Volley '68 met glans kampioen bli bij boogaard staat u er gekleurd op Schiedam snoept Delft punt af administratief medewerker <HÏÏÏ> TELEFUNKEM KLEUREN T.V. Titel voor Leo van Oosten Martinit: punt bij koploper Armemiek Verrips groot organisator Beide partijen content FAIRPLAY SCHEEPVAART B.V. LAPIWG-INSPEtCÏEUR verkoopafdeling Daarom kopen zoveel mensen een kleuren televisie bij boogaard. Omdat ze weten dat ze dan goede voorlichting en service krijgen. De boogaard technische dienst met een team gespecialiseerde kleuren t.v. monteurs staat voor u klaar (als u voor 9 uur belt komt hij dezelfde dag nog langs). En dan natuurlijk nog de snelle levering, met installeren en afstellen, wat allemaal gratis is. De boogaard verrassend lage prijs gaat nooit ten koste van voorlichting, kwaliteit en service. 66 cm grootbeeld. Elk van deze toestellen is 24 uur in de fa briek getest. Spaarzaam verbruik van slechts 140 Watt. Aansluitmogelijkheden voor video-recorder, in-line beeldbuis, tip- toetsen voor zenderkeuze. Adviesprijs 2235,- BIJ BOOGAARD MAANDAG 13 MAART 1978 6 Nijmegen De Nederlandse kampioenschappen voor ad- spiranten en jnnioren hebben voor Zuid-Holland een uiterst gunstig verloop gehad. Naast twee kampioenen haalde het succesvolle district ook nog verscheidene tweede- en der de plaatsen binnen. Vooral de prestatie van de Vlaardinger Leo van Oosten was opzienbarend. Met grote overmacht veroveide hij de middengewicht-titel van Ne derland (78-85 kg) bij de ju nioren. Via enkele vlotte over winningen in de voorronden stuitte hij in de poule-finale op titelverdediger Wim Theu- nissen (Midden Nederland) dii bleek zijn zwaarste opponent te zijn. De beslissing van de scheidsrechters viel na afloop echter duidelijk in het voor deel van Van Oosten uit De finale was hierna nog maar een formaliteit Van de Sande moest er met een schitterende beentechniek aan geloven. De tweede nationale kampioen kwam eveneens uit Vlaardin- gen. Hans Hoogendijk wist zijn titel in het halflichtge- wicht (60-55 kg) bij de junio ren te prolongeren, zij het niet zonder moe'te, In de finale elirmneerde hij zijn clubge noot Gerard van der Elshout met een arm klem. In het half- zwaargewicht zette Iman ftars zij het onvrijwillig zijn jpren- lange traditie voort. Opnieuw bezette hij een tweede plaats en opnieuw was dit onver diend. Kars zag zijn zorgvuldig opge bouwde voorsprong op de Noord-Hollander Robbie Hill in de laatste seconde op du bieuze wijze teniet gedaan. Het kostte hem echter wel de titel. In het superlichtgewicht (-60 kg) beantwordde Rob Hoogendijk met aan de ver wachtingen. Hij bleek niet m staat om een van de ereplaat sen voor zich op te eisen. Een nederlaag tegen de latere kampioen Benny Mesters (Limbury) lag hieraan ten grondslag. Leerdam Martinit heeft een verdienstelijk gelijk spel (00) behaairt in de uitwedstrijd tegen ^pie per Leerdam Sport, Het :s een gelijkopgaande wed strijd geworden m it ks^- sen aan beide kanten. verdedigingen van swj Martinit als Leerdam Sport hadden de zaken goed voor elkaar, en ook de beide doelverdedigers hadden een groot aandeel in deze dnbbelblanke stand. Toch is de wedstrijd op zich geen vervelende vertoning geworden. Er zijn weinig fouten gemaakt en er is consequent gevoetbald, Martinit-trainer Joop Schop was uiteraard te vreden met deze ene punt in een uitwedstrijd, en dan nog wel bij de koploper in de derde klas. p Bloemen voor de dames van Volley Delft Delft en degradatie kandidaat Schiedam zijn er niet in geslaagd om een goede partij voetbal op de mat te leggen. Beide ploegen waren na afloop van het treffen te vreden raet de puntendellng (1-1). Beide om verschillende redenen. Immers Schiedam, schijnbaar hopeloos onderaan in de tweede klas kan elk punt goed gebruiken en aan Delftse zijde is elk punt dat door het verzwakte team, het hele middenrif bestaande uit Bert Ham, Chris Kronshorst en Bob Spee is geblesseerd, wordt behaald mooi meege nomen. Vooral in de beginfase hadden de gastheren alle moeite met de onstuimige Schiedamse aanvallen. Al na twee minu ten namen de gasten dan ook een 0-1 voorsprong. Ton Ver- weij klopte in de sprint Koos Wamaar en de daarop volgen de voorzet werd door Joop Kuiper achter Rini Wils ge werkt: 0-1. Delft was niet van plan om zich bij de snel opge lopen achterstand neer te leg gen en de Delftse aanvallen leverden dan ook een aantal hachelijke situaties op voor het doel van Kees Schuurhui- zen. Zo trof een inzet van Joop de Groot het houtwerk boven het hoofd van de Schiedamse goalie en wist hij een inzet van Rinus Sprinkhuizen met moeite te stoppen. De Schie dammers stelden daar een aantal goede uitvallen tegen over. De Delftse verdediging had het nogal moeilijk met de lange trappen van de Schie dammers. Met name Wim Klok kwam herhaaldelijk snelheid te kort tegen Ton Verwei j. Zo ontliep de Schiedamse links buiten eenmaal de groenwitte buitenspelval en met een lob passeerde hij de ver uitgelo pen Rini Wils. De hal huppel de tegen de paal en werd daarna een gemakkelijke prooi voor Wim Klok. Toch kreeg ook Delft een paar keer uitzicht op de gelijkmaker. Zo wist een Schiedamse verdedi ger met moeite de bat van de doellijn te halen na een fraai schot van Hans van der Berg en bovendien had Kees Schuurhuizen een aantal ma len Vrouwe Fortuna aan zijn zijde toen hij onder de bal doorsprong. Gelijkmaker De rust ging in met een 0-1 stand. Na de hervattingsac- coorden van scheidsrechter Van Aggelen maakten beide ploegen de fout de beslissing te snel te willen forceren. Delft ging gejaagd voetballen en de gasten stelden daar een aantal stevige overtredingen tegenover. AI in de tweede minuut kwamen de gastheren naast de bezoekers. Een verre pass uit de achterhoede werd door Gïjs Gagesteijn knap achter Schuurhuizen geko geld: 1-L Delft rook de overwinning, maar stuite op een stevig in grijpende Schiedam-verdedi- ging. Helaas verzuimde scheidsrechter Van Aggelen, die een goede eerste helft had door Aiphons de Wit gefloten, in te grijpen, hetgeen tot gevolg had dat de overtre dingen allengs een venijniger karakter kregen. Delft zette de gasten onder druk, maar zag toch geen kans de beslis sende opening te forceren. De Schiedamse uitvallen waren daarentegen niet van gevaar ontbloot en doelman Wils moest dan ook verschillende malen ver uit zijn doel komen om dreigend onheil te keren. Tien minuten voor tijd werd Schiedammer Warner Tim mer genoteerd, omdat hij een grove overtreding beging te gen Rob Noteboom. Even la ter verscheen ook Louis Broekhuyzen in het boekje van scheidsrechter Van Agge len toen hij Jan Piek de grond in boorde. Trainer Burkie vond na afloop de verklaring voor het harde Schiedamse spel: „1-1 was wei wat tegen de verhouding, maar Delft was toch ook niet in staat om de beslissing te forceren. De jongens hebben alles uit de kast gehaald om dat ene punt mee naar huis te nemen. We zijn al zo vaak ongelukkig de mist in gegaan, bovendien had Delft niets te zeggen gehad als we voor de rust een 3-0 voorsprong had den genomen". Gerard Hogervorst was minder in zijn schik met het spel van zijn opponent: „Dit was te hard. Bovendien hadden we deze ploeg normaal gesproken opgerold, maar ja we missen nu eenmaal het hele midden veld. Chris Kronshorst kan nog wel eens een beslissende pass geven, maar dat ga je nu missen. grootste KASREGISTER centrum van suïd-hottmtd Vlaardingen Volley '68 heeft de eerste kampioen. Afgelopen vrijdagavond van het Vlaardingse da mesteam op overtuigende wijze van de enig overge bleven concurrent Krim pen met 3—0 en haalde daarmee de titel binnen. Zonder één nederlaag en met slechts één verlies- punt tegen het Berkelse Schipper, bevestigde Vol ley haar absolute hegemo nie in de promotieklasse. Ook het bezoekende Krimpen wilde best erkennen dat de Vlaardingse dames het sterkst waren. Coach Bram van Bo- chove zei al voor de wed strijd: „Wij weten dat we zul len verliezen. Mijn speelsters zijn er van overtuigd dat Vol ley dit jaar niet te kloppen is. Toch zullen we spelen voor wat we waard zijn en onze huid zo duur mogelijk verko pen". Dit voornemen heeft Krimpen beslist uitgevoerd. Aan de in zet van de bezoeksters was met te merken dar zij niet in hun kans geloofden. Maar juist deze tegenstand was voor Volley de prikkel om er een topwedstrijd7 van te ma ken. Vanaf het beginsignaal werden de zenuwen goed in bedwang gehouden. Organisa trice was de geroutineerde Armemiek Verrips, die overal opdook waar gevaar dreigde, en die haar teamgenoten met haarzuivere set ups inspireer de tot goed volleybal. En hoewel Krimpen goed partij bood, had het tegen dit ontke tende Volley geen enkele kans. Aaf Verbrugge, Anne- marie Litjens, Mirjam Ver hoeven en zelfs Anneke Maat scoorden aan de lopende band. De zeker niet zwakke Krimpen-verdedigmg werd van het kastje naar de muur gestuurd. Coach Cees Zevenbergen: „Wat twee seizoenen lang ontbrak, was er nu wei. De ploeg was overtuigd van eigen kunnen Maassluis VDL blijft leider Full Speed goed volgen. De mannen van oefenmeester Cor Nieuwenhuizen leken op bet eerste gezicht een moeilijke uitwedstrijd tegen het laatstge» plaatste Steeds Volharden tegemoet te gaan. De tegenstand van de thuisclub viel echter tegen en VDL had na een minder geslaagd optreden van vorige week tegen SCR het ritme weer helemaal te pakken en won met 2-0. Hij VDL was Rob Kiebert weer van de partij (was geschorst). Bob Clark had daarvoor het veld moe ten ruimen. Er was van de zijde van Steeds Voorwaarts alleen in de ouverture van enig gevaar sprake, Zelfs laatste man Joehem Rietdijk moest aan VDL-zijde op de doellijn redding brengen. Het offensief duurde een kwartier, en toen stelde VDL orde op zaken. De gasten gingen met overleg te werk en de enige spits van de thuisclub, die wellicht gevaarlijk zou kunnen worden, met name Coenen, werd door voorstopper Hans Bos uitgeschakeld. Het 20u voor VDL een wedstrijd van paal en lat worden. Eerst was het Marcel van der Vaart die de lat trof. Na een kwartier zat Jan van Altena dichtbij een treffer. Na tweeëntwintig minuten was het raak. Jan van Altena schoot hard in, maar de thuisclub goalie verwerkte de bal niet voldoende. Harrie Huizing maakte het werk af: 0—1. VDL bleef aandringen, maar scoorde voor de thee niet meer. De thuisclub kon geen vuist meer maken. Na de hervatting bleef VDL de toon aangeven. In de twintigste minuut - na enkele goede kansen - schoot Charl Ebeling raak en VDL leidde met 0—2. De thuisclub kwam nog wel terug maar had niet voldoende kwaliteit en dicteerde het spel, Juist deze overtuiging is de winst van dit seizoen, wij zijn als ploeg volwassener gewor den". Vooral in de derde set bewees Volley die volwassenheid. Toen het door tweemaal set- winst met 15-7 al op 2—0 stond en Krimpen alles op alles zette om tenminste één set uit het vuur te slepen, bleef de ploeg kalm en ont nam de gasten in de slotfase, via 5—5 en 11—11, met 15—11 ook deze illusie Volley was de sterkste gebleken en het feest kon beginnen. hoofddealer voor zuid-holland C-ITOH electr kasregisters kasregister-dealer: «HERMES CONCORD SANPUTEft SCHERPE PRIJZEN EIGEN SERViCEDIËNST MET 24 UUR SERVICE Fleert heijermans b,v. ka'sregisters hoogstraat 38 - rotterdam telefoon - 010 -14 39 88 Zalencentrum Schiedamseweg 122, Schiedam, Kethel. Zalen voor al uw: Recepties - Kaffiet-fels - Familiefeesten Diners - K: udebufietten Voor inlichtingen: F. G. CrOïie, Laagland 37, S'dam, telefoon 705776-704712 vraagt voor zo spoedig mogelijk Wij zoeken een stuurman KHV of 3e rang GHV voor een walpositie. Ds werkzaamheden omvatten o.a. het opmaken van stuwplarmen, het toezicht nouden op de belading van onze stukgoed- en containerschepen en het bijhouden van de daaraan verbonden administratie. Korte reizen naar het buitenland zijn een onderdeel van de taak. Leeftijd rond de 30 jaar. Wij verzoeken U uitsluitend schriftelijk te solliciteren en Uw brieven te richten aan de Direktie, Scheepmakersnaven 27 c,. 3011 VA Rotterdam. Voor onze afdeling Ventilatietechniek zoeken wij op korte termijn een admi nistratief medewerker. Hij zal een gedeelte van de verkoopadministratie verzorgen w.o. de orderbegeieiding waarbij hij 2owel schriftelijk als telefo nisch met afnemers in kontakt treedt. De juiste man beschikt over enige admi nistratieve ervaring en heeft een oplei ding op HAVO-niveau. Leeftijd tussen de 21 en 23 jaar. Hij heeft zijn dienst plicht vervuld of is er van vrijgesteld. Wij bieden voor deze funktie een goed salaris en prima secundaire voorziening en o.m. reis-en studiekostenvergoeding. Wilt u meer weten? Bel dan 010 - 260340 en vraag naar de heer De Vet (buiten kantoortijd 010 - 710516). U kunt ook een briefje schrijven naar Itho B.V,, Postbus 21, Nieuwe Haven 249, Schiedam, t.a.v. afdeling Perso neelszaken. liho 8 V ,-s leveranoer van tech nische producten aan produk- he- groothandels- en installatie- bednuen Zij öev/eegi zich op hetterrcn van •/cnn/atietechniek, koenechmek. warmtetechmek. regeltechniekelektrotechniek en öirccndit-oning Ztj venegenvroordigt in Weder- Isnd vele vooraanstaande bin nen- en buitenlandse fabrikan ten en imponeert os mt de Verenigde Staten, Denemarken, Duitsland, Engeland. Frankn/k, itahe en Japan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6