SPORT FOUT GERECHTIGHEID Ervaring opdoen op de EK" DHS zit al op „Roozen" ft Judoka Hans Hoogendijk en Leo van Oosten: m Zwaluwen en HVO moeten winnen- Asviosi ongelukkig uit de beker bij Hermes: zielige vertoning Schiedam gelijk VRIJDAG 5 MEI 1978 FC Vlaardingen laatste keer thuis WM- Verhart op proef FC Utrecht Wéér waarschuwing voor Hans Schop Vios-DHS Harga mist strafworp MARTÏMT BEKERT Kwartfinales i Uitslagen ABC VD/SC/WW 7 VI aar dingen Fortuna blijft derdeklasser. In twee wedstrijden (tegen WRW en Lekkerkerk) bewees de brigade van Cees van den Bosch thuis te horen in die klasse. In de thuiswedstrijd tegen Lekkerkerk werd de volle winst binnengehaald door een 20 zege. Gevoegd bij de overwinning op WRW is het behoud verklaard. De laatste ontmoeting in deze nacompetitie Lekkerkerk tegen WRW behoeft dan ook niet gespeeld te worden. De winst van Fortuna op Lekker kerk werd bewerkstelligd in de tweede helft. Goaltjes- dief Aad Biesheuvel was de maker van twee doelpun- ten, en daardoor goud waard voor zijn ploeg. Maar talent Sjaak Koevermans was in de frontlinie niet alleen de man die volledige aandacht vroeg, hij was de voorbereider van de eerste goal. In de achtste minuut was Lekkerkerk in de gelegen heid gevaarlijk te worden, maar er werd verkeerd gereageerd. Direct daarna werd Fortunees Hans van Os in stelling gebracht, maar het vizier stond nog niet gericht. Lekkerkerk vroeg nog even de aandacht via Siebe Burggraaf, maar succes was niet weggelegd. In de vijfentwintigste minuut moest doelman Hans Verhart van de thuisclub voor het eerst goed in actie komen en deed dat bekwaam. In het eerste deel werd behoudend gespeeld (Lekkerkerk had bij een gelijke stand nog het meeste baart) en het aansluiten van het middenveld ging dan ook niet automatisch. In het tweede deel nam Fortuna van meet af aan het initiatief. Sjaak Koevermans vroeg aandacht met zijn kopballen, maar die waren toen nog krachteloos. Trai ner Aad Jansen van Lekkerkerk zette twee wissels kort na elkaar in om het team een impuls te geven, maar het mocht niet baten. Fortuna had het geloof in eigen kunnen. Kreeg kansen, maar vooralsnog lukte het niet de score open te breken. Cees van den Bosch ging gokken. Stuurde een man extra in de aanval en wisselde tegelijk twee spelers. John van der Borden en Rob Kalkman vervingen Rob Duciënne en Henk Uitert. Kort daarna was het raak. Een schitterende kopstoot van Koevermans draaide de uiterste hoek in en Aad Biesheuvel maakte het werk zekerheidshalve af: 1—0. Tien minuten voor tijd be reidde John van der Borden de tweede goal voor en Aad Biesheuvel deed de laatste zet: 2—fl. Aad Jansen na afloop: „De beste ploeg bleef erin. Wij speelden een slechte wedstrijd." Leo van Oosten Hans Hoogendijk Vlaardingen Hans Hoogendijk en Leo van Oosten nemen vanaf vandaag deel aan de Eu ropese judokampioen schappen, die in de hoofdstad van Finland gehouden worden. De fi nales staan in Helsinki zondag op het program ma. De kans dat één van beide jonge Vlaardin- gers de eindstrijd haalt is echter klein. De twintigjarige Hans Hoogendijk: „Ik ben be slist geen kanshebber. Ik heb nog geen naam. Als ik een partij win is dat gewoon meegenomen. Het belang van het toer nooi voor Leo en mij is de ervaring, die we daar opdoen". „De tegenstan ders uit de Oostbloklan den trainen ongeveer vijf uur per dag. Die benade ren de sport veel profes sioneler. Ze sturen uit die landen echt geen jon ge jongens, zoals wij. Ik ben blij als ik één partij kan winnen. Een voor deel in het poulesysteem, waardoor je minimaal drie partijen draait", zo vult Leo van Oosten zijn teamgenoot aan. „Het is voor mij wel een hele ervaring voor een paar duizend man publiek te judoën". „Ik ben blij, dat we ge steund worden door ver zorger Jan Kamp. Hij weet weinig van judo af, maar hij pept je gewel dig op voor de wedstrij den". Leo van Oosten vervolgt over de VIa ar- dinger: „Hij vangt je ook goed op na de wedstrijd en dat heb je vooral no dig als je verliest. Als je wint hangen er genoeg mensen om je heen". Hans Hoogendijk en Leo van Oosten hebben enige maanden geleden meege daan aan een toernooi in Parijs van gelijke sterk te, dat beschouwd kan worden als een test. voor de Europese kampioen schappen. De prestaties van de judoka's vielen daar tegen. Na het even ement is er echter wel een stijgende lijn te zien in de resultaten. Zo wer den beiden winnaar in hun gewichtsklasse op de nationale kampioen schappen. Hans Hoogen dijk bracht eveneens de sterker bezette open Ne derlandse kampioen schappen op zijn naam door in de finale een Fransman te kloppen. Halfliehtgewicht (dat wil zeggen tot 65 kilo) Hans Hoogendijk heeft en dui delijke verklaring voor zijn tegenvallende optre den in Parijs. „Ik heb nog nooit zo slecht ge draaid. Ik was niet op tijd op het juiste ge wicht. Om in één dag twee kilo kwijt te raken kreeg ik toen een pilletje te slikken". „Het gevolg was, dat ik twee kilo on der mijn gewicht kwam, waardoor ik verzwakt moest beginnen. Zo'n pil slik ik niet meer. Dan liever geen deelname of in een hogere gewichts klasse". Vlaardingen Met vijf punten uit drie beurten heeft het er alle schijn van dat Zwaluwen zich heeft gered voor de eerste klasse. Bij winst morgen op Nieuw Lekkerland kan het dat opnieuw bevestigen. Hoewel het nog steeds een strijd is met De Zwerver om de tweede fa tale plaats, moeten de Vlaar- dingers, gezien het krachtsver schil, dit in hun voordeel kun nen beslissen. Enkele honderden meters van de Zwaluwenlaan wacht HVO het extra duel tegen 's-Graven- zande. Bij winst zijn de oranje hemden veilig Excelsior M gaat op bezoek bij De Zwerver, terwijl PPSC de verste uitwed strijd, die tegen Arnemuiden, voor zijn rekening neemt. Op het terrein van Excelsior M. strijden Naaldwijk en Unicum voor een promotieplaats naar de derde klasse. Vlaardingen Voor FC Vlaardingen is de ontmoeting tegen FC Dordrecht al weer de laatste thuiswedstrijd. De kans om alsnog te trachten boven de dertig punten uit te komen. In vergelijking tot vorg seizoen is deze de slecht ste. Laseroms: „We kregen al een klap toen we de eerste drie wedstrijden verloren en negen goals tegen kregen". Op twee de pinksterdag wordt de com petitie besloten tegen PECf- Zwolle, dat bij winst kam pioen is en promoveert naar de ere-divisie. SVV speelt de laatste wedstrijd zondag al en wel tegen Heracles. De kans zit er in dat de Almeloers nog periodekampioen kunnen wor den, wanneer de rest van de concurrentie faalt. Schiedam De heren hoc keyers van Asvion hebben het tegen de reserves van hoofd klasser Sebaerweijde net niet kunnen maken. De halve eind strijd om de hoogste hockeybe- ker in Nederland eindigde in een teleurstellende en onver diende nederlaag van 01 voor de Schiedammers. Via een gecoördineerd patroon zocht Asvion de zwakke pun ten van zijn opponent. Asvion was echter gehandicapt door het gemis van beide buitenspe lers Aad Schuddebeurs en Rob Strik. Tot aan de rust kon noch Asvion noch Schaerweijde een vel do verwicht forceren Met aan het hoofd van de verdedi ging een sterke Mare Jacobs probeerde Asvion het spel van uit de achterste lijn te gaan spelen Na de pauze was een counter bepalend voor het verdere ver loop van de strijd. De linker spits van Schaerweijde sloeg de bal voor en op het moment dat de centrum-spits op het doel wilde slaan werd hij door een Schiedammer op de stick geslagen. De vreemd leidende scheidsrechters zagen daar een straf bal in. De Zeister voor- stopper scoorde de enige tref fer: 0—1, hetgeen het einde van het bekertoernooi van Asvion betekende. i/s '"is f Vlaardingen Hans Ver- hart, de 22-jarige doelman van Fortuna, is in onder handeling met FC Utrecht. Hij heeft al twee proef- trainingen achter de rug en zal morgen voor het laatst worden getest met het A-elftal tegen een amateurclub. De ex-keeper van Sparta C, die eenmaal jong Oranje haalde, moet het met Van Breukelen uitvechten om in het A-elftal te komen. De Joe goslavische doelman Iso- tov stopt er namelijk mee. Schiedam Zondag kan de beslissing voor DHS vallen. Vooral omdat in een wedstrijd die zonder meer een propagan da voor het voethal was (twee aanvallende ploegen, zeven doelpunten en veel spannende momenten) de Jacobs-formatie een 4-3 zege behaalde tegen Blauw Zwart, Vios zelf ook won maar DBGC andermaal gelijkspeelde. Vios-DHS Is der halve alsnog van erg groot be lang voor het kampioenschap. „Mooi spel kan je niet meer verwachten," oordeelde Rob Jacobs terecht. „We moeten er constant rekening mee houden dat we erg veel tegenstand krij gen. Vandaar ook dat we die 3-1 voorsprong zo snel uit han den gaven. Omdat de tegen stander er voor blijft knokken om terug te komen." Al na tien minuten keek DHS tegen een achterstand aan, toen de niet al te sterk spelende verdedi ging niet reageerde op een voorzet van Donath waarna Gillissen in kon koppen. Het herstel kwam twintig minuten later. Nadat eerst Hans Schop goed weg kwam toen hij dui delijk natrapte maar slechts een waarschuwing kreeg, was een overtreding tegen Jan Kerssemeyer voldoende om een strafschop méé te krijgen. De naar NA C-ver trekkende speler benutte de buitenkans: 1-1. Ook na rust vertikten beide ploegen het zich m te graven. Hetgeen aanvallend voetbal aan beide kanten opleverde. Met Gerard van der Ptuym voor de geblesseerde Jan Kers semeyer (een kneuzing in zijn voet) nam DHS na vier minu- door Martijn Verwaaijen. ten spelen afstand. Toen be reikte een dieptepass van de sterk spelende Karei Doesburg Piet Roozen die ineens uithaal de: 2-1. DHS ging door. Zette met Hans Vermer voor Martin Oortmerssen alles op de aan val hetgeen andermaal een treffer opleverde. Weer legde Doesburg de basis door Paul Nijs precies op tijd aan te spelen. Na eerst de keeper te hebben omspeeld schoot hij beheerst in: 3-1. Leek een ruime overwinning m het verschiet, het pakte anders uit. Want defensief klopte er opeens mets meer bij d" Schie dammers terwijl Blauw Zwart alleen maar geholpen was met een overwinning. Dus was het eerst Donath die tegenscoorde waarna Toïido uit een straf schop voor de gelijkmaker zorgde De spanning kwam weer terug. Waarbij DHS zich de meest koelbloedige forma tie toonde. Hetgeen tien minu ten voor het einde de verdien de en naar later bleek winnen de treffer opleverde. Weer Ka- rel Doesburg ging goed door om precies op tijd scherp voor te geven. De altijd attente Piet Roozen gleed toen de bal in de touwen: 4-3. Een keihard schot van diezelf de Roozen spatte nog uiteen op de lat maar DHS treurde met over het feit dat de treffer niet werd goedgekeurd. Op de lijn of met, de scheidsrechter het doorspelen. Om kort daarna af te blazen. DHS tevreden ach terlatend, Blauw Zwart dieper in de zorgen. Nogmaals, Vios- DHS brengt de beslissing, Maar terecht klinkt nu al:: „Verhezen of winnen, het maakt ons met meer uit. Het seizoen kan met meer ka pot. Schiedam Winst door DHS, komende zondag in Den Haag tegen Vios, zal zondermeer een beslis singswedstrijd opleveren. Vios namelijk staat twee punten voor op DHS maar ook op DBGC. Spelen de Hagenaars echter gelijk of winnen ze, dan is het kam pioenschap binnen. DBGC, dat uit tegen Papendrecht speelt zou bij winst even- teel ook meespelen in de na-competitie. Rotterdam „Een zielige ver toning was het Zonder inzet is er gespeeld. Het enige posi tieve punt is, dat de jeugd wat ervaring op heeft kunnen doen. Leo Hage, een jeugdspe ler die pas voor de tweede keer meedeed, was zelfs de 1 sterkste speler". De reactie van interimtrainer Jan Kooi man, was er na het 4-1 verlies van Hennes DVS tegen Hl ON één van ergernis. „Wat ome doelman gepres teerd heeft was beneden alle peil. De concentratie ontbrak", ging Jan Kooiman verder Dat leidde al snel tot de Rotterdam se openingstreffer, toen Ger Ruseier tegen de snelle Yung Man een overtreding beging De hoge voorzet uit de vrije trap bereikte de ongedekt staande Yung Man, die een slap kopballetje gaf. Doelman Edwin Overdijk reageerde niet: 1-0. Na enige aanvallende acties van de Schiedammers, was liet weer HION dat scoorde, toen in de 25ste minuut slecht uit verdedigd werd. Peter Roelofs maakte alleen voor doelman Edwin Overdijk geen fout. Trainer Jan Kooiman' „Als het toegestaan was, dan had ik er negen gewisseld in de rust". De wissels hadden weinig resul taat Wel maakte invaller Hans Meier het enige Schiedamse doelpunt in de tiende minuut van de tweede helft, toen Piet van der Burg hem met een slim lobje alleen voor doelman Joop Mom bracht. Het elftal geloof de er echter zelf met meer in. HION „mocht" nog een vierde treffer maken. Yung Man kreeg vijf minuten voor tijd de bal in een volkomen vrije posi tie. Alleen op Edwin Overdijk afgaande, maakte hij rustig zijn tweede treffer: 4-1. Schiedam SSC Harga heeft in de fcorfba/compe- titie in Alkmaar met 10-9 verloren van Celeritas. Na een 5-3 ruststand kwamen de Schiedammers goed te rug en als Ab van Del in de laatste minuut de toe gekende strafworp had be nut, waren de Schiedam mers een puntje wijzer ge worden. Uit de laatste tweeéncenhalve wedstrijd mag Harga geen puntje meer verliezenWorden er zes winstpunten behaald, dan kan de ploeg aan de gradatie nog ontkomen. SchiedamMartimt speelt ko mende zondag een bekerwed strijd tegen Woerden De ont moeting tussen beide derde klassers wordt in Schiedam ge speeld en begint om 14.30 uur. Schiedam In de op één na laatste wedstrijd heeft Schie dam een gelijkspel 1-1 behaald in de uitwedstrijd tegen DRL. De reeds uit de tweede klas gedegradeerde ploeg van trai ner Jan Burkï kwam voor rust op een 1-0 achterstand. In de tweede helft scoorde Harry Dijkshoorn de gelijkmaker, na kort daarvoor een treffer van dezelfde speler te zijn afge keurd wegens gevaarlijk aan vallen van de DRL-doelman. In deze matige wedstrijd werd een kwartier voor tijd Harry Zonneveld vervangen door Harry Krabbendam. Vlaardingen Dankzij een 4-2 overwinning op HVO is Zwa luwen de zesde club die in het kader van het Vlaardings kampioenschap doorgedrongen is tot de kwartfinale. Het wachten is nog op de beste verliezer en de winnaar van Fortuna-Sunlight, een wed strijd die maandagavond (8 mei) al wordt gespeeld. Op dezelfde avond de eerste wed strijd in de kwartfinale tussen VFC en Vlaardingen om 19.00 uur. Op 11 mei speelt Satelliet thuis tegen TSB. Schiedam De uitslagen van deze week gespeelde wedstrij den in het ABC-toernooi zijn: Renish-Bols Schiedam 3-2, Van der Boon-FC Theodex 9-1, Hal- vax-Coebergh 2-2, Meat Boys- FC Gravel and 3-0, SOS-Hoe- f kloos 1-2, Tug Boys-Steens 4-4, Slavenburg-NWW 3-0, GZS-Bas van der Heijden 2 9-0, Kuij- pers-Bode Boys 2-8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7