Visitekaartje van de glastuinbouw 'S0m Honaelersdijk „Een prima visitekaartje", zo typeerden de genodigden en de eerste bezoekers het unieke produkt van Westlandse bodem. „Westland 19NU", dat tot en met zondag de beton- en mefcaalmassa van een veiinghal heeft herschapen in een sprookjesachtig landschap. Onder supervisie van hoofdarrangeur Leo de Kok uit Poeldijk is het tentoongestelde natuurgoed verwerkt in een spel van licht en lijnen, van keur en geur. De oplettende bezoeker kan tussen de bloemenpracht een afkorting ontwaren, die centraal staat bij de show. De in het midden van de hal gelegen paden vormen de letters CCWS. Niet alleen omdat het gebeuren zich in deze bloemenveiling afspeelt, maar des te meer omdat na veertien jaar de totale nieuwbouw van het hallencomplex is afgerond. Deze mijlpaal is gisteravond op grootse wijze gevierd in de expositieruimte, waar zo'n vierduizend leden en gasten van de Coöperatieve Centrale Westlandse Bloemenveiling aanwezig waren. De organisatoren van Westland 19NU hebben er goed aan gedaan om niet alleen de bestuurders van de Westlandse gemeenten uit te nodigen, maar ook de raadsleden en de colleges van B en W van Delft, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam en de leden van de Rijnmondraad. Zo mochten zij eens aanschouwen tot welke prestaties het glastuinbouwgebied tussen hun grote steden kan komen. Vooral van Haagse 2ijde was de belangstelling erg groot. Onder anderen wethouder A. J. van Hagen en loco-burgemeester H. F. Happel genoten zichtbaar van de manifestatie. Trouwens het hele gezelschap was erg enthousiast. En met recht, want de show is met zorg en vakmanschap opgebouwd. De bezoekers kunnen een goed overzicht krijgen vanaf een loopbrug. De niveauverschillen en de vijvers met fonteinen en flamingo's zorgen voor een aantrekkeijk gevarieerd beeld, terwijl een mexicaanse en een japanse tuin en tal van arrangementen met bloemen en groente een lust zijn voor het oog. Foto's Stef Breukel VRIJDAG 17 MAART 1978

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5