Schiedam gokt op derde plaats Restant voorronde voetbaltoernooi I kerssemeye tweejarig contract hij NAC II TIPS Fortima moet vae 1B goiidagniorgen spelen Meidoornschool eerste winnaar Vertrek Van de Hamer enige mutatie Gewestelijke hoofdklassers in De Griffioen J Vergadering sectie voetbal verschoven Uitslagen ABC Oefenprogramma Sunlight DHS-spelers in selectie West II GEEN AANWAS OUTSIDER SSSjfP? Ooievaars tweede mtiMmjs- VD/SCAVW spom r Schiedam Waren er bij de overige honkbaiclubs in Viaardingen en Schiedam opvallende verande ringen, bij Schiedam is alles bij het oude gebleven. Geen promotie of degradatie, geen coachvvisseling en geen opvallende veranderingen in de spelers groep. Het enige feit dat opviel was het vertrek van Aad van de Hamer naar The Stags in Etten/- Leur, maar daarvoor kreeg Schiedam Harry Reyn- goud van SCR in de plaats, zodat de ploeg in feite niet is verzwakt. Lou van de Hamerhardnekkige Liesblessure.. VI aard;ngen Ondanks het feit dat de KNVB heeft beslist, dat alle wedstrijden (in verband met degradatie en promotie) op hetzelfde tijdstip moeten beginnen, speelt Fortuna zondagmorgen al om 11 uur tegen Rijswijk. Dit omdat FC Vlaardingen diezelfde middag SC Amersfoort op bezoek krijgt. Op aandrang van Fortuna heeft FC Vlaardingen nog ge tracht de wedstnjd naar de zaterdagavond te verschuiven, maar zo'n geval zou Fortuna voor de extra kosten ad 500 gulden hebben opgedraaid. Vlaardingen In verband met het Vlaardings voetbal kampioenschap is de verga de- rig van de sectie voetbal van de VRSR verschoven naar woensdag 3 mei. Op de agenda staat onder meer eengesprek met Max van der Does, ambte naar sportieve recreatie over de gemeentelijke plannen voor het organiseren van sportieve recreatieve evenementen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Schiedam De uitslagen van de gisteravond gespeelde wed strijden in het ABC-toemooi zijn: MVW'SOS 36, Bas van der Heijden-LSO 16, Eurota- xKuïjpers 12, SteensMeat Boys 35, ABN 2-GZS 1—4, Van der Wijngaart—JHC Gus to 2 1—7. voortvloeiende lut een maatre gel die deze competitie van kracht is geworden. Het feit dat beide clubs con structief hebben getracht naar een oplossing te zoeken, mag zeker een vingerwijzing zijn naar een betere samenwerking. Secretaris Wim Tabeling van Fortuna is dan ook van me ning, dat de FC er van alles aan heeft gedaan om Fortuna ter wille te zijn. „Waarom ook met! De secretaris van de amateur club „Het komt elk seizoen zo'n twee driemaal voor, dat we samen thuis moeten spelen Vanzelfsprekend geen ideale si tuatie, vooral nü met, omdat we m grote degradatie-moei lijkheden zitten, en de ovenge clubs (Schevemngen, WRW en Lekkerkerk), die 's middags moeten spelen, daarvan kun nen profiteren", „Ook hebben wij nog getracht de wedstrijd dan maar om half vijf zondagmiddag te spelen of een week later, maar daar had de competitieleider geen oren na. Blijft de vraag over waar om de competitieleiders van de amateurs en betaalde sector er niet in slagen om in enkele gevallen van clubs die samen met een betaalde ploeg op één sportpark spelen, het systeem waterdicht te maken" Tabeling „Het bevreemdt dan weer waarom er vorige week zondag in het geheel niet aan de Marathonweg werd ge speeld". Fortuna is voor het belangrijke duel tegen Rijswijk zonder blessures en schorsin gen. De overige wedstrijden zijn: Lekkerkerk-VFC, Oranje- plein-WHW en Seheveningen- BEC. De roodgelen mogen niet verliezen en wanneer de overi ge clubs dat ook niet doen, komt er een na-competitie voor twee plaatsen in de vierde klas- Vlaardingen Sunlight, dat het nieuwe seizoen met trainer Gerard Flaes m zee gaat, nadat Gerrie Baas de formatie in drie jaar tijd vanuit de RVB naar de derde klas KNVB loodste, heeft zijn oefenprogramma rond. Dat ziet er als volgt uit: 5 augustus1 Sunlight—SW jeugd; 9 augustus: VDLSun light; 12 augustus- Surdigh- t—FC Dordrecht v-jgd; 16 au gustus: Sunlight /OB. 19 au- Schiedam Twee DHS-spe lers zijn gekozen voor het West II-elftal, dat op woensdag 28 april in Leerdam een wed strijd speelt tegen Zuid II. De beide spelers van de Kethelse club zijn middenvelder Hans Schop en verdediger Jan Kers semeyer. De wedstrijd wordt op het veld van Leerdam Sjtort gespeeld. gustus. RASSunlight; 23 au gustus: SunlightLombardijen en 26 augustus- Naaldwijk Sunlight. De technische leiding is ook dit jaar weer m handen van Ton Ebben, die op verzoek van de spelers dit jaar de voorberei dingen wat intensiever heeft aangepakt. Zo heeft hij, naast de zaaltraining die al in het begin van januari is gestart, een wekelijkse conditietraining ingesteld, die door alle spelers intensief is gevolgd. Ook het aantal oefenduels is dit jaar uitgebreid. Overigens met wis selend succes. Naast forse overwinningen tegen Tilburg en The Stags, waren er even forse nederlagen tegen Vlaar- dmgen/Holy en Compri Zwijndrecht. Overigens hecht Ton Ebben aan de uitslagen van de oefenwedstrijden niet al te grote waarde. „Het vertoonde s s voor mij belangrijker" zeg.lij. „Ik ge loof dat wij verdedigend wel beter rijn gaan spelen. Maar er wordt ook beter geslagen dan vorig jaar, waardoor ik de in druk krijg dat wij toch wel iets sterker zijn geworden. Of dat in de competitie tot uitdruk king zal komen, moeten vrij natuurlijk afwachten. Maar dat wij het slechter zullen doen dan vorig jaar (vierde plaats) geloof ik niet" Overigens is Ton Ebben zich er van bewust dat hij maar beperkte middelen tot zijn be schikking beeft. Zijn selectie bestaat slechts uit elf spelers en er is op dit moment geen aanwas uit de eigen jeugd. Ook kan Ton Ebben voorlopig niet beschikken over good-old Lou van de Hamer, die al eni ge tijd tobt met een hardnek kige liesblessure. Het ontbreken van een sponsor is eigenlijk ook een handicap voor Schiedam. Hierdoor wordt er op de spelers een zware financiële wissel getrok ken. .3d ons moeten de jon gens nog alles zelf betalen" zegt de coach. „De honkbaluit- rusting, de handschoenen maar ook de reiskosten worden uit eigen zak betaald. Toch zijn de spelers daartoe bereid. Wij zijn dan ook nog echte amateurs." Dit zuivere amateurisme heeft wel konsekwenties. De ver wachtingen zijn dan ook niet zo hoog gespannen. „Wij zullen wel geen kampioen worden dit jaar", zegt Ebben. „Het zou ook met mogelijk zijn met ons be perkte materiaal het volgende seizoen "dubbels te gaan spelen Toch verwacht ik dat wij aan de top mee kunnen draaien en een derde plaats zit er voor ons wel in.". Als mogelijke titelkandidaten in de tweede klasse ziet Ebben het Delftse Kinesis Birds, dat na een jaar eerste klaase nu weer in de tweede klasse in teruggekeerd en de jonge ploeg van Mctimpo Twins uit Oos terhout, terwijl het gepromo veerde Groenoord, door de enorme routine in de ploeg, voor de Schïedam-coach een gevaarlijke outsider is Het huidige Schiedamteam komt volgens Ebben in ieder geval goed voorbereid en opti maal gemotiveerd aan de start. Hij zegt: „Voor recreatie honk bal voelen wij nog niets. Er zal ook dit jaar terdege rekening met ons gehouden moeten wor den." l'" Eén van de vele duels op Harga. Schiedam Voor het schoolvoetbaltoemooï zijn gisteren de afgelaste wed strijden van twee weken terug gespeeld. De finales voor de lagere scholen wor den gehouden op woensdag" 26 april op de terreinen van Hermes DVS. Voor de- z§ finales hebben zich ge plaatst: Dr. de Visser- school, Goeman Borgesius- school, Prinses Beatrix- school, Albertus Magnus- school, Notenkrakerschool, Willem Gehrelsschool, Kohnstammsschool en de Theo Thi jssenschool. Schiedam Jan Kerssemeyer, voorstopper van DHS, heeft gisteravond een C-contract van de eredivisieclub NAC aangeboden gekregen. De 19-jarige Schiedammer heeft nog geen besluit genomen, maar de kans dat hij de tweejarige verbintenis accepteert lijkt erg groot. Zijn vader, tevens voorzitter van DHS: „Hij heeft een erg goede baan. Daar zal eerst naar gekeken moeten wor den. Zoals het er nu naar uitziet heeft Jan er wel trek in. Vooral ook omdat trainer Hans Dor jee hem vertelde, dat NAC vooral op zoek is naar centrale verdedigers". Jan Kerssemeyer speelde twee proefwedstrijden in een speciaal daarvoor geor ganiseerde nederlaagserie. Ook voglde NAC de verdedi ger vrijwel de gehele compe titie. De laatste wedstnjd, waarin ook de beslissing viel, was tegen tweede klas- ser RWB die door NAC met 1-0 werd gewonnen. De kamptoen hiervan zal mo gen deelnemen aan het kam pioenschap schoolvoetbal van de afdeling Rotterdam van de KNVB, welke gehouden wordt op woensdag 10 mei. De ui teindelijke kampioen van de afdeling Rotterdam zal worden afgevaardigd naar Zeist, waar in de tweede helft van mei het algemene kampioenschap voor basisscholen zal worden ver speeld. De finales van het voortgezet onderwijs zowel handbal als voetbal zullen worden gehou den op maandag 1 mei. De prijsuitreiking vindt plaats voor het clubgebouw van Her mes DVS door de burgemees ter van Schiedam, Arie Lems, en zal om half vier plaatsvn den. De voorwedstrijden van <kj jaarlijkse schooltoernooi het ben plaatsgevonden m de wed van 28 tot en met 31 maart Aan deze wedstrijden nana deel 258 schoolteams, waarva 115 elftallen voetbal en IS handbal teams. De finalisten van het voortga zet onderwijs zijn: Spiering hoek Rijnmond 1 en 3, Wiitcr Fijenoord 2, Nieuwelant, Rel» both, Rijnmond 5, Willem Ale xander 2, Schravenlant 3/Wit ïem de Zwijger 4, Schteland 3 Nieuwelant 9, SchravenlaiitTS Willem Alexander 3, Spiering* hoek 12, Albert Magnus-2, Dom. Savio 2 en Notenkraker 3. Schiedam De basketbal- ploeg van de invaliden sport vereniging De Ooievaars heeft de laatste competitiewedstrijd tegen RIS 2 met 52—36 gewon nen. Hierdoor zijn de Schie dammers definitief op de tweede plaats geëindigd van de tweede divisie, en is RIS 2 gedegradeerd naar de derde di visie. Bij de rust had de ptoff van trainer John IleilkeKal een 28—20 voorsprong. IrC$ tweede helft liep De Ooievaan nog verder uit en bereikfëüSS 52—36 overwinning. Scons; Henk van Vliet 22, Kees Kfo» ne 9, Huub Nelisse 8,rJ«9 Simons 7, Jan Oudijn Frcd Dekker 2. Jan Kerssemeyer ....naar NAC?.. Vlaardingen Het schoolvoetbal toernooi voor de Vlaardingse basisscholen is afgestapt van het traditionele afvalsysteem. In de plaats daarvan waren gistermiddag op het complex van HVO in de Holywijk de schoolteams ingedeeld in poules, waardoor elke school een uur lang op de grasmat kwam. In poule 1 werd de Meidoom- school winnaar met zes punten, m poule 2 was dat de Kraanvo- gel5chool met zeven punten, in poule 3 was dat de Dilenburg- chool met zeven punten en m de laatste poule die middag de Rutgerschool met zes punten. De scholen kwamen op die eer ste dag voor het merendeel uit de Holywijk en de Oostwijk. De prijzen werden uitgereikt door de leden van de schooi- sportcommissie, afdeling voet bal. Dat waren: Peter Eek- hardt, Ton van Kuyvenhoven, Leo Vogel, Daan Dijkstra, Jan Romp en Koos Mierkerken. Volgende week woensdag ko men de volgende scholen uit Vlaardingen aan de beurt, ki totaal doen er dit jaar 43 mee. Vlaardingen Drie da gen lang staat in Vlaar dingen de gewestelijke strijd om de biljarttitel in de hoofdklasse cen traal. Aan het toernooi in het sportcafé De Grif fioen doen acht finalis ten mee. Om door te dringen tot die finale kwam tot dusver A. Hommerson van het dis trict Dordrecht tot het hoogste moyenne, name lijk 15.34, Bij dat alles valt E. Strijk van Veen- en Rijnstreek met een gemiddelde van 6.85 een klein beetje uit de toon. De organisatie van het toernooi, dat vrijdag avond begint, is in handen van het district Schiedam. Evenals vorig jaar heeft dat district geen deelnemer kunnen afvaardigen, omdat er geen hoofdklasse is. Vijf huizen en Struyck zijn de enige biljarters van beteke nis uit het Waterweggebied, maar die spelen meestal hun wedstrijden voor het district Rotterdam. De finalisten zijn: J. Feyen (Delft), moyenne 12.94, A. Hommerson (Dordrecht), moyenne 15.34, W. G. van Leeuwen (Gouda), moyenne 11.84, E. P. C. Meijer (Den Haag), moyenne 13,55, M. van Houten (Den Haag), moyenne 12.95, C. V, Noordergraaf (Krimpener- waard), moyenne 10.48, W. Wagenaar (Rotterdam) moyenne 13,86 en E. Strijk (Veen- en Rijnstreek), moyenne 6.85. De wedstrij den beginnen morgenavond om 19 uur, zaterdag om 14 uur en worden zondagmid dag om 12 uur voortgezet. Van 29 april tot 5 mei gaat SVDPW met maar liefst 110 jeugdleden naar een kamp in Sevenum (Limburg). De bussen ver trekken vanaf het Emraa- plein om 13 uur. De kans is groot dat Cl ON zal worden versterkt met Gerard Huis in 't Veld, die enkele jaren terug nog in de spits liep bij De Hol- landiaan. O Bcp de Ruiter is bij FC Vlaardingen de eerste speler die zijn nieuw contract heeft geaccepteerd. De rest is al tot de slotsom gekomen dat de meeste contracten lager zijn. Voor de zaalhandbalcompe titie van de afdeling Rotterdam van het NHV zijn de clubs al ingedeeld. Bij de dames in de eerste klasse spelen onder an dere DWS, HVK en WF tegen Ikaar. In de tweede klas zijn dat Umtas, DWS 3, UVG 2 en WIK. Bij de heren in de eerste klasse zijn dat DWS 2, De Hol- landiaan en WF Na dinsdagavond is het ma ken van de kampioensfoto van Vlaardingen uitgesteld. Maar met nog twee beurten te gaan zit er altijd nog promo tic in, want de nummer twee speelt een extra wedstrijd tegen nummer twee van een andere afdeling, Honkbalclub Groenoord zet de puntjes op de i. Iedereen die vöör 1 mei niet aan zijn beta- lingsplicht heeft voldaan, wordt in de eerstvolgende weekbrief uitgesloten van deel name aan wedstrijden en trai ningen... 0 Juventus Iaat het niet al leen bij de kampioen van het eerste herenteam. Als de'voof- tekenen niet bedriegen, kan terdag het tweede de titel vooi zich opeisen wanneer het wi» van Oud-Beijerland. Het den» team moet winner» van Hurflr can es om kampioen tc wordëft en het vierde team moet flö een weekje wachten... De commissie van beroep heeft een klacht van de haw balvereniging UVG ongegroflfl verklaard, die handelde ov# het feit dat het afdelingsbe stuur een 15-8 overwinning gen WIK wijzigde in een nederlaag. Bij UVG speelden* mekjk mee Koos de Vette, d* niet gerechtigd was om vow deze vereniging uit te kome| De commissie van beroep rM onder meer in overweging. Koos de Vette al op 16 novem ber van het vorig jaar over schrijving had aangevraa? naar Satumus, terwijl het dia van UVG tegen WIK maand later plaats vond. Daar door bleef de uitslag, 5-0 voo WIK. bestaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6