SPORT Hollandiaan of D S kind van de rekening VOLLEYBALCLUBS ERG SUCCESVOL V an Opstal leidt MM naar overwinning Johan Kijne wint Schiedamloop Evergreen bijna zeker van promotie SLECHTE GENERALE VAN WÏK-DAMES Nederlaag voor dames The Green Eagles DINSDAG 14 MAART 1978 i-lüsSfe Succes en ODI op schot Hattrick van Derek Rom Colthoff Heren Passage en Volley '68 versterken positie RM TOG hooguit op de tweede plaats VlaartUogen Nog steeds is niet beslist wie er ais tweede team sai gaaa degraderen nil de derde divisie dames, Het beeft maar weinig gescheeld of de dames van 85WS waren de dans ontsprongen door een sege op Westlandia in Naaldwijk. Het liep allemaal aitste&ead bij DWS, dat met goed overleg de aanvallen bet wat tegenvallende Westlasdiaaan banden legde en de mststand op 2—3 bepaalde. Na rust bleef DWS de toon aangeven en. had met nog slechts drie minuten te gaan een 3-5 voorsprong. Maar daarna zakte DWS op onverklaarbare wijze volledig weg. Het raakte volkomen uit balans en in een rommelige slotfase zag het Westlandia naar BesiissinffiWeastn/a 5-5 terugkomen. De dames van Hollandiaan hadden bezoek van het reeds gedegradeerde Velo, dat 2ich echter met gewonnen gaf en Hollandiaan een moeilijke middag bezorgde. Na een snelle IJ) voorsprong, kreeg Hollandiaan een sterk aanval lend Velo te weerstaan. Gelukkig was doelvrouwe Yvonne Mer- terts op haar post, anders had Hollandiaan met de rust een grotere achterstand gekend dan de 5-6 stand nu. Na rust pakte Hollandiaan de zaken goed aan, maar had het geluk niet aan haar zijde, wat de Vlaardingers op een 8-9 nederlaag kwam te staan. Door deze uitslagen moeten DWS en Hollandiaan in een beslissingswedstrijd uitmaken wie er gaat degraderen. De dames van UVG hebben met een klinkende overwinning de zaalcompetitie besloten. Jong Ade zorgde wel voor de opening streffer, maar werd daarna volledig aan banden gelegd en bij de rust had UVG al een 6-1 voorsprong. Ook na rust schepte UVG zich menige kans door het spel breed op te zetten. Het doelpuntentotaal werd verdubbeld, wat een 12-2 eindstand bete kende. De dames van Wilton konden het tegen SCO uit Spijkeuisse niet redden en verloren met 5-1- Ook voor de reserve Wilton-dames was er weinig eer te behalen op het wat lauw optredende Unites uit Maassluis, dat niet htm vlammen. Desondanks het Unites toch overwicht in de» strijd en kwam tot een 2-8 zege, na een 1-4 ruststand. Unites wacht nu een beslissingswedstrijd met WIK om een plaats in de eerste klasse. De generale repetitie van de WTK-dames tegen Satumus verliep niet al te best. Na een vlekkeloze eerste helft, waarin WIK een 2-4 voorsprong nam, liet het na rust de strijd volledig uit handden schieten, waardoor Satumus tot een verdienstelijke 8-6 overwin ning kon komen. De heren van DWS hebben de competitie evenmin in een zege kunnen beëindigen. In Bergen op Zoom werd het een aantrekke lijk duel met kampioen Fortuna, dat duidelijk meer kwaliteiten in haar aanval kon brengen dan DWS. Defensief lagen de ploegen op gelijke hoogte, maar de snelle break-outs van Fortuna verras ten DWS zodanig, zodat het een 19-15 nederlaag werd. De heren van UVG kunnen op een goed zaalhandbalseizoen terugzien. Als debutant in de derde divisie hebben zij zich uitstekend geweerd en waren lange tijd titelkandidaat. De laatste zaalwedstrijd ging tegen het Rotterdamse Roda, dat reeds zeker was van degradatie. Het altijd weer hard optredende Roda kreeg echter geen kans van UVG om de strijd te dicteren, wat UVG een 20-14 zege opleverde. Afscheid De heren van Hollandiaan hebben op waardige wijze afscheid genomen van de derde divisie. Zij hadden bezoek van De Meeuwen uit Rotterdam, dat op dat moment één van de vier kampioenskandidaten was. De Meeuwen zochten direct de aan val en namen al spoedig een 1-3 voorsprong. De anders zo gevaarlijke Rotterdamse aanvaller Wegman werd echter door Hollandiaan goed afgestopt, waardoor het initiatief aan Meeuwen werd ontnomen en de thuisploeg een 5-4 ruststand opbouwde. In de tweede helft bracht Hollandiaan zijn voorsprong op 6-4, maar moest daarna terug in de defensie om Meeuwen te stuiten, dat een 6-8 voorsprong nam Een fel duel ontstond, dat vlak voor tijd een 10-10 stand aangaf. Meeuwen kreeg een laatste kans op winst, door een hen toegewe zen strafworp. Maar de reeds de gehele wedstrijd getergde Wegman zag zijn scherpe schot door doelman Hans Ouborg voortreffelijk gestopt, waarmee de kampioenskansen voor De Meeuwen waren vervlogen. Schiedam De jaarlijkse prest&tieloop die de SV HV Schiedam terdag weer heeft gehouden, telde maar liefst 423 lopers. Loes van der Vaal, die met de organisatie was belast, was uiterst tevreden. Alle deelnemers, die de tocht volbrachten, konden na afloop een fraaie me daille in ontvangst nemen. De extra attentie, die de deelnemers kregen in ver band met het 70-jarig be staan van de vereniging bestond uit een ballpen met inscriptie. Loes van der Waal wist met te melden hoeveel jaar de oudste deelnemer was. Wel wist de vrouw van Schie dams secretaris, dat de jongste deelnemer tweée- neenhaif jaar was. „Wel heeft deze kleine de tocht m de kinderwagen vol bracht met zijn moeder, de Engelse mevrouw Hill", was het laconieke ant woord. De uitslagen waren; 3 1/2 kilometer: I. Schenkeveld van PAC Rotterdam in elf minuten rond. Zes kilometer: 1. Raymond Schippers van de atletiek vereniging Fortuna uit Vlaardmgen in een tijd van 19.1Q minuten. Op de 8 1/2 kilometer was het eveneens een atleet van de vereni ging Fortuna. Theo van Everdmgen legde deze af stand af in 28.15 minuten. De zeshen kilometer werd gewonnen door Johan Kij ne van Metro. Zijn tijd was 52 minuten en vijftien se conden. Johan Kijne zenpakker .prij- Schiedam Voor de korfballers van Harga gaat de veldcompeti- tie erg lang duren, nn zij het uitdnel tegen Celeritas weer zagen afgekeurd. Daarentegen ondervond het terrein van Succes geen enkele last van de regenval en won met 11-7 van Ter Gouw. Hoewel de gasten de score openden, was het HUIy Huigen die gelijk maakte. De Schiedamae dames hadden een succesvolle dag, want zij scoorden niet minder dan acht maal. Topscorer was Hilly Huigen die er vier voor haar rekening nam en Edith Verbmgge drie. ODÏ haalde onverwacht fel uit tegen Sagitta 3, 13-3. Waarmee hopelijk voorgoed een einde is gekomen aan de serie nederlagen. De eerste helft sloten de Schiedammers ai af met eea 6-0 voorsprong. Schiedam De clubs die de punten hard nodig hadden, hebben ze in zekere zin gekregen. De heren van Pollux heb ben met 1-1 tegen Spirit gelijk gespeeld. De he ren die een zeer goede wedstrijd speelden, vonden na afloop dat ze van een punt beroofd waren. Na tien minuten was het captain Frits Hardon die zijn mannen naar een 1-0 voorsprong sloeg. Op het harde dia gonale schot van de aanvoerder had de Spi rit-verdediging geen antwoord. Na de rust namen de mannen uit Vlaardingen wat gas te rug. Spirit was nu aan de beurt om de vijande lijke verdediging onder druk te zetten. De op komende voorstopper Jacques Verzijden wist uit een kluwen van spe lers de gelijkmaker voor z'n rekening te ne men. Uitblinker Jan Wattez wist zijn verdediging verder onder con trole te houden om erger te voorkomen. Zijn 'collega' aan de andere kant Ad Olthuis deed met voor hem onder Een puntgave redding van Ni co Petri, op een strafcorner van Frans Hengst, was nodig om het ene punt in Vlaardin gen te houden. De dames van Pollux hebben het tegen het sterke Asvicn eveneens kunnen brengen tot een puntendeiing. De dames van Pollux, die de punten hard nodig hebben, waren zeer tevreden over het verloop van de wedstrijd en uiteraard ook over het behaalde punt. De dames van het Maassliuse Evergreen hebben ook gelijk gespeeld. Tegen Kampioen Dordrecht hebben de dames hun sportieve plicht vervuld Tot tien minuten voor tijd was de stand nog dubbel- blank, toen Eüy Pijpers een pass gaf op Els de Wilde, die de openingstreffer scoorde Wel agressief spel brachten de dames van Pollux het tot een puntenverdeling tegen Asvion. Een paar minuten later was het echter gelijk. De uitblink ster bij de Evergreners, keep- ster Adn Schoonenberg, was kansloos op een schot van de Dordtse spits. Het veel sterke re Dordrecht mocht na afloop maar met éen punt naar huis. De heren van Asvion hebben in Brabant aan hockeypropa- ganda gedaan. In een wed strijd, die op erg hoog niveau stond, kwamen de mannen echter tot een puntendeiing. De wedstrijd, die gekenmerkt werd als één van de beste van dit seizoen, had een zeer spor tief karakter en had als hoog tepunt een afgekeurd glaszui- ver doelpunt van Asvion. Schutter Alleen de heren van Evergreen en de dames van Spirit deden niet mee aan het collectieve punten delen in het Water weggebied. De heren van Jan Pijpers hebben een zeer ver diende overwinning behaald op Ommoord. Derek Rom Colthoff drukte zeer duide lijk z'n stempel op de goede wedstrijd. Op aangeven van Menno van de Slinken wist de schutter van Evergreen drie strafcomers achter de doelman van Ommoord te ja gen. Evergreen, zorgde voor een zeer sterk veldoverwicht. Een strafcorner van de eerder ge noemde Derek Rom Colthoff leverde de openingstreffer op Tot aan de rust bepaalde Evergreen het spelpeil. Na de rust was het spelbeeid nauwe lijks veranderd. Een tweede strafcorner betekende 2-0. Toen dezelfde Rom Colthoff met woord en gebaar duide lijk maakte dat hij het niet eens was met een scheidsrech terlijke beslissing, moest hij voor vijf minuten het veld verlaten. Op het moment dat het met tien man spelende Evergreen een strafcorner mocht nemen mocht Derek Rom Colthoff weer het veld in. Dezelfde strafcorner promoveerde hij tot doelpunt en zorgde daar mee met een gave hattrick voor een ruime 3-0 zege. Met de wetenschap dat concurrent HDS verloren heeft kan de promotie aan de Evergreners bijna met meer ontgaan. De dames van Spirit hebben een gevoelige klap te verwerken gehad. Van het zeer sterke Leonidas werd met grote cij fers (5-0) verloren Een ram melend Spirit kon geen direct antwoord geven op het sublie me spel van de Leonidas-da- mes, Twee strafcomers en twee strafballen deden de da mes geheel de das om. Een velddoelpunt van de dames van Leonidas was het bewijs voor Spirit dat het ver de mindere was bij dit zeer goed spelende Leonidas. Spint, dat nu nog maar één punt boven de onderste plaats staat, moet nu zeker op gaan passen voor degradatie. Maassluis Na een reeks over winningen van de dames van The Green Eagles werd er nu toch weer verloren. Het op de tweede plaats staande Real Parbo was saterdagmiddag in de Maassluis* Olympiahai duidelijk te sterk. Slechts heel even kwamen de Eagles in de buurt van de Rotter damse basketbal-dames, maar aan de finish was bet verschil toch aanzienlijk: 51- 76. In de eerste helft had Real Par bo een licht overwicht, wat ook tot een kleine voorsprong leidde. Halverwege was het 11-15 voor Real Parbo, terwijl de marge bij de rust nog wat vergroot was: 25-34, De wedstrijd was echter nog niet beslist, want in de tweede helft bleven de Green Eagles goed volgen. Zelfs werd het nog even erg spannend, want de achterstand werd ziendero gen verkleind. Na negen mi nuten spelen was het verschil nog slechts één punt: 44-45. Toen echter volgde er een terug slag bij de Maassliuse dames In plaats van door te gaan werd er zes minuten lang met meer gescoord. De oorzaak daarvan moet vooral worden gezocht in een incident, waar bij Jolanda van der Wel ge blesseerd raakte. Opzettelijk of niet, feit was wel dat de Maassluise dames door dat vooral danig van slag raakten. Zodoende kon Real Parbo het verschol weer snel uitbreiden tot 46-63, vier mi nuten voor tijd. In de slotfase bevestigden de Rotterdamse dames toch wel hun hoge klassering, door de wedstrijd met een overtuigende winst af te sluiten: 51-76. Met nog vijf wedstrijden te spe len, is er voor The Green Eag les geen kampioenschap meer weggelegd. Het dit jaar sterk verjongde team kan daarom al gaan bouwen voor het vol gend seizoen. Topscoorsters tegen Real Parbo waren Liset- te Dejalle met 13 en Wilma Moerman met 12 punten. De dames van Green Eagles misten het kampioenschap Deze keer maar liefst vijf overwinningen en een gelijk spel bij de volleyballers uit het Waterweggebied. Naast de knappe overwinning van bet damesteam van Vol- ley68, die bet kampioen schap opleverde, hebben ook de damesteams van MVC (3-2 tegen Cito) en van Passage VCJ (3-0 tegen 't Galjoen) hun posities aan de staart wat versterkt. Al leen de dames van Shell kwamen weer niet tot een tege. De wedstrijd tegen Gerard de Lange II eindig de onbeslist- Be berenteams van VoLleyUS en van Passa ge VCJ wonnen beide met 3-0 en versterken daardoor opnieuw bon posities. In Maassluis leverden de da mes van MVC een furieus gevecht tegen Cito uit Zeist Beide ploegen hadden een gelijk aantal punten uit evenveel wedstrijden, en de inzet van deze wedstrijd was het behoud in de tweede di visie. De wat oudere en meer geroutineerde Zeister- speelsters begonnen succes vol. Profiterend van foutjes bij MVC hepen de gasten met 11-15 en 13-15 uit tot 2-0 MVC bleek echter over meer conditie te beschikken dan Cito en schakelde naar een hoger tempo over en met succes, want de derde set werd met 15-6 gewonnen en MVC leefde nog De altijd belangrijke vierde set werd een zenuwslopende aangelegenheid. Eerst leidde MVC met 5-3, daarna de gas ten met 5-8, waarna het bij 9-9 weer gelijk was Men stond elkaar daarna met meer dan één punt voor sprong toe en kwam steeds weer bij, Deze set duurde 34 minuten voordat MVC door Carin Boelaars uiteindelijk met 19-17 de set m zijn voor deel besliste en een vijfde set noodzakelijk werd. Cito was toen al leeg gespeeld, en kon niet meer verhinderen dat de veel jongere speel sters van de thuisclub op hun conditie en met over macht de laatste set met 15-6 wonnen. Bij de wedstrijd van Passage VCJ tejett 1 Galjoen was het niet xo spannend, 't Gal joen staat hopeloos onder aan en is in feite al gedegra deerd, terwijl Passage nog steeds een kleine hans op behoud beeft Enkele jaren geleden waren de rollen om gedraaid, en waren het de H&agie dames die Passage uit de derde divisie wipten. Of dit beeft meegespeeld is niet duidelijk, maar béide ploegen brachten er bitter weinig van terecht. Vooral de Schiedam sen speelden ver onder hun kunnen, maar omdat de gasten nog zwak ker waren, werd het met negen, zes en twaalf ponten tegen een 3-0 overwinning voor de thuisclub. Twee uur later speelden de heren van Passage VCJ al een even slechte wedstrijd, ook hier was de tegenstan der de rode lantaarn drager Het Rotterdamse Alcazar speelde bar slecht en sleepte Passage mee in de malaise Zo zelfs dat de Schiedam mers in alle dne de sets eerst tegen een achterstand aankeken, alvorens zij toch, via tempoverhogingen de sets wisten te winnen. Met acht, zes en nogmaals acht punten tegen, won Passage deze moeizame wedstrijd toch nog met 3-0. Ook het herenteam van Vol* ley'68 won zaterdag met 3-0 Tegenstander Vollido bleek met voldoende kracht te be zitten om het de Vlaardin gers, die het kampioens feestje van de dames nog in de benen hadden, erg moei lijk te maken. Met de set standen 6-15 en tweemaal 13-15, won Volley, zonder ook maar één set in gevaar te zijn geweest. Het emge gelijke spel kwam bij de dames van Shell tot stand, die bijna traditiege trouw de punten met Gerard de Lange II deelden Het heeft er voor Shell, dat wei nig inzet toonde, nog even somber uitgezien, toen de gasten via 12-15 en 10-15 een 2-0 voorsprong namen. Maar de gasten verzuimden om door te gaan, waardoor Shell zich tijdig kon herstel len en met 15-9 en 15-11 alsnog tot een puntendeiing kwamen. Vlaardingen/Maassluis In de promotie hoofdklasse hebben Radio Molenaar en De Veluwe 2 zaterdagmiddag- voor span ning en spektakel gezorgd. Met de Vlaardingers uiteinde lijk toch als overtuigende win naar: 73. De winst was nood zakelijk om de kansen op handhaving te behouden. Bowling Maassluis TOG won eveneens. AMVJ 2 werd met 82 aan de zegekar gebonden. Het onderaanstaande De Velu we 2 bood Radio Molenaar onverwacht felle tegenstand. Alsof zij nog kansen hadden zich in deze klas te handha ven. Met 0 punten was dat echter al lang niet meer het geval, en door de nederlaag tegen Radio Molenaar werd de degradatie met nog drie wed strijden te spelen zelfs al defi nitief. Voor de tweede degradatiep' ats zijn de kaarten echter nog lang n A geschud. Daarvoor komen zowel Delta Lloyd, Wibats ais Radio Molenaar nog in aan merking, Door de winst van KM liggen de kansen op behoud niet ongunstig, al zal er zaterdag meer duidelijk zijn. Dan namelijk gaan de Vlaardingers naar Delta Lloyd Aad van Opstal leidde zijn team met een hattrick naar de overwinning. In vol gorde van sterkte scoorde Hans Jaap Oppenheim tweemaal, terwijl René van Dijk één. partij won. Het was voor Van Dijk de eerste winst in deze competitie, meteen in de eerste partij op tafel gelegd. Mede dankzij een weer gewonnen dubbel, liep Radio Molenaar uit naar een 4—0 voorsprong. Dat ging overigens niet zomaar, want er was veel spektakel. Scheidsrechter Spinhoven had daar de hand in, louter door zich stipt aan de regels te houden. Waarmee aan Vlaar- dingse zijde Hans Jaap Oppenheim tot kalmte gemaand moest worden. Waarschuwing Van Opstal en Van Dijk hadden hun zenuwen beter in bedwang, maar te genstander Dikeraa had ook zijn pro blemen. Het kwam hem op een officie- Ie waarschuwing te staan, en zelfs werd hij er bijna uit gestuurd. Toen het eenmaal 5—2 was, stelde Oppen heim de zege veilig. Dat gebeurde in een uiterst spannende en boeiende par tij tegen de sterke Keizer met 24—22 in de derde game. De setstanden waren: Van Dijk-Dikema 21—18, 21—16; Oppenheim-De Wit 21—12, 13—21, 17-21; Van Opstal-Kei zer 21—18, 21—17, dubbel Oppenheim/- Van Opstal-DikemayKeizer 21—17, 21—15; Oppenheim-Dikema 21—14, 20—22, 21-16; Van Dijk-Keizer 15-21, 17—21; Van Opstal-De Wit 21—17, 19—21, 21—18; Oppenheim-Keizer 22-20,11—21,24—22; Van Opstal-Dike- ma 21—9, 21—17; Van Dijk-De Wit 17-21.16-21. Bowling Maassluis TOG faalde in eigen omgeving niet tegen AMVJ 2. Nico Capellen, Frans Capelien en Wmi van der Poort stuurden hun met een inval ler gekomen tegenstanders met 82 terug. Frans en Nico Capellen scoorden ieder een hattrick en wonnen samen ook het dubbel. Wim van der Poort kwam tot één winstpartij. Voor de stand op de ranglijst is de Maassluise winst niet meer van groot belang. Achter NMB/VDO 2 is er hoog uit nog een tweede plaats te bereiken. Die is momenteel wel stevig in Maas sluis bezit, maar omdat Nico Capelien zaterdag niet mee speelt moet die plaats mogelijk worden prijsgegeven

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4