spout SW-offensief komt te laat Problemen rond bouw WF-WK Feest bij Volley '68 Uw financieel adviseur heet u welkom in zijn nieuwe kantoor. SP lï Steenbergen boos op scheidsrechter Ram GS geeft toestemming voor complex II Commissie wijkbelangen Bijdorp eist schorsing Passage en MVC in degradatiestrijd HDM~Mundus, zojuist geopend op OverdeVfesten 146, Schiedam. WEBER CAR B.V. Nico Paget nieuwe trainer De Hoek Spirit: weinig hoop DONDERDAG 9 MAART 1978 TO/SC/WW 4 door Martijn Verwaaijen Schiedam Woedend stapte SW-aanvoerder Rinus Steenbergen de kleedkamer uit- Niet zozeer omdat zijn ploeg met 2-4 van Excelsior had verloren. Maar wel omdat de dubieus leidende scheidsrechter Bert Ram een onterechte strafschop toekende aan de Rotterdammers en Steenbergen de gele kaart gaf omdat de captain té fel reageerde. De strafschop, die Excelsior via Leenu Leen op 1-3 zette, werd fel omstreden. Steenbergen, die samen met Aad van der Vlist de „schuldige" zou zijn: „Onzin. Die bat valt in het strafschopgebied. Teyl gaf Aadje zelfs nog een flinke duw. Maar omdat hij daarna zelf viel gaf Ram een straf schop. Sorry hoor maar ik reageer dan fel omdat hij aan mijn centen zit". Pim Visser sloot zich geheel aan bij zijn aanvoerder. Zei: „Een belachelijke beslissing. Er was gewoon niets aan de haad. Zowel Rinus als Aad probeerden op een faire wijze de bal te spelen. Nog steeds snappen we niet hoe Ram daar een strafschop in heeft kunnen zien". Het was sneu voor SW omdat de ploeg vooral voor rust wel degelijk tegen Excelsior was opgewassen. Ook al na twee minuten verraste door de sco re te openen. Een overtreding tegen Rinus Steenbergen le verde even buiten het straf- schopgebied een vrije trap <v Wim de Haan gaf hoog vm.- waama de toegestormde IVk Hoogmoed koppend doelman René Vermunt kansloos liet: 1-0. Een doelpunt volgens het boek je. Zoals SVV meerdere ma len aantoonde vooral bij de vrije trappen gevaartijk te zijn. Een nieuw wapen? Pira Visser: „Inderdaad trainen we er meer op. Dick of Cor Peitsman moet uit terugge trokken positie opkomen en gebruik maken van de lengte die ze hebben". Tot aan de 35ste minuut ging de strijd gelijk op. Toen echter kwam Excelsior gelijk door een ongelukkig moment in de SW-defensie. Na een misser van Rinus Steenbergen kwam ex-Feyenoorder Dick Ernst plotseling vrij te staan. Tegen zijn schot had de uitstekende Eddy van der Most geen ksns: 1-1. Pas toen, maar ook in het begin van de tweede helft, merkte SVV hoe zeer de tijdens de warming-up geblesseerd ge raakte Wim Mulder werd ge mist. Temeer daar bleek dat de werklust in die periode volledig ontbrak en juist het middenveld de zwakke scha kel was. Waarbij' Bart Kreft andermaal aantoonde de vorm niet te pakken te heb ben. Wim Mulder over zijn blessure: „Het is weer het oude bedje. Een spier gescheurd in mijn achterbeen. Het enige positie ve van het geval is dat het niet op dezelfde plek is. Mis schien dat ik toch weer te vroeg ben begonnen, Had ik de wedstrijd tegen FC Vlaar- dingen over moeten slaan. Jammer overigens want tegen Excelsior had ik graag meege daan". SVV verzwakte na rust. Mocht in het eerste kwartier blij zijn dat Van der Most in uitstekende vorm is waardoor erger werd voorko men. Toch had de doelman geen antwoord op het schot van Leen Swanenburg dat door Rinus Steenbergen van richting werd veranderd: 1-2. En toen scheidsrechter Ram vijf minuten later een dtiw- partij van vooral Teij! hono reerde met een strafschop (Swanenburg 1-3) leek het de finitief gedaan met SW. Het tegendeel was echter waar. Want toen wilde men wel wer ken voor een beter resultaat en trok SW wel massaal m de aanval. Met de opkomende jan den Tuinder en John Cor- ver werd Excelsior onder druk gezet hetgeen resulteer de m een treffer van Cor Peitsman na goed werk van Cor Huigen 2-3. Op het mo ment dat het naar uitzag dat SVV alsnog gelijk zou maken viel dc treffer echter aan de andere kant. Nadat eerst Dick Hoogmoed zich schitte rend vrijspeelde maar miste was het weer Ernst die uit een counter scoorde: 2-4. £W: Van der Most, Corver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, De Haan, Van der Vlist, Kreft, Hoogmoed, Peits man, Huigen. Excelsior: Vermunt, Van der Spek, Van de Munnik, Sta- fieu, Meijer, Van Tour, Patti- nama, Waslander, Ernst, Teijl, Swanenburg. Toeschouwers: 1200. Scheids rechter: Ram Gele kaart voor Steenbergen (SW). Ruud van Dijk appeleert, Aad Teijl springt en uitblin ker Eddy van de Most be zweert bet gevaar "S door Martijn Vsrwaaijen Schiedam Als het aan de commissie wijkbelangen Bij dorp ligt, gaan de bouwplan nen van WK en WF niet door. Eerst wil de vereniging duidelijkheid omtrent het door hen ingediende bezwaar schrift bij Gedeputeerde Sta ten. Gebruik makend van de AROB (de wet op de Admini stratieve Rechtspraak Over heid Beslissingen) is gisteren dan ook een brief verzonden naar de voorzitter van de ge schillencommissie, met het verzoek de werkzaamheden voorlopig te schorsen- De AROB is een wet die pas twee jaar van kracht is. De geschillencommissie vaït on der de Raad van State in Den Haag en heeft eventueel de bevoegdheid tot een schorsing van de werkzaamheden over te gaan. Dat kan echter alleen als men voldoende inzage heeft in de problematiek, waarvoor in de meeste geval len zowel GS (die de bouwver gunning verstrekt) als de ge meente om opheldering wordt gevraagd. Het bezwaarschrift van de vvijkvereniging is ingediend, omdat men verkeers- en par keerproblemen voorziet. Lie- ke Blaauw, secretaresse van de commissie wijkbelangen, -set* De wijk Bijdorp waar men vreest, dat de bezoekers van WF en WK voor problemen zullen zorgen. legt uit: „Op 18 oktober van het vorig jaar hebben we een brief naar gemeentewerken gestuurd, waarbij we bezwaar maakten met de ligging van het nieuwe sportcomplex, We zijn ook met een alternatief plan gekomen (verder het park in -rov)". „Als dat zou gebeuren bete kent het dat de verenigingen minder moeite met parkeren zouden krijgen en wij in de wijk geen last van die auto's zouden hebben. Nu vrezen we dat de auto's in de straten vlakbij het terrein worden ge zet. En het is al eerder ge beurd iiat men zodanig par keerde, dat er zelfs geen zieke nauto door kon/' Hcnnie van der Reijken, die zowel door WF als door WK gemachtigd is te onderhande len, verklaarde echter ai eer der, dat de clubs hun maatre gelen al hebben genomen. De voorzitter van WF: „We zou den een brug aanleggen. Dat is in het gesprek, dat we on der meer met dc vrijkvereni- ging hebben gehd, ook naar voren gekomen. Dat je een jaar nodig hebt om alles hele maal in orde te brengen, is ook op tafel gekomen. De toe gang vanuit die zijstraten wordt geblokkeerd, dus moet je een heel stuk omlopen om op het veld te komen". „Ik ben dan ook nogal verbol gen over deze gang van. za ken," vervolgt Van der Reij ken. „We hebben alles mei elkaar besproken. Ik heb zelfs een plan gemaakt dat, op kos ten van WF en WK, een noodbrug zou worden aange legd, waardoor het bouwver- keer niet door die straten hoefde. Dat heb ik door deze gang van zaken meteen uit de tekening gehaald." De enige maatregel, die even tueel genomen zou worden, is alsnog het complex te ver plaatsen. Heimie van der Reij ken echter: „Ik neem aan dat de gemeente daar niet zo snel toe overgaat. lïet verstoort in dat geval natuurlijk het be stemmingsplan. Wat het voor ons inhoudt? Dat ik weer he lemaal opnieuw kan gaan be ginnen. Met alle ellende van dien". „Menselijk gezien is het van die wijkvereniging natuurlijk een wat vreemde zaak", rea geert de WF-voorzitter. „Wij hebben niet dc intentie die mensen dwars te zitten. Ster ker nog, we willen juist ko men tot een goede samen werking. Maar men moet zich we! realiseren, dat ze door dit geval eventueel een paar hon derd mensen duperen in dc beoefening van hun sport. Waaronder veel jeugdleden. Voor mij is het een klap in mijn nek na 1 die gesprekken en voorstellen." Lieke Blaauw zegt wel het „zielig te vinden voor die clubs". Zij: „Ik weet heus wel wat het voor ze betekent. Het is dan ook niet tegen die clubs gericht. We willen alleen par keerproblemen voorkomen. En daarvoor hebben we tijdig aan de bel getrokken". Gesteld dat de geschillencom missie inderdaad tot schor sing overgaat, wat zijn dan de consequenties voor WF en WK? Van der Reijken: „Dat we onherroepelijk een schade claim gaan indienen. Alles ïs al zo'n beetje besteld. Dus moesten we een eerste beta ling doen. Als we dat moeten annuleren, zijn we op dit mo ment al meer dan 150.000 gul den kwijt. Maar ik geloof niet dat het zover komt. Want bou wen zullen we, al moet er ik weet niet wat gebeuren". Vla ardingen-Schiedam Deze week kan in de volleybalcompetitie de eerste be slissing vallen Het damesteam van Vol ley '68 speelt morgen tegen Knmpen en als wedstrijd wordt gewonnen, dan is Volley kampioen. Naast deze kampioen- wedstrijd zijn cr nog enkele mterressan- te ontmoetingen. Zo spelen de dames van MVC thuis tegen Cito en treden de da me* van Passage aan tegen hc-t Galjoen Beide wedstrijden staan m het teken van de degredatie. Voor Shell is de ontmoe ting tegen Gerard de Lange II met meer van belang. Btj de heren speelt Volley- uit tegen Volbdo en Passage ontvangt Alcazar. Ook deze ontmoetingen zijn van belang omdat beide teams voor promotie in aanmerking komen. De absolute topper is de kampioenswed strijd van het damesteam van Volley tegen Krimpen. De gasten staan in de promotieklasse op de tweede plaats en zullen er een eer in steüen om het feest voor de Vlaardmgsen nog even tegen te houden. Neem daarbij de zenuwen die Volley ongetwijfeld zal hebben, nu zij (na twee seizoenen door MVC en Passage te itjn teruggewezen) eindelijk de begeerde titel kunnen veroveren, en de uitslag van de wedstrijd staat zeker niet vast. Kam pioen wordt Volley dit seizoen toch maar of het morgen al zo ver is. moet worden afgewacht. Een andere belangrijke wedstrijd woidt zaterdag m Maassluis gespeeld. MVC ontvangt om zeven uur Cito uit Zeist Beide teams hebben uit een gelijk aantal wedstrijden 17 punten en zijn nog met vrij van degredatie. Wint MVC dit duel, dan komt de veilige haven in zicht. UITZICHT De dames van Passage VCJ, die onder nog ongunstiger omstandigheden dan de da mes uit Maassluis tegen degredatie vechten, ontvangen, zaterdag in de Mar griethal rode lantaarndrager Galjoen. Dit is de kans voor Passage om drie winstpunten te veroveren en daarmee wat tneer uitzicht op behoud te krijgen. Shell speelt vanavond (ook al thuis) tegen het Rotterdamse Gerard de Lange II, dal, evenals Shell, een middenpositie op dc ranglijst inneemt Beide teams doen mei meel mee voor de titel, waardoor het een ontspannen partij kan worden, waarin Shell de beste winstkansen heeft Bij de heien gaat Volley '68 zaterdag naar Vollido m Hendrik Ido Ambacht Hoe wol Voihdo dit jaar niet imponeert, bhj ft het voor de Vlaardmgers een gevaarlijke tegenstander. Vooral ook omdat Volley de laatste dne wedstrijden niet meer zo overtuigend speelt als daarvoor. Het wordt uitkijken voor Volley dat, met het kampioenschap in zicht, zich geen pun- tenverhes meer kan permitteren De heren van Passage VCJ ontvangen zaterdag om negen uur 's-avonds het onderaan staande Alcazar. Passage heeft nog steeds een goede kans op promotie, en zal zich door Alcazar zeker met laten verrassen. VJaardingen Het handbalcomplex van Dc Hollandiaan in Holy-Noord ban worden gebouwd. Gedeputeerde Staten heeft het bestemmingsplan voor die wijk goedgekeurd, en daarmee het bezwaar van de bewoners van de Esdoorndreef en Amster damlaan (belemmering van uitzicht) ongegrond verklaard. Hoewel de aanbesteding nog moet plaatsvinden, is het vrijwel zeker, dat het complex over een half jaar klaar is. De handballers zullen daarom nog tijdelijk hun wedstrijden aan du Kethelweg moeten spelen Het complex dat zal bestaan uit twee verharde velden (voor zeven handbal) en een ciubhuis- en kieedkameraccommodatie, kost vijf ton, waarvan 204.000 gulden bestemd is voor de gebouwen. Het ligt in de bedoeling, dat de verharde velden openbaar gebruikt mogen worden. Het indienen van bezwaarschriften heeft er toe geleid, dat de bouw een half jaar moest worden uitgesteld. 3rjt-> fjf~ Cf,>3 t? Het is zover: Met de opening van HDM-Mundus heb! u er vlak in uw buurt een grote hoeveelheid fmanciele mogelijkheden bij. Want HDM- Mundus is een der grootste objektfmanciers van Neder land Gespecialiseerd in bednjfskredieten (leasing) en daarnaast in persoonlijke leningen. Continu Credieten en 2e hypotheken. Timmerlieden, schilders en stoffeerders hebben een kantoor achtergelaten waar u niet alleen m een rustige sfeer financieringen kunt afsluiten, maar waar u ook een hoeveel heid gespecialiseerde kennis en service vindt die u geld kan opleveren. Of u nu partikulier bent, ondernemer of tussen persoon. Daarom: Van harte welkom btj: (Ingang WarandeTe). 010-730355) OVERSCHIESEWEG150 SCHIEDAM POSTBUS 224-TEL 010-150766' A\ 012 Vanaf vanavond zijn er elke week sportinstuiven voor geestelijk en lichamelijk ge- bon dicapten. Voor de jeugd is dat in het dagverblijf van WGUtershof aan de V/aar- dïngse Broekpolderweg 250, en voor de volwassenen van af 18 jaar in de turnzaal van bet Casmir-collcge aan de Claudius Civiluslaan. Schaakvereniging Schiedam houdt volgende week maan dagavond een simultaan voor hüisschakers. Eind vorig jaar trok dat evenement dertig be langstellenden. Vandaar het tweede toernooi. Simultaange- ver ss deze keer de heer Vrij land. Het evenement is uj het elubgebomv op de werf van WF, vanaf 19 uur. Deelname gratis. Opgave bij F. Groenc- v/eg, Bachplein 23, Schiedam (101-701215). De dames van Volley '68 zijn morgenavond bij winst op Krimpen (in de Westwijkhal kampioen en promoveren naar de landelijke derde divi sie. Een week te ter zijn de Vlaardingse heren aan de beurt na winst op Schipper- s/B. Slobodan Dutma heeft defi nitief nog voor een seizoen getekend bij FC VJaardingen. Excelsior, dat Theo de Waard aan het eind van het seizoen ziet verdwijnen naar zaler- dagclub Zwaluwen, stond in de belangstelling. Maar omdat FC Vlaardmgen de A-cursus gaat betalen voor de Joego slaaf, gaf dat de doorslag. f Wie twijfelt er nog aan het kampioenschap van Sa (ei/iet. Niemand toch! Wanneer dat pont zaterdag van stadgenoot DVO '32 wordt gepakt, is er 's avonds een gezellig samen zijn. „Op een speciale latere bijeenkomst" aldus voorzit ter Ton van Dongen, ,oal ie dereen Bespelers kunnen feli citeren". O Hoewel tien persoonlijke re cords op de derde Speedoont- moeting dc vooruitgang bij BZC aangaf, is dc kans op finaleplaatsen erg klem Clubs als Poseidon. ZPB/Um- co en Dc Lartsingh lopen daann wel voorop. Maar zij beschikken dan oofc over veel meer trainmgsuren. VZC kan slechts hopen op een beier sportbeleid na de gemeente- raa dsverkiezmgen O De handbalvereniging DWS denkt dat men alleen deze rubriek kan balen als over sex geschreven wordt. Pit is bet bewijs dat het niet het geval is. De spreuk van de week van Hermes mag er ook nu weer zijn. Hij luidt: „Hoogmoed komt voor de bal". O fn het Vlaardingse bowling- cent rum De Kangoeroe wordt het komend weekeinde een groot toernooi gehouden voor teams. Aan Öit door de NBE erkende toernooi nemen in totaal 70 vijf mans-teams deelDe wedstrijden begin nen zaterdag om 9.00 uur tot 19.30 uur cn zondag van 12.00 uur tot 20.30 uur. Na afloop zal voordat de prijsuitreiking begint een modeshow worden gehouden- De prijzen worden door Barend Servet uitge reikt De toegang is gratis. Hoek van Holland Nico Page is de nieuwe trainer van Hoek van Holland» Hij volgt Nico OJsthooro op, die voor het derde seizoen de Hoeke- naren onder zijn hoede heeft en nu nog alle pogingen in het werk stelt om naar de derde klas over te stappen. Paget, die in het bezit is van een C-diploma, is in Engeland geboren, maar kwam na de tweede wereldoorlog naar ons land. Dc 43-jarige Rotter dammer begon als junior bij Zuiderster, en trainde achter volgens Eureka, RWN en Zuiderster. Ook wa' hij als masseur in dienst van HION. Vlaardmgen Het microteam van Spirit dreigt af te zakken naar de derde klas van de afdeling. Het belangrijke duel tegen RWB 3 ging namelijk met 5—4 verloren, waardoor de Vlaardmgers stevig op de laatste plaats staan. Volgende week dinsdag hoeft* daarom het Schiedamse ODJ aan een gelijkspel tegen datzelfde RWR 3 voldoende om tweede klasser te bhj ven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4