Oranje Nassau begint nu pas Grote ravage in clubhuis van Fortuna Sebooltoernom verloopt vlekkeloos Volleybalteams allemaal thuis m min 'Dit kan financieel bankroet worden' Peter SpekHoogsprmgaccommodatie ook al verbrand39 TOPPER: PASSAGE-VOLLEY lï Prof- toernooi snel- dammen DE HOEK-VOORZITTER BLOKLAND OVER VROEGE RENOVATIE DONDERDAG 30 MAART 1978 LAATSTE KANS VOOR SSC HARGA VmiMËwtaNft mSSm mm ttlSSI.ll CAFE-RESTAURANT AMSTELBRON BRUILOFTEN, PARTIJEN EN FAMILIEDINERTJES tot 60 pers. RECEPTIES tot 130 pers. VERGADERINGEN tot 85 pers. Vlaardingen Voor bet eerste weekeinde in april staat er eindelijk weer eens een volle dig programma op papier voor de korfbal ie-s in het Waterweggebied. Ajieen Suc ces en ODO komen niet bin nen de lijnen. Op eigen veld moet ODI het opnemen tegen het Rozen - burgse Eurotop. Een pittige opgave, want Eurotop zweeft qua kwaliteit steeds tussen de eerste en tweede klas afdeling in. Ook ODI zit tegen de top van de tweede klasse aan, en daarom kan er een leuk duel ontstaan tussen twee gelijk waardige teams. Spint gaat op bezoek bij het Hoogvlietse Waterschip Een oude rivaal, die het bijna elke competitie ontmoet. Een duel, waarin de tactiek de doorslag moet geven Gezien de resul taten moet Spirit m staat zijn om minimaal een gelijkspel uit Hoogvliet weg te slepen. In Hoek van Holland moet de plaatselijke favoriet het opne men tegen SC Olympia, De Spijkenisser formatie doet het in het eerste jaar in het dis trict erg goed. Ook in de zaal- competitie behaalde het op zienbarende resultaten. De vraag is vooral hoe Hoekse SV het teleurstellende micro- seizoen opgevangen heeft. Wil het in de top mee blijven draaien, dan is een overwin ning noodzakelijk. Maar erg gemakkelijk zal dat niet gaan. Ourfp Rivaal De Maassluise formatie trekt naar Ridderkerk om oude ri vaal Sagitta te treffen. Beide teams staan in de top van het klassement en willen daarin blijven. Al met al ingrediën ten genoeg voor een zeer spannend duel. Misschien is Sagitta licht favoriet, maar CKC Maassluis moet in staat worden geacht in Ridderkerk minimaal één punt te kunnen veroveren. Een terdege voorbereid Oranje Nassau begint aar. de tweede helft van de veldcompelitie. Een serie van vier oefenwed strijden moesten de Nas- sau'ers het slechte zaalgebeu- ren doen vergeten. SEV ,ts in Leidschendam gastheer en te genstander van de Vlaar dingse formatie. Een moeilijk maar niet onoplosbaar karwei voor de volgelingen van Wim de Koning. Een gelijkspel moet zeker mogelijk zijn. Na m het Paasweekeinde Ceïeri- tas te hebben ontmoet, ont vangt SSC Harga nu DEVD. Ook deze ploeg bevindt zich in de onderste regionen en is nog passeerbaar voor SSC Harga Daarom is dit een zeer belangrijke wedstrijd. Hier voor is maar één ding noodza kelijk. ril winst. SSC Harga zal, wil het zich handhaven m de eerste klasse, zeker deze wedstrijd moeten winnen. Bij verlies is het zo goed als zeker verloren Hoewel Vlaardingen zich nog in de middenmoot bevindt, za! het in de thuiswedstrijd tegen het Haagse HSV zeker tot winst moeten komen HSV heeft het ook m de zaal reeds tweemaal ontmoet en daarom mag men verwachten, dat Vlaardingen de volle winst pakt voor eigen publiek Dit moet zeker mogelijk zijn, maar dan zal er door het hele team keihard gewerkt moeten worden Voorzitter Peter Spek ...alles kort en klein geslagen.. Vlaardingen Wanneer de sportraad ermee accoord gaat, maken de leden van de atletiekvereniging Fortuna geen gebruik meer van het clubhuis. Oorzaak: de grote ravage als gevolg van een inbraak, waardoor naast de kort en klein geslagen inven taris, het gebouw gevaar loopt voor ongelukken. Nieuwe praeses Peter Spek, sinds twee maanden opvolger van Jacques van der Meer, wijst er zelfs op, dat de bans op ontploffingen niet is uitge sloten, wanneer de jeugd ook nog eens tot brandstichting over gaat. Een duidelijk voor beeld daarvan heeft Fortuna al, toen enkele maanden te rug een hoogsprmgaceommo- datie (kosten zesduizend gril den) in vlammen opging. „De komende maanden is het atletiekcomplex beschikbaar voor (school) sportdagen, maar er is geen denken aan", aldus Peter Spek, „dat ook het clubhuis kan werden ge bruikt. Wij zijn niet van plan het op te bouwen, omdat bin nen enkele maanden Fortuna samen met de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging een nieuw fraai clubhuis krijgt op datzelfde complex". Hoewel het dagelijks bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie zich nog over het verzoek van Fortuna moet buigen, zal zij tevens met de vraag worden geconfronteerd, of het ge bouw, waarvan de ramen al door Bas van den Berg lemaal zijn stukgegooid, dichtgemaakt kan worden. Wie de daders zijn, is niet bekend. „Daarom", zegt Peter Spek, „hebben wij ook geen aan stalten gemaakt om proces verbaal te laten opmaken. Hoe groot de schade is, is evenmin (nog) niet bekend. Behalve de ruiten, die zijn stuk geslagen, is bet meubi lair, dat aangebracht zou moeten worden in het nieuwe clubhuis, niet meer te gebrui ken. Dat Is in elk geval al een extra onkostenpost. In het clubgebouw stond ook nog een oude TV, die ook al on klaar ïs gemaakt". Enkele maanden terug werd Fortuna ook al eens met een bezoek vereerd. Nota bene twee jongens, van acht en negen jaar, zagen toen kans de polsstobhoogspringaccom- modatie van Fortuna in vlammen te laten opgaan. Kosten ruim 6000 gulden. De politie achterhaalde toen de daders, waarvan hun ouders via de verzekering aanspra kelijk werden gesteld voor hun wandaad. Peter Spek: „Er zaten nogal wat manuren in de hoog- springaccommodatïe. Door het ontbreken daarvan staat de voorbereiding van Fortu na op de tocht. Dat is ook het geval met de ver-, discus- en koge(accommodatie, die door de nieuwbouw verplaatst moeten worden. Het dagelijks bestuur van de VRSR heeft voor de levering van materia len daarvan ai een verzoek binnen. Om toch voorbereid aan de start te kunnen ko men, half mei op de eerste wedstrijddag van de competi tie in de eerste klasse, ver zoekt Fortuna sljn leden zo veel mogelijk aan regionale wedstrijden mee te doen. „Op die manier", aldus Peter Spek, „kunnen wij het „gat" nog enigszins dichten". Wan neer Fortuna en de VSV ge bruik gaan maken van de nieuwe accommodatie, is nog met geen mogelijkheid te zeg gen. „Door de vorstperiode", aldus Peter Spek, „is er een achterstand in de bouw geko men. Bovendien moet de aan nemer de aanleg van het clubhuis eu kleedkamers de len met de bouw van een kleedaccommodatie voor de voetbalvereniging Fortuna. De planning is nog steeds dat het gebouw in juni kan wor den opgeleverd". Daarna moeten Fortuna en de VSV aan zelfwerkzaamheid gaan doen. Om de inventaris te kunnen bekostigen, moes ten toch al acties de benodig de gelden bijeen gaan bren gen, maar door het feit dat er uit de oude kantine niets meer valt te halen, zullen de acties ongetwijfeld groter moeten worden aangepakt. „We hebben", zegt Peter Spek. „een voordeel, dat de elubhuisaccommodatie in de buurt van een wooncentrum komt te staan. Dicht bij een bejaardenflat onder andere. Wanneer er wordt ingebroken of brandje gesticht, zal men het snel kunnen opmerken..." Schiedam Maar liefst 115 school voetbal-elf tal len nemen de komende dagen nog deel aan het groots opgezette toernooi. Zowel het basis-on derwijs (46 inschrijvingen) als het voortgezet onderwijs (69 elftallen) strijden om een plaats in de finale. En dat ondanks het feit, dat het weer vooral dinsdag nog zeker niet heeft meege werkt. Eén van de organisatoren, de heer Van der Gaag* „We hebben de wedstrijden voor dinsdagmiddag afgelast. We gaan daarom proberen de geplande wedstrijden op de woensdagmiddagen m te ha len Alleen het handbaltoemooi levert wat dat betreft wat moeilijkheden op". Het toernooi verloopt op dit moment vlekkeloos Ook wat de scheidsrechters betreft. Henk van der Veer erover: „Allemaal zijn ze lid van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging Wel zijn we erg blij dat de bedrijven waar ze werken vee! medewerking hebben verleend. Allemaal hebben ze een gedeelte vrij gekregen. De rest van de dagen snipperen ze". Eén en ander zorgt ervoor dat de toernooileidmg weinig problemen kent Al leveren de velden dat nog wel op. Van der Gaag* „Het veld van Ursus is afgekeurd Daarom spelen we nu ook op de velden van Demos en FCN. Het voordeel dat we deze kant van Harga hebben gekozen tn plaats van de kant van SW en Schiedam is dat we nu genoeg velden beschikbaar hebben waar we naar uil kunnen kijken". Strijden de diverse scholen fanatiek voor een plaats m de finale, het gaat er tot nu toe nog sportief aan toe. Waardoor de dames en heren van het Rode Kruis nog niet in actie hoeven te komen Eén van de dames* „We zijn op alle velden waar gespeeld wordt aanwezig. Tot nu toe gaat het allemaal uitstekend. Er zijn nog geen ziekenhuis-klanten" Het schooltoemooi zal nog tot eind deze week duren. Gespeeld wordt op de velden van Hermes DVS, SVDPW, Demos, FCN en eventueel Ursus. Het handbaltoemooi wordt verspeeld op het veld van UVG ^VicV^v./ Vlaardingen Op de teams van Volley '68 na, spelen alle volleybalteams deze week thuiswedstrijden. De belangrijkste daarvan is de ontmoeting bij de heren tussen Passage YCJ en Volley '68 II in Schiedam. Van de overige ontmoetingen lijn alleen Pendrecht-Volley bij de heren en MVC-Intermezzo bij de dames nog van belang. Passage dames-Van Santen-Leyland eo Sbell-Data CD tellen niet meer mee, en de dames van Volley speelden dinsdag al tegen Delta en wonnen binnen een half uur met 30. Beeld uit de wedstrijd tussen Passage VCJ en de reserves van Volley De wedstrijd Passage VCJ-Vol- ley '68 II, die zaterdagavond om negen uur in de sporthal Margriet wordt gespeeld, is een regelrechte topper Volley staat m de eerste klasse aan kop en aast op het kampioen schap Passage VCJ heeft en kele punten achterstand, maar is nog met voor de titel uitgeschakeld en kan. als hel tweede wordt, meedingen naar een plaats in de promo tieklasse Het moet dan wel moeilijke promotiewedstrij den spelen Om te kunnen promoveren mag Passage geen punt meer verspelen De eerste wedstrijd tussen beide ploegen in Vlaardingen werd een overwinning voor de Schiedammers Vo!ïe> heeft dus nog wat goed te maken, maar kan waarschijnlijk met beschikken over de gebles seerde Sinus Barendrecht. 20- dat het een open strijd kan worden, waarin Passage licht favoriet is Het eerste herenteam van Vol ley moet zaterdag tegen het laaggeplaatste Pendrecht spe len. Op het eerste gezicht een eenvoudig karwei voor de Vlaardingers. Zij kunnen ech ter niet beschikken over de zieke Leen van Bree, en moe ten bovendien Ed van Ooster- lee en Albert Schaap missen. Omdat ook de wedstrijd van het tweede team op dezelfde dag belangrijk is, zal coach Paul de Gaan moeten impro viseren met de opstelling. De dames van WVC spelen za terdag thuis tegen Intermezzo en moeten, om aan degrada tiewedstrijden te ontkomen, zeker winnen Intermezzo heeft wjf punten meer dan MVC en is betrekkelijk veilig. 0 Leo Ha Ikes is met zijn Noot' se ploeg Vard even in ons laad geweest. De ez-SW- trainer speelde tegen Qtiick Boys een oefenwedstrijd. De semi-profs van Leo Halter" zoals hij later bij SW werd genoemd, wonnen met 3—2 Struyk en Van der Luiden, twee biljarters uit het district Schiedam, doen mee aan de Rotterdamse stnjd om de titel extra hbre. De wedstrijden m café De Pijp duren tot en met 12 april. De moyenne-grenzen bggen tussen de 13 en 24.99. 0 Romende zaterdag hondt de drumfanfare Thalita uit Vlaardingen voor de vierde keer een prestatieloop. De af standen zijn 3 km start 14.00 uur) en 6 km (aanvang 14.45 uur). De start is bij bet SCOV- tingscentrum in de Broekpol der. Per afstand moet men drie gulden inschrijfgeld be talen. 0 Cernt van Cijzen en Van Veenendaal zijn de twee over gebleven kandidaten voor de trainersfunctie bij DRZ. Van Veenendaal is nu nog trainer van het derde, vierde en vijf de elftal van SW. Hij lijkt de meest belangrijke kandidaat als opvolger van de vertrek kende Rob Hoppener. 0 Voorzitter Groe/ifiorst van Demos vindt het een betreu renswaardige zaak, dat FCN '66 gebruik maakt van de mo gelijkheid om via zijn spon sor de nieuwe jeugdleden van die club helemaal in het te nue van FCN te steken. Naar zijn mening komen de even tuele nieuwe aanwinsten al leen naar FCN, met voor ogen wat er te ontvangen is. Tot slot juicht hij de activi teit van bet jeugdbestuur van die club van harte toe, maar dan moet hei wel op de aan gewezen correcte manier ge beuren. 0 De V/SV De Bommeer heeft zondag 7 mei de openings- tocht door de Vlaardingse wa teren gepland De eerste zeil wedstrijden zijn op 17 en 18 juni, ferwiji er ook dit seizoen weer een tocht is met de inva liden. Schiedam Het prof toer nooi sneldammen om het officieuze kampioenschap van Nederland wordt even als vorig jaar weer in het No vote! in Schiedam ge houden. Op 1 en 2 juli strij den gerenommeerde dam mers, die zijn aangesloten bij de VeBeDa (Veren, tot Belangenbehartiging van Betaalde dammers) ona de titel. Onder de deelnemers zijn waarschijnlijk Harm Wiersma (de winnaar van vorig jaar). Rob Clerk en anderen. Een overwinning voor MVC zit er wel in. Het damesteam van Passage VCJ kan de hoop om ïlcb van degradatie te redden wel la ten varen. De achterstand is al te groot geworden. Boven dien speelt het zaterdag thuis tegen Van Santen-Leyland II, dat nog steeds promotiekan didaat is. Een nederlaag voor Passage ligt in de lijn der verwachtingen. Shell speelt vanavond op de Vijfsluizen tegen Data CD en heeft geen belang meer bij winst of verhes Het kan er op eigen veld een ontspannen partij van maken Hoek van Holland Voor zowel de zondag- als de zaterdagafde ling van voetbalvereniging Hoek van Holland staan nog belangen op het spel. Het be stuur van De Hoek heeft dan ook met verbijstering gerea geerd op het feit, dat met in gang van maandag 3 april de twee velden aan de Mercator- weg in verband met renovatie niet langer bespeeld mogen worden. Tot verbazing van het bestuur is er op geen enkele wijze rekening gehouden met het verdere verloop van de competitie. Voorzitter Blokland: „Er is ons zelfs geen alternatief aangebo den. We moeten maar zien, dat we voorlopig ergens onderdak vinden om het restant van de competitie af te werken Het eerste elftal heeft nog„ aardig wat thuiswedstrijden voor de boeg, om maar met te -.preken van lagere en jeugu-jflallen, en onze dames". Waarna de voor zitter zijn opsomming vervolgt. „Verder hebben we in mei en kele toernooien gepland, die nu op losse schroeven komen te staan. De bekerwedstrijden van het zalerdagelftal moeten even eens elders worden gespeeld We zullen nu proberen of we bij Hoekse Boys voorlopig onder dak kunnen vinden". De grieven van het bestuur be perken zich niet alleen tot hel sportieve aspcet. Blokland: „Zelfs wanneer we bij een an dere vereniging de wedstrijden kunnen spelen, dan geeft het allemaal nog enorme proble men op financieel gebied. Im mers, we moeten dan alle in komsten missen uit de kanline en dat is een zaak van duizen den guldens die we gewoon niet kunnen missen. Het kan voor de vereniging financieel bankroet betekenen" Zaterdag werd, nadat de wed- stujd tegen DSO, gezien de slechte omstandigheid van hc-t veld, door scheidsrechter Rijs- dam in de rust gestaakt werd, door bestuurleden van beide verenigingen De Hoek en Hoek se Boys over een mogelijke ver deling van inkomsten gespro ken. Het is niet de enige teleurstelling die de renovatie met zich mee brengt. Aanvankelijk had de gemeente Rotterdam namelijk bijna een miljoen gulden uitge trokken voor het aanleggen van een derde speelveld cn re novatie en omlegging van de andere twee. Door allerlei om standigheden werd dat bedrag later teruggebracht tot minder dan een vierde deel, In feite veel te weinig om het complete werk uit te voeren, maar na berekeningen kwam de ge meente tot de conclusie, dat de Hoekse dienst voor Sport en Recreatie een groot deel van het werk in eigen beheer kan verrichten. In een bespreking eind vorige week kwam deze dienst onverwacht met de me dedeling, dat het werk op maandag 3 april moet begin nen, voor zover de financiën toereikend zijn. Het blijft dan wel bij renovatie en gedeeltelijke omlegging van de twee bestaande velden. Aan de aanleg van het derde veld komt de dienst nog niet toe Wel zal de afrastering aangepast worden met het oog op dit in de toekomst te realiseren veld. Volgens de dienst voor sport en recrealie is de nu geplande werkwijze de enige mogelijk heid. „Wanneer we de velden per 1 september weer speel- klaar willen hebben dan moe ten we echt nu beginnen. Het kan niet anders, hoe moeilijk het ook voor de vereniging is'% aldus een woordvoerder van de dienst, die daarmee trouwens ook vaststelde dat Hoek van Holland er niet op hoeft te rekenen voor de aanvang van het nieuwe seizoen een oefen programma op eigen veld af te werken. Voorzitter Blokland tenslotte: „Ik weet het allemaal niet meer. Er wordt over onze hoofden van alles beslist en wat bereiken we uiteindelijk? Het derde veld komt er nu ook nog niet en we kunnen maandenlang geen ge bruik maken van onze accom modatie We kunnen de gevol gen nauwelijks overzien, maar dat ze ernstig zulten zijn staat voor ons wel vast". bezit van geheel vernieuwde, sfeer vol ingerichte bovenzaal, die bij uitstek geschikt is voor Voor vrijblijvende informatie: SCHIEDAM-BROERSVEST13 TELEFOON 73.18.45

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5