Veel belangstelling, te weinig leerlingen Artotheek aan Oosthavenkade Uitbreiding parkeerverbod Bomenlaan Jubileren in de kou Bedrijfsscliool Wilton-Fijenoord Overtollige medicijnen terug naar apotheek Dief pakt twee deuren Inbreker stompt bewoner Café's op Koninginnedag draait op voor de moeilijke gevallen" Buslijn 53 blijft bij de Kaag Hekken gesloopt 'Jongen valt van fiets Auto's bekrast Autodieven op de vlucht Zonder rijbewijs Vechtpartij om colbert Auto van dijk, bestuurder onbekend Kosten 2,5 miljoen Renovatie 222 woningen Hoek van Holland DINSDAG 11 APRIL 1978 3 Ter gelegenheid van het 40-jarlg bestaan van de |eugd-Ri]n- mondband uit Schie dam heeft dit korps in samenwerking met ver schillende muziekkorp sen en drumbands uit andere steden zoals Wilhelmus uit Slled* recht, Jubal-Dordt en Excelsior uit Rotterdam afgelopen zaterdag op het Emmapleln een fraai stukje van zijn kunnen ten gehore (en te zien) gebracht Al tijdens het opmar cheren klonk een warm applaus op. Dat was hard nodig, want helaas was het gure weer er de schuld van dat het aantal toeschouwers beneden de verwach ting is gebleven. Jam mer, want dat hebben de korpsen niet ver diend; de kwaliteit van het gebodene lag na melijk op een vrij hoog niveau. Onder de be langstellenden bevond zich ook drs. Arte Lems, die namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen over bracht aan het bestuur en de leden van de ju bilerende band. Voor de taptoe moest de po litie overigens eerst het plein auto-vrij maken. Ondanks waarschu wingsborden hadden enkele automobilisten hun wagen daar toch geparkeerd. Ze vonden hun kar elders teru- g met bon. SChiedam De gemeente zou moeten bevorderen, dat overtollige medicijnen bij de apotheken worden teruggebracht. Dat vindt PPR-raadslid Herman Noordegraaf, die het colle ge van burgemeester en wethouders documentatie doet toekomen over een re geling in Maastricht, waar bij voor inlevering, afvoer en vernietiging van overbo dig geworden geneesmid delen zorg wordt gedragen. Het is een van de mogelijk heden, die Noordegraaf aandraagt om waterver vuiling enigszins te beper ken. Hij wijst erop, dat ook bij 'normaal' huishoudelijk gebruik lozing van stoffen plaats kan vinden, die niet in het water thuis horen. Van wethouder Chris Zij develd (milieuzaken) heeft het radicale gemeenteraad slid al te horen gekregen, dat het zinnig is om na te gaan welke mogelijkheden er zijn om dit soort lozin gen tegen te gaan. Schiedammers zouden dan de medicijnen, die nu no gal eens in de wc verdwij nen, kunnen terugbezorgen bij hun apotheek, stelt Noordegraaf voor. Finan cieel zijn er voor de ge meente nauwelijks kosten aan verbonden om de me dicijnen dan weer bij de apotheek op te halen en naar de Afvalverwerking Rijnmond te brengen (overigens maakt Schie dam van de AVR momen teel geen gebruik en wil de gemeente de aandelen daarin verkopen). Voor inlevering van ont vlambare stoffen, chemica liën en reinigingsmiddelen is volgens de PPR'er wel- ,-licht een regeling te treffen met de keuringsdienst van waren. Nog een ander voorbeeld is een afspraak met fotogra fen om tanks neer te zetten voor oud fixeer, ^oven- dien zit daarin zeven gram zilver per liter, hetgeen wel de moeite waard is om het zilver eruit te halen," aldus Noordegraaf. Schiedam Een inbreker Is bij houthandel Van der Wete ring aan de haal gegaan met twee hardhouten deuren. De deuren hebben volgens de di rectie een waarde van 1500 gulden. De dief heeft weinig moeite hoeven te doen. De toegangs deuren bij het bedrijf aan de Nieuwe Maasstraat in de Gor zen waren niet op slot. Een witte Citroen Dyane ver dween vanaf een parkeerter rein achter het ANWB-kantoor aan de Parkweg. De auto met het kenteken 08-70-FV is het eigendom van de 40-jarige A. L. B.-R. De waarde van het voertuig is 500 gulden. Snoep ter waarde van 50 gulden werd ontvreemd bij de kantine van OBK aan de Delflandseweg. De 23-jarige ijzerwerker H. E. uit Maassluis mist tenslotte een leren portefeuille met 895 gulden. Bij werf De Nieuwe Waterweg werd deze uit zijn kast gestolen. Het slot van de kast heeft de dief geforceerd. Schiedam Bij een inbraak in een woning aan de Hoogstraat is de 17-jarige R. M. op heter daad betrapt. De evenoude bewoner J. van B. ontdekte de jongen. Tussen de twee Schiedammers ontstond daarop een handgemeen, waar bij de inbreker de bewoner een stomp in zijn gezicht gaf. De inbreker is meegenomen naar het hoofdbureau van politie en is inmiddels weer op vrije voe ten, Schiedam In verband met de viering van Koninginnedag op maandag 1 mei mogen ca fé's die dag tot 02.00 uur 's nachts geopend zijn. Wanneer daarvoor vergunning is verleend, mag muziek ge maakt en gedanst worden tot 30 uur. Het was zaterdag een drukte van belang tijdens de open dag van de Wilton-Fijenoord-bedrijfsschool zeggen, dat wie van de am bachtsschool komt die leer school op een holletje afmaakt, zonder zich behoeven in te spannen. Valk: „Over het alge meen moet er behoorlijk wor den aangepoot en goed worden gestudeerd. Anders gaat het fout". De opleidingen-baas laat enkele studieboeken zien: na- tuur- en scheikunde met al die lastige formules en stellingen tot en met de Wet van Archi medes toe. En verder: algebra, vlakke meetkunde, tekeningen lezen, enzovoorts. i Een van de leermeesters geeft de feerling Instructie bij het zgn. pijpenbuigen Vlaardingen Voor de huis vesting van de op te richten artotheek in Vlaardingen heeft het collega van B en W het oog laten vallen, op het pand aan de Oosthavenkade 8. In een voorstel aan de raad wordt dit pand als de meest geschikte ruimte daarvoor genoemd. Een verhoogd gedeelte binnen het gebouw schept de mogelijk heid van een gecombineerd ge bruik, namelijk als centrum voor het uitlenen van beelden de kunst en het organiseren van de tentoonstellingen, die tot nu toe in het Weeshuis wer den gehouden. Met de inrich- Maassluis Het parkeerver bod op de Maasstuise Rozen- laan wordt uitgebreid. Dit ..hebben b en w van Maassluis besloten. Tot dusver gold voor het gedeelte tussen de Olean derstraat en het Kastanjedal een parkeerverbod voor beide zijden van de Rozenlaan. Steeds meer bezoekers van de Olympia-sporthal gingen er echter toe over hun auto's ter hoogte van de sporthal (aan beide zijden) te parkeren. Niet alleen werd daardoor de door stroming van het verkeer ern stig belemmerd, maar ook brachten deze parkeerders bi),. het in- en uitstappen van het auto's het verkeer in gevaar. Bovendien bleek dat auto's die ten noorden van het Kastanje dal aan de westzijde van de Rozenlaan werden geparkeerd het uitzicht wegnamen voor het verkeer dat, komende uit het Kastanjedal, de Rozenlaan op reed. Dit alles heeft geleid tot de binnenkort in te voeren uit breiding van het parkeerver bod voor beide zijden met 25 meter in noordelijke richting, terwijl daarnaast het parkeren ter hoogte van de sporthal aan de oostelijke zijde van de Ro zenlaan is verboden ting van het gebouw aan de Oosthavenkade komt het Wees huis vrij. Het dagelijkse be stuur van de Culturele Raad, die B en W over deze zaak hebben geadviseerd, vindt de centrale ligging van het Wees huis in het centrum van de stad aan het gelijknamige plein van ondergeschikt belang. Mén is juist van mening, dat met de ingebruikneming van het pand aan de Oosthavenkade als on derkomen voor „kunst" het ge beuren rond de Oude Haven er een nieuw element van verle vendiging bij krijgt naast het Hollandïa-gebouw, in de buurt van het Visserijmuseum en het muziek- en documentatiecen trum van Ton Stolk. De kosten voor de exploitatie van de artotheek vallen mee, zo vinden B en W namelijk 24 duizend gulden. Voor het be heer van de artotheek wordt een administratieve kracht aangetrokken, die tevens toe zicht zal houden op de tentoon stelling. Omdat beide werk zaamheden door één persoon kunnen worden verricht wordt op het tentoonstellingsbudget van de Culturele Raad onge veer zesduizend gulden per jaar bespaard. Daarmee kan de huur van het pand worden voldaan. De artotheek is geen zelfstandige Vlaardingse aan gelegenheid, maar wordt in sa menwerkingsverband met de Stichting Uitieendienst Beel dende Kunst Rijnmond te Rot terdam opgezet In de arto theek wordt echter wel het werk van Vlaardingse kunste naars opgenomen. Het werk dat men wil lenen zal in hoofd zaak op dia's te bekijken zijn en wordt dan vanuit Rotter dam geleverd. Schiedam De gemeente draait op voor huisvesting van „maatschappelijk moeilijke gevallen". Niet de woningbouwverenigin gen, stelt burgemeester Aue Lems. Deze stelling wordt ont kend door CDA-fractielei- der Riet Taverne, zelf be stuurslid van de woning bouwvereniging St. Jozef. „De woningbouwverenigin gen volgen dezelfde richt lijnen als de gemeente, maar zij hebben het voor recht selectiever te werk te kunnen gaan," meende de burgemeester op de laatst gehouden vergadering van de raadscommissie voor al gemene en bestuurlijke za ken, „bij huisvestingszaken halen de particulieren nu eenmaal de krenten eruit, De middenmoot is voor de woningbouwverenigingen en de gemeente draait op voor de moeilijke gevallen. Dat is de realiteit. Ik heb bewijzen dat de verenigin gen die niet nemen De open dag van de bedrijfsschool van Wilton-Fije- noord, afgelopen zaterdag, is weer een groot succes geworden. Enkele honderden jongens, die over en kele maanden van school komen, hebben een kijkje kunnen nemen in de school zoals die in werkelijk heid draait, compleet met de leerlingen achter de draaibank. Interessant, en geinig waren Een gezond boerenverstand, zo vaak gehoorde opmerkingen.zegt Valk. Dat wil echter met Maar ais je dan vroeg of ze na het behalen van het diploma mavo of Its-b naar de bedrijfs school willen... dan bleek het antwoord vaag te zijn. Zo in de trant van „eerst maar eens kij ken of ik het diploma haal", of „ik weet het nog niet". De heer W. G. E. Valk, het hoofd van de afdeling opleidin gen en permanente educatie bij de bekende Schiedamse werf, weet er alles van. „De belang stelling is doorgaans groot", zo zegt hij, „...alleen het aantal leerlingen dat wordt ingeschre ven is zo laag. Wij kunnen per cursus tachtig jongens in schooi plaatsen, maar helaas is het aanbod gering; dit afgelo pen jaar waren slechts vijfen veertig jongens bereid een op leiding bij ons te volgen". Natuurlijk, 20 zal dan meni geen zeggen. Wie is er nu zo gek om in deze tijd een baan te zoeken bij een op sterven na dode bedrijfstak. Wie gaat er nu een opleiding volgen in het werkloos-worden, zeggen som migen cynici. Het zijn, althans volgens de heer Valk, allemaal begrijpelijke reacties, die ech ter slechts ten dele waar zijn. „Natuurlijk gaat het slecht in de scheepsbouw", beaamt hij. „Ik zal de laatste zijn om te beweren dat dit niet 20 zou zijn. Maar, geloof mij, bij ons valt het allemaal bijzonder mee. Zo is de nieuwbouw bij ons verzekerd tot 1983. Het gaat hier grotendeels om mari ne-opdrachten. Maar afgezien daarvan. Je moet als werfdi- -rectie er toch voor zorgen dat er voldoende jongere vakmen sen de oudere, die afzwaaien, opvolgen. Kortgezegd: de ver grijzing moet worden tegenge gaan en de open plaatsen moe ten worden opgevuld". De bedrijfsschool van Wilton- Fijenoord is met haar 54 jaar een aer oudste bedrijfsscholen in ons land en in elk geval de •Maar daar blijft het niet bij. Vooral de praktische kant van de opleiding is bijzonder be langrijk. Dat bleek ook wel uit de gesprekjes die wij tijdens de open dag met de leerlingen hebben gevoerd. De meesten vinden de praktische kant moeilijker dan het theoretische gedeelte. Een keertje vijlen op een testapparaat leerde de be zoeker dat het allemaal niet zo eenvoudig is als weieens wordt verondersteld. „Maar er zijn ook leuke dingen voor de jongens, hoor", ver volgt de heer Valk, bang dat de toch wel pittige studie jon gens zou afschrikken. „Zo heb ben wij een full-time sportle raar die met de boys een lek ker partijtje zaalvoetbal doet, of gaat zwemmen. En verder hebben wij elk jaar een vor mingskamp van zes dagen. Dat gebeurt allemaal in Hi 1 var en- beek. Daar leven de jongens gewoonweg naartoe". Verdere aantrekkelijke voorwaarden zijn natuurlijk de sociale voor zieningen van het bedrijf die voor elke werknemer gelden, faciliteiten voor werkkleding en vervoer, terwijl boeken en olesmateriaal worden gesubsi- oudste in de scheepsbouw. On- <heerd. danks de „gevorderde leeftijd" dan nog eens wat", ver is daar niets van te merken, Het weliswaar oude gebouwen complex, achteraf gelegen op de werf, is ingericht met mo derne apparatuur. Het is dan ook begrijpelijk dat afgestu- trouwt de heer Valk toe. „Het gaat er in onze school heel democratisch aan toe". En, na denkend: „...maar niet tot in hei oneindige, 't Is wel 20 dat wij uiteindelijk de dienst uit- deerden aan de bedrijfsschool «isken. Als ze bijvoorbeeld ko- om de zo veel tijd terugkomen men me* bet voorstel om de om nieuwe machines te testen en Ieren er mee om te gaan. Va kopleiding Jongens die van school komen., het liefst met Its-b „Zeg wiskunde af te schaffen, dan gaat dat niet". De bedrijfsschool van Wdton- Fijenoord is de enige nog over geblevene in het noordelijk deel van het Waterweggebied Die van Gusto is verdwenen en maar elke jongen met een ge- 00h Cincinnati heeft geen be- zond boerenverstand", aldus een van de uitspraken van de heer Valk worden er opge leid tot uitstekende vaklieden. Enkele voorbeelden: scheeps- meta albe werken, plaat- en con structiewerken, apparaten bouw, machinebankwerker boogl assen, pijpenbewerken, verspanningstechmeken en on derhoud selectriciën. Aan het eind van de tweejarige oplei- drijfsschooi meer. Desondanks heeft de heer Valk een mager aanbod van nieuwe leerlingen, Leerlingen, die het over het algemeen best naar hun zin hebben. De wetenschap dat het moeilijk is om aan de slag te komen en dan ook nog de kans hebben naar school te kunnen, moet voldoende kunnen zijn om toch eens hij Valk aan te kloppen. Hij is graag bereid ding doen de jongens examen alle informatie te geven. Geluk- voor het Bemetel- of VEV-di- kig kan er bij Wilton nog volop ploma. werk worden geboden. Schiedam De beginhaltc van buslijn 53 is nn definitief gevestigd aan de Kaag. Het oek hiertoe van het Scbie- college van burgemees- wethouders is goedge- door de gemeente Rot* terdam. J In verband met de werkzaam heden voor de bouw van het winkelcentrum Kethel aan de Zwaluwlaan was enige maan den geleden het beginpunt van deze buslijn tijdelijk verplaatst •van de Lindeijerstraat naar De Kaag in Kethel-Oost. Volgens b en w past de busroute via de Eduard van Beinumlaan, Mo- zartlaan en Zwaluwlaan in de plannen voor de uitbouw van S chied am-Noord. VI aardingen ïn de nacht van zaterdag op zondag heb ben onbekenden enige hekken van de Zuidbuurtseweg nabij de kruising van de Marathon- weg volledig vernield. Schiedam Na een val in Nïeuwland is de 14-jarige R. J. M. H. met een gebroken onder been opgenomen in het Nolet- ■ziekenlitiis. De scholier uit Schiedam was op de Johan de Wittsingel van zijn fiets gevallen toen zijn voet van de trapper schoot. Vlaardingen Driemaal werd bij de Vlaardingse poli tie aangifte gedaan dat er zon dagmiddag vernielingen aan personenwagens zijn aange richt. Op de A. van Solmslaan werd een Opel bekrast, schade 1Ö0Ö gulden. Aan een Opel Ascona op de Kethelweg werd met een scherp voorwerp een schade van 500 gulden toegebracht Een geparkeerde W-bus op de Korte Dijk werd voor 300 gul den bekrast. Maassluis Drie jonge VTaar- dingers zijn zaterdagnacht be trapt bij een poging tot het stelen van een auto. Een bur ger was getuige van de misluk te diefstal. Het drietal nam toen een taxi naar Vlaardin- gen. Op het parkeerterrein aan de Marathonweg hield de Vlaardingse politie de taxi aan, waarna de drie aan de Maas- sluise collega's werden overge dragen. Maasland Tegen de 18-jari- ge J.J.K. uit Maasland werd zaterdagnacht proces-verbaal opgemaakt, omdat de jonge man zonder in het bezit van een rijbewijs te zijn reed on der invloed van alcohol. Een bloedproef wees dat uit. VI aardingen In bar Intiem zijn twee bezoekers, de 33-jari- ge G.P. v. V. uit Vlaardingen en M.F.T. uit Maassluis slaags geraakt en door de pohtie over gebracht naar een Vlaardingse cel. Het bleek dat v. V. het colber tjasje van T. had vernield. Bij de hierop volgende vecht partij werd de benadeelde di verse malen in het gezicht ge trapt door v. V. en diens zus. Zondag gingen de twee weer naar huis toe. Vlaardingen Door nog onbe kende oorzaak raakte vrijdag avond een personenwagen van de Vlaardingse Maassluisse- dijk. Bij de komst van de politie was de bestuurder vertrokken. Later belde de eigenaar naar het bureau om het ongeval te melden. Hij, T.D. uit Heenvliet, wilde echter met zeggen wie had gereden. De pohtie stelt een onderzoek in. Hoek van Holland In Hoek van Holland worden 222 wo ningen gerenoveerd. Daar is een bedrag mee gemoeid van 2,5 miljoen gulden. Het gaat om de woningen aan de Cor- desstraat, Bontekoestraat, Planciusstraat, Columbusstraat en Van Spilbergenstraat. Deze ongeveer twintig jaar oude hui zen van de woningbouwvereni ging „Rotterdam aan Zee" wor den voorzien van centrale ver warming. dubbele beglazing en isolatie. Het rijk heeft goedkeu ring en subsidie aan de renova tie verleend. De huurverhoging na de renovatie zal beperkt zijn, rond de vijfentwintig gul den per woning. De woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee" beeft de ze week ook een bestedings plan klaar ingediend voor de bouw van een verzorgingsflat aan de Hoekse Brink. Daarmee is het bouwplan in de laatste fase gekomen. Goedkeuring van de dienst bouw- en wo ningtoezicht wordt binnenkort verwacht De verzorgingsflat omvat 85 eenheden voor be jaarden en invaliden die vrij wel volledige verzorging behoe ven. Verder worden er in het plan 31 woningen gebouwd voor onvolledige gezinnen en zijn er zes aangepaste huizen voor minder validen in opgeno men.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3