SPORT Hardstikke lof om te doen" „HVO gaat er 9ii groot feest van maken5"' ©TIPS The Green Eagles schittert tegen Pizza Stars Titel Martinit jubileert SVV speelt erg vroeg Hattrick van Van Asten DINSDAG 7 MAART 1978 Cees Verdam sa vorm Jan Kerssemeijer vanavond met Jong Oranje tegen DDE Promotie ia eigen hand Inhaalwedstrijd tegen Excelsior begint om 16.30 uur Op' Jubileumcommissie ontvouwt plannen: Pmzelrit Jubileumwedstrijd 4 Schiedam Martinit heeft voor de viering van haar 50- jarig bestaan een uitgebreid programma samengesteld. Naast de nederlaagserie te gen Schiedamse clubs spelen alle jeugdelftallen een toer nooi, verspreid over de maand mei Op 3 jrmi houden de veteranen een toernooi. Op 20 mei wordt een senioren tweekamp gehouden. Alle elf tallen buiten het eerste elftal komen dan vit tegen een nog onbekende club. Diezelfde dag wordt in Arkade een gro te feestavond gehouden met diverse artiesten. Op 24 juni, zes dagen na de officiële op richtingsdatum, houdt Marti nit een receptie in de kantine. De nederlaagserie wordt ver spreid over acht weken plus twee inhaalavonden. Alle wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Tegenstanders xijn BBSS (4/4), Ursos (U/4), Ex- celsiorVO (18/4), Schiedam (25/4), PPSC (2/5), Hermes DVS (9/5), DHS (16/5). De eer ste prijs ss een waardebon van 500 gulden. De jubileum-commissie van Martinit bestaat uit de heren Quadt, Kooiman, Blom, De Jong, VlugmanFranken en hammers. Ook zal een grote verloting worden gehouden. Maar liefst 25.000 loten worden nu al aan de man gebracht. De prijzen die te winnen zijn, zijn een grootbeeld kleuren televisie, een stereo-combinatie, een achtdaagse reis naar Mallor- ca voor twee personen, een driedaagse reis naar Parijs, een portable tv, twee fietsen, een bakoven, een cassettere corder en sportartikelen Lw.v. 200gulden. De trekking vindt op 19 mei plaats. Schiedam Het in degradatie- gevaar verkerende HBSS be reidt zich goed voor op de beslissende wedstrijden van de competitie. Zo oefenden de Schiedammers tegen de Haagse derdeklasser ©UNO, waarbij het resultaat (1-1) niet voorop stond. Doelman Verdam bewees dat hij niet door de „winterstop" uit zijn ritme was gehaald en voorkwam een fikse achter stand. Vooral Hagenaar Bart Pieneman nam de HBSS-doel- man onder vuur. De HBSS-aanval testte aan de andere kant DUNO-doelman Peter Gbtzinger, waarbij Mar tin Meyer het dichtst bij een doelpunt kwam, toen hij at tent reageerde op een foutieve terugspeelbal van Joost Koen- raads. De Haagse doelverde- diger bracht vallend redding. Twee minuten na de rust had Martin Meyer wel succes. Met een prima omhaal zette hij een voorzet van i^een Dijks hoorn om in een doelpunt Nadat een offensief van de Harga-pioeg geen doelpunten meer opleverde, kwam DUNO aanvallend terug. De bezoekende ploeg had echter een strafschop nodig om tot de gelijkmaker te komen. (Leen Dijkshoorn haalde DU- NO-speler Max Kalbos binnen de lijnen van het 16-meter ge bied onderuit). Oog in oog met doelman Verdam faalde scherprechter Hans Wils met. Even later leek Hans Wilvs met een omhaal 2ijn tweede doelpunt te maken. Nu echter kwam Cees Verdam via een sublieme redding als winnaar uit de bus. Schiedam Het scheelde weinig of Jan Kerssemeijer was niet gekozen voor het nationale jeugd-amateurelf- tal t/m 21. jaar, dat vanavond tegen Oost-DuitsSand speelt. De voorstop per van DHS liep afgelopen donder dag tijdens een in Zeist gespeelde oefenpartij tegen het C-eiftal van NEC een fikse knieblessure op. Het Jan Kerssemeijer toe komst bij betaalde voetbal bleek achteraf mee te vallen, zodat Kerssemeijer <19) afgelopen zondag al weer kon spelen. Dat was trou wens de eis die bondsoefenmeester Arie de Vroet had gesteld. Jan Kers semeijer ondervond geen last meer van zijn aanvankelijk hevig gezwol len knie, zodat hij gisteren de reis naar de DDR kon meemaken. De zoon van DHS-voorzitter Koos Kerssemeijer is er vrij wel zeker van, dat hij ook speelt. „Ik heb geen last meer van de blessure. Tegen Boo- denburg kon ik al weer voluit spelen. Toen ik tegen NEC uitviel, moest het elftal nogal gewijzigd worden teneinde mijn plaats op te vullen. Er was namelijk geen andere voorstopper". DHS-traïner Rob Jacobs, die de partij in Zeist bijwoonde, zag de blessure aanvankelijk ook zorgelijk in. „Jan werd tot twee keer toe gepakt, en hield daar een erg dik been aan over. Dankzij de behandeling van Pierre van den Akker en onze verzorger Henk Vërbrug- ge was de blessure gelukkig snel verholpen". Verbrugge gebruikte daarbij een parafi- ne-behandeling en Kersse meijer was er zondag weer bij alsof er niets gebeurd was. De uitnodigmr or het nationa le jeugd-an irteam kwam voor Jan Kerssemeijer overi gens niet onverwacht Hoewel hij pas aan zijn derde jaar in de Schiedamse hoofdmacht bezig is, speelde hij zich al regelmatig in de kijker. Niet alleen voor de scouts van Arie de Vroet, maar ook bij betaalde verenigingen. Een vorig jaar door Sparta gedaan aanbod, vond Kerssemeijer Maassluis Het basketbalhe- renteam van The Green Eag les heeft de kans op promotie naar de nieuw te vormen der de divisie behouden. De Maassluise ploeg slaagde er namelijk in het gevreesde Pizza Stars vrij overtuigend te kloppen. Verlies zou bete kend hebben dat de kansen voorbij waren, vmaar zover is het lang niet gekomen. Na de overwinningen op Devel De vils en O en O werd nu Pizza Stars met 84-67 aan de zege kar gebonden. De Maassluise ploeg was wei angstig begonnen vanwege de aanwezigheid van de Ameri kaan Bill Mosa. Deze had in de eerste wedstrijd met 44 punten zijn öchutterskwalitei- ten wel bewezen. Coach Joop Boon had daarom nu voor Schiedam Ondanks het feit dat het eigenlijk een belachelij ke raak is, moet SVV zich andermaal opmaken voor een bijzonder zware wedstrijd. Morgenavond om 16.30 uur speelt de Visser-formatie op B&rga tegen Excelsior. Een inhaalwedstrijd die, als de KNVB gewacht had op tenminste de zomertijd, op een later tijdstip had kunnen beginnen en derhalve meer mensen in staat zou hebben gesteld te gaan kijken. Maar de KNVB besliste an ders. Binnen drie weken moest het afgelaste duel worden ge speeld. SW-secretaris Frans Eijkenbroek: „We hebben via de FBO nog wei protest aan getekend, maar tot op heden hebben ook zij nog niets van de KNVB gehoord." Dus zal Pixn Visser zijn ploeg voor de tweede keer binnen vier dagen optimaal moeten motiveren. Een niet al te een voudige opdracht na de wed strijd tegen FC Vlaardingen. Pim: „We hebben in elk geval het geluk dat alle spelers een vrije middag konden krijgen. Het is alleen afwachten wat de schorsing van Cor Peïtsman betreft" Tegenstander Excelsior wist zich vorige week te versterken met twee Feyenoorders: Ernst en Stafleu. Waarvan eerstge noemde in de wedstrijd tegen Veendam al scoorde. Excelsior heeft de twee hard nodig, om dat de formate van Thijs Li- bregts te kampen heeft met enorm veel blessures. SW-Exeelsior is met meer van belang voor de derde pe riode. Wel is het andermaal een soort prestigewedstrijd, die zeker voor aantrekkelijk voetbal kan zorgen. Daarom ook is het zo jammer dat een flink aantal supporters eigen lijk alleen de tweede helft kan zien- een man-to-man verdediging gekozen, waarbij Peter van Baaien de taak kreeg de Ame rikaan het scoren te beletten. Niettemin scoorde Mosa toch nog vrij veel, een puur gevolg van zijn klasse. Van Baaien maakte het hem echter toch bijzonder lastig, en zorgde er bovendien voor dat Mosa moeilijk aanspeelbaar was, Ondanks zijn bewakende op dracht, slaagde Van Baaien er zelfs nog in evenveel als zijn tegenstander te scoren. Het gehele Maassluise team kon trouwens terug zien op een uitstekende wedstrijd. Het he le team scoorde en verdedigde secuur, waarmee de basis voor de winst wel is ver klaard. Al kwam die tegen het emd nog even In gevaar, toen Peter van Baaien met vijf per soonlijke fouten er uit moest. en Toen echter ook Mosa naar de kant moest, bleek de kwets baarheid van Pizza Stars. The Green Eagles konden toen nog een vrij royale overwin ning behalen. Bij de rust was daarvan nog niets te zeggen, want de strijd was toen nog volledig open: 39-38. In de tweede helft moest derhalve de beslissing vallen, maar het talrijke publiek moest daar toch nog even op wachten, Na zes minuten was het 5048, waarna de zwak leidende scheidsrechters van zich de den spreken. Zij gaven de enthousiaste Maas sluise bank een technische fout, maar dat was net de prikkel die nodig was. De voorsprong werd zelfs uitge breid tot 7 punten, niet in het minst door een zuiver schie tende en sterk nveeverdedi- gende Henk van der Vaart. Na het vertrek van Peter van Baaien ontstond er even lichte paniek bij de Eagles. De Ame rikaan kreeg nu wel ruimte, en scoorde prompt 7 punten op rij. Met nog acht minuten te spelen was de spanning zodoende weer helemaal te rug: 64-63. Totdat Pizza Stars zijn belang, rijkste speler zag vertrekken, waarna The Green Eagles de wedstrijd binnen konden ha len. Via 72-63 werd het met 84-67 nog een ruime overwin ning, waarmee de kansen om te promoveren in eigen hand ajn gehouden. echter niet lucratief genoeg om de amateurstatus al vaar wel te zeggen. „Al is mijn ideaal toch wel het betaalde voetbal", aldus het nog groeiende talent. „Maar dan moet het wel interessant ge noeg zijn". Geen contacten Dit seizoen is Kerssemeijer tot en met zijn vertrek naar Oost-Duïtsland nog niet be naderd. „Ik hoor wel regel matig dat men komt kijken. Contacten met andere clubs zijn er echter nog niet". Voor trainer Rob Jacobs hoeft dat overigens ook nog niet. Be grijpelijkerwijs heeft hij zijn voorstopper ook in zijn twee de jaar bij DHS nog graag tot zijn beschikking. „Komt er een gegadigde", aldus Jacobs, „dan is dat erg jam mer. Dat mag je echter niet tegen houden, want hij ver dient het wel. Jan is een voor stopper, die offensieve daden in zich heeft. De wedstrijd in Oost-Duitsland is voor hem een eervolle uitnodiging". Jan Kerssemeijer zelf is met zijn verkiezing wel ingeno men. „Onverwacht is het niet helemaal, omdat het onlangs in Waalwijk tegen Zuid ook lekker ging. Dat was de eerste keer dat ik mee deed, nadat ik al drie keer voor een selec tiewedstrijd was uitgeno digd". Kerssemeijer was trouwens niet de enige DHS'er die bij de selectie zat Aanvankelijk zat ook Hans Schop er bij, hoe wel hij voor Waalwijk pas laat als invaller voor een ziekmel ding werd opgeroepen. Hij speelde een goede halve wed strijd, maar hoorde sedert dien echter niets meer. Na rijn langdurige afwezigheid wegens een liesblessure, moet de kleine middenvelder pro beren andermaal de aandacht op zich te vestigen. De prestaties van Jan Kersse meijer, regelmatig door Arie de Vroet's-spioimen Hijshou wer en Remmers geobser veerd, zijn door zijn verkie zing inmiddels gehonoreerd. „Ik vind het hardstikke tof om mee te doen", zegt Kersse meijer aan de vooravond van zijn vertrek naar de DDR. „Het is toch een hele eer. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor DHS. Zo'n verkiezing is immers gedurende het zestig jarig bestaan van de vereni ging nog met voorgekomen". De jubileumcommissie van HVO. Vlaardingen Aan de vooravond van het 50-ja- rig jubileum, heeft HVO het feestprogramma bekend gemaakt Een speciaal in het leven geroepen jubileumcommissie heeft een pro gramma voor de „gouden" voetbalvereniging samengesteld, dat klinkt ais een klok, De mijlpaal gaat voor „heel" HVO, alsook voor de Holywijk, gepaard met veel festiviteiten. HVO viert van 19 maart tot en met 28 mei feest Daarna gaat de jubilaris op weg naar de volgende mijlpaal. Het programma dat de jubileumcommissie gaat presenteren, ziet er zeer aantrekkelijk en geva rieerd uit. De voorbereidingen zijn dan ook al lang geleden begonnen, terwijl de commissie uit liefst tien leden bestaat. Dat rijn Gerrit de Kok, Dick de Boer, Hennie Koops, Eily van Gilst, Kees de Zoete, Pleun Onderdelmden, Arie Harlaar, Wim Vogel, Theo Lankhorst met als coordinator Paul van Wezel. In eerste instantie betroffen de voorbereidingen de financiële opzet. "Want zo'n jubileum kost nogal wat, reden om al twee jaar terug te starten met feestavonden, oud papier, loterijen, fancy fairs en noem maar op. De zaak is nu nagenoeg rond, zodat het feest kan starten. Al zullen de feestelijkheden in eerste aanleg nog even onder invloed staan van de prestaties van- het eerste elftal. Die houden niet over, integen deel. HVO staat op het randje van degradatie, hetgeen nou net met bij een jubileum past. De Vlaardingers hebben overigens nog kans om die degradatie te ontlopen. Maar dan moeten er m de laatste zeven wedstrijden wel veel punten vergaard worden. „Het is nooit leuk om te degraderen", aldus trainer Harne Bouquet. „Zeker niet bij een jubileum. Het mooiste kado lijkt me daarom het behouden van het derde klasserschap". Dat zullen de komende weken leren, in ieder geval start HYO het jubileum op 19 maart met een puzzelrit Coördinator Paul van We zel: „Het programma is gericht op het hele verenigingsleven. Iedere groep komt aan bod, van de kleinste pupil tot de oudste veteraan". Voor alle groepen betekent dat iets op voet- balgebied, plus nog wat erbij. Hoogtepunten uit het programma zijn de open dag en de jubileumwedstrijd van het eerste elftal. Vooral de open dag ziet er erg aantrek kelijk uit. HVO is op die dag vrij van voetbal, zodat alle leden kunnen meedoen, „Dat moet een groot feest worden", aldus Van Wezel. „Niet alleen voor de eigen leden, maar we gaan ook de bewoners van de wijk erbij betrekken". Daarom ook zal HVO zich dan ook anders presenteren dan alleen maar met voetbal. Eerst is er een prestatieloop door park 't Nïeuwelant, waarna er een tienkamp in vaardigheden wordt verwerkt. Daartoe staan de poorten van het HVO-complex wijd open, terwijl allerlei kraampjes op het veld de feestvreugde moeten verhogen. De jubileumcommissie verwacht er in ieder geval veel van, maar dat geldt evenzeer voor alle jubileumfestiviteiten. Zoals de jubileum wedstrijd op 20 mei tegen Spijkenisse, als het bezoeken van de NCRV-finale in Ahoy. Me vrouw Hennie Koops heeft daarvoor veel moeite moeten doen, maar is er toch in ge slaagd 250 kaartjes te bemachtigen. Het volledige jubileumprogramma van HVO, dat op 4 april de officiële oprichtingsdatum pas seert, riet er als volgt uit: 19 maart puzzelrit met auto's voor het hele gezin; 27 maart toer nooi B-junioren, deelname van Fortuna, Hil versum, VDL, VFC, Zwaluwen en HVO; 30 maart bezoek van de finale in Ahoy* door de B- en C-junioren en de D- en E-pupülen; 8 april is de open dag, met prestatieloop en tal van aktivïteiten op het HVO-complex; 14 april wordt in de HVO-kantine de officiële jubileum- receptie gehouden; 1 mei toernooi voor C-elf- tallen 1, 2 en 3. Deelname DCO (Haarlem), MW27, DSO, Zwaluwen en HVO; 4 mei toer nooi voor C4 en 5, alsmede voor jeugdelftallen van 18 t/m 20 jaar. Deelname ARC, Excelsior M., Excelsior P., VDL en HVO; 6 mei onderling toernooi voor senioren, inclusief bestuur. Hie raan doen 12 door elkaar gehutselde elftallen mee; 13 mei toernooi voor El, 2 en 3, met deelname door Excelsior P,, Excelsior M., Jo~ dan Boys, Fortuna en HVO. Op deze dag vindt tevens een reünie plaats voor oud-leden; 15 mei toernooi voor Dl, 2 en 3, deelname DFC, FC Ommoord, Rozenburg en VFC; 20 mei wed strijd cud-HVO tegen elftal met trainers en spelers. Om 2 uur 's middags de jubileumwed strijd HVO—Spijkenisse, met als voorwedstrijd de El-elftallen van deze verenigingen, 's Avonds is er feest in de kantine van het HVO havenbedrijf, met a.m. Imca Marina, André du Lord, The Family en het kwartet John Weg man; 27 mei wordt het veteranen toernooi ge houden, en 28 mei een toernooi voor Al, 2 en 3. Deelname bij de A-tjes door Fortuna, RKWIK en VDL. Het jubileum is dan achter de rug, zij het dat het voort blijft leven door een speciaal jubi leumnummer. Jan van Zelm, Arie Rakker en Mar Barendrecht brachten 50 jaar HVO in dit nummer bijeen, dat tijdens de officiële receptie op 14 april aangeboden zal worden. IIIIIIIIinilllllllllllllllllilllEllllllllllliltllllllllllIII A'itrfc? 's-Gravenzande - Op de Noord zee voor de kust bij 's-Graven zande werd zaterdag voor de eerste maal een nationale zee- bootviswedstrijd gehouden, waaraan tegelijkertijd het na tionaal kampioenschap werd verbonden. In de mist pro beerden 163 boten de vis te verschalken. De hoofdprijs was behalve de titel een reis naar Ierland. Er werd flink gevangen gezien iet feit dat de 43 prijswinnaars met el kaar ruim 3790 kilo vis op het strand afleverden. De uitslag was: 1. en Neder lands kampioen Dekker-Zuid- erwijk (Ter Heijde) 10617 kg.; 2. Kerldaan-Huis ('s-Graven- zande) 93.7 kg.; 3. C. Rolff- Van der Kaay Cs-Grav.) 89.4 kg.; Ouwerkerk-Deurlo 88.8 kg.; Klem-Van boenen 77.1 kg.; H Eolff-J. Rolff 74.6 kg,; H. Bodde sr.-H. Boddejr, 72.3 kg.; Van Domburg-De Lange 71.8 kg.; Van V/ijk-Van der Berg 71.5 kg.; NeÜ-Duyndam 7U kg. ui miiiiiiiiif itim iiiiiiiJEfifiiiifiiiiiJiiifviiiHiniiii Wielerclub Hzrga heeft bet vijf jarig bestaan op luister rijke wijze gevierd in de can- tin e van de wielerbaan. 0 RKWIK voert nogal wat ar gumenten aan om te „knok- ken" voor beioud van het vierdeklasserschap. Dat zijn: „De rijke historie, de rol van RKWIK. in het Vlaardingse amateurvoetbal, een actief hard werkend bestuur, een kei van een trainer, een twee de team in de reserve tweede klas van de KNVB en een derde ream dat aan de poor ten van de KNVB rammel- 0 Hans Hoogendijk en Leo van Oosten zijn uitgenodigd voor de nationale selectie, die op 18 en 19 maart deelneemt aan een internationaal toernooi in Potsdam in de DDR. 0 Op de buitengewone algeme ne ledenvergadering van HBSS spreken de leden zich uit over de bouw van een nieuwe can tine. Waarvoor een geldlening nodig is. De bijeen komst is 14 maart om 20 uur. 0 De technische commissie van de handbalclub WIK heeft zijn ontslag genomen. Zij kon niet tot overeenstem ming komen met het pro gramma voor het nieuwe sei zoen tussen trainer, bestuur en TC zelf. 0 Leider Theo Banen van Vlaardingen heeft bedankt voor het tweede elftal, omdat de instelling van dat team te wensen over laat Daardoor is er veel onnodig puntenverlies geweest, 0 DVO '32 drukt zijn trainers nog eens uitdrukkelijk op bet hart, dat de verantwoorde lijkheid voor gebruik van de velden bij Harry Meijer ligt. Er was namelijk de hand mee gelicht, tot ongerief van bet gemeentelijk sportbureaa. Vlaardingen Als de oefen wedstrijden van De Coureur als graadmeter kunnen wor den genomen voor het nieuwe wïelerseixoen, dan staan de zaken er voor junior Aad van Asten rooskleurig voor. Hij slaagde er namelijk in alle drie verreden ritten op rijn naam te schrijven. Het heeft er alle schijn van dat deze beloftevolle coureur eind maart zijn algemeen club- kampioenschap van 1977 kan gaan prolongeren. Tenzij die renners, die een trainings kamp in Spanje hebben opge slagen, plotseling erg grote vorderingen hebben gemaakt Voorlopig zal de in het shirt van clubsponsor Radio Molenaar gestoken Van Asten het moe ten doen met de wetenschap dat hij veruit de sterkste is van de grote groep thuisblij vers. Hoewel Niko Moerman de strijd opende door meteen weg te springen, was het toch Van Asten die de eerste ferme tik uitdeelde. Alleen Harga- coureur Steens wist de tik te pareren en toog mèt de cou reur-renner ten strijde. Zoals gewoonlijk betekende dit de beslissende ontsnapping. De reactie van Peter Heijster en Ed Wittekoek kwam te laat en betekende slechts het veilig stellen van een, uiteraard eer volle, derde en vierde plaats. Ook de ontsnapping van Niko Moerman en Ron Meeldijk bracht geen verontrusting bij de koplopers teweeg. Steens en Van Asten dubbelden ten slotte het peloton en konden zich gaan opmaken voor de eindsprint. Van Asten rondde als eerste de laatste bocht en stond zijn ruime fietslengte voorsprong niet meer af. Op identieke wijze liet Peter Heijster Wittekoek achter zich in de strijd om de derde plaats, terwijl Ron Meeldijk daarachter Niko Moerman versloeg en zich als vijfde klasseerde. Man us Brinkman liet nog even zien dat hij uit taai wielerhout gesneden is door de grote groep te snel af te zijn. Uitslag: 1. A. v. Asten, 2. J. Steens, 3. P. Heijster, 4. E. Wittekoek, 5. R. Meeldijk, 6. N. Moerman, 7. M. Brink man, 8. M. Drop, 9, J. Meijer, 10, J. v. Geest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4