SPORT Papendrecht neemt geen revanch op DHS Hoek van Holland moeizaam langs Den Hoorn HERMES ZO GOED ALS VEILIG Problemen voor Fortuna VFC schakelt PDK uit VDL en RKWIK houden elkaar in evenwicht Geslaagde hattrick Ruud van der Horst mm më. Indeling ABC-toernooi Hoekse Boys gelijk tijaak Lemen uit veld gestuurd ihtc mn der é&urc'fi id wm ga»*-' Van den Bosch weg bij Fortuna Speler overleden Na zege tegen EBOH MAANDAG 3 APRIL 1978 6 ^Papendrecht De vriendschappelijk en mat ge- speelde wedstrijd tussen Papendrecht en DHS, kreeg toch nog een roerend slot. Ze zeer zelfs, dat het voor de buitenstaander overkomt als zou er van alles gebeurd zijn. Nadat eerst Jan Kerssemeij- er (DHS) en Wout van der Linden (Papendrecht) al tegen een officiële waarschuwing opliepen, stuurde arbiter Paters tien minuten voor tijd DHS- linkervleugelspits Sjaak Lemen uit het veld. Zo doende kende de wedstrijd toch nog sensatie, zij het in negatieve zin. In de wedstrijd zelf werd overigens niet gescoord, zodat het 00 was en bleef. De incidenten wierpen een jammerlijke smet op de wed strijd. Want hoewel Papend recht en DHS er voor vijfhon derd toeschouwers niet bijster veel van maakten, waren de verhoudingen m het veld niet onvriendelijk, integendeel Ook na afloop was dat nog het ge val. maar de uit het verre Mun- stergeleen afkomstige scheids rechter B. Paters faalde in de tweede helft jammerlijk. Want na een onopvallende (dus goed gefloten) eerste helft, was dat na de thee even anders. Want zowel de overtredingen van Jan Kerssemeijer als Wout van der Linden waren verre rijp voor schrijfwerk. Maar bij het uit het veld sturen van Sjaak Lemen, ging de Zuid- Limburger echter veel te ver. Want hoewel ook Lemen in de tweede helft werd opgeschre ven, was een. overtreding van Gerard van der Piuym aanlei ding tot een incident. Temid den van een kluwe spelers zou Paters Van der Pluym gaan bekeuren, totdatDat was in het algemeen gedrang niet te zien, „maar", aldus de met erg overtuigende Paters na afloop, „ik kreeg van die speler een stomp in de maag," Onbegrip na afloop van beide partijen na afloop, terwijl een zeer boze Schiedamse suppor ter de arbiter te lijf wilde. „Er was niets aan de hand", aldus Papendrccht-trainer Maarten de Keizer. „En dan loopt zo'n wedstrijd toch nog uit de hand." „Van der Pluym zou opge schreven worden", verklaarde DHS-trainer Rob Jacobs na afloop. „Nu kwam Lemen er tussen, en hij werd de zonde bok. Onbegrijpelijk zoals die" scheidsrechter m de tweede helft terugviel", aldus Jacobs. „Hij paste toen zaalvoetbalre- gels toe." De DHS-trainer stond bij de waarschuwingen en het wegzenden overigens niet al te lang std. „Alle spelers waren juist weer terug, dus als er schorsingen komen heb ik alternatieven genoeg. Met die 0—0 ben ik hier overigens wel tevreden. Uiteindelijk was het voor ons een uitwedstrijd en moest Papendrecht het spel maken," De ploeg van De Keizer slaag de daar echter niet in. „Hoe wel we door de terugkeer van Addie van Ooyen weer met drie spitsen speelden", aldus De Keizer. „Behoudens wat kansen voor de rust, kwam daar nauwelijks iets uit Wij zijn met deze uitslag ontevre den, maar we hebben niet meer verdiend." Slechts door wat nonchalance van DHS was Papendrecht een paar keer dichtbij. Dat was na een klem kwartier spelen, toen achtereenvolgens Gijs Schalk en Sjaak van Giersbergen kon den inschieten. DHS-doelman Jos Sparla redde in beide ge vallene echter erg knap, en was later ook Addy van Ooyen (na een missertje van Kerssemeij er) te snel af. Goed weg kwam DHS ook toen een afstandsschuiver van Frans Lutjeboer via de paal naast verdween. Waarmee de aanvallende daden van Pa pendrecht wel vermeld zijn. In de tweede helft waren de beste kansen voor DHS, maar in de 16e minuut stond doelman Gerrit Komijn precies op de goede plek na een kopbal van Paul Nijs. Diezelfde Nijs kwam later nog een keer voor Romijn, nadat hij de bal handig meenam. Vol gens de op afstand staande ar biter Paters had Nijs dat ech ter met de hand gedaan. Piet Roozen, moeilijk loskomend van Wim ter Stege, en Karei Boesburg zagen evenwel geen kans echt gevaarlijk te worden. sss® fcfcr« ws»; - sSSk Sjaak Lemenuit het veld gestuurd "We hadden hier tegenop ge- zien", bekende Jacobs na aflop. „Want je mocht toch verwachten dat Papendrecht revanche wilde voor de 6—0 nederlaag. Dat maakte ons juist nog wat angstig", aldus collega De Keizer. „Als DHS iets opportunistischer had ge speeld, dan hadden ze de partij nog gewonnen ook." Jacobs vertrok niettemin tevreden, „al is het uitsturen een dom per op dat ene punt." Papendrecht: Romijn, Van der Kooy, Schalk, Ter Stege, Tinus, Korteland, Bergsma, Lutje- boer, Van Giersbergen, Van der Linden, Van Ooyen. DHS: Sparla, Kerkhof, Sla. Kerssemeijer, Van der Piuym, Schop, Holster (Nol Roozen), Doesburg, Nijs, Piet Roozen, Lemen. Vlaardingcn Trainer Cees van den Bosch van Fortuna gaat de derdeklasser verlaten na een eenjarig verblijf. Het is praktisch zeker dat Van den Bosch (in het bezit van het A-diploma) in dienst treedt bij eersteklasser EHOH in Dord recht. In goede harmonie heb ben het Fortuna-bestuur en Cees van den Bosch besloten uit elkaar te gaan. Het Fortuna- bestuur zal zich spoedig bera den over een nieuwe oefen- meester. De eerste stap zal zijn een advertentie in de KNVB-er. Contacten met andere trainers zijn er nog niet. VI aar dingen Tijdens de wedstrijd Hollandiaan 8VFC 9 is de 38-jarige Henk Stabl onwel gewor den en overleden. La het Vlaardingse HoIy-zïeken- huis werd een hartinfarct geconstateerd. Henk Stahl was al 12 jaar lid van De Hollandiaan. De wedstrijd werd direct ge staakt. Hoek van Holland Op de valreep wist Hoek van Hol- land toch nog de titelkan- sen te consolideren. Drie minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Den Hoorn was het Hans den Boer die zijn sehutfcers- faam weer een keer waar maakte. Pas terug van va- „kantie schoot hij Hoek van Holland naar 2—1 nadat hij in de eerste helft ook al de eerste Hoekse treffer op zijn naam had gebracht. Waarmee Den Hoorn eigen lijk minder kreeg dat het verdiende zoals de ploeg de laatste tijd helemaal een beetje in de malaise is ge raakt. Het werd tegen Den Hoorn een ontmoeting van een erg matig kaliber met teveel overtredin gen waartegen scheidsrechter Weerman te lankmoedig op trad. De scheidsrechter rea geerde trouwens moer op appe leren van spelers dan op eigen Vlaardingen In de strijd tegen de degradatie vocht Fortuna op eigen veld tegen het bezoekende Spoorwijk wél naar een overwicht (in de tweede helft) maar nAet naar de zo broodnodige overwinning. Zelfs een puntende- ling werd niet gehaald. Een misser van doelman Hans Verhart in de eerste helft werd de thuisclub noodlottig. Fortuna verloor dit belangrijke duel met 0-1, Juist in de tweede periode was de druk en overmacht groot en uitstekende kansen werden niet omgezet in treffers. De thuisclub miste in deze confrontatie de ge schorste Han van Couteren. Trainer Cees van den Bosch gebruikte in een laatste poging om productief te zijn twee jeugdspelers. Het waren Wim Koevermans en Dik Oranje. Zij deden het niet slecht, maar de angst in de Fortuna ploeg speelde ook hun parten. De eerste helft ging gelijk op en de kansen waren eigenlijk voor Fortuna Na een half uur leidde Spoorwijk met 0-1 door de misser van Hans Verhart. In de tweede fase drukte Fortuna het stempel nog krachtiger op de aanval en goede scoringskansen volgden. John van der "Borden, Koevermans, Aad Biesheuvel en Hans van Os konden het gat in het drukbevolkte Spoorwijk doelgebied'- ."echter niet vinden. Schiedam De Algemene Be drijfsvoetbal Competitie gaat volgende week weer van start. Dan wordt er weer elf weken achter elkaar, op vier avonden per week, zo'n twintig wed strijden gespeeld op de velden van SVDPW, Schiedamse Boys, FC Nieuwland, UVG en Martinit, De aanvang van alle wedstrij- den is zeven uur. De 44 bedrijf- steams zijn verdeeld over vier klassen. De indeling is: Klas A: *IHC Gusto, Helios, BEO, NWW, Slavenburg, SOS, Hoekloos, r Renish, Bols Schiedam, Sim- plex Boys, Racing Vetus. Klas B; Bas van der Heijden, Schie- carton, SG Nieuwlant, PTT, "Kreuger, Schmeink, NTVA, ABN, Vegla'70, Teropharm, LSO. Klas C: Eurotax. Bode Boys, Van der Boon, Steens, Tug Boys, Meat Boys, Nefkens "Eurodam. Mafa Boys. FC Gra- velant, FC Theodex. Kuijpers. Klas D: Helios 2, EHC Gusto 2, GZS, SOS 2, ABN 2, Hoekloos 2, PIT 2, Halvax, Coebergh, Bas van der Heijden 2, Van der Wijngaart waarnemingen. De grensrech ters werden meermalen gene geerd in posities waarin de fluitist het zelf beslist niet kon 2ien. Het wekte alles bij elkaar no gal wat irritatie in een wed strijd die vooral in de tweede helft werd ontsierd door nogal wat blessures. Frans Leerdam ■en Peter Kooney kregen flinke tikken mee en bij Den hoom bereikten Kees Beekhuizen en Simon de Kok enigszins strom pelend de kleedkamers. Ondanks de matige kwaliteit van beide partijen kon Hoek van Holland na een half uur in de eerste helft de leiding ne men. Hans den Boer liet uit een moeilijke hoek een schot los dat het midden hield tussen een voorzet en een indraaiende bal. Doelman Gerard van Leeuwen verkeek zich er vol komen op en via zijn voelen verdween de bal in de touwen. Tot twintig minuten in de twee de helft kon Hoek van Holland de illusie handhaven dat die ene treffer voldoende zou zijn voor de overwinning. Hans van Beek en Simon de Kok hadden voor rust scormgs- mogelijkheden verloren zien gaan door de paal en door goed ingrijpen van doelman Frans Leerdam. Aan Hoekse kant konden Hans den Boer en Jacques van Vliet geen gebruik maken van goed genomen hoekschoppen van Menno Bou- ma. Den Hoom zou na twintig mi nuten m de tweede helft nog langszij komen toen. Hans de Vreede uit de tweede lijn een draaiende kopbal losliet die de Hoekse verdedigers inclusief Leerdam verraste. En die 11 stand deed in feite recht aan beide ploegen omdat Hoek van Holland met name na die voor sprong te angstig was gaan spelen. Merkwaardig genoeg kon de thuisclub na de gelijk maker plotseling wel weer los komen. En zo gebeurde het dan dat Hans den Boer uit een moeilij ke hoek kort voor het einde toch de winnende treffer liet aantekenen. In de laatste mi nuten was er voor Den Hoom, de mogelijkheid om langszij te komen maar Simon de Kok mikte centimeters naast waar na Hein v.d. Vaart een inzet door Leerdam gestopt zag. Via Hans den Boer en Max Nel wan waren er voor Hoek van Hol land trouwens nog mogelijkhe den op een grotere score. WSSmW^mÊk Teun Kor- naathat trick Dordrecht In een matige wedstrijd nam Her- mes DVS beide punten mee naar Vdam tegen het onderaan staande EBOH. De thuis ploeg zette de verdediging van Hennes wel het grootste gedeelte van de wedstrijd onder druk, maar door een gebrek aan voetbal-intelligentie kwam het doel van Edwin O verdijk slechts zelden in gevaar. De 1-4 overwinning van Her mes was uitermate verdiend. Hermes-trainer John Beyer: „Het was een beetje dom voetbal van EBOH. Ze gooiden alles hoog voor de pot en de kansen die ze kregen kwamen uit scrimmages. Daarbij hadden de Dordtenaren de pech, dat onze verdediging sterk is in de Jucht". Doelman Edwin Overdijk viel een beetje uit de toon wat dit sterke optreden bij hoge ballen betreft. EBOH kreeg de eerste opgelegde moge lijkheid in de wedstrijd. De snelle Ron Holster flitste langs Piet van der Burg en Ger Ruseler. Zijn voorzet was zo effectvol, dat Aad Blokland met een verlaten doel voor rich faalde en de bal loodrecht naar beneden kopte. Het eerste Schiedamse doelpunt kwam uit een vrije trap, die toegekend werd toen Rob van Voren voor de tweede maal hard onderuit ge haald werd. Teun Kornaat schoot de bal met een fraaie curve over het EBOH-muurtje tegen de onderkant van de lat. De bal stuitte via de grond en de rug van de vallende doelman Sil Zajec in het net: 0-1. EBOH kon de treffer niet verwerken. Aanvoer der Dick van der Sluis gaf het verkeerde voor beeld, toen hij de bal niet richting stip trapte, maar van dichtbij keihard tegen het hoofd van Rob van Voren gooide. De niet sterk leidende scheidsrechter Jan van de Leek stond met zijn rug naar het gebeuren toe en negeerde ook het vlaggen van de grensrechter. Hermes-trainer John Beyer: Deze scheidsrechter had geen gevoel voor het spel. In het begin floot hij ook duidelijk tegen ons. Ook gaf hij tot vijf keer toe ten onrechte een. vrije trap tegen Roy den Hartog. Nota bene onze sportiefste speler". Even voor rust vergrootte Teun Kornaat de marge, toen hij niet aangevallen werd door de Dordtse verdediging en de bal vanaf de flank zelf kon "brengen". Na een schijnbeweging met het rechter been, haalde hij met links doeltref fend uit. Na de rust een fel aanvallend EBOH, dat echter de verdediging verwaarloosde. Hermes maakte dankbaar gebruik van de geboden ruimte. Na tien minuten kwam Hermes op zeker, toen Roy den Hartog met een dieptepass de snelle Cock de Zwart wegstuurde. Zijn trekbadetje kwam voor de voeten van Rob van Voren, die beheerst 0-3 scoorde. Even later was Cock de Zwart weer weg. Voor dat hij voor kon zetten, had scheidsrechter Van der Leek al een overtreding binnen de 16-meter- lijnen geconstateerd. (Piet Klepke werd vastge houden door Aad Blokland). Teun Komaat be nutte de strafschop en haalde zijn hattrick binnen. EBOH kwam nog terug met een doelpunt, toen Edwin Overdijk een schot van Hans Koster niet onder controle kreeg. De bal kwam voor de voeten van Ron Holster, die met meer kon missen: 1-4. Een doelpunt van Rob van Voren werd nog afgekeurd. Van Voren hield echter wel een behoorlijke wond op zijn bovenbeen aan dit "doelpunt" over. Cock Hoogeveen verving hem de laatste 15 minuten, hetgeen alles behalve een versterking betekende. Rob van Voren: „Be heb er nu niet zo veel last meer van. De trap die ik in de eerste minuut tegen mijn knie kreeg doet veel meer pijn". Schiedam De grote man in de wedstrijd Martïnit-Slik- kerveer was Ruud van der Horst. Hij was het die tot driemaal toe het doel wist te vinden, waardoor Martinit het duel tegen de degradatiekandidaat met een overwin ning van 3—0 afsloot. Het eerste kwartier bleken de partijen goed tegen elkaar op te wegen en het spel van Slikkerveer hield toen zeker nog wel een belofte in. Martinit kon echter langzaam maar zeker het spel in handen nemen, niet in het minst door het actieve middenveld, Martinit bracht het tot enkele vrije schoppen en die bleken bijzonder gevaarlijk te zijn. Ruud van der Horst nam die trappen, zoals altijd, en uit één daarvan liet hij het eerste doelpunt aantekenen: 10. Vijf minuten daarna werd De Quadt onheus van een doelpunt afgehouden. Daar dit in het strafschopgebied gebeurde, ging de bal onverbiddelijk op de elfmeterstip. Dat was voor Van der Horst voldoende om zijn tweede doelpunt te scoren: 2—0. Slikkerveer kon tegen dit alles weinig inbrengen en het was dan ook heel normaal dat de Schiedammers voor de rust nog uitliepen tot 3—0. Weer was het Ruud van der Horst die de roos trof. Nu was het uit een zeer goed genomen vrije trap van Jan Blom, waardoor Van der Horst met een kopstoot tot een doelpunt kwam: 30. Na de rust bleek dat Martinit het wel voldoende vond en bij Slikkerveer de overtuiging ontbrak om tot een beter resultaat te komen. Het duel, zo levendig begonnen, ging uit als een nachtkaars. Natuurlijk vond Martinit het voldoende, rekening houdend met de twee wedstrijden die het deze week moet gaan f spelen. Vlaardingen VFC lever de een knappe prestatie door in het uitduel PDK een 02 nederlaag toe te brengen. PDK, dat nog kanshebber was in de strijd om het kampioen schap, is door dit verlies verderop geraakt op de lei ders De Hollandiaan en Oranjeplein en lijkt uitge schakeld. Het was VFC er aan gele gen in de slotwedstrijden van de eigenlijk triest verlo pen competitie nog goed voor de dag te komen. We derom gebeurde dat in een uitwedstrijd. Tot nu hebben de mannen van trainer Wol- ter Bos de beste prestaties in uitwedstrijden geleverd. John van Plees en Hans Jansen waren respectieve lijk voor en na de rust de doelpuntenmakers. Juist invaller John van Plees - voor de zieke Chris Hendriks - was zeer actief en kwam verschillende ma len in goede scoringsposi- ties. PDK nam het in de eerste periode niet zo se rieus maar trof wel een fel VFC tegenover rich. De gasten trokken het spel naar zich toe en bleven tot aan het rustsignaal sterker. Na vijf minuten scoorde van Rees 01. De enige goede kans aan PDK-zijde kwam na een kwartier maar de bal ging voorlangs het doel Na enkele onge bruikte kansen aan VFC- zijde kwam de rust Na de thee een feller PDK en VFC zakte weg. Echt ge vaarlijk werd PDK' niet. VFC scoorde na een half uur 0—2, via Hans Jansen en nam het spel weer in handen. Maassluis VDL en RKWIK hielden elkaar in evenwicht. In het thuisduel moest VDL trach ten de aansluiting met de kop lopers te behouden en het te gast zijnde RKWIK moest trachten zich definitief veilig te stellen van degradatie. Dat re sulteerde in twee gemotiveerde ploegen, die ieder één helft voor hun rekening namen om te overheersen. Vooral de bezoe kers kwamen in de eerste perio de goed voor de dag. Trokken het spel naar zich toe, en kwa men tot verschillende goede scoringsmogelijkheden waar van er maar één werd gebruikt. VDL, dat het tweede hoofdstuk voor zich opeiste, maar tot min der goede kansen kwam, kon voor de rust de gelijkmakende treffer inschieten en de rust stand op 1—1 bepalen. Dat werd ook eindstand. Beide ploegen waren aanvallend ingesteld, en in het eerste be drijf werd door de gasten me teen het initiatief genomen om vooral het middenveld goed te controleren. Daarbij was de spelverzorging bij de Wikkers goed uitgebalanceerd en met verschillende spelvariaties werd VDL bestookt. Dat leverde voor doelman Kees van Eijk van de thuisclub veel werk op, en had laatste man Jochem Rietdijk een moeilijke middag bij de snijdende acties van de RKWIK- aanvallers. Hij moest daarbij verschillende keren aan de noo drem trekken en dat kostte hem een officiële waarschuwing. Na een kwartier spelen leidden de bezoekers al met 0—1, Het was Martin Vlij die Jochem Rietdijk, na een ontvangen diep tepass, passeerde en oog in oog met doelman Kees van Eijk kwam. Beheerst scoorde hij. RKWIK bleef het beste van het spel houden en in de vijfender tigste minuut kreeg aanvaller Peter Witte van de gasten een uitstekende kans die hij onbe nut liet. Alleen voor goalie van Eijk miste hij. Bij een tegen stoot van VDL in de veertigste minuut slaagde de brigade van trainer Cor van Nieuwenhuïzen. Na een afgeslagen corner was het Hans Bos, die van grote afstand de bal in de touwen joeg: 1—1. Na de onderbreking een omge keerd beeld. Nu was het VDL dat de lakens uitdeelde. RKWIK kwam goed onder druk te staan en zelfs enkele keren stond het met de rug tegen de muur. RKWIK bleef stand houden, om dat VDL de kansen niet genoeg uitspeelde- Bij counters was RKWIK niet ongevaarlijk. Zoals in de 35-ste minuut toen Peter Witte in laatste instantie onder uit werd gehaald. Het bleef 1—1. Hoek van Holland Met een 22 gelijkspel in de uitwed strijd tegen Scheveningen heeft Hoekse Boys zich weer iets verder uit de gevarenzone kunnen werken. De Boys konden trouwens ge lukkig rijn met die ene punt in die zin dat Te Werve van Mon ster won, zodat rij toch nog een puntje voor bleven. Voor rust was het aan beide kanten een vrij goede wed strijd en Tom van der Pijl opende al vroeg de score 0—X. De vreugde was van korte duur want Scheveningen kwam al spoedig langszij. Ron Sellers wist toch voor een l-?2 ruststand te zorgen. De tweede helft was een stuk minder en Scheveningen zag kans om in de slotfase nog gelijk te maken 2-2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6