S. T „Ik krijg er nu pas plezier in" ©TIPS Pittige dubbel voor VS Holy Voor Schiedam de iweg terug er g moe c Wit Rood Wit- Fortuna Jacky Sigmond in dames judo-selectie T Ramos tekent bij Coacfa Pasmekoek tobt met blessures 1 Super- 1 stars CION vraagt kader DONDERDAG 27 APRIL 1978 SVV tegen Viiesse en FC Den Haag Bonds- wan deldag van LVT Uitslagen ABC Oefen programma De Hollandiaan Hoekse Boys verder VD/SC/WW 6 Schiedam Eigenlijk is er maar bar weinig be kend van het damesjiido. Zoals bij zoveel takken van sport wordt al direct over een "mannensport" gesproken waarin de andere sexe niet thuishoort. Toch blijkt dat vooral bij het judo de dames niet voor de mannen onderdoen. Misschien daardoor ook hebben wij in ons land een Europees kampioe ne en een selectie die wekelijks in de sportschool van Anton Geesink wordt getraind. -e Peter Lagerwaard in aciie tegen Jacky mm y ry In verband met bet veertig jarig bestaan houdt GSS zaterdag een veteranentoernooi. Deelne mende clubs zijn: DHS, DVO '32, Schiedam, SDV, VVOR, VVU, WF en de jubilerende club zelf. Het; toernooi op Harga begint' om 11 uur. Bij Demos verheugd men zich op het eerst vete- ranentoemooi, dat op 1 mei met tien clubs wordt gehouden. Hieraan nemen deei in poule A: Schied. Boys, GTB. DESV, Nado V en SVV. En m poule B: Schiedam, DRZ, SVPDW, VDL en Hoogvliet. Het toernooi begint om 9 uur op Harga. Op initiatief van Ome Joop Smit vindt er op zon dag 28 mei op het complex van SW een toernooi plaats voor jeugdleiders. Naast SW'ers zijn hier voor uitgenodigd GSS, HWD en uit Noordwijker- hout WSB. In de midda guren zorgt oen disjockey voor populaire muziek. 6 Als uitvloeisel van een gesprek met burgemeester Wim Kieboom heeft FC Vlaardingen Fortuna ver zocht zo spoedig mogelijk een datum te pnkken om rond de tafel te zitten over een bespreking van het huurcontract en andere za ken. Omdat Dick Beek enke le weken geschorst is ge weest, kon hij niet eerder dan afgelopen zondag wor den gehuldigd in verband met het feit dat hij de beste speler uit de derde periode was. Van de stich ting betaald voetbal ont ving hij enkele geschen ken. ©In verband met restau ratie van de velden kan VFC nu al voor de derde maal geen volledig jeugd- toemooi houden. Het inter nationaal toernooi op 13 en 14 mei, alsmede het zilver en doeltoemooi op 4 mei gaan wel door. Evenals op 1 mei het Vla ar dings pupil- lentoemcoi. In Vlaardingen rs de nieuwe jachthaven Callen- burgb officieel in gebruik genomen. Een stichting, bestaande uit bestuursle den van „De Kleïput" en „De Fuut", voert hierover het beheer. Dezelfde stich ting verzuimde overigens deze krant uit te nodigen voor de feestelijke ope ning- 0 De wijzigingen in de wedstrijden om het Vlaar- dings kampioenschap vol gen elkaar in snel tempo op. Voor vanavond is De Hollandiaan—DRL vastge steld, om de beker, terwijl de roodwitten volgende week dinsdagavond spelen tegen RKWÏKL Fortuna Sunlight, dat voor van avond was vastgesteld, is verschoven naar dinsdag avond 9 mei Vanavond ontmoet Vlaardingen ook naaste buur CION. Schiedam SW heeft het oefenprogramma van zowel het A- als het C-team rond. Hoogtepunten voor de a-selec tie zijn ondermeer de wedstrij den tegen FC Den Haag en Vitesse. Tegen de Arnhemmers wordt in Bruinisse gespeeld nadat de groep van Pira Visser eerst een dagje gaat vissen. De training van beide selecties begint op 12 juli. Het oefenprogramma voor het A-team is' 2/8. 's-Gravenzan- de—SW, 5/8; SW—Vitesse (m Bruinisse), 7/8: SW—Excelsior M, 9/8: Lyra—SW, 11 of 12/8: SW—FC Den Haag, 15/8: SV- V/PPSC, 20/8. bekerwedstrij den. SVV is nog op zoek naar een tegenstander voor 29/8. Het C-team speelt tegen: 2/8: SW—VFC, 5/8' Sunhgh- t—SW, 8/8: SW—Vlaardin gen, 12—8: NSW—SW. 19/8: WFBSW, 23/8: SW—SHO. Tn die selectie is sinds kort ook een Schiedamse opgenomen: de 16-jarige Jacky Sigmond- Ze werd nog niet zo lang geleden door Peter Lagerwaard opge geven als kanshebster en na een uitgebreide test goed be vonden. Onverwacht Een uitverkiezing die zeker bij de MAVO-scholiere enige ver bazing wekte. „Het kwam vol komen onverwacht", reageert ze. „Eigenlijk kan ik het me door Martijn Vermeulen nog niet helemaal voorstellen. Natuurlijk zal ik wat serieuzer moeten gaan trainen en derge lijke, maar dat heb ik er graag voor over. Tenslotte moet je zo'n kans te allen tijde aan pakken". Ovatie Zes jaar geleden begon Jacky te judoën. Omdat een vriendin netje het deed. De judoka: „Ik ben bij Bissoff begonnen. Maar eigenlijk vond ik er niet veel aan. Het ging allemaal erg speels en ik zag het halverwege niet meer ritten. Toen ben ik ook twee jaar gestopt". Ovatie Ze kwam terug en pakte de zaken serieus aan. Zegt ze: „Ik trainde vier keer per week. Maar dat was volgens Peter Lagerwaard niet voldoende. Mijn „doorbraak" kwam eigen lijk toen ik meeging met de jeugdploeg naar Luxemburg. Ik versloeg toen ook een zwar te bander wat me een staande ovatie opleverde. Toen pas kreeg ik er echt plezier in". Toch is het trainen in de Schie damse sportschool voor Jacky niet eenvoudig. Het meisje, dat bezig is voor de zwarte, en dus de hoogste band: „Er rijn geen meisjes in mijn gewichtsklasse. Maar ik train wel gewoon te gen mannen. In het begin hiel den ze rich wel in omdat ze het toch niet prettig vonden om tegen een meisje te vechten. Maar nu is dat anders. Het gaat er vaak hard aan toe". Jacky Sigmond: „Ik kan het nog niet geloven". Nadat de selectie definitief be kend werd en Jacky zeker vol gend jaar wekelijks naar Ut recht zal moeten ora mee te trainen betekent het wel dat ze „huiswerk" zal moeten doen. „Vooral conditioneel heb ik een behoorlijke achter stand", zegt ze, „Die andere meisjes lopen ook 's avonds voor zichzelf. Dat zal ik ook moeten doen. En natuurlijk zal ik bij Peter Lagerwaard blij ven trainen op techniek. A1 blijf ik het wel voor mijn ple zier doen". Het judoseizoen is bijna ten einde. Waardoor Jacky toch nog even geduld zal moeten hebben. Wel is ze er nu al van overtuigd dat serieuzer leven, één van de vereisten is. Geen bezwaar overigens voor haar. „Dit jaar doe ik eindexamen en dan kan ik me nog intensiever bezighouden, met judo. Want nu ik de kans krijg wil ik graag hogerop". Vlaardingen/Schiedam Na een wat teleurstellend begin van de honkbalcom petitie voor Vlaardingen/- Holy en SK Groenoord gaan beide ploegen het ko mende weekeinde proberen tot betere prestaties te ko men. Voor Vlaardingen/Ho- ly zal het in de dubbel tegen het Rotterdamse Feyenoord opnieuw moei lijk zijn. SK Groenoord heeft tegen het niet zo ster ke Den Bosch kans op win st, terwijl de strijd voor Schiedam, dat naar Gel drop moet, de strijd volko men open is. VS Vlaardingen/Holy zal het zaterdag in Rotterdam tegen Feyenoord beslist met eenvou dig krijgen. Feyenoord heeft zich dit jaar belangrijk ver sterkt- Jan Collins keerde naar rijn oude ploeg terug en boven dien kwamen Willem Bekkers en Hans Rous van SCR naar de dub op zuid. Ook coach Onderstal kwam na twee jaar UW, dat hij naar de hoofd klasse bracht, terug bij Feye noord. Werper Marcel de Bruin van de Rotterdammers is ge blesseerd en zal waarschijnlijk ook dit weekeinde nog niet kunnen gooien. Dit is voor Vlaardingen/Holy de kans om tenminste één wedstrijd van de dubbel te winnen. Zondag om half drie wordt aan de Zwalu wenlaan de thuiswedstrijd ge speeld. Bij Holy is iedereen fit, zodat coach Ton Benningshof over rijn hele selectie kan be schikken. Coach Toon Fabrie van SK Groenoord heeft wat zijn spe lersgroep betreft méér pech. Hij moet ook zondag in de thuiswedstrijd tegen Den Bosch werper Hans Vroon nog missen, die naar bekend is een schorsing van drie wedstrijden moet uitdienen. Om twee uur treden beide teams in sport park Kethel aan. Den Bosch lijkt één van de zwakkere teams uit de tweede klasse en verloor afgelopen week van Je~ ka. Een goede kans voor Groe noord om de eerste winstpun ten binnen te halen. Schiedam moet zondag de ver re reis naar Oost-Brabant ma ken om daar tegen Geldrop aan te treden. Geldrop is al jaren één van de sterkste ploe gen uit de tweede klasse en begon ook deze competitie met een overwirmning. Maar ook Schiedam won zondag, zodat het een open strijd wordt waar van de uitslag moeilijk te voor spellen is. Vlaardingen Fortuna, dat in een naeompetitie moet bewijzen of het derdeklasser blijft, speelt zondag al zijn eerste wedstrijd tegen WRIV in Den Briel. Op hemelvaartsdag (4 mei) volgt een thuis wedstrijd tegen Lekkerkerk, terwijl op 7 mei Lek- kerkerk—WRW is. Wanneer de clubs op een gelijk aantal punten eindigen, beslist het doelsaldo uit de competitie. En dan is Lekkerkerk in het voor- deel. V3 aardingen J ulio Ramos, handbaltramer van WIK, heeft zijn contract met die dub met één jar verlengd. Ramos, die de damesseleetie onder rijn hoede heeft, neemt het komend sei zoen ook de herenselectie erbij. Hij volgt daar Rrnus Steenber gen op die niet in het bezit was van de vereiste diploma's. e José Bergmann enkelbreuk Schiedam Bij de softbalstere van Schiedam begint het komen de weekeinde de competitie. Na de degradatie mogen de Schie- dam-dnmes in de landelijke twee- de klasse gaan proberen het ver loren terrein te heroveren. Onder leiding van eoach Wiebe Fannekoek, die Wim Falentyn op volgde, heeft de ploeg zich terde ge op deze taak voorbereid. Vanaf oktober is er in de zaal wekelijks hard op techniek getraind. Boven- dien zijn de dames vanaf januari elke zondag aan het strand in Hoek van Holland in de weer geweest om de conditie op te vijzelen. Een test van Schiedam- verzorger Hais heeft aangetoond dat de conditie is verbeterd. Naast de coachwisseling hebben er meer veranderingen bij S<9iie- dam plaatsgevonden. Van de oude speelsterskem zijn enkele dames met de actieve sport gestopt. Ger- da Krabbendam, Fia Falentyn en Marijke Hoedt spelen dit seizoen niet meer. Bovendien moet Wiebe Pannekoek voorlopig Dini de Gids missen, die met een hardnekkige knieblessure sukkelt Ondanks dit gemis was Wiebe Pannekoek erg optimistisch voor het nieuwe sei zoen. „Er zijn wat jeugdige speel sters doorgebroken waarvan ik veel verwachtMeisjes als Jacque line Stoppelenburg (15) Ellen van der Velden (16) en Jacqueline Saarioos zijn talenten. Bovendien is Pam Smit dit jaar als werpster erg vooruit gegaan, zodat wij nu met Til Debets over twee goede werpsters beschikken. Ik durf met deze ploeg op een kampioenschap te gokken. In ieder geval moeten wij aan de top van de tweede klasse kunnen meedraaien." Het optimisme van Wiebe Panne- koel: is inmiddels bekoeld, want pech lijkt Schiedam te achtervol gen. Afgelopen weekeinde speelde de ploeg een oefenwedstrijd tegen Capac II waarin het noodlot toe sloeg. Tweede honkvrouwe José Bergmann brak in deze wedstrijd, tijdens een sliding, haar enkel en werpster Fam Smit kreeg een bal op haar werphand, waardoor zij die hand kneusde en bovendien een vingernagel verspeelde. Voor beide speelsters een langdurige kwestie, waardoor zij waarschijn- lijk het hele seizoen zijn uitge schakeld. „Ik kan het nu wel vergeten", zegt een teleurgestelde Wiebe Panne koek. „Twee zulke belangrijk.-, schakels vervang je niet zo maar." Toch zal Schiedam de veerkracht moeten opbrengen om over deze teleurstelling heen te komen. Ta lent daarvoor is er voldoende. Naast het eerste team, dat in de landelijke competitie speelt, heeft de vereniging nog twee teams in de rayoncompetitie ingeschreven. Bovendien speelt een zeer jeugdig team om de jeugd-rayonbeker. Schiedam is er dit seizoen ook in geslaagd voor het standaardteam een sponsor te vinden. De firma Sunpack Electrons» flitsers heeft de dames een nieuwe outfit ge schonken en zorgt bovendien voor een flink aantal wedstrijdballen. Als concurrenten treft Schiedam in de tweede klasse enkele oude bekende tegenstanders. Het Rot terdamse Sparta en The Birds uit Zoetermeer zijn ook geen onbe kende clubs voor Schiedam. Wiebe Pannekoek tipt deze drie vereni gingen als mogelijke titelkandida ten. Zondagmorgen om elf uur start de competitie op sportpark Harga tegen HSCN uit het Bra bantse Nuenen. Hoek van Holland In de periode van 8 tot en met 12 mei 5= zal Hoek van |H Holland weer in de ee ==jj ban verkeren van „Superstars". Verschillende teams se van ee sportverenigingen en 5=5 overheidsdiensten Ze gaan dan in het =3 ee wijkgebouw „De ee 5=5 Hoekstee" weer 1 Üj eikaars krachten 5= testen op diverse onderdelen. ee voetbalverenigingen §1 Hoek van Holland en =e§ Hoekse Boys, de =5= 5=5 Hoekse f=5 sportvereniging, ee hockeyclub Westland, SE de dienst voor sport en recreatie, leraren =j§ ee van de MAVO en de Hoekse 5=5 watersportvereniging =5 gaan proberen =3 elkaar de loef af te steken. Superstars loopt op e= 8, 10, 11 en 12 mei e~ steeds van zeven tot m ra elf uur. Vlaardingen Ter gelegen heid van het vijftigjarig be staan organiseert de gymnas tiekvereniging LVT op 10 juni de bonds wandeldag. De start is tussen II en 15 uur vanaf het complex van Oranje Nas sau in de Westwijk. De afstan den zijn vijf en tien kilometer en het inschrijfgeld bedraagt twee gulden, respectievelijk 2,50 voor jeugd boven de 16 jaar. De wandelroute loopt ge heel door de Vlaardingse West- wijk. Schiedam De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden in het ABC-toemooi zijn: Van der Wijngaart-Hoe- kloos 2 1-4, ABN-PTT 1-1, Bode Boys-Nefkens Euro- dam 2-2, Kreuger-Vegla'70 0-4, Kuij pers-Me at Boys 3-0. Vlaardingen De Holland iaan speelt alle oefenwedstrij den op eigen veld. Dit in het kader van de nederlaagserie om de Klinken bergbokaai, die momenteel in bezit is van de Schiedamse eersteklasser DHS. De wedstrijd tegen be kerhouder DHS wordt op 13 augustus gespeeld. Daarvoor krijgen op 2 augustus Excel sior Maassluis (aanvang 19.00 uur), op 6 augustus Delft en op 9 augustus Hermes DVS (19.00 uur) de kans. Hoek van Holland Dankzij strafschoppen is Hoekse Boys een ronde verder in de strijd om de Westlandcup. Dat ging ten koste van MW27, dat Dick Lagerwey zag missen, terwijl Daan van der Schilt de boys wèl de beslissing bracht De Hoekenaren spelen nu te gen Verburch of Westlandia- Hoek van HoJland speelt in de tweede ronde tegen de zater- dagfonnatie van Verburch. Vlaardingen Tweedeklasser CION roept kandidaten op voor de functie van bestuur slid. Maandagavond 8 mei is de jaarvergadering en daarop treden af A. Wendrich en X van der Hengel. Ondanks grote inzet van de jeugdcommissie zijn er verder leden voor de junior-afdeling nodig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6