Harga weer diep ongelukkig SPOWf ^robiemem voor D WS-dames Warmerdam vijfde Hoofd klassers laten liet afweten SflWR, Badminton Handbal Maassluis alleen aan kop Korfbal - Harga Geen promotie voor Sunlight DINSDAG 18 APRIL 1978 VD/SC/W 4 werd. Htem: verdediging vielen er g: achterhoede Stellendam i VIaardingen De badmintonvereniging Refoba is sinds de oprichting in 1969 aan een opmerkelijke opmars bezig. Een reeks kampioenschappen zorgde ervoor, dat de vierde klasse „districts" ai na drie seizoenen verruild was voor de eerste klasse. Ook dit bleek een „doorgangshuis". Het eerste jaar in die eerste klasse leverde meteen een kampioen schap en daarmee promotie op naar de overgangs klasse. Het afgelopen seizoen, dat bij badminton loopt van september tot maart, eindigde het eerste team van Refoba als tweede in de hoofdklasse, hetgeen promotie naar de landelijke derde klasse inhoudt. Het hogere competitieniveau fitheid". Joy Wijnen Riems waarop gespeeld wordt, heeft licht toe: „Zo ben ik dit seizoen wel een verschuiving in de ver- een tijd licht geblesseerd ge- enigingsmentliteit ten gevolge weest. Ik heb toen afgezien van gehad. Meer dan voorheen mijn singles, al had ik ze waar- wordt nu het accent gelegd op schijniijk toch kunnen winnen, de prestaties, naast het louter als recreatiesport beoefenen De mentaliteitsverandering bij de spelers van het eerste team (Mieke van der Steen, Marian van der Laar. Bert Bouman, Jov Wijnen Riems en Hello Ste wart) is typerend. Bert Bou man: „Hoe hoger je komt te spelen, hoe beter het teamver band moet zijn. De belangen van het team stellen we als prioriteit. Voorheen was de be nadering te individueel'1. „Zo spelen we nu met drie heren, terwijl er elke wedstrijd twee herenenkels gespeeld worden. Vroeger hadden we gekeken wie er aan de beurt was, nu kijken we naar de vorm van de dag en naar de We nemen echter geen risico, als dat te vermijden is. We zien dus doelbewust af van ons ei gen belang, zonder de onderlin ge harmonie in het team te schaden". Motivatie Niet alleen de betere competi- In de tweede klasse A steven den de dames van HVK regel recht op de titel af. Tegen stad genoot DWS 2 noteerde het een 2-0 ruststand, door doelpunten van Margreet Jansen en Kia Baardmans. Doelvrouwe Wil- ma de Vries voorkwam dat DWS de achterstand ver kleinde door een strafworp te stoppen, wat zij na rust her haalde nadat Els van Hassel HVK al naar 3-0 had getild. Goed samenspel in de slotfase tussen Margreet Jansen en Li nie Peek, gaf deze laatste de kans de eindstand op 4-0 te brengen. In de parailelpoule had WIK het in de beginfase uiterst moeilijk met UVG 2, dat de defensiefouten van WIK goed afstrafte en bij rust met 4-2 leidde, In de tweede helft werd het schieten bij WIK zuiverder, terwijl het achter de zaken be ter afgrendelde. Dit nam UVG de wind uit de zeilen en hielp WIK aan een 4-6 overwinning. Het Maassluise Unitas blijft de koplopers WIK ven Oliveo waakzaam voigen. Op eigen bodem kwam Unitas met ge richt aanvalsspel al in de eerste helft tot een 1-6 voorsprong op Wilton 2. Na rust was Unitas wat minder gemotiveerd, maar een 4-8 zege kon hen niet meer ontgaan. De heren van DWS werken zich na de zaalcompetiüe steeds verder omhoog in de regionale strijd. Het Rotter damse De Meeuwen had zijn zinnen er op gezet DWS men taal aan het wankelen te bren gen. Dit lukte niet, maar defen sief liet DWrS steken vallen, waardoor met een 5-5 stand gerust werd. In het tweede be drijf vlei Meeuwen zelf in de kuil die het voor DWS had gegraven, waardoor het diverse malen met een minderheid de strijd moet voortzetten. DWS profiteerde en kwam via 12-5 tot een 13-7 zege. e Harga zit nu nog dieper in de problemen. Vlaardingen In het afgelo pen korfbalweekeinde was de meest opmerkelijke prestatie de gemakkelijke overwinning van CKC Maassluis in Noord- wijk op Fluks, terwijl de ne derlaag van Succes eveneens een verrassing was. Vlaardin gen bewees dat het wel dege lijk meetelt en versloeg Swift. SSC Harga blijft echter de meest ongelukkige ploeg, voor de zoveelste keer verloor het weer met één doelpunt ver schil. Terwijl het ook nu weer de winst in handen had, Voor de rust was Swift iets beter, maar het verzuimde de kansen doeltreffend af te ron den. Vlaardmgen deed dat wel en nam zo een 3—1 voorsprong bij rust. Na de hervatting ge loofde Vlaardmgen in eigen kunnen en hard werkend werd een ruime 6—2 overwinning op-, gebouwd. Een fraaie prestatie, daar Swift lange tijd tot de titelkandidaten heeft behoord. Doelpunlenmakers: Jan van Heteren, Anja van Ekelenburg, Maja Bergman, John Kuit, An drea van Hulst, Rob Bons. In de streekderby deden Valto en Oranje Nassau niet voor elkaar onder, alleen was Valto de gelukkigste door het laatste doelpunt te scoren. Onder de uitstekende leiding van inval ler-scheidsrechter De Bes speelden beide teams een goe de wedstrijd en in de eerste helft scoorden ze om beurten, Ruststand 3—2. Na de hervat ting maakte Oranje Nassau ge lijk en met nog vijf minuten te spelen benutte Valto een straf worp. Juist in een fase waarin Nassau iets beter was, maar de aanval speelde te gehaast en te individueel. Die strafworp was goed voor de 43 eindzege. Doelpuntenmakers: Ton Slui mer, Sjanie van Zelm en Jacob van der Kcoij, Spirit Tegen kampioenskandidaat IJsselvogels heeft Spirit in Moordrecht niet voor een ver rassing kunnen zorgen. Regel matig scoorde Usselvogels, terwijl Spirit daar sporadisch een actie tegenover stelde. De rust ging in met 4—2, maar na rust liep IJsselvogels weg naar een ruime 103 overwinning. Doelpuntenmakers: Frans van der Krans, Ria Hbogerwerf, Martin Lokker, CKC Maassluis begon vol zelf vertrouwen aan de wedstrijd en dat weid ondersteund door een snelle treffer van Leo van der Vaart. Fluks was in de eerste helft duidelijk aangesla gen en kon geen vuist maken, De rust ging in met 1—6. Na de hervatting ging CKC Maas sluis het veld in om deze voor sprong te verdedigen. Dit lukte volledig en Fluks kon slechts tweemaal scoren. Al met al toch een verrassende 36 over winning voor CKC Maassluis, dat nu awleen aan kop staat. In het duel tegen DKC heeft SSC Harga weer niet gekregen, waar het eigenlijk recht op had. Minimaal één punt had SSC Harga zeker van DKC moeten pakken. Maar het schijnt dat de slotfase funest is voor SSC Harga. Voor de zoveelste keer was SSC Harga in de eerste helft op dreef en wist via Bert Karstel en Freek Veer met rust een 1—3 voor sprong op te bouwen. Na de hervatting stond het halverw- ge nog voor met 3—5, maar in de slotfase stortte SSC Harga in en verloor met 65. Weer een teleurstellend resultaat voor een hard werkend team. Doelpuntenmakers: Bert Kar stel, Freek Veer, Evelien Kar stel en Karei van der Linden. Een verrassende 3—5 neder laag was het lot van Succes in de wedstrijd tegen De Spar taan. Een extra gemotiveerd De Spartaan greep in de twee de helft de volle winst. Met rust leidde Succes nog met 2—0 (Marga van der Marei en Dick Bedeaux), terwijl na de rust Peter van^der Zouwen Succes een 3—2 voorsprong gaf. Maar De Spartaan had het laatste woord en won verrassend met j 3-5. Refoba legt accent cp prestaties Om Vlaardingse damtitel Vlaardingen Het is nog steeds droevig gesteld met het verloop van de Vlaardingse damkampioenschappen. Met name in de hoofdklasse waar de laatste ronde oorspronke lijk was vastgesteld op 21 maart. Ket staat nu al vast, dat op z'n vroegst op 9 mei alle wedstrijden gespeeld zul len zijn en dat lijkï in feite nergens op. Eerst waren het de bekerwed strijden, die een normaal ver loop verhinderden en daarna waren er diverse oorzaken om geen partijen te spelen. Het is te wensen dat er in het vervolg bepalingen in het reglement worden opgenomen, die een onregelmatig verloop zullen verhinderen, bijvoorbeeld door uitsluiting van deelname wan neer men enkele wedstrijden achterop is geraakt door eigen toedoen. Van de vier vastgestelde wed strijden in de hoofdklasse werd er slechts één gespeeld en wel die tussen Heuvelman en Nies- tadt, die in remise eindigde. Wel betekent dit dat Heuvel man de leiding behoudt met 15 punten uit 10 wedstrijden, maar Leen Tom, die 10 punten uit 7 partijen heeft, heeft dus ook nog kans op de titel. In ieder geval vinden velen het „waardeloos" dat een strijd om de titel een dusdanig vei loop heeft, dat de ranglijst een on overzichtelijk beeld te zien geeft In de eerste klasse speelde kampioen Vermeulen gelijk te gen Van Woerden, die zodoen de nog kans behoudt op de tweede plaats en prijs. Voer man won van Bolderheij sr. en heeft nog een kans op de derde prijs in deze klasse. In de tweede klasse gaat de strijd om de titel nog steeds tussen Dessens en Boudewijns. Leen Boudewijns won van Piet Stoker, Kees Goedknegt ver sloeg Ronald Wisse, terwijl Nentjes Jan Wisse op zijn beurt versloeg. De stand in de hoofdklasse: Heuvelman 10 15 Van Mastfigt 8 12 Lijklerna 10 12 Tom 7 10 De Heide 9 9 Niestadt 10 9 Van Splunter 9 0 Tamboer 9 0 Van Veelen 8 7 Van den Kerkhoff 7 Bolderheij jr. 9 5 Mast 10 5 Eerste klasse Vermeulen 11 19 Van Woerden 12 15 Van Qudheusden 11 13 Voerman 11 Ij Lucassen 12 11 Autar 12 7 Bolderheij sr. 11 5 o Het succesvoile team van Refoba. tie-mentaliteit in de vereni ging, maar ook de werkwijze van trainer Ton Oey heeft tot het snelle succes van de Vlaar- „Bij de vorige trainer werd er dingse badmintonvereniging dikwijls een geintje van ge- bijgedragen. Bert Bouman: maakt. De discipline is nu veel groter. Ben je tien minuten te Iaat op de training, dan wordt je op het matje geroepen". „Ton Oey komt ook geregelder bij de competitie kijken. Hij bespreekt dan achteraf de fou ten. Hij baseert zijn trainings- opbouw dan ook op deze fou ten. Als een trainer echt mee leeft met de verrichtingen, mo tiveert dat je ook", vult Joy Wijnen Riems aan. De promotie naar de derde klasse landlijk wordt niet ge sierd door een kampioenschap. De Urutas-heren liepen tegen SOS in de parallelklasse een 2-0 achterstand op. Geleidelijk verzette Unitas de bakens en had bij rust reeds een 5-7 voor sprong, die het in de tweede helft tot 5-30 opvoerde. In de eindfase verslapte de aandacht van Unitas, waardoor SOS tot 11-13 kon terugkomen. UVG stuitte in Gouda op een onbesuisd aanvallend Vires, dat echter niet kon voorkomen dat UVG via 0-3 een 4-8 voor sprong had bij rust. Ook na rust bleef het spel van Vires erg hard, maar UVG kwam met vele schoten vanuit de tweede linie, wat het tenslotte een 8-16 zege opleverde. UVG blijft fier aan kop in de eerste klasse en vergrootte zijn voorsprong op Wilton zelfs tot drie punten, doordat Wilton verloor van Rboda. Het zakt bij Wilton verdedigend volkomen scheef. Alleen doelman Jos van der Zee bleef op zijn post, maar kon in zijn eentje met voorkomen dat Rhoda naar een 7-5 ruststand liep. De twee de helft startte Wilton hoopge vend toen het inliep naar 7-7. Het bleef loos alarm en bete kende een 14-10 Rhoda-zege. In de tweede klasse A hebben de heren van WIK zich defini tief veilig gesteld, door een ze ge op Vires 2, dat nu het kind van de rekening is geworden. Na een wat aarzelende start, waarin Vires een 1-3 voor sprong nam, kwam WIK goed terug en had bij rust een 8-6 voorsprong. Een goed gesloten verdediging, met doelman Don Vredenbrecht aan het hoofd, was de bakermat na rust voor een 17-13 WIK-zege. De heren van HVK hebben al leen m de openingsfase weer stand van betekenis ondervon den van Saiumus, dat tot 4-4 kon bijblijven. Geleidelijk aan verzette HVK echter de bakens en kwam via een 11-6 ruststand tot een 20-9 overwinning. Door dat Hollandiaan 2 m Zwijn- recht Walburg een 3-9 neder laag toebracht, gaat HVK nu alleen op kop met twee punten voorsprong. „In de hoofdklasse waren twee teams, die veel sterker waren dan de overige. Dat waren En- dos cn Refoba. We zijn op één punt achterstand van kam pioen Erisods geëindigd Maar", zegUoy Wijnen Riems, „We hebben zes keer met invalsters moeten spelen, waardoor we een terugval kregen Als we de gehele competitie volledig wa ren geweest, dan was waar schijnlijk het kampioenschap wèl binnengehaald". „Met dit team maken we in ieder geval ook komend seizoen weer goe de kansen te promoveren. We hebben tegen gedegradeerde ploegen uit de landelijke com petitie en tegen derdeklassers landelijk in oefenwedstrijden steeds gemakkelijk gewonnen", luidt de optimistische prognose van Bert Bouman, dat de op mars van Refoba nog lang niet ten einde is. o Piet Warmerdam Vlaardingen/Schiedara Piet Warmerdam heeft weinig indruk kunnen maken op de gewestelijke biljartstrijd tweede klasse libre. De Schiedammer, die districtskampioen werd. behoorde lange tijd wèl tot de kanshebbers, maar dc slotpartijen waren niet sterk genoeg om zich van een hoge plaats te verzekeren. Hij eindigde tenslotte op de vij'fde plaats met acht punten. Winnaar Spaan vergaarde tien punten en werd daarmee win naar, op de voet gevolgd door Tuinenburg met eveneens tien punten. Silvius en De Langen hadden eveneens acht punten. Vlaardingen In de re gionale damescompefci- tie handbal gaat het er steeds donkerder uitzien voor DWS. In Rotterdam had het weinig tot niets in te brengen tegen kop loper Actief, dat met niet minder dan 12-1 won. In de eerste klasse kwam UVG een punt dichter bij koploper Snelwiek, dat tegen SCO met een puntende! ing genoegen moest nemen. UVG zelf ontving het Dordtse MOK, dat met harde acties UVG van dc wijs trachtte te brengen. UVG kwam er in de verdediging niet zonder kleer scheuren en bloedneuzen van af en had een 3-4 achterstand bij de rust. In de tweede helft pakte UVG de zaken direct goed aan en klopte MOK op conditie: 8-6. Vlaardingen Het da mes-voetbalelftal van Sunlight heeft de be slissingswedstrijd voor promotie naar de twee de klas met 4-1 verlo ren van Stellendam. De Vlaardingse dames **"dden bij de rust een l voorsprong geno- en door een doelpunt n Ada Kwakketstein. de tweede helft was n blunder van keep er Ellen Bartels er de rzaak van dat het 1-1 raakte de in paniek, in de en kon vrij gemak- lijk op een 4-1 eind- tnd komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4