SPOMT Maas stelt zich weer kandidaat Jan echt ziek"1" VC-dames zakken af FC Vlaardmgen de dupe EVERGREEN HAALT HET vsvv „Ik Uitstekende start tenniseompetitie bij HVO Vanavond overspelen tegen Fortnna SC Fortuna-atleten lopen marathon uit DINSDAG 18 APRIL 1978 Derde kampioenschap yoor Volley Uitslagen Morgen schoolvoet- baltoemooï Damsimultaan CION succesvol Nieuwe keeper Asviorr-dames tegen Spirit ten onder MSR dring! aan op tweede sporthal Uitslagen ABC VD/SC/WW 5 Schiedam - „Het is een leugen dat ik op non-actief ben gesteld". Het is de reactie van VVK-trainer Jan Post naar aanleiding van berichten, als zou de man die ook bij zondagclub Schiedamse Boys tekende met „ziekteverlof" zijn gestuurd. Dat Post en WK uit elkaar gaan is wel waar. Dit, omdat de zaterdagclub het niet accepteerde dat de oefenmeester twee clubs gaat trainen en WK niet in kennis stelde. „Ik kan me voorstellen dat WK het niet leuk vindt om bet pas later te horen. Inderdaad is dat een fout van me geweest. Al blijf ik zeggen dat ik het tegen een bestuurslid (Van Puffelcn - red.) heb gezegd. Maar on danks dat zou WK het toch niet geaccepteerd hebben, al zou ik het wel te voren gezegd hebben. Toch is er geen sprake van een ruzie of zo. We zijn als goede vrienden uit elkaar gegaan. Daarom ook vind ik het zo erg dat de berichten anders luidden. Dat ik ziek hen is geen smoes. Nadat zich problemen voordeden toen ik bij de Boys had getekend kon ik het allemaal niet meer aan. Ik raakte er overspannen door waardoor ik nu onder behandeling ben. Dat is al rot genoeg. Als dan ook nog eens de geruchten gaan dat ik eruit ben gezet is dat helemaal vervelend. Overigens sta ik als part-time trai ner volkomen in irin recht. Ik mag twee clubs trainen als ik dat wil. Dat WK dat niet wil hebben is een zaak die zij uitmaken. Het is een bestuursbesluit wat mis schien wel terecht is- Tenslotte moeten zij het beleid bepalen. Daarom ook heb ik het direct geaccepteerd en gaan we als vrienden uit elkaar. Ik heb erg fijn afscheid van de jongens genomen. En rancuneus is niemand. Tenslotte heb ik ze, nu het al zo laat is, zelfs nog geadviseerd over een nieuwe trainer. Daarom snap ik niet hoe die berichten in de wereld worden geholpen". Vlaardingen/Schiedam De laatste wedstrijden in de volleybaleompetitie hebben ook de laatste beslissingen gebracht. MVC verloor thuis met 1-3 van Bruinsma en degradeert na één jaar verblijf in de tweede divisie naar de derde divisie. De heren van Volley II wormen van Gerard de Lange III en zijn kampioen van de districts eerste klasse. Passage VC J eindigde door een overwinning op Libanon II met 3-0 in dezelfde klasse op de tweede plaats. MVC heeft het in haar laatste wedstrijd tegen het sterke Bruinsma niet kunnen redden. In de eerste set ging het nog 1 MVC startte sterk en kwam via 15-13 op 1-0. Toch bleken de gasten, die op de vierde plaats stonden, te sterk voor de goedwillende Maasslui- se ploeg. Vooral de aanval van MVC kwam duidelijk te kort tegen zoveel routine. Bruinsma werd steeds sterker en velde met 6—15, 9—15 en 8—15 in de volgende sets het vonnis over MVC, dat definitief op de voor laatste plaats eindigde en daar mee is gedegradeerd. Het herenteam van Passage VCJ speelde in Rotterdam te gen Libanon II. Zelfs bij winst was Passage afhankelijk van het resultaat, dat Volley II bij Gerard de Lange III zou beha len. Passage liet over de eigen bedoelingen geen twijfel be staan. Goed gemotiveerd rol den de Schiedammers de wei nig gemotiveerde tegenstan ders in drie sets op. Met vijf, nul en één punt tegen was de partij in korte tijd bekeken. Toch moesten de Schiedam mers nog twee dagen in onze kerheid leven. Zaterdag speelde Volley II uit lagen Gerard de Lange UI, waarbij een afvaardiging van Passage geïnteresseerd de tri bune bevolkte. Volley had het vooral in het begin knap moei lijk en dit deed de hoop in Schiedamse knng stijgen. Vooral toen Volley na de eerste zet (15-11) met 1-0 achter kwam. Met enig geluk en met de inzet van reseve Frank Voorburg, kwam Volley, ook al door de vele Rotterdamse fou ten, via 9-15 op 1-1. Pas toen raakten de Vlaardin- gen in hun normale spel en omdat Gerard de Lange niet in staat bleek daar het juiste ant woord op te geven, won Volley de beide volgende sets met 7-15 en 6-15 en daarmee de wed strijd met 1-3. Voor Passage rest op 6 mei slechts promotie wedstrijden. Het? eerste herenteam van Vol ley speelde thuis zijn laatste competitiewedstrijd tegen Sliedrccht Sport. In deze mati ge wedstrijd won Volley met 3-0 en bleef daarmee, evenals de Vlaardingse dames, het hele seizoen ongeslagen. Ook de dames van Passage VCJ speelden hun laatste wed strijd in de derde divisie. Pas sage verloor deze matige partij met 1-3 van Tomax en speelt volgend seizoen weer het dis trict Vlaardingen/Schiedam MAAS Vlaardingen werd in de vorige tenniseompetitie kampioen in de twee de klasse, maar miste promotie naar de overgangs klasse. Op de eerste dag van de nieuwe competitie werd met een niet veranderd team (René Koppe, Peter Dieckman, Joyce Findhammer en Marja Da- litz) een herhaalde kandidatuur gesteld door uit tegen Toeg 3 met een 0-8 overwinning te beginnen. KSW, gedegradeerd uit de rendubbe! het frame van Jan overgangsklasse B, had on- Lensselink "sneuvelde" danks het gemis van Ada de Mol weinig moeite met Derde fclas Oostvoorne- 6-2 Alleen de eerste heer leverde wat pro blemen op voor de Schie dammers, maar de C-da- mes van Oostvoorne bieken te zwak voor de tweede klasse Be Quick Maassluis en Holy komen in dezelfde aidehng van de tweede klasse uit Holy kwam in Vlaardmgen tot een puntendelmg tegen Toeg 4, ter wijl het Maassluise team uit tegen Sobri 1 niet verder kwam dan een 5-3 nederlaag. Holy leek op een overwinning af te gaan, toen dankzij sterke en kelspelen een 4-1 voorsprong opgebouwd werd. De "mixes" Kwakkel'Van Toor en Koppe - Van de Berg, alsook de heren- dubbel, leverden echter geen zege meer op Bij Be Quick M wonnen Jan van Stnjen en Jan Lensselink hun singles, terwijl m de eveneens gewonnen he in de derde klase miste VLTC vorig jaar promotie. Het team, bestaande uit: Erne Maat, Con nie Koning, Lex Polderman en Rinus Koning, maakte tegen Leeuwenberg duidelijk ook dit jaar kampioensaspiraties te hebben door in Den Haag met 0-8 te winnen, floek van Hol land won met moeite van KSW 2: 5-3. Drie van de vier singles werden in drie sets be slist. Maasland is tegen Berkenrode 2 aarzelend gestart' 2-S. De voor het eerst derde klasse spe lende Victor Mion en Margriet Taapken waren nog wat on wennig, terwijl ook het samen spel in de herend ubbel tussen- Victor Mi on en Jan van de Graaf te wensen overliet In de vierde klasse vielen de mon ster over winningen op van ROVS, Be Quick en het jeugdi ge team van Holy. Het vorig jaar gepromoveerde Los Bigo- tes bereikte op eigen park een puntendelmg. "Buurman" TSF kwam m Dordt tot hetzelfde resultaat Tweede klasse" Sobri 1Be Quick Maassluis 1 5-3, Holy 1—Toeg 4 4-4, KSW 1Oost voorne 1 6-2, Toeg 3—MAAS Vlaardmgen l 0-8 Derde klasse west Leeuwen berg 6-VLTC 1 0-8, Hoek van Holland 1—KSW 2 5-3, Maas land 1—Berkenrode 2 2-6 Vierde klasse west- Masemun ster 2—KSW 3 3-5, Be Quick Maassluis 2—Dash'35 5 8-0, KSW 4— Dash'35 7 2-6, Dord recht 1TSF 1 4-4, Hiaten o Ronald van Vliet droeg bij tot de royale vvmst voor KSW 1— KSW 5 1-7, Victoria 6Ho- 1\ 2 0-8. Leimomas 6—Maas land 2 7-1, MAAS Vlaardmgen 2—Victona 7 5-3, Racketeers 3Holy 3 7-1, Holy 4—Tennes see 2 3-5. MAAS Vlaardmgen 3Hout rust 2 1-7, VLTC 2—Aë ronauten 5 7-1. Metselaars 9—MAAS Vlaardmgen 4 8-0, Los Btgotcs 1—Phoenix 1 4-4, ROVS 1—Zuiderpaik 2 8-0 Vlaardingen Vanaf mor genmiddag 13 uur staat in Vlaardingen het school- voetbaltoernooi voor de la gere schooljeugd centraal De wedstrijden worden I vanaf 13 uur gespeeld op j het complex van HVO aan de Zwanensingel. Een week later zijn die op het complex van Fortuna aan de Marathon weg. Als reser- vemïddag wordt 10 mei aangehouden. In totaal zijn er 43 teams, verdeeld over acht poules, aan hst werk. Schiedam Damkampioen Wim Vrijland gaat van avond een simultaan aan in het dienstencentrum De Vier Molens. De deelname en toegang voor belangstel lenden is gratis. Aanvang 19.30 uur. Vlaardingen Het protest dat FC Vlaardin gen heeft aangetekend tegen het opnieuw spe len tegen Fortuna SC, vanavond al in Sittard (20 uur), heeft niets uitgehaald. Afgelopen za terdag wilde het stichtingsbestuur die kwestie ter sprake brengen op de vergadering van het sectiebestuur, maar in Zeist mocht alleen maar over het rapport gezondmaking betaald voet bal worden gesproken. FC Vlaardingen voelt zich wèl gesteund door Wage- ningen, dat omdat het ook in aanmerking komt voor de belangrijke vierde plaats een klacht heeft ingediend bij de KNVB. Omdat FC Vlaardingen vong jaar 18 december met drie buitenlanders tegen FSC speelde, althans het laatste kwartier, kreeg het daarvoor een boete van 25 gulden. Die strafmaat werd zelfs aangekondigd in de KNVB'er. Eerder deze competitie was er voor Ajax een boete van tien gulden weggelegd, toen ook zij tegen FC door Bas van den Berg Utrecht met drie buitenlanders speelden. Het enige verschil was, dat het duel tegen FSC in 00 eindigde en Ajax 1—0 scoorde toen er drie buitenlanders meespeelden. „Groot was daarom de verbazing", aldus voorzitter Bob van Slüoten, „dat we er nog eens een straf overheen hebben gekregen. In de burgermaatschappij is dat ondenkbaar". Op aandringen van FSC ging het sectiebestuur alsnog overstag, met als gevolg dat vanavond in Sittard die club er alleen maar financieel voordeel van heeft. FC Vlaardingen mag de kosten (een kleine 2500 gulden) zelf betalen. „Bovendien", zegt ook trainer Laseroms, „moet ik maar zien het sterkste elftal te kunnen opstellen. Vórige week kregen we pas bericht van het feit dat het duel moest worden overgespeeld". „Het beroerde van deze zaak is", aldus Van Slooten, „dat een officieel protest niet eens mogelijk is. Een besluit van het sectiebestuur betaald voetbal is onherroepelijk. FC Vlaardingen is dan ook het slachtoffer geworden van een dwaling van dat bestuur. Want hoe bestaat het dat men een tweede straf kan krijgen en men daarbij voor een voldongen feit komt te staan". Vlaardingen - CION zet vanavond zijn nederlaagse rie voort tegen Berkel. Vo rige week wist het zelfs DVO'32 met 31 te ver slaan. Dat zag er voor rust niet naar uit, getuige ook de opening van Bert de Rooy: 01. Leen van der Lee maakte gelijk, een fout van Heimie Scheer bete kende via John Gouds waard 21 en Koos van Deventer, die na lange tijd weer meespeelde, scoorde 3—1. Vlaardingen FC Vlaar dingen heeft voor het nieu we seizoen Hugo van Hou ten ingelijfd, tot dusver doelman van FC Den Haag jeugd. De X8-jarige Hage naar maakte vorige week onder leiding van Jan Bou- man en Slobodan Dutïna een geslaagde proeftrai- nïng mee. Voordat Hugo van Houten in de jeugd van FC Den Haag speelde, kwam hij uit voor de regio nale jeugd van ADO- Schiedam - In het laatste hockey-weekend zijn de nodige beslissingen gevallen. De heren van Ever green zijn gepromoveerd maar de heren van Asvion hebben het niet kunnen halen. De dames van Spirit hebben hun revanche gehad op Asvion en de heren van Spirit hebben samen met Groen/Geel uit Den Haag aan hockey-propaganda gedaan. Pollux kan er bijna zeker van zijn dat het niet degradeert. Evergreen heeft verdiend waar werd er verdiend met de promotie naar de derde klas waar kunnen maken. Tegen koploper HDS speel den de mannen van coach Jan Pijpers een goede wed strijd. Onder aanvoering van Menno van der Slikke werd HDS bij vlagen weg gespeeld. Evergreen toonde aan dat het rijp is voor de derde klas. Een strafcomer van Menno van der Slikke was voldoende om de pro motie tot een feit te maken. De ausputzer joeg de bal achter HDS-doelman. Wat Evergreen wel lukte lukte Asvion niet. Wells- Maassluis De Maassluis Sport- en Recrca- nmgsveld te vergroten door een strookgroen 1 tieraad zal B en \V gaan adviseren om aan tussen het terrein en de oude parkeerplaats 1 architect Veltkamp de opdracht te verstrek- te verwijderen en een zandlaag over het ge- ken tot het vervaardigen van bestek en teke- heel aan te brengen. In verband met de hoge ringen voor de tweede sporthal, die gepland kosten zegt de MSR bij voorbaat al nee. is in de Steendijkpolder. Voorts zal het dage- Vanavond beslissen de leden van. de sportraad lijks bestuur er bij datzelfde college op aan zelf. dringen hoe belangrijk het is én voor de De leden van de sportraad wordt verder sport, én voor de lichamelijke opvoeding, dat geadviseerd onder bepaalde voorwaarden de sporthal er op korte termijn komt. goed te keuren het feit, dat de tennissectie van Evergreen tussen eind mei en begin au- Op voorhand maakt de MSR bezwaar, althans" gustus op het trainingsveld van Excelsior M. het DB, tegen de aanleg van een zandtrai- drie tennisbanen wil uitzetten. De agenda telt ringsveld voor VDL. De Maassluise zondag- in totaal achttien punten en begint vanavond club vraagt namelijk het halfverharde trai- om 19.30 uur in de „Koningshof". 1-0 van Tempo gewonnen, maar het feit dat Rotter dam Oude Maas versloeg en daarmee promoveerde stond vast. Asvion speelde tegen Tempo een constante wedstrijd. In een licht veld- overwicht scoorde Rob Strik. Dit gebeurde tien mi nuten. voor rust Hierna controleerde Asvion de strijd omdat het, op de hoogte gehouden van de stand bij Rotterdam-Oude Maas, al wist dat het uitge schakeld was. De heren van Spirit hebben tegen Groen-Geel aan pro- voor het hockey Een kwartier voor kwam de thuisclub voor door een strafcomer. Spirit nam toen het heft in handen en probeerde de thuisclub zijn wil op te leg gen. Acht minuten voor tijd bewees Rein Hengst iSU#2r AOf Vfcg» W.7:- o Het damesteam van Asvion dat van Spirit verloor. vcgcu gedaanf E tijd kwa zijn waarde. Lopend op een diepte-pass schoot hij van af de rand van de cirkel de bal hard op de planken. De_ dames van Asvion en Spirit stonden dit seizoen voor de derde maal tegen over elkaar. Het zou ten- siotte^ eindigen in een de ceptie voor Asvion en een overwinning voor Spirit Sterk offensief spelend liet Spirit zien dat de nederlaag in dc competitie een vergis sing was. Annet Hengst zorgde twee maal voor een verdiende treffer. Na de thee nam het wat gas terug en kon Asvion wat terug doen. Het tegenoffensief le verde een straf corner op die door Ineke Magrijn ver zilverd werd. Een .tweede strafcomer werd door de Spiritverdediging foutief afgestopt: strafbal. Doel- vrouwe Marion Verhoeff was echter niet te passeren en keerde de bal voor de lijn. Vlaardingen De meeste atleten van Fortuna, die de negende aflevering van de Wes tl andmarathon tot een goed einde hebben ge. bracht, zijn er in geslaagd bun records te verbeteren. Onder meer was dat het geval met Sjaak Hoogen- dijk en Luc Duraont Bram de Jong was, zoals verwacht, de snelste van de zeven Vlaardingse atleten en klokte een tijd van 2.50^8. Dat hield een 61 ste plaats in. Sjaak Hoogendijk. kwam tot 2.55.42 en finiste daarmee in 78 ste positie. De derde atleet van Fortu na was Luc Dumont, die weliswaar niet de drie uur kon eindigen, maar zijn 3.10.03 mocht wel gezien worden. Aad van der Water had cr 3.17.08 voor over en dat hield een 146 ste plaats in. Egbert van der Worp, Gerrit van Walsum en John Schlarman ondergingen hun vuurdoop en finisten resp. in 3.32.08, 3.25.57 en. 3.32.15. Schiedam De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden in het ABC-toemooi 2ijn: Bols Schiedam-IIoekloos 0-7, He lios 2-Van der Wijngaart 9-3, Bas van der Heijden 2-ïïalvax 0-0, Coebergh- PTT 2 1-2, Kreuger-SG Nieuwelant 0-5, ÏHC Gusto- Racing Vetus 2-1, Tevop- harm-ABN 0-8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5