Grote deelname Wisselbeker voor De Ooievaars Maassluis bijna kampioen BERftS nieuwe kans Passage/V CD SRCflT Bridgeclub Shell winnaar RN-trofee Raket te sterk geblesseerd hevrijdingsronde Sportieve recreatie naar buiten Bekeren Gouweleeuw in de prijzen Forluua start competitie Bekeren Laatste ronde Drie teams strijden om één promotieplaats VRIJDAG 5 MEI 1978 Korfbal Van Asten en Wittekoek Finales HSV Oefenprogramma SFC PERZISCHE T&PWTIM VD/SC/WW 6 Schiedam Het damesvoliey- balteam van het Schiedam se Passage/VCJ speelt vanavond in Den Haag een heel bijzonde re wedstrijd. De Schiedamse dames komen dan m de Ge meentelijke sporthal aan de Steenwijkiaan uit tegen het naar de eredivtsie gepromo veerde Van Santen/Leyland, dat getraind wordt door Johan van der Haar, de voormalige trainer van het Nederlandse damesteam. De wedstrijd is daarom zo opmerkelijk, omdat Passage/VCJ het dit seizoen m de derde divisie met kon red den en daardoor degradeerde naar de districtspromotieklas se. In de nationale bekercom petitie deed de ploeg van trai ner Lex Mastenbroek het aan zienlijk beter, want door ach tereenvolgens de derde-divisie- clubs Etten-Leur en Target uit te schakelen kan het gebeuren dat een districtsteam het moet gaan opnemen tegen een eredi visieteam. Voor Passage/VCJ betekent dit duel ongetwijfeld het einde van het bekeravon tuur, terwijl enkele speelsters hun laatste officiële wedstrijd voor Passage/VCJ zullen spe len. De wedstrijd begint om half ne _r n. Schiedam Voor het herenteam van Passage/VCJ krijgt de voiïeybalcom- petitie een spannend slot De Schie dammers, die net als vorig seizoen op de tweede plaats in de eerste klasse zijn geëindigd, spelen zaterdag in de Rotterdamse sporthal De Enk met twee andere teams om één promotie plaats, die recht geeft op indeling in de promotieklasse. Ook vorig seizoen kregen de Schiedammers aan het slot van de competitie een dergelijke kans. Passage/VCJ eindigde toen met Intermezzo uit Mid- delharnis op de eerste plaats, maar slaagde er met in de noodzakelijk geworden beslis- smgswedstnjd te winnen. Hoe wel Passage tijdens de compe titie twee keer overtuigend met 30 van Intermezzo had ge wonnen. werd het m de derde confrontatie een 3—2 neder laag. Ook dit seizoen heeft Passa ge/VCJ het kampioenschap la ten liggen, getuige de twee dui delijke overwinningen op Vol- Iey-2, de ploeg die uiteindelijk dankbaar profiteerde van de slechte eerste competitiehelft van de Schiedammers. De ploeg van Vainer Lex Masten broek kan echter terugzien op een bijzonder sterke tweede helft van de competitie, want slechts in de periode dat griep en blessures het team parten speelden, werden dne punten verspeeld. Passage/VCJ eindig de door die sterke eindsprint tegen de verwachting in toch nog op de tweede plaats, omdat de belangrjkste gegadigde voor die klassering, Schovacomca. volkomen in elkaar klapte. Passage/VCJ deed dat met, en eindigde zelfs nog met ruime voorsprong als tweede, slechts éen punt achter kampioen Vol ley. Maar zaterdag, vanaf twaalf uur 's middags, krijgt Passa ge/VCJ alsnog een kans om in ieder geval te promoveren. Met als tegenstanders het Rotter damse Animo en het reserve team van Sliedrecht Sport, zal m een halve competitie worden beslist wie de twee kampioenen van de eerste klassen mag vol gen. Dat Passage/VCJ sterk ge noeg is geworden voor een ho gere klasse, werd reeds bewe zen m de bekercompetitie, waarin achtereenvolgens Ro- vok, Vollido en Sliedrecht Sport werden uitgeschakeld. Passage/VCJ is door deze over winningen reeds doorgedron gen tot de kwartfinales. „Maar vergeleken bij de pro motiewedstrijden is de beker competitie maar bijzaak", zegt Lex Mastenbroek. „Vorig jaar hebben we het net met ge haald, dus zou het een teleur stelling zijn als het nu wéér met lukt. We hebbben een goeie ploeg, met een aantal jon ge spelers. Een ploeg ook, die steeds sterker gaat draaien. Zo bekeken is het jammer dat we wat laat naar onze huidige vorm zijn gegroeid, maar één troost: te laat is het nog niet". Bij Passage/VCJ ontbreekt za terdag in ieder geval spelverde ler Jan van Heerde, die tijdens de voorlaatste competitiewed strijd dusdanig zijn knie ver draaide, dat hij voorlopig met mag spelen. Ook het meespelen van Peter van Norde is door een tijdens de training opgelo pen handblessure nog onzeker. Hier staat echter tegenover dat tijdens de recente bekerwed- De heren van Passage voor een plaats in de promo tieklasse strijd Hans Landheer en Alex Moret uitstekende vervangers bleken te zijn. Lex Masten broek tot slot: „Ook daarom al zijn we aan promotie toe, want we zijn niet alleen kwalitatief sterker geworden, ook m de breedte. We hebben zomaar tien spelers die met meer voor elkaar onderdoen...". Vlaardingen Bridgeclub Shell heeft voor de eerste maal beslag gelegd op de Nieuwsblad-trofee. Een score van 306 punten, het totaal van de vier beste resultaten, was ruimschoots voldoende voor deze overwinning. Maassluis en Vlerpolders deelden de tweede plaats, gevolgd door Rijnmond en Schiedam, terwijl bekerhouder Vlaardingen de rij sloot In totaal namen 72 paren aan dit jaarlijkse toernooi deel. In elke groep van acht paren waren prijzen beschikbaar voor de eerste twee. De persoonlijke resultaten: Groep A3; 1. Burger-Van der Valk 83 pnt. (Shell), 2. Echtp. Janson 72 (Rijn mond). Groep A2: 1. Sengers-Schef- fers 74 pnt. (Vierpolders), 2. Echtp. Kuypers 73 (Schie dam '59). Groep BI: 1. Stok-Fnetema 79 pnt. (Rijnmond), 2. Van Gelderen-Janson 77 (Maas sluis). Groep B2: 1. Stentler-Veth 72 pnt. (Schiedam '59), 2. Echtp. Tit 70 (Shell). Groep Cl: 1. Popma-Nieu- wenhuy2en 71 pnt. (Schie dam *59), 2. Echtp. Van Zutphen 70 (Rijnmond). Groep C2: 1 mevr. Touset- Nagengast 81 pnt. (Shell), 2. echtp. Taapken 72 (Maas sluis). Groep D: Dames Kok-v. Lunteren 76 pnt (Maassluis), 2. Dames Kudde-Calkhoven 71 (Maassluis). Groep El: 1. Hoogstad-Van der Hurk 72 pnt. (Schiedam '59), 2 Woif-B lack more 70 (Maassluis). Groep E2: 1 mevr. Wester- veld-Blok 82 pnt (Vierpol- ders), 2. Bakker-Westerveld 76 (Vierpolders). Delft De uitwisseling is weer achter de rug De Delftse zwemvereniging Raket had be zoek van Hellas uit Castrop Rauxd. De Westdmtse zwem ploeg nam samen met Viking en AZL deel aan een vierkamp in De Lier. De Duitsers moes ten genoegen nemen met een vierde plaats Gastheer Raket was te sterk voor de andere verenigingen De volledige uit slag. Rakel 84, AZL 80. Vikmg 44 en Hellas 43 punten De vierkamp vormde het sportieve gedeelte van de uitwisseling Er werden ook nog enkele culture le uitstapjes gemaakt Winnaar vorig jaar Ton Griep weer kanshebber.. Vlaardingen Met ingang van deze maand en juni wor den alle activiteiten, die be trekking hebben op de zg. sportieve recreatie in Vlaar dingen, in de openlucht gehou den. Elke maandagavond tus sen 19 en 20.30 uur kan men deelnemen aan een sportin- stuif bij de cke Oranje Nassau aan de Claudius Civiluslaan. Elke dinsdagavond tussen 19 en 20.30 uur kan men deelne- men aan de zg. doe 's mee groe pen, waar onder leiding van twee recreatie-sportleiders al lerlei loop-, spring- en lenig heidsoefeningen worden ge daan. Afgewisseld met bal- en tikspelen. Men moet zich ver- zamelen om 19 uur bij het dierenasiel. Twee maanden lang elke woensdagavond tussen 19 en 20.30 uur kunnen de bev/oners van de Babberspolder deelne men aan Doe 's meegroepen in park 't Nieuwelant. Verzame len aan de Van Limburg Sti- rumstraat om 19 uur- Elke donderdag zijn de sportie ve recreanten le gast bij de honkbalvereniging Holy aan de Zwaluwenlaan. Daar kan men deelnemen aan een sport in stuif. Op zaterdag dienen de Doe 's meegroepen zich om 9 30 uur te \erzamelen in de Van Limburg Stmimstraal De kosten op maandag en don derdag zijn een gulden, op dinsdag, woensdag en zaterdag is alles gratis. Voor informatie kan men terecht bij de afdeling sport, recreatie en jeugdzaken op het Stadhuis, tel010- 355338, toestel 164. Vlaardingen Aan de acht tiende bevrijdingsronde van Vlaardingen doen weer een groot aantal kopstukken mee. Naast de winnaar van vorig jaar, Ton Griep, zijn dat Jonan Kuiken, de gebroeders Neder- lof en niet in de laatste plaats Wim Liebrechts en Itené de Boer. De twee Vlaardingse jeugdcoryfeeen Aad van Asten en Eö Wittekoek moeten we gens pols- en sleutelbeenbles- sures verstek laten gaan. Wèl is Piet Liefaart, de kam pioen van Nederland, op het parcours aan de Hoflaan/Hof- singel te vinden, evenals de winnaar van Zuid-Holland. Ite né Koppert In totaal telt de amateurronde 100 kilometer, waarvoor ook 100 deelnemers hebben ingeschreven. Voorzit ter Baye Loerts* „Op het laat ste moment hebben nog een aantal renners afgebeld, omdat zij de klassieker van Overijssel belangrijker vonden Zelfs bel de deze week Steenis nog af, omdat hij naar Berlijn moest". In tegenstelling tot vorig jaar telt de bevrijdmgsronde maar dne categorieën. „Vorig jaar hadden ook de veteranen een aparte categorie, maar om wil le van de financien zijn we daarvan teruggekomen", aldus de voorzitter van De Coureur. De bevrijdmgsronde begint al om 11.30 uur met de liefheb bers en de veteranen, waarvoor onder anderen Jan van Geest uit Maasland en Sjaak Koever mans aan de start verschynen. Om 13 uur zijn dal de junioren en twee uur later het grote spektakel, de amateurs. Naaldwijk Het Oranje-toer nooi in Naaldwijk leverde voor de judoka's van sportschool Gouweleeuw dertien prijzen op De Delftse prijswinnaars waren: 1 Lars Gouweleeuw en 3 Erwin Stevels (tot 25 kg); 1 Paul van der Meer en 2 Alex van Dijk (tot 28 kg); 1 Robert Tulp (tot 43 kg); 1 Erik Maas (tot 48 kg); 2 Rik van der Geest (tot 56 kg); 1 Kees Meervoort en 2 Ludo Tuitel (tot 62 kg). De prijzen van de judoka's van 16 tot en met 20 jaar gingen naar: 1 Jan van der Zwan (tot 62 kg); 2 Ton Kleyweg en 3 Wim Haket (bei den tot 80 kg); en tenslotte Mario Pitramalle (tot 95 kg). Schiedam Op de nationale sportdag voor gehandicapten, die is gehouden op het sportcomplex De Salamander in Don gen, heeft de Schiedamse invaliden sport vereniging De Ooievaars deelgenomen aap rolstoelbasketbal, zwemmen en tafel tennis Vooral de basketbalploeg van De Ooie vaars deed van zich spreken. De eersie ploeg die dit ondervond was SVG Den Bosch. De Brabanders kregen 2elfs met de gelegenheid de eer te redden en gingen met 42—0 ten onder. BISO uit Breda, welke ploeg voor de Schiedammers mees tal een geduchte tegenstander is, werd op een 30—20 nederlaag gezet. Dat de verdediging van De Ooievaars goed gesloten bleef, moest ook GSV Leiden ondervinden. Ook zij kwamen maar tot vier tegenpunten, terwijl De Ooievaars er 20 wisten te scoren. De gedoodverfde win naar van dit toernooi was EGS Emdhoven. De Schiedamse ploeg nam in de eerste drie minuten al een voorsprong van zes punten. Vervangend coach Rob Bouwmeester vroeg een time-out aan en zette een con stante man-to-man-verdediging m. Dat dit een goede zet bleek was te zien aan de eindstand 20—14. Blauw Wit uit Roosendaal was daarna nog de enige ploeg die de Schiedammers van de fel begeerde wisselbeker kon afhouden. Maar ook deze ploeg moest ai snel ervaren dat De Ooievaars in een grootse vorm verkeerde en met een 20—9 overwinning werd ook de vijfde wedstrijd met winst afgesloten. De wisselbeker ging daardoor voor een jaar naar Schiedam. De tafeltennisspelers van De Ooievaars moesten de wisselbeker verdedigen. De spelers Van der Zouwen, Groeneweg, Steenover en Oosthof zagen geen kans om het succes van vorig jaar te herhalen en moesten de beker afstaan aan Redeos uit Delft. De zwemploeg van de Schiedam mers wist bij het estafettenummer een eerste prijs te behalen. Anja Wolthuis, Ed Pieterse, Willem Noordum en Comehs Chatelam waren hier verantwoordelijk voor. Vlaardingen Deze week 2ijn in café De Kroon aan de Hoog straat in Vlaardingen de finales van het bil- jartkampioenschap om dc Liebrechtsbokaal be gonnen. Van de 32 deel nemers hebben de vol gende acht biljarters zich geplaatst voor de finales, die op 11, 18 en 25 mei worden voortge zet. Aad Lems (De Kroon), Willem Batist (De Molenwiek), Hans Bos (Wilskracht), Aad Pronk (De Kroon), Louis Janssen (Entre Nous), Aad van der Kooy (De Kroon), Sjaak Verhoeven (DVK '73> en Ton van Dongen (De Kroon). Vlaardingen Het laatste volle korfbaivveekeïnde staat voor de deur. Het belangrijkste duel is dat van CKC Maassluis, want bij gelijkspel kan het kampioen worden. In de laatste competitiewedstrijd ontvangt CKC Maassluis in 't Wipperspark SC Olympia uit Spijkentsse. Een belangrijk duel, want bij gelijkspel is CKC Maassluis kampioen. Maar het zou iets te simpel zijn om te zeggen dat het een peuleschiletje is. Slechts wanneer CKC Maassluis gecontreerd en gemotiveerd aan de start verschijnt, heeft het een kans. SC Olympia heeft in de tweede Oranje Nassau komt voor de helft van de competitie CKC zoveelste maal oog in oog te Maassluis mede aan kop gehol pen, door de concurrenten beentje te lichten. Dus CKC Maassluis is gewaarschuwd en zal zich daarvan gedurende het gehele duel bewust moeten zijn. In de voorgaande jaren heeft het een paar keer aan de top van de derde klasse meege draaid, maar in de tweede helft van de competitie moest het vaak afhaken. Daarnaast is be- Vlaardingen Öp de eerste dag van de atletiekcompetitie gaan de heren van de atletiek vereniging Fortuna naar En schede om daar uit te komen bij de organiserende vereni ging TION. Een ploeg van zeven Vlaar dingse dames gaan naar Ber gen op Zoom waar de atletiek vereniging SP AD O de organi satie heeft. Zowel de dames als de heren komen uit op alle baannum- mers en dat zijn: hoogspringen, verspringen, kogelstoten, dis cuswerpen, speerwerpen, 110 en 400 meter horden, 100, 200, 400, 800, 1500 en 5000 meter, 4 maal 100 en 4 maal 400 meter estafette. Zowel in Enschede als in Ber gen op Zoom komen er twaalf verenigingen aan de start. Van de dne wedstrijden tellen de twee beste. zinning goed op zijn plaats, daar de basis waarop dit suc ces behaald werd erg smal is. Het mist jonge talenten, die straks de plaatsen moeten gaan innemen. ODI moet het opnemen tegen Sagitta 3. Een tegenstander die f het moet kunnen verslaan. Ge- j zien de resultaten van de laat- j ste weken, moet dit ook ver- i wacht worden van ODI. De Maaslandse formatie moet aantreden voor de streekderby tegen Valto uit De Lier. Een duel met twee gelijkwaardige teams, die elkaar weinig zullen toegeven. Zodat een voorspel ling bijna onmogelijk is. Hoekse SV gaat in Ridderkerk op bezoek bij Sagitta. Een las tige tegenstander, die thuis vaak sterk voor de dag komt. Hoekse SV lijkt vooraf de slechtste papieren te hebben, want Sagitta moet winnen om bij verlies van CKC Maassluis nog het recht te behouden op een beslissingswedstrijd. staan met Kwiek. Ditmaal uit en dat wordt een duel dat niet ver van een deling afligt. Vlaardingen ontvangt Fiks en dat moet winst opleveren, ter wijl Harga voor de return staat tegen Celeritas. Vlaardmgen/Schiedam De start van de bekercompetitie korfbal kende weinig verras singen. Maassluis won met 10—2 van Sagitta, Oranje Nas sau bleef met 9—5 baas over USV, alleen Spirit moest afha ken. In een enerverend duel viel de beslissing kort voor tijd. RWR zag toen kans de Vlaardingers op een 86 ach terstand te zetten. Vlaardingen De laatste ron de om het VLaardings dam kampioenschap wordt dinsdag 9 mei gespeeld. De spanning stijgt nu op die avond de kop lopers elkaar ontmoeten. Tom neemt het op tegen Van Ma- strigt, Lijklema tegen Tam boer en De Heide tegen Heu velman. Dirk Mast is definitief op de laatste plaats terecht gekomen en zal zijn plaats vol gend seizoen moeten afstaan aan Koos Vermeulen, de kam pioen van de eerste klasse. Die heeft namelijk het recht (geen plicht) om door te stromen. Schiedam De kersverse KNVB'er SFC heeft in de maand augustus een overvol oefenprogramma. Naast de be kerwedstrijden op 16,20,23,27 en 30 augustus spelen de Schiedammers alle overige oe fenwedstrijden uit. Op 3 au gustus tegen ASSO; 6 augustus DVC (zondag); 8 augustus Sliedrecht; 10 augustus Oud- Beijerland. Op 13 augustus neemt SFC deel aan het toer nooi van OVV. Op 22 augustus komen de mannen van trainer Jan Rotgers uit tegen West- landia. 24 augustus GONA en 29 augustus DVC (zaterdag). ADVERTENTIE. EEN VERTROUWD ADRES VOOR UW kom eens langs in één van onze zaken de grootste collectie tegen zeer interessante pri{2en Reparatie ineigen atelier Boetepweg 136-138. Rotterdam, lel 010-140619. 200 m?r van (Xislplem. bereikbaar mei tramlijn 1. 3. B. 9 en bus 36 en 37 Rubensplein 12. Schiedam, tel 010-261975, bereikbaar met bus S2, 54, 59 en vanuit Westland mei bus 53 Freericksplaals 9. Hilteqersbero, tel 010-187700, bereikbaar met tramlijn 4 en bus 35 en vanat omliggende gemeenten mei ous 2 err a ueopend van dinsdag t/m zaterdag vanaf 9 tot 1B00 tor. koop'a- vonflen tot 21 00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6