SPMW 01IZ stelt leest een week uit Hollandiaan moeizaam langs a W SFC: eerste nederlaag. CKC en Schiedam weinig wijzer mMmm gelijk Donkere dagen voor SVDPW RVB saterdag Ursns slooft zich uit: 5-0 Briellenaren heffen verschil op Kampioenschap nog steeds in eigen hand Zomeravondvoetbal eindigt m gelijkspel oi®i Excelsior '20 MAANDAG 3 APRIL 1978 VDfSCfWW 7 Schiedam FCN heeft de thuiswedstrijd tegen Nado-V met 21 verloren. Dat is op zich niets bijzonders, maar het publiek weet wel beter, im mers, de Schiedammers hebben bijna de gehele wedstrijd de toon aangegeven. Na de rast waren dikwijls alle speiers in het strafschopgebied van de bezoekers te vinden, maar toch kwam FCN niet tot een doelpunt. Dit moest op rekening geschreven worden van de Rotterdamse doelman fan Koster, die tot de meest fantastische reddingen kwam. Aan hem dan ook de eer FCN een nederlaag bezorgd te heb ben. Ook vóór rust werd Nado- V in de verdediging gedrukt, maar toch was het bij een uit val dat de gasten de leiding konden nemen, al gebeurde dat via bet lichaam van Steenhoek. Na de rust kon FCN uit een strafschop (Van Vliet werd van. de bal gezet) middels Van der Windt tot de gelijkmaker ko men. Uit een hoekschop van Nado, onnodig weggegeven door doelman De Ruiter, kwam dan het onverdiende winnende doelpunt voor de Rotterdam mers. Bolnes—DRZ O0. Een gehavend DRZ (Grete, Piet van Os en John Slavenburg wegens een schorsing op de bank) heeft door een gelijkspel van 0—het kampioenschap nog een week moeten uitstel len, Wel stond na vele weken doelman Collé weer onder de lat, waardoor Frans Landsber gen weer aanvallend kon ver sterken. Door dit alles kon Ab Wolthuis zijn debuut in het eerste team maken, ook al omdat Jan San- tra geen vrij kon krijgen van militaire dienst. Andere ver vangers waren Hans Jansen en Gerrit de Kok, van wie eerstge noemde al na tien minuten ge blesseerd uit moest vallen. Doelman Collé bewees weer helemaal de oude te zijna op schoten van Vermeer en Ham- pes. Aan de andere kant miste kort voor tijd De Kok jammer lijk om zijn club toch nog naar een overwinning en het kam pioenschap te tillen. Het bleef derhalve 0—0 en DRZ moest de feestelijkheden uitstellen tot volgende week. ASB-WF 0—1. Door de overwinning van 10 op medegegadigde ASB heeft WF het minimale kansje, dat het nog heeft, toch gegrepen. In een bikkelhard duel heeft WF alles uit de kast gehaald om tot een goed resultaat te komen en dat is dan ook ge lukt. Het team met het meeste geluk had daarmee gewonnen. Na eerst nog door het oog van de naald gekropen te zijn bij een aanval van de thuisclub, nam WF in de 28ste minuut de leiding. Uit een dieptepass van Hans Klein kwam de bal op de linkervleugel bij Peter Verhaal. Deze bracht de bal voor het doel, en toen was het Jan Ver dam die koel en beheerst de bal inknalde: 0—1. Het bleek het enige doelpunt in dit span nende duel te zijn, waardoor WF een kanshebber voor de titel blijft AhbenbroekSVDPW 2—0. Door de nederlaag van 2—0 tegen Abbenbroek is SVDPW nog meer in de nesten komen te zitten, temeer daar Germi nal, met een wedstrijd minder gespeeld, de Schiedammers tot op één punt is genaderd. Natuurlijk heeft SVDPW alles in het werk gesteld om tot een beter resultaat te komen. Het kwam echter geluk en de kun de te kort om zo ver te komen. De thuisclub kon in de eerste helft de leiding nemen middels Cock Luyendijk. Vanaf dat moment heeft SVDPW meer tegen zichzelf lopen voetballen dan tegen Abbenbroek. Praten tegen de scheidsrechter en mopperen op elkaar. Het was echt niet nodig geweest, want voor de treffer van de thuisclub had SVDPW alle mo gelijkheden gehad om een voorsprong te nemen. Van der Wiel, Bronsgeest en vooral Ka- rel van de Berg faalden echter. Ton Kemper moest geblesseerd het veld verlaten en werd ver vangen door de A-juniftr Phi- lipsen. De jongeman mocht zijn debuut maken in een niet goéd draaiend elftal. Het was dan ook jammer voor hem, dat hij zorgde voor 20. Hij kreeg het leer verkeerd op het hoofd en doelman Bras was kansloos. Rotterdam Ursus heeft hef tegen het bijna gedegradeerde St Lode wijk zeker niet moei lijk gehad. Bijna de gehele wedstrijd gaf Ursus de toon aan en de overwinning met forse cijfers (0-5) was van dit alles het resultaat. Voor de rust kwamen er twee. Beide gescoord door Hamaker, uit een voorzet van Jack Nieuwstraten, Na de thee kwam Henny Verschoor tot een schitterend doelpunt uit een vrije trap vanaf het mid denveld; 0-3, Lodewijk bleek hierna totaai aangeslagen en vreemd was het dan ook niet dat Ursus middels een kopbal van Leen Ras uitliep tot 04. Een straf schop bracht de eindstand op 0-5, Ramaker trachtte de doel man te omspelen. Deze kon alleen een doelpunt voorko men door de Schiedammer vast te houden. Een strafschop dus en daaruit bracht Rama ker zelf de stand op 0-5. st-AfSlftjj® o De defensie van De Hollandiaan bij herhaling in moeilijkheden 'mii&mtiSii Schiedam Met winst kampioen worden en in plaats daarvan de eerste nederlaag van dit seizoen incasseren. Dit is het lot dat SFC is overkomen. De mannen van trainer Jan Rotgers moesten thuis tegen Hillesluis in de blessuretijd toezien hoe de gasten aan een 01 overwinning kwamen. Veel belangstelling voor SFC, dat zijn eerste nederlaag leed. Het zit de Schiedamse ploeg niet mee. Al vijf jaar achtereen draaien de blauwzwarten in de top van de eerste klas mee. Ook nu weer moest het feest uitgesteld worden. Niet dat de kans verkeken is, integendeel. Met nog drie wedstrijden te spelen staan de Schiedammers één punt voor op Hillesluis, dat echter nog maar twee wedstrij den te goed heeft Het had in „Thurlede" allemaal zo mooi kunnen zijn. De drum band en majorettes van OBK speelden er vóór de wedstrijd en tijdens de rust lustig op los, zeer tot het genoegen van een duizendkoppig public-k. In het door Peter van Zwienen Kraliagseveer Schiedam kreeg het toeh nog voor elkaar. Ondanks de 2—1 achterstand bleef de ploeg van Jan Burki het proberen en dankzij de lakse CKC-verdedigiug kwam Schiedam nog iangzij door de uitblinkende voorstopper .Vim Wöhler. De tegen degradatie vechtende Schiedammers kregen daar mee loon aaar werken. Hoewel CKC de betere kansen kreeg, vooral in de eerste helft, bleven de mannen van Burki proberen een gat te vinden in de, tot dan toe hechte, Veerse verdediging. Schiedam ging uit van een ver sterkte verdediging met "Wim Wöhler en Harrie Zonneveld als voorstoppers en Jan Piek als laatste man. De vijfmans- verdediging impliceerde wel, dat de achterhoede zich ook moest bemoeien met het mid denveld. Vooral in de beginfase leverde dat veel problemen op. De aanval en het middenveld bleven te veel hangen na een -afgeslagen aanval, waardoor .CKC vooral op het middenveld initiatief kon nemen. Dat kon .ook door het omzetten van de -formatie van Henk Köneman, .waarbij Johnnie Boham links achter speelde. Niet een ideale plaats voor de beweeglijke Bo nham, maar hij deed het erg .goed en bemoeide zich ook re gelmatig met de opbouw van de aanval. -In de oegintase van de eerste 'helft kon CKC naar hartelust "aanvallen. Schiedam kon geen "greep op het middenveld krij gen, waar met name Jaap Els- hout excelleerde. Toch nam •Schiedam de leiding. Wim -Wohler lanceerde Rob Beukers, die ongehinderd op CKC-kee- per Huug Rook mocht afgaan. Beheerst scoorde Beukers 0—1. Daarvoor had CKC al genoeg kansen gehad. Met name Ver- dugt en Houweling lieten er =en paar liggen. Toch kwam de Veerse ploeg voor rust op gelij ke hoogte. Een uitstekende pass van Jan Krekt bereikte Jaap Elshout, die op dezelfde wijze als bij het eerste doel punt, scoorde. Even later had Hennie van Tuyl zijn ploeg zelfs op voorsprong kunnen zetten. Een vrije trap van Krekt werd door de Veerse speler schitterend ingekopt. Piet Breeman, vervanger van de op huwelijksreis zijnde Kees Schuurhuizen, kon de bai nog net uit de hoek grabbelen. Na rust bleek dat Henk'Kone man zijn spelers duidelijk had gemaakt, dat er meer gevoet bald moest worden en minder gepraat. Met name Jos Houwe ling demonstreerde voor rust een duidelijk misnoegen over zijn medespelers. Die andere instelling resulteerde al snel in een doelpunt. Houweling en Van Tuyl, konden ongehinderd elkaar de bal toespelen, waar na de laatste weinig moeite had MA L id: om de bal in het net te schui ven: 21. Toen geloofde CKC het wel. De verdediging wachtte de Schie- damse aanval af, maar vergat' in te grijpen. Er kwamen kan sen, maar Peter van Dijk, Bram Scholte en Jan van Luit- gaarden konden de Veerse fou ten met afstraffen. De gelijk maker van Wim Wöhler toonde het gebrek aan concentratie in de CKC-verdedigïng. Wim de Boer verzuimde de opgekomen Chris Jongman aan te vallen, waardoor deze Wohler aan kon spelen, die ongehinderd in schoot. Jan Burki had toen zijn wissel spelers al verbruikt. Warner Timmer en Leen Kooymans waren in de ploeg gekomen om de aanval meer te steunen. Daardoor had CKC het na de gelijkmaker nog moeilijk. De beste Schiedamse speler, Toni Verwey, kreeg vlak voor tijd nog een kans, maar zijn inzet verdween via de bovenkant van de lat achter de doellijn. Hoewel Jan Burki van een ge lijkspel was uitgegaan, had er in de tweede helft meer in kun nen zitten. Toch was de Schie damse coach na afloop met ontevreden. „Je hoopt natuur lijk op meer, maar met dit resultaat ben ik best tevreden," e Met een strak schot zet Hennie van Tuyl CKC op voorsprong, na een 1—2 met Jos Houweling, die het allemaal met genoegen aanziet. Overigens heeft Schiedam zich al neergelegd bij degradatie. Burki: ,,We blijven knokken voor elk punt, maar qua op bouw zijn wij al bezig met volgend jaar. Wij willen voor komen dat we straks in de derde klasse weer verder weg zakken." begin van de wedstrijd werd het al snel duidelijk dat Hille sluis naar Schiedam was geko men om voor de laatste kans te knokken. De zeer nerveuze achterhoede van SFC kreeg het in de beginfase erg moei lijk. Toch had in de achtste minuut de wedstrijd beslist kunnen worden in het voordeel van de thuisclub, als André Kouwen- hoven niet op grandioze wijze had geblunderd. Vrij voor doel man Van der Hoek vergat hij de bal in te schieten. Hierna kreeg Hillesluis ook en kele kansen, temeer omdat de Schiedamse verdediging er niet uit durfde bomen, en in de achterhoede nogal eens wat paniekvoetbal werd bedreven. Toen er ruim een half uur was gespeeld, kwam er eindelijk weer eens een schot van SFC; Jimmy Kars schoot ver naast In de tweede helft was er in de vijfde minuut weer zo'n pa nieksituatie en kon Dick de Nijs de bal van de doellijn werken, toen SFC-doelman Rob Korpel al gepasseerd was. Halverwege het tweede bedrijf kwam SCF pas goed los, en kreeg Hillesluis het erg moei lijk. De gasten hadden echter in Hans van der Hoek een uit muntende doelman. Een hard schot van Jan Liekendïek, goed aangespeeld door Rime Broere, wist hij op prachtige wijze tot hoekschop te werken, SFC bleef komen, maar had met schieten maar heel weinig ge luk. Rinie Broere passeerde op zijn gemak drie verdedigers, maar zijn schot ging over. Ook een vrije trap, genomen door Henk Offermans op het hoofd van Jimmy Kars, verdween net over de bovenlat. Er hing een doelpunt in de lucht, SCF kreeg de kans maar het doel punt kwam niet Achterstand Toen de officiële speeltijd was verstreken liet de uitstekend leidende scheidsrechter Frans van Gelderen terecht nog wat doorspelen, aangezien er ver schillende keren oponthoud was geweest. In deze periode kon Martin Baird uithalen, en buiten bereik van de SFC-doel man de bal in de uiterste hoek deponeren: 01. Direct vanaf de aftrap ging heel SFC naar voren en bijna was de stand nog gelijk ook. Jan Liekendiek liet weer één van zijn befaamde schoten los, maar weer was het doelman Van der Hoek die de bal in de uiterste hoek wist weg te graaien. Toen er zeven minuten langer was gespeeld, vond scheidsrechter Van Gelderen het voldoende en liet inrukken. Vierdingen De Hollandiaan zit vast in het zadel in de strijd om het kampioenschap. Door de winst (2-0) in de thuiswedstrijd tegen het Brielse WRW, zal in de komende weken met Oranjeplein uitge maakt moeten worden wie de hoogste eer voor zieh zal opeisen. Aileen wegen de laatste loodjes naar het einde toe erg zwaar. Dat bewees de equipe van trainer Hans Kenirie tegen WRW. De vermoeidheid werd vooral in het tweede deel van de partij geëtaleerd. Het in degradatiegevaar verkerende WRW dwong de thuisclub bijna tot een gelijkspel, nadat De Hollandiaan eerder via een strafschop met 1-0 de leiding had genomen. ging over het doel. Aart Pol dervaart van WRW sloeg bij een counter terug maar niet succesvol. Toen kwam de strafschop. In een poging de bal nog te keren, toen zijn doelman verkeerde beslis sing het doel had verlaten slaagde WRW-verdedigcr Jan van Pelt niet. Strafschop was de terechte beslissing. Fred Moerman verzilverde deze én De Hollandiaan leidde met 1=0. WRW ging daarna over tot ac tie, en was vooral via Anton, van der Stelt dichtbij een tref fer. Het lukte niet. Bij de Hol landiaan op de valreep nog wél. Wissel Ben Fioridas maakte er 2-0 van. En WRW had, gezien het beeld in de tweede periode recht op een puntendeling- De 2-0 voor sprong voor de thuisclub kwam in de laatste minuut tot stand, nadat WRW alles op de aanval had geworpen. De Bnellenaren dwongen door hun directe speelwijze met vlotte en verzorgde speleombi- natïes de thuisclub tot ver in de defensie terug en pres teerden het uitstekende kansen te scheppen. De zwakheid van afwerken was naast het betrouwbare op treden van De Hollandiaan- goalie Bert Groen de oorzaak van het niet scoren. Had voor de thee de thuisclub de toon aangegeven, en bij enkele uit gespeelde kansen moeten sco ren, in de tweede speelduur was WRW de ploeg die dat had moeten doen. Trainer Hans Renirie over de wedstrijd: „Wij speelden een slechte wedstrijd. Zochten de moeilijkste weg. De opdracht was op winst te spelen met niet mooi voetbal. Alleen de punten zijn nu nog belangrijk. Maar de spielers bleven vooral de voorwaartsen volharden in moeilijke patronen en té per soonlijke acties. Dat het na de rust onder de pressie van WRW moeilijk ging in de defensie, had als ooizaak dat ik de ver dediging, door het niet mee doen van Kees Stam, had moe ten wijzigen. Een deling had niet vreemd geweest". Schuiven. Door het niet meespelen van de betrouwbare Kees Stam moest Rcné de Vette de libe roplaats bezetten. Het ging niet slechts, maar het even wicht was weg door het schui ven met spelers. Wim Riedijk was als invaller als halfspeler geposteerd- In het eerste half uur viel er weirug te genieten- WRW was naar Vlaardingen gekomen om tenminste één punt bij de te genstander weg te halen, en een verdedigend concept was door begeleider Nico de Brum voorgeschreven. Nico de Bruin daarover: „Je moet zo'n verde digende opdracht ook nog kun nen uitvoeren. Dat wij in het eerste deel in de verdrukking kwamen en kansen moesten weggeven, kwam alleen maar omdat de defensie bij het uit verdedigen te veel bleef han gen. Na de rust lieten wij na de opgelopen 1-0 achterstand de speelwijze varen, kwarnen er goed uit en ontketenden zelfs behoorlijke druk op het De Hollandiaan-doel Falen in de afwerking was het grootste probleem. Een gelijkspel had het loon moeten zijn van de tomeloze inzet". In de 39ste minuut van het eerste bedrijf was het Joop Jansen van de thuisclub die het eerste gevaar inluidde. Kees Spruyt reageerde bij een afge slagen aanval, maar vond geen genade bij de WRW-keeper. Pe ter van der Waal kreeg de be ste kans voor de thee, maar hij verzuimde te scoren. Bij WRW kwam eerst Aart Poldervaart met een kopbal dicht bij een treffer, en verprutste Hans Mosterdijk een reèle mogelijk heid. In het tweede hoofdstuk kwam Fred Moerman voor de thuisclub in een gcede positie om te scoren, maar 2ijn schot Rijswijk Na een tame lijk vlak en rustig duel hebben Rijswijk en Ex celsior '20 de punten broederlijk gedeeld: 1-1. Dit duel werd in feite op het middenveld beslist. Bij beide teams bleek dat het sterkste deel te zijn. Na een matige eerste helft, .j waarin weinig scoringskansen waren, nam Excelsior in de tweede helft even het heft in handen. Het was na een drietal j minuten spelen, dat uit een I vrije trap van Peter van der Hoeven, Fred Clarijs met een kopstoot de Schiedammers de leiding kon geven: 0-1. Dat bleek de thuisclub toch wel te bar en vanaf dat moment werd de strijd levendiger. Rijswijk smaakte dan ook het genoegen om tot de gelijkma ker te komen. Een goed gericht schot werd door Jan van Veen weg gestompt. Op dat moment bleek de verdediging van Ex celsior te statisch. Er werd niet ingegrrepen, en het was voor de Rijswijkse middenvoor niet veel moeite om Jan van Veen te passeren: 1-1. Rijswijk had zijn, de gelijkmaker was gebo ren en meer had het niet nodig. Na het doelpunt vervlakte de strijd weer, en het laatste fluit signaal kwam tfoor beide teams als een verademing.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7