Tennis.:, i a!I Hoogendi j k eind april open Werklust moet Vlaardingen redden sport Lijklema loopt uit Schieten waard Benelux» toernooi bij Lag er Beslissings wedstrijd Tafeitennis- toemooi Ook aanvraag voor badmintonhal en squashbanen Judoka's naar Duitsland Harga niet kansloos tegen OKV DONDERDAG 16 MAART 1978 VD/SC/WW 5 VLAARDINGEN De inhaalronde in de Vlaardingse damkam pioenschappen bracht wat meer spanning in de hoofdklasse, waar Lijklema opnieuw won en rijn voorsprong op Heuvelman met drie punten zag vergroot, zij het dat Heuvelman twee partijen minder heeft gespeeld. Leen Lijklema kreeg tegen Dik van den Kerkhoff aanvanke lijk een schijf achterstand, maar won die schijf even la ter weer terug. Van den Kerk hoff toog fel ten aanval, maar overzag daarbij een combina tie die hem een schijf kostte, waarna Lijklema niet zoveel moeite meer had om de partij op zijn naam te brengen. Leen Tom had tegen Niestadi een leuke combinatie in zijn stand geweven, hetgeen hem een fraaie dan opleverde. Niestadt probeerde daarna wel om die dam te vangen, maar Torn nam geen enkel risico en won verdiend. Gerrit van Mastrigt behield zijn kans op de eerste plaats dank zij zijn overwinning op Dik Mast, die in het eindspel kan sloos was tegen de aanvalsli- nie van de witte schijven. De enige remisepartij was die tussen Erik de Helde en Cor van Veelen. De Heide had wel veel lef om een dam te nemen ten koste van vier schijven, maar hy vond de combinatie te mooi om te laten zitten. Niettemin behaalde hij toch nog remise, In de eerste klasse noteerde Van. Woerden zijn eerste neder laag. Tegen Jan Lucassen kwam hij wel tot een voor sprong van twee schijven, maar een slagzetje, door hem zelf uitgevoerd, kostte hem twee schijven. Beide spelers kregen een dam, maar Jan Lucassen was iets geraffineer der en bracht de partij mooi op zijn naam. Voerman kwam tegen Van Oudheusden vrij spoedig zn het nadeel, en kort daarna was de partij beslist ten gunste van Van Oudheus den. De partij tussen Bolder- heij sr. en Autar eindigde m remise en hier was het Bol- derheij sr., die een fraaie stand niet tot winst kon af wikkelen. In de tweede klasse maakte Leen Boudewxjns geen fout want hij won van Nentjes Dessens moest een punt af staan aan J Wisse en Stoker moest beide punten toestaan aan R. Wisse. GEMEENTE SCHIEDAM verkiezing leden gemeenteraad RogiitiaUo van naman en/of aindukHngen pol Wak a groeperingen Het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente SCHIEDAM heeft in zijn vergadering van 14 maart 1978. ingevolge de daartoe strekkende verzoeken der desbetreffende politieke groeperingen, besloten de volgende namen dezer groeperingen en/of aanduidtngan daarvan in te schrijven in het register, dat door dit centraat stembureau overeenkomstig artikel G 3, 1e lid der Kieswet ter behoeve van de op 31 mei 1978 te houden verkiezing van de laden van de raad van voornoemde gemeente wordt aangelegd 1 naam Communfeütcha Partij van Nederland Partij van de Arbeid 2. naam aanduiding P.v.d.A. 3 naam 4. naam U|at Vanmaaljen Staatkundig Gorefor- mearda Partfl aanduiding g.G.P. 5 aanduiding D'66 Politiek© Partij Hwflkelen aanduiding p.p.R. Pacifist! ach Socialtotiache Partij aanduiding p.S.P. Reformatorische PolWoka Federaöe aanduiding R.P.F. Kommun&tfacbe Eenheid «bevraging (KEWml) Volkspartij voor Vrijheid en Den>oeraÜo aanduiding V.V.D. Chriaten Democratisch Appél Schiedam/Vlaardingen In de landelijke derde divisie F van de znalhandbalcompetitie spe len de damesteams van DWS uit Schiedam en het Vlaar- dingse De Hollandiaan een beslissingswedstrijd voor de gradatie naar de afdeling. Door het gelijke spel (5-5) van DWS tegen Westlandia afgelo pen weekeinde, en de 9-8 ne derlaag van De Hollandiaan tegen het al gedegradeerde VEL O uit Wateringen, zijn zo wel DWS als De Hollandiaan aan een gelijk aanta) punten gekomen. Aangezien m de derde divisie twee ploegen moeten degraderen zal de ver liezer vanaf deze ontmoeting naar de afdekngs eerste klas terug moeten. De wedstrijd wordt zondag om kwart over twee gespeeld in de Olympia- hal in Maassluis. Vlaarduigen De commissie schoolsport houdt in samen werking met de tafeltennis vereniging Radio Molenaar zaterdag 22 april een groot toernooi m de Lijnbaanhallen Er kan worden gespeeld m de klasso-i meisjes tot H jaar, idem pngens, meisjes 11 jaar en ouder en idem jongens Tijdens het toernooi zal Radio Molenaar met enkele team spelers een demonstratie ge ven 6 naam 7 naam 8. naam 9 naam 10. naam 11. naam aanduiding C.D.A. Een ieder kan, binnen veertien dagen na de dagteke ning van deze kennisgeving, schriftelijk bij de Kies raad te 's-Gravenhaga van de beslissing van hat centraal stembureau in beroep komen. De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Schiedam Drs. A J. Lams. Scb:edam, 14 maart 1978 Maasland De uitslagen van de deze week gehouden on derlinge serie is als volgt, resp. korps en vrije baan: A.Pellikaan 46-29; J. Hout 4824; A. Stolk 31—24; P. van Buuren 43—29; A. E. Poot 4730; M. Klitsie 4019; X van Zwienen 44-26; J. de Vos 41-30; A. Voogd 45—29; Sj. Hanemaaij- er 4530; N. P. Hanemaaijer 49—30; J, W. Groene wegen 46—29; F. Kapellen 49-29; D. v.d, Lely 43—30; A. Poot 4228; M. C. Verploegh 46-30; G. Bakker 41-28; X Hunenmaaijer 4830; C.van Dorp 47—28; Jac. v.d. Marei 4629; N, Poot 49-28; K. Ra- se m 46—28; H. v&n Nletnv- kerk 44—30; J. Soaaeveld 48-30; W. Geres 46-28; P. Kalkman 47—28; P. Boekes- teyn 43-27; M. Köhier 45-29; W. van Dijk 48; A. Moerman (Maasland) 45-28; N. C. Ha ring 35-27; Sj. Rasens 45—30; M. P. Graveland 47—27; X Kleywegt 46—29; W. Köhier 42—27; A. Moerman (De Lier) 4729; F. T. X Poot 45—29; E. C. C. Poot 47—29; A. X Robijn 44-28; X v.d. Lely 49-29; Fr. v.d. Wel 48; H. X Korpel 46-30 P. A, Bockes- teyn 43—29; Fr. van Staaldui nen Vlaardingen Er begint nu eindelijk schot te komen in de bouw van het ruim en modem opgezette tenniscentrum Hoogendijk. 0e buitenbanen zijn op een spuitlaa? na klaar en de eerste hal van het complex kreeg de afgelopen weken haar dak. Jan Hoogendijk: „We willen omstreeks 16 april op de buitenbanen starten. Aanvankelijk stond eind ja nuari de ingebruikneming gepland, maar door de vele tegenslagen bleek dit niet mogelijk". $'sxÊ*i s „In november begon die regen periode. terwijl we in februari nog met een vorstperiode te kampen kregen. Daarnaast vertraagde de havenstaking in Amerika de aanvoer van de componenten van de tennis hallen. Nu kan er gewoon niets meer tegenzitten". Eind april is de eerste hal gebruiks klaar, terwijl de tweede medio mei klaar moet zijn. Dan ook wordt het centrum of ficieel geopend. Jan Hoogendijk: „Die opening willen we met ongemerkt voorbij laten gaan. We hopen iemand van het gemeentebe stuur die te laten verrichten". Jan Hoogendijks vrouw Ria krijgt de leiding over de zes buitenbaren en acht binnen banen van bet centrum en over het restaurant Dit res taurant is groter opgezet dan in het begin bedoeld was. Daarnaast heeft Jan Hoogen dijk meer plannen om zijn centrum uitte breiden. Jan Hoogendijk: „Ik heb vraagd om aan de straatkant nog twee lesbanen aan te leg gen. Dit werd door de ge meente afgewezen, mede om andere verenigingen de kans te geven uit te breiden. VLTC is bijvoorbeeld bezig met plannen voor de aanleg van tennisbanen op de landijs- baan. Een paar weken gele den zag ik een programma op de televisie, waarin gezegd werd dat de badmintonbond de bouw van hallen in alle grote steden wilde aanmoedi- gen" Zes banen „Er werd toen ook gezegd, dat het, gezien de hoge grondprij zen in de randstad, daar wel moeilijk is. Ik heb die grond in pacht, en als ik er geen badmintonhal op zet, wordt bet een grasveldje. Dïe grond kost me dan toch tien gulden per vierkante meter". Jan Hoogendijk heeft inmiddels het verzoek ingediend voor de bouw van een hal die zes badmintonbanen omvat. Het is daarbij de bedoeling om deze ruimte overdag als ten- msïnstractiefa2an te gebrui ken, waarvoor dan speciale voorzieningen, zoals spiegels en geprepareerde muurtjes, aangebracht worden. Voor toestemming van de bouw van een badmintonhal op de ze plaats is een wijziging van het bestemmingsplan vereist, zodat de gemeentelijke beslis sing niet alleen van sportieve overwegingen zal afhangen. Jan Hoogendijk ziet bij zijn centrum ook nog ruimte voor vier squashbanen. Hij: „Ik weet echter niet of dit inslaat. De kans bestaat ook, dat het geen blijvende sport is, maar meer een mode-verschijnsel"! Jan Hoogendijk legt in zijn ten- niscentrum de nadruk op de recreatiesport. Hij: „Het is niet de bedoeling competitie te spelen, zodat de 700 jaarrondleden ook in het weekeinde een balletje kun nen slaan. Daarbij geldt een afschrijfsysteem van 45 minu ten. Iedereen krijgt daartoe een speelkaart met foto. Ook het telefoonnummer staat ver meld, wat bet contact vereen voudigt. Ais je dan denkt: die jongen slaat een leuk balletje, bel je hem gewoon even op". Cursussen Jan Hoogendijk vervolgt over de opzet: „Tennis was eén eli- lesport, maar dat is gelukkig Schiedam Zaterdag vertrekt «en ploeg van 26 Sc hied am se judoka's voor* een weekend naar het Duitse Altenahr voor «en interstedelijke judo-ont moeting. Het Budo-instituut Schiedam, die deze eervolle uitnodiging heeft gekregen, zal op de mat komen met een j«ugd-junioren-en senioren team. Dat de tegenstand opti maal zal zijn weten de judo ka's nog, toen de Duitse judo ka's in februari 1976 op be zoek in Schiedam waren. Bui ten het judogebeuren verzor- een de gastheren een tweetal excuries aan het veranderen. Wij pro beren de mensen over de drempel te krijgen, bijvoor beeld met de cursussen, waar voor wij ballen en rackets ter beschikking stellen, zodat de mensen de sport eerst eens kunnen proberen zonder tot dure aankopen te hoeven overgaan". De binnenbanen worden in de winter per uur verhuurd, waarbij er in dat geval niet alleen van „recreatietennis" sprake is. Jan Hoogendijk; „We krijgen hier de jeugdtrai- ning van Holy, en we zijn ook bezig met Maas Vlaardingen Daarnaast bestaat de kans dat de districtstraming hier komt". Jan Hoogendijk ten slotte: „We verhuren de bin nenbanen voor dertig weken en houden daardoor een week over. We willen in die week een open toernooi organiseren voor B, C en D. Waarschijn lijk wordt dit evenement tus sen Kerstmis en Nieuwjaar gehouden". 'r*. .Sa', f. 4/!t, Het tenniscomplex volgende maand speelklaar Harga zondag optimaal gemotiveerd voor OKV thuis. Vlaardingen Het komende weekeinde zal de veldcora- petitie korfbal weer volop draaien. CKC Maassluis en Hoekse SV komen nog niet in aktie, want zij hebben in het eerste deel voldoende wedstrijden gespeeld. Ook de geplande wedstrijd Kwiek - ÖDO zal niet door gaan, daar beide teams een aantal speelsters en spelers leveren voor het afdeling- steam. Het VTaardmgse Spint komt thuis aan de Geert Groote laan in aküe tegen het Ro- zenburgse RKC. Eindelijk moet het voor Spint v/eer mogelijk zijn om na de te leurstellende micro-competi tie weer eens tot volle winst te komen Of de slechte re sultaten moeten ook op het veld hun weerslag vinden. ODI startte met een geweldige zege op Sagitta 3, hetgeen een goede stimulans moet zijn voor de uitwedstrijd te gen KO AG 3 in Krimpen a/d ÏJssel. Toch zal het een moeilijk karwei worden voor de ploeg van ODI om tot winst te komen. Maar misschien geeft de klinken de overwinning op Sagitta de Odianen moed. Het team van Wim de Koning moet het opnemen tegen het team van Merwede uit Slied- recht. Een lastige opponent voor Oranje Nassau. Merwe de zal, om in de top te blij ven meedraaien, met de vol le winst huiswaarts moeten keren. Aan Oranje Nassau de opdracht om dat te ver hinderen, gezien de kwaliteit binnen de formatie van de Vlaardingers geen onoverko- meüjke hindernis. Maar dan zal er wel zeer behoorlijk gewerkt moeten worden. Vlaardingen De pupillen van Frans Ver meulen gaan voor de com petitie naar het Dordtse O DO. Een oude bekende voor Vlaardingen en tevens een lastige tegenstander. Juist op eigen terrein stelt ODO vele tegenstanders voor grote moeilijkheden. Toch mag van Vlaardingen de volle inzet verwacht worden. AI mist het dit sei zoen wat kwaliteit, mede door hef vertrek van enkele prominenten, toch mag men van het huidige Vlaardin gen een grote werklust ver wachten. Want juist door die werklust moet net zondag ODO erg lastig maken. Na twee oefen duels zit het ritme er weer in. Al moet het oppassen voor een verslapping van de concentratie. Want dat is vaak de oorzaak van onno dig balverhes en fouten in de verdediging. Al met al een moeilijk karwei voor Jan van Meteren c.s. Vorige week werd SSC Harga al weer geconfronteerd met de eerste afgelasting. Daar door moet het nu nog een groot aantal wedstrijden spelen. Diverse tegenstan ders heeft het nog geen en kele maal ontmoet. Komen de zondag staat het duel SSC Harga - OKV op het programma. Zoals elke wed strijd een moeilijke voor de Schiedamse formatie van Ton SahJi cs. Maar de we tenschap, dat het moet win nen om een tweede degrada tie in het seizoen '7 7-'78 te ontlopen, moet voldoende zijn om gemotiveerd en ge concentreerd aan het karwei te beginnen. Succes Voor Succes staat de ontmoe ting tegen oude rivaal Ve- lox op het programma. Op eigen terrein ontmoet het de Rotterdammers. Gezien het goede resultaat tegen Ter Gouw en de zeer matige re sultaten van Velox in de zaalcompetitie, mag men van Succes een klinkende overwinning verwachten- Sportsehool Peter Lagerwaard komt met twee teams uit. De knapen die meedoen zijn team A: Broklmg, Sn op, Knikman, Sparreboom, Koe- doot. Hertog, Verhagen, Ba ron, Den Dunnen (res) en Ver meer (res). Team B bestaat uit Knjnen. Nieuwenburg, Van Dijk, Brokling; Van Rijn, Henten, Versteeg, Kok en De Schipper (res). De toegang tot de sportschool aan de Lange Haven bedraagt een rijksdaal der. j Schiedam In sportschool ï'e- s ter Lagerwaard in Schiedam zal komende zaterdag een Ee- nelux-judotoemooi worden gehouden. Deelnemende ver- j em gingen zijn sportschool Westwijk uit Vlaardingen, Ko j do kan uit Belgie, Wilrijk, ook uit Belgie, en Baufort uit Lu xemburg De wedstrijden be ginnen om 12 00 uur Louis Nieuwstraten, één van de organisatoren van net toer nooi voor junioren' „Met de deelnemende clubs hebben we al langer contact We zijn al een aantal keren bij de Bel gen op bezoek geweest Deze keer willen we eens iets terug doen Naast het judo zal ook een Spido-reis op het pro gramma staan". Echtgenote Ria houdt dagelijks zitting voor de aanmel dingen, waarvan er nu ai zo'n 700 zijn.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5