Kieboom: „Clubs moeten water bij de wijn doen Asviom loopt lm op koploper spmi WF rukt op aaar tweede plaats Cees Zoetmulder naar PPSC Titel voor Hans Hoogendijk Diseiplsme zoek bij DWS-reserves DINSDAG 4 APRIL 1978 FC Vlaardingen doet Portuna nieuw aanbod *B if mim r Begrafenis Jan Kerssemeyer oefent met NAC Restant voetbaltoer nooi SVV tegen FC Dordt Morgenavond FC Vlaardingen-. Eindhoven Jan Post naar Schied. Boys VD/SC/WW 4 o Hans Vorstenbos volgend jaar Excelsior? Schiedam - Hei ziet er naar uit dat Hans Kostense ook vol gend seizoen kan beschikken over middenvelder Hans Vor stenbos. De hardnekkige ge ruchten doen namelijk de ron de dat de ouö-SVV-er mee 2al gaan naar Excelsior 8Ï waar Kostense volgend jaar trainer zal zijn. Ook bij PPSC gelooft men in het gerucht. Jaap Brussé: „We hebben er inderdaad over ge hoord. En eerlijk gezegd geloof ik ook dat het wel 2al gebeu ren. Van Vorstenbos hebben we niets officieel gehoord maar ik 2ie het er wel van komen dat huj weggaat". I Overigens is Vorstenbos de enige die ge- noemd wordt. Hans Kostense ontkent eehter in aüe toonaar den dat hij de middenvelder „mee zou nemen". De oefen- meester: „Ik weet echt nergens van. Ik ben er trouwens hele maal met gelukkig mee, met die roddels. We staan er nog steeds goed voor en dan kan ik die berichten missen ais kiespijn. Nogmaals, ik weet nergens van". Zeker is in elk geval wel dat Cees Zoetmulder volgend sei zoen voor PPSC speelt. De oud-SW-er had vorig jaar al overschrijving aangevraagd maar was toen te laat. Jaap Brussé: „Hij beeft nu een jaar gewacht. Maar van de KNVB hebben we nu definitief ge hoord dat hij toestemming heeft gekregen". Cees Zoetmul der was tot voor kort spttsspe- !er bij SW. S7;"ï Vlaardingen Burgemeester Wim Kieboom heeft gisteravond een opening gemaakt in het conflict tussen Fortuna en FC Vlaardingen. Althans die indruk is gevestigd, nadat hij beide clubs op het matje had geroepen. Fortuna zal in elk geval een nieuw financieel aanbod van de eerste divisieclub in overweging nemen, en daarover de leden overmorgen op een buitenge wone algemene ledenvergadering raadplegen. Afhankelijk van het resultaat komt er een twee de gesprek. De burgemeester, die zelf voorstan der is van betaald voetbal, hoopt dat beide clubs zich in hun verdere onderhandelingen volwassen zullen gedragen. Aanleiding tot die controverse is het feit, dat FC Vlaardingen een nieuwe verdeelsleutel wenst voor het betalen van gas, water en licht. Daarom bleef zij in gebreke om, ondanks herhaalde verzoeken van Fortuna, aan haar financiële verplichtingen te voldoen. Fortuna nam daarop het standpunt in niets meer met het betaalde voetbal te maken te willen hebben en weigerde daarop eigenhandig met FC Vlaardingen een nieuw contract aan te gaan. Op haar beurt heeft FC Vlaardingen thans met een nieuwe verdeelsleutel willen bewijzen al die jaren - vanaf 1974 - te veel te hebben betaald. Duidelijk is dat beide partijen, om tot overeen stemming te kunnen komen, water bij de wijn o Overzicht van de bijeenkomst op het stadhuis. Rechts burgemeester Kieboom. moeten doen. „Betaald voetbal", aldus de Vlaar- dingse burgemeester, „is nog altijd een stimu lans voor de amateurclubs. ïk wil zeker betaald voetbal handhaven, maar niet tot elke prijs." Saillant detail Is dat de stuurgroep betaald voetbal gisteravond definitief heeft besloten dat de 37 clubs moeten blijven bestaan. Dus mét FC Vlaardingen, dat alleen aangewezen is op het complex aan de Marathonweg. Het staat wel vast dat B en W binnenkort een uitspraak moet doen of FC Vlaardingen wèl of niet gesubsi dieerd moet worden. Hans Hoogendijk Kerkrade - Hans Hoogendijk, de 20-ja rige Vlaardingse judoka, eiste in het open kampioenschap in Kerkrade de Nationale titel bij de junioren voor zich op. In de finale versloeg hij in het half lichtgewicht (tot 65 kilo) de Frans man Migiiano, die vorig jaar nog de Europese titel bij de aspiranten voor zich opeiste. De Vïaardinger, die tevens in de natio nale selectie zit, won alle vijf partijen. De eerste tegen Burgmans en de rest van buitenlanders. Hans Hoogendijk heeft het overigens met al te zwaar gehad m dat sterk bezette toernooi. „Ik had op meer tegenstand gerekend", al dus zijn commentaar. Leo van Oosten werd in de derde partij uitgeschakeld op beslissing van de arbi ter door een Zweed, evenals Rob Hoog endijk. Bij de senioren verloor John van Eerenburg van een Zwitser, de kampioen van vorig jaar. Iman Kars van Mahorokan legde beslag op de der de plaats in het half zwaargewicht bij de junioren. Schiedam - Voor de meeste hockeyclubs uit het Waterweg gebied is het afgelopen week eind gunstig verlopen. Alleen de heren van Pollux bleven met vernederende cijfers aan de verkeerde kant i-an de sco re: 6-1. De heren van Asvion en Spirit alsmede de dames van Evergreen konden hun wedstrijd winnend afsluiten. Pollux trad aan tegen Delftse studenten. Na drie minuten spelen mochten de Studs een strafbal nemen. Nico Beets zorgde voor 1-0. Vijf minuten daarna was het 2-0 door een snelle uitval van de Delftse spits. Pollux werd na dat over rompelende begin weggespeeld en stond met de rust al met 4-0 achter. Na de pauze kon het lichtelijk gehandicapte Pollux (Ben Hof- t ijzer was er niet) iets terug doen. Een voorzet van Nolko Oosterhagen nam aanvoerder Frits Hardon direct op z'n stick, en verkleinde daarmee de achterstand tot 4-1. Twee kansen werden daarna nog door de captain gemist. Een groot misverstand ging vooraf aan het vijfde Delftse doelpunt. Op het veld ernaast werd gefloten, de Pollux-verde-. diging stond stil en de Studen ten-spits kon gemakkelijk de tegenvallende Edwin Boogaard passeren. Vlak voor tijd werd de aües-zeggende uitslag (6-1) bepaald. Mede door de winst van concurrent VCL blijft Pol lux nu op de voorlaatste plaats, die degradatie-wedstrijden op levert De heren van Asvion blijven door hun overwinning nog vo- «fiji - \'S: - !Z/pA r. Wi-: ii& lop kans hebben op de eerste plaats, hoewel zij het niet meer In eigen hand hebben. Tegen het laag geplaatste Leo- nidas werd een regelmatige overwinning behaald. Toch heeft de openingstreffer lang op zich laten wachten. Leoni- das, dat alle mogelijkheden aangreep om een punt te be machtigen, speelde erg hard op het moeilijk te bespelen veld. Met intimiderend spel hield het tot aan de rust de stand op 0-0. In de tweede heift ging Asvion echter pressie spelen. De laat ste man van Leorudas moest daardoor aan de noodrem trek ken en bezorgde daarmee As vion een strafbal Ronald Ja cobs had geen moeite om As vion op een voorsprong te zet ten. Na deze treffer gaf Asvion de pressie meer kracht, zodat Bas Hessehnk uit een scrimma ge voor het Leonidasdoel kon scoren. Door het gelijke spel van koploper Rotterdam is de achterstand van Asvion terug gebracht tot twee punten. Spirif De heren van Spirit hebben hun derde plaats, door een overwinning op Eechtrop, kun nen verstevigen. Kort na het begin al ging aanvoerder Faul van Vugt op rechts diep op een pass, en in plaats van de bal voor te geven sloeg hij de bal in de korte hoek achter de doelman uit Beverwijk. Onder o Doelman Edwin Boo- gaard moest zesmaal naar het net leiding van Adrie de Voort begon Eechtrop aan een offen sief. De middenvelder bedien de z'n rechtsbuiten, die door een misverstand in de Schie- damse verdediging door kon gaan. Zijn schot werd door doelman Peter 't Hart gestopt, maar de Schiedamse goalie kon niet voorkomen dat de bal net achter de doellijn terecht kwam. Na de pauze waren beide par tijen aan elkaar gewaagd. Met nog vijf minuten te spelen had iedereen zich verzoend met een puntendeling. Toen drukte Rein Hengst zijn stempel op de wedstrijd. Een vrije slag op links werd door Frans Hengst richting tweede paal gespeeld. Nog voordat de bal bij de paal was had Rein Hengst hem al achter de doelman van Eech trop gepusht. Nog geen minuut daarna was het weer Rein Hengst die tot ver in de verdediging van Eechtrop doordrong. Zijn schot op het doel werd in eer ste instantie gekeerd, maar hij was zelf ter plaatse om de rebound te verzilveren. Dit bracht de eindstand op 3-1 in het voordeel van Spirit, dat daarmee kreg wat het verdien de. De dames van Evergreen heb ben de met al te moeilijke wed strijd tegen De Waale met 2-0 gewonnen. Evergreen, dat de hele wedstrijd in de aanval was, kwam pas laat in de twee de helft tot scoren. De gerouti neerde Elze Braams zorgde voor 0-1, waarna het talent Frouke Snoeck voor 0-2 zorg-, de. Rectificatie Schiedam In het bericht dat afgelopen vrijdag Guust Nolet plotseling is overle den, is een storende fout geslopen. Bij het vermelden van de be- grafenis, morgen, werd de verkeerde tijd genoemd. De ter aardebestelling is om 12.30 uur en niet, zoals wij meldden, om 13.30 uur. Schiedam Jan Kersse- meijer (19), voorstopper van DHS, speelt vanavond een oefenwedstrijd mee van eredivisieclub NAC, Aanvankelijk zou dat een paar weken terug al gebeu ren, maar de wedstrijd werd toen afgelast. NAC- trainer Hans Dorjee heeft echter opnieuw kontakt. met Kerssemeijer opgeno men, teneinde mee te spe len in het Bredase team. De wedstrijd tegen Madese Boys is derhalve opnieuw vastgesteld, en wel van avond om half acht in Bre da. Schiedam Het eerder ge staakte schoolvoetbaltoer- nooi in Schiedam wordt morgenmiddag voortgezet. En een week later. Door het slechte weer moest het massale toernooi voortij dig worden afgebroken. De finales vinden nu plaats op 19 april. Morgenmiddag worden de wedstrijden verspeeld in de poules E 1, 2, 4 en 7 en op 12 april de poules E 3, 5 en 6. Plaats van handeling rijn weer de voetbalcomplexen van Hermes DVS, SVDPW en Ursus op Har ga. Aanvang op beide woensdagen 14 Vlaardingen Te lankmoedig optreden van DWS voor rust, is er de oorzaak van geweest dat het Actief niet met een nederlaag huiswaarts heeft kunnen sturen. Na een 4-5 ach terstand bij de rust, pakte DWS in de tweede helft de zaken heel wat beter aan. Het werd een soms wat al te stevi ge strijd, waarin Actief bij herhaling op eigen helft werd teruggedreven. Maar ook met de 11-11 eindstand bleek DWS al dik tevreden. Het zag er voor rust niet al te best uit voor de dames van DWS tegen Northa, toen 2ij geen greep konden krijgen op de aanval van de ploeg uit Noordwijkerhout en een 2-8 achterstand opliepen. Na rust bleek de druk van DWS te zijn afgevallen en zocht het met succes de aanval. De achter stand was echter al te groot, zodat het alsnog een 6-10 ne derlaag werd. De damesderby Wilton-HVK is een volledige HVK-aangelegen- heid geworden. Na een verras sende openingstreffer werd Wilton volledig op eigen helft teruggedreven en keek het bij rust tegen een 1-3 achterstand aan. In de tweede helft bouwde HVK haar voorsprong uit naar 1-6. Het kreeg deze mogelijk heid, doordat doelvrouwe Wil- ma de Vries een onneembare veste bleek, en Wilton tot wan hoop maakte. Met een 2-7 over winning blijft HVK aan kop gaan. Heel wat minder succes vol waren de heren van HVK, Zij hadden vrijwel mets in te brengen tegen stadgenoot DWS 3, dat op alle linies de lakens uitdeelde. Met een 20-6 neder laag keerde HVK huiswaarts. In Dordrecht speelde het dras sige veld van MOK de heren van Wilton voor rust flink par ten, en kon het geen al te ruime voorsprong opbouwen. Na een magere 5-7 ruststand startte Wilton na rust met een flinke tempoverhogmg, waarmee MOK alle moeite had door de matige conditie. Toch het MOK zich niet onbetuigd, maar her haaldelijk vond het doelman Jos van der Zee op zijn weg. Wilton zegevierde met 9-37 en is nu naar de tweede plaats opgeklommen. Dat er voor de dames van IJVG en SCO niets op het spel staat, was duidelijk in bun strijd te merken. Het bleef al lemaal wat oppervlakkig, waarbij UVG duidelijk iets meer actie wilde brengen. Dit leverde een 9-4 overwinning op, nadat de rust was ingegaan met 4-2. Gestaakt De herenontmoetmg UVG- DWS 2 is in de 26e minuut van de tweede helft door de arbi ter gestaakt, omdat DWS op dat moment nog slechts twee veldspelers in de strijd kon brengen- Alle anderen waren naar de kant verwezen, DWS had geen enkel verweer tegen UVG, dat de raat al op 10-6 had bepaald, Na rust vergroot te UVG zijn voorsprong gesta dig en had op het moment dat de strijd werd gestaakt een 23-10 stand bereikt. Jammer dat DWS 2 wat minder zelfdis cipline kon opbrengen. De dames van Hollandiaan lie pen tegen EHC in Den Haag een snelle 4-1 achterstand op. Ondanks fel verweer is Hol landiaan deze klap met meer te boven" gekomen. Bij de rust kende het reeds een 8-3 achter stand. Na rust kwam Holland iaan terug tot 10-6, maar moest toen toch EHC weer vrij baan geven om een 12-7 zege te boe ken De heren van Hollandiaan heb ben in de slotfase van de strijd met Vires de zege uit handen gegeven. Vires bood heel wat meer tegenstand dan in de eer ste ontmoeting, wat bij rust een 8-5 voorsprong opleverde. Maar in de tweede helft kwa men Ludo van Mil en zijn ploegmakkers goed terug en zetten de achterstand om, in een 9-12 voorsprong. Deze weelde was kennelijk te groot voor Hollandiaan, dat de zaken te gemakkelijk ging opnemen, waarvan Vires profiteerde en een 13-12 zege pakte. Energiek De beren van WIK willen zich kennelijk in de tweede periode wat meer doen gelden. In Maassluis pakten rij de zaken tegen Unitas 2 goed aan en noteerden al snel een 0-3 voor sprong. Toch ging WIK niet met een ruime voorsprong aan de rust beginnen, want Unitas vocht dapper terug en liep in tot 6-7. Maar in de tweede helft is WIK niet meer in ge vaar gekomen en zette een 9-12 zege op het bord. Voor de dames van Unitas wa ren er m Schiedam weinig pro blemen tegen DWS 3. In de eerste helft maakte Urutas zich met al te druk, wat een 0-2 stand bij de rust betekende. Na rust kwam er iets meer sfeer in de strijd, maar DW 3 was niet bij machte om Unitas in gevaar te brengen, een Unitas dat een 1-7 zege boekte. De eerste herenformatie van Unitas maakte geen gelukkige start tegen EHC en liep een 5-0 achterstand op. Een doelmans- wisseling bracht wat verlich ting bij Unitas, dat tot 6-5 terug kwam, maar met de rust al weer een 11-8 achterstand had opgelopen. Na rust deden aede teams weinig meer voor eikaar onder en werd het een levendi ge strijd, waarin EHC met 18- 15 zegevierde. Schiedam SW speelt morgenavond om 18.30 uur een inhaalwedstrijd tegen FC Dordrecht Een tegen stander waar de Schiedam mers het over het algemeen erg moeilijk tegen hebben. Pim Visser zal waarschijn lijk met dezelfde formatie aantreden die met 32 won van Heerenveen. Er zijn al leen wat problemen rond de blessure van Dick Hoog moed. Vlaardingen FC Vlaar- dingen-Eindhoven is mor genavond alleen maar voor de statistiek van belang. Beide ploegen kunnen dit seizoen alleen maar bij zichzelf te rade gaan, wat er fout is gegaan. De Bra banders hebben één be langrijk voordeel, rij kwa men al aan 35 goals toe. Aantrekkelijk voor het pu bliek, m tegenstelling tot de Vlaardingers, die op een score van 22 staan. Daarom de roep, ook afgelopen zon dag bij Veendam weer, om een spits. Het ziet er naar uit, dat FC Vlaardingen opnieuw tot een gelijkspel zal kunnen komen, het veertiende. Bij de thuisclub ontbreekt Johnnie Jansen, die vlak voor tijd tegen Veendam zijn middenvoetsbeentje brak. De wedstrijd aan de Marathonweg begint om 18.30 uur. Schiedam Jan Post, trai ner van WK, gaat naast deze ploeg ook Schïedam- sche Boys onder rijn hoede nemen. Gisteravond kwa men beide partijen tot overeenstemming. De 55- jarige oefenmee3ter teken de onlangs bij VVK. Het contract bij de Boys is voorlopig vastgesteld voor één jaar. Post heeft overi gens ongeveer 20 jaar gele den ook bij de afdelings club gespeeld. Hij is in het bezit van het D-diploma.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4