We gaan aanvallen en goed ook... Dl 8GC-trainer: DHS is een knappe ploeg SPORT SPIRT mm- dm Zwaluwen: laatste kans V ©TIPS Belangstelling schaaktoernooi ROYS stijgt Jimmy Kars de beste Jonny Soeters naar Van Santen Afscheid VRIJDAG 12 MEI 1978 Rob Jacobs over de wedstrijd tegen DBGC: Subsidie voor presta tieïoop Maassluis Ursus strijdt om Huigen bokaal Hans Schop: voorlopige schorsing Magnusschool uitgeschakeld Geslaagd Leen Pijpers ontbreekt 5* "x>*y Toernooi Excelsior '20 Pollux op internationale toer VD/SC/WW g Schiedam Café Hei Westen, Het heeft erg veel weg van een dorps café waar het middel punt van het gesprek „het voetbal" is. De bar gezellig vol en allemaal „kenners" die hun eigen theorie hebben, „Het Westen" echter ligt niet in een dorp maar mid den in Schiedam. Met een man achter de tap die in feite zelf zorgt dat zelfs de enige aanwezige dame meepraat over voetbal. De oefenmeester van DHS, Rob Jacobs, zorgde er zelf voor. Omdat hij de Schiedam se eersteklasser na drie magere jaren volledig uit het slop baal de. En met spectaculair voetbal de mensen blijft boeien. Zelfs tot na de laatste wedstrijd die officieel voor de competitie wordt gespeeld. De sensatione le ontknoping tegen Vios blijft aanspreken. Een duidelijk te ken dat zelfs de meest recht geaarde DHS-supporter nog steeds verbaasd is. Niemand had een nacompetitie nog voor mogelijk gehouden, maar het gebeurde. „Ach, onverwacht komt het voor mij toch niet/' zegt ech ter de immer nuchtere Rob Jacobs, terwijl hij nauwlet tend in de gaten houdt of zijn klanten niets tekort komen. „Toen ik kennis ging maken met de spelers heb ik gezegd dat 32 punten haalbaar is. Er dan de week daarop weer te gen ze moet spelen, wekt dat alleen maar onnodige emoties op. Daar zijn we geen van beiden mee gediend. Dus heb ben we gezegd dat we best bereid waren eerst uit te spe len tegen DB CC." Rob Jacobs is en blijft opti mist. Zo ook in het duel in Oude Tonge tegen de formatie van „super-amateur" Hans o Rob Jacobs ...aanvallend voetbal... ontstond toen nogal wat hila riteit. Achteraf is het zelfs nog een puntje meer geworden ook." Succestrainer Rob Jaeobs, die vrijwel zeker is geslaagd voor 2ijn B-diploma, wijdt het volle dig aan zijn eigen inzicht. „Er waren vorig jaar al veel meer aanvallende mogelijkheden met deze ploeg. JDHS heeft geen spelers om vanuit een ge sloten verdediging te spelen. Aanvallen moet je. Dat is trou wens helemaal bewezen in deze afdeling. Kijk maar naar Gou da. Een verschrikkelijk nega tief ingestelde ploeg- Ze hand haven zich met erg veel moeite. DHS scoorde vorig jaar 20 doelpunten. Nu zijn dat er 45. Toch een teken dat ik gelijk heb gehad met de aanvallende gedachten." Maandagavond kwamen de drie partijen die de nacompeti tie moeten spelen het pro gramma overeen. Op voorstel van DHS, dat zich vrijwillig bereid verklaarde als eerste een uitwedstrijd te spelen. Maar wel tegen DBGC en niet tegen Vios. Jacobs: „Dat had geen enkele zin. Vorige week pioenschap afgehouden. Als je hebben we ze van het kam- door Martijn Verwaaijen Teyn. „Tegen die ploeg hebben we twee erg goede wedstrijden gespeeld. We verloren wel alle bei de duels met 3-1, maar beide keren kwamen we met 1-0 voor. Totdat het „hoofdstuk Teyn" begon. Toen was het gebeurd met ons. Daar zulten we nu wel voor waken." Dat DBGC nog kans heeft op promotie naar de hoofdklasse heeft het volledig te danken aan DHS. Vandaar dat de con frontatie tussen beide ploegen extra aantrekkelijk zal wor den. Dankbaarheid en presta tie gaan daarbij hand in hand. Jacobs: „DBGC stelde ook voor dat ais de laatste wed strijd (DHS-Vios) niet meer ge speeld zou worden, omdat het niet van belang zou zijn, we toch de recette zouden delen. Dat is positief. Maar neem maar van mij aan dat het zover niet komen zal. Want ik reken er op dat die laatste wedstrijd wel degelijk van bes- lang zal zijn. Want tegen DBGC zal ik gaan aanvallen. En goed ook..." Oude Tonge Is DHS erg gelukkig met de wedstrijd uit tegen DBGC, de oefen- meester van die club, Hans van der Wekke, is dat zeker niet. Hij had het liever an ders gezien. De immer be scheiden trainer van DBGC: „Met bet oog op de bekerwedstrijd die we waarschijnlijk tegen Xerxes moeten spelen had ik ver wacht dat wij de eerste wedstrijd vrij zouden zijn. Voor ons komt het dus niet al te gunstig uit". Toch is Van der Wekke zeker ui terst tevreden met de na- competitie. Iets wat DBGC nauwelijks nog had ver wacht. Zegt de oefenmees- ter „Het duurde erg lang voordat we de definitieve uitslag van Vlos—DHS bin nenkregen. Ik had eerlijk gezegd verwacht dat Vios de „nul" wel zou kunnen behouden". DBGC won tot twee keer toe in de competi tie tegen DHS. Een voor deel? Van der Wekke: He lemaal niet. Ik heb wel ge merkt dat DHS de laatste wedstrijden erg sterk voor de dag is gekomen. Vooral de tweede wedstrijd die ze tegen ons speelden bleek dat het een knappe ploeg is. Maar ook wij hebben bewe zen dat we een goede partij voetbal spelen. Daarom ook hecht ik totaal geen waarde aan de voorgaande resulta ten. Het is hier niet meer Hans van der Wekke niet gunstig van belang. Het enige wat ik kan zeggen is, dat ik aanneem dat de bes ie van de drie zal overgaan naar de hoofdklasse. Hopelijk is dat DBGC...» Schiedam Jonny Soeters, speelster van het dames-volleybal- team van Passage VCJ, speelt volgend jaar bij de eredivisieclub Van Santen Ley land. De Schiedamse -trainde al een aantal keren in Den Haag bij de club die dit jaar promoveerde naar de hoogste klasse van het dames-volleybal. Het is de bedoeling dat Jonny Soeters in eerste instantie uit zal bomen in het eerste team dat dus in de landelijke top speelt- Overigens spelen ook het tweede en het derde team hoog. Beide formaties kwamen deze competitie uit tegen het eerste van Passage dat zoals bekend degradeerde uit de landelijke derde divisie. Viaardingen De ROVS, af deling schaken, heeft voor de zesde maal in successie het jeugdschaaktoernooi gehouden in de sporthal van „De Vijf- sluizen". Onder grote belang stelling van ouders en leraren Maassluis De MSR wordt gevraagd het verzoek van de atletiekvereniging Maassluis om een garantie/subsidie te ondersteunen. Dit houdt ver band met het feit, dat zij de organisatie heeft van de ronde van Maassluis, beter bekend als de prestatieloop op 30 sep tember. Voorts vraagt het db aan de Maassluise Sport en Recreatie- raad om de hockeyclub Ever green toestemming te geven om tennis Le spelen op het com plex van Excelsior bi. Naast alle ingekomen brieven staan er een viertal andere zaken op de agenda. In eerste instantie is dat de verkiezingsprocedure voor de verkiezing van een nieuwe sportraad op 23 mei. Er wordt voorgesteld om J. Hollander, een vakleerkracht lichamelijke opvoeding, kandidaat te stellen voor het blok (sectie) gecombi neerde sporten, recreatie enz. Voor het bedrijfsvoetbal dit jaar wordt voorgesteld een ver goeding van twintig gulden per veld in rekening te biengen. V-oor de fjnaiedag zal dat 75 gulden zijn. In verband met een Surinam e/AntilIenvveck wordt een voetbaltoernooi ge houden op het complex van Excelsior M. en wel op 21 mei. Geadviseerd wordt toestem ming te verlenen en een huur prijs vari 75 gulden per veld in rekening te brengen De bijeen komst van de MSR is dinsdag avond m het ontmoetingscen trum Dp K<irnr""hnr 'f mir' hebben 141 deelnemers felle strijd geleverd oradc ereplaat sen. De grootste groep bestond uit beginners (117) en er waren 24 gevorderden. Het goed georganiseerde toer nooi was »n handen van Rob Reijenga en Rob te Mebel. die de wedstrijdleiding voor hun rekening hebben genomen, geassisteerd door enkele leden van diverse schaakverenigin gen Bij de gevorderden kwam de winnaar van vorig jaar, Wim Koster uit Oostvoome. ook nu weer m ue finale uit tegen An- dries Nelemans uit Zevenber gen Na een spannende strijd wist Koster wederom beslag te leggen op de eerste plaats. An- driea Nelemans werd tweede cn op de derde plaats eindigde Freddy Bot uit Krimpen aan de lJssel. Bij de beginners kwamen m de finale Jacquelien van den Berg tegen Ronald Lieameijer uit Hel levoet si u is. Liedmeijer werd eerste, Jacquelien van den Berg tweede en de Vlaar- dmger Arjen Zuurmond be haalde een gedeelde derde plaats met Monica Kooijman uit Hellevoetsluis. Rob Reijen- ga reikte na afloop de prijzen uit en voor elke deelnemer was er een vererugmgsvaant je. Schiedam Ursus speelt deze maand maar een beperkt aan tal wedstrijden in de neder laagserie om de Huigen-bokaal. Dit, omdat er te weimg tegen standers te vinden waren met oog op de komende wedstrij den die op de televsie worden uitgezonden. Hei programma is* 165: Ursu- s—Fortuna, 23-5: UrsusPPSC en 30-5 UrsusTOGB. TOGB verdedigt de bokaal die het het ■•on" tafr heeft gewonnen Schiedam Hans Schop is voorlopig voor onbepaalde tijd geschorst. De middenvelder van DHS liep binnen een paar dagen tot twee main toe tegen een officiële waarschuwing op, cn speelt derhalve tegen DBGC niet mee. Over Sjaak Lemen, Jan Kerssemeyer en Kees van Kralingen is nog niets bekend. Schiedam De kampioen van het schooivoetbaltoemooi voor basisonderwijs in Schie dam, de Albertus Magnus- school, heeft in de voorfinaie op het RFC-terreïn in Rotter dam de eerste wedstrijd verlo ren raet 4—1 van de kampioen van Rotterdam. De tweede wedstrijd tegen Berkel-Rodcn- rijs wisten de Schiedamse sch olieren met 4—1 te winnen. Daar ook Rotterdam een over winning boekte op Berkcl-Ito- denrijs, gaat de Rotterdamse kampioen nu deelnemen aan de landelijke finale in Zeist. Schiedam Dne Schiedam mers zijn geslaagd voor het C-diploma oefenmeester van de KNVB. Aad de Held, Aud Putters (SW) en Jan Rotgers (5FC) waren succesvol m de cursus. belangrijkste wapen van Zwaluwen. Jimmy Kars Sctiiedam Bij SFC is Jimmy Kars de voetballer van het jaar geworden, in het seizoen 19771978 ging het aantal stemmen gelijk op met Bob Weeda, maar tenslotte was het toch Jimmy Kars die het afgelopen seizoen de meeste stemmen op zijn naam bracht. De totale uitslag was: 1. Jimmy Kars 104 stemmen, 2 Bob Weeda 73 stemmen, 3. Hendrik Offenberg 49 stemmen, 4. Dirk de Nijs 43 stemmen, 5. Jan Liekendiek 33 stemmen, 6 Rob Korpel, Willem Stad, Henk Dingemans en Krien van Gerven mei elk 30 stemmen, 10. Rienie Broere 29 stemmen, 11 Martin Smit 9 stemmen, 12 Herman Jonkman 8 stemmen en Andrè Kouwenhoven kreeg als laatste één stem. siiiiiimnimma»miffliniiiiimnsiiuiniii Schiedam Voor de achtste maal houdt Excelsior *20 op eerste pinksterdag het Thurle- de-jeugdtoeniooi. De vijf deel nemende verenigingen zijn: Heibos SV uit Belgie, UV AV Minerva uit Utrecht, SV HMSH uit Den Haag, RK DVC uit Drunen en de organiseren de vereniging Excelsior '20 uit Schiedam. De vijf deelnemende verenigin gen komen elk met een jeugd- team uit in de vijf verschillen de poules ingedeeld naar leef tijd. Elk elftal speelt vier wed strijden van twee maal vijftien minuten. De wedstrijden van gen aan om tien uur en. om ongeveer vier uur is de prijsuit reiking. Mllllllfli|i||rillllini|ti;itlllll|lll!lllllll!IIU!lll|l! Viaardingen/ S chiedam Het heeft er alle schijn van dat Zwaluwen nog een moeilijk corapetitïeslot staat te wach ten. Gebrek aan organisatie en inzet tegen Nieuw Lckkerland heeft er toe geleid dat de uit beurt tegen Kozakken Boys in een beslissend stadium is ge komen. De Vlaardingers kun nen zich geen verlies meer per mitteren. Vooral omdat een week later IJsseim eervogels op bezoek komt, een club die uit een kan sloze positie en mede dank zij het falen van Quick Boys en Noordwijk weer alle kans heeft Dus Zwaluwen is ge waarschuwd! Het blijft intus sen een opmerkelijke 2aak dat Zwaluwen, ondanks de vijf punten uit drie wedstrijden, de race niet kan volhouden. On derscheiding van Nieuw Lek ker land zal daar wel aan ten grondslag liggen. Het is vrijwel zeker dat Zwalu wen zaterdag zonder midden velder Leen Pijpers speelt. Se cretaris Cees Kool: „Jammer genoeg heeft hij dienst in het ziekenhuis, maar ook het spe len van doelman Ab Nijgh en Martin van der Kooy is nog met zeker. Beiden liepen vorige week blessures op". Eerder verloor Zwaluwen op eigen grond met 2-0, zodat te ver wachten is dat er een revanche komt. De overige clubs die in degra datiegevaar zitten, krijgen het ook met gemakkelijk. De Zwer ver ontmoet in Oud-Beijerland SHO en Nieuw Lekker! and is gastheer van Barendreeht. Vol gende week zaterdag staat De Zwerver-Nieuw Lekkerland op het programma. PPSC staat zaterdag voor de taak zijn sportieve plicht te vervullen tegen Rijsoord, dat nog steeds in aanmerking komt voor de derde klasse. De Rijsoorders zitten echter met het probleem, dat zij voortij dig trainer Hans Ruytenberg, die vorig jaar nog Schiedam onder zijn hoede had, de laan hebben uitgestuurd. Hij was het er niet mee eens dat het bestuur zich met het opstellen van het elftal bemoei de. Voor de Schiedammers is dat de één na laatste wedstrijd, evenals voor Excelsior Maas sluis, dat aan de Rozenlaan Altena ontvangt. Schiedam Emile Ver vloei, al jaren lang één van de steunpilaren van het eerste honkbalteam van Schiedam, speelt maandag in Breda voorlo pig de laatste wedstrijd voor zijn team. Volgende week vertrekt Vervloei naar Afrika om in Libië te gaan werken. 0 Op de scheidsrechters; cursus volleybal slaagden de volgende kandidaten uit het Waterweggebied: Mooyman van Holy, Hof man en mevrouw Berk hout van MVC en Van der Berg van MSV Tl. Zondag-eersteklasser Succes, en dan hebben we het over korfbal, zoekt een nieuwe trainer. Ook Spirit vraagt die. Sollicitaties bij de besturen. 0 Diane Edelijn volgt in Almelo (bij ZPA) een trai ningsstage van een groot aantal weken. Dit omdat de toegemeten ui^n bij VZC niet toereikend zijn om in vorm aan de WK in Berlijn te beginnen. 0 Het eerste jeugdteam van de Hoekse badminton club is kampioen gewor den na een 80 overwin ning op Alblasserdam. Alle partijen werden in twee games gewonnen. De pres tatie valt des te meer op, omdat het team zo hoog mogelijk was ingedeeld. 0 Met een 51/2—4 1/2 ne derlaag tegen Schiedam is het schaakteam van I1VÖ op de vijfde plaats 'èeemd- igd. Evenals het tweede en derde team. Alleen het vierde team bereikte een gedeelde derde/vierde plaats. 0 De handballers van Uni tes hebben trainer Hans van Zelm gehuldigd in ver band met het feit dat hij 25 jaar handbaltrainer is. Tijdens een feestelijke bij eenkomst in het clubge bouw van Unitas ging één en ander gepaard met vele cadeaus. 0 Joop QneJlhorst, mid denvelder van FC Viaar dingen, overweegt naar VUC te gaan wanneer zijn club vasthoudt aan het aangeboden (verlaagde) contract. De moeilijkheid Is echter dat hij volgens de reglementen van de KNVB terug moet keren naar zijn oude club. Dat is ADO, dat intussen is op gesplitst in FC Den Haag. In dat geval is er dispen satie nodig. Ook RVC heeft belangstelling voor Quellhorst. 0 Satelliet, dat in het bezit is van de gouden plak, speelt zaterdag 27 mei te gen de kampioenen van Dordrecht, Leiden en Gou da om de districtstitel. De winnaar gaat 10 juni naar Zeist voor de finale. 0 Ter gelegenheid van het •kampioenschap recipiëren bestuur en spelers van Sa telliet zaterdag 3 juni in het clubgebouw aan de Kethelweg. Tussen 16 en 18 uur. 0 Het bestuur van Demos bedankt erevoorzitter Van 't Geloof voor zijn werk zaamheden bij die club. Op de eerstvolgende ledenver gadering komt er een ui teenzetting over een con- Mct dat gerezen is. Viaardingen De hockeyvef- eniging Pollux gaat het sei zoen besluiten met twee spor- tontmoetingen in het buiten land en een famiiiehockeydag op de eigen velden. Het pink- sterweekeinde staat in het te ken van twee internationale ontmoetingen. Vijftig senioren gaan naar Engeland om te hoc keyen tegen sportclub Olton. Deze Engelse vereniging speel de enkele jaren geleden in Viaardingen in het kader van de activiteiten rond Vlaardin* gen—700. De jeugd van Pollux gaat met de pinksteren naar het Duitse Marktbreit om daar aan een toernooi deel te nemen. Op za terdag 27 mei wordt op het terrein aan de Claudius Civilis* laan een familiehockeydag ge houden. Hockeyers jong en oud, leden, oud—leden, vrien den en bekenden kunnen dan de stick ter hand nemen. Ruim tweehonderd deelnemers doen mee aan dit sportieve evene ment. Na afloop is er een dave rend feest in het clubhuis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6