'ODO is in promotie blijven geloven' mmw sport HDVS kan DBS handje helpen Harga niet kansloos De Knik wil niet graag verhuizen Cor Peitsman: twee wedstrijden FC Vlaardmgen naar MVV Trainer Kersbergen tekent hij INSTUIF BIJ SVV Hollandiaan verdedigt leiderschap f Unitas kandidaat voor titel Twee derby's fa^Ba«Pgg^ If Beperkte start korfbalcompetitie NIEUWE WINTER BERGING KOST 265.000 GULDEN VRIJDAG 10 MAART 1978 7 i V. li -V** IHPIlëÉÊM^ II e Piet Kersbergen,jeugd en routine. De komst van het echtpaar Pia en Bram Hanemaaijer acht Kersbergen evenzeer belang rijk. „Vooral Pia wist rust in de ploeg tc brengea De jeug dige inbreng van Anja Noord- am en Hetty Zegwaard was echter ook opmerkelijk". Maasland Uiteindelijk heeft ODO de promotie naar de derde klas district toch nog vrij gemakkelijk bereikt. De 12-4 overwinning in de beslissingswed strijd tegen SEV laat niets aan duidelijkheid te wensen over. Maar wat heeft ODO het zichzelf in de competitie moeilijk gemaakt. Na een zeer goede start kwam de klad er in. Zo zeer zelfs, dat ODO het promotielot zelfs niet meer in eigen hand had. De concurrentie verloor echter ook punten en dank zij een tijdig herstel, sleepten de Maaslanders er alsnog een beslissingswedstrijd uit. Waarin ODO zich in de tweede helft naar de royale overwinning speelde. ODO greep zodoende de tweede plaats, achter kampioen Avanti. Er waren echter twee promotieplaatsen beschik baar, zodat ODO in de micro competitie nu op hetzelfde ni veau als op het veld speelt. Voor trainer Piet Kersbergen komt de promotie met hele maal onverwacht. „Avanti en ODO waren in deze afdeling duidelijk de sterkste ploegen. Na vijf wedstrijden kwam de klad er echter in". ODO ver speelde punten, met als diep tepunt de nederlaag tegen Warmond. „Een ploeg die je normaliter oprolt", aldus Kersbergen. Eén van de oorzaken van de terugval noemt Kersbergen het wennen van de nieuwighe den. een nieuwe trainer met een andere aanpak. Over de promotie zegt Kersbergen nooit te hebben in gezeten „Ik heb daar steeds vertrou wen m gehad. Het team ?.eU is er ook in blijven geloven Dat komt ook", aldus Kers bergen, „omdat er een enorm goede teamgeest is". „Het uitgangspunt was ook pro motie", aldus de in Moord recht wonende trainer. „ODO was er aan toe, en de dubbele promotieregeling was dé kans". Het succes was niet op de laatste plaats te danken aan de inbreng van de dames. „Die hebben allemaal een erg constante competitie ge speeld", aldus Kersbergen. „De heren waren erg wissel vallig". Nu de micro-stnjd dan toch voorbij is, vraagt de veldcom- petitic inmiddels weer alle aandacht Waar ODO na een goede eerste helft een voor aanstaande rol speelt „Al is het klasseverschil in die afde ling erg klein", aldus Kersber gen. „Wel verwacht ik, dat de micro-promotie een stimulans is voor de veldcompetitie". ODO en Piet Kersbergen zijn het inmiddels ook eens gewor den over het verlengen van het contract. Het tekenen daarvan gebeurt op korte ter mijn, zodat Kersbergen aan zijn tweede Maaslandse sei zoen begint. De 31-jarige trainer had wel een aantal wensen neergelegd, maar het ODO-bestuur zag het nut van aanvaarding daarvan in. Kersbergen: „Op het gebied van de training betrof dat meer traimngsuren voor de selectie, én wat beter trainingsmatenaal" Belangrijker wns echter nog het vormen \an een jeugdselectie voor 14, 15 en I6-jarigen. De trainer dacumer „Dat is noodzakelijk Met een vereni ging als ODO met zoveel jeugd moet je gaan bouwen, zorgen dat er opvolging is". Piet Kersbergen wd die jeugd, geformeerd rond een aantal routiniers, er straks graag bij hebben. „Met dit team kom je hooguit tot in de tweede klas. vandaar dat er opvang moet komen". In dat verband acht Kersbergen de verhuizing naar het nieuwe complex ze ker belangrijk. ODO heeft daar de ruimte en accommo datie om zich verder te ont plooien. Schiedam tn navo/ging van onder meer Sparta gaat SVV op vrijdag 24 maart (Goede Vrijdag) een instuif houden voor de jeugd. Onder leiding van de trainers Aad Putters en initiatiefnemer Joop Weg- gemans is iedereen int de omgeving welkom Wel moeten spelers, die al hd zijn van een vereniging, eersf toestemming vragen aan de secretaris van die club. De tijden zijn: voor 12/13-jarigen 10.30 uur, voor 14/15-jangen 12 30 uur en voor 16/18-jart- gen 14.30 uur De kans bestaat dat ook SVV- trainer Pim Visser als begelei der aanwezig is. Joop Wegge- mans„Het ;s voor ons een gok. Blijkt dat de opkomst groot is, gaan we waarschijn- /ijk meerdere instuiven orga niseren. Voor SVV is iets der gelijks gewoon van belang. Eigenlijk hebben we een ja renlange stilstand gehad" Schiedam - Pim Visser zal bet de komende twee weken moeten doen zonder spits Cor Peitsman. De gele kaart die hij tegen FC Vlaardingen kreeg heeft een schorsing van twee wedstrijden tot gevolg alsmede een geldboete van honderd gulden. Voor de SVVMrainer, die ook Wim Mulder (hij moet tien dagen rust houden) en Jan Merrelaar mist, een extra probleem. „Ik denk dat Jos Zoetmulder de opengevallen plaats wel op zal vullen". „Maar het betekent wel dat de selectie erg klein wordt. Erik Versteeg is in feite de enige wissel". SW krijgt op Raiga voor de derde keer in twee weken een zware tegenstander: FSC. Visser hierover: „Van Leen Wamaar hoorde ik dat Eindhoven helemaal dolgetikt is door FSC. Toch geeft bet ons moed dat we met name tegen PEC en Excelsior goed tegenstand hebben geboden en in feite een beter resultaat hadden verdiend. Daarbij komt dat we tegen FSC uit in feite schlemielig met 2-1 hebben verloren. Misschien dat we dit keer wel voor een verrassing kunnen zorgen". Om 14.00 uur zal SW vermoedelijk aantreden met: Van der Most, Corver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder. Kreft, De Haan, Van der Vlist, Hoogmoed, Zoetmulder en Huigen. Naast Cor Peitsman kreeg ook Pieter van Wijk (C-team) een schorsing van twee wedstrijden met daarbij één voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. Vlaardingen FC Vlaardingen reist morgenavond al naar Maastricht voor de confrontatie met MVV, die thans, dankzij het 1-1 gelijke spel tegen PEC/Zwolie, aan de leiding van de eerste divisie Is gekomen. Het duel is alleen belangrijk voor de statistiek, omdat het niet in zowel de derde als vierde periode past De Vlaardingers hebben nagenoeg geen blessu res en daarom zal het voor de Limburgers niet zo gemakkelijk gaan om te scoren. Eerder, vorig seizoen in de vierde periode, bleef het 0-0 in De Geusselt. Vlaardingen/Schiedam Ondanks een veelvoud aan invallers blijft eersteklasser DHS uitstekend overeind. Het bewijs werd vorige week bij Roodenburg weer eens geleverd. Daarom be hoeft Rob Jacobs voor de confrontatie tegen Olympla {uit) niet zo erg bang te zijn. Wel heerst er in HDVS-kringen weer grote onzekerheid na de 1-0 nederlaag bij Papendrecbt Het komende duel tegen leider DBGC zal wel niet al te optimistisch worden bekeken, te meer daar de eilanders thuis erg sterk zijn. De Schiedammers zouden er anderxijds DHS een handje mee kun nen helpen, wanneer het gelijk of op een Schiedamse overwin ning zou uitdraaien. DBGC 17-22, DHS 17-22, Wilhel- mus 17-22, VIOS 16-19, LENS 17-19, Roodenburg 17-19, Fa- pendrecht 17-18, HION 17-15, EBOH 17-14. Gouda 17-14, HDVS 17-14, HOV 16-13. Olympia 17-13. In de tweede klas kan Schiedam bij verlies tegen Delft %ve! af scheid nemen van de tweede klas. De geelzwarten hebben nog maar zes punten, terwijl Fluks, dat de één na laatste plaats bezet, er acht heeft, met nog een wedstrijd voor de' boeg. De spanning komt we derom uit de derde klasse, waar De Kollandiaan aan de knappe eindsprint bezig is. 9 Aad Putters... één van de trainers Zondag staat het duel tegen BEC centraal, een club die sterk begon, maar aardig is afgezakt. De roodwitten heb ben nu zelfs al een punt voor sprong op Oranjeplem, maar de vraag blijft of zij de race kunnen volhouden. Hoewel het elftal met al te veel uit blinkt in kwaliteit, is het voor namelijk de hechte sfeer die zorgt voor die uitspringende prestaties. Bij Fortuna-VPC is de thuisclub gebaat bij een punt. DE 6-0 nederlaag bij notabene Lek- kerkerk nog wel, vraagt om revanche. Excelsior '20 zal weinig moeite hebben om WRW, dat de laatste plaats bezet, van het lijf af te hou den. Martinit staat voor de moeilijke taak om Leerdam Sport van repliek te dienen. Te meer daar de Leerdam mers nog volop in de race liggen. In de vierde klas is de rol van VDL en Hoek van Holland nog lang niet uitgespeeld. Maar dan moet er zondag wel gewonnen worden, tegen res pectievelijk Steeds Voor- waarts uit en Zwervers thuis Full Speed is gastheer van RKWIK. dat na de 1-0 over winning bij Zwervers vorige week wat uit de zorgen is gekomen. Ursus tenslotte van de KNVB'ers ontvangt ADO. Programma afdeling: SVDPW- Bolnes, DUettant-SFC, FCN- DESV, DOZ-Sch. Boys, Ani mo-WF. DHS wederom niet kansloos met zoveel invallers Maassluis Alle kampioen- saspiraties die er onder de standaard teams van de hand balverenigingen uit het Wa terweggebied nog waren, zijn het afgelopen weekeinde in rook opgegaan, met als uit zondering de heren van Uni- tas uit Maassluis. Alle hand balliefhebbers uit Maassluis Dat Wilton deze weds tri ja zullen zondag ongetwijfeld nauwkeurig zal volgen, is" ze- het eerste herenteam begelei- ker. Een eventuele misstap den naar de sporthal in Ussel- van Unitas zal betekenen, dat monde, waar Unitas om 12.40 er m een beslissingswedstrijd uur het op moet nemen tegen uitgemaakt zal moeten worden Gewa Ancora 3. wie dan wel kampioen wordt De Rotterdammers verloren In de thuiswedstrijd in Maas- vorige week van Wilton Fije- sluis bad Unitas geen enkele noord, en dat was tevens de moeite met de Rotterdammers laatste wedstrijd vandeSchie- en kwam aan een 21-10 over dammers. Wdton en Unitas winning. Als de Maassluis t staan m punten nu gelijk, dus ploeg de zenuwen goed m be roet een gelijkspel kan de dwang kan houden, zal er on- ploeg van tramer Hans van getwijfeld zondagavond ge- Zelm zich kampioen noemen feest kunnen worden Schiedam Het hockeypro- gramma voor het komende weekend kent twee derby's. De dames van Asvion spelen achterstand met te vergroten Rekenend op een misstap van Rotterdam zullen de heren de punten naar Schiedam meene tegen het onderaan staande men. Ook in Brabant begint Pollux. Voor de dames uit Schiedam moet dit een niet al te grote opgave zijn, daar de equipe van Guus StÖver kop- loopster Victoria maar net met 0—1 liet winnen. Pollux moet oppassen wil het niet al te diep in de degradatiezorgen verzeild raken. De dames zui len dan ook de punten niet cadeau geven. de wedstrijd om 14.30 uur. De dames van Spirit spelen om 12.00 uur in Rotterdam tegen het hooggenoteerde Leo- mdas. De dames zullen ach moeten inzetten om boven Pol lux te blijven. Ais ze dat lukt. zullen ze het volgend jaar weer derde klas spelen. De rechtstreekse confrontatie met de dames uit Vlaardingen zal De tweede derby gaat tussen pas over een maand plaatsvin- de herenteams van Pollux en den. Spint. Spint, dat in de boven ste regionen van de tweede klas verbltjft, moet tn staat zijn om zonder puntenverlies uit de strijd te komen Pollux zal, evenals het damesteam, keihard voor de punten moe ten knokken om uit de ge vreesde degradatie-zóne te blijven. Een aantrekkelijke wedstrijd wordt er echter wel aan de Claudius Civüuslaan in Vlaardingen verwacht. De strijd begint om 14.30 uur. De dames gaan om 12,00 uur al van start. De heren van Asvion, die mo menteel nog maar twee punten achter staan op het leidende Rotterdam, moeten naar Oos terhout om tegen Warande te spelen. In Brabant moet As vion in staat worden geacht de De beide teams uit de vierde klas, die van Evergreen, spe len aanstaande zondag thuis. De heren, die nog steeds de leiding hebben in hun klas, spelen tegen het onberekenba re Ommoord. Ommoord, dat een concurrent van Evergreen een punt afhandig maakte, zal misschien voor een verrassing kunnen zorgen. Als de man nen van coach Jan Pijpers het hoofd erbij houden, zal dit echter niet gebeuren. Ook hier wordt er om 14.30 uur begon nen. De dames spelen tegen Dord recht. De dames uit Dord recht, die al kampioen zijn, zullen zeker wel met de winst naar huis gaan, zodat er met veel eer voor de Maassluise dames te behalen valt Vlaardingen - Terwijl met de zaalsehoenen ook de teleurstelling van de zaal competitie is opge borgen, hebben vele korfballers ai weer de kriebels gekregen voor de veldcompetitie. De groene velden worden weer in gebruik genomen en de competitie komt weer langzaam op gang. Niet alle ploegen komen direkt in aktie. Tot en met 1 april worden de verschillen in het aantal gespeelde wedstrijden weer recht getrokken, om daarna in alle hevigheid aan het laatste deel Ie beginnen. De formatie van ODI trekt zaterdag naar Ridder kerk om het op te nemen tegen Sagitta 3. Ook in de veldcompetitie zal ODI alle zeilen moet bij zetten. Misschien kan het zaterdag daarvoor een steentje bijdragen. Een overwinning zou ODI beslist meer zelfvertrouwen geven, daar het vaak in het tweede deel van een wedstrijd het gewon nen terrein weer moet prijsgeven. Maar toch zal bet een moeilijke wedstrijd worden Zondag trekt SSC Harga naar het hoge noorden om het op te nemen tegen hekkesluiter Celentas. Reeds een keer eerder was de Schiedamse ploeg daar, maar zonder scheidsrechter. Om iedereen, die SSC Harga een goed hart toe draagt eens moed te geven, is slechts een klinkende overwin ning op zijn plaats. Maar of dat lukt, hangt geheel van de inzet af. Een moeilijk karwei zal het beslist worden, want Celentas wü winnen om de aansluiting te behouden. Op eigen terrein ontmoet Succes het Goudse Ter Gouw en als de resultaten in de zaalcompetitie de prognose voor dit duel moeten xijn, dan heeft Succes de beste papieren. Maar laat bet wel oppassen, want Ter Gouw is een vereniging, die knokt tot de laatste seconde. Succes moet tot winst kunnen komen, als het goed en geconcen treerd aan het duel begint. Zeker als de succes sen uit de zaal door blijven werken op het vefd. Vlaardingen De kans is groot dat de gemeenteraad nog deze zomer een bedrag van 265 000 gulden beschik baar gaat stellen voor de aan leg van een zg. winterbergmg voor de watersportclubs Vlaardingen en De Kulk Plaats van aanleg is een stuk grond langs de landijsbaan, ter hoogte van de Broekpol der. Het project krijgt voor rang, omdat beide clubs op een speciale bijeenkomst met het dagelijks bestuur van de VRSR, emd vorig jaar, daarop aandrongen. De aanleg van de winterber- ging gaat ten koste van een kleedaccommod atie van de korfbalclub Spint, die zijn uit breiding pas volgend jaar krijgt. De winterbergmg zal door Bas van den Berg bestaan uit een geasfalteerd stuk grond, dat geschikt is voor een kleine tweehonderd bootjes van De Kulk en de rest van Vlaardingen. In de zomer is het terrein geschikt als par keerplaats. Teun Goedknecht, secretaris van de sportraad, gaat er van uit, dat met alle bootjes van wsv Vlaardingen daar ook „gestald" kunnen worden, om dat de doorvaarhoogte door de Vlaardmgse Vaart en de diep gang dat verhindert. Voor dat laatste heeft intussen de ge meente al besloten om des noods de vaart uit te bagge ren. „De schepen van wsv Vlaar dingen, die met terecht kun nen op de winterbergmg," al dus Goedknecht, „krijgen een andere plaats. Een aantal er van kan 's winters ook ge woon in het water blijven lig gen, zonder veel schade op te lopen Onvrede Intussen is bij De Kulk enige onvrede ontstaan over de uit spraken van voorzitter Wester- dijk. ten aanzien van het aan dringen op een snelle realisa tie van een winterberging, Er zijn zelfs leden uit de club die het helemaal niet zo zien zitten om te gaan verhuizen vanuit de Havenstraat, waar De Kulk al jarenlang zyn domein heeft. „Al in '75," zegt één van de leden van de onderhandelings commissie, „hebben wij duide lijk „nee" gezegd tegen de ge- mednte. Er staat langs de Ha venstraat een prachtige wm- lerbergmg, die wij zelf ge bouwd hebben, cn met graag willen verlaten. Wc hebben zelfs B en W voorgehouden een pakket van eisen op te stellen, wanneer wij gedwon gen zouden worden te vertrek ken, maar daar is nauwelijks op gereageerd. Bovendien is de strook grond, waarom het thans gaat, en die naast de landijsbaan ligt, duidelijk te klein voor ons." Het gemeentelijk sportbureau is dat kritische geluid niet ont gaan. Teun Goedknecht: „We hebben zijdelings vernomen van een stroming in De-Kulk, die er anders over denkt. Maar ondanks dat zal de gemeente haar standpunt met gaan wij zigen De meerjarenbegroting is notabene al door de raad goedgekeurd. Inclusief dus dn jaar al de winterberging voor de beide watersporterenigin- gen. Alleen moet de raad van de zomer apart nog het be drag, dat daarvoor nodig is, goedkeuren," Plan In eerste instantie ging de win terberging ten koste van de kleedaccommodatie van Spi rit, die daarvoor naar '79 moest, maar dat is zelfs met nodig. Voor de Havenstraat en omgeving bestaat nu eenmaal een nieuw stede bouwkundig plan dat tn voorbereiding is De Kulk is daarvoor tweeën half jaar terug al de huur opgezegd onder voorwaarde, dat zij een nieuw onderkomen voor de winter zou krijgen Met die nieuwe winterbergmg m de Broekpolder komt die er „Het contract," aldus Goed knecht, „is trouwens ook al ontbonden. De Kulk betaalt nu jaarlijks een vergoeding zo lang het duurt." Saillant detail is dat De Kulk vanavond over deze en andere zaken verga dert. Het laatste woord is hier over dus nog niet gezegd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7