S PORT 'om krijgt Louis niet klein VZC winnaar vierkamp ©TIPS Trainer Van der Berg: Rust verstoort ritme bij De Ooievaars STUNT VAN THE GREEN EAGLES MISLUKT mmsm wBKHBBmËËBÊBÊM Sssst.. de nieuwe Kijktips Peugeot385 is er. •WOENSDAG 5 APRIL 1978 Broekhuizen tweemaal Marimit succes met uitval Routine yiaardingen geeft jcïoorslag ll»^i illËÉn 8É lli Eigenraam b.?. Pensent dealer Juventus heeft titel in eigen hand VD/SC/WU' Maassluis Het herenteam van The Green Eagles is er net niet in geslaagd om Aarnoudse uit Barendrecht van het kam pioenschap af te houden. Na een zeer enerverende wed strijd zegevierde Aamoudse met 83-79, waarna het kam pioensfeest van de Barend- rechters kon beginnen. The Green Eagles startten de wedstrijd erg goed, en scoor den de eerste punten tegen een uitermate nerveus Aarnoudse. De toekomstige kampioen kon vooral door knap verdedigen van de Maassluise defensie, maar moeilijk in zijn spelritme komen. Zodoende ontstond een spannende wedstrijd, waarbij dan Aamoudse en dan The Eagles de leiding had. Dit spel- beeld duurde tot de zestiende minuut van de eerste helft. Toen stokte de score van Maas sluise kant even, waar Aar noudse dankbaar gebruik van maakte. Dit resulteerde in een 45-38 ruststand. Direct na de thee leken de kansen van de Eagles echter tot nul gereduceerd te worden. Aamoudse liep snel uit, het geen in de vijfde minuut tot een 55-38 stand leidde. Aar noudse was heer en meester onder het bord, terwijl de Eag les in die fase naar zichzelf liepen te zoeken. Een time-out bracht daarin echter verandering, want ineens draaide de Maassluise ploeg weer. In de vijfde minuut was de achterstand wegge werkt tot 58-50, en drie minu ten later was de spanning weer volledig terug: 61-58. De laatste zeven minuten gin gen weer volledig gelijk op, maar de Eagles kwamen niet dichterbij dan drie punten. Toen echter snel na elkaar Aad Hoogendam, Ton Thomassen en Robert Wever het veld moesten verlaten met hun vijf de persoonlijke fout, slaagde The Green Eagles er niet meer in het gat te dichten. Uiteindelijk werd het 83-79 voor Aamoudse, terwijl de Eagles zich kunnen gaan voor bereiden op de belangrijke wedstrijden tegen Sïlvertown Lions en Ijkers. Want de vijf de plaats, goed voor overgang naar de nieuw te vormen derde divisie, zit er nog altijd in. Topscorers tegen Aamoudse waren Ton Thomassen met 24 en Henk van der Vaart met 15 punten. Schiedam - GSS heeft ter gelegenheid van zijn jubi leum de nederlaagserie in gezet tegen het Rotterdam se WOR. Dankzij twee treffers van Wil Broekhui zen wonnen de Schiedam mers met 2-1- De ruststand was 1-0. Na afloop werden tien strafschoppen gen», men en daarvan benutte GSS er zes. Schiedam - In de eerste wed strijd in het kader van de ne derlaagserie had derdeklasser Martin it na rust succes met Zijn uitvallen. Tot tweemaal toe kwam HBSS, dat vóór rust domineerde, er niet aan te pas. Zelfs scoorden de gasten enke le doelpunten, die werden af gekeurd. In de tweede helft was Marti- nit, dat vier jeugdige spelers had opgesteld, aanvallender in gesteld en zag dat beloond met twee goals. De eerste van Ruud Quad en de tweede van Giel Gouka. De winnaar komt in het bezit van een geldprijs en elke deelnemer ontvangt een medaille. yiaardingen - Dankzij een gro tere dosis routine heeft zater dag-club VI aardingen na rust CION onder de duim kunnen [hóuden* Voor rust wogen bei- "de partijen in dat eerste duel van de nederlaagserie aardig "tegen elkaar dp, zonder dat er werd gescoord- In de tweede helft doorbrak VI aardingen die pose en scoorde via Theo Jansen 1-0. CION nam toen 'risico's en dat leidde via Her man Hoogerboord zelfs tot 0-2. Theo Jansen nam ook de derde treffer voor zijn rekening, eer Arie der lee voor CION de eer 8 Joop Koet sier bezorg de T3B de gelijkmaker I TSB ïïsggsfflgÊm il£ë maakt 2-0 achterstand ongedaan Rotterdam Het heeft er in de wedstrijd tegen Hillegersberg lang naar uit gezien, dat TSB niet beloond werd voor het harde werken. In een sensationeel slot kwamen de Vlaardingers toch nog terug van een 2—0 achterstand, zodat een belangrijk puntje met het oog op degradatie mee naar huis genomen werd. De 22 uitslag was zeker verdiend. Trainer Jan van der Berg dacht er ook zo over1 „Gezien ook de veldmeerderheid m de eerste helft was dit gelijkspel uitermate verdiend We hebben ons van de beste kant laten zien door keihard te blijven werken. Ook toen we in de tweede helft zo'n rot doelpunt tegen kregen". Trainer Jan van der Berg doelde hiermee op de kort na rust gemaakte fout door doelman Gerrit van der Velden. De doelman liet een afstandschot van Jaap van Leeuwen los Hij had daarbij de pech, dat Rotterdammer Dick Molendijk voor zijn neus stond. Deze bedacht zich geen moment en scoorde met een beheerst schot 2—0. TSB-tramer Jan van der Berg: „Ja, dat was een foutje van Gerrit. Maar als je dan ziet hoe hij een zeker lijkend doelpunt eruit houdt!" Het eerste doelpunt van de Rotterdammers kwam in de eerste helft na twintig minuten tot stand. Twintig eerste minuten, waarin beide ploegen zenuwachtig voetbalden en geen kansen creeerden Nico van Eyk liet, na een éen-tWee actie met Jaap van Leeuwen, met een diagonaal schot Gerrit van der Velden kansloos De 1—0 betekende wel een totale verandering in het spelbeeld. TSB creeerde zich na de openingstreffer van de thuisploeg een veldoverwicht, waaruit goede kansen voortkwa men. Mar van Dorp had daarbij pech toen hij de bal van ongeveer dertig meter keihard op de kruising schoot. Even later werd Wim Stoevelaar binnen de lijnen onderuit gehaald Cor van Beemt nam de toegekende strafschop echter te zacht om doelman Costa de Bruin te passeren. Vleugels TSB bleef ook na de rust werken als een paard. Na vijf minuten iu die tweede helft tegen een goed te maken marge van twee doelpunten aankijkend, leek het lange tijd zonder succes te blijven. Met het doelpunt van Hans van Bommel, een afstaad- schot dat net voor Costa de Bruin onhoudbaar op de grond stuitte, kregen de Vlaardingers vleugeltjes. De resterende tien minuten zette TSB de thuisploeg onder druk en Hillegersberg- d oei man Costa de Bruin werd steeds onzekerder. De doelman ging ook met vrijuit bij de gelijkmaker Hij stompte een hoge bal namelijk voor de voeten van spits Joop Koetsier, die de bal richting doel punterde. De doelman, die tien meter voor zijn doel stond, had geen verweer tegen het schot van Joop Koetsier, hetgeen 22 betekende Tevreden Hillegersberg protesteerde nog wel (aanvallen van de doelman), maar de scheidsrechter bleef terecht bij zijn beslissing. Tenslot te de tevreden trainer Jan van der Berg: „Ik had bet zo'n kwartier voor het einde eigenlijk uit mijn hoofd gezet om nog gelijk te komen. Het is bekend, dat je bij Hillegersberg moeilijk tot doelpunten komt. Misschien brachten mijn twee wissels zo kort achter elkaar verwarring". Ton Vorstenbos kwam in het veld voor Peter van Leeuwen, terwijl Peter Stoevelaar Henk van der Kraan verving. De enige, die aan de wedstrijd een blessure overhield, was TSB-grensrech ter Karei Schut. Hij verstapte zich en moest het veld verlaten. Schiedam Nog geen twee weken geleden vreesden de doktoren voor zijn leven. Nu ligt hij ontspannen in het gemeentezieken huis te wachten op het moment dat hij in „burgerkleren" de poort kan verlaten. Louis Nieuwenhurg, trainer van de judo-se lectie voor de jeugd bij sportschool Peter Lagerwaard herstelt snel. Twee weken geleden kreeg hij van een pony een trap tegen, zijn hoofd. Zwaar hersenletsel was het gevolg. Maar terwijl zijn vrienden dachten dat de sympathieke judoka het niet zou halen, bewees Louis dat met een flinke dosis vechtlust dat alles mogelijk is. Dus kan hij morgenochtend het ziekenhuis verlaten en zullen slechts een gering aantal littekens aantonen dat er iets gebeurd is. Louis herstelt bijzonder snel. En maakt zelfs nu al plannen om volgende week aanwezig te zijn bij een vergadering van de immer actieve sportschool* Of het zover zal komen is nog een vraag. Zeker is in elk geval we! dat sportschool Peter Lager waard niet lang op Louis Nieuwenburg hoeft te wachten.. Schiedam De twee weken rust, die de tafeltennissers van de Schiedamse invaliden Sportvereniging De Ooievaars hadden, zijn niet ten goede gekomen. Bij stadgenoot Glas hard 3 werd een 7-3 nederlaag geleden. Ronald Oosthof kwam twee maal winnend uit de strijd en Koos van Es éénmaal. Rienus van der Z ouwen, die voor Ton. van Balvere inviel, zag alles verloren gaan. Al in de beginfase werd het De Ooievaars duidelijk, dat het een zware wedstrijd tegemoet ging. Met forse cijfers verloren Ronald Oosthof, Koos van Es en Rienus van der Zouwen van hun tegenstanders, waardoor zij al snel tegen een 3-0 achter stand aankeken. Al vechtend vjij BetihovenMOKd 12-1 Vfaardtngcn teWuon om - r,7yon' voor een beter resultaat, zag het koppel Ronald Oosthof en Koos van Es tegen Batenburg en Steenbergen, in een span nende strijd na drie games htm set toch verloren gaan: 4-0. Wel lukte het Ronald Oosthof om de sterk spelende Steenber gen in twee games te verslaan: 4-1. Ook Rienus van der Zou wen moest in twee games zijn meerdere erkennen in Baten burg: 5-1. Geen enkele moeite had Koos van Es met Wever, die heel eenvoudig in twee ga mes werd weggespeeld: 5-2. Ondanks het verlies in de extra verlenging van de eerste game van Rienus van der Zouwen tegen Steenbergen, verloor hij met groot verschil ook zijn tweede game: 6-2. Door een overwinning van Ro nald Oosthof op Wever, welis waar in drie games, werd de nederlaag weer iets verkleind: 6-3. In de laatste set was Koos van Es geen partij voor Baten burg en verloor kansloos in twee games, waarmee de eind stand op 7-3 werd bepaald. Uitslagen: Batenburg Oost hof 21-14, 21-17. Steenbergen v. Es 21-10 en 21-12. Wever v.d. Zouwen 21-15 en 21-13. Ba tenburg en Steenbergen Oosthof en v. Es 15-21,21-18 en 21-15. Steenbergen Oosthof 18-21 en 19-21. Batenburg v.d Zouwen 21-14 en 21-11. We ver - v. Es 17-21 en 10-21* Steenbergen v.d. Zouwen 22- 20 en 21-12. Wever Oosthof 19-21, 21-12 en 17-21. Batenburg Louis Nieuwerburg in het ziekenhuis. Peter Lagerwaard (links) is vaste klant. VI aardingenIn een interna tionale vierkamp in 's-Graven- zande was VZC te sterk. De meeste winnaars klokten te vens een nieuw persoonlijk re cord. Zelfs diskwalificatie van de estafetteploeg kon de Vlaardingers er niet van weer houden met tachtig punten de eerste plaats te bezetten. Op de 100 vrij dook Irma Voor ham al naar 1.01, een tijd die zij enkele weken op de winter kamp Loenschappen nog niet waar had kunnen maken. De tijd is nu niet meer ver, dat zij onder de minuut zal gaan uit komen. Bij de jongens door brak Marcel Blomsteel die bar- Bij de meisjes wisselslag per soonlijk knabbelde Rita Hoog- erwerf vijf seconden af van haar beste tijd, nu 1.21.6 en had een voorsprong van ruim acht seconden op nummer twee. Robbie Claas werd op dat nummer, maar dan bij de jongens, eveneens eerste in 1.22.2 en die tijd was 1.24.1. De 100 vrij dames leverden weder om twee Vlaardingse overwin ningen op. Karin Nieuwstraten kwam tot 1.05.6. en Ger Come- lisse had er 1.03.3 voor nodig. Irma Voorham won ook de 100 vlinder in 1.10.3, terwijl bij de jongens Marcel Blomsteel 1.09 klokte. Bij de jongens wissel winst voor Pieter Wapenaar in 1.15.5 (was 1,17.7), terwijl Ro berto Brugmans zijn record vestigde in 1.20.7. En die tijd was 1.33.5. Rita Hoogerwerf klokte op de vrije slag 1.13.4 en Robbie Claas eveneens die tijd en het gevolg waren overwin ningen. Irma van der Ende kwam op de wisselslag bij de meisjes onder de 16 jaar tot 1.20.4. Bij de jongens was het Henri den Boer die een tijd van 1.14.6 voor zich opeiste en daarmee tweede werd. Marcel van der Kruk werd hier derde in 1.18.7. Sandra Don werd wel eerste in 1.14.7 op de vrije slag, maar dat haar talent nog ongebruikt blijft. Bij de jongens onder de 14 jaar finiste Pieter Wapenaar als eer ste in 1.07.2. Op de 100 rug bij de jongens en meisjes onder de 12 jaar leverde Astrid van der Burg een knappe prestatie door als tweede te finishen in 1.30.3, en voor Marco van IJ- zerloo was er een tijd wegge legd van 1.31.7. Omdat de tweede ploeg van VZC op de estafette 16 maal 50 meter huiten mededinging mee deed, kwamen zij niet aan de benodigde punten omdat de eerste ploeg gediskwalificeerd was. De eindstand was: 1. VZC, 2. Belgrave SC, 3. Alicante en 0 René van der Kuil is geko zen in de nationale zwem ploeg. die het komende week einde aan een vijflandenwed- strijd meedoet in Dortmund. 0 VFC heeft nog slaapplaat sen nodig voor het onderbren gen van zijn Duitse gasten, die aan het jeugdtoemooi met de Pinksteren een internationaal tintje geven. 0 DVO'32 start zijn nieuwe training al op dinsdag 11 juli onder leiding van Harry Bou quet Woensdag 17 mei maakt de selectie kennis met de nieu we trainer,die een contract van een jaar beeft afgesloten met de afdelingsclub met een optie. De ereweéstrijd van Excel sior M. tegen de eredivisieclub Haarlem is verschoven naar donderdagavond 18 mei. Dit omdat de jubilerende club za terdag daarop tegen Amemui- den moet spelen. 0 HVO beeft afgezien van de midweekse ontmoeting tegen Lisser Boys voor de competi tie. ,JOe gasten komen ter ver weg", aldus de mening van het bestuur, „om op tijd te kunnen beginnen". De oranjehemden spelen nu komende zaterdag aan de Zwanensïngcl om 16.15 uur. 0 Naast de komst van Rob van Leeuwen en Paul Vork gonst bij Excelsior M. ook het gerucht over dc terugkeer van Peter van der Burg. Zelfs van twee spelers van PPSC 0 Hoekse Boys is voor de zo- ineravondcompetitie ingedeeld in poule één. Samen met: Hon- selersdijk, 's-Gravenzandse SF, Lyra, Naaldwijk, Velo en Westlandia, Vanaf 11 april worden er elke dinsdagavond wedstrijden gespeeld. 0 De geslaagde 1 april-grap kwam van RKWIK, welke club in zijn weekbrief suggereerde dat er op het eerste veld proef boringen waren verricht om te zoeken naar steenkolen. De re sultaten waren zo verrassend dat de wikkers zelfs zouden moeten verbuizen. Ter gelegen heid van het terugkeren van het kolentijdperk introduceer de het vorige week zaterdag een wedstrijd tussen de kachel en kolenhandelaars uit 1Gaar dingen 0 Eindelijk is bet zover. Het achtste elftal van SKV is bet afgelopen weekeinde kam pioen geworden. Met een grote voorsprong op de naaste con current Het achtste bestaat onder meer uit Driekus Nels Maarten van Beek en Wout van Mee te ren. 0 Vrijdag houdt de ontspan- ningscommissie van Excel- sior'20 de laatste klaverjaswed- strijd om de Jan Mieloo-bo- kaal. Gespeeld zal worden te gen een combinatie van de Schiedamse Scheidsrechters Vereniging en Groenoord. Op 21 april is de finale waarin alle deelnemende verenigingen met drie klaverjassers in acüe ko men. Dan zal ook de bokaal worden uitgereikt. Schiedam Er breken span nende tijden aan voor het eer ste herenteam van de basket- halvereniging Juventus. Van de komende drie uitwedstrij den moeten er twee gewonnen worden om kampioen te wor den van de tweede divisie D. De eerste lijkt ook gelijk de moeilijkste te worden. Aan staande vrijdag moet worden aangetreden tegen Smit Slik kerveer TD in Ridderkerk. De thuiswedstrijd werd met ruim verschil gewonnen, maar toen was Smit niet volledig. De da mes spelen een dag later tegen SO VB in Heenvlïet. Deze wed strijd mag de Schiedamse da mes geen problemen opleve ren* Vlaardingen/Schiedam De lijst van clubs die mid weeks moeten inhalen, wordt steeds groter. Na vanavond FC Dordrecht- SVV en FC Vlaardingen- Eindhoven, staat met name Hoek van Holland morgen avond voor een belangrijk duel tegen DSO. De achterstand op leider Full Speed bedraagt nog altijd vier punten, maar wèl met nog twee beurten te goed. Waarvan de eerste aan de Lemaireweg. Ursus brengt een bezoek aan het Delftse Concordia en RKWIK haalt m tegen Graaf Willem II Als klap op de vuurpijl verdedigt De Hollandiaan zijn hoge posi tie tegen VFC aan de Sportlaan. Martmit tenslot te ontvangt op Thurlede Emma. Alle wedstrijden beginnen al om 18 30 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4