Velen dupe van brand bij caravanbedrijf V eraielzuchtige cafébezoeker krijgt boete WtSÊÈÊiX Kraak uit wraak Nog vijftien plaatsen vrij voor Engel and- reis Politie ontkenl opzet Schiedammers in Zilverstad Chauffeur ernstig gewond Handelaar bestolen Vrachtwagen niet op handrem: schade 10 mille Kapper bestolen Politieman beëdigd Alcohol controle 111 aanhoudingen Geëxplodeerde bus aufolafe door ruit DONDERDAG 6 APRIL 1978 VD/SC/WW 3 Rotterdam „IJ kreeg waar voor uw geld", consta teerde politierechter mr. R. Herrmann gisteren, doelend op het pak slaag dat de 21-jarige Schiedam mer Cor de O. kreeg bij een door hem zelf aange richte vechtpartij. Samen met een aantal vrienden bezocht hij in baldadige stemming het café „De Koemarkt" in Schiedam, op 28 februari. Nadat de groep in het café een flink aantal vernielingen had aangericht kwam het tol een gevecht met andere cafébezoe kers dat zich op straat voort zette De officier van justitie mr J Schoonaard eiste tegen de Schiedammer een boete van vierhonderd gulden Hij ver weet hem vooral dat hij on danks toezeggingen bij de poli tie de m het café aangerichte schade met had vergoed Daar om bracht hij in de eis ook nauwelijks m rekening dat Cor de enige van de groep was die voor de politierechter kon wor den gedagvaard, „bovendien was u de voornaamste ruzie schopper" redeneerde hij Mr Herrmann was het daarmee eens en vonniste overeenkom stig de eis Rotterdam Voor de inbraak die hij op 10 september 1976 pleegde tn de Schiedamse Gor- donstraat, heeft de Rotterdam se politierechter gisteren de 33- jarige Middelburger Anton van D veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden en een boe te van vierhonderd gulden Mo tieven voor de kraak waren een wraakactie vanwege een vrouw en het chronische geld gebrek van Anton Op de ach tergrond speelde ook diens probleem met de alcohol een rol Hij kon de rechter wat dat betreft echter geruststellen Na een geslaagde ontwennings kuur had hij sinds december geen druppel drank meer aan geraakt De gehele buit, die bestond uit een radio, een tele visie een telefoon en een verza meling sex-arükelen. kon later door de politie m beslag wér den genomen Over de sex-arti- kelen was de politierechter iet wat terughoudend „Bizarre ar tikelen, zal ik verder maar ruet over uitweiden", oordeelde hij Anton die ten tijde van de in braak het slopersvak uitoefen de, is nu begonnen met de ver koop van consumptie-ijs Om dat het seizoen nog niet aange broken is, ontvangt hij nu nog een uitkering van de WW Vijftien plaatsen zijn nog vrij voor de RN-pas- poortreis op 27, 28 en 29 april naar Engeland. De belangstelling voor deze reis is zo groot, dat in middels een tweede vliegtuig is ingezet. De deelnemers aan deze trip, die zal gaan door de graafschappen Sus sex, Kent en Surrey, worden door deze twee levensgrote „vogels" binnen het uur naar het vliegveld Gatwick ge vlogen, vanwaar ze naar het prachtige Spahotel in Tumbridge Wells worden gebracht In de middag van deze eerste dag zijn zij vrij om dit schilderachtige stadje te bezoeken. De tweede dag zal gaan naar de kustplaats East-Boume, daarna wordt er geluncht in Rye Vervolgens voert de tocht per miruatuurstroomtrein langs de prachtige kustroute naar Hyth Na een overnachting in rümbndge Wells is er gelegen heid om op de derde dag langs de machtige Theems te wande len en een bezoek te brengen aan de vele imposante winkels van Londen. Een korte stads- rondnt gaat langs de mooiste en meest bekende plekjes van de Engelse hoofdstad In Turn- bridge Wells wordt een spe ciaal diner aangeboden met ge legenheid tot dansen Voor de laatste dag is er üjd te over om te wandelen m de rustige omgeving van Tum- bndge Wells of om inkopen te doen m dit pittoreske plaatsje In de namiddag zullen de deelnmemers weer thuis zijn. Deze volledig verzorgde reis, georganiseerd door het hon derdjarig Rotterdamsch Nieuwsblad m samenwerking met het reisbureau Metro, kost inclusief de vliegreis, 539 gul den (op basis van een tweeper soonskamer met bad) U kunt zich aanmelden bij het Rotter damsch Nieuwsblad, bureau 100 jaar RN, telefoon 010- 144144, toestel 169. Rotterdam De 35-jange door een losschietende borg- A P de Jong uit Schiedam is pen Het slachtoffer werd eerst op een tenem aan de Waalha- naar het Havenziekenhuis ge ven m Rotterdam ernstig ge- bracht, maar later naar het wond geraakt Hij was met zijn Dijkzigtziekenhuis vervoerd, vorkheftruck aan het werk en omdat er sprake was van een werd aan het hoofd geraakt schedelbreuk Schiedam Een portefeuille met tweeduizend gulden is ge stolen van de 59-jarige hande laar B. B. uit Schiedam. Het geld werd gestolen uit zijn tas die m zijn kantoor aan de Nieuw Mathenesserstraat stond Van de dief ontbreekt elk spoor Bij de politie heeft ook de 54- jarige expediteur A W H. van der H. aangifte van diefstal gedaan Van twee van zijn vrachtwagens, die aan de Schiekade stonden geparkeerd, zijn vier accu's met* een totale waarde van 1180 gulden ont vreemd. De vrouw loopt zenu wachtig heen en weer. 2e zou een dezer dagen haar nieuwe caravan afhalen, maar daar komt niets meer van in. Een grote brand heeft een groot deel van het caravan- en bo- tenbednjf van Ooms m Maasland in de as ge legd. Ze wijst naar een door Jaap Hazejager van de vele door bet vuur aangevreten rij dende huisjes: scheef getrokken door de hit te, geblakerd door de vlammen, en de ramen zijn gesmolten tot grauw-gnjze, gerafelde lakens. „Nou weet ik me helemaal geen raad meer", jammert ze ner veus. Ze is een van de vele gedu peerden, slachtoffers van de brand, waarvan de oorzaak nog steeds met vast lijkt te staan Zij had nog het geluk dat ze nog kon worden ge waarschuwd dat haar nieu we bezit in vlammen is opge gaan en dat er misschien tij dig noodmaatregelen kunnen worden genomen Het groot ste deel van de eigenaren en/of aanstaande kopers we ten nog van niets Met de brand, waarvan de schade geraamd is op een miljoen is bijvoorbeeld ook de hele ad ministratie van in onderhoud zijnde boten en motoren ver nietigd Toen woensdagmorgen de eerste bezoekers van de sho wroom arriveerden waren ambtenaren van de techni sche dienst van de rijkspoli tie alsmede assuradeuren ter plekke om de schade vast te stellen en de oorzaak van de brand te achterhalen Perso neel van het bednjf was zelfs nog bezig met het (opnrew) blussen van sluimerende brandjes in het inwendige van caravans Bij het zien van een dergelijke ravage keerden de meesten weer te rug om elders hun boot of caravan te bestellen De eigenlijke brand heeft ge woed m de houten boten- loods, waann tevens een werkplaats was onderge bracht Het aanblik na de brand was triest Volgens di recteur-eigenaar Anton Ooms zijn alleen al in de loods zo'n 75 scheepsmotor- tjes en -motoren verloren ge gaan Een groot deel daarvan behoorde toe aan particulie ren, die hun eigendom in re paratie hadden gegeven Ver der zijn een in de loods ge- zo vlot mogelijke afwikke ling van de verzekerings kwestie en het bestellen van I een nieuwe boot of caravan. Want vaststaat repareren van voormalige eigendom men niet meer mogelijk is. Daarvoor is alles te veel toe getakeld. Geen brandstichting Over de oorzaak van de brand wil de politie nog mets meedelen. Geruchten echter, dat de brand zou zijn aange stoken vanwege een eventue le slechte financiële gang van zaken ontkent althans de po litie van Maasland m alle toonaarden. Ook burgemeester J. van den Brmk van Maasland kon mets daarover meedelen Dat de zaken slecht zouden gaan kan hij nauwelijks voor waar aannemen „Een dezer dagen nog heb ik met Ooms senior en enkele ambtenaren om de tafel gezeten m verband met op hande zijnde uitbreidings plannen van het bedrijf", al dus stelt Maaslands eerste burger Veilinggebouw j De houten loods waar de fel le rand heeft gewoed was vroeger een kistenopslag- plaats van de voormalige vei ling van Maasland De heer Van de Bnnk zegt dat de gemeente indertijd toestem ming heeft gegeven aan Ooms om op het voormalige veilingterrem een caravan- en botenbednjf te beginnen en daar behoort dan ook het houten, voormalige kistenge- bouw bij Brandgevaarlijk' Als de brand eenmaal m dat kunststof materiaal zit, dan is er geen blussen meer mo gelijk, ook al is het gebouw van steen", zo zegt de burge meester Dat er communicatieproble men zouden zijn geweest bij de brandmelding verwijst de heer Van den Bnnk naar het land der fabelen. „Onze brandweer arriveerde prima op tijd, twee wagens ui to taal", zo zegt hij „Alleen de alarmering van meer brand- weerassistentie is met via on ze brandweercommandant gelopen, maar via een Maa slui se politie-agent die bij aankomst bij de brand alleen maar een vuurzee zag en die direct groot alarm in zijn gemeente heeft gegeven. An ders had dat via onze centra le in Delft moeten lopen". Ondanks alle misère was er een man die kon lachen Het is Gijs van den Heuvel, een eenvoudige baas van rond de vijftig Hij zegt „Gelukkig heb ik juist onze boot en die van mijn dochter maandag weggehaald en liggen ze ne tjes in het water Dat scheelt mij m elk geval zestien mille, begrijp'ie Schiedam Een nieuwe wa gen en muur zijn zwaar ver meld door een vrachtwagen die niet op de handrem stond en zonder bestuurder ging rij den Het gebeurde bij de firma Ons Belang aan de Regoutstraat met de vrachtwagen van de 64 jarige H van der E uit Rot terdam Deze ramde de gepar keerde auto van de 19-jarige Rotterdammer R J die op zijn beurt weer tegen de muur schoot van de firma Defofarm Vlaardmgen In een kapsalon aan de Van Hogendorplaan is vermoedelijk maandagnacht ingebroken Men ontvreemdde een bedrag van zestig gulden en een zwart tasje met vijf kappersscharen ter waarde van 225,- Maassluis De 29-jarige R C H M Vollebregt uit Maassluis is vanmorgen door burgemees ter Theo van Dijke beedigd als politieagent in zijn woonplaats Dit gebeurde m de kantine van het bureau De heer Vollebregt was voor heen werkzaam als hoofdcon ducteur bij de Nederlandse Spoorwegen Hij volgde zijn opleiding aan de school voor gemeentepolitie de Boskamp in Leusden De schade aan de vermelde muur bedraagt 10 mille Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken stalde auto en alle boten compleet weggesmolten Om hoeveel het gaat is met pre cies na te gaan, maar volgens Ooms zijn bet zeker vjjfen- Verwrongen stalen binten en een groot gat is alles wat van de loods overbleef. twintig boten Op het terrein zelf zijn nog eens zo'n vijf tien caravans verwoest. Ook de sleutels van alle bootmo toren en caravans zijn weg, zodat zelfs de aflevering van meuw materiaal problemen hoopt dat de klanten die niet achterhaald kunnen worden alsnog spoedig op de hoogte worden gesteld, on der meer door perspublica ties, of dat zij zich spoedig zullen melden. Dit voor een Vlaardmgen Tijdens een grootscheepse alcoholcontrole heeft de Vlaardingse politie dinsdagnacht 111 voertuigen gecontroleerd De 18-jange Vlaardingse automobiliste P N v E verkeerde onder in vloed van alcoholhoudende drank Zij weigerde blaastests en ook de bloedproef Tegen haar is proces-verbaal opge maakt Wegens het begaan van andere overtredingen kregen nog eens zeven automobilisten een bekeuring Schiedam Een geexplodeer- de bus autolak is gistermorgen door een keidemnt gevlogen. De explosie volgde na een brandje m een kelder aan de Delflandseweg. Het vuur in de kelderbox van de 47-jarige voorman K M is vermoedelijk ontstaan nadat iemand een brandend voor werp door het bovenlicht had geworpen De schade die het vuur aanrichtte wordt geschat op 5000 gulden Schoonhoven Het luxe passagiersschip Fluvius meerde dinsdagmiddag In Schoonhoven af. Aan boord: een grote groep bejaarde gehandicapten uit Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam. ,\Vij hebben alle respect voor vrouw R Komngs uit Schie- aangepaste toestanden voor ge- dam, die overigens wel blij is handicapten, maar wij willen dat de bemanning van het ze ook wel eens een gewóne schip meewerkt door beslist reis laten maken op een met- niet te roken tijdens deze reis aangepast schip", zegt me- Mevrouw Komngs is bestuur slid van de Schiedamse Stich ting Lentefeest, die ieder jaar een bootreis voor gehandicap ten organiseert De organisatie van zo'n bootreis is met een voudig en ook op het schip is mevrouw Komngs, die de lei ding heeft, constant m de weer om te zorgen dat alles goed loopt De Stichting Lentefeest organi seert het hele jaar door activi teiten voor bejaarden en ge handicapten Zo is er m Schie dam een sociëteit waar zij iede re week een avond terecht kun nen, daar worden ook wel feest- en bingo-avonden gehou den Het hoogtepunt is echter de jaarlijkse bootreis, die tel kens ergens anders naar toe voert „Wij richten ons op mensen die een zodanig probleem hebben dat zij met makkelijk met an dere groepen meekunnen", ver telt mevrouw Konings De pas sagiers helpen elkaar, het is een gezellige groep en er heerst een opgetogen stemming aan boord De passagiers zijn inwo ners van Schiedam, regelmati ge bezoekers van de soos en menen uit de verpleegtehuizen Rustenburg m Rotterdam en Zonnehuis in Vlaardmgen Ze gemeten allemaal van de reis, die vijf dagen duurt Op de dag van vertrek werd Schoonhoven aangedaan 's Middags bezoch ten de passagiers m groepjes het zilverstadje aan de Lek, dat sommigen nog kenden uit hun jeugd 's Avonds was er een geslaagde feestavond aan boord van het schip, waarbij het orkest Hawaiian Selection optrad Na Schoonhoven wor den Arnhem, Zutphen en Nij megen nog aangedaan Wat men daar gaat doen, wist nog niemand toen het schip m Schoonnoven lag „Het pro gramma blijft altijd een verras sing voor ons", zei één van de passagiers, die al wat vaker is meegegaan

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3