SPORT SVV voelt zich terecht sterk mmm Bobby Vo8maer regeert FC Vlaardingen Zwaluwen weer lief voor Barendrecht Kn 15* öV Gesprekken leveren een herboren ploeg op Sam* Marrevee blinkt uit Daan de Bleyker: Niet meer op gerekend99 DRAPÏC TWEEMAAL De Vries naar MSV71 Sportagenda Programma MAANDAG 13 MAART 1978 5 Overtreding tegen Dick Hoogmoed. Scheidsrechter Klint is ter plekke en grijpt in. Bram Geilman onderschept voordat Dick Hoogmoed gevaarlijk kan worden. Schiedam „Het kost me wel weer een taart". Het waren de woorden van SW-trainer na afloop van de wedstrijd tegen FSC (uitslag 0-0). Im mers, de oefenmeester heeft aan het begin van dit seizoen verklaard een taart te geven wanneer „de nullen" worden behouden. Het gebeurde, al hoeft SVV daar zeker niet tevreden over te zijn. Wel wat betreft de eigen defen sie maar zeker niet als het om de voorhoede gaat. Want als SW ooit een sub-topper had moeten verslaan was het deze keer wel. Tenslotte had het laffe FSC niet meer dan een nederlaag verdiend. Dit om dat SW na een korte inzin king de laatste weken weer in staat bleek een tegenstander onder druk te zetten. Maar vooral ook andermaal in staat was het spel naar zich toe te trekken en het daardoor de tegenstander weinig kansen bood. De oorzaak? Pün Visser wist het wel: „We hebben na de laatste wedstrijden een aan tal gesprekken gehad. Dit omdat de spelers elkaar ver wijten naar het hoofd gingen slingeren. De gesprekken heb ben duidelijk geholpen. De bereidheid om weer voor el kaar te knokken was er weer. En wat belangrijker is Is dat iedereen weer met voile Inzet beeft gespeeld". SW kende één wijziging. De geschorste Co r Peitsman („Een terechte schorsing") moest zich langs de kant ver bijten. Jos Zoetmulder („van mij krijgt hij een 10", aldus Peitsman) kwam daardoor op rechts te staan terwijl Dick Den Bosch Tegen een FC Den Bosch waar erg veel con tractspelers rondliepen heb ben de „amateurs" van het C-elftal van SW een redelijke 2-0 nederlaag geleóen. De wed strijd was vooral van Bossche zijde erg hard waartegen SW niet bestand leek. Met doel- man John Marrevee als abso lute uitblinker werd de FC wel tot drie minuten voor rust op 0-0 gehouden. Toen echter sloeg de thuisclub toe hetgeen ook na rust eenmaal gebeurde. waar de geschorste Pieter van "Wijk niet meespeel de, kreeg Gijs van der Weijden een waarschuwing. Ook een speler van FC Den Bosch werd opgeschreven. Hoogmoed tegen zijn oude club in de spits stond. „Om dat", zo verklaarde Pim Vis ser, „Dick de enige speler is die geschikt is voor die plaats". En inderdaad leek het resultaat op te leveren. Want al vanaf de eerste minuut bleek dat van dit SVV heel wal ver wacht kon worden. Dick Hoogmoed toonde een onge- door Marlijn Varwaaijsn kende werklust terwijl op het middenveld Bart Kreft zich zelf weer helemaal weer hele maal hervonden had. Voeg daarbij de aanvallende acties van Wim de Haan en het is duidelijk dat SVV in staat was de zege in eigen huis te houden. Vooral ook omdat FSC laf speelde. Pim Visser erover: „Ze trokken zich zo ver terug dat wij eigenlijk verdedigend nauwelijks problemen had den. Vooral de snelle rakkers die zij in de voorhoede heb- ben lopen hadden geen schijn van kans". Voor rust al leverde dat aardig wat kansen op. Zo brak na 35 minuten spelen Wim de Haan door. Op zijn voorzet had doelman Bram Geilman wei nig kijk waardoor eerst Hoogmoed en later Cor Hui gen de kans kregen te scoren. De afgeslagen aanval echter bereikte Jos Zoetmulder die via de paal naast knalde. Invaller Zoetmulder kreeg nog meer kansen. Want twee mi nuten later werd hij schitte rend aangespeeld door Dick Hoogmoed maar miste hij ook ditmaal. Pim Visser: „Ik kan Jos mets kwalijk nemen. Ten slotte mist hij het wedstrij dritme, Dat heb ik ook toege geven Het was beter geweest als hij wat meer in het C-team had gespeeld". De enige kans die FSC in die periode kreeg was voor Hani Engbersen die echter moest toezien hoe zijn slimme tob op de paai belandde. Het deerde SVV zeker niet Even als het schot van Joop van Daele één minuut na rust waar de andermaal sterk kee pende Eddy van der Most duidelijk moeite mee had. Want dit SW voelde zich te recht sterk. Kreeg ook na rust de beste kansen maar zag door domme pech en goed werk van Bram Geilman een voorsprong uitblijven. Zo knalde Dick Hoogmoed een vrije trap langs de muur maar werd het schot tol corner ver werkt terwijl diezelfde Hoog moed kort daarna op de paal kopte en John Oorver de te rugspringende bal hoog over knalde. Allemaal kansen die normaal gesproken benut zou den moeten worden. En FSC? De ploeg van Joop Castemüler kwam nauwe lijks tot aanvallende daden. Was op het laatst wel gevaar lijk vla Engbersen en Hutting maar echt overtnigend ging het allemaal niet Waardoor SVV eigenlijk te weinig kreeg maar het ene puntje dankbaar in ontvangst nam- Met als uitblinker scheids rechter Ruud Klint die een foutloze wedstrijd blies. SW: Van der Most, Oorver, Van Dijk, Steenbergen. Den Tuinder, Kreft, De Haan, Van der VUst, Hoogmoed, Zoet mulder, Huigen. FSC: Geilman, Merken, Van Daele, Buk, Colombain, Van der Berg, Hutting, Pfennings, Engbersen, Verstraeten, Zuid- ersma. Scheidsrechter Klint Toeschou wers: 1500. Maastricht Het verschil was Bobby Vosmaer. Meer niet! Hij alleen was in staat FC Vlaardingen naar zijn hand te zetten, en daarom was die 3-0 een verdienste van de Hagenaar xelf, die volgend seizoen weer bij A-Z '67 speelt De rest van MVV raakte, vreemd genoeg, bijsonder snel In paniek wanneer de FC zijn acties Inluidde op bet middenveld. Daarvan getuigde de serie hoekschoppen bij de rust (2-9), en het feit dat Huub Streets en Janus Kowaiik er in de aanval weinig aan te pas kwamen- Dat echter dezelfde Huub Smeets, waarop eveneens AZ *67 een optie heeft, al na een kwartier onder de aandacht van Cees Zwambom kon ontsnappen, was niettemin een streep door de rekening van Theo Laseroms. Hij gokte,, evenals vorig seizoen, op een deling. Een vrije trap van Vosmaer zelf, een minuut na rust. en een schot, dat van richting werd veranderd, bepaalden uiteindelijk de eindstand op 3-0. „Te groot uitgevallen", riep Laseroms uit, „maar ondanks dat verlies ben ik niet ontevreden. Voor het publiek way het een goede partij voetbal". Voor een kleine tiendui zend kijkers was het duidelijk dat FC Vlaardingen hoewel kwalitatief minder in de melk te brokkelen, een gevaarlijke outsider was. Zelfs George Knobel, die twee weken mag nadenken over een rueuw vorstelijk aanbod van de sponsors van MW, was het daar mee eens. „FC Vlaardingen hoeft het niet uitsluitend meer te hebben van hard voetbal". Maar ondanks een meerderheid lange tijd na rust, kwam FC Vlaardingen in het geheel niet tot scoren. Zelfs waren er geen uitgespeelde kansen, omdat niemand die creeerde. Geruime tijd stond MW met de rug tegen de muur, en bouwde FC Vlaardingen vlot aan een grote serie aanvallen, maar in het zestien metergebied was er niemand meer. Of anders gezegd: Niemand durfde toen meer een één-twee actie aan te gaan. Zelfs Wim Tijl niet, hij liet zich eerder terugvallen op het onbe waakte middenveld. Spils Laseroms, zoals altijd realistisch: „Op die manier zijn we elk jaar middenmoter. Maar volgend seizoen zal er zeker een sterke spits moeten bijkomen, die het werk wél kan afmaken. Een soort Smeets figuur, zoals MVV die bezit". Deze Limburger bezorgde overigens Cees Zwambom een moeilijke avond, omdat hij moeilijk van de bal te zetten was. Een goed schot In zijn benen heeft en een stevig kopduel niet schuwt Laseroms zoekt naar zo*n speler. Hoewel Bobby Vosmaer zich in hoofdzaak beperkte tot het corrigeren van de fouten in de Limburgse defensie, schuwde hij bij tijd en wijle de diepte niet en dan was iedereen in paniek. De wijze waarop hij al na achttien minuten Johnnie Jansen op het verkeerde been zette uit de eerste hoekschop (FC Vlaardingen had er toen al vijf verbruikt), was meer dan subliem. Er volgde een vlijmscherpe pass, waarop Smeets in een onbewaakt ogenblik het antwoord had: 1-0. Maar vlak daarvoor moest heel MW de adem inhouden, toen doelman Peter Gerards in geen velden of wegen door Bas van den Berg te zien was, en Danny Milendijk de bal keihard injoeg. Op datzelfde moment kopte echter Barry Hulshoff de bal uit doel. Met andere woorden, MW was gewaar schuwd. Ook na die 1-0 voorsprong. Dat mondde voor een deel uit in behoedzame vertragende acties, maar wanneer Van Dop en Dick Beek via solo's hun hielen lieten zien, werden zij prompt neergelegd. Scheidsrech ter Bart Ram, die voortreffelijk leidde, had dan geen enkel moeite de Limburgers vermanend toe te spreken. Middenveld FC Vlaardingen bleef aandacht vragen. Laseroms: „Eén van de oorzaken was het feit dat Jan Lohman zich meer op het middenveld moest bezighouden. Hetgeen ertoe leidde, dat de VI aard in ge rs met vier man steeds weer de Limburgse acties konden onderbreken". Maar twee minuten na rust viel het hele plan, om de Limburgers terug te dringen, in duigen, toen Bobby Vosmaer de aanstichter was voor het uiteindelijke ver lies. De Hagenaar nam een vrije trap zó subliem, dat Peter Eikeienboom veel ie laat reageerde: 2-0. Maar vreemd genoeg kon FC Vlaardingen zich daarna van alles permitteren. Dat leidde tot veel geschuif, zonder echter echt gevaarlijk te worden. Daarom kwam de derde goal van MVV, nu van Roosen, niet als een verrassing. Ram onthield Dick Beek nog van een strafschop, toen hij vlak voor doel werd neergelegd door Kerstgens, en daar bleef het bij. Joop Quellhorst en Frans Stans mochten nog opdraven voor Danny Molendijk en Jan Lohman, zaterdagavond de minsten uit het gezelschap, maar dat had geen enkele invloed. Wil FC Vlaardingen zich volgend seizoen sterker manifes teren, dan zal het elftal zeker op vier plaatsen veranderd moeten worden. Laseroms: „Ik heb ook met voorwaarde mijn handtekening onder een rneuw contract gezet dat het elftal versterkt moet worden. Minimaal met twee spelers, voor de aanval en middenveld. Ik ga er binnen kort zelfs m het buitenland naar op zoek". Vlaardingen Verbijste ring en ontsteltenis bij Zwaluwen. Het was haast niet te geloven ook. Uit een bijkans kansloze positie kwam Barendrecht toch nog naast Zwaluwen. Met nog minder dan een kwartier te spelen ga ven de Vlaardingers een 3-0 voorsprong zo maar prijs. Terwijl de volle winst juist zo goed gebruikt kon wor den om eindelijk eens weg te komen van de gedeelde voorlaatste plaats. Begrijpelijke teleurstelling bij Zwaluwen, maar wel door ei gen schuld. En een jubelend afreizend Barendrecht, dat warempel toch nog bereikte waar het voor was gekomen. „Het uitgangspunt was een gelijkspel", zo zei trainer Daan de Bleyker na afloop glimlachend. Opnieuw was Zwaluwen een bereidwillige tegenstander geweest voor Barendrecht. In Barendrecht gaf Zwaluwen destijds twee minuten voor tijd een gelijk- spel prijs, en dan nu dit weer. Derhalve hield Barendrecht aan beide ontmoetingen niet minder dan drie punten over. Zwaluwen-trainer Frans de Kruis, toch al nimmer royaal met commentaar, klapte nu helemaal dicht. De Rotter dammer had het er moeilijk mee, en dat was ook wel be grijpelijk. „Natuurlijk mag je zo kort voor tijd een 2-0 voor sprong niet meer prijs geven. Als het dan toch gebeurt, wat moet ik dan nog zeggen?" In de eerste helft zag het er helemaal niet naar uit, dat de Wedstrijd nog zo sensationeel zou worden. Er waren twee goedwillende ploegen aan het werk, maar er kwam totaal dringen. Maar Zwaluwen be heerste de wedstrijd op dat moment wel". Teneinde daar iets aan te doen, zette De Bleyker in de 28e minuut Jan Bruis toch maar in, alsook Glen Snoek, voor Leeuwen berg en Pieter Schuitemaker, „Je probeert dan toch nog maar wat", aldus de oefenmeester. Bruis demonstreerde echter duidelijk er weinig trek in te hebben. Snoek echter wilde we!, en zou nog een heel be langrijke rol gaan spelen. Want in plaats dat Zwaluwen door ging naar of het ac cent naar de defensie verleg de dacht het er al te zijn. Of was het angst, om zomaar met 2-0 voor te staan? Hoe dan ook, Barendrecht mocht ko men en in de 32e minuut scoorde invaller Snoek heel eenvoudig 2-1. Gelijk niets uit Van Barendrecht, met Rinus Leeuwenberg voor gepasseerde Jan Bruis en aanvankelijk geblesseerde Bas Hokke toch in de ploeg, was dat te verwachten. „We hadden niet de minste be hoefte om hier het initiatief te nemen", aldus De Bleyker, Zwaluwen maakte het spel echter ook met, en zodoende was er voor de 700 toeschou wers niet veel meer te genie ten dan van het mooie weer. De enige wapenfeiten voor de thee waren een net naast ge mikte kopstoot van Henk van Kempen na een corner van Hennie van der Linden, en van Zwaluwen-zijde een voor langs flitsend schot van Rein Homan. Na de thee kwam Zwaluwen echter verrassend sterker voor de dag. De voor Martin Keizerwaard ingevallen Jan Molenaar bleek zeker een welkome versterking, en Zwaluwen bouwde aan een overwicht. Biet als gevolg al in de 10e minuut een goal. Een schot van Ernest Kegel werd door Rein Homan toe vallig van richting veran derd, waarop doelman Fred Eïenbaas geslagen was: 1-0. Zes minuten later leek Zwalu wen zelfs een gewonnen wed strijd te spelen. Een splijtènde pass van Homan bracht Kegel langs de Barendrecht-defen- sie, en de Vlaardingse spits passeerde Eienbaas beheerst: 2-0. Wat een weelde voor het dit seizoen zo moeizaam sco rend Zwaluwen! Daan de Bleyker: „Die twee-de goal was alleen maar een ge volg van forceren. Na zo'n achterstand moet je wel op- En Barendrecht was nog niet klaar. In de 41e minuut, even nadat leeggespeelde Joop Brussée door Paul Goed- knecht was vervangen, was daar weer die Snoek. Hij rondde een voorzet van Van der Linden af, waarop voor doelman Nijgh geen verweer was: 2-2. Ontgoocheling bij Zwaluwen en feest bij Ba rendrecht, dat de kloof met de degradatieplaatsea pp vijf en zes punten hield. Zwaluwen: Nijgh, Seekles, Van Hofwegen, Maarten Keizer waard, Van der Kooy, Buite laar, Pijpers, Homan, Martin Keizerwaard (Molenaar), Bru- sé (Goedknecht), en Kegel. Barendrecht: Eienbaas, Van der Korput, Van der Heuvel, Benthem, Hokke, Van Kem pen, Van der Tolp, Schuite maker (Snoek), Van der Lin den, Leeuwenberg (Bruis) en Van der Meer. Barendrecht is opper machtig tegen Zwaluwen Vlaardingen Het had er alle schijn van dat de jeugd van FC Vlaardingen een riant opgebouwde voor sprong tegen Helmond Sport (4—1) niet aan kon. Dat leid de er toe, dat die voorsprong vlak voor tijd geslonken was tot 4—3. Daarom kwam bet laatste fluitsignaal van de scheidsrechter als een grote opluchting, De eerste helft was van uit stekend gehalte. Predrag Drapic scoorde al vlot twee maal en toen Rudolfo Gar- deslen ook nog een keer het net wist te vinden, zaten de Vlaardingers op rozen Maar dat pakte na de thee bijna verkeerd uit In de vijf de minuut kwam Helmond Sport terug tot 3—1. maar toen Paul Vork een straf schop had henut, keerde de vreugde weer terug FC Vlaardingen ging daardoor nonchalant spelen, waardoor het alsnog 4—3 werd. Ene de Vries (37) volgt bij MSV'71 Kené Pauwels op Hij werd gekozen uit tien kandidaten, nadat Pau wels te kennen had gege ven op te stappen omdat hij liever als verzorger werkte dan als trainer. De Vries, die uit Vlaardingen komt, is thans trainer van het Rotterdamse SIOD waar hij ook gespeeld heeft Rob Hoppener gaat aan het eind van dit seizoen DR2, waar hij zeer succes vol is, verlaten De oefen meester wordt bij RFC de opvolger van Freek van der Lee. Hoppener tramt voor het derde jaar DRZ met dit keer een goede kans op promotie naar de KNVB De jonge oefenmeester ver klaarde eerder, eerst een eventueel kampioenschap van de Schiedammers af te willen wachten voor een beslissing te nemen. Het is vrijwel zeker dat Rob Brekelmans Excelsior M gaat verlaten. Vorig sei zoen werd hij door Leen Admiraal binnengehaald ais doelman om Gernt Geurtsen op te volgen. Ui teindelijk is het Roel-Jan Abbas geworden. Brekel- mans, die daarvoor het doel van Fortuna verdedig de, is nu van plan over schrijving aan te vragen naar DVO. SVDPW heeft ook vol gend jaar Hennie Odijk als trainer. Deze week werd het contract verlengd Odijk gaat volgend jaar zijn tweede seizoen bij de Schiedamse club m. Maandag: Zaalvoetbalpro- gramma, Margriethal, 19 uur Schaaks knul taan, werf IFF, 19 uur Dinsdag? Jodan Boys 2-Spi- rit, Energie hal, 20 uur Ver gadering MSR, G. v. Wijnka- de. 19.30 our. Vergadering BBSS, Barga. 20 uur Woensdag: Vergadering Hoekse Boys, Harwich weg, 20 cur OD1-RWH, Margriet- hal, 22 uur Donderdag: Alcazar-Sbeil (dj Vrijdag: Volley 'GBSchip- pers/B (h), Westwijkhaf, 20.1S uur, Volley 'OS-Animo (d), Westwljkhal, 20.15 uur, De vel Deviis-Gr, Eagles» ViaanJingen/Schiedata Voet- ba [programma zaterdag 18 maart: Zwalawen-vitesse Delft, PPSC-öraate Wit, S3S- Escelaior Mammis, Groot Aromen-HBSS, SuÉJigfat-De Al bias, SC Voorne-HVO, Hoek se Boys-Te Werve, Monster- TSB, HUIerersberg-VlaardlB- nm, MW Ti-Stellendam, jong Eicelalor-W 8VV, Jong FC Vlaardbifen-jong FC Den Bo sch. GSS-OFB, EiJmwmd- DVO *32. NSU lÖSatelifet, BockanJe-VDL, S&A-WK, Ma rine-Hoek van Holland. Zondag 19 maart: FC Vlaardm- gen-G raaf schap, FC Gromn- gen-SW, DHS-Leiu, HDVS- Roodenbwg, Schiedam-Coal, Spoorwijk-Excelsior '20, WRW- Fortuna Vlaardingen, VFC-De Hollandiaan. Martmit-EDS, Htl- legersberg-Hoek van Holland, RKWtK-Steeds Voorwaarts, VDL-Graaf Willem II/VAC, FC Ommoord-Ursus, SVDFW-Ger- minal, Aeolus-DRZ, HWD-De- mo3, Rockanje-SFC, Zwarte Pijl-MSV '71. FCN '66-De Roef, Dirksland-Schiedamsc Boys, Kreekboys-WF.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5