Gewestelijk orkest in Holy Wie mug maar Brussel toe? Sylvia van Asten verlaat Br&nsplastiekem schilderijen te kijk Concert naet lult toon beeld Mistral Peetje Waldolala In Zoldertheater Marmm&ie in kerk DONDERDAG 13 APRIL 1978 Varia speelt Kinolschba Meneer Kleins komt naar Passage Poppenspel Fanfarewereld in opschudding: L@asl§ vasi Dijk lm Maasland Lekkeir© muziek Svarsism Corda Pe prins ets de kikker EN?ffia©EastFat.i© Ccjppelia Asosjaai feest Aad van der Hoeves in Stedelijk In Toverbal: film eps modern theater VD/SC/WW Het Gewestelijk Orkest is in verband met het tweede lustrum, dat deze maand ge vierd wordt, bezig met een toernee door de provincie. Het orkest geeft op 21 april in het Vlaardingse Kerkcentrum Holy, Reigerlaan 47 een concert. Tien jaar van noeste arbeid heeft het Neerlands jongste beroepsorkest een plaats verschaft m het Zuid-Hollandse so ciaal-culturele leven. Ondanks de brede waardering, die het orkest geniet heeft het ministerie van CRM nog niet willen over gaan tot formele erkenning. Met het programma, dat gekozen is voor concerten, die speciaal ter gelegenheid van het jubileum worden gegeven, biedt het Gewestelijk Orkest een - naar hun smaak - een visitekaartje aan, waaruit blijkt waartoe dit ensemble - zuiver orkestraal musicerend - in staat is. Gekozen is voor een geheel Franse opzet, variërend met werken van Berlioz tot Pou- lenc. David Porcelijn, die sinds het begin van dit seizoen artistiek leider en chef dirigent van het orkest is heeft de leiding over deze concertreeks. De Amerikaanse mezzo-sopraan Hilda Harris, die in Nederland ook al voor de TV optrad, ontving haar stemscholing on der andere van de beroemde zangpedago gen Jonathan Price en Lola Hayes. De veelzijdigheid van deze zangeres zal de 21ste wel duidelijk worden in Vlaardingen. Nog een topper in het programma: de in 1953 geboren Fransman Pascal Devoyon studeerde in Parijs bij Lelia Gousseua bij drie verschillende muziekconcoursen wist hij succes te oogsten. Zijn Nederlandse debuut vond plaats met het Radio Filharmonisch Orkest onder lei ding van Hans Vonk in februari 1976. Het grootste ama teurtoneelgezel schap van Vlaardin gen, Varia, brengt zaterdag 15 april het 'Ninotchka' op de planken Het stuk van schrijver Mel- chior Lengyel stamt al uit de jaren '20 en zeer beroemd" Greta Gar bo heeft het zelfs eens uitge voerd De oorspronkelijke geschiedenis speelt in de tijd na de Rus sische revolutie, maar is om techni sche redenen ver plaatst naar eind zestiger jaren. Een Witrussische prinses is met een Rembrandt naar het westen gevlucht. Om het schilderij te rug te krijgen naar Rusland, worden drie geheime agen ten naar Parijs ge stuurd waar prinses Stéphanie zou ver blijven. Ter controle wordt een Inspec teur-generaal. hei melijk. meege stuurd. Het feit dat dit een oogverblin dende vrouw ts, zorgt voor interes sante verwikkelin gen Als ze nog verliefd wordt op de advo- kaat van de prinses gebeuren er dingen die niemand voor mogelijk houdt Rolverdeling; Hans Abma - Leon Da- goult; advokaat Le- ny van der Most - Ninotchka Janka Verhoe ff - Prinses Stéphanie Verder werkten mee Jan Kreumer, Cees Wa- penaar. Ted Hart man. Wim van dei Baars. T ruus van Diepen, Ellen Per- quin. Mar de Buck. Regie is in handen van Babs de Jong Schiedam In het Passagetheater in Schiedam wordt op 20 april om 20.15 uur een opvoering gegeven van het be kende toneelspel „Meneer Kiebs en Rosalie", gespeeld door respectievelijk Luc Lutz en diens vrouw Simone Rooskens Voorts komt in het stuk dat over een futuristi sche uitvinder gaat, een huishoudster voor (Simone Ette- koven) en meester spion Dimitriov, in het dagelijks leven Stije van Branden berg geheten, Kaar ten dagelijks vanaf 11,00 uur aan de kassa vai>' Passage verkrijgbaar SCHIEDAM Passage Theater Dagelijks 14 en 20 uur, vrijdag alleen 14 uur, zaterdag al leen 20 uur: SLAP- SHOT (16 jr.). Passage Bio: Dage lijks 14 en 20 uur, zaterdag, zondag en woensdag alleen 20 uur FeTJuii's Casa- Zaterdag zondag en woensdag: „Al leen op de wereld" (a.l.) Voor de allerkleinsten (van 4 tot 7 jaar) wordt zaterdag een poppenspel ,In Holland staat een Huis" door Francme Ab- bmg opgevoerd Avontuur, kijkspel en humor zijn de belang rijkste elementen waar uit het vehaal »s opge bouwd Door de reacties van de kinderen al improvise rend m het spel op te nemen, is iedere voor stelling weer een nieuwe belevenis Half drie m de Teerstoof te Schiedam, toegang een rijksdaalder Plaatsen kunnen besteld worden bij de Schiedam se VVV (266000) De groep „Mistral" heeft hoge ogen gegooid met de eerste plaat .Jamie", die in verschillende landen de hitlijsten beklom. Schiedamse Sylvia van Asten nam het vocale deel van „Jamie" voor haar rekening. Het grote succes leek voor haar weggelegd Sylvia bleef echter realistisch en besloot niet mee te werken aan de opvolger van Jamie De zangeres: „Ik heb wat televisie-optredens gedaan Dat is natuurlijk een leuke ervaring. Maar geregeld optreden zat er niet in. omdat Mistral een groep studio-musici is (Robbie van Leeuwen, Rick van der Linden). Het verdiende ook niet zo best" Sylvia koos voor haar eigen groep „Funny Face". Ik weet, dat ik met Funnv Face mijn brood kan verdienen. In deze groep kan ik ook mezelf blijven Ik hoef niet klakkeloos te doen, wat anderen voor me uitdenken, zoals bij „Jamie". licht de Schiedamse haar keus toe. die er het gevolg van is, dat er nu een andere in zilverachtige „ruimtevaart-mode" uitgedoste Mistral-zangeres op de Top Pop filmpjes te zien is Wet Funny Face hoopt Sylvia van Asten weer hoge ogen op de hitlijsten te gooien „De plaat van Mistral is op CNR uitgebracht, terwijl wij met Funny Face bij een andere platenmaatschappij (CBS) een single uit zullen brengen. Dat was ook moeilijk verenigbaar". Over een week of twee zal de door de groep „Catapult" geschreven en geproduceerde single met als titel „Paradise" in de winkel te koop zijn. Het geluid heeft iets weg van de „Savannah-band". een lekkere disco-stamper, omlijst met wat blazers. Op de achterkant doét Funny Face het dan wat rustiger aan m „I surrender" Sylvia van Asten heeft nog geen flauw idee of ook dit keer de hitlijsten bereikt zullen worden „De platenmaatschappij is volop m de weer met campagnes om de plaat te pluggen. „Maar", realiseert ze zich, „het publiek moet beslissen of het de plaat wil kopen Dat heeft echt het laatste woord". Zondagavond treedt Funny Face mét Sylvia van Asten op in Arcade aan de Lange Haven te Schiedam. Een schil derij van Jan Michelsen uit 1976: thera pie met on bekende ach tergrond Schilderijen en grafieken van Jan Michelsen en bronsplastieken van Kees Vet zijn vgn 15 april tot en met 7 mei te aanschouwen in het Gemeentemuseum van Maassluis, Zuidelijk 16, De openingstijden: dinsdag tot en met zondag. 14.00-17.00 uur en donderdagavond van 19.00-21.00 uur. Donderdag 4 mei is het museum echter gesloten. Vlaardingen Wie gaat er naar Brussel? Muziekkorps Con Arno- re, of Euterpe? Het hangt er maar van af welk korps het er het beste afbrengt tijdens het grote muziekfestival dat wordt gehouden. En wie wil weten hoe dat afloopt, hoe de voorbereidingen voor het concours'worden getroffen, hoe de muzikanten en aanhang el- kaars vliegen proberen af te van gen, hoe ook jalouzie en liefde - zelfs in de wereld van toeter en blazers - een rol kunnen spelen, zo zelfs dat het hele dorp en in het bijzonder pension Hooskamp daardoor op stelten kan worden gezet, die moet donderdag 20 april dan maar eens naar de Stadsgehoorzaal aan de Sehie- damseweg gaan. Daar zal de toneelgroep ONI deze hele fanfare-rel in scene zetten, zodat er ook veel gelachen kan worden. De aanvang is om 20.00 uur, de toegangskaarten kosten vijf gulden. Na afloop is er gele genheid tot het maken van een dansje. Waldolala is niet meer: twee trek pleisters uit ht VPRO-programma kunnen derhalve acte de présenee geven in de Schiedamse Teer stoof, zaterdagavond- Travestiet Daisy Dynamite (Boy Bensdorp tn Waldolala) en meneer Dr. Karl Heinz Lindt, die ditmaal geen ge flipte psychiater speelt, maar een mislukte goochelaar (Cor Beurs- kens). Bijna drie uur duurt de Funhou- se-show. Het programma valt m drieen uiteen: begonnen wordt met een mimestuk. Rob van Hou ten speelt daarin een lifter, die het moet afleggen tegen de mooie meiden voor wie een automobilist wel wil stoppen. Hij is daarom genoodzaakt met zijn tentje langs de weg te kamperen. Het tweede gedeelte wordt be heerst door de Waldolala-helden. Het derde gedeelte wordt gevuld met soft porno, met prachtige kostuums met veel glitter, kleuri ge lichtjes en een stralende ach terwand met wendba" panelen. Aanvang van dez eenmalige voorstelling 21.00 uur. Entree 11 gulden per persoon, CJP/Pas 65 8,50 gulden Frank Jansen bespeelt zaterdagavond het eeuwenoude instrument, waar in de middeleeuwen al plezier mee ge maakt werd: de luit. In de SOKKEL-sociëteit aan de van Mearlantiaan 4 (zijvleugel van de Ich- tuskerk) te Vlaardingen geeft hij van af 21.00 uur acte-de-présence. De toe gang bedraagt 2,50 gulden. De luit is van oorsprong een Arabisch instru ment, dat in de 14e eeuw via Spanje Europa bereikte. Frank Jansen zal vooral werken uit de periode daarna op het snaar-in strument spelen: van Pierre Attaing- nat, Hans Neusider, Simone Molinoro en Emmanuel Adriaenesen. Met een piano-recital besluit de cul tuurkring in Maasland morgen het seizoen met jazz-pianist Louis van Dijk. Van Dijk zal vanaf acht uur improvi seren op bekende klassieke en moder ne thema's op een vleugel m zaal de Magneet. Tevens zal de toetsen-vi rtuoos toelich ting geven over zijn muziek. Met dit optreden sluit cultuurkring Masalant een succesvol seizoen at. Hoogtepunten daarbij waren de optre dens van Jules Croiset en Nel Kars, het Amsterdamse Scapino-ballet, het poppentheater Erica Burgerion en de wandkledententoonstelling van Maas land ers. Wat de schoolvoorstellingen betreft* die draaien overigens nog even door 25 April komt het Scapino ballet nog eens terug voor de oudtse schoolkin deren. Voor de jongeren zijn er op 22 en 23 mei nog voorstellingen van het poppentheater van Francme Abbmg Vlaardïngs oudste muziekvereniging Sursum Corda (bestaat 75 jaar) geeft voor donateurs en andere liefhebbers zaterdagavond (20.00 uur) in zaal Triangel een uitvoering. Voor en na de pauze worden lekker in het gehoor liggende nummers en marsen gespeeld. Er zal ook nog een loterij gehouden worden. Donateurs, die nog met be taald hebben en dus niet in het bezit van gratis toegangsbewijzen zijn kun nen dat alsnog doen bij boekhandel Middendorp, Asterstraat 1, Vlaardin gen. De Christelijke Maaslandse Harmo nie treedt zaterdagavond (aanvang 19.45 uur) op in de Maaslandse Gere formeerde Kerk, Het concert staat dit jaar in het teken van muziek maken in de vrije tijd. De Harmonie vindt dat zelf één van de mooiste vrije tijdsbestedingen. Voor de jeugd van 4 tot 12 wordt m clubhuis „de Jeugdhaven" aan de AI- bardastraat 69 te Schiedam zaterdag de film De Prins en de Kikker ge draaid. Er zijn twee voorstellingen, om 13 en om 15.30 uur Entree 1,50 gulden. Balletschool „Coppelia" uit Vlaardin gen geeft zaterdag m gebouw de Triangel aan de Fransenstraat een balletdemonstratie. Het is de bedoe ling om een indruk te geven van wat er in een les wordt gedaan. Het pro gramma dat aanvangt om 14.15 uur, begint met het „Coppelia Ballet" en wordt na de pauze gevolgd door ver schillende soorten dansen, zowel klas siek, modem, beat en volksdansen. De toegang is gratis. "t Asosjale Orkest speelt zaterdag in sociëteit Q.T. 2 ter ere van het negen jarig bestaan. Entree voor met-leden bedraagt vijf gulden. De zaal aan de Schiedamse Nieuwstraat 12 gaat 21 00 uur open. Zoals elke derde zaterdagmiddag van de maand, zal van 3 tot 4 uur de Rotterdamse organist Aad van der Hoeven zaterdag het Hess-orgel in het Stedelijk Museum in Schiedam aan de Hoogstraat 112 bespelen. Voor mu seumbezoekers is de toegang gratis Een komische film deze week in hel jongerencentrum de Toverbal aan de Lange Boonestraat 33 te Maassluis Vrijdagavond wordt om negen uur de film My name is nobody van Sergio Leone vertoond. Zaterdag eveneens om negen uur is er een optreden van de groep _,-d Balune, een Engels-Ne derlands muziektheater. Het is reeds de tweedemaal dat deze groep met muziek, povzie en modern theater in de Toverbal komt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4