elk detail erin te ont dekken Cees Bouw hield daar m zijn ontwerp rekening mee, zijn opleiding aan de Rotterdamse kunstacademie is op deze monumentale aan pak gericht geweest. Cees Bouw (J4), die een halt jaar geleden samen met Ad van Otterloo en fotograaf Ge rard van Soest werd uitverko ren uit een groepje plaatselij ke kunstenaars om het kan toorgebouw op te luisteren, maakte enkele jaren geleden reeds een wandschildering ;n de koffiekamer van het ge meenteziekenhuis Bouw is dt eerste die klaar is Van Ottei loo en Van Soest zijn nog even bezig De laatste heeft m zijn ontwerp foto's nodig van stapelwolken ondei een be paald licht, en daarop is het wachten nu Voor de artistieke decoratie van 's-Graveland is twee procent van de bouwkosten uitgetrok ken. ongeveer anderhalve ton In drie maanden tijd maakte Schiedammer Cees Boim een joekel van een wandschildering m hef tweede stads kantoor. Rederij doet verzoek Hoek van Holland De verkeerscommissie uit de Hoekse deelraad wi! proberen te komen tot een verbetering van de inrijmogelijkheden van het parkeerterrein van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland aan de Harwichweg. Hoe de zaak moet worden opgelost, weten de commissieleden nog niet precies. Tijdens de laatstgehouden vergade ring kon men er niet uit komen. Van de zijde van de reden» was een verzoek tot verbetering van de situatie gekomen Jaarlijks worden duizenden het Europese vasteland (en verder) via Hoek van Holland aangevoerd. Deze moeten met grote vrachtwagens» worden nog eens bij dat dagelijks honderden auto's tijdelijk een parkeerplaatsje moeten heb ben in afwachting van de in scheping voor de overtocht naar de andere kant van de Noordzee. Een op zich zelf verheugende ontwikkeling, ze ker als men daarbij de werk gelegenheid in ogenschouw neemt De bedrijvigheid zorgt echter wel voor de nodige problemen bij het aan- en af voeren van het materieel Schiedam Vijf mannen uit Shri Lanka zijn aangehouden voor diefstallen uit auto's. De buitenlanders in de teeftijd van 22 tot 46 jaar werden betrapt bij het openbreken van auto's die aan de Rotter- damsedijk stonden gepar keerd De opvarenden van een boot die momenteel m dn Merwehaven ligt hadden bij hun aanhouding een gestolen ballpoint, aansteker en mu ziekcassette bij zich. De zeelu zijn inmiddels weer op vrij< vod ten gestold

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3