SPOMT Fouten DHS fataal Zwaluwen laatste kans. SVVschlemielig maar ook dom Hennes gemakkelijk langs Olympia Jeugd blaek-out FC Vlaardingen: één font teveel Juventus kampioen RKWIK test jeugd VDL ontspannen Kogel van Rein Homan beslist Beslissende treffer 1 valt zeven minuten j voor tijd Joop van Dop blesseert zich MAANDAG 17 APRIL 1978 vd/sc/ww 4 'ïgrw'Y'4, voeten van Yung Man terecht kwam. Yung Man omspeelde Jos Sparla, wat 1-2 betekende. Doelman Jos Sparla ging de laatste minuten nog mee naar voren, maar ook zijn sprong kracht was niet voldoende de achterstand om te buigen. Schiedam Het is het he renteam van Juventus ge lukt het kampioenschap in de tweede divisie te beha len. De basketballers won nen de wedstrijd tegen het Hilversumse Dunckers met 94-63 waardoor de Schie dammers recht hebben op promotie-wedstrijden. Ju ventus zal daarvoor vier wedstrijden moeten spelen tegen nog onbekende tegen standers. Op de foto het herenteam van Juventus onder de basket waar zo veel treffers in werden ges coord. VIaardingen De jeugd van FC Vlaardingen maakte er tegen Fortuna SC niets van en verloor met 5-0. Het doel van de Vlaardingers werd verdedigd door Toon Eggers. Bij de rust was de stand 0-1. In die fase kreeg FC Vlaardingen wel enkele kansen. Vlaardingen Trainer Ger om uit te proheren nu RKWIK Robbemond zette vier A-junio- veilig is van degradatie. In ren in in de ontmoeting tegen deze uitwedstrijd kwam Graaf Willem II Vac. Dat was RKWIK tot een verdienstelij- deels door blessures en deels ke 1-1 einduitslag. In een aantrekkelijke partij na men beide ploegen één helft voor hun rekening- In de eerste helft ging de strijd gelijk op, maar RKWIK was krachtiger in de aanval. Na twintig minu ten nam de thuisclub door een afstandsschot de leiding met 1-Q. RKWIK reageerde twee mi nuten later met een treffer van Ronald Braak na voorberei dend werk van Erik Hoogen- boom. Na de thee drong de thuisclub sterk aan en de gas ten moesten de teugels wat la ten vieren. Gescoord werd er echter niet meer. Het bleef te recht 1-1. Maassluis In de uitwed strijd tegen SCR heeft VDL een 1-3 overwinning behaald. De ploeg van trainer Cor Nieu- wenhuïzen speelde een ont spannen partij voetbal waar bij de overmacht te groot bleek voor SCR. Het was Jan van AHena die de score open de, hetgeen ook de ruststand was. Doelpunten van Charl Eheling en Rob Kiebert be paalden de riante uitslag. Rotterdam Dankzij een constante inzet lijkt Zwalu wen op de weg terug na de 1—0 overwinning bij De Zwervers. Hoewel kwaliteit te verwaarlozen was in dit degradatieduel, en nauwelijks een wedstrijd uit de eerste klas waardig was, werd dat in grote mate gecompenseerd door de hard werkende Vlaardingers. Zij kunnen het dus wel, als de nood aan de man komt Iedereen bewees het! Frans de Kruis zorgde zelfs na de triomf voor de vrolijke noot: „Ik heb wéér de beste speler gewisseld". Hij deed het nu wèl goed, omdat junior Dick van der Berg moegestreden was, Hij, en wie niet uit de Vlaar- dingse aanval, stelde De Zwer vers voor talrijke problemen. Een 2—0 voorsprong bij de rust had geen bevreemding gewekt Want het verschil tussen beide formaties was erg groot Dank zij vooral het getreuzel van de Rotterdammers in eigen ver weer, kreeg met name Joop Brussé, opvolger voor Leen Pijpers, die doktersdienst had, nogal wat kansen. Maar iede reen weet dat hij een langzame start heeft, die Zwaluwen voor rust parten speelde. Een maal kwam hij oog in oog door Bas van den Berg met doelman Van Dijk, toen de uitstekende fluitist Van Riel een buitenspelgeval over het hoofd zag. Maar Jaap van Prooijen zette er toen fors zijn schoen voor. Dan maar na rust, moet Zwaluwen hebben ge- 90 0 0 dacht, het enige alternatief om niet uitgeblust te raken in die eerste klas. In die fase liet Hugo Sluimer enkele malen bewaker Lodder zijn hielen zien, en uit een van zijn solo's kon in derde instan tie Rein Homan met een mag nifiek afstandsschot profiteren: 0—1. Verdiend, dat wel, maar daarna zakten de vogels weg. Dankzij slecht uitverdedigen kreeg zelfs De Zwervers kan sen om langszij te komen. Hoekschoppen zorgden bijna voor dat noodlot, maar met - kunst- en vliegwerk hield Zwa- luwen de zaak achter dicht. Het zou ook niet verdiend zijn - geweest. Een kopbal van aan voerder Theo de Wcerd uit de zoveelste hoekschop scheerde over de lat, en daarna kor Zwaluwen juichend de kleed kamer opzoeken. Schiedam Hermes DVS kwam tegen Olympia vrij gemakke lijk aan een voorsprong van twee doelpunten, maar verzuimde de wedstrijd in het eerste kwartier van de tweede helft te beslissen. Olympia bracht via een strafschop de marge terug tot één doelpunt en de Goudse ploeg zette in de resterende twintig minuten het doel van Hennes behoorlijk onder druk. Het geluk zat de spelers van trainer Huub Lenz niet mee, zodat de eindstand 2—1 bleef. Huub Lenz: „We hebben in de tweede helft alles of niets ge speeld, wat genoeg kansen op leverde. Dat kleine beetje geluk misten we". Hij doelde bijvoor, beeld op de kans, die spits Bart van der Leeuw kreeg toen Co Goudnaan (hij speelde voor Dick Schaap) verkeerd terug speelde. En op een kopbal van Van der Leeuw, die door Her mes' laatste man, Piet van der Burg van de lijn afgekopt werd. „Het waren trouwens wel twee cadeautjes van ons", zei Olym- pïa-trainer Huub Lenz over de Schiedamse doelpunten. „Bij de eerste werd er verkeerd Overgenomen (Ton Koraaat scoorde alleen voor doelman Koos van Elleswijk), terwijl er bij de tweede treffer twee van onze verdedigers stapten, maar een derde bleef hangen". Rob van Vooren maakte er na een goede dieptepass van Co Goudnaan dankbaar gebruik van. Een meter van de achter lijn trok hij de bal terug op Cock de Zwart, die de bal „doorfrommelde" naar Plet Klepke: 2—0. Trainer Huub Lenz: „Er is keihard gewerkt, maar ze hebben zich toch laten verleiden eruit te komen, ter wijl ik nog zo gewaarschuwd heb behoudender te starten". Het Olympia-doelpimt kwam uit een strafschop (hands van Ger Ruseier) tot stand. Her- Cock de Zwart van de ba! afgezet. man den Haag zorgde daaruit voor 2—1 èn de mentale rugge steun, die mede door het onze kere ingrijpen van Edwin Overdijk in het Schiedamse doel, verscheidene kansen, maar geen gelijkmaker ople verde. Hermes-trainer John. Beyer: „Ik ben blij, dat we de punten hebben. We zijn nu zo goed als veilig. De vechtlust is er de laatste weken en dat is de eni ge manier om in de eerste klas se wat te presteren". Schiedam HION is met name in de tweede helft nauwelijks over de middel lijn gekomen. Toch gingen de Rotterdammers met bei de punten naar huis, waar bij Jan Kerssemeyer aan beide HION-doelpunten schuld had. DHS kreeg veel kansen, maar alleen Martin Oortmerssen passeerde de sterk spelende doelman Joop Mom. De 1-2-neder- laag gooit behoorlijk roet in het eten wat betreft de kampioensplannen van de Jacobsformatie. Trainer Rob Jacobs: ,TWe staan twee punten op VIOS achter, die we in de laatste wedstrijd nog krijgen (uit). Alles is dus nog mogelijk. Ik had echter niet verwacht, dat we van HION zouden verliezen. Wij hebben weinig geluk gehad, terwijl HION de fouten goed afstrafte". DHS keek na tien minuten al tegen een 0-1-achterstand aan, toen Jan Kerssemeyer onnodig een persoonlijk duel met de snelle Yung Man verloor. Yung Man had geen probleem Jos Sparla voor de eerste keer te passeren. HION trachtte door met elf man te verdedigen de kostbare voorsprong te consoli deren. Dit lukte de Rotterdammers echter niet zonder hulp van de paal bij een inzet van Piet Roo- zen. Een sterke kopbal van Ka rei Doesburg was een "prooi" voor doelman Joop Mom, die het ook na de rust zwaar te verduren kreeg. 2o tikte Nol Roozen een vrije trap naar Ka- rel Doesburg, die de ruimte benutte hard uit te halen. Joop Mom was geslagen, maar de bal verdween net naast het doel. Gelijk De gelijkmaker kwam van de voet van Martin van Oort merssen, die goed doorzette op een dieptepass van Sjaak Le men. Martin van Oortmerssen, die een nieuwe kans van Rob Jacobs kreeg in de basis (Rob Jacobs: "Hij deed het vorige week goed, toen hij inviel en ook dit keer ben ik tevreden over zijn prestaties, zodat hij er volgende week tegen Wil helmus zeker bij is"), scoorde via een Rotterdams been. DHS bleef aandringen, maar weer een fout van Jan Kersse meyer werd DHS fataal. In de 25ste minuut nam hij een vrije trap, die "hoog voor de pot" bedoeld was, maar voor de Joop Brussé weer te laat. door Bas van den Berg ScMedam Schlemielig maar ook een beetje dom. Dat was de manier waarop SW tegen FC Den Bosch de boot in ging: 1-2. Schlemielig omdat het beslissende doelpunt zeven minuten voor het einde viel. En dom omdat SVV ver zuimde de vijandelijke defensie al na rust onder constante druk te zetten. Want niet voor niets verklaarde Den Bosch-trainer Ad Zonder land na afloop hoofdpijn te krijgen van een dergelijke wed strijd. Dit, omdat zijn ploeg het vaak erg moeilijk had tegen een hard werkend SW. Toch verlies kwam daardoor hard aan. Pim Visser: „Het is rot om op het laatste moment te moe ten zien hoe je verliest Eén puntje was voor ons al vol doende geweest om het zelfver trouwen een beetje terug te krijgen". Dat de Schiedammers echter verloren was voornamelijk te wijten aan het feit dat de ge boden kansen niet werden be nut Want gezien de aanvallen de verhoudingen zat er juist voor SW een zege in. Maar op het moment dat iedereen zat te wachten op de Schiedamse treffer viel die aan de andere kant. „Niet te geloven", oordeelde Visser terecht. „Na rust zijn 2e nog geen drie keer echt gevaar lijk geweest En toch scoren ze de winnende treffer". Dat de SW-trainer teleurgesteld was, was terecht. Want SW (zonder de geblesseerde Cor Huigen en dus met Bart Kr eft in de voor hoede) kreeg de beste kansen. Toch moest het toezien hoe vijf minuten voor rust John Corver niet reageerde op de opengetrokken buitenspelvaJ waardoor Piasmans vrij voor Bas van Noorfwïjk kwam. En totaal geen moeite had eerst de goed keepende doelman ie passeren om daarna voor 0-1 te zorgen. SW herstelde ach kort na rust Toen werd een offensief ingezet waardoor de gelijkma ker ontstond. Een verre mworp van Bart Kreft werd door Jan den Tuinder doorgekopt. Rinus Steenbergen kopte weliswaar op de lat maar de terugsprin gende bal werd door Dick Hoogmoed alsnog ingekopt 1-1. Wat er bij SW toen nog aan ontbrak was het zelfver trouwen om de Bossche defen sie nog meer onder druk te zetten. Goed, de zich na rust herstellende Aad van der Vlist verzette samen met Wïm de Haan op het middenveld ber gen werk, maar té individueel werk van eerst Kreft en later ook van Peiteman stonden suc ces in de weg. SW beperkte zich in die fase to£ risicoloos spel hetgeen een kolfje naar de band van de FC Den Bosch was. Tot zeven minuten voor het einde berustte zelfs Den Bosch in een puntendeling. Toen ech ter ging de Schiedamse defen sie andermaal in de fout waar de gastheren goed van profi teerden. Een voorzet van Pias mans werd door de hele SV¥- verdediging gemist waarna het voor Wessel van Den. Bosch niet moeilijk meer was er 1-2 van te maken. Verder dan een kans voor Rinus Steenbergen kwam SW toen niet meer. SW: Van Noortwijk, Corver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Van der Vlist, De Haan, Zoetmulder, Hoogmoed, Peitsman, Kreft. FC Den Bosch: Van der Pluym, Salm, Breur, Adriaan- se, Aichom, Van Grinsven (Kanters), Kamps, Van den Bo sch, Piasmans, Peters, Van den Dungen. Scheidsrechter: Bakker. Toe schouwers: 1200. Wageningen Een geslaagde solo van Jan Meriting was op de Berg voldoende om FC Vlaardingen van een gelijk spel af te houden. Overigens wel een eenzaam hoogtepunt van twee ploegen, die voor 3500 kijkers niets Voor elkaar onderdeden. Hoewel de formatie van Frans Corver nog aanspraak maakt op een periodetitel en veel haast had om te scoren, maakte FC Vlaardingen in deze fase van de competitie beslist geen uitgebluste indruk. Laseroms; „Maar zo'n goal die al op het middenveld werd ingeluid (Jan Lohman liet Meriting passeren), kan nu een maal voorkomen. Ik verlies bever bij Wageningen, dan morgenavond bij Fortuna SC", mokte Laseroms na, „die ons een loer heeft gedraaid. Het ergste van alles is, dat we niet officieel kunnen protesteren". Overigens verlangt de trainer naar het einde. Want wie hij ook inzet om de spitsplaatsen te vullen, de één na de ander valt door de mand. Slechts incidenteel zoals Danny Molen dijk weer een gunstige uitzondering was, is er succes. Jan Lohman en Dick Beek bleven er ver onder. Vooral Beek moet het in zijn na-dagen hebben van hard werken op het middenveld, maar niet meer om als aanvaller op beslissende momenten toe te slaan. Voor rust viel Wageningen wèl verwoed aan, maar omdat het uitblinkende middentrio, Quellhorst, Stans en Bouman, bijzonder veel stoorwerk verrichtte, kwam er bij de thuis club weinig van terecht Die houding veranderde een beetje, toen Joop_ van Dop verkeerd op zijn schouder viel en een spierscheuring opliep, waardoor Cees Bouman op zijn plaats kwam te staan. Ivan Boudewijns werd ingezet en toen draaide het niet goed meer. Ook na rust was dat het geval. Vooral toen FC Vlaardin gen met twee spitsen overbleef, en Jan Lohman naar het midden zakte, waren er nogal eens paniekerige situaties. Niettemin had Wageningen de steun van Jan Lohman en Mitrovie nodig, die op bet verkeerde been werd gezet, om Jan Men ting een solo keurig te laten afronden: 1-0. Daarna verscheen zelfs nog Cees Zwamborn in de spits, samen met Predrag Drapïc (gewisseld voor Ivan Boude- wijns), maar het bleef bij kansen. Vlak voor tijd liet wèl Drapic de kans op de gelijkmaker liggen, door de bal van rijn borst te laten stuiteren» simmnmin iiiiiiliiiinijó Rinus Steenbergen zelfs in de spits om SW aan de gelijkmaker te helpen door Martijn Verwaaijen

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4