SPORT FC Vlaardingen uitgeblust offensief komt te iaa SVV '27 töch veilig na verlies tegen Piershil Zwaluwen verlaat voorlaatste plaats 300-game Sportagenda DINSDAG 2 MEI 1978 Zes spelers ontbreken op appèl ichöJdem Cor Muis wint RN-bokaal VJD/SQW Rotterdam FC Vlaardingen hielp dapper mee de twijfels van Excelsior weg te spoelen. Hoewel de totale ineenstorting óch pas na 65 minuten slaapverwekkend voetbal voltrok, was de instelling van de Laser om s-equipe {40) ver te zoeken. De Brabander, die verweten werd negatief te hebben gespeeld, stapte na de ontgoocheling als eerste uit de kleedkamer. Waar om niet aangevallen? „Met zes invallers ga je met 100 de boot in". En verder: „Zolang het 00 blijft gaat het goed, dan zak je weg". Maar ook was Laseroms ervan overtuigd, dat het gros door de mand viel. Het duel dat met een beetje méér inspiratie op 0 had kunnen stranden, werd nu door de verkeerde in stelling één grote wraak voor de 2—1 nederlaag van de Rot terdammers destijds. Hoewel Laseroms geen namen noemde, was het iedereen dui delijk dat zijn elftal gistermid dag een voorbeeld kon nemen aan Bep de Ruiter, Cees Zwamborn en Joop van Dop. Drie voorbeeldige werkers waarbij de rest schril afstak, Laseroms ter verzuchting: door Bas van den Berg. „Met zo'n elftal kan je volgend seizoen niet verder. Verster king dus, maar waar vandaan". Geruchten dat Joop Molendijk (Veendam) naar Vlaardingen zal afreizen, zijn uit de lucht gegrepen. Laseroms: „In feite heb ik aan één spelbepalende middenvel der en een scorende spits vol doende". Het is trouwens ook afwachten wat er met Cees Zwamborn gaat gebeuren. Naar verluidt heeft Fortuna SC belangstelling voor de 26- jarige voorstopper, die het met name de tweede helft van de competitie uitstekend doet. Hij zou bij FSC Jo Rux moeten gaan opvolgen. Zwamborn:,,Ik wil best weg, maar ook blijven als FC Vlaardingen wil betalen wat ik verlang". In eerste instantie heeft Cees Zwamborn zijn con tract geweigerd. Als excuus mocht gisteren die nen het gemis aan een half elftal. Ook Excelsior heeft daarmee te kampen. Naast de schorsingen voor Krsto Mitro- vic en Cees Bouman, 2ijn Wim Tij! (weer uit ziekenhuis na meniscusoperatie), Johnnie Jansen, Rob van der Bol ge blesseerd, terwijl doelman Toon Eggers De Eik weer op volgde omdat hij door werk zaamheden vrijwel niet kan trainen. Ook Ted Hesling ont brak door drukke werkzaam heden. Laseroms: „Ga er maar eens aan staan. Op papier zijn we met hard werken en zonder blessures en schorsingen een celsior naar hartelust mocht aavallen, daarvoor vele hoek schoppen mocht nemen, duur- aardige middenmoter, anders zakken we weg". Hoewel Ex- de het tot twintig minuten na rust, eer FC Vlaardingen in elkaar zakte. Een domme uitverdedïgbal leidde via Koos W'aslander tot 2—0 cn binnen een kwartier was de score opgevoerd tot 4—0. Verantwoordelijk daar voor waren; tweemaal Leen Swanenburg en Makkie Nijs- sen, Frans Stans liet kort na rust een fraaie kans onbenut, anders had het duel een heel ander gezicht gekregen. Hoe wel Drapic en Domenie in de slotfase nog mochten opdra ven, maakte dat niets meer uit voor het redden van de eer. Ook deze keer was de aanval, met Jan Lohman, Danny Mo lendijk en Doek Beek, ver on der de maat. Dinsdag: Martinit-PPSC (neder laagserie), Thurlede, 19.00 uur; CION-Feyenoord (nederlaagse- rie), Mar. weg, 19,00 uur; ZwaJu- wen-HVO, ZwaJuwenJaan, 18.45 uur; Hoi land taan-DRL (beker), t Nieuwelant, 19.00 uur; SW-Oud- Bei jerland, Harga, 19.00 uur. Woensdag: Verg. Sectie voetbal VRSR. Stadhuis, 19.30 uur; Fina le Liebrechtsbeker, café De Kroon. 19.30 uur, Sparta 2-Hofy (dames softbal). Donderdag: Fortuna-Lekkcrkerk, Mar. weg, 14.30 uur; DHS-Blauw Zwart, Kcthel, 14.30 uur; HION- Hermes DVS; DRL-Schiedam; Celeritas-Harga (korfbal). Vrijdag: Van Sa n ten/L-Passa- ge/VCJ (damesbekerk Finale bandstotcn. De Griffioen, 19.30 uur; MSV'71-Neptunus 3 (dames softbal), Stcendijkpolder, 19.00 uur. - Schiedam - Ook Pim Visser had zich meer voorgesteld van de laatste thuiswedstrijd van SVV. Maar doordat de ploeg veel te laat echt in actie kwam moest ook tegen Eindhoven een nederlaag geïncasseerd worden: 2-3. Verdiend was het wel. Al bleek dat wanneer de formatie van Visser eenmaal met honderd procent inzet gaat spelen het niet onder hoeft te doen voor welke tegenstander dan ook. Met die wetenschap was het voor de Schiedamse oefenmeester dan ook moeilijk te verkroppen dat ook nu weer geen enkel punt in Schiedam bleef. „Omdat we. aldus Visser, „weer te laat waren met ons offen sief. De gretigheid ontbrak ook nu weer het grootste deel van de wedstrijd. Jammer want Eindhoven is echt geen ploeg waartegen we hoeven te verliezen". Dat de nederlaag werd geleden had SW nogmaals aan zichzelf te danken. Want na een stormachtige tien minuten (in het begin) kon de formatie van Rinus Gosens een gemakkelijk offensief opbouwen. De start van SVV was zoals gezegd goed. Met Cor Huigen weer in de voorhoede (ten koste van Jos Zoetmulder) werd met name in aanvallend opzicht goede mogelijkheden geschapen. Maar vooral Dick door Martijn Verwaaijen Hoogmoed faalde in de afwerking. Pim Visser: „De kansen die wij onbenut laten mist geen van onze tegenstanders". Tien minuten duurde het SW-offensief. Toen echter de beslissende treffer uitbleef verviel de ploeg weer in het oude spel. Te nonchalant werd gespeeld wat vooral in de verdediging weer het geval was. Na tien minuten spelen profiteerde Eindhoven daar goed van. Toen onderschepte Posthumus een bal die door Ruud van Dijk niet afdoende werd weggewerkt Waarna Eddy van der Most kansloos was: 0-1. Ook na rust startte SW weer fel. Met Jos Zoetmul der op de plaats van de geblesseerde Cor Huigen leek de aanval versterkt en zat er vooral meer vaart in de ploeg. Zoetmulder zelf (bijzonder actief) benut te toen ook wel een kans. Uitstekend in de diepte gestuurd door Wim de Haan verscheen hij alleen voor doelman Adjanski die kansloos was: 1-1. SW verzuimde toen de Eïndhovenaren „op te rollen". Had daar alle kans toe maar maakte juist toen de fout te weinig snelheid en intelligentie in bet spel te leggen. Waardoor de kansen tot een minimum be perkt bleven. Al was dat ook doordat vooral Dick Hoogmoed duidelijk onder de maat bleef en daardoor erg veel aanvallen onderbrak. Het was Schapendonk die uiteindelijk tot twee keer toe profiteerde van zwakke momenten van de Schie damse defensie. Alleen John Corver revancheerde zich. De vleugel verdediger tikte'op slag van het einde een corner van Bart Kreft In: 2-3. „Wel te laat", oordeelde Pim Visser, „Zoals eigenlijk de laatste wedstrijden steeds het geval is. SW: Van der Most, Corver, Van Dijk, Steenbergen, Den Tuinder, Kreft, De Haan, Van der Vlist, Hoog moed, Peitsman (Meerhof), Huigen (Zoetmulder). Scheidsrechter: Janssen. Toeschouwers: 1CÖ0. Bart Kreft (1) en Cor Peitsman trachten de EindhovenaaV het spelen te beletten. Vlaardingen Het biljart kampioenschap om de RN- bokaal is gewonnen door Cor Muis van de biljartvereni ging DVKT73 uit Vlaardin gen, In café Rotterdam aan de Parallelweg, waar dit toernooi is verspeeld, heeft Muis de titel ongeslagen bin nen gehaald, met een totaal van twaalf punten en een algemeen gemiddelde van 1.44 met als hoogste serie 17. Tweede werd Cock van der Velden van Apollo'75 met tien punten, en als derde plaatste zich Henk Steeg van biljartvereniging De Molen wiek uit Schiedam met zes punten. Aan het slot van het toernooi, dat voor de vijfde maal werd gehouden, reikte Aad Stouthandel, als voorzit ter van het district Schie dam, de prijzen uit. Piershïl Met ecu somber vooruitzicht begon MVV '27 aan het moeilijke karwei tegen Piershïl. MVV had beslist ééu punt nodig om niet afhanke lijk te worden van andere uit slagen. „Wij missen de koel bloedigheid in de ploeg en daardoor zitten we al het hele seizoen in de hoek waar de door Gerard Hollander klappen vallen", stelde de oe fenmeester Cor van Rooy voor af, De onrust was wel gegrond, MVV werkte dat het een lust was, terwijl Piershil wat onge motiveerd acteerde. Het resul teerde uiteindelijk in een 2-0 overwinning voor de gasthe ren. De ontknoping of MW zou degraderen of nog met een be slissingswedstrijd het vege lijf kon redden kwam pas een half uur na afloop uit de bus en werd bekend dat Lombardijen het kind van de rekening was geworden. MW startte erg nerveus en al na acht minuten was er een unieke kans voor Karei Snijders die alleen voor Rienus van de Wetering ver scheen doch de bebaarde aan vallende middenvelder profi teerde niet. Piershel moest via een straffe mandekking lam. worden gelegd en dat werd het dan ook geruime tijd. Het le verde MVV zelf echter geen enkele uitgespeelde kans op. Ook hetzeer stuwende werk van Dirk Lagerwey en Koos Raderijs brachten niet het ge wenste succes. Op slag van rust gaf Gerrit van Ypenburg een strakke voorzet op de vrij staande Karei Snij ders die nu veel pech had. On bereikbaar voor de MW-doel- man kopte Snijders op het snij vlak van paal en grasmat, waarna het leder naast ging. Na de pauze kreeg MW wat meer ruimte en Ton te Kaat moest goed naar de hoek om een kopstoot van Cees van Buuren onschadelijk te maken. Joop van Berkel werkte hard, maar het afwerken was ook hij niet machtig en na 25 minuten kwam bet onheil voor MW nog dichterbij. Uit een hoek schop van Cock van Wielen kopte Adrïe Achterberg strak in, via de voeten van Koos Roderijs verdween het leder in de touwen 1-0. „Nu zijn we verloren", reageerde Cor van Rooy erbarmelijk, „ik wist dat Piershil de laatste weken niet erg imponeerde, maar ze heb ben natuurlijk niet voor niets het hele seizoen bovenaan ge staan. Als die Snijders faalt, dan lopen er nog wel twee bij PiershU die de zaak kunnen afmaken en daar is bij ons geen sprake van". MW werd er nog nerveuzer van en dat ontlokte de Maas- landers er nog iets feller tegen aan te gaan met tot gevolg een reeks forse overtredingen. Teo Groenenberg maakte bij Piers hil een goede indruk en brak veel aanvallen van de gasten af. Nadat Gerrit van Ypenburg die overal te vinden was, nog een inzet van Koos Roderijs van de'doellijn had gered, was hij het die MW de das defini tief omdeed. In een combinatie met Karei Snijders die zeer snel in werking trad, versloeg van Ypenburg met een genade loos harde kogel Rienus van de Wetering 2-0- Janus van de Gijp tot slot: „Het viel me niet mee de jon gens nog te motiveren. Er stond niets meer op het spel en de meesten waren met hun ge dachten al bij het komende beiissingsdueJ". Cor van Rooy was zeer gedeprimeerd maar toen bekend werd dat Lombar dijen met 4-0 van Herkingen had verloren, fleurde MW's oefenmeester snel op en zei tot slot: „Wij hebben hard gewerkt en ook kansen gecreëerd, al waren het er niet veel. Als ik een afmaker in de ploeg heb zie ik het voor het aanstaande seizoen wel zitten. Of die er komt is echter de grote vraag". 0 SHO'er Wim Kooiman neemt het Vlaardingse doei onder vuur met een kopbal Jan Molenaar (6) en Joop Brussee behoeven niet in aktie te komen. misser van Arie Ritzert, maar faalde. De 0-0 ruststand was terecht, omdat SHO voor de zoveelste maal niet in staat was een groot overwicht in doelpunten uit te drukken. Bovendien werd drie minuten later duide lijk, wat er van dit SHO over blijft als het met een achter stand wordt geconfronteerd. Uitstekende arbiter Labrujèro liet een onopzettelijk handsge- val onbestraft, Joop Brussee plaatste op tijd naar de door Leo van der Hoeven volledig vrijgelaten Dick van der Berg en toen Jaap Schipper (de eni ge uitblinker bij SHO) en Jan Barendregt elkaar niet begre pen, was het 0-1. Vanaf dat moment werd de druk op het Vlaardingse doel zo mogelijk nog groter. Jan de Gier wisselde Jan van Gent voor Johan Kant, om wat meer beweging op het middenveld te krijgen. Cees Visser dook re gelmatig voorin op als vierde spits, maar de defensie van de bezoekers gaf geen krimp. En zoals het dan zo vaak gaat, als het niet wil lukken, laat ook Vrouwe Fortuna het afweten. Terwijl MW'er Joop van Berkel omhoog springt, vuurt Gerrit van Ypenburg een „kogel" af. Oud-Bei jerland Dankbaar maakte Zwaluwen gebruik van de grote impasse waarin SHO momenteel verkeert. De 1-0 zege van de Vlaardingse vogels was verdiend. De formatie van de na afloop zonder een woord te zeggen vertrokken trainer Frans de Kruis kwam in de tweede helft slechts éénmaal over de middenlijn en wist deze mogelijkheid via Dick van der Berg ook nog uit te buiten. Voor SHO restte nadien slechts de tomeloze ijver, waarmee het echter een selmjnend gebrek aan zelfvertrouwen niet kon camoufleren. Nadat de uitslagen van de overige staartploegen bekend waren geworden, kreeg de overwinning van Zwaluwen nog meer reliëf. Nieuw-Lekker- land (1-1 tegen RCL) en De Zwervers (1-1 tegen Noordwijk) waren een punt achter geble ven, zodat de Vlaardingers met Schiedam Peter Oorschot heeft voor het eerst in Schie dam een 300-game gegooid in Bowling Musis Sacrum. Drie honderd punten is het hoogste nog drie wedstrijden te gaan de voorlaatste plaats hebben overgedaan aan De Zwervers door Donald Bax en nu twee punten voorsprong hebbep op Nieuw-Lekkerland, Voor SHO" kwam wederom weer eens aan het daglicht dat het gemis van een specifieke centrumspits een te zware druk op het team legt. Door het weg- totaal wat behaald kan wor den. Oorschot kreeg voor zijn bijzonder opmerkelijke presta tie van de Schiedamse bowling een fles champagne. vallen van Arnold Bol (enkel) en Klaas Groeneweg (arm uit de kom) moest Jan de Gier noodgedwongen wijzigingen aanbrengen, die de stootkracht van de voorhoede niet ten goe de kwamen. Jan van Gent com pleteerde op het middenveld de ploeg, waardoor Wim Kooiman Pzn opschoof naar de spits. Vanaf het begin werd duidelijk dat Zwaluwen allerminst voor de volle winst naar de Beijer- landse Sportlaan was geko men. Rond de goede doelman Ab Nijgh werd een ware con centratie aan spelers samenge trokken, waar dan de snelle tegenstoten hun eerste station moesten hebben. Mede daar door was SHO sterker, maar uitgespeelde kansen wist het zich niet te scheppen. Hoewel SHO na zeven minuten wel op 1-0 had moeten staan. Hans Bres lanceerde Hans Sliedrecht, maai' de snelle lin kerspits liet de bal van zijn voet afstuiten, waardoor slechts een hoekschop over bleef. De beste kansjes waren voor Zwaluwen. Linksback Henk Nentjes mocht alleen op Jan Barendregt afgaan na een

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5