NSW schakelt Excelsior uit Satelliet laat langs FC Maluku Nelis neemt afscheid Sunlight buigt voor sterk Bolnes MVV'27 PiersMÏ Hans Reedijk en Peter Knoop, klasse apart DINSDAG 2 MEI 1978 HVO sleept er een na- competitie uit Dïichenne stopt Om kampioenschap van Rotterdam: Veringmeier naar het ziekenhuis De Sport- 's-Gravenzande 9 mei VD/SC/WW Vlaardingen - Waar niemand meer op had gerekend (wèl gehoopt) is werkelijkheid ge worden; HVO heeft de kans in eigen hand om via een nacom- petitie derdeklasser te blijven. Aan de Zwanensingel werd DUNO het slachtoffer van een uitstekend gemotiveerd HVO, dat met de inbreng van vier nieuwe spelers veel waarde ring kreeg. Het werd 3-0 voor de Vlaardingers, die na afloop hoorden dat 's-Gravenzande met 3-0 van Lisser Boys had verloren (die daardoor promo veerde) en Koudekerk met 3-1 een pak slaag had gekregen van DSO. In een halve compe titie gaan dus HVO, 's-Graven zande en Koudekerk uitmaken wie Maasdijk, dat al gedegra deerd is, mag volgen. Intussen is HVO in een moeilij ke situatie terechtgekomen, nu de KNVB, in verband met Ko ninginnedag, pas deze week be slist over de nacompetitie. De kans is groot dat de KNVB HVO al heeft laten weten dat er op Hemelvaartsdag of ko- door Bas van den Berg mende zaterdag mee moet wor den gestart. „Is het Hemel vaartsdag", aldus secretaris Sjaak Hoogendijk, „dan is het vrijwel uitgeloten dat we voor het Vlaardings kampioenschap tegen Zwaluwen (vanavond) spelen. Maar het hangt er wel van at' wanneer de KNVB die beslissing bekend maakt". Bij voorbaat zou er vanmiddag al telefonisch overleg rijn met de KNVB, om na het spelen van avond tegen Zwaluwen 48 uur later voor de nacompetitie op te moeten draven". Wanneer pas zaterdag de extra strijd gaat beginnen, is er niets aan de hand, maar het 20U dan wel sportief wordt gespeeld. Ook voor Zwaluwen is dat van groot belang, omdat het ook in degradatie-moeilijkheden zit. VOORSPRONG HVO nam al na tien minuten de leiding door Maarten Born (scrimmage), die zich in het verdere deel van de agressieve strijd zou ontpoppen als een uitblinker. HVO bleef aanval len („een andere keus hadden we niet", reageerde trainer Harry Bouquet), maar ondanks die aanvalsdrang werd er voor rust niet gescoord. Een kwartier na rust was de zaak beklonken, toen Ed Schil der uit een pass van Maarten Bom de voorsprong kon. op voeren. en toen Maarten Bom zelf de derde treffer voor zijn rekening nam, was het duel beslist. HVÖ was gehandicapt door het ontbreken van Wim Vogel, Wim Stork en Jan Alderliesten wegens blessures en Rinke Baaiman, die rijn laatste schor sing uitzat. De jeugd weerde rich echter kranig in het goed willende team, dat met dié in stelling grote kans heeft derde klasser te blijven. Piershil MVV *27 heeft de competitie erg bescheiden af gesloten. De laatste wedstrij den werden er nauwelijks pun ten meer gehaald, zodat het gemiddelde van één ook niet meer gehandhaafd kon blijven. Met 19 punten uit 22 wedstrij den eindigden de Maas landers in de staartgroep van de vier de klasse C. MW '27 verloor de laatste wedstrijd in en tegen Piershil met 2-0. Een roemloos competi- tieslot derhalve, zodat er zelfs nog gekeken moest worden wat de overige staartclubs hadden gedaan. Want in theorie kon den die nog gelijk komen met MW. Beslissingswedstrijden zaten er echter niet in, want door de 4-0 nederlaag bij Her- kingen werd Lombar dij en de tweede degradant De strijd tussen het al vast op de tweede plaats geëindigde Piershil en MW gaf twee hardwerkende elftallen te zien. Hoewel er kan sen waren, werd er voor de •rust niet gescoord, ook al niet omdat MW-doelman Rinus van de Wetering goed op dreef was. Na een half uur spelen in de tweede helft hielp MW Piers hil aan de overwinning. Na een corner schoot Koos Rodenrijs, juist één der betere spelers van het veld, ongelukkigerwijs in eigen doel: 1*0. MW ging toen risico's nemen, maar Kees van Buuren en Joop van Berkel scoorden niet Het opdringen had tot gevolg, dat Piershil in de laatste minuut de stand nog op 2-0 kon brengen. Vandaar ook dat Excelsior grif toegaf door twee NSW-ers te zijn verslagen: Heedijk en Peter Knoop. „Dat zijn spelers die een heel elftal naar topprestatie kunnen tillen", verklaarde Leen Admiraal terecht. Iets wat Buitelaar maar al te graag beaamde. „Knoop en Reedijk zijn natuurlijk klassespelers. Het is dan ook niet vreemd dat zij alle mogelijkheden krijgen om htm spel te spelen. NSW profiteert van deze twee". Vooral Hans Reedijk speelde een uitstekende wedstrijd. Al had hij vooral voor rust erg veel last van „klever" Mart van der Pol, die hem geen meter ruimte gaf. Van der Pol kweet zich in eerste instantie uitstekend van zijn taak, maar kon uiteindelijk toch niet voorkomen dat de kleine links buiten twee keer scoorde. Waarbij één keer omdat de Excelsior-speler misgokte. Vooral in de eerste 20 minuten leek NSW het overigens heel Maassluis De conclusie dat NSW naar alle waarschijnlijkheid overgaat naar de eerste klasse is volkomen gerechtvaardigd. Niet alleen omdat Heerjansdam gelijk speelde, maar wel omdat de formatie van Dick Buitelaar bezig is te bewijzen dat het de sterkste is. Excelsior M, tot vöèr deze wedstrijd tegen NSW eveneens kanshehber, moest dat ervaren. Het werd 1-3 in een duel wat het aanzien zeker waard was en waarin vooral Hansje Reedijk zijn klasse voor de Numansdorpers etaleer de. door Martijn Verwaaijen zwaar te krijgen. Excelsior opende een fel offensief, waar bij vooral de weer op het mid denveld spelende Eric Schef- fers een goede wedstrijd speel de. Maar verder dan een schot op de lat van deze speler kwam Excelsior niet Buitelaar: „Ik had zo'n offensief verwacht, maar ik rekende erop dat Ex celsior met vier spitsen zou spelen. Dus had ik de opdracht gegeven om ze eerst uit te laten razen. Daarna konden wij toe slaan". Toch was het de thuisclub die de openingstreffer realiseerde. Want de voor Wim Klein inge vallen Frans de Munnik liet zijn medespelers vlak voor rast juichen, toen hij een schit terende actie van Lies Kardol doeltreffend afrondde: 1-0. Maassluis Hennie Duchenne, de actieve spits van Excelsior Maassluis, stopt aan het eind van dit seizoen. Duchenne, die ook voor SW en Fortuna speelde, zegt te veel last te hebben van blessures om door te gaan. „Ik moet nu wat meer aan mijn toekomst gaan den ken", zegt hij. „Vooral mijn enkel is niet best meer. Dus lijkt bet me beter om in elk geval voorlopig te stoppen." Zeker is in elk geval wel dat Dick Verburgh bij Excelsior' zal blijven. Pas toen echter begon het feestje van Hans Reedijk. De snelle NSW-er kwam vooral na rust uit de klemmende dek king van Mart van der Pol. Tien minuten na rust was het voor de eerste keer raak. Toen knalde hij een voorzet van Pe ter Knoop onhoudbaar in het nek 1-1. Terwijl hij vijf minu ten later (nadat Knoop nog op de lat had geschoten) ander maal succesvol was. Dit keer een klassedoelpunt van zeker 25 meter, nadat Van der Pol mistastte bij een hoge voorzet Excelsior deed er toén nog van alles aan om de stand een be ter aanzien te geven. Maar vooral nadat Heimie Duchenne Jan van der Velden (r) onderschept de bal, terwijl de Maassluise spelers te laat zijn. met een enkelblessure af moest haken (Dick Pie terse verving hem) was de kracht uit de aanval verdwenen. Dat Peter Knoop een voorzet van Jaap van Holten vlak voor tijd doeltreffend afrondde was niet meer van belang. Tenslotte hoeft NSW alleen Heerjans dam nog te verslaan om een gevierde rentree in de eerste klasse te realiseren. Maluku ontregelde met name op het middenveld hee! sterk. VlaardingenDe eerste wedstrijd tussen FC Maluku en Satei- liet om het kampioenschap van de afdeling Rotterdam (zaterdag was in een 0-0 gelijkspel geëindigd. Na 2-0 overwinning van Satelliet in Vlaardingen mogen de mannen van trainer Hans Voets zich dus kampioen noemen, het geen recht geeft om in Zeist tegen andere districtskampioen het Nederlands kampioen schap te bevechten. Trainer Hans Voets: „We heb ben gelijkwaardige elftallen. De gelukkigste heeft vandaag gewonnen. Als je Maluku de ruimte geeft te spelen, dan tik ken ze je helemaal zoek. We hebben daarom het speelveld zo klein mogelijk gehouden". Satelliet kreeg in de eerste helft de beste mogelijkheden. Zo kreeg Henny Boerdam een paar goede kansen en miste Dries Voogd alleen voor doel man Martin Latukolan. Zijn schot ging naast. Een goed af standschot van Willem Paver, dat klemvast door de voor de geblesseerde Jan Kramer op gestelde Ary van de Wind ver werkt werd. Willem Payer kreeg in de twee de helft meer mogelijkheden. Bijvoorbeeld toen Daan Tuhu- muri een goede diepte pass gaf op Alex Tuhumuri, die Peet Hoek te snel af was. Zijn kop bal werd door Ary van de Wind met de vuisten gekeerd, maar de bal kwam nogmaals in het bezit van een Maluku speler maar Willem Payer schoot de bal op de paal. Halverwege de tweede helft nog een goede kans voor de bezoekende ploeg. Chariy He- theria kreeg de bal uit een doelworsteling voor de voeten. Zijn schot verdween hoog over het doel. Al was FC Maluku in die periode de gevaarlijkste ploeg, Satelliet maakte de ope ningstreffer. Met nog een kwartier te spelen zette de voor Kees Zwanenveld inge vallen Aad Voogd de bal hoog voor. Peet Hoek, de sterkste man bij de Vlaardingers, kwam hoger dan de Maluku verdedigers en kopte de bal achter doelman Martin Latu kolan. Trainer Hendrik Latuheru: „Het eerste doelpunt viel laat in de wedstrijd, waardoor de jongens een mentale tik kre gen. We hebben kansen genoeg gekregen, maar we konden ze niet benutten". De trainer duid de onder meer op het schot van Willem Payer, dat twee minu ten na het Vlaardingse doel- punt op de kruising belandde. Fc Maluku speelde het laatste kwartier alles of niets, waar door in de achterhoede van de gasten de nodige gaten vielen. Dries Voogd maakte daar vijf minuten voor tijd dankbaar gebruik van, toen doelman Martin Latukolan dertig meter zijn doel uit moest komen. De lob van Dries Voogd beteken de 2-0. Trainer Hendrik Latu heru: „Ik had gerekend op een aanvallender Satelliet Dat is me tegengevallen, hetgeen ook onze verdienste was. Door goed te storen op het midden veld en met het in de ploeg houden van de bal hebben we het spel van Satelliet zo veel mogelijk geprobeerd te ontre gelen". Vlaardingen - Na een periode van 16 jaar heeft de handballer Nelis Asseberg definitief afscheid genomen van deze tak van sport. De speler van Hollandiaan, die 49 jaar is, zal zich echter wel bezig blijven houden met handbal. Hij is coach van het damesteam en zal zich bij Hollandiaan op ander gebied bezig houden. Het afscheid- Schiedam - De wedstrijd tus sen PPSC en Altena had als dieptepunt het ongelukje wat doelman John Veringmeier vlak voor het einde overkwam De keeper werd te hard aange vallen door een tegenstander waardoor hij met een nierbe schadiging in het Noletzieken- huis moest worden opgenomen, PPSC kwam overigens niei verder dan een 2-2 gelijkspel. Altena nam via Hoek een voor sprong maar Aad Goedendorp maakte weer gelijk. Na rust nam „PP" andermaal een voor sprong door een doelpunt van Ton van der Linden. Maar na dat Koen Winkelman een straf schop miste was het vijf minu ten voor tijd Heijkenaar die voor 2-2 zorgde. Han Kostense gebruikte de wedstrijd om maar liefst drie jeugdspelers te testen. Jan 't Hoen, Kon Carli' en Sjef Strouwendorf voldeden goed. Delft De wedstrijd tussen d« 's Gravenzandse SV en 's Gra- venzande om de Westlandcup is vastgesteld op dinsdag 9 mei, aanvang 18.30 uur. Omdat op diezelfde avond ook de Euro pacup-wedstrijd PSV-Bastia wordt gespeeld zullen in de kantine van De Sport televisie toestellen neergezet worden om niets van deze wedstrijd te mis sen. Vlaardingen - Nadat Bolnes al zeker was van promotie, heeft het nu ook het kam pioenschap van 3A behaald. In Vlaardin gen bood Sunglight slechts één helft een sterk verzet. Toen Bolnes echter kort na de rust scoorde, was dat verzet gebroken. Voor Sunlight hoefde het ook niet zo nodig meer, want met de vijfde plaats was het seizoen toch al geslaagd. Met een tweede doelpunt kon Bolnes het kam pioenschap vervolgens zeker stellen (9-2), waarna trainer Arie Baas en zijn makkers op de schouders gingen. Sunlight-trainer Gertie Baas stak het niet onder de stoelen of banken: „Bolnes heeft het volledig verdiend, daar is geen twijfel over. We waren er van uitgegaan een gelijkspel te behalen, zodat Bolnes het kampioenschap zelf maar moest uitma ken". Dat zou dan tegen het ook al gepro moveerde Spirit moeten gaan, en dat had met de rust een 1-0 voorsprong. Dat wist Bolnes toen het aan de tweede helft begon, nog altijd met een 0-0 stand. Maar na nauwelijks vijf minuten wist Bolnes dat het rechtstreeks de kroon op een schitte rend seizoen kon zetten. Zonder afhanke lijk te zijn van het resultaat van Spirit. Sunlight-verdediger Ed Hasfeld treuzelde op links (doelman Leo Verduyn: „Die bal had al lang terug gemoeten"). Kees Kloot wijk bemachtigde de bal, om Verduyn vervolgens met een schitterend schot geen kans te geven: 0-1. Dat betekende alom feest bij Bolnes, dat met een groot suppor terslegioen naar Vlaardingen was getogen. Toen Bolnes eenmaal had gescoord, werd snel duidelijk dat het niet meer fout kon gaan. De ploeg speelde ineens veel vrijer nu die druk verdwenen was. Trainer Arie Eaas: „Zeker in het begin speelden we erg nerveus. Dat kwam ook omdat we wisten dat Sunlight op de counter erg gevaarlijk is. Zodoende verloren we destijds thuis ook met 0-3". Vierde Bolnes in de tweede helft feest, de wedstrijd was met een plech tig moment begonnen. Want met een mi nuut stilte werd de vorige week overleden Sunlight-seeretaris Gerard Lindeman her dacht, en droegen de Sunlight-spelers ook een rouwband. „De vereniging is door dit gebeuren duidelijk uit balans", aldus Sun- light-voorzitter Ab Schotel. Sunlight liet wel merken* dat het ernst was om Bolnes het kampioenschap kado te doen. Maar Bolnes-doelman Nees Flach kwam toch maar weinig in aklie, omdat de laatste lijn erg goed sloot. Slechts twee maal kreeg Bodewijn Groen een kans, maar hij raakte de bal niet goed en schoot de tweede keer slordig naast. De Bolnes-aanvallen waren minder talrijk, maar wel veel gevaarlijker. Dat het met de rust nog 0-0 was, kwam voornamelijk door doelman Verduyn. Een hard en laai schot van Henk Schotte pakte hij knap uit de hoek, terwijl hij een van dichtbij afge vuurde kogel van Ed de Kruyff m een reflex over de lat werkte. Uitstekende scheidsrechter Freke zette overigens nog voor de rust Arie troost op de bon. Hij had een slaande beweging gemaakt naar Sunlight-voorstopper Jan Bosselaar, toen die hem had vastgehouden. In de tweede helft verdween ook Dick Jansen van Sunlight nog in het boekjet toen hij doelman Flach erg grof had aan gepakt. Bolnes leidde toen al met 0-1. terwijl de wedstrijd in de 17e minuu definitief werd beslist. Bosselaar en Troost hadden elkaar weer gevonden, en toen Bosselaar zijn tegenstrever neerhaal®, wees arbiter Freke terecht naar de stip a la Neeskens benutte Kees Udorp strafschop feilloos: 0-2. „Na de Ö-2 kregen we nog Iegio_ kansen op een grotere uitslag", aldus Arie Ba®; „Want Sunlight zakte toen, begrijpelijk ook, in elkaar". Sunlight tekende n°g slechts voor één wapenfeit, een geweldig? kogel van Dick Jansen, die buite' berei* van doelman Flach de paal beukte.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4