LAGEIANDIW- CARAfIET ':?©IM©pSsöseli ensemble town Henk Elsink; en 'De Parvenu9 in Stadsgeüioorzaal roddelen Zassg- koor Moren zetten faun Hseste been voor mannen toon beeld ®rgel- eoiieert VRIJDAG 5 MEI 1978 Persoonlijkheid sprijs Historische wandeltocht VD/SC/WW 5 Houtman, die zich opvallend goed ten bate van zijn part ner Aernoud weet weg te cijferen. Het programma; Het programma bevat geen aaneenschakeling van losse stukjes, maar een, op zeer originele wijze in elkaar grijpend geheel. Er zijn nummers bij om te huilen van de lach, maar ook blijkt dat dit duo wat te zeggen heeft. En ditmaal geen onderwer pen als de Derde "Wereld, de verstedelijking, de Minister- President en de gastarbei ders. Nee, het harde cabaret van de jaren '70 gaat steeds meer plaats maken voor een wat lieflijker vorm. Op een .quasi onbeholpen, wat schutterige manier, brengen Chris en Aernoud o.a. een klagende vader over zijr. kind, een schitterende buik spreekact en een absurde persiflage op het schep pingsverhaal. Dit vond de jury de hoogtepunten van het programma. Als je samen met je maatje een programma brengt. Het Lagelanden cabaret treedt vanavond en morgen avond op in het ZOLDER THEATER IN DE TEER- STOOF in Schiedam. Dit cabaret won samen met de groep 3x bellen op het jaar lijkse cabaretfestival Caraa- retten, dat altijd in de aula van de Delftse Technische Hogeschool wordt gehouden de eerste prijs. De groep heeft deze bekro ning voornamelijk te dan ken aan de vlekkeloze sa menwerking tussen gitaris Chris Houtman en voordra ger, parodist, komiek, ty- peur, enz, Aernoud Witte- veen, die in het dagelijkse leven kunsthandelaar is. 's avonds verkoper van kleinkunst. Het duo houdt het in het optreden bij de vorm van aanbrenger en uitwerker. De aanbrenger is Chris moet je, vooral als uitwer ker, een stevige theaterper soonlijkheid zijn. Het is daarom niet verwonderlijk dat Aernoud in Delft de per soonlijkheidsprijs heeft ver worven. Hoewel, kun je het persoonlijkheid noemen? Er zijn honderden mensen met persoonlijkheid die op de planken nergens blijven. Het is die bijna ondefinieer bare combinatie van sterke aanwezigheid, beweeglijk heid en stem overtuiging, die het ware theater bloed uit maakt. Tussen haakjes: da mes, iet eens op zijn ogen.... Reserveringen van maandag tot en met vrijdag via het VW Schiedam, tel. 266000; vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het thea ter, lel. 269455. De toegangsprijzen zijn ƒ9,- en voor CJP/Pas 65 7,50. Vlaardingen De Historische Vereniging Vlaardingen (IIVV) beeft zaterdag een stadswandeling door de oude stadskern van Vlaardingen op het programma staan. Onder leiding van de heer Jan Anderson start de wandeltocht om 10 uur vanaf de grote kerk op de Markt. Het zangkoor OASE geeft op dinsdag 9 mei een grote uit voering in het dienstencen trum de Woudhoek in Schie dam. Aan de uitvoering wordt mede werking verleend door het mandolinegezelschap ONI on der leiding van de heer Hak kert. Aanvang acht uur en de toe gangsprijs is één gulden. „De Parvenu" is de komedie over monsieur Jourdain, die zo graag opgenomen wil worden in de kringen der edelen, dat hij zich in steeds heviger mate belachelijk maakt. Zijn buiten elke proporties gegroeide sno bisme maakt hem tot een willig slachtoffer van ieder die hem doorziet. Met dat al voldoet „De Parvenu" precies aan dat gene wat Molière met al zijn stukken wilde: „de lachwek kende hebbelijkheden van mensen en gebreken van deze wereld op het toneel op amu- sanlv wijze vormgeven". Molières karakterkomedies ble ken niet alleen in zijn tijd (17e Anny de Lange, Rob Fruithof en Bernhard Droog In „De Parvenu1' De serie orgel concerten in de hervormde kerk in Maas-, land wordt za terdag voortge zet door Klaas Jan Mulder, or ganist uit Kampen. Hij debuteerde op 15-jarige leeftijd in Zwolle met het pianoconcert van Grieg ter wijl hij in dat zelfde jaar het derde piano concert van Beethoven uit voerde. Later studeer de hij piano en orgel aan het Amsterdamse Conservato rium. Hij is ook diri gent van het bekende Chris telijke Kamper Mannenkoor „Door Een dracht Verbon den". Zaterdagavond brengt Klaas Jan Mulder on der andere werken van Fa- chelbei. Bach, Handel, Men delssohn, Du bois en DriffiiL Het concert be gint om kwart over acht. Zes koren doen woens dagavond 17 mei mee aan een gemeenschappe lijk concert in de Mag- nalia Deikerk aan de Al- hardastraat. Het Toonkunstkoor opent het gebeuren met onder andere een paar werkjes van Toon Her mans. Daarna komt het koor Canzone, met wer ken uit het Valerius ge- denkklankenboek Ver volgens zetten The Creedsingers hun beste been voor. Zij zingen een aantal vertalingen van bekende werken van on der anderen James Last. Na de pauze wordt het concert, waar het werk van Nederlandse compo nisten centraal staat, voortgezet met Senectu- te. Dit Schiedams 65- plusserkoor brengt werk van de bekende Rudolf Karsemeijer ten gehore. Hierna komen nog The Young Joy Singers met bewerkingen van reli gieus repertoir. Als laat ste treedt Koninklijk Schiedams Mannenkoor Orpheus yoor het voet licht. Naast werken van Diepenbroek zal men een zeer modern werk van David Porceleijn zingen. De koorzang zal die avond worden afgewis seld door muziek van de jeugdharmonie Wilton Fijenoord, die onder lei ding staat van Wim Vos. Kaarten voor dit concert zijn verkrijgbaar bij de koren zelf en bij de VVV aan de Overschiesestraat 1. SCHIEDAM Passage Theater The Genius (12) Passage Bio The last Remake of Beaugeste (alle leeftij den) Kindermatinee Tarzan in New York MAASSLUIS J ongerencentrum de Toverbal 6 mei Chinatown 8 mei Een vrouw in de bouw MAASLAND VUetzieht, Huis ter Lucht De Mantel Vrouwen hebben de naam meer te roddelen dan mannen, De film Een vrouw in de bouw bewijst maandag avond echter het tegenoverge stelde op het filmdoek van de Toverbal. Mannen blijken althans in deze film zich soms op een „zielige en achterbakse wijze bezig te houden met lasterlijke kletspraat". Slachtoffer hiervan is de 25-ja- rige Lilyana, machiniste op een grote hijskraan en ongehuwd moeder. De meeste mensen die met haar samenwerken vinden dat maar niks. Maandag 8 mei, 21.00 uur. Toverbal, Lange Boonestraat. Hij is geen man, die de publi citeit zoekt, hij bevindt zich niet op de plaatsen waar zoge naamde „jet-sgt" zich ophoudt, hij vertoont zich zelden op de' televisie. Hij taalt er ook niet naar. Henk Elsink. De roem, het klatergoud en alle andere aardse zaken zullen hem een zorg zijn. Die nuchtere kijk op de dingen heeft hij als geboren „Tukker" van jongs af meegekregen. Maar ook het vallen en op staan, het door schade en schande wijs worden, het twaalf ambachten en dertien ongelukken, de ups en downs van het artiestenleven: dat al les heeft Henk ook doen besef fen dat je in een klein land als het onze geen gekke bokke- sprongen kunt maken. Binnen een week ben je de top, maar in minder dan geen tijd ben je vergeten en verguisd. Dat je als theaterpersoonlijk heid ook zakelijk je mannetje moet staan heeft Henk al vroeg in zijn carrière begrepen. Die instelling komt hem ook goed van pas als eigenaar van Enter tainment bv, zijn eigen maat schappij. Maar hij is veel meer. Henk Elsink is een belevenis. Hij laat zich het beste omschrijven met de term „amuseur", hoewel die vlag de lading ook niet volledig dekt. Henk Elsink, de man met de grote successen zoals „Bake- ma", „Dc supporter", „De lift" en „Johanna" treedt op dins dag 9 mei op in de Vlaardingse Stadsgehoonzaal.Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 12,50 gul den Als afsluiting van dit seizoen komt de toneelgroep Theater op donderdag 11 mei voor een optreden in de Stadsgehoor zaal in Vlaardingen waar zij Molières feestelijke komedie „De Parvenu" brengt. Wie geïnteresseerd is in folkloristische dansen moet op donder dag 18 mei zeker naar het Schiedamse PASSAGE THEATER gaan waar het dansensemble Nitsanim optreedt. Marius Korpel richtte ruim tien jaar geleden in Den Haag de volksdansvereniging Nitsanim op. Hij is nog steeds de dansleider van het hui dige ensemble. De nam Nitsanim betekent groeien in het He breeuws. De volksdansvereni ging groeiiu. i..uv.aaad in al die jaren uit tot een vereniging met be ginners, tweedejaars, gevorderden en het Folkloristisch Dansen semble Nitsanim. Het repertoire van het ensemble bestaat uit danseries (Cheogra- fieën) uit Nederland, Joegoslavië, Israël en Roemenië in authentie ke kostuums uitge voerd. De groep treedt regel matig in binnen- en buitenland op zoals in België, Denemarken, Duitsland, Frankrijk, Zweden en Israël. Bo vendien verleende Nit-" snniin haar medewerk ing aan enkele televi sieshows in Nederland, Duitsland, Zweden en Israël. Het muzikaal intermez zo wordt bij het ptre- den in Schiedam ver zorgd door Ellen van Eyk, Doron Peper en Freek van Diest. De aanvang van de voorstelling is ora kwart over acht en de toegangskaarten kos ten 7,50 gulden terwijl houders van de bejaar denpas, CJP en N'l- VÖN-ledèn vijf gulden neertellen. Privé-detective Gittes (Jack Nicholson) raakt verwikkeld in een gecompliceerde zaak: een vrouw vraagt hem om in lichtingen omtrent een zekere Mulwray. Een paar dagen later wordt Muiwray's lichaam in een wa tertank gevonden. Tevens krijgt Gittes het drin gende verzoek de zaak te laten rusten. Zijn beroepsmatige nieuwsgierigheid dwingt hem verder te neuzen en al spoedig ervaart hij dat hij het deksel van een beerput vol corruptie en verraad heeft Opgetild. Met elke stap, die hij doet, nemen de complicaties toe. De hele affaire neemt zelfs voor de harde, door de wol geverfde Gittes, een verrassen de wending, die hij ongelovig en geschokt zal moeten aan vaarden. Chinatown is een film van Ro man Polanski met naast Jack Nicholson Faye Dunaway in de hoofdrol 6 mei Toverbal, 9 uur. eeuw) een groot succes, ze ble ken onsterfelijk. Eeuw in, eeuw uit werden zij gespeeld. Tot in onze jaren behoren de „Moliè res" tot de beste klassieke ko medies, die het toneel te bieden heeft. De titelrol in deze voorstelling wordt gespeeld door Bemhard Droog. Verder spelen mee: Net tie Blanken, Trees van der Donck, Anny de Lange, Bea Meulman, René van Asten, An dy Daal, Willem Paul Edelman, Jan van Eijndthoven, Rob Fruithof, Paul van Gorcum, Jan Gorissen, Jan de Groot, Ad Hoeymans, Bert Holtmann, Jaap Mak, Jan Verhoeven en Henk Voges. De regie is in handen van Franse-Koemeen Ion Omesco. Aanvang van het programma kwart over acht. o Henk Elsink, 9 mei in de Stadsgehoorzaal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5