De Zuidelijke Randweg wordt strikt noodzakelijk gemaakt &-^a;fSilfrïS&r:: Politiek forum iii vrouweasoos Discussie over educatief prograi «ÜSSS8 Kom eens praten over Volvo op LEG. ¥0 LVO Ruim 3 mille voor boerderij Bejaarde geschept mi i Etalageruit ingegooid inbraak na politiecontrole Spoorbomen anderhalf uur dicht Dievenduo aangehouden Geldkist gestolen jPraten over toekomst van het centrum Nieuw muziekje: auto tolal-Ioss .Kom op met die brieven!' Optocht door Wondhoek MAANDAG 13 MAART 1978- TO/SC/W3 y^dgbaan ötö it ti [«iwêdia 'öi ;VeffcMtA- ttiiss JfMO rijde*. «aar'Tolrèwp^'VIgglS- 'c-r>i\vU'^-L\ ?- bobfer:»M'tttaanntiirifct^inr".yfe^^;^:A^r:>J!;-:''- -' fWfew «11 jietkteiiMa/ls-.tetaZ'?'*£x~-:w ~d>'; v i-'gfffjjétkrXfmSU^Ttrtliadlm-V --- j>"UiKUn{tn-*olt«Ti«aU kri> igt*,- üiir 4éferiniar cxfetn J riit .tMfcaamtSf'Arn lï *U*-, Vee! huizen op de hoek van Hoofdstraat en Lekstraat zijn reeds gesloopt in verband met de vervanging van de oude Buitensluis. Loopt achter de Heilig Hartkerk om in de toekomst een drukke snelweg? ADVERTENTIE Meer dan 15.000 km per jaar? lïr hcMaiin veel misversuinden overhel rijden op LKG. Eén ding MOiil v.i-,1. Zodra u meer d.m 15.000 kin perjaar rijdt, kun het inbouwen v.m een gas installatie in uw Volvo u een aanmerkelijk bedrug besparen. Neem ex en de lijd om bij ons l.i ngs. ie komen. Wij li ebben jarenlange erwt ring wei Volvo alie opzichten ic informeren. jS Zo'n gesprek k.m oor u ccn nTjjjn zeer voordelig half mirlje viordeiu^ WEBER CARB.V. OVERSCHIESEWEG150 SCHIEDAM POSTBUS 22.-TEL CHO-150766' Schiedam De vrouw in de politiek korat aan de orde bij het politieke forum dat donderdag 16 maart wordt gehouden in de vrouwensoeiéteit. Aan vertegenwoordigsters van D'66, CPN, WD, CDA en Pv dA worden de vragen voorge legd: Wat voor invloed denkt u dat het heeft als er meer vrouwen in uw partij aktief zouden zijn? Wat is uw moti vatie als vrouw geweest om in de politiek te gaan en waarom juist deze partij? En'tenslotte: Als er problematiek aan de orde komt betreffende de vrouw treedt u dan naar vo ren omdat u zich als vrouw aangesproken voelt? Gesproken wordt door: Anne- Marijke Steen (D'66), L. Kra mer (CPN), H. C. Ter Kuylen- van der Hoeven (WD), Ollie Oldemonnikhof (PPR), Els Heilwig-Kuypers (CDA) en Jan tine Krikke (PvdA). De avond zal worden ingeleid door An Hoogendam en de discussie wordt geleid door Annet Verhoeven en Sylvia Saakes in sociëteit QT? aan de Nieuwstraat 12, De aan vangstijd is 20.00 uur. Vlaardingen Diverse instellingen en groepen, die actief zijn op het gebied van de volwassenen-educatie, zullen met de gemeente woensdagavond met elkaar van gedachten wisselen over het educatief programma 1979. De bijeenkomst vindt plaats in de burgerzaal van het Vlaardingse stadhuis en begint om 20.00 uur. Tevens zal op deze avond een zogenaamd programma-over leg ingesteld worden. Dit pro gramma-overleg heeft tot taak een ontwerp-programma voor 1979 te maken. Aan dit over leg wordt onder andere deel genomen door voornoemde instellingen. Het programma van dit jaar uit diverse activi teiten waarvoor de gemeente subsidie verstrekt en waar voor de gemeente mogelijk geldelijke bijdragen ontvangt van het rijk. Een willekeurige greep uit het programma; politieke scholingscursussen van de Vlaardingse Vrouwen raad, O V(rouwen) 0(riënteren zich op de) S(amenJeving)-cursus- sen, O taalcursussen voor buiten landse werknemers, een naaicursus voor Turkse vrouwen, Q tal van teken-, schilder-, dans en toneelcursussen creatieve cursussen voor vrij willigers in het jeugdwerk, 3 EHBO-cursussen etc. Wanneer men verdere inlichtin gen wil over het educatieve programma, dan kan men zich wenden tot educatief coördinator op het stadhuis, Westnieuwlanó 6, tel. 355888. Er klopt iets niet. 1. de binnenstad van Schie dam wordt iets lastiger voor doorgaand verkeer van of naar "Vlaardingen of Rotterdam, zo is het streven van de gemeente, en dat zal zeker het geval zijn als de sneltram na 1984 een stuk Broersvest inpikt. I. de Burgemeester Knappert- Iaan door het westen van de stad dient door automobilis ten ook iets meer ontzien te worden, en de Burgemeester Van Haarenlaan mag eigen lijk ook niet drukker worden, is de wens van bijvoorbeeld burgemeester en wethouders; het motto is „west verkeer sluw". 3. als bij de Beneluxtunnel een half klaverblad wordt aange legd, schieten meer auto's eer der rijksweg 19 af om Vlaar dingen en Schiedam in te dui ken. 1. de oost-westcirculatie, waar onder de bereikbaarheid van de scheepswerven en aanpa lende industrie bij de Nieuwe Waterweg, moet wel goed blij ven, klinkt door in de beleid snota 1976 van wethouder Chris Zijdeveld. 5. er komen meer auto's. Ën dan zijn er nog wat factoren. Zo wordt de Maasdijk als wa terkering zo breed, dat er hui zen gesloopt moeten worden en er veel auto's over kunnen, en zo is de Westfrankelandse- dijk destijds al aangelegd om daarop verkeer kwijt te kun nen. Dat verkeer moet wel ergens blijven. Bewonersvereniging Sehiedam- Zuid, alsmede de bewoners van deze wijk, de Gorzen, vre zen daarom de aanleg van een Zuidelijke Randweg. Een weg, die in het Zuidschiedamse veel onveiligheid met zich meebrengt, vooral omdat het traject langs de Maasboule vard zou gaan, waar momen teel zoveel kinderen spelen, dat wethouder Zijdeveld er de honden vanwege de poep wil de weren. Een weg dus, die ongewenst is in de Gorzen, maar ook een weg, die een oplossing zou betekenen voor verkeer dat naar Gusto of Wilton moet, dat niet meer het westen of de binnenstad zou mogen gebruiken, dat van Vlaardingen naar Rotterdam of andersom wil - ja, rijksweg 20 is er nog, zegt de wethou der, maar in Vlaardingen is als alternatief daarvoor de Burgemeester Heusdenslaan aangelegd. De Zuidelijke Randweg zou dat in Schiedam I kunnen zijn. Bovendien geeft Zijdeveld toe, dat twee .kwarten" van die rondweg wel worden aange- legth aan de Rotterdamse kant van Schiedam voor ver keer dat naar het industriege bied rond Gusto moet, en aan de Vlaardingse kant voor verkeer naar Wilton en fa brieken aan de Admiraal De Ru ij terstraat Ergens tussen Gusto en Wilton liggen bedrijven aan de Ha venstraat, zoals Tankerclea- ning en Hoek-Loos, Daar gaat ook wel eens vrachtverkeer naartoe. Verlenging van beide „kwarten" naar de Haven- Schiedam Bij een antiekzaak aan de Parkweg is zaterdag avond een ruit ingegooid. Bu ren hebben drie jongens in een auto zien wegrijden. Van de daders ontbreekt echter nog elk spoor. De 64-jarige antiquair W. F. O. uit Schiedam heeft aangifte gedaan bij de politie. Het is nog niet bekend of er iets uit de etalage van de winkel wordt vermist. Vlaardingen Voor nieuw- bouw bij de NIVON-boerderij De Hoogkamer is dit week einde ruim 3000 gulden bin nengekomen. Het geld is de opbrengst van een kermis die werd gehou den in het gebouw aan de Van Baerlestraat in Vlaardingen- West. Het exacte bedrag voor de zogeheten zelf verzorgings keuken is nog niet bekend, omdat men de onkosten nog niet heeft kunnen berekenen, Zeker is in ieder geval dat de bruto-opbrengst 4000 gulden bedraagt. Schiedam Met een scheurtje in de schedel en vermoede lijk een paar gebroken ribben is de 74-jarige M. J. van P. na een botsing in de Gorzen opgenomen in het Gemeente Ziekenhuis. De vrouw was In de Rozenburgsestraat plotseling de rijbaan opgelopen en geschept door een auto, bestuurd door de 31-jarige A. van V. uit Schiedam, De Schiedamse bejaarde verloor daarbij haar bewustzijn. Vlaardingen Tot tweemaal toe heeft de politie vrijdag avond het verkeer moeten omleiden door technische sto ringen bij de Nederlandse Spoorwegen. Van tien minuten over zes tot kwart voor acht bleven aller eerst de slagbomen dicht bij de Maassluissedijk. Een paar uur later, van kwart over elf tot twaalf uur, bleef vervol gens een trein stilstaan op de spoorbrug bij de Oude Haven. Vlaardingen/Schiedam De politie van Vlaardingen heeft twee mannen aangehouden, die een reeks van inbraken op hun geweten blijken te hebben. Het zijn de 19-jarige G. M. J. en de 17-jarige E. Th. v. H., beiden uit Schiedam. Uit hun verklaringen bleek, dat zij vanaf 2 februari op het dievenpad waren. Zij bekenden in totaal tien inbraken te hebben gepleegd in Rotterdam, Oud Gastel, Nieuwerkerk aan den IJsseï, Schiedam en Vlaardingen. De buit bedroeg ruim zestienduizend gulden. Bovendien richtte het duo daarbij voor zo'n negenhon derd gulden schade aan. In Vlaardingen braken zij in bij het benzinestation van BP aan rijksweg 20 op 24 februari van dit jaar, waarbij voor negentienhonderd gulden aan goederen werd Schiedam/Maassluis Na een poging tot inbraak in de Schiedamse binnenstad zijn in Maassluis twee jongens uit de stad aangehouden. In de wagen van de 21-jarige A. H. J. W. en de 19-jarige M. B. F. van E. vond de politie gesto len spullen die waarschijnlijk in Maassluis zijn buitgemaakt. Het duo had getracht in te bre ken bij radio Koot in Schie dam, Bij de winkel aan de Dam hadden zij een ruit inge slagen. Een buurman meldde dat zij er vandoor waren ge gaan in een wagen. Van deze auto en de inzittenden wist de politie meer omdat deze korte tijd daarvoor voor routine controle was aangehouden. 2odoende wist men dal er in Maassluis moest worden ge zocht q Bij de Westfrankelandsedijk loopt de randweg volgens plan om zwembad-Zuid heen. aan de zijde van de Wilhelmïnahaven. straat is dus een mogelijk heid, maar daarmee is wei meteen de Zuidelijke Rand weg een feit En ook zonder die verlenging zullen Haven- dijk en Westfrankelandsedijk in elk geval een stuk drukker worden. Er klopt iets niet In oktober 1974 vergaderde in het Schiedamse stadskantoor de verkeerscommissie, zoals deze toen nog bestond. Het huidige PPR-raadslid Herman Noordegraaf zat erin als ver tegenwoordiger van de Neder landse vereniging ter bescher ming van voetgangers (NVBV). Hij informeerde naar plannen van de gemeente in zake de randweg. Zijdeveld, toen nog maar een paar maandjes wethouder voor ruimtelijke ordening, antwoordde dat die weg er beslist niet komt „als niet blijkt dat die weg strikt nood zakelijk is". Dat is prima, dacht toen bewonersvereni ging Zuid, want een grote be hoefte aan de weg werd niet ervaren en de randweg leek van de baan. De laatste keer, dat in een com missievergadering werd ge- dOOr Kor Kegel sproken over de randweg, is alweer ruim twee jaar gele den. CDA-raadslid Siem Bos man hierinnerde zich de woorden van Zijdeveld, zag ook de komende verkeers maatregelen bij de Buiten- sluis en bij de Vlaardinger- dijk (bij Wilton en rijksweg 19), en bedacht dat de Zuide lijke Randweg daardoor wèl eens strikt noodzakelijk zou kunnen gaan worden. Hij liet zich door de wethonder ge ruststellen. En ondanks dat is nu toch de bewonersvereniging van Schiedam-Zuid ongerust Er moet dus iets niet kloppen. Een vervelend voorbeeld is ver lenging van rijksweg 19 door Midden-Delfland. In feite is de gemeenteraad, ook Zijde veld, daartegen fel gekant Maar in alles (het bestem mingsplan voor Woudhoek- Noord) wordt de verdere aan leg wel helemaal mogelijk ge* taten. Dat is aan één kant logisch, want anders zou het bestemmingsplan nooit door de hogere overheid worden goedgekeurd. Maar het toont ook aan, dal het blijft bij mooie woorden over verzet te gen rijksweg 19. De gemeente raad kan zoveel zeggen, ook dat een Zuidelijke Randweg liever niet moet Het moet dus, maar liever niet? Schiedam Bij Liedewijde is een geldkist met 450 gulden gestolen. Het kistje verdween bij een in braak in het schoolgebouw aan de Parkweg. Men was daar binnengekomen door aan de achterzijde een ruit in te slaan. De inhoud van laden en kasten werd over de grond gegooid. Uit een van de laden werd nog een bedrag van 50 gulden ontvreemd. Een portefeuille met rijbewijs, kentekenbewijs en girobetaal kaarten verdween uit de jas van de 34-jarige J. J. van der V. De Rotterdammer had zijn jasje even laten hangen in de kleedruimte van een keet bij bouwwerk *t Nieuw Werck aan de Westves' Vlaardingen Bewoners van het Vlaardingse stadscen trum worden door burge meester en wethouders uitge nodigd morgenavond een wijkbijeenkomst bij te wo nen. Op deze-bijeenkomst zal worden gesproken over de toekomst van de huizen van. de Nieuwe- laan, de leegstand, groenvoor ziening langs de Burgemees ter Pruissingel, stand van za ken speelterrein Rembrandt- straat, overlast die duiven veroorzaken en het weren van honden in het wandelgebied van het centrum. De wijkvergadering wordt ge houden in het buurtcentrum de Haven aan het Weeshuis plein 18 links en begint om 8 uur. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot het wijk centrum, telefoon 344539. Vlaardingen Twee au tomobilisten is het duur komen te staan, dat zij tijdens het rij den niet op de weg let ten, maar iets anders deden. Bij het verwisselen van een cassetterecorder bandje verloor gisteren de 24-jarige B. de G. uit Rozenburg bij het 's- Gravendijkplein de macht over het stuur. Zijn Citroen DS ramde daarop twee verkeers- zuilen. De weggeslin gerde zuiltjes kwamen ruim veertig meter ver der terecht op een fiets en een bromfiets, die beide werden bescha digd. De auto zelf reed door tegen de voorgevel van de Co-op aan de Van der Driftstraat, waar drie ruiten en twee fietsen aan diggelen wer den gereden. De auto raak te daarbij total-loss. De be stuurder liep slechts wat lichte verwondingen, mo gelijk een hersenschud ding, op. Na behandeling in het Holy ziekenhuis kon hij naar huis terugkeren. Aan de Marathonweg ramde gisteren de 38-jarige F.V. een geparkeerde auto die, zwaar beschadigd, door schoof en een tweede ge parkeerde wagen licht be schadigde. De Schiedam mer had even met op de weg gelet, omdat hij van de grond van zijn auto een paar sportsokken wilde op- rapen. Zijn wagen werd zwaar beschadigd. Schiedam De ordeverstoring in de gemeenteraadsvergade ring van februari krijgt nog een kleine nasleep. Siem Ros- Schiedam Kinderen van zes tot twaalf jaar houden zater dag 18 maart door Woudhoek een optocht met palmpaas- stokken. De stokken, die 's middags van twee tot vier uur zijn gemaakt in het Heyermansflat, worden na de optocht aangeboden aan patiënten van de Drie- maasstede, het verpleegtehuis in de wijk. Aanmeldingen voor deze instuif- woudlopertjes kunnen wor den gedaan bij mevrouw Van Zessen aan het Heyermans- plein 254. Alleen op donder dagmiddag 16 maart, na vier uur. man (CDA) heeft schriftelijk aan burgemeester en wethou ders gevraagd, of het waar is dat brieven van het Komité Jongerenhuisvesting Schie dam, gericht aan de gemeen teraad, niet op de raadsagen- da terecht zijn gekomen. Hij gaat met zijn vragen al op een verklaring van het actie comité, waarin staat dat de vergadering verstoord werd, omdat contact met het ge meentebestuur via de gebrui kelijke weg (de brieven dus) niet mogelijk was gebleken. Qok het aanbieden van een petitie met achthonderd hand tekeningen op een zaterdag middag kon niet doorgaan, omdat bij het stadskantoor niemand van hel gemeentebe stuur was komen opdagen. Schiedam De Rooie Vrouwen discussiëren woensdag 15 maart over de „volautomati sche instinker", In het oude stadhuis aan de Grote Markt komen daarbij aan de orde: welvaart-welzijn, economische groei, werkgele genheid, produklie-consump- tie en milieu.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3