Huis van WAO -er dichtgemetseld 'Renovatie Mijft uit door onkunde' Yiaardingen „verkopen" duurt nog wel even Mikkenie, Is een éclit circus Auto weg m Schiedammer slaapt in kantine Blok L in mei op raadsagenda Communisti sche jongeren eisen volksmilities tegen Rusland Vrouwen in project groepen Jeugdappèl in Pni'élkerk De gemeente op feestdagen hi Twee kilometer kabel gestolen E en w bezoeken woningen in aanbouw In beroep bij GS over vergunning voor Eickerlye Igyqndeffieek: t VRIJDAG 28 APRIL 1978 VD/SC/WW 3 Schiedam "Alleen omdat wij te maken hebben met een incompetente woningbouwver eniging, hebben de bewoners van blok L jarenlang moeten wachten op renovatie. Nou, binnenkort is het dan zover. Maar door al het wachten zijn de huren straks wel veel hoger dan aanvakelijk werd voor speld, terwijl de tekeningen nog steeds niet helemaal naar de zin zijn van de bewoners commissie van blok L. Aan een tekening, die uiteindelijk door de bewoners was goedge-' keurd, is op aandrang van de Nationale Woningraad toch nog weer iets veranderd door de woningbouwvereniging. Die club is niet voor rede vat baar". Het lange citaat is van Armand van Puyvelde, bestuurslid van hewonersvereniging Schiedam- Zuid. In mei komt de renovatie van blok L op de agenda van de gemeenteraad, omdat finan ciële medewerking van het rijk aan vereniging Volkshuisves ting via de gemeente loopt. Om alvast inzicht te geven in de plannen van de Volkshuisves ting, aangesloten bij de stich ting samenwerkende Schie- damse woningcorporaties (SSSW), liet wethouder Chris Zijdeveld deze week de leden van de commissie voor ruimte lijke ordening erover brainstor men. In het vragenkwartiertje voor toeschouwers trok Van Puyvelde fel van leer tegen de SSSW. Blok L ligt in de Gorzen tussen Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Havendijk, Poortugaalsestraat en IJsselmondesestraat. "Wij praten pas een jaar of 'ner over renovatie. Door de hoge kosten worden steeds meer aanvankelijk voorgestelde ver beteringen weggelaten, en als dat eenmaal gebeurd is zijn de kosten weer hoger geworden. Maar de huurders moeten straks wel het gelag betalen", aldus Van Puyvelde. Hij be treurde, dat ook in het gemeen telijke stuk over blok L de indruk wordt gewekt dat de bewonersverenigmg de strub belingen met de SSSW veroor zaakte: "Aan fouten moet je altijd iets doen", zei hij. Zijdeveld betreurde de afwe zigheid van de woningbouw vereniging. PPR-raadskd Her man Noordegraaf: "Ja, jam mer, raadscommissies maken toch al veel te weinig gebruik van de mogelijkheid om alle partijen te horen". Zijdeveld: "Ik had een uitnodiging ge stuurd, en beloofd was ook te komen. Met graagte had rasn ja gezegd. Maar juist degene, die bij de SSSW alles van reno vatie in blok L afweet, is dit weekeinde zijn stem kwijt". Schiedam Tijdens een dis cussieavond over het leger zal de Kommnnistische Jongeren beweging (KJB) toelichten, i waarom zij de Nederlandse onafhankelijkheid bedreigd ziet door een Russische over heersing- „In een derde wereldoorlog zal de Sovjet-Unie als meest agres sieve macht de rol van politiea gent in de wereld van de VS willen overnemen," staat in de aankondiging van de KJB, de jongerenbond van de KENml, voor de discussie van aan staande dinsdag in het gebouw van de christelijke sociale be langen aan de Lange Haven 73. Daarom moet een volk volgens de KJB alle sprookjes over ont spanning en ontwapening van zich afwerpen en zich voorbe reiden op de verdediging van zijn onafhankelijkheid, door middel van volksmilities: bewa pende en getrainde eenheden van het Nederlandse volk, die in staat zijn om achter de linies van de bezetter sabotagedaden en guerrilla-activiteiten te ont wikkelen. De discussieavond begint om acht uur. Ook wordt ingegaan op de strijd van soldaten voor vakbondsvrijheid, tegen kada- verdiseipline en voor democra- txsehe rechten. Schiedam Een groene Opel Rekord is gestolen vanaf de Aleidastraat in het Westen. De auto met het kenteken 57- 62-TR en een waarde van 3000 gulden is het eigendom van de 56-jarige Schiedammer P. F. van D. Vlaardingen De op I april officieel geïnstalleerde Vrou wen Advies Commissie voor de Woningbouw (VAC) heeft zich inmiddels gepresenteerd aan twee projectgroepen. Het VAC gaat meedraaien in de projectgroep-renovatie 410 se- mi-pennanente woningen Bab- berspolder, de projectgroep- Planvorming Nieuwbouw Van Leyden-Gaelstraat en de pro- jee tgroep-Holy-Noord. De samenstelling van de gehele commissie is als volgt: M. C. van Toor-Buschman-voorzitter, L. W. Pieterman-Roukema-se- cretaresse, A. Meijer-Rietdijk- penningmeester en de leden A. van der Drift-Niemóller, J. van 't Hof-Van Hooydonk, C. Over- ,dijk-TulIing, A. Ranshuysen- Van Toor en S. de Snayer-Van der Valk. De Nederlandse Christen Vrouwen Bond zal binnenkort ook in de commis sie vertegenwoordigd zijn. Vlaardingen Onder de titel Jeugdappèl wordt zondag 7 mei om 5 uur in de Pniëlkerk aan de Burgemeester Pruissin gel een jeugddienst gehouden. Medewerking verlenen onder anderen, het uit 100 leden be staande koor Trumpets of the Lord, en dominee D. Braam die een korte toespraak zal houden. Onderwerp: Je inzet waard. De dienst is voor een ieder toegankelijk. Schiedam De gemeentelijke diensten en kantoren zijn op Koninginnedag en Hemel vaartsdag gesloten. Het stede lijk museum is op die dagen geopend van 12.30 tot 17.00 utir. Bewoners van de wijken waar «e reinigingsdienst normaliter op maandag en donderdag komt worden verzocht nu de vuilniszakken op woensdag 3 mei zo vroeg mogelijk buiten zetten. Grofvuil zal die dag met worden opgehaald. Wel op woensdag 10 en donderdag U na een telefoontje naar de VROM-dienst Geen horeca-bedrijf in Excelsior. Thijs de Graaf voor zijn dichtgemetseld huis VS aardingen Over een paar jaar gaat Vlaardin gen zichzelf „promoten". Een engels-vernederlandst woord voor: aandacht trekken omdat je iets te verkopen hebt. In dit geval: een stad met alles d'r op en d'r aan. e Franz Casellï met de paarden. .Vlaardingen Aan super latieven is er in de klater- gouden wereld van het cir cus zelden gebrek. En als onze vaderlandse taal van nature al niet de overtref fende trap had ingebouwd, dan was die in het cireus zeker uitgevonden. Want daar weten ze er raad mee, om het hooggeëerd publiek in de tent te krijgen. Het grootstehet mooiste...., het laatste Nederlandse cir cus Hoe het ook zij. circus Mik- kënie, dat volgende week naar Vlaardingen en Maas sluis komt, is in elk geval een écht circus, een eerlijk circus. Zoals de vaders en moeders zich dat uit hun kinderjaren herinneren, en zoals kinderen het vandaag de dag nog altijd willen on dergaan. Met paarden, roof dieren en met veel aandacht voor de menselijke prestatie van de circusartiest. Want dat is circus: een bonte men geling van verbazingwek kende prestaties, geleverd door mens en dier. Een schouwspel voor kinderen én ouders. Het éen-keer-per- jaar-uitje voor de hele fami lie naar dat wondere, mys tieke circus, dat veel meer biedt dan alleen maar een voorstelling. Je ruikt het, je voelt het, je ondergaat het.... Of je nu jong bent, of al wat ouder. Het Rotterdamsch Nieuws blad gelooft dan ook vele bezitters van het RN-jubi- leumpaspoort een plezier te doen" met de bestemming van de blanco coupons num mer 1 en 2. Wódr circus Mik ken ie dit jaar ook komt in het verspreidingsgebied van deze krant: beide cou pons bieden de mogelijkheid om een voorstelling voor half geld bij te wonen. Even de spelregels op een rijtje: Spelrel .gels Coupon 1 is geldig voor twee volwassenen. Coupon 2 is geldig voor twee kinderen. Van de coupons kan slechts gebruik worden ge maakt door de aangegeven In Vlaardin- o Rosa-Mary Segura: adembenemend gevoel voor evenwicht. gen zijn dat de avondvoor stellingen, die volgende week dinsdag, woensdag en vrijdag om 8 uur's avonds beginnen, in Maassluis is het de middagvoorstelling van 4 uur op donderdag 4 mei. Dc reductie van 50% geldt op alle rangen, behalve op de goedkoopste. (Dat is de 3e rang, waarvoor vol wassenen 7,- en kinderen 5,- betalen). Door gebruik te maken van de coupons uit het jubileumpaspoort van het Rotterdamsch nieuws blad betalen volwassenen en kinderen op de 2e rang res pectievelijk geen acht en zes gulden, maar vier en drie gulden, op de le rang geen tien en acht gulden, maar vijf en vier gulden en op een logeplaats geen vijftien en twaalf gulden, maar zeven- enhalf en zes gulden. Voorstelling Benieuwd naar wat de voor stelling van circus Mikkenie te bieden heeft? We lichten een tipje van de sluier op. Daar is allereerst de roofdie rendompteur Lucio Zamper- la, die met leeuwen, tijgers en een jaguar (en dat tege lijk) in de kooi komt. En of dat nog niet genoeg is, wan delt hij ook nog even met een tijger en met de jaguar buiten de kooi. Lucio is een zoon van de uitgebreide Zamperla-familie, die in ver schillende samenstellingen, een aantal malen terugkeert in de piste. Met z'n zevenen bijvoorbeeld presenteren ze indrukwekkende acrobatiek op voortdravende paarden. De zusjes Carmen en Cmzia vertederen - vooral de jonge toeschouwers - met hun chimpansees en met z'n vie ren komen ze ook nog eens terug als razendsnelle jon gleurs. Het zand en zaagsel stuift onder de pony- en paardehoeven als Franz Ca- selli zijn viervoeters in de piste voert. Baby-olifantjes zijn er. En downs. En de Spaanse Rosa-Mary Segura met haar ijzingwekkend ge voel voor evenwicht, dat zij staande op een zwaaienden en zwierende trapeze de monstreert. En.... Kortom: circus. Echt circus! Een andere Rijnmondgemeen te laat bijvoorbeeld via een Sterspot wel eens zien dat het er barst van 't leven. Op de achtergrond de Euromast. Burgemeester Kieboom vindt zijn stad daar nog met rijp voor: „Advertenties in het maandblad van de ANWB hoeft voorlopig niet". Op uitnodiging van de Organi satie van Vlaardmgse Onderne mers hield de burgemeester een causerie, een verhaal uit de losse hand, rond het thema: Vlaardingen-Fromotie. De ondernemers en de gemeen te hebben daar alle belang bij. „Maar", aldus Kieboom, „on dernemers moeten wel een steentje gaan bijdragen in eventueel daarvoor bestemt po tje". En voegde er aan toe: „Alles kan met van ons af komen". De OVO heeft zelf nog geen standpunt bepaald. Bestuurslid Van der Hoeven: De gedachten zijn zo nieuw, dat wij ons eens moeten gaan beraden. Belang? Ja hebben onze leden er wel bij, maar wij moeten ons gaan buigen over de mogelijkheden die de burgemeester heeft aan gedragen". Duidelijke taal van de burge meester: „In het verleden had de stad het imago van waar het zo stinkt. We moeten gaan be door Wil Visser wijzen dat de stad ook leuke boeiende, interessante en der gelijke zaken té bieden heeft". De conclusie van zijn betoog. Maar eerst moet de stad van binnen, aangepast worden. Kie boom: „In de toekomst zal de detailhandel zich bij voorkeur in noordelijke richting van het stadscentrum moeten uitbrei den om de zwakke gedeelten van de „ruggegraat van de stad" te versterken". Die loopt dwars door de stad met als epicentrum het Lies veld. Die versterking van de winkels moet tussen de Afrol tot aan de Sluis komen. Maar daar moet het met bij blijven de burgemeester denkt daarbij ook aan een andere toeristische trekpleister: de horeca. Die moet versterkt en gestimuleerd worden in de directe omgeving van de Markt en aan weerszij den van dc haven- Oost- en Westhavenkade. Maar hoe de gemeente dat wil gaan stimuleren is met duide lijk. Een woordvoerder desge vraagd van de afdeling beleids zaken: „hoe wij zoiets moeten bewerkstelligen weten wij niet". Dat is ook te begrijpen, want de panden, die m aanmerking komen voor een horecabedrijf, zijn veelal m particuliere han den. Een simpel voorbeeld wordt geïllustreerd door het gebouw van de Vlaardirtgse volksbond, dat tenslotte ook onder de noemer van dc Hore ca viel, waar nu een antiekhan delaar zijn domicilie krijgt. Dat is particuliere handel, de* gemeente kan daar geen vinger aan de pols houden. Kieboom verder: „Er rpoet een goed pakket van de detailhan del- en horecavoorzienmgen komen, die gezien en bezocht mogen worden en waarvoor het waard is je in te spannen". Kieboom riep verder op tot een bundeling van krachten in het Vlaardmgse om de stad naar buiten te „promoten". Daarbij ligt het niet alleen in de bedoe ling om de stad via alle VWs in den lande of zusterorganisa ties in het buitenland te verko pen neen ook voor Vlaar- chngers. De stad moet voor de eigen bevolking ook verbeterd wor den. Na een periode van bevol kingsafname is dat proces gestabiliseerd. Volgens Kie boom zal het inwoneraantal tot 1986 ruim 80.000 gaan bedra gen tegen 1O0Ö minder nu. De groei van de bevolking heeft konsekwenties voor de woningbouw: in de wijk Holy- Noord en „zoveel mogelijk in de binnenstad op de open plek ken". Op dit moment zijn er ruim 2000 woningen m ontwik keling. Wat ook zal gaan bij dragen aan een aantrekkelijker beeld voor _de wel- en niet Vlaardinger, "Op lange termijn kan dan pas volgens de burge meester gedacht worden aan Vïaardingen-Promotie. Op korte termijn inhakend op de gewone zomerse activi teiten in de stad vmdt hij dat de middenstand, en met name die van het centrum „eens tijdelijk met suggesties voor de dag komt En met op 't laatste nippertje" een beetje manend. „Plannen zo voegde hij er aan toe „voor het volgende jaar moeten al emd dit jaar binnen zijn". Voorzitter van de OVO de heer Den Draak vmdt zelf ook dat de ondernemers wat meer attent moeten zijn op zulke ontwikkelingen. „Als er een kans voor een braderie is, dan moeten we daar ook wat van maken", aldus de voorzit ter, „ook wij zitten er niet al leen voor ons eigen belang maar ook voor dat van ande ren". Enfin rondom het thema Vlaardingen-promotie wordt dankzij burgemeester Kie boom eens een braakliggend terrein voor Vlaardingea ont gonnen. Schiedam Thijs de Graaf is dakloos. De 61-jarige WAO-er kan zijn huis aan de Maasdijk niet meer in. Het is dichtgemet seld door de gemeente. Ambtenaren zeggen dat ze het pandje hebben laten dichtmet- selen vanwege verwaarlozing en brandgevaar. Bovendien moet het huis, net als de hele straat en het hele Eendracht- buurtje binnenkort tegen de vlakte voor de aanleg van de meuwe Bmtensluis. De Schiedammer heeft nu niets. Tijdelijk heeft hij onder dak gekregen in de kantine van SW, waar hij al altijd was te vinden. Dat zijn huis op numer 134B dicht zat ontdekte Thijs de Graaf na een tijdje weg te zijn geweest. „Het laatste jaar kreeg ik geen water meer. Het stierf er ook van de ratten. Die dieren kwa men m mijn huis omdat dat nog bijna het enige was dat open was. De meeste andere buurtbewoners hebben al een Maassluis Dit de in aan bouw zijnde woningen in het Maassluise centrum is 2000 meter electriciteitsdraad ont vreemd. De waarde ervan be draagt ongeveer 1D00 gulden. De draden zijn grotendeels uit de reeds aangebrachte leidin gen getrokken. Maassluis B en w van Maas sluis hebben een uitgebreid werkbezoek gebracht aan en kele woningbouwprojecten In hun gemeente. Zo is een bezoek gebracht aan het pand Weverskade 46, dat in opdracht van het gemeentelijk woningbedrijf is gerenoveerd en voorlopig dienst doet als proefwoning voor de voorgeno men modernisering van de ruim 50 gemeentewoningen al daar. Ook lieten b en w zich informeren over de roistoelwo- mng aan de Duuantdreef. Sa men met enkele direcüeverte- genwoordigers van Eurowonin gen is voorts een van de bima gereedgekomen appartementen met uitzicht op de Waterweg bezichtigd, alsmede twee typen van de inmiddels bewoonde premiekoopwoningen en een terrasflat aan de Nobeldreef. Den Haag Een commissie uit gedeputeerde staten heeft een hoorzitting gehouden, waar de heer M. R. Westerdïjk gelegen heid had toe te lichten, waarom hij bij GS in beroep is gegaan tegen de weigering, door B en W van Vlaardingen, van een Horecavergunning voor café Eickerlye aan de Oosthavenkaöe. De vergunning is de heer Westerdijk geweigerd omdat hij tweemaal tot betaling van een boete is veroordeeld wegens overtreding van de Drank- en Horecawet; in zo'n geval moet volgens ,de wet een vergunning geweigerd worden. De inspecteur voor de drankwetgving heeft GS dan ook laten weten, dat de vergunning terecht werd geweigerd. De heer Westerdijk is niette min bij GS in beroep gegaan, maar heeft in zijn beroepschrift niet aangegeven op welke gronden hij de beslissing van B en W aanvecht. Omdat hij op de hoorzitting in het Provinciehuis verstek liet gaan kwamen daar geen nieuwe gezichtspunten naar voren, zodat de inhoud van de door GS te nemen beslissing voorspelbaar is. Dit spreekt te meer aangezien Eickerlye inmid dels door brand is verwoest, zodatf de heer Westerdijk nu ook geen belang meer heeft bij de destijds gevraagde vergunning. huis elders in de stad gekregen. Die ratten en die verlatenheid vond ik eng en daarom ben ik tijdelijk ergens anders gaan wonen". Omdat hij geen water meer kreeg en omdat de gemeente met meer aan zijn huis deed betaalde de Schiedammer al twee maanden geen huur meer. Aan de buitenkant maakte het huis een verlaten, indruk, on dermeer omdat voor één van de ramen hardboard was ge spijkerd. Herhaalde malen werd het dan ook door vanda len en loodzoekers opengebro ken. De dienst gemeentewerken werd dat te gortig. Nadat men het huis had geblindeerd en De Graaf een paar maal had ge vraagd het huis te onderhou den besloot men het dicht te maken. Op het stadskantoor zegt men met toestemming van 2ijn broer. Henk de Graaf ont kent dat. Wel zegt hij het te begrijpen dat de gemeente tot dichtmetselen is overgegaan: „Tot op de dag van vandaag heeft mijn broer de sleutels niet opgehaald die de gemeente mij heeft gegeven toen de boel was geblindeerd. Hij deed er niets meer aan". Thijs neemt het niet dat het dichtmetselen zonder zijn toe stemming is gebeurd. Vooral omdat m het pandje volgens hem nog spullen stonden. Plaatsvervangend gemeente- voorlichter Guus Schramm: „Het was een puinhoop. Ais hij echter toch naar binnen wil hoeft De Graaf maar een gil te geven bij de dienst gemeente werken en het huis wordt weer opengemaakt". ADVERTENTIE 'Oa. GEORGE BfiHER SELECTION ASONGFORYOU <xa.M0RN!NGSKY. 0PENUPY0URHEART VAN 21S0VOOR j Rotterdam-Nw. Binnenweg 91, Zwaanshals 361, Middellandplein 30. Ivleent 52, Groene Hilledijk 222. Schiedam: Broersvest 57. - Vlaardingen: Hoogstraat 117.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3