ikamiMaaa (KSHi Mêk r 'V<3 - SCHIEDAM WJ&m*s3m ïïiÊMfefmtsm Wï'& MAASLAND HOEK VAN HOLLAND WOENSDAG 26 APRIL 1978 VU/SC/WW «II ACTIVITEITBW KOI\IM©KVI\EDAG Straatteke- nen voor kin deren behoort v 'W' ook tot de ac- tiviteiten op "jiK Koninginne- - dag. Evenals ver leden jaar kunnen kinde ren weer in de pakjespaal klimmen die staat opge steld op de hoek van de Bredehaven- straat in Vlaar- dingen. Omdat Koninginne dag dit jaar op zon dag valt zijn alle festi viteiten verschoven naar maandag 1 mei. Ook dit jaar hebben de oranjeverenigin gen, wijkverenigingen en andere instanties weer hun beste been tje voorgezet om een zo attractief en zo ge varieerd mogelijk pro gramma samen te stellen. Hieronder een greep u'rt de activitei ten die op die dag plaatsvinden in Vlaar- dingen, Schiedam, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland. m V V - ,~,ÏÖfe r "Vanaf 9 uur is er kermis op het Erasmus plein in de Zuid wijk. Om half tien begint het wel- penvoetbal toernooi. Plaats; VFC Sportpark aan de Spon taan. Van 9 tot 14 uur is er een korfbsltoemoo] op de terreinen van „Vtaardrngen", „Spirit" en „Oranje Nassau". Ook om 9 uur concerteert het Leger des Heils bij het Zonnehuis, Vaart land en het Holy-ziekenh uis. Om 9.30 uur wordt het carillon van de Grote Kerk bespeeld door de stadsbeiaardier. Op het Veerplein voor V D begint om 10 uur een groots „Showprogramma" Mede werking wordt verleend door een groot aantal muziekkorp sen. Uit Engeland en Belgis zijn hier speciaal 2 korpsen voor overgekomen. Een bijzon derheid is dat de drie Vlaar- dmgse korpsen, Libert, Thakta, en De Pijpers, tezamen zuilen optreden. Kinderspelen zijn er vanaf 10 uur in de Boslaan, de Goudsesingel en de Reigerlaan, vanaf 2 uur ook op de Markt en Hoogstraat. Wijkcentrum West verzorgd van 10 tot 18 uur een sportpro gramma m de Sporthal aan de Flo ris de Vijfdelaan. Om kwart over twaalf wordt het start schot gegeven voor de jaarlijk se havenloop. Plaats: Westha- venkade ter hoogte van de Dayer. De mtmektent aan de Markt zal maandag plaats bie den aan een groot aantal groe pen. Dat begint om 12 uur al met de Youth for Christ bewe ging die een. optreden verzor gen van de groep Nutshell en bet Folkduo Benedicamus. Zij worden om half twee gevolgd door de Blue Diamonds, de Clown Rexis, John Woodhouse, Ben Cramer, Rrny van der Lee, Alexander Curly, Beauty Case en The revolution Girls Pre sentatie is tn handen van Her man Emmmk. Om kwart voor 8 's avonds :s er dan ook nog een optreden van het clownsduo Bassie en Adriaan. Tussen half drie en half vijf is er voor goede klimmers weer een mogelijkheid om een pakje uit de pakjespaal te halen. De paal staat op de Westhaven plaats bij de stadsomroeper. Om vier uur begint de motor- voetbalwedstrijd tussen M. C. Dordrecht en M. C. Morseh uit Karlsruhe. Toegangsprijs 2,50. Kinderen tot IS jaar 1,-, Het V.F.C terrein, waar de wedstrijd wordt gehouden ligt aan de Sportlaan. De wedstrijd be staat uit 4 gedeelten van 20 minuten. Om 14,30 uur (tot 17 uur) is de Voorstraat afgeslo ten voor alle verkeer, behalve een 35 tal zeepkisten. Er wordt dan voor het eerst smds 1958 weer een echte zeepkistenrace gehouden. Om 13.30 uur moe ten de wagens gekeurd wor den. Inschrijving kan tot 1 uur voor de wedstrijd gebeuren. Op het grasveld naast de Voor straat kunnen de Vlaardingse voetbalverenigingen dan strij den om de Pim Doesburg Wis seltrofee. In het doel natuurlijk niemand minder dan Sparta's doelman zelf. Het gebruikelijke Oranjebal is vanaf 8 uur 's avonds in het jeugdcentrum Triangel aan de Fransenstraat Kaarten verkrijgbaar bij de WV aan de Starthavenplaats. Maandagavond zijn de kaarten ook aan de zaal verkrijgbaar. Pnjs in de voorverkoop 4,-. Aan de zaal 5,- Om 21.00 uur is er een popconcert in de Lijn baanhallen. Medewerking door Earth and Fire. In het voorpro gramma: Oasis. Kaarten 4,- bjj de WV en 's avonds a 5,- aan de zaal. De twee laatste activiteiten van de feestdag zijn de lampionnenoptoeht en het vuurwerk. De optocht begint om 9 uur op het Veerplein en het Vuurwerk om half elf aan het verlengde van de Holysingel in Holy- Noord. De gehele dag zullen er in de binnenstad kramen staan met onder meer feestartikelen, wor st, ijs, sieraden en frisdranken. Koninginnedag begint in Schie dam al op 29 april. Op 6 plaat sen in de stad starten dan lam- pionnenoptochten. Opstellen aan het Edisonplein, Rozenbur gerplein, Vondellaan hoek Graaf Florisstraat, Johan Strausplein, wijkcentrum „Het Trefpunt", en het Heyermans- plein. Om half acht 's avonds begint een gekostumeerde optocht aan de Alberdastraat bij kerk de Magn, Voorafgaande aan de tochten worden 's middags fiets- en autopedversierwed- stnjden gehouden. Aanvang 12.30 uur bij wijkgebouw Zuid erkwartier aan de Dwarsstraat OM 20 uur is er dan nog een Oranjebal in jeugdhaven Nieuwland aan de Albarda- straat 69, Maandag 1 mei begint om 8 uur met het luiden van alle kerkklokken gedurende 5 mi nuten Om 9 uur is dan een aubade door de leerlingen van de scholen in Kethei/Groe- noord op het plein van de Ned. Herv, Kerk in Kethel. Muzikale medewerking door Harmo nieorkest „St. Radboud". Ook om 9 uur beginnen de eind wed strijden van de school- voetbal en handbaltoernocien op de velden van Hermes DVS en UVG. Prijsuitreiking om on geveer 3 uur door burgemees ter Lems. Vanaf 10 uur, en dan met een kleine onderbreking tussen 18.00 en 19.00 tot 22 uur zijn er in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145 schietwed strijden. Er wordt ondermeer gestreden om het kampioen schap van Schiedam. Toegang voor iedereen. Om 10.30 uur is er nóg een aubade, maar dan aan het Schiedamse stadhuis aan de Grote Markt. Aansluitend is er een optreden van een groep alpenhoomblazers uit het Zwit serse Winterthur. Kinderspelen zijn er om 9.30 uur in de Westfrankelandse straat, 10 uur op het Wibaut- plein en het schoolplein van de Burgemeester Verveenschool aan de Nachtegaallaan. Verder dan nog om 13.00 uur op het Edisonplein en 14.00 uur op het schoolplein van de Willem Brouwerschool en op het gras veld aan de Jozef Oreliosingel. Traditiegetrouw zal het Mando- lineorkest ONI van de heer Carrée een bezoek brengen aan diverse bejaardentehuizen. Kleur- en straattekenwedstrij den zijn er om 10 uur op het Edisonplein. het schoolplein aan de Willem Brouwerstraat en het plein aan de Eduard van Beinumlaan. Verder om 2 uur op het trottoir voor het winkel centrum Mgr. Nolenslaan, en 3 uur op het schoolplein aan het Frans Halsplein en het plein van de Martinus school aan de Iepenlaan. Enkele padvinders- groepen geven om 10 uur de monstraties op het grasveld langs de Broersvest. Oók om 10 uur begmt ui het gemeentezie kenhuis een optreden van de volksmuziekgroep „Snierken", Door medewerking van de Zie kenomroep Schiedam (ZOS) is het programma in het hele zie kenhuis maar ook in het Nolet- ziekenhuis te beluisteren. Om 12 uur (tot 23 uur) is op de Plantage dan nog een optre den van diverse popmimek- groepea. Rennersclub „Schie dam" organiseert een jeugd- wielerv/edstrijd op het par cours Hagastraat-Nieuwe Ha- ven-Wiliemskade-Groenelaan. Aanvang 14.00 uur. Om 17.00 uur is een gekostumeerde op tocht van kinderen met opge tuigde autopeds, fietsen, en an dere voertuigen. Start aan het Edisonplein. De hele dag zullen diverse muzikale rondwande lingen plaatsvinden door de stad. Medewerking door onder andere Harpe Davids, St Rad boud, Ambrosius, OBK en Wil ton Fijenoord. Traditiegetrouw wordt om 9 uur de aubade op de Markt gehouden. Beiaardier Jan van In Schiedam slaat sinds vandaag weer de kermis op het Schiedamse Emmaplein. Tot 1 mei kan men genieten van in totaal 18 attracties der Zwart heeft daarna een uur de tijd om zijn speciale konïnginnedagconcert ten ge hore te brengen. Aanvang 10 uur bij de Grote Kerk. In de Koningshof kunnen vier tot twaalfjarigen uit de vogel en componistenwijk aan ver schillende activiteiten mee doen. Vanaf tien uur zijn er films, oud-Hollandse kinder spelen, stoelendansen met de boerenkapel en een fiets- en autopedversierwedstri j d. 's Middags kunnen ook de kin deren uit Sluispolder-Oost meedoen. Zij komen met een bus en gaan dan spelletjes doen. Om drie uur is er groot feest in het jeugdcircus „Kraaienest". In Sluispolder- Oost zelf kan de jeugd ook meedoen aan kinderspelen. Aanvang kwart over tien. Buurtvereniging Moordvliet- Prinsekade heeft vanaf 2 uur op de speelplaats van de oude Groen van Prinstererschool, koekhap-, ringsteek-, zakloop-, en ballegooiwedstrijden. Ook is er een fietsversierwedstxijd. Wijkvereniging Dijkpolder or ganiseert een manifestatie in de sporthal, er is onder andere een poppenkast. Wijkvereni ging „De Flat" houdt een bal lonnenwedstrijd. Ook wordt er film gedraaid. In gebouw Sur- sum Corda geeft wijkvereni ging Taanschuur een groot feest Een goochelaar, poffer tjes eten, grabbeltonnen en nog veel meer, 's middags vanaf 2 uur. 's Morgens vanaf 10 uur zijn er kinderspelletjes. Om half zeven maandagavond is er ook hier een wedstrijd flets ver sieren. Ludiek punt de fietsers moeten ook verkleed zijn De Esserstraat wordt een bol werk van festiviteiten. Men kan aan niet minder dan 14 spelle tjes meedoen. Touwtrekken, kussengevechten, ballegooien, kegelen, poppenkast en koek- happen zijn slechts enkele van de vele mogelijkheden. Drank en warme hapjeskramen, een rommelmarkt en een sieraden- kraam zijn ook aanwezig. Er zijn bovendien plannen om een heuse wielerronde en mis schien zelfs een lampionnenop toeht te houden, Voor de wat oudere feestvierders staan de beide dienstencentra De Vliet en De Vloot de gehele dag open. In de Vliet komt een conferencier en in beide centra kan men dansen De Steendijkpolder organiseert touwtrekken, hindemisbanen, rolschaatswedstrijden, zaklo- pen en nog veel meer. Ook een modeshow staat op het pro gramma. Het geheel begint om 10 uur. 's Middags vanaf half een zijn er gecostumeerde voet balwedstrijden, niet alleen voor kinderen maar ook de ouders kunnen meedoen. ."*m 16.00 uur begint een ver- Mede optocht, om 17.00 uur worden er ook nog ballonnen opgelaten. Het zo langzamer hand traditioneel geworden >anjebal wordt gehouden in di Koningshof De entree is k The New Shepherds en The Steve Johnson Band zijn uitgenodigd. Of dat nog niet genoeg is komt er ook nog een echte buikdanseres: Yonina. Aanvang 20.00 uur. De aubade begint 's morgens om half tien bij de gerefor meerde kerk. Daarna is er de hele dag tot 18.00 uur een oud- Hollandse markt om het Kerk plein en in het trefpunt Om half elf beginnen ook de kin derspelen op het militaire ter rein aan de Hofsingel. i De prestatieloop staat ook weer op het programma, start' om 2 uur bij het trefpunt Ook om twee uur wordt de speel-1 tuin „de Lentetuin" geopend: terwijl om drie uur de start I plaats vindt van een fietspuz- zeltocht. Het avondprogramma biedt om kwart voor acht een taptoe bij de brandweerkazerne. Uiteraard blijft ook de lam pionnenoptoeht niet achterwe ge, start 9 uur. Half negen 's avonds begint in het Tref punt het Oranjebal waaraan wordt medegewerkt door „The Actions". Koninginnedag in Hoek van Holland begint eveneens dit jaar al op zaterdag 29 april. Dan is er een lampionnenop toeht voor de kinderen. Omdat het door de zomertijd nog vrij lang licht is heeft het Oranjeco mité besloten er een gecostu meerde optocht van te maken. De tocht begmt om kwart over acht. De traditionele aubade vormt op maandag 1 mei de opening van Koninginnedag. Aanvang om half tien bij de secretarie alwaar ook weer honderden, ballonnen worden opgelaten. De al bijna even traditionele1 prestatieloop begint oxn 10-30 uur vanaf het ijsbaanterrein. Ook op dat terrein zijn de kin derspelen, men heeft een hifl- demisbaan opgesteld en de kleintjes kunnen pony-rijden. Voor de oudere jeugd is er een pa al kussengevecht Ook is erf voor diverse ploegen een touw trekwedstrijd. Verder is er een sjoel wedstrijd en een rugby wedstrijd. Diverse verenigin-j gen r :en op dat terrein een stand n en Jimmy West ver zorgt de drive-in show. Rond half vier treedt de Engelse pop groep „August" op. Die groep treedt 's avonds weer op, nu met Jimmy West. Toegang 4,- Het gebeuren zal plaatsvinden in het recreatiegebouw op het kampeerterrein. De ouderen kunni n 's avonds terecht in D® Hoeksteen. Daar zal een groots Oranjebal worden gehouden met medewerking van The Drifting Five en met een de monstratie van de HSV-gyrt1' nastiekgroep. Toegang voor le den 2,50 en 3,- voor niet-le den. Voorafgaand aan Koiun* ginnedag worden 1500 loten verkocht De prijs ervan is I gulden per stuk. De te winnen hoofdprijs is een reis naar En geland. De trekking wordt ver richt tijdens het Oranjebal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4