SPORT Ylaardi: gen op tijd winnaar PPSC de terechte verliezer Zuidlaiid-HBSS: kleurloos geheel Winst voor gewijzigd MVV '27 EXCELSIOR M NA RUST HEEL WAT MANS Sunlight straft Hemenoord-fouten af Clubs halen in Mi-vAi\DAG 3 APRIL 1978 VD/sc/ww 4 Hans Kostense: „Het middenveld fysiek niet sterk" BS7I Met die vreemde omstrengeling moesten beide spelers de bai laten gaan.. Schiedam Terecht in casseerde PPSC de 0-1 nederlaag tegen concur rent Heerjansdam rus tig. De ploeg van Hans Kostense moest zich wel neerleggen bij het ver lies. Want ondanks het feit dat „PP" veelvuldig in de aanval was werd zo matig en zonder over leg gespeeld, dat zelfs een gelijkspel niet ver diend was. Al was Hans Kostense het daar zeker niet mee eens. De oefen- meester gooide het over een andere boeg. Meende dat zijn ploeg vooral pech had. „We worden gezegd dat PPSC het allemaal op ongelukkige wijze moest incasseren. Een voorzet van de vrijgelaten Inge Har- tings veld werd door John Se- gaar volkomen gemist maar in een poging de bal corner te tikken plaatste Rob de Nijs de bal in het lege doel: 0-1. De Nijs: „Verschrikkelijk. Ik pro beerde er een corner van te maken maar kreeg de bal ver keerd op mijn schoen". PPSC kon de tegenslag ook na rust niet verwerken. Viel wel aan maar deed het zonder enig overleg. Waardoor de defensie van Heerjansdam zonder erg veel moeite stand kon houden. Alleen Ton van der Linden leek te scoren maar knalde te gen de lat. De nederlaag tegen een concurrent was weer een feit. PPSC echter voelt zich nog lang met uitgeschakeld. Hans Kostense: „We hebben nog steeds alle kans. Tenslotte zijn er nog zeven wedstrijden te spelen. Alleen is de uitgang spositie minder dan voorheen". Vlaardingen Op de val reep wist Vlaai-dingen het duel tegen het bezoekende Randstad Sport In zijn voordeel te beslissen. In de slotfase dwong de thuis club de toen nog met 0-1 leidende gasten met een he vig offensief tot capitula tie. Met kunst- en vlieg werk leek de defensie van de bezoekers het in de laat ste zeven minuten van de partij te gaan redden. Maar de Vlaardingers Han van Leeuwen en Ron Bongers dachten er anders over en doorboorden het Randstad Sport doel toch: 2-1. Tot aan de pressieperiode van Vlaardingen was de wedstrijd tam en niet hoog staand van kwaliteit. De gasten kregen na een uur voetbal in de eerste periode enkele mogelijkheden. Vlaardingen doelman Dick Bos moest bij een actie van de gevaarlijkste man in de Randstad Sport frontlinie Aad Keyzer een knappe redding verrichten om een 0-0 ruststand te bereiken. In het eerste half uur werd het spelpatroon veelal via een omweg naar het doel gespeeld, en konden beide verdedigingen op tijd on derbreken. Ron Bongers was bij de thuisclub de eni ge die voor de thee voor enig gevaar kon zorgen. De goalie van de bezoekers was echter goed op dreef om erger te voorkomen. Nadat Herman Hoorger- boord het voor Vlaardingen had geprobeerd brak de rust aan met een 0-0 stand. Na de onderbreking bleef de druk van de bezoekers enigszins uit. Maar na acht minuten, kwamen zij toch aan de leiding toen Aad Keyzer uit een afgeslagen aanval de bal voor de voe ten kreeg. Hij haalde ineens uit en keeper Bos was kan sloos: 0-1. Vlaardingen moest zijn strategie gaan wijzigen. Het lukte aanvan kelijk niet. Herman Hooger- boord probeerde het twee maal maar slaagde niet De doelman en de defensie van de bezoekers konden het nog klaren. Bij Vlaardingen werd Kees van der Mark gewisseld voor Han van Leeuwen, en nadat de gas ten eerst nog een goede kans onbenut hadden gela ten, kwam in een laatste poging Gerard Born voor de tegenvallende Theo Jan- sen in de spits opdraven. Een hevig offensief volgde, Eerst was het Han vari Leeuwen en toen Ron Bon- gers die zorgden voor een 2-1 winst. De solo's van Boudewijn Groen ten spijt, scoorde bij niet. Vlaardingen In een matige wedstrijd won Sunlight ver diend van het ongeïnspireerd spelende Heinenoord (2-0). De bezoekende vereniging mocht de banden dichtknijpen, dat het bij twee doelpunten bleef. Sunlight bracht een groot aan tal kansen om zeep, waarbij vooral topscorer Boudewijn Groen in negatieve zin opviel. Toch begon Hemenoord niet slecht en de eerste twintig mi nuten kreeg de ploeg ook wat kansen Het volgend seizoen stoppende trainer Hans Koers' "De eerste twintig minuten hadden we het af moeten ma ken. Dan loopt de hele wed strijd anders. Na het eerste door Martijn Verwaaijen hadden gezien het aantal kan sen zeker een gelijkspel ver diend", zei hij, „want in feite is Heerjansdam nauwelijks ge vaarlijk geweest Dat wij de kansen met benut hebben is vooral te wijten aan de pech die we hadden". Kostense had echter maar voor een klein gedeelte gelijk. Inderdaad, PPSC kreeg een aantal goede kansen. Maar echt overtuigend werd zeker niet gespeeld. Terwijl juist het geroutineerde Heerjansdam in staat was zonder een al te sterk middenveld toch een overwicht op te bouwen waar PPSC geen antwoord op bad. PPSC startte zonder doelman John Venngmeier die in dienst zit. John Segaar was overigens een uitstekende vervanger. Maar ook Hans Vorstenbos was er met. Hij werd vervan gen door Leo Alders die de voorhoede completeerde ter wijl Nico de Vries op het mid denveld speelde. Resultaat had de omzetting to taal niet. Want Alders speelde onopvallend (hij werd ook ge wisseld) terwijl Nico de Vries de capaciteiten mist om het speï op bet middenveld te ver delen. Kostense: „Het midden veld kwam fysiek tekort ten opzichte van Heerjansdam. Daar lag ook ons probleem". Toch startte de Schiedamse formatie onder toeziend oog van zeker 300 toeschouwers niet slecht- Een kopbal van Ad Goédendorp (na rust erg zwak) werd van de lijn gehaald ter wijl cok Ton van der Linden een aantal malen dicht bij een doelpunt was. Na een half uur spelen leek PPSC op een voorsprong te komen. Een hoge voorzet van de sterk spelende Wout van Vtiuren kwam op het hoofd van Rob de Nijs die tegen de paal kopte. De bal stuitte ech ter terug eu op het moment dat Aad Goedendorp rustig in kon tikken was het Van der Linden die wat onnozel de bal met zijn hand het doel in tikte. Maar ook PPSC kwam nog voor rust goed weg. Want vijf minuten voor de pauze legde Piet van Veen Jan Visser op ongeoorloofde wijze in het strafschopgebied neer. Scheidsrechter Heyboer zag er echter geen strafschop in. Kos tense: „Een moeilijk geval. Legt hij hem op de stip heb je mets te zeggen. Gelukkig dacht de scheidsrechter er anders over". Op slag van rust werd het slimmere spel van Heerjans dam toch beloond. Al moet Zuidland Het Schiedamse HBSS heeft verzuimd de wed strijd tegen een ongeïnspireerd Zuidland in winst om te zetten. Na anderhalf uur saai voetbal eindigde de partij zoals die be gonnen was: O—i0. Zuidland liet het er danig bij liggen maar leek toch nog de beste kans op de zege te hebben na een glas- zuiver doelpunt van Eef van Splunder. Scheidsrechter Ver hoef uit Brielle keurde de tref fer echter wegens buitenspel af. Overigens vlagde de lijn rechter van HBSS rijkelijk vroeg. De gasten, aan wie er eigenlijk alles aan gelegen was te win nen, startten met een behoor lijk opgezette counter tegen Zuidland. De thuisclub wilde wel maar miste de benodigde zuiverheid in de passes. Dit bleek geen tijdelijk verschijn sel met het gevolg dat geduren de een groot deel van de eerw- te helft HBSS verreweg het gevaarlijkst was. Reeds in de tiende minuut kon spits Martin Meijer de bal uit vrije positie inkoppen na een goede voorzet van rechtsbuiten Wim van Est Helaas voor Meij er kwam de kopbal recht in handen van Zuidland-doelman Piet Vollaard. Even later had Vollaard alle moeite met een doorloopbal van dezelfde Meijer, die indruk maakte door de technisch be kwaam spelende De Leeuw- Van Wenen met een simpele voetbeweging te passeren. Alex de Leeuw-Van Wenen trad tegen HBSS overigens als voorstopper op, terwijl Inge Meerkerk als laatste man fun geerde. Zuidland-trainer André Corverleijn achtte deze omzet ting noodzakelijk vanwege de absentie van de geblesseerde Piet Bevaart. Tegen de kansen van HBSS kon de thuisclub slechts op de rand van rest een. kopbal van Cees Splunder stel len die zonder problemen werd gestopt door de, vooral in het tweede bedrijf, zwak keepende Cees Verdam. Vlak na rust kreeg de Schie damse equipe nog de beste mo gelijkheid om op voorsprong te komen. Terwijl de achterhoede van de „Slandse" ploeg nog appelleerde voor vermeend buitenspel liep Meijer alleen op Vollaard af, die de actie van de HBSS-er echter knap blokkeer de. Naarmate de tweede helft vor derde ging de moedeloosheid bij de gasten overheersen zodat Zuidland langzamerhand het initiatief kon overnemen. Na twintig minuten leek een en ander in een fraai doelpunt uit te monden. Hans Monfrooy glipte razendsnel langs de ver teruggetrokken. Wim van. Est om vervolgens vrij op het doel af te stormen. Monfrooy schoot echter niet zelf maar gaf een gave pass aan Eef van Splun der die, na achter twee tegen standers vandaan te zijn geko men, Verdam kansloos liet. Groot was de verbazing dan ook toen arbiter Verhoef geloof hechtte aan het foutieve vlag gen van de grensrechter van HBSS: Het doelpunt vond geen genade. Tragisch was het verval der Schiedammers gedurende de rest van de partij, waardoor Zuidland nog bijna de volle winst kon binnenhalen. Zo was er een hakje van voorstopper Tom van der Leijen recht in de voeten van Cees van Splunder die op zijn beurt Monfrooy in Eef van Splunder (niet zichtbaar op foto) scoort hier een doelpunt, dat door scheidsrechter afgekeurd werd wegens (onterecht) buitenspel. de gelegenheid stelde in te kop pen. Gelukkig voor HBSS blok keerde de paal wat de bekro ning van de blunder van Van der Leijen had moeten worden. Het duo Leio Geilvoet/Jaap Be vaart verzorgde het laatste wa penfeit in dit oninteressante ge heel. Geil voet zette vanaf links goed voor, maar Bevaart wist niet veel beters te doen dan met een nonchalante hoofd knik de bal over te koppen. RotterdamEen ten opzichte van de laatste wedstrijden nogal gewijzigd MW27, heeft in Rotterdam de volle winst op TOGR weten te behalen. MW zegevierde verdiend met 0-1, waardoor de Maaslanders weer naar een veilige plaats in het midden van de ranglijst opschoven. Trainer Van Rooy had Huib Bos, Cees van Buuren en André de Baan gepasseerd. Koos Rodenrijs, Hans de Wilde en Joop van Berkel waren de vervangers, terwijl ook Leo Jansen er weer bij was. Het gevolg was dat er minder werd gepraat en beter werd gespeeld dan de laatste lijd. Overigens was het begin voor TOGR, maar de MVV-defensie sloot goed. MW kreeg voor de rust nog de beste kansen, maar een kopbal van Dick Lagerweij ging net over. In de tweede helft zocht ook Joop van Berkel het doel te hoog, maar m de 17e minuut maakte MW het beslissende doelpunt. Koos Rodenrijs zette voor en Joop van Ber kel kopte in: 0-1. In het resterende deel van de wedstrijd moest MW wel terug tegen het opdringende TOGR, maar de defensie hield stand. Jaap van Tricht moest doelman Van de Wetering nog wel een keer assisteren, door de bal van de lijn te halen. Maassluis Op grond van een betere conditie was Ex celsior M na rust bij Oran je Wit heer en meester. Dat leidde na een gezapige eer ste helft tot een 2—0 voor sprong na een half uur. Dat het uiteindelijk 13 werd, dankten de Maassluizers voornamelijk aan het goe de verdedigen. Met uitzondering van doel man Roel Jan Abbas was de hele defensie in goede vorm. In de achtste minuut na rust joeg Jan van Dijk de bai richting Lies Kardol, die de bal achterwaarts tik te naar de vrijstaande Dick Verburgh en toen was het gebeurd: 0—1. In de vijfentwintigste mi nuut omspeelde Lies Kar dol zelfs de doelman van Oranje Wit, uit een pass van Dick Verburgh, om zijn ploeg op 20 te brengen. Toen echter na een half uur Ferry Groeneweg de spits van de gastheren onderuit haalde, bleef er als enige beloning een strafschop over. Toen was de stand 1—2. Maar vijf minuten daarna bracht een strak schot van Henny Duchenne de Maas sluizers in veilige haven: 13. Althans zo leek het, maar de laatste tien minu ten moest de hele defensie hand- en spandiensten ver richten om Oranje Wit niet dichterbij te laten komen. Tussentijds werd Gerand Bos nog omgeruild voor Jil- les van Dam. Vlaardingen/Schiedam Op grote schaal dienen met in gang van deze week de zg. midweekse competitie-wed strijden zich aan. Noodge dwongen omdat het verloop de laatste maanden zeer onregel matig is geweest. Morgenavond pakt TSB de draad op tegen Hill egers berg. Een duel dat in de vroege avonduren in het Rotterdamse stadsdeel moet worden gewon nen om het gevaar van degra datie te kunnen ontlopen. Dezelfde avond starten CION, Martinit en GSS met een ne derlaagserie. De Vlaardingers in het kader om de Cees Goudswaardbokaal tegen Vlaardingen, Martinit tegen HBSS en GSS tegen WOR. Woensdag spelen de beide be taalde clubs, SW en FC Vlaar- dingen, voor de competitie. De formatie van Theo Laseroms thuis tegen Eindhoven en de Schiedammers reizen naar Dordrecht. Donderdagavond werkt Martinit het competitie programma af tegen Emma op Thurlede. Ook wordt de wed strijd UFC—Hollandiaan ge speeld. Vlaardingen/Schiedam Het bestuur van de KNVB, afde ling Rotterdam, belegt in sa menwerking met de regionale pupillencommissies, deze maand een viertal discussie avonden. Het betreft een be spreking over de spelregels en richtlijnen, die de KNVB heeft gesteld ten aanzien van het pupillenvoetbal voor kinderen van 6 en 7 jaar. Op woensdag 19 april vindt een discussie plaats in het clubgebouw van RKBTK in VLaardingen. Dat betreft het rayon Schiedam, Vlaardingen. Maassluis en Ro zenburg. Aanvang 19.30 uur. Sunlight-doelpunt ging het puur slecht. Dat doelpunt was ook allesbehalve nodig, want de bal werd aan de tegenstan der op een presenteerblaadje aangereikt". Paul Gast was de Vlaardinger, die het presentje verzilverde. Zijn stuiterende schot was on houdbaar voor de niet sterk spelende doelman Jan Prees- man: 1-0. Ook het tweede doel- punt kwam niet zonder "hulp" van de ploeg van Heinenoord tot stand. Dick Verhey raakte de bal kwijt op een onbenulli ge manier aan de wegens di verse schorsingen naar het middenveld verschoven Mar Verburg. De Sunlight-speler haalde hard uit en de bal stuit te over doelman Jan Preesman heen. Even later maakte Jan Prees- man zijn niet al te sterke optre den bij de twee Vlaardingse doelpunten iets goed door de bal met een katachtige reactie uit de bovenhoek te stompen. De tweede helft bracht de Vlaardingse ploeg een grote heoveelheid kansen, terwijl Heinenoord daar weinig offen siefs tegenover zette. Heine- noord-trainer Hans Koers* „Het leek wel of mijn spelers totaal geen interesse hadden Het was van ons de slechtste wedstrijd deze competitie en ik zal 'm dan ook maar zo snel mogelijk vergeten". Eén van de gemiste Vlaar dingse kansen kwam voort uit een wat vreemde situatie- Doel man Jan Preesman kwam ver zijn doel uit om een verdwaal de bal weer in het spel te bren gen. Zo'n vijftien meter buiten zijn strafschopgebied twijfelde de doelman en het balletje dat hij uiteindelijk gaf belandde bij Sunlight-rechtsbuiten Paul Gast. Een simpele boogbal was voldoende geweest om de mar ge te vergroten. Paul Gast wil de echter een "diepzinniger" oplossing scheppen en hij gaf de bal in de diepte op Boude wijn Groen. De spits miste van drie meter afstand. Even later nog een slippertje van de Heinenoord-defensie. Ad van der Enden beoordeelde een hoge bal verkeerd en via zijn been kwam de bal bij de snelle Panl Gast In het "twee gevecht" met Jan Preesman kwam de Heinenoord-doelman als winnaar uit de bus. Paal Gast en de minder opvallende Dick Jansen bezetten dltkeer de vleugels bij Sunlight van wege de schorsingen van Bas Post en Eugène Sordam. De mogelijkheden, die zij cfee<r- den kregen echter niet de bij behorende afwerking van Bou dewijn Groen. Zijn niet-gemotiveerde optra den had waarschijnlijk als mg- de-oorzaak, het aangekondigde vertrek bij Sunlight komend seizoen Daarbij had Boude wijn Groen ook geen geluk toen hij na een sterke solo de paal trof. Tenslotte Sunlight-traiflW Gertie Baas: „Heinenoord wjs niet zo sterk vandaag en #e overwinning is dan ook verdiend. De uitslag had al leen veel groter uit moet® vallen. We hebben twee he« de paal geraakt en daarnasj aardig wat kansjes verprutst Bij Heinenoord verliet Piet tii- velaar, die als voorhoedespelw niet uit de verf kwam, voorts* dig het veld met een blessutf aan de bovenarm. Harry Vef- schoor mocht de resteren® vijf minuten volmaken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4