§pmr FSC onverdiend winnaar Vlaardingen kan spanning niet aan Sterke finish De Ooievaars ©TIPS CION: 2-5 4!' rs Slip KMD- Hoek van Holland Hennes te sterk voor GSS WOENSDAG 19 APRIL 1978 Politie beschermt Laseroms-formatie FSC onverdiend winnaar HALVE FINALE MIMTOERNOOI Vodegel uitblinker Eigen doelpunt en gemiste strafschop beslissend Uitslagen ARC Judokam pioenschap bij Lagerwaard Oefenprogramma BHS VD/SCWW 4 Sittard De gehele Sittardse politiemacht (25 man) is er gisteravond aan te pas gekomen om FC Vlaardingen veilig te laten vertrekken. De schuld na de 1—0 overwinning voor FSC trof echter niet de formatie van Laseroms, maar scheidsrechter Peter Gans. Kristo Mitrovic Hij leidde het duel, dat wel hard maar niet onsportief was, naar een climax. Deelde te pas en te onpas gele kaarten uit en zond zelfs drie minuten voor tijd Jean Colombain naar de kleedkamer. Het duel voor 5000 toeschouwers moest zelfs nog worden gestaakt omdat het pu bliek de Vlaardingers trakteer de op het gooien van stenen. FSC won en kreeg daarmee zijn revanche. Verdiend of niet, het feit was dat FC Vlaardin gen lange tijd het spel heeft gedikteerd. Laseroms daar over: „Zo zie je maar dat we geen ploeg meer hebben die weggespeeld kan worden. Afgelopen zondag Wagemngen en nu weer". Maar die schrale troost stond echter in schrille tegenstelling tot de gele kaar ten voor wederom Kees Bou- man en Kristo Mitrovic. De Vlaardingse aanvoerder nep gisteravond al een klacht bij de KNVB te zullen deponeren FSC lachte echter, omdat het alsnog zijn revanche kreeg en op de kostbare vierde plaats terechtkwam Die extra wed strijd leverde ook het lieve door Bas van den Berg. sommetje op van 35 mille bru to, maar het feit dat er een rode kaart was voor Colom bain zat met name manager Boekhorst niet lekker Hij wil de gisteravond eerst alles op een rijtje zetten om eventueel een mondeling onderzoek in te laten stellen. Al na acht minu ien keek FC Vlaai-dingen tegen een achterstand aan, toen tops corer Kans Engbersen kans zag om uit een vrije trap van Joop van Daele via Hans Zuid- ersma de Vlaardingse doelman Eikelenboom te passeren: 1—0. Maar daarna bleef er van de Limburgers met veel meer over. Laseroms schroomde niet om vier man in de aanval te sturen, met als gevolg dat de defensie van FSC onder zware druk kwam te staan Maai" zoals in vele duels, was FC Vlaardingen een muis die brul de FSC hep wel van het kastje naar de muur, maar aanval lend stelden de Vlaardingers weinig voor. Halverwege kreeg Dick Beek wel een. ideale kans om de stand gelijk te trekken, maar bij dacht dat er gefloten was Na rust bleven de Vlaar dingers domineren. Zelfs wis selde Laseroms Lobman en QueUhorst nog voor Boude- wijnse en Drapic, maar dat was bepaald geen versterking. FSC was alleen gevaarlijk wanneer spas Hans Engbersen los kon komen van uitblinker Kees Zwamborn, maar dat was dan ok alles. Het rood voor Colombain, na dat hij voor de tweede maal Danny Molendijk had geblok keerd, wekte de woede op van het Limburgse publiek. Hij rea geerde dat af met het gooien van stenen op het veld Toen scheidssrechter Gans ook nog te lang liet spelen, was het stadion De Baandert een ko kende massa geworden- FC Vlaardingen verscheen zelfs nog met doelman Eikclenboom in de spits, maar de gelijkma ker, die verdiend zou zijn ge weest, bleef achterwege. 's-Graven2ande Van - avond wordt in de 's-Graven- zandse Westlandhal de eerste halve finale van het Rabo-mmi- zaalvoetbaltoemooi afgewerkt. De tweede halve eindstrijd staat voor zaterdagavond ge programmeerd. Morgenavond (aanvang 18.40 uur) komen vijf sterke ploegen in actie onder leiding van de scheidsrechters J. van Beusekom, C. B. Corion, P. Heintzbergen en T. de Rid der. Aan de start komen Brinkman, Maasdijk, de ruitersportvereni ging Hoek van HoEand, De, Bank (met DHC-trainer Guus Haak) en outsider Sijthoff Pers dat zo verrassend de halve eindstrijd binnenstapte. Delft Het eerste herenteam van basketbalvereniging Are- moAVestlands Stars kwam voor de tweede maal dit sei zoen tot winst tegen Gymnova. De eerste ontmoeting werd door de Westlanders gewonnen met een €8-50. Toen verkreeg men pas in de laatste minuten een beslissende voorsprong. Nu namen de 's-Gravenzanders in de beginfase reeds, fanatiek spelend, een grote voorsprong. De eindstand werd 46-61. Johan Vodegel had van coach Faber opdracht gekregen de topschutter van de tegenstan der persoonlijk te verdedigen. Dit pakte zeer goed uit, want Gymnova had geen kans tegen de rest van de Stars. In de zestiende minuut van de eerste helft stonden de Stars maar liefst met 9-27 voor. Hans Kruyk deed knappe dingen en scoorde in. één minuut zes pun ten op nj. Ruststand 14-31 in het voordeel van de Aremo Westland Stars. Op aangeven van Jan Noord- am, Lex en Paul Thoen kwam met name Johan Vodegel in de tweede helft tot een fraaie prestatie. Niet alleen speelde hij de beste schutter van Gym nova volledig uit de wedstrijd, zelf kwam hij met 26 punten ais topscorer uit de strijd. De einduitslag m sporthal De Fiuit te Leidschendam was 61-46 in het voordeel van de Stars. Topscorers waren: Johan Vo degel (26 punten), Hans Kruyk en Jan Noordam (beide 12 pun ten) en Lex Thoen (10 punten). Vrijdag spelen de Stars om 19.00 uur in sporthal O ver bosch in Den Haag tegen DW/- Jumpers. e Wim Koppe laar: Nor maal spe len we een klasse beter". Rotterdam „De spanning is toch te veel geweest voor het elftal. Al weken zagen de jongens tegen de wedstrijd in Hillegersberg op. Dit was Vlaardingen in ieder geval niet zoals ik het gewend ben, want normaal spelen we een paar klassen beter", was de verklaring van Vlaardïn- gen-trainer Wim Koppelaar voor het onzekere spel. Hille gersberg maakte dankbaar gebruik van de Vlaardingse angst en won met 3-1. Wim Koppelaar: „Hillegers berg mag zeker dank je wel zeggen voor de twee doel punten. Zo stond bij het eerste doelpunt de muur niet goed opgesteld en ging ook doelman Dick Bos met geheeL Vrijuit". Nico van Eyk, de uitblinker van Hil legersberg, schoot in de dertigste minuut met een fraaie curve over het muur tje heen en de bal stuitte net voor de doellijn. Dick Bos was geslagen: 1-0. "Vlaardingen zette Hille gersberg het resterende kwartier van de eerste helft onder druk, maar deed dit niet met veel over leg. Het meeste gevaar kwam uit hoge voorzetten van het hoofd van Herman Hoogerboord. Zo boog hij een voorzet van Kees van der Mark met een duik om, maar de vuisten van Henny Flik brachten redding. Vijf minuten later tikte Henny Fïik een als voorzet be doeld schot net onder de lat vandaan. Na de rust zette Vlaardin gen de thuisverenigingen weer met de rug tegen de muur. De eerste reële kans kregen de Vlaardingers pas na een kwartier, toen Theo Jansen een hoge bal door- kopte. Herman Hooger boord schoot van een af stand van drie meter via de benen van doelman Henny Flik keihard over. Hillegersberg had in die fa se weinig kracht in de voorhoede, maar de thuis ploeg kon toch op een rui mere voorsprong komen dankzij een „dubbele" ver- dedigingsfout. Eerst ver speelde Jan van der Mark de bal onnodig, waarna Kees van der Mark de fout van zïjn broer wilde her stellen. Hij kreeg de bal echter volkomen verkeerd op zijn voet en doelman Dick Bos kon verbaasd de bal uit het doel halen: 2-0. Halverwege de tweede helft kwam Vlaardingen terug, toen Herman Hoogerboord (Vlaardmgens meest actieve aanvaller) een voorzet op maat van Karei van der Mark beheerst in de hoek kopte. Aanvoerder Karei van der Mark kreeg even later de kans zélf de gelijk maker in le schieten, toen Theo Jansen binnen de lij nen neergelegd werd door Leen Schagen. Karei van der Mark mikte drie meter naast het doel. In de resterende vijftien minuten hield Hillegers berg „grote opruiming" en Vlaardingen werd niet meer echt gevaarlijk. Trai ner Wim Koppelaar: „Vo rig jaar degradeerden we doordat we in de laatste seconden van de wedstrijd tegen 's-Gravenzande een strafschop misten. Nu mis sen we het kampioenschap er door". Wateringen Voor de strijd om de Westland Cup ontvangt de kers verse KNVB'er KMD morgen avond in Waterin gen de zondagse vierde klasser Hoek van Hol land. De aanvang van dit duel is om 18.30 uur. Voor de HVB- competitie treft Quïntus, dat afge lopen zondag met 0-3 verloor van SVDHB, van avond in Den Haag Dynamo'67' Schiedam De tweede wedstrijd in de nederlaagserie van GSS is door Hermes DVS 2 met 13 gewonnen. In de eerste heïft heeft de ploeg van trainer Henk Steenber gen goed stand gehouden en zelfs een 10 voorsprong genomen door een doelpunt van Wil Broekhuizen. Na rust nam Hermes het initiatief in handen en viel de thuisclub wat terug. André Juitmga scoorde de gelijkmaker (1—1) en tien minuten later was het Anton van. Oers die Hermes op een 1—2 voorsprong zette. GSS doelman Henk Schniermanni verrichte veel goed werk maar kon toch met verhinderen dat Co Goudriaan de eindstand op 1—3 kon brengen. Vlaardingen In een leu ke en aantrekkelijke wed strijd heeft Berkel in de nederlaagserie bij CION een 25 overwinning be haald. De gasten kwamen in de eerste helft al aan twee doelpunten. Na de thee werd het zelfs 0—3 en toen kon Leen van der Lee voor CION tegenscoren I3. Berkel speelde directer en sneller en waren er duide lijk op uit om een zo groot mogelijke overwinning te behalen. Via een goed opge zette aanval over rechts werd het 14. CION bleef goed partij geven en het doorzetten van de ploeg van trainer Bert van Hees werd beloond met een doel punt van John Vlielander 2-4. Het laatste woord was toch weer aan Berkel dat de wedstrijd met een verdien de 2—5 overwinning af sloot. Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamse invaliden sportvereniging De Ooievaars hebben de voorjaarseom- petiüe besloten met een 1-9 overwinning op Miiksteamers 4. In deze wedstrijd waren Koos van Es en Ronald Oosthof oppermachtig en scoorden ieder een hat trick. Ook Wout Peeman, die voor Ton van Balveren inviel, kwam goed voor de dag en boekte twee overwinningen. Koos van Es en Ronald Oost hof zagen hun dubbelspel ook in winst eindi gen. In deze competitie is Glashard 3x kam pioen geworden en niet Elan 6, zoals reeds eerder gemeld is. De bond had de 6-4 overwinning van Glashard op Elan in een 4-6 nederlaag veranderd, om dat een ongerechtigde speler in het team van Glashard uitkwam. Hierdoor werd Elan kam pioen maar het protest dat Glashard indiende werd ingewilligd, en de uitslag weer veran derd, zodat de formatie van Glashard 3 be staande uit: Batenburg, Steenbergen en We ver, kampioen werd Het reservateam van De Ooievaars had tegen kampioen RÖTEB 4 mets m te brengen en verloor met 3-7 Rob Knol, Jan van Steenoven en Roenus van der Zouwen kwamen ieder tot één overwinning Tegen NSR 1 besloot het derde team deze comptitie met een gelijkspel: 5-5. Jaap de Brum en Wout Peeman scoorden tweemaal, terwijl Marja Visser alles verloren zag gaan. Uitslagen: Donker-Oosthof 17-21, 16-21. Van Dijk-van Es 23-25, 10-21. Stoop-Peeman 9-21, 17-21, Donker en Van Dijk-Oosthof en van Es 5-21, 8-21. Van Dijk-Oosthof 22-20, 13-21, 9-21. Donker-Peeman 21-17, 18-21. 23-21. Stoop-Van Es 6-21. Donker-Peeman 15-21, 22-24. Stoop- Oosthof 9-21, 16-21. Donker-van Es 16-21, 21- 17, 18-21. Eindstand. I. Glashard 3 8-14,2 Élan 6 8-14, 3. De Wildert 2 8-7, 4. De Ooievaars 8-5, 5. Miiksteamers 4 8-0. 6. Dukdalf 1 teruggetrokken. Schiedam De uitslagen van de gisteravond gespeel de wedstrijden in het ABC- toemooi zijn: Tug Boys—Van der Boon 1—5, FC TheodexMafa Boys 1—2, FC Graveland Nefkens Eurodam 1—3, Sla venburg—BBO 0—1. Schiedam In sportschool Peter Lagerwaard worden op zaterdag 22 april judo kampioenschappen van Schiedam gehouden voor junioren en senioren. Deel nemende scholen zijn die van Lagerwaard en Budo Sport Schiedam. De onder delen zijn licht-, midden-, en zwaargewicht. De wed strijden beginnen om 12.00 uur. 's Avonds vanaf 19,00 uur worden andermaal wedstrijden gehouden. In een vriendschappelijke ontmoeting komen judo ka's tussen 9 en 14 jaar van sportschool Lagerwaard uit tegen het Duitse Kodu- kan Aachen. Ook een team van Gerard Vroegh zal aan deze wedstrijden deelne men. Eerder bracht Lager waard met jeugdige „sch olieren" een bezoek aaji Aachen. In het clubgebouw van RKW1K bespreekt de regiona le pupillencommissïe van de KNVB (Schiedam, Vlaardin gen, Maassluis en Rozenburg) morgenavond de spelregels en richtlijnen voor de 6- en 7-jari- ge voetballers. De bijeenkom st, die voor iedereen toeganke lijk is, begint om 19.30 uur. 0 Harga, dat toch al wordt geslingerd tussen vrees en hoop, speelt op 20 mei de inge laste wedstrijd tegen Altius. Het duel komende zaterdag le gen Altius is afgelast, maar daar komt voor in de plaats DEVD, een duel dat zondag wordt gespeeld. Vice-voorzitter Harry Meyer van DVO *32 draagt aan het einde van dit seizoen het be heer van de cars tine over. Hij wacht niet meer tot zijn club KNVB'er is... De biljartvereniging Start '75 ziet zich genoodzaakt om met de begeleiding van de jeugd te stoppen. In samen werking met de jeugd consul van het district Schiedam heb ben zich enkele ouders thans beschikbaar gesteld. Het districtsbestuur Schie dam van de KNBB wacht nog steeds op de arbiters voor de gewestelijke finale hoofdklas se, die het komende weekeinde in „De Griffioen" wordt ge houden. Vandaar de nood kreet. Op de vergadering van Vijf- sluizen, de badmmton-afdelmg van dc ROVS, zijn voorzitter Theo de Groot en de commis sarissen Marian Kregel en Aad Pouwels aftredend, maar stel- len zich herkiesbaar. De bijeen- komst is dinsdagavond 25 apn] in de clubzaal. De nederïaagserie van de pupillen van SVV tegen de Schiedamse scholen is ver plaatst naar de maandag- en donderdagavond. Het resteren- dc programma: donderdag 20 april: SVV-Aïbertus Magnus- school en SVV-De Notenkra ker en op 24 april: SVY-Thor- beekeschool. De finale is zon dag 30 april als voorwedstrïjd van SVV-Eindhoven. Zaterdag 13 mei noemt Jan Eenennaam als voetballer af scheid van CION. Hij speelt dan tegen Gusto, waar hij zijn carrière is begonnen CION's oudste speler (55) gaat echter niet verloren, want hij blijft als vaste grensrechter fungeren bij het vijfde elftal De gymnastiekvereniging LVT bestaat een halve eeuw en dat wordt gevierd met een scala van evenementen. Om te beginnen zaterdag al met een fietspuzzeltocht ïn Holy- Noord. Op 2 september is er een receptie in de Ichtuskerk en een feestavond in de Har monie. Donderdagavond 20 en 27 april 2ijn do laatste twee avon den in de strijd om de RN-bo- kaal. Plaats van handeling café Rotterdam aan de Vlaardingse Parallelweg Op de laatste avond reikt districtsvoorzitter Aad Stouthandel de hokaal van deze krant uit. Nog meer finales van het oiljartdistriet Schiedam. Op 5, en 7 mei die van bandstoten eerste klasse in „Dc Grif- fioen". Op de dinsdagavonden IS en 25 april, 2, 9, 23 en 26 mei in café De Waal in Vlaar dingen en de Liebrechts wis selbokaal 3, 11, 18 en 25 mei in café De Kroon. In verband met de wereld kampioenschappen voetbal heeft de tafeltennisclub NOAX3 zijn jaarlijkse vergadering ver- schoven. Nu al op 30 mei. Een oproep aan iedereen te komen omdat er belangrijke beslui ter moeten worden genomen. K- JW, Schiedam In de jubileum-nederlaagserie van Martinit, tegen Schiedamse KNVB elftallen, heeft Excelsior '20 met 1—3 gewonnen. De ploeg van trainer Aad Bierhuizen maakte het spel vooral in. de eerste helft en het was John Kloppers die uit een goed opgezette aanval het eerste doelpunt voor zijn rekening nam 0—1. Het bleef een. aantrekkelijke wedstrijd van twee ploegen die duidelijk aantoonden te blijven voetballen. Nog voor rust kwam Excelsior aan een tweede doelpunt toen Peter van der Hoeven goed voorgaf en Fred Clarijs op schitterende wijze 02 liet aantekenen. In de tweede helft gaf Martinit zich nog niet gewonnen en werd de ploeg van trainer Joop Schop sterker. Toch was het weer Excelsior dat scoorde. Kees Schouwenburg nam het derde doelpunt voor zijn rekening: 0—3. Martinit bleef aanvallen en zo kon Giel Gouka het verdiende tegenpunt op zijn naam brengen na een terugkopbal van Jan Blom: 1—3. Het was een goede oefenpartij voor beide ploegen. De wedstrijd had een sportief verloop, „maar dat kon ook niet anders. De jongens kenden eikaar te goed", was het commentaar van Excel sior-trainer Aad Bierhuizen. Schiedam - Naast de jaarlijkse nederlaagserie speelt DHS als voorbereiding voor het ko mend seizoen nog een aantal oefenwedstrijden. Zo komt de formatie van Rob Jacobs uit in twee nederlaagseries die het vorig jaar won. Op 13 augus tus tegen Hollandiaan en op 20 augustus tegen RKAVV. Ook zal op 22 augustus in Schie dam worden gespeeld tegen Sparta-C, De clubs die mee doen aan de nederlaagserie zijn op één na bekend. Het zijn: Feyenoord, Sparta, Excel sior, SVV en Sp ijken is se. BHS. probeert ook NAC te „strik ken" voor de serie. Daarbij aal waarschijnlijk veel afhangen van het al of niet aantrekken van Jan Kerssemeyer door dc Bredase eredivisionist.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4