WF en WF willen de show stilen Sportcom plex-Bijdorp op 2 sepl 'ember klam' VEILIG 2 september open MAQUETTE immsm afgboiiwd wordt „Bijdorp" ligt dwars Samen werking zal best lukken WOENSDAG 8 MAART 1978 Schiedam - Het clubgebouw van 2owel WK als WF zal als eerste in Schiedam volledig beveiligd zijn. Na contact te hebben gehad met DCL, is men tot de overtuiging gekomen dat een radar-beveiligings systeem met een lamp op het dak en sirenes voldoende is. Er zal geen directe alarminstallatie naar het Schiedamse politiebureau worden aange legd. Ook zal men beschikken over een uniek slotsystecm. Sleutels kunnen met worden nage maakt door mensen die daar geen machtiging voor hebben. Dergelijke sleutelsystemen worden ook veel bij banken gebruikt. Schiedam - De bouwvergunning van WK en WF is op 2$ oktober 1976 ingediend. Op 21 november kwam daarvan de bevestiging. Het plan werd afgekeurd omdat bet niet in bet bestemm ingspian paste. In 1977, op 9 december, kwamen de clubs met een tweede pian bij de welstands commissie. Binnen tien dagen werd bet plan herzien, waarna men op 3 januari van dit jaar de bevestiging' kreeg dat de welstandscommissie akkoord ging. Op 23 januari ging ook ruimtelijke ordening akkoord. Waardoor op 17 maart om 16.00 uur door wethouder van Sport en Recreatie, Herman Posthoorn, de eerste paal zal worden geslagen. Volgens de planning zijn de bouwactiviteiten half juli voltooid en kan bet geheel officieel op 2 september worden geopend. Die dag hebben beide verenigingen ook vrijstelling gekregen van de KNVB. Wie het complex zal openen blijft voorlopig nog een geheim. Schiedam - De wijk vereniging „Bijdorp" heeft na een bezwaarschrift bij B en W nu ook een brief gestuurd aan de geschillencommissie van de Raad van State in Den Haag. De vereniging wil daarmee bereiken dat de bouw van de accommodatie van VVS en WF geschorst wordt. „We hebben niets tegen een voetbalclub, maar wel tegen de overlast die de auto's gaan bezorgen", aldus bestuurslid Ineke Blauw van de vereniging. Hennie van der Reijken in een reactie: „Dit is natuurlijk belache lijk. Buiten dat kan het eventueel betekenen dat we een paar maanden zullen moeten wachten". Schiedam - Dc maquette, die ook op de foto's is te zien. is binnen een week in elkaar gezet. De heer Schipper, oud tekenaar bij een bouwbedrijf, werd een week vóör de beide ledenvergaderingen van WK en WF benaderd om alles op schaal te maken. Precies op tijd leverde de heer Schipper het geheel op schaal van 1 op 100m. Alles is volgens de maten gebouwd. Zelfs de vier viaggemasten, met de vlaggen van WK. WF. de KNVB en de Nederlandse dnekJeur. zijn op schaal. De maquette zal de komende dagen te zien zijn m de kantine van WK of op de wielerbaan Na het slaan van de eerste paal verhuist het bouwwerk naar het stadskantoor, waar het tot de officiële opening zai blijven De heer Schipper zal na dit resultaat ook opdracht krijgen een maquette te maken van de te verbouwen sporthal Margriet Ook die zal m het stadskantoor komen te staan. Yï/% iA De gemeenten Schiedam. Vlaardingen en Maassluis zijn de laatste maanden overladen met aanvragen voor bouwvergunningen. De volledige lijst van clubs die actief op bouwgebied zijn naast WF en WK, ziet er als volgt uit: Schiedam ©Ursus bouw van een nieuw complex aan de Par- ralletweg Exceh>ior'20 Verbouw van de kantine HBSS. Bouw van een hele kantine ©DRZ: Bouw van een hele nieuwe kantine ®GTB of GSS' Verhuizing plus verbouw naar Ursus- veld O Sporthal Margriet Aan bouw aan huidige hal- Qfft eiele opening is al een week uitgesteld ©Aanleg tennisbanen plus renovatie wielerbaan Bouw Budocentrum Ge rard Vroegh in Groenoord Bouw kleed accommodatie hockeyclub Spirit (1979) Vlaardingen Zwaluwen bouw overdek te tribune plus kleedaccom- modaüe Vlaardingen: nieuw com plex ir. de Broekpolder DVO'32 verbouwing kiee- daccommodatie 6 Hollandiaan renovatie kantine F ortuna bouw nieuwe kleedaccommodatie Fortuna (atletiek) bouw clubhuis en kleedkamers ©Hollandiaan (handbal) nieuw complex Holy-noorri Pollux: nieuw complex Broekpolder VLTC (tennis)' nieuw com plex (8 banen) op de landijs- baan Bouw tenniscomplex Hoogendijk (14 banen) ©Eventuele bouw badmin- tonhal (6 banen) bij Koogen dijk Aanleg golfterrein m Broekpolder Voorstel bouw tweede sporthal in Vldardmgei. (1980) VZC' bouw meuw club huis Bouw winters berging w«i tersportver. Vlaardingen en de Kulk Aanleg atletiekbaan ui Zuiderbuurt (1980) Holy (Honkbal) aanvraag uitbreiding kantine Maassluis Evergieen- nieuw complex- hockey en tennis m de Steen- dijkpolder ©ODO: nieuw complex m Commandeurspolder Be Quick uitbreiding ten- msaccommodatie Start bouw tweede spon ha! Schiedam Het is niet best gesteld met de afdelingsclubs in Schiedam. GSS en GTB strijden om het hardst om het veld van Ursus, SFC wordt nog immer geconfronteerd met de ra ter dagclub PPSC, WK woont al ruim vier jaar in bij Martinit, en WF doet hetzelfde bij de wielervereni ging Harga. Kortom slechts enkele kunnen volledig be schikken over een eigen veld en een eigen onderkomen. Over niet al te lange tijd echter zal dat ook het geval zijn met WK en WF. Twee clubs die nu twee jaar bezig zijn de plannen uit te werken, die uiteindelijk een schitterend „sportcomplex-Bijdorp" moet opleveren. Belang Afgelopen vrijdag kwamen bei de clubs vrijwel op hetzelfde tijdstip in vergadering bij een. Waarbij bewezen werd dat de leden zich bewust wa ren van het belang. Immers, WK had een opkomst van 70% (52 leden) en WF 40% (54 leden). „Het was ook te mer ken dat het geen „wassen neus" was, zegt WK-voorzit- ter Ruud Kooimans. „Maar toen we ons door een aantal kritische vragen hadden heengeslagen, kregen we di verse complimenten van de leden. Over het gevoerde be leid dus". Hetgeen overigens ook bij WF het geval was. door Martijn Verwaai jen Zo op het oog ziet het er naar uit dat WF en WK, organisa tie, een voorbeeld voor ande ren zullen zijn. Twee jaar lang praten, vergunningen aanvra gen, geld inzamelen etc. Met als resultaat dat op 2 septem ber al de opening zal plaats vinden. Hoewel hij het zelf niet wil toegeven, is vooral Henny van der Re ijken, voorzitter van WF en overbekend in de bouwwereld, de grote man achter het hoge tempo. Met de machtigen van beide clubs in zijn achterzak bewandelde bij die wegen die andere clubs (Ursus bijvoorbeeld) zo graag ook hadden geweten. «Et heb natuurlijk het geluk dat dit niet de eerste keer is dat fk met een bouwwerk te ma ten heb", zegt hij. „Zoiets "loet je als betrokkene uitbui- De maquette van het complex-Bijdorp. Links de kleedgelegenheid, rechts de beide kantines. ten. Maar het is niet mijn werk. Vergeet niet dat de res pectievelijke bouwcommissies van de beide clubs bergen werk hebben verzet. En ik moet zeggen dat we bijzonder prettig hebben samengewerkt met de sportraad, het sport- bureau en de gemeente. Dat scheelt natuurlijk ook een stuk." Martinit WK verlaat na vier jaar Mar tinit. In de tijd dat de afde- iingsclub in werkelijke moei lijkbeden kwam, verleende Martinit gastvrijheid Ruud Kooimans; „We hebben het daar grandioos gehad. Uitste kende velden, een prettige sa menwerking en weinig of geen problemen. De manier waarop we bij Martinit rijn geaccepteerd is geweldig." Ook Hennie van der Reijken is tevreden over het tijdelijk on derkomen bij de wielerbaan. De voorzitter: „De accommo datie was voor ons uiteraard erg goed. Wat Jan Gordijn onder andere voor ons heeft gedaan is geweldig. Natuur lijk heb je wel eens moeilijk heden, maar die hebben we altijd goed kunnen oplossen. Het was alleen wel jammer dat de velden daar niet zo best zijn. Daardoor kwam met name de jeugd nogal wat te kort" Op het moment dat de spor traad kwam met de plannen om een sportcomplex neer te zetten in Bijdorp, was WK al zeker van een plaats. Kooi mans: „Toen wij noodge dwongen uit Bijdorp weg moesten hebben we zwart op wit gekregen, dat wij daar terug zouden komen. De ge meente heeft ons overigens ook gevraagd wie wij als partner zouden willen heb ben. Daar is WF dus uitgeko men." Voor WF was het in feite van levensbelang. Penningmeester Chiel de Krom: „Toen wij het bericht kregen dat we in aan merking kwamen, betekende dat het voortbestaan van WF. In eerste instantie waren we al bezig met het veld van Ur sus, maar dit is natuurlijk een stuk beter. Maar nodig was het wel, want eigenlijk had den we ons er dat jaar al bij neergelegd dat de vereniging op sterven na dood was." Tekening Op het moment dat alles defini tief was kwam Hennie van der Reijken in actie. Binnen een maand riep hij ai le par tijen bij eikaar om de eerste tekening te toneu. Van der Reijken: „Het was de bedoe ling dat de kantine in een hoek-vorra kwam ie staan. Wat ons toeu opgehouden heeft is het feit, dat we in ons enthousiasme het bestem mingsplan vergaten. En zoals wij het wilden kon het niet omdat dat niet in het. plan paste." Er kwamen andere plannen en tekeningen op tafel, en ui teindelijk kwam daar deze constructie uit voort Waar over men nu zegt: „Het voor deel van bijvoorbeeld de wel standscommissie is dat zij ob jectief is. Wij worden min of meer „bedrijfsblind" als we een tekening voor ons hebben. En inderdaad is het plan zoals het er nu uitziet veel rustge vender. Zo op het eerste ge zicht lijken het net kleine ap partementen". Bezwaarschrift Toen echter aJles in kannen en kruiken was kwam het be zwaarschrift van de wijkver- enigig Bijdorp. Terwijl een aantal bewoners nu al heeft gezegd, dat ze best blij is met de voetbalclubs, had de wijk- vereniging toch klachten. In de eerste plaats wilde men het complex wat dieper bet park in. Hennie van der Reij- ken: „Wij hadden daar totaal geen bezwaar tegen. Alleen moest er dan wel iemand over de brug komen, omdat de leidingen verlengd moes ten worden. En dat gaan wij dan niet betalen." De tweede klacht is het parke ren Men vreest dat Bijdorp overladen zal worden met au to's van bezoekers. Redelijk? Eigenlijk wel. Vandaar dat WF en WK nu al maatrege len hebben genomen. Parke ren zal alleen mogelijk zijn bij bad Groenoord of bij de sporthal, Misschien daardoor hebben b en w het bezwaar schrift voorlopig naast zich neergelegd Karakter DAt de bouw gepaard gaat met erg veel kosten is een duide lijke zaak. Als de beide kanti nes er staan zal dat een waar de vertolken van zeker 600.000 gulden. Hennie van der Reijken: „Van de gemeen te hebben we 240.000 gulden beschikbaar voor de klee druimten. Dus blijft er 360.000 gulden over. We krij gen van twee instanties sub sidie. De NSF geeft 30.000 gulden, terwijl ook een brou werij dat bedrag geeft. Dan hebben we allebei een club van Honderd waar dus ook 20.000 gulden uit komt. We hebben de zelfwerkzaamheid laag gesehat, maar dat levert ook nog eens 70.000 gulden voordeel op. Plus de inbreng van de vereniging die door een strak beleid van de laat ste jaren ongeveer 105.000 gulden is. De rest zal gefinan cierd moeten worden." Hetgeen overigens met zal ge beuren door een kredietaan vraag bij de gemeente. Ruud Kooimans: „Dat kost alleen maar tijd. We hebben er ei genlijk ook weinig zm in. om dat je dan ook je beleid daar op moet afstemmen. Moet je ieder jaar met de boeken on der je arm naar bet stadskan toor We willen gewoon baas m eigen huis blijven." Stichting Doordat intensieve samenwerk ing op bestuurlijk gebied ven- eist is, zal een stichting in het leven worden geroepen. „Het stichtingsbestuur zal be noemd worden uit leden van het dagelijks bestuur van WK en WF," zegt Hennie van der Reijken. ,Jfet is ge woon belangrijk dat dat er komt. Enerzijds om de aan spreekbaarheid te bevorde ren. Als de gemeente iets moet weten kunnen ze naar het stichtingsbestuur gaan- Anders moet zowel iemand van VVK als van WF worden benaderd wat alleen maar lastig is." Waarna penningmeester Chiel de Krom van WF aanvult „Wij zullen ook diverse activi teiten moeten gaan organise ren. Wel streven we er naar het zo gemakkelijk mogelijk te houden, zodat het geen on mogelijke opgave wordt om het over te geven Daar moei je je gewoon op voorbereiden Tenslotte hebben wij ook mei het eeuwige leven voegen en elkaar te laten res pectereu. Ruud Kooimans: „Met beide be sturen is in feite al de grond slag gelegd voor een goede samenwerking. Natuurlijk houdt iedere vereniging haar eigen karakter. Maar doordat we toch afzonderlijk blijven doorgaan, zal dat geen pro bleem geven. Wel is het van groot belang dat je de eigen leden goed begeleidt, zodat ze zich bewust worden van hun verantwoordelijkheden. Ik ge loof zeker niet dat dal proble men op zal leveren Contact Ook Hennie van der Reijken ziet er geen moeilijkheden in. Zegt: „We hebben nu al bijna twee jaar lang Intensief con tact met elkaar. De samen werking zal overigens pas ter sprake komen als alles klaar is. Ik ben er van overtuigd dat die samenwerking 200% zal zijn. Nu al is het zo dat als er wat gedaan moet wor den, mensen van WF en WK opkomen. We stellen ons voor en steken dan de handen uit de mouwen. Zo moet het ook, want problemen houden het zaakje alleen maar meer op." De zelfwerkzaamheid zal een belangrijk onderdeel vormen Van der Reijken: „De zware dingen zijn uitbesteed aan Kreuger BV Maar met name de technische zaken moeten we hoofdzakelijk zelf doen Dus zal uit de vereniging een WF-voorzitter Hennie van der Reijken (links) en WK- preases Ruud Kooimans: Samenwerking zal best lukken". loodgieter moeten komen, leg gen we zelf de cv aan, de elektriciteit, het glas- en schil derwerk en talloze kleine dingn zoals het schoonmaken, sjouwen etc." Schuifwand Het zal bij de officiële opening, maar ook daarna, in eerste instantie moeilijk zijn beide clubhuizen uit elkaar te hou den. Vooral omdat Ruud Kooimans zegt: „We streven er naar alles hetzelfde te hou den. Dezelfde stoelen, gordij nen etc. Ook wordt nog ge dacht aan een schuifwand tussen beide kantines in. Ban zou je eventueel kunnen be schikken over een ruimte van 80 vierkante meter." Zoals gezegd moet het geheel op 2 september klaar zijn De beide voorzitters zijn er zeker van dal dat gebeuren zal ook „Al moet ik met mijn handen het dok erop leggen, gebeuren zal het", zegt Hen rue van der Reijken. Zeker is dat de beide clubs er alles aan zullen doen om zoals zij zeggen „de show le stelen" „We zullen", klinkt het, „ervoor zorgen dat iede reen zijn ogen uitkijkt WF en WK gaan iels neerzetten waar Schiedam trots op kan zijn". Zal het stichtingsbestuur ber gen werk moeten verzetten om de samenwerking soepel te laten verlopen, ook de bei de besturen van WF en WK moeten dat doen. Het is ten slotte niet eenvoudig twee verenigingen met een eigen karakter opeens samen te De eerste paal wordt bij Fortuna geslagen. Over drie maanden moet een nieuwe kleedaccommodatie klaar zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5