Hoekse Boys list eruit Martinit ronde verder 1 VDL weer zaalvoetbalkampioen SPORT De Hoek-DSO halverwege gestaakt Renswoude van 2—0 naar 2—3 MSV kan ruimer ademhalen De Boys onderuit Groenoord aan gelijkspel voldoende PFC tilt niet zwaar aan beker Geslaagd toernooi in Olympiahal Voorzichtig PPSC: weer winst DINSDAG 28 MAART 1978 Snelheid a Paniek in de defensie van Renswoude. Hard was het bekerduel niet ondanks deze unfaire tackle. Hoek van Holland Rob Bosgieter, de verdediger van Hoekse Boys, was zaterdagmiddag de meest ongelukkige man van de tweeentwintig acteurs die de bekerontmoeting Hoekse Boys—Renswoude tot een sensationeel gebeuren maakten. Immers, het was Bosgieter die na twaalf minuten spelen m de tweede helft definitief het vonnis velde over Hoekse Boys. Zijn kopbal in eigen doel betekende dat een aanvankelijke 2—0 voorsprong werd omgezet in een 23 nederlaag en dat de Hoekse zaterdagvoetballers niet bij de laatste acht van het bekergebeuren zullen komen. Bosgieter: „Dïe bal kwam uit een comer hoog over en Theo Hooidonk zat mis. Overal om me heen zag- ik spelers en ik wilde de bal dus over het doel koppen. Je voelt je behoorlijk rot als je dan een doelpunt voor de tegenpartij maakt". Het zou overigens onredelijk zijn daarmee de schuld van de nederlaag af te wentelen op de schouders van de onfortuinlijke Hoekse verdediger. De thuisclub heeft de nederlaag volledig aan zichzelf te wijten èn aan het feit dat Renswoude na een zwak eerste halfuur uitstekend terug kwam, daartoe mede in staat gesteld door een vaak te aarzelend ingrijpende doelman Theo Hooidonk. Daarbij komt nog dat Hoekse Boys met name in het eerste half uur verzuimde een zodanige voorsprong op te bouwen dat Renswoude niet meer voor verrrassmgen had kunnen zorgen. Elftalleider Jan Benard van de Boys, die tijdelijk de taak van coach op zich heeft genomen, over de uitschakeling: „Ik denk dat we een te gemakkelijke voorsprong hebben gekregen. In tien minuten tijd stonden we op 2—0 en gezien de tegenstand die Renswoude in het eerste halfuur kon bieden leek net erop dat het een zacht eitje zou worden. Misschien is het snelle uitvallen van Gerard Omhof en van Ron Seliers ons toch fataal geworden. Op dat moment was het verband hij ons uit de ploeg. Maar eigenlijk mag h dikmaal geen excuus zijn. Ik ben verbijsterd dat dit zo geiu Jkkelïjk heeft kunnen gebeuren". En dat, terwijl het er allemaal zo goed uitzag voor Hoekse Boys. De thuisclub startte overdonderend en Renswoude leek een formatie van beginnelingen. Doelman Bert van Mourik van de bezoekers: „We stonden stijf van de zenuwen en niemand van ons kon een bal goed raken". Bij Hoekse Boys lukte dat beter. Na drie minuten al kou Ron Seliers de score openen, daarbij overigens vriendelijk geholpen door doelman Van Mourik, die een gemakkelijke bal los liet. Hoekse Boys ging sterk door en vijf minuten later leek de strijd al beslist. Tom van der Pijl hij glipte in het eerste half uur talloze malen langs zijn bewaker Henk Vink kon inschieten nadat Cees van der Pol aanvankelijk de lat had getroffen. Het houtwerk zou in het daarop volgende kwartier nog drie keer een Hoekse treffer in de weg staan en minstens een handvol andere kansen werd door Hoekse Boys-aanvallers om zeep geholpen. Jan Benard: „In deze fase hadden we de zaak helemaal af kunnen maken". Hetgeen echter niet gebeurde. Want wat niemand verwachtte, Renswoude kwam terug. Na een half uur spelen kwam de eerste tegentreffer uit wat eigenlijk ook de eerste gevaarlijke aanval van de bezoekers was. Terwijl Gerard Omhof geblesseerd in het strafschopgebied lag en scheidsrechter Cor Verhoef die omstan digheid aanwees als het opheffen van buitenspel, kon Kees Overheem simpel langs Theo Hooidonk inschieten. En daarmee begon voor Hoekse Boys de malaise. He Hoekenaren zagen Gerard Omhof met een stevige wenkbrauwblessure naar de dokter verdwijnen, terwijl aanvaller Ron Seliers op vrijwel hetzelfde moment het speelveld moest verlaten met een enkel blessure. In de verwarring die bij dit alles ontstond kon Anton Veldhuizen kort voor de rust de score in evenwicht brengen en bij die treffer ging Hooidonk ook niet vrijuit, terwijl scheidsrechter Verhoef weigerde in te gaan op de buitenspel aan wij zing van de Hoekse grensrechter. Dat Renswoude wel degelijk in staat was om acceptabel voetbal te spelen werd in de tweede helft aangetoond. De beste kansen bleven voor Hoekse Boys dat via Louis Knipscheer, Cees van der Pol, Tom van der Pijl en Jan Plaizïer nog vele mogelijkhe den kreeg. De winnende treffer kwam echter op naam van Renswoude, ook al kwam dat doelpunt dan van het hoofd van Rob Bosgieter. En dat betekende dat Hoekse Boys niet behoort tot „één van de acht" die de kwart-finale met elkaar gaan uitvechten. Schiedam Zaterdag viert de zaalvoetbalvereniging Groe noord het vijfjarig bestaan met een grote feestavond in boerderij Land vreugd. De be doeling- van het Groenoord- bestuur was om dan tevens het eerste team te huldigen, in verband met het behaalde kampioenschap. Vorige week verloor Groenoord echter van SCR en aangezien de Schiedammers dm weken achter elkaar vnj waren, heeft het bestuur de KNVB verzocht om een inhaalwed strijd in te lassen om alsnog het eventuele kampioenschap gelijktijdig te vieren Morgenavond speelt Groenoord tegen VDL uit Maassluis Om kwart voor negen wordt in de sporthal Schiebroek deze in haalwedstrijd gespeeld. Groenoord heeft aan een gelijk spel voldoende, maar dat VDL heftig tegenstand zal bieden staat vast. VDL aan voerder Gommert van Ast hierover „Wij zullen onze sportieve plicht doen om het kampioenschap van Groe noord wederom uit te stellen" Geervliet „Joh, wat zeur je toch, de competitiewedstrijd tegen DCL is veel belangrijker", een karakteristieke uitlating van een van de PFOspelers na het met 1-4 verloren bekerduel tegen Martinit. De Schiedammers wilden wel voetballen, deden dat zeker in de tweede helft behoorlijk, en hadden het behoudens een Geervliets kwartiertje vlak na rust, niet zo moeilijk. Op een goed bespeelbaar veld nam Martinit al snel het ini tiatief in handen. Echte kan sen werden uit dit veldover- wicht. nog niet gecreeerd, wel moest PFC-doelman Ad van de Bom (Henk van Smaaien is nog geschorst) een aantal hoekschoppen weggeven. Na enkele goede schoten, waar bij de lat eenmaal werd be roerd, was het halverwege de eerste helft toch raak. Rechtsback Cees Oranje ver zuimde de bal over de zijlijn te spelen, passte naar Mart Goedendorp die echter in zo'n moeilijke positie stond dat hij het leer kwijtraakte aan Cees Hoogwerf. Hoogwerf deed en kele stappen naar voren en kon vnj aanleggen. Zijn schot belandde net onder de krui sing en liet Van de Bom kan sloos: 01. Even later voor kwam de PFC-er dat Martinit tot 02 kon uitlopen door een hard schot van Gouka te ke ren. De Geervlieters waren tot de counter gedoemd en kwamen toch tot een aardige kans, die bijna succes had door tussen komst van Joop Lubker, de laatste man van Martinit Na een voorzet van Bas Polder vaart wilde Lubker de bal hoekschop koppen, maar kreeg hem zo vreemd tegen het hoofd dat de bal net naast het eigen doel ging. Tinus Osterholt, oefenmeester bij PFC, deed in de rust een goede zet door Bert Goeden dorp, aan de knie geblesseerd, te vervangen door Jaap Bons. Bons bracht meer snelheid in de ploeg, terwijl ook de harde wind, nu in de rug van PFC, ertoe bijdroeg dat de bal snel ler naar voren kon worden gespeeld. Een en ander had tot gevolg dat PFC, naar het zich het aanzien, pas nu met offensieve bedoelingen, Marti nit onder druk kon houden. De Schiedammers heten zich echter met van de wijs bren gen. Toen de dieptepass min der geschikt bleek door de tegenwind werd de breedte- Pleun Poldervaart probeert John Brust de voet dwars te zetten. pass als wapen ui óe stnjd geworpen. Omdat de spelers elkaar be hoorlijk aanvoelden en goed van elkaar overnamen kon de bal vaak tot het PFC-doel worden opgebracht Zo ook in de tiende minuut, toen, na een afgeslagen aanval, de voor Ben Kónemann ingevallen Anton Klootwijk de bal voor de voeten kreeg. Zijn schot leek gekeerd te worden door Van de Bom. Deze kon echter op het door de regen inmid dels glad geworden veld on voldoende afzetten. Hoewel Van de Bom de bal nog raakte, verdween deze toch in de uiterste hoek: 0—2, waar mee de wedstrijd in feite was beslist. PFC kwam nog terug tot 1—2 door Bons, die een pass van Geilvoet ineens doorspeelde, maar bij was niet meer in staat de partij een ander aanzien te geven. Sterker nog, toen Martinit eenmaal controle kreeg op de scherp voorgezette ballen, het enige middel van de Geervlie ters, kwam PFC niet meer aan de bak. Het liet zich ge willig naar de slachtbank voe ren. Een bijzonder fraaie aan val via Van der Horst, die teruggaf op Gouka, betekende 1—3 doordat de laatste hard wist uit te halen. Klootwijk bracht de eindstand tenslotte op 1—4, nadat Bons met een buitenspeltreffer nog gepro beerd had de stand voor PFC een redelijker aanzien te ge ven. Maassluis Voor de tweede achtereenvolgende maal is VDL zaalvoetbalkampioen van Maassluis geworden In een goed bezet te Olympiasporthal hebben de vijf Maassluise zaalvoetbalteams, Excelsior M, MWZ7, MSV71, VDL en FC Vecom, elk vier wedstrijden gespeeld van twintig minuten. Dit kampioenschap was georganiseerd door MSV71 en het wedstnjdsecretanaat was m handen van Ria Niemeijeren Chris Paschold. Hoewel alles perfect was geregeld en het programma stipt op tijd kon worden afgewerkt, wil de zaalvoetbalcommissie van MSV'71 het toernooi volgend jaar toch anders opzetten. De gedachte gaat uit naar het indelen van poules. De commissie wil dit dan verdelen over verschillende avonden, met op de laatste avond de finales. Titelverdediger VDL was ook nu weer de sterkste, al heeft de ploeg van Gommert van Ast felle stnjd moeten leveren om de „EHy/- Rob Brokke" wisseltrofee voor de tweede maal in het bezit te krjjgen. In de wedstrijd tegen' MW'27 kreeg VDL bij een 1—j stand, een strafschop tegen. VDL-doelman Mano Tomaello wist deze echter op grandioze wij2e te stoppen, en kort voor tijd kwam VDL aan een 21 overwinning Ook in de wedstrijd tegen Excelsior M had VDL het moeilijk. Hier scoorde Gommert van Ast m de laatste minuut de winnende trefer. De topper van de avond was ongetwijfeld de wedstnjd tussen MSV'71 en VDL. MSV kwam met 2—0 achter te staan, maar toen Rob van Put 2—1 liet aantekenen werd het toch nog een spannende slotfase. MW27 had niet veel moeite met MSV'71. Door twee doelpunten van Aad Alleblas kwam de Maaslandse formatie aan de overwinning. Hord De wedstrijd VDL tegen FC Vecom is een harde strijd geworden, waarin verschillende spelers voor enkele minuten naar de strafbank moesten. Toen bij een 1—1 stand zelfs twee spelers t van VDL tegelijk op de bank zaten, kon FC Vecom toeh van de meerderheid profiteren en bleef de stand 1—1, In de laatste wedstrijd FC Vecom tegen Excelsior M was de inzet de derde plaats. Door en doelpunt van Jaap van Eimeren wist Vecom deze derde plaats te veroveren. De tien gespeelde wedstrijden werden bekwaam geleid door de twee Maasslmse scheidsrechters Aad Sijnke en Hans van Knaap. Beiden mochten van de organisatie een cadeaubon in ontvangst nemen. Na afloop reikte Chns Pascholdde prijzen uit De wissel bokaal mocht VDL aanvoerder Mario TomaeHo ontvangen van de eigenaar van de Olympïahal-restauratie Rob Brokke. De eindstand en uitslagen waren: 1. VDL 7 punten, 2. MW'27 6 punten, 3. FC Vecom 4 punten, 4. Excelsior M 2 punten, 5. MSV71 l punt. MSV71—Excelsior M 0—1, VDI^MW27 2-1, FC Vecom-MSV*7i 0-0. Excelsior M—VDL 1-2, MW'27—FC Vecom 2-0, MS- V71-VDL 1-3, Excelsior M-MW27 0-2, FC Vecom-VDL 1—!tMW27~MSV'7i 2-0, FC Vecom—Excelsior M 1-0. Hoek van Holland De eerste helft van de Inhaalwedstrijd Hoek van HoUand-DSO was een matige vertoning, hetgeen vooral toegeschreven kan worden aan het slechte veld. De 22 spelers kregen echter niet de kans het in de tweede 45 minuten beter te doen- De scheidsrechter besloot in de rust de wedstrijd te staken. Scheidsrechter Rijsdam: „Toen we begonnen was het veld al slecht Het leek wel een zandbak. De laatste bul heeft het veld de fatale klap gegeven". Waarna hij verder ging; „Het was als een spiegeltje, waardoor het gevaar voor blessures te groot werd". Bij DSO viel de beslissing bij spelers en trainer niet best DSO-train er Hans Haze broek: „We hebben Hoek van Hol land de eerste helft met wind tegen op 0-0 gehouden. Door de wedstrijd te staken worden wij dus benadeeld". Trainer Nol Olsthoom kon de beslis sing van de scheidsrechter wel billijken. Olsthoom: „Nor maal voetballen was niet mo gelijk. De mensen konden zich niet eens normaal staan de houden. Het viel me trou wens mee, dat we nog konden beginnen. Donderdagavond met de training was het één groot binnenmeer". Hoek van Holland komt hier door wel enigszins in de pro blemen, aangezien per 3 april het eigen veld niet meer be schikbaar is (renovatie van het veld) en nog vier keer thuis gespeeld moet worden. Over het spel zelf bestond geen tevredenheid bij Nol Olst hoom: ,Jk weet niet wat ons mankeerde, maar er kwamen vandaag geen behoorlijke combinaties uit DSO kon wat betreft de stand vrijuit spelen, terwijl het bij ons de laatste tijd niet meer zo loopt Mis schien komt het wel doordat we nu onder druk spelen", waarna hij het laatste verdui delijkte: „We 2djn begonnen zonder echte aspiraties. We dachten meer in de termen van handhaven. Doordat we steeds een paar wedstrijden minder gespeeld hadden, werd er weinig rekening ge houden met kampioenskan sen. Ook de koplopers zagen ons niet als concurrent De mogelijkheden zijn er nu wel degelijk". De laatste drie wedstrijden gooi den wat roeit in het eten. Nol Olsthoom: „Als we de laatste drie wedstrijden (drie gelijke spelen) de kansen wat beter benut hadden, win je en speel je de rest van de wedstrijden ook veel makkelijker. De jon gens twijfelen een beetje aan zichzelf*". Zonder spits Hans de Boer, die op wintersportvakantie is, Hoek van Holland De consul van Hoek van Holland heeft met de zaterdag gestaakte wedstrijd geleerd. Tot twee maal toe keurde bij die dag het veld en ondanks het slechte veld (het moet per 1 april gerenoveerd worden) en de slechte weersvooruitzich ten zag hij geen aanleiding de wedstrijd van Hock van Hol land tegen DSO af te keuren. Tijdens de eerste 45 minuten van die inhaalwedstrijd kwam de regen in grote hoe veelheden uit de lucht vallen en scheidsrechter Rijsdam besloot te staken. Trainer en spelers van DSO „baalden" flink van deze beslissing en lieten dit de consul en de scheidsrechter wel merken ook. De consul was de Twee de Paasdag voorzichtiger. Het veld was niet veel slech ter dan zaterdag, maar de weersvooruitzichten waren wederom slecht Hij keurde daarom de wedstrijd tegen GDS om half twaalf af. De scheidsrechter kon echter niet meer bereikt worden en de man kwam voor niets uit Voorschoten naar Hoek van Holland. Als het aan deze scheidsrechter gelegen had was er gisteren wel gevoet bald. was het zoeken naar de moge lijkheden bij Hoek van Hol land. De in feite tweemans voorhoede Hans Gardenier en Sjaak van Vliet brachten DSO-doelman Hans de Vries niet in grote moeilijkheden. Alleen toen Hans de Vries een slappe voorzet uit zijn handen liet vallen, kreeg Hoek van Holland een echte kans. Sjaak van Vliet mikte naast Een schitterend afstandsschot van Ruud Muilwijk trof wel doel, maar de scheidsrechter had buitenspel geconstateerd. Schiedam Weer heeft PPSC een oefenwedstrijd tegen een zaterdageersteklasser gewonnen. Deze keer werd Barendrecht het slachtoffer. Met 3-1 zegevierde de formatie van Hans Kosten- se. Het was Wout van Vuuren die de score opende. XJit een strafschop wist Henk van Kempen echter voor de gelijkmaker te zorgen. Nog voor rust maakte Dick Vos er 1-2 van. Na rust een wat matte wedstnjd, waarin beide partijen nauwelijks tot redelijk voetbal kwamen. Toch was het vijf minuten voor tijd PPSC, dat via Jan 't Hoen alsnog kon scoren. Bij Barendrecht kwam Harry Spermon voor het eerst in actie voor die dub. De oud-doelman van Hermes DVS viel een half uur voor het einde ui. Spermon werd eenmaal gepasseerd. Maassluis Al stond er dan ook in de Steendijkpolder een stormachtige wind, toch heeft de wedstrijd MSV-Wico voor de thuisclub geen windeieren gelegd. Immers, de ploeg uit Maassluis won de wedstrijd met 2-0 en kan daardoor weer wat ruimer ademhalen. Het eerste kwartier gingen de partijen aardig gelijk op, maar allengs kon MSV de touwtjes in handen nemen. Het ver- scheen veelvuldig voor het Rotterdamse doel en na een half uur was het raak. Na een aanval over rechts plaatste Ja cob Huizing de bal voor het doel en daar stond Alex Sch- lier klaar om het leer beheerst in te tikken: 1-3. Ook na de thee bleek MSV aanvallend meer in de mars te hebben, maar er moest toch een strafschop komen om ver der uit te lopen. Piet van de Rest werd door de Rotterdam se doelman nagetrapt en de bal ging dan ook onverbidde lijk op de stip. Jan van Brugge nam de strafschop goed en dat betekende 2-0. MSV speelde na dit doelpunt, in de 20e minuut, een gewonnen wedstrijd en haalde de twee broodnodige punten binnen. Rotterdam RDM, nog steeds een gegadigde voor de titel in de tweede klasse B, heeft het tegen een ontspannend spe lend Schiedamse Boys niet gemakkelijk gehad. De Hey- plaatbewoners wonnen het duel wel met Z-Q, maar gezien het vertoonde sspei was een gelijkspel beter op zijn plaats geweest. Immers, op een totaal onbe speelbaar terrein, waren de Schiedammers toch wel het meest in de aanval. Jammer was het echter dat tal van kansen door ondermeer Ben Stip, Harry Stiefel en Sjors Xreischer om zeep werden ge holpen. Het was voor de rust dat de thuisclub een voor- sprong kon nemen. Uit een vnje trap stopte doelman Adrie van Tncht de bal. Hij bet de bal uit zijn handen glippen, maar kon zich er weer van meester maken. Toen ontging het de uitstekende leidende scheidsrechter dat Wim Hartman de bal uit de handen van Van Tricht trapte waardoor het 1-0 werd. Ón danks de protesten van de Boys bleef de arbiter bij 2ijn beslissing. Ook na de rust speelde Schie damse Boys pressievoetbal en ook nu weer werden tal van kansen gemist. Een uitval van RDM gaf Hartog een kans om niet te missen en dat betekende definitief de ne derlaag voor een moedig strijdend Schiedamse Boys.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4