SPOUT psisif langs ROUTINE GEEFT DE DOORSLAG I IVO bezegelt Maasdijk Wm Koninklijk zilver DVO'32: geen inset GSS GELIJK Jan Rekker beslist Strafschop helpt GTB Heerjansdam en Excelsior nog kanshebber BJBSS blijft verrassen Vlaardingen. niel le stuiten Sunlight: 8-0 weer een punt jVTAANDAG 17 APRIL 1978 VD/SC/Ww 5 NSW na rust PPSC o ...Dick Pleit (I) onderschept de bal... i'laardingen De se mi-derby HON tegen GTB is een 1-2 iverwinning geworden voor le Schiedammers. Voor deze aatste competitiewedstrijd mdtien beide trainers op- iracht gegeven om er een aan trekkelijke partij van te ma- sen, waar echter vooral van ClON-zïjde geen gehoor aan is segeven. \ad van der Steen kon uit een raorzet van Jan Balijns GTB aan een ö-l voorsprong helpen. Koos van Deventer speelde bij de Vlaardingers weer voor het eerst mee na een meniscusope ratie. Kort voor rust werd Koen Klos onderuit gehaald binnen het strafschopgebied, en de toegekende penalty werd door Jan Arkebout in een doel punt omgezet. In de tweede helft haalde Arie van der Lee GTB'er Chris den Uyl onderuit en ook dat lever de een strafschop op. Jan Ba lijns verzilverde deze en kon daarmee de eindstand op 1-2 bepalen. Burgemeester Wim Kieboom (r) feliciteert Ba- rendregt Vlaardingen Voet haf vereniging- HVO is een halve eeuw oud, en van die 50 jaar heeft de huidige penning meester Wout Barendregt er 48 meegemaakt. Zeer actief meegemaakt wel te verstaan, want bij alles wat er in die jaren bij HVO passeerde was Barendregt wel betrokken. Wout Barendregt beheert nu al weer 29 jaar de pennin gen van HVO. en is m totaal al 40 jaar bestuurslid De man die van z'n 19e tot 29e jaar in het eerste elftal van de oranjehemden speelde, was in 1969 ook al weer betrokken als uitvoerder van de huidige accommodatie. Voor die lange staat van dienst van Wout Barendregt (65) bij HVO werd hij afgelopen vrijdag breedvoerig m het zonnetje gezet Tijdens de oficiele yutu/eumrecephe, ter gelegenheid van het 50-jang bestaan, werd hem namelijk de koninklijke onderscheiding verbonden aan de Orde van Oranje Nassau m zilver uitgereikt Burgemeester Wim Kieboom reikte de onderscheiding uit, en speldde Barendregt vervolgens de draagspeld op de revers. Vlaardings burgemeester noemde Barendregt een voorbeeld van een echte verenigmgsman, één van de pijlers waarop HVO is gestaagd. Schiedam PPSC en NSW begonnen de wedstrijd in Schiedam beide als kanshebbers, waarbij de laatste de beste papieren en het sterkste van het spel had. NSW won dan ook verdiend (1-2), maar het was voor PPSC moeilijk te verwerken dat daar een twijfelachtige beslissing van scheidsrechter Piet Labrujère voor nodig was. Nico de Vries opende de score voor PPSC. De Schie- damse voorsprong kwam in de vijftiende minuut van de eerste helft wel door een fout van doelman Ad Heemskerk, die de gehele wedstrijd een onzekere in druk maakte, tot stand. Hij liet de "voorzet" van Nico de Vries door de handen glippen en de bal belandde via de paal in het doel. NSW kreeg in de eerste helft meer kansen dan de Schiedammers. Zo kwam een schot van Jan van der Velden uit een vrije trap tegen de ïat. Peter Knoop kreeg tot tweemaal toe de terussDiingende bal voor zijn voeten maar zijn inzet ten kwamen op de vuisten en naast het doel van John Veringmeier terecht NSW-trainer Dick Buite laar was dan ook niet tevre den over de eerste helft: "Ik ^merkte al voor de wedstrijd dat de concentratie minder was. Ze speelden veel te gemakzuchtig. Pas na rust werden de jongens wakker en kwam er meer pressie". De druk van NSW leidde al in de zesde minuut na rust tot de omstreden straf schop, toen Arie Hoogvliet' voorzette. De bal sprong erg ongelukkig tegen de hand van voorstopper Rob Maassluis Met een grote glimlach om zijn mond stapte Heerjansdam-trainer Jan Kuyterink het veld af. De 0-0 eindstand tegen run ner-up Excelsior kwazn hem best goed uit. Winnen tegen zo'n ploeg moet niet het eerste vereiste zijn, ge lijkspelen is in deze span nende fase van de competi tie voldoende, was de op zet. Dat het Excelsior van de ver trekkende Leen Admiraal be zig is aan. een knappe eind sprint is duidelijk. Dat het de meest technische ploeg in de tweede klasse is ook. Maar .vaar het bi] hun ploeg nog aan lijkt te ontbreken is een koele schutter die ook tegen Heer jansdam ontbrak. Al kwam dat ook omdat Henme Duchenne zijn „maat" Dick Verburgh 'drie wedstrijden geschorst) miste. Jan Kuyterink was dus duide lijk tevreden met het gelijke 5pel: „Het wordt een vreemd slot. We hebben nog vijf wed- Door Marijn Verwaayer strijden voor de boeg, en voor al wij maar ook de andere kanshebbers moeten er op re kenen dat we komen te spelen tegen ploegen die zorgenvrij «ijn. En dus ontspannen spe len. Dat geeft problemen en kost punten. Vandaar ook dat we er tegen Excelsior van uit gingen dat achter geen doel punt zou vallen". De opzet slaagde. Al had Heer jansdam voor rust de weersom standigheden mee. Met de strakke wind tegen kon Excel sior niet of nauwelijks gevaar lijk zijn en moest alleen André Kapteijn een kopbal van Lies Kardol van de lijn halen. Maar nogmaals, de voorhoede had het moeilijk. Met Erik Schef- fers voor Dick Verburgh was vooral het anders zo goed ver zorgde stoor-werk minimaal. Duchenne: „Ik miste Verburgh inderdaad. Met hem speel ik al zo'n tien jaar samen. We vin den elkaar blindelings. Nu was dat wat moeilijker". Heerjansdam hield de verdedi ging dan ook goed gesloten. Admiraal: „Ik wist wel dat die defensie niet zo sterk was, Eric Scheffers (r) te laat om het schot van Piet de Beeld te onderscheppen. maar wat hun kracht is is dat erg veel spelers bereid zijn assistentie te verlenen. Wij hebben op dit moment zonder meer de beste conditie van alle ploegen. Dus proberen we de tegenstander eerst af te matten om dan toe te slaan. De opzet lukte niet helemaal", Toch had Heerjansdam het vooral do eerste tien minuten na rust erg moeilijk. Wanhopig werd een wapen gevonden te gen de harde wind tégen maar het uitverdedigen verliep ui terst moeizaam De grotere routine plus het té gejaagde spel van de Maasslui- se formatie twaar uitblinker Paul Husslage en Wim Klein nog werden vervangen door Gerard Bos en Frans de Mun- nik) gaf uiteindelijk de door slag. Want wat Heerjansdam erg goed uitbuitte was de tole rantie van de overigens goed leidende scheidsrechter Came ron. Leen Admiraal: JDaar zijn wij nog niet tegen opgei- wassen, Heerjansdam maakte goed gebruik van deze toleran te scheidsrechter. Dat is iets wat wij nog niet kunnen". de Nijs aan, waarna de strafschop door Peter Knoop onhoudbaar inge schotenwerd: i-i. PPSC- trainer Hans Kostense: "Deze onbegrijpelijke be slissing van de scheidsrech ter betekende wel de om mekeer in deze wedstrijd. De laatste drie wedstrijden hebben we drie keer in ei gen doel geschoten en dan nu dit! De jongens waren volledig de kluts kwijt". NSW maakte daar binnen j tien minuten gebruik van. De fraaie treffer van links achter Jaap van Holten, die diep ging op een pass van Hans Reedijk, beteken de de eindstand van 1-2. PPSC deed nog van alles hier verandering in te brengen, maar de Schie dammers (met name Coen Winkelmans schot tegen de ïat en voor een leeg doel net naast) kenden weinig geluk. Schoonhoven Ondanks een verdiende 1-0 overwinning bij Schoonhoven, blijft HBSS in de gevarenzone. Het zal uit de laatste twee wedstrijden vier punten moeten verga ren oro mogelijk de dans te kunnen ontspringen. HBSS, zonder Martin Meyer, kwam vlak voor rust aan zijn enige goal. Daarvoor zorgde Tonny Gunter, die in een solo vier man omspeelde en met een strak schot HESS aan de leiding bracht. Na rust behoedde doelman Cees Verdam zijn club voor een gelijkspel. Vlaardingen Vlaardingen lijkt niet te sluiten in zijn daden drang, die wellicht zal leiden naar een kampioenschap en/of promotie. Dat ondervond het te gast zijnde Loosduincn, dat zelf zonder belangen aan de partij begon. Met een 3-0 winst stelde Vlaardingen zich kandidaat voor de hoogste eer. Na een minder goede eerste helft stelde Vlaardingen na rust orde op zaken en speelde Loosduinen gedecideerd naai- verlies. Met de rust had de thuisclub een 1-0 voorsprong door een treffer van Ger Kamaat. Na de hervatting scoorden Theo Jansen en Jan van der Mark. Eindstand: 3-0 Vlaardingen DVQ'32 heeft in een slechte wedstrijd de beide punten bij Goudswaardse Boys moeten achterlaten: 4-1. De ploeg van trainer Wim van der Windt toonde weinig inzet, en stond dan ook bij de rust al met 2-0 achter door dekkingsfouten in de verdediging. In de tweede helft kregen de Vlaardingers nog enige hoop toen Nico Kortlever de stand verkleinde tot 2-1, Goudswaardse Boys bleef echter het initiatief behouden en kort na het Vlaardingse doelpunt werd het 3-1. Toen een directe vrije trap van Peter Bergman doel trof, werd dit op onverldaarbare wijze afgekeu. d. Tegen het einde kwam Goudswaardse Boys nog op 4-1 wat tevens de einduitslag was. Schiedam GSS is ook in de laatste competitiewedstrijd thuis ongeslagen gebleven. Kampioen FC Maluku was bij de Schie dammers op bezoek en kwam niet verder dan een puntenverde ling 2-2. Wèl namen de bezoekers bij de rust al een 0-2 voorsprong door doelpunten van Willem Payer en Ed Patty. In de tweede helft kwam GSS goed terug, maar het duurde toch nog twintig minuten voordat Jan Smit voor GSS kon tegenscoren: 1-2. Zes minuten voor tijd mocht Wim van Loenen een indirecte vrije schop nemen. Hij tikte de bal naar Siem van Loenen, die met een onhoudbaar hard schot de Maluku-doelman passeerde: 2-2. laassluis VDL heeft in de uitwedstrijd bij het al gede gradeerde MASC een 1-2 over winning behaald. In een spor tieve wedstrijd hadden de Maassluizers in het begin no gal met veel pech te kampen. Tot viermaal achtereen be landde de bal tegen de staan der, Na twintig minuten had VDL toch succes, toen uit een voorzet van rechts Jan Rijps- mn kon scoren: 0-1. In dezelfde minuut werd het al weer ge lijk: 1-1. Vijf minuten voor rust ging Jan Bekker een solo aan, omspeelde drie MASC- verdedigers en kon toen uit een moeilijke positie de rust stand op 1-2 brengen, In de tweede helft bleef het een aan trekkelijke wedstrijd, maar doelpunten kwamen er niet meer. Vlaardingen Sunlight had bet tegen Maasdam op zijn jeupen, want de ploeg van Gertie Baas won zelfs met 8-0. ®ij de rust was de stand al SM), let festijn begon al na vijf wnuten, toen Dick Jansen on houdbaar scoorde. Met de re gelmaat van de klok vielen de 'oals. Sjaak Tuwanakotte «rgde voor 2-0, Mar Verburgh een vrije trap van John *y betekende 4-0 en Mar Ver- >itfgh bepaalde de ruststand 'P 5-0. Na rust scoorden nog Roudevrijn Groen twee maal b Sjaak Tuwanakotta. gaardingen TSB heeft aan jjet uitduel legen Randstad Sport een punt overgehouden. Daarmee werd het uitgangs punt bereikt, want meer zat er 'pot niet in. Hoewel de forma- le van Jan van der Berg voor 'ust wel enkele kansen kreeg, "oest het daarna volledig in 'e defensie. Vlaardingen HVO heeft de kans om zich in de derde klas te handhaven volledig aangegrepen. Een dag na de officiële jubileumreeeptie (50 jaar) wonnen de Vlaardingers het degrada tieduel tegen Maasdijk met 3-1. Met nog twee wedstrijden te gaan en vier punten achterstand is het degradatielot van de Westlanders nu wel zeker. HVO heeft echter nog alle kans de dans te ontspringen. Want de winst van de Vlaardingers, het verlies van Koudekerk en het gelijke spel van 's-Gravenzande, bracht dit trio in puntenaantal gelijk. Wie van dit drietal Maasdijk zal moeten volgen is derhalve nog een volkomen open zaak. Maasdijk mocht zich dan even wat agressiever tonen, in feite gebeurde er voor de thee helemaal mets, „Gezien de belangen was er ook geen goed voetbal te verwachten", verklaarde HVO- trainer Harrie Bouquet na afloop. Bouquet kon dat opgewekt ventileren, want 2ijn ploeg had immers met 2-1 gewonnen. „De gelukkigste heeft gewonnen", stelde de naar DVO'32 vertrekken de oefenmeester vervolgens heel reéel vast. College Nico de Bruin beaamde dat, maar leek er niet zo zwaar aan te tillen. „Het idee van het is al gebeurd, leefde bij ons sterk. Vandaar dat ik vorige week al aan het verjongen ben gegaan om te bouwen aan het nieuwe seizoen". Leen van der Stok, Leen Visser en Adrie Sonne veld waren zodoende al uitgewisseld voor Bert Lievaart, Bram van der Ende en Peet Solleveld „En dan krijg je nog twee van die ongelukkige goals tegen", aldus De Bruin. „Na die mentale opdoffers waren wij een geslagen elftal". HVO mocht zich inderdaad gelukkig prijzen, dat het een al met de situatie verzoend Maasdijk trof. Terwijl de Vlaardingers eveneens gelukkig aan de go^ls kwamen. Want terwijl Wim Vogel en Maasdijk-captain Jan Hordijk tien minuten na de thee in duel waren, was er totaal geen sprake van een strafschop toen Vogel ten val kwam. Lachend krabbelde Vogel overeind, toen hij de overigens goed leidende scheidsrech ter Aamouds onverwijld naar de witte stip zag wijzen. De „versierde" strafschop werd door Cees Schilder hard langs doelman Van Staalduinen geschoten, via diens handen weliswaar maar toch onhoudbaar: 1-0. „Vorige week werd ons een straf schop onthouden", aldus Bouquet. „Nu zat het geluk ons mee". Ondanks die tegenslag veerde Maasdijk halverwege de tweede helft toch nog een keer op. Met een heel mooi doelpunt zelfs, ingeleid door een corner van Bert Lievaart. Bram van der Hout kopte de bal terug,, waarop Hans Hordijk het werk eveneens koppend fraai afmaakte: 1-1. HVO, inmiddels met Jan Alderliesten voor Jacob Storm en Anne de Jong voor Piet Vogel, pakte na een klein half uur toch de volle winst. Nog onverwacht eigenlijk, want na de gelijkmaker gmg er van Maasdijk meer dreiging uit. De Westlandse defensie greep echter onvoldoende in op een corner van Vogel, waaruit Alderliesten inkopte en Maarten Born het beslissende knikje mocht geven: 2-1. Maasdijk geloofde daarna niet meer m een beter resultaat, zodat HVO de kostbare punten gemakkelijk vast tor. houden Indrukwekkend kopgevecht

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5