SPORT Vroege treffer beslist pover duel PPSC DOOR EEN DIEP DAL m TSB dankt Jaap Westerberg blij Excelsior HL niet tevreden Martin Meijer vloert Sunlight Kosteme: „We hebben geen greintje zelfvertrouwen MVV '27 Iaat langs Lombardijen Hoekse Boys verrast Programma zaalvoetbal MAANDAG 13 MAART 1978 4 7-W, Mtt KM Capeile aan den IJssel Capelie-dociman Ad de Êeyier stond nog te genieten van het fraaie voor jaarsweer toen Rinke Baaima een vrije trap nam. Volkomen ongevaarlijk dachten de spelers en HYO en Capeile. Niet Ad de Keyaer. De eerste bal van de wedstrijd die hij kreeg verdween tussen zijn handen en benen door in het doel. Spelmoment uit de wedstrijd HVO-Capelle Een opsteker voor de Vlaar dingse ploeg, die het eerste duel ongelukkig verloor en in de loop van deze competitie naar een bedenkelijk niveau is afgedaald. Trainer Bou quet was bijzonder tevreden met deze twee punten. Bou quet „Laten we maar niet over het voetballen van van- Maasland - MW ^7 Is er niet in geslaagd staartclub Lom bardijen met een nederlaag naar huk te sturen. Het werd een 2—2 gelijkspel, nadat de Maast&nders lang tegen een 0—2 achterstand hebben aan gekeken. Voor rust liet MW zich inpak ken door Lombardijen. Jan de Jong en Mike Allen gaven hun ploeg in de 15e en 35e minuut een Ch-2 voorsprong. Dat was een grote tegenvaller voor de Maas landers, die zich in de tweede helft evenwel herstelden. Toch duurde het nog tang voordat MW de achterstand kon wegwerken. Pas in de 30e minuut werd het 1—2, toen Huib Bos na een combinatie met Leo Jansen scoorde. Twee minuten later bracht Dick Vreeswijk mei een afstandsschot de partijen OP gelijke hoogte: 2—2. MVV had daarna nog de beste kansen op de overwinning, maar liet de kansen liggen. De Maaslanders verspeelden ech ter met alleen een punt, maar liepen ook nog drie officiële waarschuwingen op. De erg zwak leidende scheidsrechter Hoenselaar deelde die uit aan Leo Jansen, Jaap van Tricht en Huib Bos, alsmede aan Er- kens van Lombardijen. Hoek van Holland Hoekse Boys heeft bewondering afge dwongen door koploper Die Haghe in Hoek van Holland met 3-2 te kloppen. Inzet was voor de Hoekse ploeg het be houd van het vierde klasser- schap. Voor de Boys is deze zege dan ook meer dan wel kom. Onder toeziend oog van ex-traincr Willem de Vries waren het Knipscheer en Cees van der Pol de makers' van de eerste twee treffers voor Hoekse Boys. Ron Se llers maakte er zelfs nog 3-0 van. Toen Die Haghe echter vlak voor rust op 3-1 kwam leek de marge ineens erg klein. Hoekse Boys kreeg het moeilijk en vooral toen de gasten zelfs tot 3-2 terugkwa men leek het erop dat de zege alsnog prijs moest worden ge leven. Zover kwam het echter niet. Dankzij uiterst rustig verdedigen bleef de voor sprong gehandhaafd. Topsco rer Tom van der Pijl speelde wegens ziekte niet mee. Maandag: Demos-VOC, 19.15 uur, Margriethal. Wilton F.- ExcelsiortQ, 20.00 uur, Mar- gr ie thai. - PPSC-Gennlual, 20.45 uur. Margriethal, Her mes DVS-HBSS, 21.30 uur, Margriethal. G roenoord- WOR, 22.15 uur, Margriet- bat VDL-VOB, 21.30 uur, OlympiahaL Zwaluwen-De Rozet, E-haL Hendrik Ido Ambacht Volkomen onterecht voelde PPSC-doelman John Veringmeyer zich als enige schuldig aan de 3-0 nederlaag van de koploper tegen het laaggeklasseerde ASWH. Goed, de sluitpost miste in alle drie de gevallen. Maar bij slechts één doelpunt (het laatste, in blessuretijd ges coord) was de jonge keeper echt helemaal alleen schul dig. In de beide andere geval len moest de boze blik rich ting Wout van Vuaren en Piet van Veen gaan- door Marlijn Verwaaijen Kortom, het mag duidelijk zijn dat PPSC verloor en het ei genlijk aan zichzelf te danken heeft Door één eigen doel punt (Wout van Vuuren speel de recht tegen de zon in terug op zijn doelman die miste), een te nonchalante terugspeel bal (Piet van Veen) waarvan Leen Rijnenburg profiteerde en een misser van de „PP" doelman waarbij weer Rijnen burg attent was werd het 3-0 Maar vooral ook omdat de hele Sehiedamse formatie vol komen faalde. Hans Kostense: „Alleen Meind- ert van Veen, Rob de NIjs en Aad Goeden dorp speelden op hun normale niveau. De rest heeft het volkomen laten af weten. Geen greintje zelfver trouwen heh ik gezien. Overi gens geloof ik zeker niet dat we ASWH hadden onder schat Tenslotte hebben we het nooit gemakkelijk gehad tegen deze ploeg". Feit is dat PPSC aan alle kan ten rammelde. Defensief nog redelijk uit de verf kwam maar vooral op het midden veld strooide met foutieve passes. Terwijl in de voorhoe de Nico de Vries een alles behalve zekere mdruk maakte en de voor de geschorste Ton van der Linden (één wed strijd) ingevallen a-junior Jan 't Hoen zich begrijpelijk mei boven de middelmaat uit kon tillen. ASWH profiteerde daar eigen lijk nog te weinig van. Trai ner Leo van Graafeiland, die volgend jaar HESS onder zijn hoede heeft: „Normaal ge sproken spelen we met drie spitsen waardoor één con stant kan blijven storen. Door blessures moesten we nu echter een ander spel spe len". In eerste instantie leek PPSC daar haar voordeel uit te ha len. Spelend met lange ballen naar voren om zodoende te proberen de snelle voorwaart- sen verrassend door te laten komen leverde binnen korte tijd twee ideale kansen op. Maar zowel Aad Goedendorp als Nico de Vries schoten vrij voor doelman Ton Scheurwa ter voorlangs. De openingstreffer kwam vol komen onverwacht aan de andere kant Na 35 minuten spelen onderschepte Wout van Vuaren de bal op eigen helft en speelde hij boog te rug op Veringmeyer. Gehin derd door de felle son tastte de doelman mis waardoor de bal net onder de lat in het net verdween. Waarvoor ASWH-apeler Jan van der Fadt overigens zo dankbaar was dat hij de ongelukkige Van Vuuren op zijn rug sprong. Dé PPSC-er kwam op dat moment telfs goed weg toen hij reageerde met een linkse directe op het gezicht van de uitbundige ASWH-e: Scheidsrechter Eezemer de-:., (terecht) net of hij niets ge zien had... Putte ASWH moed uit de onver wachte voorsprong, PPSC kon de klap niet te boven komen. Hetgeen drie minuten voor rust andermaal een blun der opleverde. Piet van Veen speelde te zacht en te onzui ver terug op zijn doelman waardoor Veringmeyer de bal half liet glippen. De goed sto rende Leen Rijnenburg was ter plekke om PPSC nog die per de grond in te drukken: 2-0. Kostense reageerde na rust met een omzetting. Jan 't Hoen moest plaatsmaken voor Leo Alders terwijl Rob de NIjs in de spits ging spelen. Hans Vorstenbos zakte daardoor af naar het centrum van de ver dediging. Kostense: „Het was hei enige wat ik nog kon doen Rob was door zijn leng te ook echt gevaarlijk". Meer dan een paar kopballen op het doel van Scheurwater le verde het niet op. Want ook in die tweede helft kon PPSC met aantonen dat het op dat moment nog terecht koploper was. Dat Rijnenburg vlak voor tijd andermaal scoorde nadat Veringmeyer de bal het glippen was toen alleen nog belangrijk voor de statistiek En misschien ook we] voor het zelfvertrouwen dat wel licht een flinke deuk heeft gekregen... 9 Problemen in de PPSC-defensie. Het gebeurde wet meer... Vries (Hoogendam), Goeden dorp, 't Hoen (Alders). ASWH: Scheurwater, Van der Padt, Wielenga, Van 't Hof, F. PPSC: Veringmeyer, Meindert van Veen, Piet van Veen, De Nijs, Van Vuuren, Vorsten bos, Vos, Winkelman, De Rijnenburg, Tims (Helmink), Ritmeester, Van der Linden," Van Staveren (Jacobs), L, Rij nenburg, Dorré. middag praten. We spelen voor die twee punten. De jon gens zijn nerveus, spelen on der een soort stress-situatie en dan is mooi voetbal nau welijks mogelijk. Bovendien hebben we een paar wedstrij den verloren, waar we een schitterende partij speelden, maar toch met lege handen bleven zitten". Minder blij was Capelle-traïner Cees de Melker. Het 2-0 ver lies van zijn ploeg is dan wel geen ramp, toch zag hij zijn experiment met de jeugd-spe- lers mislukken. Vooral voor eigen publiek is dat verve lend. Toch trekt De Melker zich daar niet veel van aan. „Als je wint is het goed, ver lies je dan ligt hel daaraan. Het is inderdaad niet hele maal uit de verf gekomen, maar wat wil je. Die jongens stonden met knikkende knieën in de kleedkamer. Dan krijgen we na een paar minu ten een zeeperd van een doel punt tegen en de gelijkmaker blijft uit. Dan wordt het moei lijk voor die jongens". Met maar liefst vier debutanten kwam Capeile in het veld. Als backs Marco Freling en Cor Hoogendoorn, op het midden veld Leo van Kooten en als linkerspits Wim van Kooten. Bovendien maakte Robbie'Ja- ger zijn rentree in het eerste. Een groot aantal omzettingen m het Capelse team, wat de fervente Capelse aanhang deed verzuchten: „Hoe kan die man dat nou doen". Toch deed Cees de Melker het. Het past ook in zijn filosofie over Capeüe's eerste. Na die vroege openingstreffer van Baaima bleef CapeEe mat spelen. Kwam de ploeg in de buurt van HVO-doelman Pe ter Verhoef, die de geblesseer de Jan van Eysden uitstekend verving, dan liep men zich vast in de hechte Vlaardingse verdediging. Geen kopduel werd gewonnen. Daarbij had Capeile de pech, dat de ijveri ge Huub Moerman vaak een duel aan moest gaan met de uitblinkende laatste man van HVO, Kees Schilder. Ook na het doelpunt bleven de Vlaardingers de sterke ploeg. Vooral Wim Vogel, al vroeg ingevallen voor de geblesseer de Jan Alderliesten, zette Ca peile voor grote problemen. Hij was één van de weinigen die tempo maakte en het daarmee Cor Hoogendoorn lastig maakte. HVO kreeg de kans om de score uit te bou wen, maar gebrek aan overleg in de aanval en het langzame uitvoeren daarvan, verhinder de dat. Ondanks de 1-0 voor sprong bleef de Vlaardingse trainer hameren op dat tempo in zijn ploeg. „Ik heb nu al een paar keer meegemaakt, dat we een wedstrijd in bles suretijd verliezen, dus dat tij- drekken hoeft voor mij niet Nu ook weer; in de eerste helft is er vijf minuten bijge trokken, in de tweede vier, terwijl er nauwelijks blessu res zijn geweest". Na rust verscheen er een geheel ander Capeile. Voorstopper Sjaak Peeters kwam veelvul dig op, Leen de Wit speelde veel agressiever op rechts en door Peter van Zwienen de vleugelverdedigers steun den de aanval. HVO moest terug. Toch raakten de Vlaar dingers nauwelijks in paniek. De eindpass ontbrak bij Ca peile, waardoor Huub Moer man en Wim van Kooten niet aan de bal kwamen. HVO gokte op de counter. Slimme spitsen als Kinke Baaima en Wim Vogel profiteerden van het veelvuldig opkomen van Sjaak Peeters. De Vlaardin gers moesten echter lang wachten voordat dit resultaat opleverde. Een kwartier voor tijd was hel toch raak. De, niet op een lijn lopende, Capelse grensrechter stak zijn vlag n!et omhoog, toen Rinke Baaima, duidelijk vanuit buitenspelpositie, al leen op Ad de Keyzer afging. Marco Freling kon Baaima nog wel achterhalen, maar de ze wist langs de benen van Freling toch zijn tweede doel punt te maken: 0-2. Daarvoor had Capeile al heel wat ka:isen gehad. Met name Peeters was dicht bij een tref fer, toen hij uit een corner de bal eerst tegen de paal kopte en de terugspringende hal vanaf drie meter onbesuisd in het zijnet joeg- Ook Wim van Kooten was nog dicht bij een treffer, maar hij maaide een voudig over de bal heen. Capele mist duidelijk intelligen tie in de ploeg. Spits Huub Moerman valt niets te verwij ten. Hij werkt erg hard, maar krijgt geen bal waar hij iets mee kan doen. Ook niet van Sjaak Peeters, een goede voet baller, die opbouwend veel werk verzet, maar zijn spits ook niet aan het werk kan zetten. Een slecht duel, waar in HVO toonde meer voetbal intelligentie te bezitten dan Capeile. Maassluis Hoewel Excelsior M. in hoge mate het uitduel tegen AZVV beheerste, werd het uiteindelijk een teleurstellend 1—1 gelijkspel. Lange tijd was er spreke van eenrichtingsver keer, omdal de Zeeuwen nauwelijks de moeite namen eruit te komen. Voor de Kaassluizers was het duel nog van groot belang, omdat in de nadagen van de competitie de leiders fou ten maken. Zoals afgelopen zaterdag PPSC, dat met 30 van ASWH verloor. Vreemd genoeg maakte Excelsior M. de weg vrij om de score te openen Dat gebeurde om precies te 2ijn na een kwartier in de tweede helft Er was geen speld tussen te knjgen, toen Aad van 't Hof bijzonder fraai de bal uit een omhaal achter zijn doelman neerlegde. De Maassluizers, die ook ui de tweede helft veruit sterker waren, hadden er precies acht minuten voor nodig om de balans weer in evenwicht te brengen. Een kopbal van Hennie Duchenne was het gevolg van die dadendrang. Hoewel Excelsior M. in de resterende tijd nog aardig v/at kansen kreeg, sprak bij het schei den van de markt de vermoeidheid een aardig woordje mee. In de slotfase moest Lies Kardol nog worden vervangen door Fred van Hoorn, terwijl al m een vroeg stadium door maag- en darmklachten Gerard Bos zijn plaats had moe ten afstaan aan Jibes van Dam. Excelsior M. speelde met twee invallers. Eén ervan was laatste man Ferrie Groeneweg, die weer met een onwillige knie sukkelt en vervan gen was door Cor van 't Hof. Ook Mart van der Pol was met op het appèl als gevolg van het feit, dat hij door een misverstand tweemaal met aan trainen was toegekomen. Zijn vervan ger was Klein. Schiedam Onder een stralend zonnetje en met een scheids rechter die graag de show steelt heeft HESS in zijn se mi-der by tegen het Vlaar dingse Sunlight bewezen, zich nog lang niet bij een naderbij sluipende degradatie neer te leggen. Door een doelpunt van Martin Meijer viel de vlag van Sunlight voor de dadendrang van de Schie dammers: 1-0. Het is aan HBSS duidelijk te merken dat de geest weer te rug is, evenals de wü om als nog de laatste kans te pakken om de degradatie te ontlopen. Fanatiek werd vanaf het be- ginsignaal de aanval gezocht en bleek al snel dat de verde diging van Sunlight niet zo best op dreef was. De meest reële kansen waren er voor HBSS dat schoten van Martin Meijer en Hennie van Leeu wen een attente Vlaardingse doelman Leo Verduyn op hun weg vond. Het waren de beide middenvel den die de strijd beheersten met vooral Ton van de Leye en Tom Gunter in een hoof drol. Op slag van rust werd naar later bleek het enige doelpunt van deze wedstrijd gescoord. Het was een goede solo van Wim van Est die de bal bij Rob van Hemen deed belanden. De door hem voor getrokken bal werd toen door Martin Meijer met een simpe le voetbeweging afgerond: 1-0. Na rust een veel betere partij voetbal van beide zijden, dat zich veelal op het midden-, veld zijn beslag vond, en werd Sunlight gevaarlijk dan stond als rots in de branding een Cees Verdam in het Sehiedamse doel die met vele spectaculaire reddingen het applaus naar zich trok en daarbij ook een belangrijk aandeel had in de zo fel be geerde winst voor HBSS. Vlaardingen Het resul taatvoetbal van TSB bad tenslotte succes. Met een 1—0 winst op eigen ter rein op het hooggenoteer de Vlaardingen leek de brigade van TSB-trainer Jan van der Berg een reu- zendoder. Eerst koploper Die Haghe en nü het af troeven van de groenwit- ten van oefenmees ter Wim Koppelaar. De belangen in dit tweegevecht waren voor beide equipes groot. TSB moest van de on derste plaats af zien te ko men, en Vlaardingen kon op kop van het klassement ko men. TSB redde het tenslotte, maar de wijze waarop was verrassend. Een eigen doel punt van Vlaardmgen-verde- diger Jaap Westerberg hielp TSB aan de zege. Dat gebeur de tn de eerste periode en Vlaardingen kwam die tegen slag niet meer te boven. Vlaardingen was onmachtig om de TSB-defensie te nemen. Had voor de thee hel beste van het spel en was na de hervatting veel op de TSB- helft te vinden Maar het aan dringen had geen succes TS- BVlaardingen werd voor de kijkers een teleurstellende partij Van kijkgenot was wei nig sprake. Alleen de span ning in het TSB-kamp was groot om de cadeau gekregen voorsprong te behouden. Ang stig zag trainer Jan van der Berg dan ook aan, dat Vlaar dingen verschillende keren erg dicht bij de gelijkmaker zat. Een gelijkspel had dan ook verdiend geweest voor de gasten. Jan van der Berg over de winst: „Qua voetbalvertoiung was het cijfer zonder meer onvol doende. Wij konden met an ders dan risicoloos spelen Er moesten punten komen. Het cadeautje van Vlaardingen was natuurlijk welkom, Wij scoren toch al zo moeilijk. Voor ons doen speelden wij een slechte wedstrijd, maar de punten tellen nu eenmaal Defensief zat het goed in el kaar. Door de resolute wijze van handelen - ai waren er angstige momenten is het toch gelukt". Jan van der Berg benadrukte nog eens de sportieve wijze waarop beide ploegen zich hebben gedragen. Een propa ganda vond de straks schei dende oefenmeester het TSB was in deze confrontatie ge handicapt door het ontbreken op het appèl van Ton Vor stenbos en Hans van Bomme- l.De vervangers Jan Pleijte en Tom Rovers hebben aich echter goed geweerd en van een verzwakking was dan geen sprake. Vlaardingen was compleet maar kon geen oplossing vinden voor de stroeve wijze waarop de ploeg draaide. Was het dan misschien onderschatting. Wim Koppelaar daarover: „AJ heb ik er nog zo op gewezen die gedachte los te laten, een zekere zelfverzekerdheid golf de wél door de ploeg. Wan neer het een tijd goed gaat, kun je daar waarschijnlijk niet aan ontkomen Voor een ploeg in de onderste regionen moet je je altijd wapenen Maar voor TSB zeker. Het is een ploeg die in feite té laag staat. Ze zijn toch wél wat mans. Maar één dmg is 2eker wij staan weer met beide be nen op de grond". De wedstrijd zelf had weinig boeiende momenten. Met voor de rust twee practisch gelijk waardige ploegen. Na twintig minuten kwam TSB op een 1—0 voorsprong, omdat Jaap Westerberg ongelukkig de bal steenhard m eigen doel joeg, Vlaardingen kreeg via Ron Bongers m het eerste deel een reele mogelijkheid om tegen te scoren maar hij verzuimde. Op halftime hadden de gasten een strafschop moeten heb ben, Een handsbal in de TSB- defensie was de oorzaak. De arbiter floot echter na de Vlaardingen heden. in moeilijk- overtreding voor rust en legde uit dat hij voor het geval al had geconstateerd dat de tijd om was. In het tweede hoofdstuk nam Vlaardingen risico's. Herman Hoogerboord zat dicht bij een doelpunt TSB was in de counter niet ongevaarlijk. Vlaardingen maakte de fout het spel onvoldoende te ver plaatsen. Bleef veelal op links - om Hoogerboord te bereiken - spelen. Op rechts - de snelle Ron Bongers - was de oplos sing geweest nu Hoogerboord door Cor van der Beemt van daden werd afgehouden. Het bleef 1—0 voor TSB,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4