SPORT SW voor rust positief FC Gaardingen scoort weer eens Hennes voor rust futloos- het Zwaluwen schlemielig onderuit Volley haalt bet ft Cambuur hopt mek helemaal vast Safari uit veld gegluurd RKWIK VERRAST OFFENSIEF BLIJFT UIT Schiedam berust niet. Piet van der Burg stopt Programma zaalvoetbal MAANDAG 10 APRIL 1973 3 ui"iui 23/ t ?mr> m f.i John Beyer: „Na rust weer als vanouds" Schiedam Hermes DVS zette tegen het lager op de ranglijst staande HOV de opgaande lijn van de laatste weken niet voort. Het elftal van trainer John Beyer had ook geen onmiddellijk antwoord op de vrij snelle openingstrefer van de Rotterdammers. Voorat in de eerste helft speelden de Schiedammers futloos. Een betere tweede helft van Hermes DVS, waar^i HOV wel onder druk gezet werd leidde tot een 1—1-gelijkspel, dat de voor beide ploegen ver diende uitslag betekende. Vlaardingen Na precies 385 minuten scoorde FC Vlaardingen weer eens, dat is geheel wat anders dan de elf goals bij FSC—Veendam. Maar ondanks die verdiende 1—0 winst blijft het „tob ben", omdat de Vlaardingers ook nu weer met zeker 3—0 van SC Cambuur hadden moeten afrekenen. Hoewel het duel voor nauwelijks duizend toe schouwers geen enkele betekenis meer had, ver baasden met name de Friezen door hun tomeloze inzet. Soms tegen het agressieve aan, waartegen arbiter Jansen snel optrad. Die houding, „gehol pen door het feit dat ik met vier invallers speel", aldus Nol de Ruiter, verraste FC Vlaardingen, dat echter wèl tol moest betalen, voor zijn laco nieke houding, want het kwam helemaal niet in zijn spel. „Men zou kunnen zeggen", aldus Theo Laseroms, „dat wij ons wat meer met voetbaltechnisehe zaken bezighouden". Het gevolg daarvan was dat de FC achter en in het midden goed in elkaar zat. Soms zelfs brutaal genoeg gegroepeerd voet bal acteerde, maar wanneer alle acties de aanval bereikten, was het gebeurd. Een oude kwaal dus! Op Danny Molendijk na, die veel in het spel werd betrokken en na 25 minuten de enige goal tot, stand bracht uit een vrije trap van Krsto Mutro- vïc, waarna de bal eerst nog werd doorgekopl door Fredrag Drapic. De rest bleef onder niveau. Predrag Drapic mocht al gauw worden afgelost door Paul Vork, die 2eker met twee goals FC Vlaardingen in veilige haven had moeten bren gen. Nu bleef de angst van die 1—0 voorsprong bestaan. Ten onrechte overigens, omdat SC Cam buur het na rust niet meer zag zitten. Hoewel Metz en Schouwenaar beiden onder de bal door doken op vrije trappen, kwam Peter Eikelen boom geen enkele maal in gevaar. FC Vlaardingen, dat in die fase trachtte zijn 1o voorsprong te verdedigen, was zelfs met snelle counters nog gevaarlijker. Hoe anders was overigens het eerste deel, waarin FC Vlaar dingen alleen door het mogen nemen van veel vrije trappen het doel van de Friezen kon belagen. Na SW, Graafschap, Willem II en Eindhoven op 00 te hebben gebalanceerd, was het gisteren na een klein half uur plotseling raak: 10. Grote vreugde, die plaats had kunnen maken voor zekerheid, als de overige acties goed waren afgebouwd. Alleen door laconiek optreden van Bep de Ruiter, kon Cambuur een keer via De Büauw gevaarlijk worden, maar meer ook met. Tweede lijn Na rust werd verschillende malen Cees Bouman In stelling gebracht om het karwei vanuit de tweede lijn af te maken, maar de Friezen bleken in Roorda een uitstekende doelman te hebben. En FC Vlaardingen verprutste de één na de andere actie. Op een gegeven ogenblik vlei FC Vlaardingen met vijf man aan, iedereen stond vrij, maar het enige wat er uit voort kwam, was een slap schot. Niettemin was FC Vlaardingen halverwege die tweede helft over vrijwel alle linies sterker. Met als uitblinker Cees Zwambom, die zelf éénmaal vanaf het middenveld een lob lanceerde over doelman Roorda, maar net iets te hoog mikte. Zijn ingrijpen betekende keer op keer voor SC Cambuur het onderbreken van een actie. Nadat Paul Vork uit een pass van Joop Quellhorstgeen kracht achter het schot op drie meter afstand van het Friese doel had gezet, en Danny Molen dijk zelf ook nog een keer had naast geknald, was FC Vlaardingen zeker van zijn zevende overwinning '"4- -/J.w';Ja, iet kampioenschap in de pro- imen de Vlaardingers volgend landelijke derde klasse. Ook ige week al kampioen werden, ir landelijk. Schiedam Omdat de jeugd van SW verloor van Helmond Sport (2—1) heeft de ploeg van Jan van der Velden de laatste plaats weer overgenomen. Het werd een duel waarbij nogal wat gebeurde. SW keek in eerste instantie aan tegen een 20 achterstand, toen Henk Salari wegens natrappen uit het veld werd gestuurd. Frans Klin gen redde toch nog de eer voor SW maar meer zat er niet in. Vlaardingen BKWIK komt in de eindfase van de competitie tot opmerkelijke uitslagen. De equipe van trainer Ger Robbe- mond wist op eigen veld kampi Deus kandidaat GDS terug te' wijzen met 3—2. De gasten scoorden al gauw, waarna Ronald Braak gelijk scoorde. Na een half uur was het 1—2 voor de bezoekers en vijf minuten daarna zorgde Peter Witte voor 2—2. Na de thee kreeg RKWIK wèl druk van GDS, maar effectief waren de gasten met. RKWIK sloeg terug en schiep zich enkele kansen waar niet van werd geprofiteerd. Maar in de 35e minuut lukte dat Martin Vlij wèl: 3—2. GDS sputterde nog wel tegen maar de stand veranderde niet Schiedam Piet van der Burg, Hermes DVS' onverwoest bare laatste man, heeft besloten het volgende seizoen zich niet meer beschikbaar te stellen voor het eerste elftal van de Schiedamse eerste klasser. Wel zal hij zaalvoetbal spelen voor de blauw-witten. De 37-jarige voetballer: „Het is tijd om te stoppen nu ik nog fit ben. Trouwens, niemand is onvervangbaar". Maandag: Excelsior M—Ursus, 20.45 uur, Olympiahai. FC Yeco m—FC Promenade, 22.15 uur, Olympiahai, VI—Zwaluwen. Donderdag: EDS—Hermes DVS. Hermes DVS startte niet bij ster „oplettend", hetgeen tot onnodig balverlies leidde. Uit zo'n situatie kon Arie Huïzer een schot lossen, dat via de handen van Roy den Hartog tegen de onderkant van de lat stuitte. Scheidsrechter Versluis wees terecht naar de stip en Wim Kievit passeerde doelman Martin Schilperoort met een laag schot in de uiterste hoek. Martin Schilperoort, de doel man van. het derde, verving Edwin Overdijk die zich op de dag voor de wedstrijd tijdens de keeperstraining verstapte, waaraan hij een pijnlijke „spit" in de rug overhield. Vervanger Martin Schilpe roort speelde een goede wed strijd. Zo stopte hij een kei hard sehot van Wim Kievit met een katachtige reactie. HOV stichtte de eerste 45 mi nuten veel gevaat met schoten uit de tweede lijn. Vooral laat ste man Wim Kalt liet een paar goede afstandsschoten los. Hermes DVS zette hier weinig offensiefs tegenover in de eerste helft Alleen met een hoge voorzet van Tenn Kor- naat, die via een Rotterdams been op de paal kwam en met een kopbal van Dik Schaap net over kwamen de Schie dammers dicht bij een tegen doelpunt John Beyer was dan ook verre van tevreden over de eerste helft. „Het was mak en initia tiefloos. Voor de wedstrijd had ik er nog zo de nadruk op gelegd, dat we het niet te ge makkelijk op mochten vatten. In de tweede helft lukte het ineens veel beter. Toen was er wel bij iedereen een goede in zet, zoals in de afgelopen we ken". Hermes DVS zette HOV na rust onder druk, maar het duurde nog tot de 27-ste mi nuut voordat de gelijkmaker door Piet Klepke ingekopt werd. Een fout van Arie Hui- zer, die de bal onnodig aan Teun Komaat verspeelde, ging aan dit doelpunt voraf. Een hoge voorzet van Teun Kor- naat had vijf minuten voor het einde bijaa succes. Dik Schaap kwam echter niet hoog genoeg van de grond om de bal net ,het beslissende tikje te geven en doelman Peter Broekhuizen plukte de bal uit de hoek. Bij HOV kreeg Wim Kalt een waarschuwing wegens aan merking op de leiding. Een in feite onnodige maatregel van scheidsrechter Versluis in deze sportieve wedstrijd. o- Danny Molendijk scoor de de enige treffer door Bas van den Berg o Pau! Vork tot tweemaal toe dicht bij een doelpunt Leiderdorp In de nadagen van zijn rijke trainerscarrière gaat Frans de Kruis gebukt onder de onmacht van Zwalu wen. De vraag is intussen niet meer actueel: „Hebben we dan nooit geluk," maar eerder: ,,Hoe motiveer ik de ploeg te-, gen degradatie." Terwijl vrij wel iedereen van de selectie in de bres springt voor zijn trai ner en beweert dat de ploeg ook tegen RCL weer hard heeft gewerkt, leert de reali teit, dat Zwaluwen bij een „schlemielige" 2—1 achter stand nauwelijks meer gevaar lijk was. Geen enkele symp- toon van een slotoffensief. De Kruis: „Ik heb de spelers naar voren zitten schreeuwen, maar wat doe je er aan als het niet gebeurt." En peinzend: „Wat is nu de oplossing?" Zwa luwen, dat intussen steeds ver der afzakt, hoewel het nog alles in eigen hand heeft, tramde zelfs afgelopen week driemaal, iedereen was met RCL bezig, daarom is het te begrijpen dat de teleurstelling na de 2—1 erg groot was. In feite was deze nederlaag niet nodig, omdat de gastheren voor rust nauwelijks gevaarlijk waren. Dus blij met een punt. Het wekte evenwel verbazing dat na rust Jan Molenaar, Zwa- luwens beste man notabene, vanwege zijn combinaties op het middenveld en strakke pas ses, moest worden gewisseld. Die bevreemding werkte De Kruis weg met: „Ik moest toch iets doen om aanvallend ster ker te worden, daar werd dan Molenaar het slachtoffer van, maar het had ook iemand an ders kunnen zijnEr- nest Kegel en Berrno van Hof wegen mochten de draad op pakken, maar omdat Leen door Bas van den Berg. Pijpers zich ais spits moest la ten terugzakken naar laatste man, en Hennie Kuyten zijn. plaats overnam, maakte dat al lemaal toch niet veel uit. Het verwachte offensief bleef uit! Het gevolg was wèl, dat de defensie, met uitzondering van Henk Neutjes (weer terug) en Leen Seekles, op de toppen van zijn tenen moest lopen om met name de gebroeders Witte- Schiedam Het heeft er voor al voor rust naar uitgezien dat SVV ïich zou revancheren voor de matige prestaties van de laatste weken. Tegen Wil lem II kwam de formatie van Pim Visser voor rust met 0-1 voor (doelpunt Oor Huigen) maar moest na de pauze toch toezien hoe de thuisclub wat gelukkig^ uiteindelijk met 3-1 won. Visser had doelman Eddy van der Most rust gegeven. Bas van Noortwijk stond sinds lange tijd weer onder de lat De SW- trainer: „Ik heb deze week een gesprek met allebei. Dan zal ik duidelijk maken dat ze de laat ste wedstrijden evenveel kan sen krijgen". Ook was Wim Mulder er bij SW weer een hele wedstrijd bij. Voor rust speelde SVV bedui dend beter dan anders. Het geen halverwege resulteerde in een treffer van Cor Huigen. De snelle spits ving een diep tepass van Wim de Haan goed op en plaatste de bal precies op tijd achter doelman Sza- mardzic: 0-1. Willem n stelde daar weinig tegenover. Speelde erg mat en was alleen via Henk van Rooy gevaarlijk. Toch zou de forma tie van trainer Brouwer na rust gelijk komen. Al was dat via een strafschop nadat Rinus Schiedam Fluks, evenals Schiedam een gegadigde voor een degradatieplaats, heeft zich gisteren ten koste van Schiedam iets veiliger geplaat st. Het won dik onverdiend met 2—1. Het was voor een bijzonder goed spelend Schie dam teleurstellend toch met de nederlaag geconfronteerd te worden. Immers, de mannen van trai ner Burld zijn bijna de gehele wedstrijd door toonaangevend geweest. Het zat in de voorhoe-, de echter niet mee. Vrouwe Fortuna leek het doel van de bezoekers dicht gespijkerd te hebben. Altijd was er wel weer een been, een lichaam, paal en lat, die een Schiedam-doelpunt in de v/eg stonden. man aan banden te leggen. Zwaluwen was zelfs rijp voor 3—1. Na afloop de mening van de spelers: „We zaten vast", gaf te denken. Zwaluwen, vorig jaar in de top, nu onderaan, heeft té veel kwaliteit om zich regel matig in de „luren" te laten leggen. Maar het mag best wel wat brutaler zijn. Punten ver zamelen in deze fase gaat al leen met „bikkelaars". Het ka rakter van de ploeg leent zich daar niet erg voor, maar het is vrijwel zeker dat nieuwe man Theo de Waard daar wel graag verandering in wil aanbrengen. Kansen Over de wedstrijd het volgen de: „In de 25ste minuut lepel- Steenbergen Nelemans in het strafschopgebied neerlegde. Pim Visser: „Het was weer de traditionele fout van de verde diging. Iedereen keek toe waar door Rinus niets anders kon doen". Hendriks benutte de kans: 1-1. Na twintig minuten spelen was het gedaan met SVV. Toen ving Havermans een vrije trap op eo schoot de bal achter Bas van Noortwijk. Pim Visser reageerde door Aad van der Vlist te wisselen voor Bart Kreft hetgeen voor al op de linkerflank meer ge vaar opleverde. Cor Peitsman, Wim de Haan en Jos Zoetmul der kregen wel kansen maar benutten die niet. Het offensief wat SW een kwartier voor het einde ontke tende hield duidelijk risico's in. Waardoor het sterk counteren de Willem II via invaller Den Rooyen de zege vlak voor tijd. veilig wist te stellen. Pim Vis ser: „Aan dat doelpunt hecht ik geen waarde. Dat kwam ge woon omdat wij teveel naar. voren gingen en zodoende de aanval verwaarloosden. On danks het feit dat we beter speelden als tegen Dordrecht heb ik toch vrijwel geen goed opgezette aanval gezien. Er werd ook nu te gemakkelijk balverlies geleden". Het sterk verdedigend spelende Fluks speelde een weg-is-weg spelletje. Elke bal, die in de verdediging kwam, werd uit verdedigd met lange balen. Waar het leer terecht kwam, dat deerde niet, als het maar uit het strafschopgebied was. Indien Schiedam de rust in was gegaan met een voor sprong van 3—0, dan had iede reen dat normaal gevonden. Het was echter 0—0. Ook na de thee een aanvallend Schiedam, maar bij een uitval van Fluks werd de bal hoog voor het doei geplaatst Kees Schuurhuizen beroerde het leer nog wel, maar de inzet van Markesteijn maakte hem kan sloos. Schiedam gaf de moed met op. Het drong aan en dat werd fataal, toen Jongman de bal verspeelde. Voor Markes teijn was het een koud kunstje om toen met een lob de uitlo pende Schuurhuizen te passe ren. Hoewel Bram Scbolte de stand nog wel tot 1—2 kon brengen, moest Schiedam toch genoegen nemen met de neder- de Leen Pijpers de bal over de doelman van RCL heen, maar de bal werd op de doellijn gered. Doelman Brandt maak te een kogel van Jos Buitelaar onschadelijk, en Zwaluwen kroop door het oog van de naald, nadat Ab Nijgh Kees Ruis bij zijn benen had gepakt. Dus geen strafschop. Zeven minuten na rust scoorde WaUy van Haver met een lob over uitlopende doelman Nijgh heen (10), maar drie minuten later zorgde een achterwaartse kopbal van Henk Nentjes voor 1—1. Zwaluwen beheerste toen het duel, maar ging overstag nadat Henny Kuyten voor. ei gen doel „goochelde" met de bal. Het gevolg via Wilbert Wit- teman 2—1. En daar bleef het bij Vlaardingen ïn de voorlaatste wedstrijd van behaalde Volley het kampioenschap in de pro- de competitie is het het herenteam van Vol- motieklasse en komen de Vlaardingers volgend ley'68 gelukt de dames te evenaren. In de uit- seizoen uit in de landelijke derde klasse. Ook wedstrijd tegen Krimpen wonnen de mannen de dames, die vorige week al kampioen werden, van coach Vijfvinkel met 3—1. Door deze zege spelen volgend jaar landelijk. Volley blokte voortreffelijk

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3